Steeds Grooter Gijsbert Maris, Burgelijke Stand Het Valutahuis JUNKER en RUH Gasfornuizen en Comforen Geysers, enz. Predikbeurten. Rechtzaken. Sport. Bijenteelt Voor de Kinderen. Ons Kinderverhaal. Advertentiën. Mej. S. PORTENGEN Gedipt. Pedicure E. v. 0EST, Oudegrachtje 17 Bijzondere aanbieding. J. C. v. Haarlem waren dan die van den Helder en zelfs van Groningen, om niet te spreken van Vlissingen. In den zomer, wanneer het erg heet is, kan men ongeveer het om gekeerde waarnemen. Verder is er verschil in vochtigheids graad en zal ook de overige samenstel ling van de lucht niet geheel en al de zelfde zijn, al kan de atmosfeer zoowel in bosch als aan zee zuiver genoemd worden. Aan de kust knn de lucht, die van 't Westen komt over het water ge heel en al het ideaal van stofvrij te zijn nabijkomen, alhoewel dan beladen met onschadelijke zoutdeelen, terwijl z(j in een boschryke streek soms eenjgszins bezwan gerd kan zijn met wegenstof of ook wel met stuifmeel of andere emanaties van de plantenwereld. Verreweg de meesten onzer blijven hiervoor indifferent, terwijl dit op sommige gestellen misschien zelfs activeerend werken kan en weer andere hiervoor overgevoelige naturen eenigen hin der meenen te bespeuren. Het assimila tie-proces van het plantenleven maakt overdag de boschrijke streek weer zuur stofrijker, wat een van haar voornaamste waarden voor de gezondheid uitmaakt. En verder worden de ruwe winden eenigs- zins getemperd door de bosschen en ook wel de heuvelen, waardoor het in een streek als de onze iets milder zijn kan dan in die aan de kust gelegen. En zoo zou men kunnen voortgaan met nog meer verschillen te constateeren, waarbij er nog verscheidene over blijven, die wel vermoed maar niet aangetoond kunnen worden. Bij bovengenoemde proefnemingen wer den enkele groepen kinderen op verschil lende tijdstippen gedurende vier weken aan zee en evenzoo veel tijd ervoor en erna gecontroleerd. Evenzoo bij een der- gelqk verblijf in 't bosch. Op Jbet lichaam was in alle gevallen een weldadige in vloed te bespeuren. De spierkracht nam toe, vooral ook aan zee, soms buitenge woon zelfs en altijd in evenredigheid met de toename van het lichaamsgewicht, wat tenslotte op het toenemen van spierzelf- standigheid berusten moet, daar de spier massa slechts kan toenemen, zoo de spie ren sterker werken. Niet alleen was de spierkracht bij de kinderen versterkt, maar er was ook een vefhooging van de aandrift tot beweging waar te nemen. De opwekking beperkte zich in alle gevallen niet tot de lichamelijke presta tie, maar had ook invloed op den geest, maar anders aan zee dan in 't bosch. Op beide plaatsen werden berekeningen vlug ger en gemakkelijker verricht dan thuis in de geboorteplaats. Wat de opmerkzaam heid betreft, deze was onder de inwer king van het zeeklimaat slechter gewor den, terwijl deze in het bosch was toege nomen. Dit wordt dan verder psycholo gisch verklaard. Door deze vergelijking was iedere twij fel weggenomen aangaande de afhanke lijkheid van de gevonden reacties van het klimaat. Verdere proefnemingen brach ten daarbij nog aan 't licht, dat de prik kels aan zee in het voorjaar, althans voor kinderen te sterk en nerveusiteit en gees telijke opwinding, hiervan het gevolg kun nen zijn, zoödat om dien tijd van 't jaar de bosschen zeker te verkiezen zijn voor nerveuse en zwakke kinderen. Om