tan MOMUM Radiateur Hoezen. EET NU ZALM J. C. VAN HAARLEM Rechtzaken. Sport. M. VISNIAN, Ingezonden. Soesterberg. Humor. A. WINTER - Dierenarts inmaak. Men gebruikt bijvoorbeeld bij snii boonen 2 pond zout op de 1000 boonen, 2 pond zout op 2000 prinsesseboonen, 2 pond zout op 50 struiken andijvie, een pe- keloplossing van 4 ons zout op 1 L. water voor gedopte tuinboonen, 2 ons zout op 2 K(.G. augurken, enz. KLEINE WENKEN. Sommige menschen laten de vaat tot den volgenden morgen staan, om die dan te wasschen. Maar weet 1' wel, dat het veel makkelijker is de pannen te wasschen, ter wijl ze nog heet van het koken zijn, dan wanneer ze koud zijn? Ketelsteen in Uw waterketel maakt, dat tl veel meer warmte (en dus gas of brand stof) noodig heeft, dan eigenlijk noodza kelijk was. Zie die ketelsteen dus kwijt te raken. Vult den ketel daartoe met water, tot hij bijna vol is, doe er twee theelepel tjes borax bij en kook gedurende een half uur. Leeggooien en goed naspoelen. Voor men den ketel gaat gebruiken, nog eens versch water erin kokken en nog eens na spoelen. Vele ketels hebben de onhandige gewoon te, van een heet hengsel te krijgen onder het koken. Men kan dit voorkomen, door het handvat van den ketel met dik touw te omwoelen en stevig vast te maken. Het touw geleidt de warmte niet en zal het handvat koel houden. ROEREIEREN. Op elke drie eieren neemt men 3 lepels melk en een eetlepel boter, en verder wat peper en zout en gehakte kruiden (peter selie) kervel, enz.) De eieren worden met peper en zout geklutst, waarna men er de kruiden door doet en de melk bijvoegt. De boter wordt in een stoofpan gesmolten, waarna men er het eiermengsel in doet en dat roert, tot het begint te stollen en een breiachtige massa ontstaat. Het vuur moet laag zijn. Men geeft het bij brood of sla. Ook gebruikt men roereieren wel als gar neering van sommige schotels. DE HUISVROUW EN BENZINE: DUB- BEL~EN~DWARS OPPASSEN!!! Nog onlangs zagen wij in een buiten- landsch tijdschrift een artikeltje, gewijd aan deze handige methode om allerhande kleedingstukken en huishoudelijk goed snel en grondig te wasschen in benzine. Deze methode is goed en nuttig, maar er zij hier nog eens speciaal en met nadruk de aandacht op gevestigd zeer gevaarlijk!!! Omdat de benzine-dampen, die zich met de lucht vermengen, zeer licht ontvlambaar zijn. Men kan deze methode dus wel toe passen, maar dient dan alle mogelijke voor zorgsmaatregelen te nemen, opdat niet de geringste vonk van vuur of licht er ook maar bij kan komen. In de eerste^ plaats dan mag men nooit in een vertrek binnens huis met benzine wasschen! Doet men het, ga dan in de open lucht, dan kunnen de benzine-dampen sneller vervluchtigen en wegtrekken. Maar het zij nogmaals her haald: zorg ervoor dat geen vonk, geen vuur, geen brandende sigaar, cigaret of pijp in de nabijheid kunnen komen! Zijn deze voorzorgen genomen, ga dan Uw gang en wees zeer voorzichtig. Met tien liter benzine doet men veel. Men giet ze in een voetbad of groote kom of teil en begint met de schoonste, dunste kleedingstukken erin te dompelen, en tevens de kleedingstukken met de lichtste, teerste kleuren. Voor een zijden jumper of crêpe de chine jurk is het bijvoorbeeld voldoende, om ze even in te dompelen en er weer uit te halen. Het vuil zal als bij tooverslag eruit verdwijnen. Men hoeft van jurken of mantels geen garnee ring te verwijderen, geen tres of bontkraag of wat ook, want er zal niets door de ben zine bederven en de kleuren worden niet aangetast. Bont heeft zelfs na de behande ling een mooier glans. Zelfs plooien en plissé gaat er niet uit. Verder kan men vilt- hoedjes, satijnen schoentjes, handschoenen enz. er mee behandelen. Om alle moeilijk heden te