dit alles is het misschien ook te verklaren w,aarom de meesten onzer, zoo zij hiervoor in de gelegenheid zijn zoo gaarne voor korter of langer tijd van om geving verwisselen. En behalve stedelin gen ziet men dan ook vaak'bewoners van de kuststreken onze bosschen en heide opzoeken en omgekeerd. Wat door *een onbewuste drang wordt ingegeven en voor allen heilzaam blijkt te zijn. „TOESCHOUWER". GEVONDEN VOORWERPEN. En meisjes Cape. Een Bougie. Een tompouce. Een zilveren geldstuk. Een regenmantel ceintuur. Een nieuw hemd. Intichtingen Politiepost Soesterberg. van 1218 Juni 1930. Geboren: Anna Adriana, d. v. A. J. Beu- mers en M. Groesbeek, Verl. Postweg 49; Reijer Joachem, z. v. R. J. Stempvoort en £r. G. Schot, Birktstraat 24a; Wilhel- mina Barbara, d. v. J. Zeggelaar en A. W. Daselaar, 2e Weteringpad 4a; Rij- netta, d. v. H. van Bloemendaal en H. Ligter, 2e Heeserlaantje 6; Gerda Adri ana Maria, d. v. H. Wijnhoff en A. Wes- veld, iNieuwstraat 8; Anna Wilhelmina Theresia, d. v. W. van Doorn en C. W.. Middelman, Gall. Pelsweg 18; Henricus Gerardus Antonius Maria, z. v. J. H. Ha- bes en M. J. A. Oude Hendrikman, Ban- ningstraat 41. Ondertrouwd: J. W. de Rijk en J. B. Sukel. Gehuwd: J. Dumortier en W. Groene- stejjn. Overleden: Elisabeth Bijl, 75 jr., wed. Steenhofstraat 44. Vestiging van 1218 Juni 1930. A. A. J. M. Naethuijs van Eindhoven naar Eigendomweg 106; E. Zapf van Was senaar naar Nassaulaan 27B. A. Blok van Alkmaar naar Kerkpad ZZ 44; M. J. v. Leeuwen van Hillegersberg naar KI. Engend.weg 5; H. J. Sukkel m. vr. van Hilversum naar Koninginnelaan 42 b; T. J. Elverding m. vr. van Hilversum naar Soesterb.str. 8; A. W. ter Horst-Elver- ding m. gez. van Hilversum naar Soester- bergschestr. 8; G. G. C. vanlZijll de Jong UTRECHT, Potterstr. 22, Vreeburg 36, Steenweg 62. HILVERSUM - Leeuwenstraat 28. AMERSFOORT - Krommegracht 4. Het meest gesorteerde en goedkoopste adres voor SIGAREN, SIGARETTEN, TABAK van den Haag naar Ericaweg 4; E. Tulp van Ede naar v. Maarenstr. 7M. T. Beer- ling van Baarn naar Wieksl. WZ 15; M. Stilma m. gez. van Vledder naar School- weg 4 ;J. A. Hoving m. gez. van Ilpendam naar Sinnemaplein 14. Vertrek van 12—18 Juni 1930. Wed. J. v. Herwaarden m. gez. van Bos straat 163 naar Zuilen, Lutgerusstr. 68; M. Veen endaal van F. C. Kuy perstraat 10 naar A'foort, Gr. Koppel 11; T. A. Kamerbeek van Kerkpad ZZ 51 naar l'tr., A'damschestr. W. 297; P. A. Gestel van Birktstraat 34 naar den Haag, J. Maet- suijkerstr. 225; A. Gorlee van Birktstr. 45 naar Abcoude, Stationstr. 79; W. Kan- delhart van Vosseveldlaan 9 naar Haar lem, Mr. Cornelistraat 54; C. M. A. van Veluwen van W. Pyrmontlaan 65 n. A'dam Nesstraat 3311; J. H. v. Loevesijn van KI. Engend.weg 9 naar A'dam. Sassen- heimstr. 341W. Dolfin van Vosseveldl. 40 naar Hilversum, Emmastr. 11; J. J. v. Reems m. gez. van Heuvelweg 1 n. A'foort Kruiskamp 65; M. Bijleveld van Steenhof straat 46 naar Rosmalen Gest. „Coude- water". Verhuizingen in de Gemeente van 12—18 Juni 1930. L. R. Reijenga van Andriessestr. 14 n. Nassaulaan 24; P. Westerveld van An driessestr. 14 naar Nassaulaan 24; I. Al ten van Andriessestr. 14 naar Amen* str. 65; L. Boxman van Andriessestr. 14 naar 'Radem.str. 25a ;J. Horst m. gez. van Soesterengw. 56 naar Molenstr. WZ 11; C. A. van 't Net geh. m. J. van Man nen van Nieuwstraat 24 naar 17-J. G. Westerveld van Braamweg 5 naar Steen- hofstr. 61N. de Bree van KI. Engend weg 21 naar Bosstraat 33; G. de Bree van KI. Engend.weg 21 naar Bosstraat 33: J. de Bree van KI. Engend.weg 21 naar Bosstraat 33; H. J. Velthuijsen van To renstraat 15 naar 10; Wed. H. v. Ma nen, m. gez., van Nieuwstr. 17 naar 24b. Verkrijgbaar bij M. WISMAN, Nieuwerhoek - Telef. 2333 NEDERL. HERV. KERK SOEST. Zondag 22 Juni v.m. 10 uur Kerk: Ds. van Schaick. n.m. 6 uur: De Heer J. van Dam, van Utrecht. Rembrandtzaal v.m. 10 uur: Ds. Barendrecht van Austerlitz. CHR. GEREF. GEMEENTE Julianastraat, Soestdijk. Voorm. 10 uur en n.m. 6 uur: Godsdienst, oefening. Donderdag 26 Juni 7.30 uur: Ds. L. Holt- rigter, van Maarssen. VER. VAN VRIJZ. GODSDIENSTIGEN SOEST. Zondag 22 Juni 10.30 uur: Ds. K. A. Bever- sluys, Zutphen. Uit Soest geen nieuws, dus onbesproken plaats voor dit moment. Even een kijk op de Veluwe, de Veluwe met vorig jaar telkens brand in het vrije veld. De oorzaak is vaak te zoeken in het Zondags niets omhanden. Zondag 18 Mei nam. half 6 liet de con ducteur P. v. d. K. den trein stoppen, want uit de houten abri of wachthuisje op kruising der sporen Amersfoort Apeldoorn en NijkerkBarneveld sloeg rook. Drie jongelui zetten het op een loo- pen. De conducteur zag in deze houten abri met houten banken op de met steenen betegelde vloer een vuurtje smeulen van afbraakplankjes der oude abri. De con ducteur meldde het den Barneveldschen chef van politie van den Brink, daar hij zelf geen tijd had voor verder onderzoek; de trein moest voort. De drie schuldige jongelui waren heden niet verschenen. De 15-jarige B. moet toch cómpareeren om de hem toegezegde rechterlijke berisping in ontvangst te nemen. De 16-jarige K. kreeg f 10 als boete 6ubs. 2 weken tucht school, en de 18 jarige D. !f 15 of 10 da gen hechtenis. Deze laatste was tenminste nog zoo flink -geweest om op aanroep van den conducteur zijn wegloopen te staken, terug te keeren en van eerlijk antwoord te dienen. Deze zaak leert twee dingen. 1. Het vuurtje stoken zit er in die streek zoodanig in. dat zelfs een afge sloten ruimte wordt gebruikt, die toch nog meer het idee van brandstichten moet hebben bijgebracht. 2. Men moet maar goed den jongelui op Zondag alle mogelijke sport onthouden, en vergeten het oude woord: Ledigheid is des duivels oor kussen. UITSPRAKEN KANTONGERECHT. Met auto te snel rijden in Soest: C. C. M. Amsterdam f20 of 10 dagen. E. S. V. A. C. De uitslagen der gespeelde wedstrijden in het Sportpark te Hilversum, Zondag 1.1. waren als volgt: Donar IIIEsvae II 3- 2 Donar IIEsvac I 2- 2 Voor Zondag 22 Juni a.s. is vastgesteld de wedstrijd Quick IEsvac I op het sportterrein Birkhoven. Deze wedstrijd zou aanvankelijk om 4 uur beginnen, maar met het oog op de warme temperatuur is de aanvang vast gesteld op 7 uur 's avonds. Nazwermen en hunne behandeling. Welk een heerlijke Junimorgen! Het Zuid-oostenwindje suist zacht door het frissche groen van heesters en boomen. Enkele wolkjes van allerlei kleur en vorm drijven heel kalmpjes door de inblauwe lucht. Het levenwekkend zonnetje werpt haar koesterende stralen op het door den dauw verfrischte aardrijk neder. Onze ge vedelde vriendjes, de vogels, begroeten den nieuwen dag met hun schoonen, hartverhef- fenden jubelzang. Dartele, vroeg ontwaak te vlindertjes zweven reeds van de eene naar de andere bloem. De