voorkomen, moet men de ge bruikte benzine onmiddellijk na het gebruik afdoende vernietigen, door wegwerpen in W.C. of anderszins, doch nooit in open water, slootjes of wat ook. De aldus ge- wasschen kleedingstukken hangt men in de tocht of wind te drogen, wat heel snel gaat. omdat alle vocht verdampt. Een klein beet je benzine-lucht blijft er wel aan, maar dat hindert niet, want na een kort poosje zal ook dat verdwijnen, door verdamping. Maar laat ik U nogmaals terdege op het hart drukken: doe het nooit in de keuken of kamer, nooit in de nabijheind van vuur, hoe gering ook! OORLOG AAN DE VLIEGEN. Een vlieg is een aardig, kunstig beestje: daarvan niet. Maar we houden ze toch maar liefst zoo veel mogelijk uit huis. Niet alleen zijn ze lastig en hinderlijk, maar ze zijn bepaald onfrisch, omdat ze niet kieskeurig zijn bij het zoeken en vin den van hun voedsel. Dus: weg met de vliegen! En daartoe kunnen we zelf een heeleboel meewerken. Door alle etenafval, kruimels enz. waar ze op af komen zoo snel mogelijk afdoende te vernietigen. Vooral in den zomer is het zaak de vuilnis bak (of emmer) zoo droog mogelijk en goed afgesloten te houden, liefst buitens huis. Keukenafval, speciaal theebladen, zijn aantrekkingsmiddelen voor vliegen. Knijp dit afval dus goed uit en rol het het dan in een stuk papier, dat men in den vuil nisbak werpt. Deksels goed sluiten. Groen- tenafval, dat niet door een „schillenboer"' afgehaald wordt, kan men met succes in een kuiltje in den tuin begraven, dat wordt beste teelaarde. Een goed ding is ook. le kamers goed te ventileeren. Zijn er vlie gen in, zet ramen en deuren dan maar even tegen elkaar open, zoodat het goed door tocht. De vliegen zullen snel de „beenen nemen, want ze houden niet van lucht stroom. En ze zullen ook niet licht op uw vensters en vensterkozijnen gaan zitten en zoo uw huis binnenkomen, als die afge nomen zijn met een doek met water, waar in wat petroleum is gemengd. Men kan ook een schoone, vochtige lap nemen, en die even in de petroleum dippen. Een andere onhebbelijkheid van vliegen is om op de plaatsen, waar ze geregeld zit ten, hun vuil achter te laten. Soms zijn ko peren lichtkronen daardoor bezaaid met zwarte stippen. Vliegenvuil kan men daar van en van alle gevernist metaal, brons, gepolitoerde houtsoorten enz. verwijderen door bestrijken met een penseel met sla olie. Ook neemt men wel wat stijfgeklopt eiwit voor dit doel. Waschbare stoffen bi vrijdt men van vliegenvuil met gewoon zeepsop. Nuttige wenken in Zomersche dagen. Gras geeft toch immers niet af? Hoe kunnen er dan grasvlekken in witte# jurken ontstaan? Ja, dat kan toch, bijvoorbeeld als het gras vochtig is en er zijn altijd vele grashalmen, die bij het zitten in het gras beschadigd worden en groene vlekken kunnen veroorzaken. Maar de schade is niet onherstelbaar. Om gras- of mosvlek- ken uit wit goed te verwijderen maakt men de plekken vochtig en besprenkelt ze met een mengsel van wijnsteenzuur en zout. Daarna wrijft men dat erin met een zacht doekje, tot een kussentje opgevou wen, en laat het vervolgens drogen Dan alle achtergebleven korreltjes van zout of dergelijke met een zacht borstel tje wegschuieren. Teervlekken kan men uit bijna alle stof fen wegmaken, door ze eerst zachtjes met reuzel of versche boter in te smeren. Dan trekt men de plekken strak over de opening van een kom of pot en giet er heet water (waarbij wat keukensoda is gedaan) doorheen, indien nog niet alles eruit is, de bewerking herhalen. Vruchtenvlekken bewerkt men met een tot een kussentje opgevouwen zacht lapje, met wat water waarin een flinke hoeveel heid borax is opgelost. Daarna het heele kleedingstuk in lauw water naspoelen. Vlekken ontstaan door transpireeren ver wijdert men het beste, door het goed een paar uur in koud water te aveeken te zet ten, waarin wat ammonia is opgelost. Daarna op de gewone manier wasschen. Zeewatervlekken op zwarte schoenen behandelt men als volgt: los een kkmtje soda op in een eierdopje vol heete melk. Wrijf het leer met dit mengsel in. Zee watervlekken op bruine schoenen, die zwart zijn geworden, wrijft men in mei gelijke dealen ammonia en melk. Zuur fruit, dat gekuökt wordt, vcreischt soms veel ruiker. Maar wanneer men een eetlepel glycerine op elke drie pond fruit bij het water doet, dan heeft men aanzien lijk minder suiker noodig om het ectbaai tc maken. En heeft U soms een zwarte parapluie, die nog heelemaal goed is, alleen wat vaal geworden? Steek die op en wrijf de buiten kant met een doekje met glycerine. Let eens op, of de kleur niet een stuk ophaalt WAT DOEN WE MET KERSEN? In de eerste plaats kersen jam maken. Op elke 2 pond kersen neemt men 1 lA pond suiker Men kookt de kersen met wat water tot ze slap zijn, voegt dan de suiker toe en kookt ze tot jamdikte. Men kan ze ook op water inmaken, want dat is heer lijk! Men wascht ze, ontdoet ze van stelen, desverkiezend ook van pitten, doet ze in schoone flesschen en vult die met water en suiker L. water, 1 ons suiker). Goed sluiten en 20 minuten pasteurisee'ren op 80 tot 90 gr. Celsius. HUISVROUW. KANTONGERECHT TE AMERSFOORT Niet op haar plaats Het kan aan verd. liggen, het kan de schuld zijn van de lieve buurvrouwen van wegens de kift, omdat verd. mej. M. gel). Sch. te Soesterberg, Sinnemaplein nummer zooveel (woningen Ons Belang) een paar dagen uit werken kan gaan en dus een centje bijverdienste heeft. Zaak is, dat het hommeles is tusschen mej. M. geb. Sch en de dames der omgeving. De waarne mend Ambtenaar van het O. M. had in formaties genomen, en daarbij bleek, dat reeds verhuisd was terwille van mej. M. geb. Sch. Nu, dat gaat wat ver. De aan klacht van heden was volgens verd., echter niet anders, dan het in daden omgezette dreigement van mej. v. S., naaste buur vrouw: „Ik zal je wel opknappen." 't Was louter de kift. Nu had men haar kwalijk genomen, dat ze wat gehuild had toen haar man eerst thuis kwam 's nachts kwart voor drie uur, gevraagd had: „Waar komt u zoo laat vandaan?'' De huizen waren zoo ge hoorig, dat men moest fluisteren, wilde men niet door de buren verstaan worden. Het verbaal sprak van schelden en schreeuwen, zoodat de nachtrust der om wonenden werd gestoord. De eerste getuige, echtgenoot van één der naaste buurvrouwen, sprak van her haalde malen luidruchtig huiselijk krakeel Eens had het aangehouden van 's avonds kwart over .zeven tot 4 uur 's nachts. De echtgenoot der andere naaste buurvrouw had den tijd opgenomen dat de predicatic in kwestie duurde, en had volle twee uur geconstateerd. 't Mensch kan alles goed bedoeld hebben, en had mogelijk het volste recht om haar echtgenoot zoo te kapittelen; maar voor de omgeving was dit verre van aangenaam. Wat zal ze de buurdames nijdig aanzien om de opgeloopen 6.boete voor 't ver storen van der buren nachtrust! Mogelijk, dat dit helpt. Bij burenquaesties brengt vaak gerechte lijke boete het vuurtje nog meer aan liet Onderdeelen en Assessoires Aanbevelend, JOH. KOSTER. Heerenstraat 20 - Telef. 