opwekkende, reine morgenlucht is vol zoete geuren. Ja, overheerlijk is vooral een zomermorgen buiten in de vrije natuur. Laten we nu eens zien, hoe de bijen hel maken. Blij gonzend vliegen honderden al uit, andere weer in de verschillende bijen woningen. Rijk beladen met stuifmeel en van honigsap voorzien keeren deze laatste terug. Zie voor gindsche bijenwoning beginnen steeds meer en meer bijen heen en weer te vliegen. Het geluid, dat deze laten hoo- ren, is veel levendiger en hooger van toon. Die kolonie wil gaan zwermen: één of meer moederbijen of koninginnen willen met heur aanhang den korf verlaten. „Vanwaar die koninginnen of moeder bijen?" De kolonie, welke thans zwermen gaat, is een dag of tien geleden „afgeno- nien" of „gesplitst." Zij geraakte door die bewerking, zooals we in ons vorige artikel reeds hebben aangestipt, zonder moederbij. Maar in die woning waren reeds moeder cellen met eitjes er in. Uit die eitjes nu hebben zich sedert dien jonge moederbijen ontwikkeld. Eergisteren en vooral gister avond lieten sommige van die jonge moe derbijen reeds een eigenaardig geluid hoo- ren, dat wij, imkers, „fluiten" noemen. Men kan er stellig op rekenen, dat een ko lonie bij goed weer heel spoedig gaat zwer men, zoodra men dat gefluit in de bijen woning hoort. De moederbij of moederbijen, die de cel het eerst verlaten, gaan gewoon lijk het eerst met haar getrouwen de woning verlaten. Dit zal nu bij dien korf gebeuren. Zie eens wat een bijen er thans in steeds wijder kringen door de lucht zoemen. Daar strijken ze langzaam neder en zetten zich aan een tak der eikenstruiken niet ver van de bijenstand. De bijentros wordt al groo- ter en grooter. Straks zijn ze vrijwel alle vereenigd. Deze zwerm zit prachtig, niet te hoog en ook niet te laag. Hij is gemakke lijk in één rij van den tak in een korf of bijenkast te schudden. Zat hij laag bij den grond, of tegen een dikken tak of boom stam, dan moest hij eerst in een schep- huifje. Is men zoo gelukkig de moederbij of moederbijen in het huifje te hebben, dan trekken al de bijen er langzamerhand van zelf in. Zoodra ze rustig in het huifje zitten, kan men ze daaruit terstond in den korf of in de bijenkast doen, of wel daar mede wachten tot den avond. In het laatste geval dient er een bijendoek over het huif je te worden gedaan, om het terug- of weg vliegen der bijen te voorkomen. Wordt een zwerm soms niet opgemerkt, dan gaat hij, vooral bij zonnig, warm weer, na eenige uren gezeten te hebben, opnieuw vliegen, om zich, vaak op uren afstands van den bijenstand, in een hollen boom, in een gat van een muur, of ergens anders te nestelen. Als het even mogelijk is, dient een zwerm in een woning te worden gedaan, waarin een weinig voedselvoorraad is. De bijen geraken daarin veel spoediger op haar gemak en beginnen veel ijveriger te werken. Heeft men niet anders dan lecge woningen, zoo is het, bij spoedig daarop volgend ongun stig weer, noodzakelijk de bijen te voederen, anders toch zou het wel eens kunnen gebeu ren, dat het zwakkere volkje den honger dood zou moeten sterven. En zulk een droe vig einde mogen de altoos ijverige diertjes toch waarlijk niet hebben. Ten sterkste af te keuren is het echter de bijen reeds te voederen denzelfden avond waarop ze in de leege woning kwamen. Ze kruipen dan des nachts naar beneden, gebruiken van den aangebrachten honig of van de suikerop lossing envliegen niet zelden den vol genden morgen gezamenlijk uit, om nim mer terug te keeren. Het bijenvolkje houdt dus klaarblijkelijk en daarop heeft 't o.i. volkomen recht van 'n goede behande ling. „Maar," zoo zal worden gevraagd, „hoe gaat het, als er twee, drie, soms nog meer moederbijen bij een zWerm zijn? In elke bijenkolonie Wordt er toch immers maar één geduld?" Wanneer dc bijenhouder de overtollige moederbijen niet verwijdert vóór de zwerm in de voor hem bestemde woning wordt overgebracht, dan bevechten de moeder bijen elkander zoolang, tot er nog één in leven is. Na een verwoeden strijd bijt plot seling de sterkste de andere dood. Hierna worden de bijen kalm, en eensgezind gaan ze haar nieuw verblijf in orde brengen. Meestal geeft een bijenvolk meer dan één nazwerm. Nog altijd zijn er bijenhouders, die er zich op beroemen van een betrekke lijk klein aantal wintervolken veel zelfstan dige kolonies te hebben gemaakt. Elke zwerm, die komt afvliegen, gaat in een af zonderlijke woning. Dit moesten ze hcusch nalaten. De ervaring toch leert met elk jaar op niew, dat sterke volken veel meer honig, dus meer voordeel en minder werk opleve ren, dan een grooter aantal zwakke ko loniën. O, zeker, het is heel aardig te kunnen bo gen op een groot aantal „immen", doch on eindig prettiger is het prachtige volken te kunnen laten zien. Daarvan beleeft men veel meer genoegen. We geven daarom aan onze imkeresscn en imkers den raad, het aantal volken voor al niet te groot te maken. Zwakke koloniën make men sterk door er nakomende zwer men bij te voegen. Zwermen met jonge moederbijen laten zich meestal gemakke lijk vereenigen. Wil men een bijenvolk me' oude moederbij versterken met 'n nazwerm, dan handelt men verstandig vooraf de jonge moederbijen te verwijderen. Ook moeten de bijen van beide partijen terdege worden berookt en besprenkeld met honigwater of suikerwater, waaraan een aftreksel van vlierbladeren, kruidnagel, pepermunt of iets dergelijks is toegevoegd. Aangezien tegen zoo'n vereeniging het meest gekant zijn de bijen met oude moederbij, moeten deze het sterkst besprenkeld en berookt worden. Door den rook geraken alle bijen geheel in de war, geraken eenigszins in een ver- doovingstoestand en door het besprenke len verkrijgen alle denzelfden geur. Op die manier komt zoo'n vereeniging op vrijwel geen bijenlevens te staan. Hoe het komt, dat een bijenvolk met oude moederbij eene kolonie metj jonge moederbij zoo ver vooruitkomt, Ugt bij eenig nadenken geheel voor de hand. Het eerstgenoemde volk toch kan, onder gun stige omstandigheden, aanstonds voor ver dere voortteling zorgen, het laatstgenoemde niet, want eerst moet de jonge moederbij nog bevrucht worden. Dit geschiedt op een der uitvluchten, welke de jonge moederbij in haar maagdelijken toestand maakt. Is /.e eenmaal bevrucht, dan is dit voor geheel haar leven voldoende; ook verlaat ze dan hare woning niet meer, tenzij de bevolking later gewoonlijk niet voor de volgende lente zwermen gaat. Meestal heeft een bijenvolk met jonge moederbij ongeveer vier weken na het zwermen jonge bijen. Is het eenmaal zoover, dan komt het voor al bij gunstige weersgesteldheid in korten tijd, zoowel in bevolking als in gewicht, sterk vooruit. Als alles met het zwermen naar wensch is geregeld, dient toch de bijenhouder