2706 HILVERSUM branden, in het Eemnesser geval, Woens dag tegen het einde der drie uur lange zit ting behandeld, genoten beide partijen van den boetezegen; mogelijk dat dit pais en vrede heeft gebracht. Op van Beieren's grond met kool kwamen eenden grasdui- ner, bonte eenden. Tweemaal daags kwa men die bonte eenden van buurmans erf, het erf van verd. JS. L. v. d«. H. op. Een sloot lag tusschen beider eigen dom, maar dat houdt geen eenden terug. Verd. was thans zoet als koek. Hij be greep, dat draadafspanning het ware zou zijn. en hij zou er thans toe overgaan. O, hij was zoo zachtzinnig en vredelievend', v. B. sprak er echter van, dat zijn ken nisgevingen en waarschuwingen steeds werden beantwoord met lachen. Thans had v. B. echter nagelaten, die overkomende eenden weg te jagen om te zien welke richting ze zouden inslaan, de richting van eigen tehuis. Geen enkel be wijs kon hij dus aanvoeren, slechts ver moeden, in zulke gevallen komt doorgaans vrij spraak. De waarnemend Ambtenaar stelde echter den eisch van f7.50, waarvan de Rechter een vonnis smeedde van f6.—. Nu werd echter het bordje verhangen. Een verd. mag wegblijven voor de Rech ter, een getuige mag dit echter niet. Vo rige week of veertien daag geleden was de zaak voorgekomen, maar noch verd. noch getuige waren verschenen. En nu kreeg v. B. èen verbaal wegens niet verschijnen als opgeroepen getuige, zijn beweren, dat zus de eerste oproeping als getuige had ontvangen en hem niets had verteld, wierp geen gewicht in de schaal, v. B de aanklager kreeg f8.— boete, terwijl de aangeklaagde wegens eendenlast er met 6.af kwam. Die wederzijdsche bedee ling kan tot vrede strekken. Monster nemen. Een bekeuring wegens teveel micro- organismen in gepasteuriseerde melk van een Amersfoortschen slijter deed een op merkenswaardig verweermiddel te berde brengen. We laten het andere van het verweer ter zijde en bepalen ons hier tot dat bij zondere punt. Een der gepasteuriseerde flesschen werd als monster door den Keurmeester verzegeld en medegenomen en een tweede eveneens met een loodje verzegeld, aan den meikslijter ter liahd gesteld voor con tra-expertise. d.w.z. deze kon nu zélf on derzoek laten doen. Dat eischt de wet. De naar Utrecht meegenomen flesch toonde 22 millioen van die micro-organismen per kub. c.M. De directeur van den Prov, Keuringsdienst, dr. van der Laan, als getuige aanwezig, legde uit, hoe dat onder zoek plaats heeft en hoe dat cijfer kon bepaald worden. De staafvormige micro- erganismen in het sediment der melk be vestigden het vorige. De betrokken slij ter was reecis meermalen gewaarschuwd voor dit zelfde feit. Het pasteuriseeren was wel geschied op behoorlijke tempera tuur, maar het daarop volgende afkoelen was vermoedelijk niet snel genoeg ge weest, of het koel houden daarna was niet in den haak. Pasteuriseeren is geen steri liseren. Bij het eerste blijven de Lauer- microben in wezen. De tweede flesch werd onderzocht dooi den heer Wellensiek als veearts en bac terioloog verbonden aan het Amersf. Melkeontrolestation, alsmede door den controleur van Oord, eveneens daaraan verbonden, van welk controlestation verd. lid is. Het onderzoek van die tweede flesch bracht een geheel ander resultaat. De gemachtigde van den verd. bracht naar voren een arrest van de Rechtbank te Amsterdam. Hierin staat het volgende met betrekking tot onderzoek en contra-on derzoek om controle mogelijk te maken: „dat van zelf spreekt, dat wil die be doeling tot haar recht komen, beide mon sters, zooveel als maar eenigszins mogelijk is, aan elkander gelijk moe ten zijn en dat zulks kan geschieden door beide monsters uit dezelfde flesch te ne men"'. Dat had dus moeten gebeuren. Dr. v. cl. Laan voelde in theorie wel iets voor deze opwerping, maar dat was een onmogelijkheid. Vermoedelijk is in geheel Amersfoort geen gesteriliseerde llesch te bekomen, om daarin een gedeelte der eerste flesch in over te gieten. De man had in elk geval de tweede flesch als monster aanvaard., waartegenover de ge machtigde opmerkte, dat het een gewoon slijter weinig past een deskundig contro leur der Warenwet er attent op te maken, dat deze de monsterneming niet doet krachtens wet en voorschrift en dus on juist. Hij kon dus niet anders dan het aan geboden contra-monster aanvaarden, daar hem anders waarschijnlijk heelemaal geen contra-monster deelachtig zou zijn ge worden. De gemachtigde vroeg schrifte lijk vonnis. De eisch werd gesteld op f 40.Volgende Woensdag schriftelijk UITSPRAKEN KANTONGERECHT. Dronkenschap: G. J. K. Soest, 3 d. hechtenis. Te Soest wiel rijdend zich vasthoudend aan een motorrijtuig: J. R. Amersfoort. f5.