zijne koloniën van tijd tot tijd na te zien. Bij on gunstig weer kon het soms noodig zijn dat sommige zwermen gevoederd werden. Bij gunstig weer komen de volken, vooral natuurlijk in streken, waar om dezen tijd veel honigsapgevende hoornen, heesters en planten in bloei komen, buitengewoon voor uit, ook met het bouwen van nieuwe ho nigraten. Bij de koloniën, die in gewone strookorven huizen, moeten dan over de gaten, smalle latjes worden gestoken. Hoe beter de raten vastzitten, hoe beter er met andere woorden „gespijld" is, des te minder hebben de koloniën en het werk bij ver voer, hetzij naar de boekweitakkers of heidevelden, of wel naar bijenmarkten, te lijden. De storing, welke de bijen door het spijlen ondervinden, is blijkbaar van weinig beteekenis. Spoedig daarna toch hebben ze de raten netjes om de stokjes heengewerkt. „Wanneer het zonnetje vriendelijk lacht, Dan vliegt het werkzaam bijtje En zuigt den honig gansch den dag Uit elk ontluikend bloempje. Alg. Ncd. Landb. bl. Beste meisjes en jongens, Hier zijn weer de oplossingen van de raadsels die ik je verleden week opgaf: 1. Kn/aap Knaap. 2. „Niets." 3. Honger maakt rauwe boonen zoet. De nieuwe raa'dsels zijn: 1. Welke school krijgt nooit vacantic, heeft geen onderwijzers of onderwijzeressen en blijft toch altijd netjes bij elkaar? 2. Neem een boom, doe daarbij één el dan krijg je een riviertje in Gelderland. 3. Wie schildert altijden gebruikt toch nooit een penseel, kwast of verf? DE AVONTUREN VAN DIKSIE IN KAB0UTERLAND. Oorspronkelijke kindervertelling door Nancy van Boven. (Nadruk verboden Alle rechten voor behouden). „Groote Griet!", riep koning Dokus uit, toen hij Diksie met den kabouter zag aan komen, "je komt alsof je geroepen was!" Dc kabouter maakte een diepe buiging, en zei: „Wat kan ik voor U doen, Majes teit?" „Dat zal ik je dadelijk vertellen. Maar wie is die nieuwe kabouter, die je daar bij je hebt?", vroeg koning Dokus, op Diksie wijzend. „O, dat is geen kabouter, dat is een men- schenkind, dat ik zoolang tot een kabouter getooverd heb, omdat hij zoo graag ka- bouterland wilde zien. Het is wel een net jongetje, geloof ik." „Hh", zei de koning. „Dan is het goed. Nou, wat ik je vertellen wilde, Snop (want zoo heette de kabouter, die Diksie verge zelde), ik ben in groote moeilijkheid. Het gouden sleuteltje van de kast met reukwater heb ik verloren!" „Lieve deugd," zei Snop, „en weet U niet, waar U het verloren heeft? Want morgen begint de zomer, en dan moeten alle bloe men een beetje odeur op hun kelkjes heb ben, om lekker te ruiken!" „Ik weet het, ik weet het," zei koning Dokus bedroefd, „ik weet er alles van, Snop. En vergeet niet, dat ik ook altijd op den dag dat de zomer begint, een beetje odeur op mijn baard mag hebben, omdat ik de koning ben! Maar ik weet waarachtig niet waar ik dat gouden sleuteltje verloren heb. Het is verschrik kelijk!" „Maar weet U wel zeker, dat U het ver loren heeft. Kan het niet zijn, dat iemand het weggenomen heeft?", vroeg Snop. „Dat kan ook wel", antwoordde de ko ning. „want je weet, Snop, dat de water juffers van den boschvijver erg ijdel zijn en als ze kans zien, wat van de odeur te snoe pen, omdat ze graag lekker willen ruiken, dan zullen ze het niet laten. Wie weet heeft één van haar het wel weggenomen, om vannacht, als iedereen slaapt, stille tjes wat van onze