— of 3 d. Wielrijden zonder licht: J. F. v. d. H. Soest, f3 of 2 d. CLUBNIEUWS V.V. „SOEST." Zondag a.s. 2 uur n.m., terrein Koud hoornweg: Soest IDonar I, 3e kl. K.N.V.B. E. S. V. A. C. De uitslag der gespeelde wedstrijden wa ren als volgt: N. I. O. I—Esvac I 0—1 Esvac IILaren II 03 Esvac ILaren I 05 Zaterdagmiddag speelt het adspiranten- elftal te Amersfoort tegen het adspiran- ten-elftal van C.V.V.V. te Amersfoort. Ter rein Leusderweg. Het eerste elftal dat deelneemt aan de Zilveren Motorwedstrijden te Soesterberg speelt a.s. Zondag om half drie in de de- mi-finale tegen Sopla I uit Amersfoort. Gegarandeerd Vlekvrij Tafelzilver. POETSEN OVERBODIG! ZIET ONZE ETALAGE!! Nieuwerhoek - Telefoon 2333 Buiten verantwoordelijkheid der Redactie Soestdijk, 15 Aug. 1930, Geachte Redactie! Beleefd verzoek ik U, naar aanleiding van een ingezonden schrijven van den heei Hartman in de „Soester Courant" van he den, het navolgende te willen plaatsen. Dat de heer Hartman van 't kastje naai den muur wordt gezonden, door leden van een Dierenbeschermingsvereeniging, (in- stede hen naar 't Bestuur te verwijzen) pleit niet voor die leden, die toch op des betreffende vragen juist en afdoend die nen te adviseeren. Dat de Redactie van „de Soester Cou rant" tot plaatsing overgaat zonder eerst bij deskundigen om inlichtingen te vragen getuigt niet van Redactioneelen tact. De heer Hartman is intusschen inge licht. Hem èn e.v. anderen, zij hierl/ij medegedeeld, dat in voorkomende geval len zij zich kunnen wenden tot den heel de Vries, Inspecteur der V. t. B. v. Die ren, of tot ondergeteekende. Met dank voor de plaatsing, J. F. J. BUNNING Secretaris der Vereeniging voor Wettelijke Dierenbe scherming (Politieke Actie) Soestdijk. EEN PARACHUTIST 0.P SOESTERBERG. Donderdagmiddag om twaalf uur zou de Zweed James Lyon op het vliegveld te Soesterberg demonstraties geven met een nieuw soort parachute, genaamd „Robur". De pers werd niet op het vliegveld toe gelaten. Aan den rand van het vliegveld nabij de uitspanning Soesterdal hadden zich drie- a vierhonderd belangstellenden ver zameld om van de demonstratie getuige te zijn. Er stond een flinke storm, die zoo nu en dan nog wat regen meebracht en zij, die rustig in hun a.iito's konden blijven zitten om de komende gebeurtenis sen af te wachten, waren te benijden. Om streeks twaalf uur werd een grijsgroene machine uit een van de hangars gereden, er kwamen wat menschen bij staan en.... daar bleef het voorloopig bij. De toe schouwers met verrekijkers deden al hun best om te ontdekken wat men van plan was, maar ze waren niet beter af dan degenen, die slechts het bloote oog tot hun beschikking hadden. Nu en dan liep er eens iemand van het groepje om de machine heen, eens werd er iets bijge vuld, maar voor de rest bleef de situatie onveranderd. Omstreeks half één. eenige militairen naderden het vliegveld met schragen of zoo iets manoeuvreerden ze en reden daarna.... het toestel kalm terug in de groote loods. Nog bleef het pu bliek hopen tegen beter weten in, maar toen een minuut of vijf later de groote deuren dichtgeschoven werden, verspreid den de menschen zich teleurgesteld. Toen hebben we ook maar niet langer gewacht. Misschien dat de Zweed later op den middag nog gesprongen heeft.... Voor een „Robur" parachute heeft men blijkbaar goed weer noodig! Voorman: Baas, we hebben nog een kar zand noodig, om dit karwei af te maken. Architect'. Goed. Hier is een kwartje. Haal oji den hoek een paar kilo spinazie! „Ober!", zei de zeer deftige en lastig' meneer, „Ik wil oesters hebben, versta je?! Niet te groot en niet te klein, en vooial niet te zout! En ze moeten koud zijn en ik moet /e binnen vijf minuten hebben, be grepen?" „Ja, meneer", zei de kellner, die opge zegd was, „wil U ze met of zonder pare's hebben?" Een boerenknaap, die nog nooit de groo te stad bezocht had, kwam in een zeer deftig restaurant terecht en daar de spijs kaart en het menu geheel in het Fransch gesteld waren, vroeg hij aan den kellner, die er zoo deftig als een Lord uitzag: „Kan ik misschien ook stamppot van boe renkool krijgen?" De kellner verzekerde hem, dat dit wel zou gaan, waarop de jongen een extra groote portie bestelde. De kellner kwam na geruimen tijd met de portie boerenkool aanzetten, die zoo groot was, dat onze kat er nog met een zuinig gezicht naar gekeken zou hebben. Meteen legde hij de nota van 1.75 er bij. De boerenjongen werd bleek van schril: vanwege den prijs, maar riep den kellner hij zich, omdat er natuurlijk een vergissing in het spel moest zijn. „Nee," zei deze, „U vroeg een extra groote portie, en de prijs is 1.75. De jongen was als door den bliksem getroffen, keek den kellner strak aan en sprak: „Man, een portie stamppot van boe renkool van één gulen en vijf en zeventig centen die zou jij nut twee handen niet eens kunnen optillen!" „Wie is er nu eigenlijk de baas bij jou thuis?", informeerde de vriend. „Nou, kijk eens", was het antwoord, „mijn vrouw wil natuurlijk alles over de kinderen te zeggen hebben, en over de meid, de kat, de hond en de kanarie. Maar ik kan wel zoo ongeveer alles wat ik verkies zeggen tegen de goudvisch!" VAN ONZEN KAMERWIJSGEER: Een criticus verklaart, dat moderne tooneel- stukken niet naar het leven geteekend zijn. Laatst zag ik ook een stuk. waarin ver ondersteld wordt, dat er tusschen het eer ste en tweede bedrijf een maand verloo- pen is. En toch trad in beide bedrijven .het zelfde dienstmeisje op'. Iemand vroeg in de vragenrubriek van een blad, wat de beste manier was om gra- mofoonplaten schoon te maken. ,Met schuurpapier," raadt een slacht offer aan. Volgens de statistieken van een waren huis koopen de vrouwen 04% van alle dassen van hun mannen. Zoodat we veron derstellen, dat de njannen zich moeten red den met de overblijvende 30% te dragen. Schuchtere jongeling (zich verklarend): O, hmWiesje.u... lieveling, ik heb den laatsten tijd aldoor wat op mijn lippen gehad Wiesje: Dat weet ik wel, Kobus, maar waarom scheer je het niet af? Het groeit immers toch niet! Opdringerige handelsreiziger: Zou U me geen kleine order willen geven? Zakenman: Zeker wel; smeer 'm! Hij (akelig, sentimenteel): Duizenden sterren zien vanavond uit den hemel op je neer Zij: Lieve deugd nog-an-toe, staat mijn hoed recht? Inbreker (tot advokaat die hem vrijge pleit heeft): Dank 1 wel, meneer, ik kom eens gauw bij LT aan! Advokaat: Dat is goed, maar overdag asjeblief! Ad verten tien. TELEFOON 2318 Boodschappen; LANGE BRINKWEG 16 Prima Zalm van 40 nu 32 cent Prima Zalm Groot Blik van 60 nu 54 ent. Prima Roode.Zalm van 65 nu 60 ent. Groot blik van 110 nu 100 cent Fransche Sardines van 60 nu 50 ent. ,t van 50 nu 43 ent. Pilehords in Tomaten Sous nu 29 ent. ZIE ONZE SPECIALE ETALAGE Beleefd aanbevelend, v. WEEDESTRAAT 45 - TEL. 2159 DROGISTERIJ 'T ORANJE KRUIS VOOR OEN INMAAK Alle soorten kruiden tevens Kruiden- en Inmaakazijn. Kurken, Lak, Paraffine en Perkamentpapier KONINGINNELAAN 6 - J. DE JONG - GED. DROGIST

De Soester | 1930 | | pagina 5