bloemenodeur te nemen.' „Het is wat moois, bromde Snop, „die waterjuffers zijn zóó ijdel, dat ze den hee- lcn dag boven het water zweven, om er zich in te spiegelen. Maar ik weet wat, ko ning Dokus, 7.ullen mijn vriend Diksie en ik op zoek gaan naar het gouden sleutel- t je?" „Goed," zei de koning opgelucht, „doe dat. Maar haast je wat, anders komen we nog te laat om alle bloemen hun geur te geven voor morgen." „Kom, Diksie, ga mee, we gaan gezwind naar den boschvijver!", riep Snop, Diksie bij een arm meetrekkend. Maar toen ze een kwartier geloopen hadden, was Diksie bui len adem en moest even rusten. „Wacht maar," riep Snop uit, „ik zal even om hulp fluiten, want het is nog een heel eind en als we loopen, komen we misschien te laat." Snop haalde een heel klein zilveren fluit je te voorschijn, en floot er heel hard op. twee keer achtereen. En nauwelijks had hij het fluitje weer in zijn zak gestoken, of daar kwamen twee konijnen aangesneld. Nu leken ze natuurlijk wel zoo groot als paarden. „Stap maar op," zei het eene konijn, „en houd je vast aan mijn ooren, want dat doet toch geen pijn." Even later reden Snop en Diksie, elk op een konijn gezeten, door het gras, met groo te sprongen, dan over de duinen, langs al lemaal smalle konijnenpaadjes, naar het vij vertje in het bosch. En juist toen ze van een groote duin af kwamen stuiven, en in volle vaart op net bosch af reden, kwam hun een groote bij tegemoet vliegen, die zei: „Zeg, kabouter tjes, jelui mogen wel eens in het bosch gaan kijken, want daar is het niet pluis, hoor! Er gebeuren allemaal geheimzinnige dingen En meteen vloog de bij door, want hij moest nog honing zoeken. (Wordt vervolgd.) Bij vonnis der Arrondissements Recht bank te Utrecht d.d. IS Juni 1930 werd in staat van faillissement verklaard: C. WATERLAND, vroeger wonende te Soest, Waldeck Pyrmontlaan 40, thans te Apisterdam. zulks met benoeming van den E.A. Heer Mr. J. E. van der Meulen tot Rechter Commissaris en van ondergetee- kende tot Curator. Mr. F. C. TERLINGEN. Mendelssohnlaan 7 Soest. TELEF. 173 - TELEF. 173 ABIS I O ALIO-SPREE g FLIT Q FLY-FOX- n RIDS VLIEGEN, MOTTEN. MUGGEN, WANDLUIZEN, VLOOIEN, WESPEN, KAKKERLAKKEN en alle andere insecten. DROGISTERIJ „DE GAPER" H. FAASSEN - Boschslraat 2 - Baarn SPREEKUUR: Dinsdag en Donderdag 24 uur en volgens afspraak OOK AAN HUIS TE ONTBIEDEN Anna Paulowna'aan 28 - Soesldijk LOBELIA, hangende voor bakken en staande voor randen en perken, 3 ct. VIOLEN, 2 ct. BEGONIA SEMPER FLORENS 4 3 cl. per stuk. ELECTR. BRILLENSLIJPERIJ DROGISTERIJ FOTOHANDEL „De Soester Vijzel" Soesterbergschestr. 1 - Telefoon 2127 Laat uw beste bezit, uwe oogen, bij een vertrouwd adres verzorgen. Ass. Apotheker Gediplomeerd Opticien T. O. G. PROFITEERT HIERVAN Blikken gemengde Biskwie, inhoud 2 p. Nu f 1.10. Zeer fijn. Edammers 40 plus 4 pond f 1.80 Groote blikken Sardines f 0 29 Emmertjes Jam, in alle smaken, f 1.75 Majonaise p. flacon f 0.60, f 0.80, f 1. Ruime sorteering HORS D'OEUVRE ARTIKELEN. Beleefd aanbevelend, Van Weedestraat 45 - Telefoon 2159 k# r?. kV fv. kV kV kV ïs*. kV v?. kV kVkV WORDT UW OMZET wanneer gij regelmatig adverteert in „De Soester". uitgave van de N.V. Eerste Soester Electr. Drukkerij. Dit blad verschijnt twee maal per week en wordl door honderden betalende abonné's in SOEST en OMGEVING gelezen.

De Soester | 1930 | | pagina 6