Brandstoffen Mevr. A. C. Postma-Schmidt JOH. TAK LUXE VERHUUR-INRICHTING Automobiel-Centrale TELEFOON 2061 L. J. H0KSBERGEN Vervaardigt Avondjaponnen Radiateur Hoezen. A A AA(fb&di A. J. C. MOOY Binnenland. De A.V.R.0. demonstratie. Andriessen. Het Valutahuis Soesterberg. „T IVOLI" VERGUNNING Plaatselijk Nieuws. G. G. J. AL8LAS «lat men dit ook nooit verwacht heeft. Van den aanvang af is gezegd, dat behalve de rechtstreeks te behalen voordeelen aan winst van grond er vele niet-rechtstreek- sche voordeelen verkregen zouden wor den, voordeelen die niet nauwkeurig 'in geld zouden zijn om te rekenen, maar des- nietemin een groote geldelijke winst ver tegenwoordigende. Wij noemen als zoodanig: 1. Kortere spoorwegverbinding (langs de afsluitdijk WieringenFriesland) tusschen de provincies Holland eenerzijds en Fries land en Groningen anderzijds. 2. Veiliger vaart op het afgesloten 1 Jsel- meer dan op de open Zuider-Zee. 3. Niet langer verzouten in droge zomers van het Friesche boezemwater, wat ten goede komt aan de hoedanigheid van Frie sche melk en boter. 4. Beter verzekerde afwatering van Wa terland, Amstelland, Vechtstreek en Gel- dersche Vallei, dus minder of wellicht geen overstroomingsgevaar meer in deze streken En met dit vierde punt komen wij tot het onderwerp, wat wij hier wilden bespre ken, n.1.: „hoe zal het in de toekomst staan met de overstroomingen lang de Eem?" Dat wij dit punt nu bespreken (wij schre ven er ook eenige jaren geleden al eens over in dit blad) is een gevolg van de weersomstandigheden der laatste weken. Zaterdag 1.1. bleek mij, dat de landerijen langs de Eem althans tusschen rivier en >poordam weer eens blank stonden, een verschijnsel dat zich telken jaren eenige malen herhaalt. Meestal komt het voor bij winterstormen, doch een enkele keer, zoo als nu, ook in den zomer. Wanneer bij ons een ilinke storm waait, komt deze meestal op uit het Zuid-Westen. Het Zuiderzeewater waait dan van de Westkust af en loopt op tegen de Oost kust. Men heeft in zoo n geval waargeno men, dat het hoogteverschil op beide kus ten zelfs vier Meter kan bereiken. Dan loopt o.a. het heele Kamper-eiland onder water en als dit geschiedt in den hooitijd, zooals in Juli en Aug. Ib94, toen 30.000 H.A. grond onder water liepen, dan kan dit een ont zaglijke schade veroorzaken, die voor ge noemd jaar werd geschat op 2 millioen gulden! De stormen veranderen als regel spoedig van richting, zij komen aldra uit het W. en eindelijk uit het N.W. om daarna langzaam af te nemen. Amersfoortsche Muziekschool Prinses Julianalaan 13 AMERSFOORT CIPLOMA CONSERVATORIUM Waait de storm uit het N.W., dan wordt het Noord-Zeewater met geweld opge stuwd naar onze Noord-Holl. en Friesche eilanden, het stroomt tusschen de wadden eilanden door naar de Zuider-Zee, waar het geen uitweg meer heeft, zoodat deze overvuld raakt, met als gevolg een sterke stijging tegen de kusten van de Zuidelijke helft daarvan. Het IJ m£t de Amstel, en de Vecht zijn «loor sluizen van de zee af te sluiten en hier houdt men het hooge zeewater dus te gen, maar de Eemmond ligt open. Het zee water stroomt er binnen en stort zich wel dra over de lage dijken en de overstroo ming begint. Is het vee buiten, dus in den zomer of in het najaar, dan begint een haastig redden en men mag van geluk spreken als het zon der verlies van levens afloopt. Slechts anderhalf jaar geleden heeft men het hier beleefd, dat 's nachts de redders er op uit moesten om het vee in veilig heid te brengen. Deze week bereikte het water geen bij zonder hoogen stand op onze gronden, maar men weet hoe hier alles tot aan den Brinkweg blank kan staan, en hoe de Nieu we Steeg diep onder water kan loopen. Kwamen wij er ditmaal goed af, langs de Vecht waren de toestanden weer zeer dreigend, zooals blijkt uit de volgende kort overgenomen aanteekeningen uit het Alg. Handelsblad: „Overstroomingen bij Maarssen; bij Nieuwersluis staat de straatweg bij dee- len blank; verkeer met Vreeland stop gezet; Loosdrecht geïsoleerd. Noodtoe stand, welke slechts met die van 1923 valt te vergelijken. Vechtwater gestegen tot ruim 0.70 Meter A.P." Een en ander een gevolg van het geslo ten houden van de zeesluis te Muiden, waardoor de Vecht niet kan afvoeren, ter wijl voortdurend regen neerstroomt in de polders, die dit water wegmalen op de Vecht. Hetzelfde heeft in dien tijd plaats op den Amstel. Nu de vraag „hoe wordt de toestand als eenmaal de afsluitdijk gereed zal zijn?", hetgeen men hoopt in 1932 te bereiken. De Zuider-Zee is dan een gesloten water, een meer, dat slechts door een groot getal uitwatering-sluizen met de Noord-Zee ver honden is. In normale tijden zal men dit meer hou den op een peil van 0.40 tot 0.20 A.P Krijgt men nu den bewusten N.W. storm, dan zal het Noord-Zeewater, dat tusschen de waddeneilanden binnenstroomt, oploo- pen tegen den afsluitdijk en de aangrenzen de kusten, doch niet verder binnendringen. Tijdelijk Zal dan de Zuider-Zee niet kunnen loozen, terwijl intusschen, vooral de IJsel, water blijft aanvoeren. Het peil zal dus ook nu stijgen, maar het oppervlak van het toekomstige meer, dat na inpoldering van alle te winnen gronden toch nog meer dan 100.000 H.A. groot is, is zóó uitgestrekt, dat de waterstijging zelfs na een paar da gen slechts enkele tientallen centimeters kan bedragen. Om eenigs^ins volledig te zijn, moet ik nog vermelden hoe het IJselmeer zich Z.- waarts niet verder uitstrekt dan ongeveer ter hoogte van den IJselmond en hoe een breed scheepvaartkanaal dit meer langs een schutsluis verbindt met het IJ, dat Oost waarts wordt vergroot met een nieuw te vormen IJ-ineer. Dit laatste door een dijk, aansluitende tegen het eil. Marken, afge scheiden van het IJselmeer. IJ en IJ-ineer zullen het peil krijgen van het N.-Zeekanaal. Z.O. waarts wordt het IJ-meer verlengd mét een Eem-meer, ge legen tusschen de Gooische gronden en de Veluwe eenerzijds en de nieuw te vormen Zuiderzeepolders anderzijds. In dit Eemmeer zullen dus Vecht en Eem uitmonden. Ook voor den Eem-mond krijgt men dus den waterstand van het N.Zee-kanaal en hierdoor is de afwatering van onze rivier dan gewaarborgd, waarmee het voordeel dat ons wacht, is geschetst. Moge de te verwachten verbeterde wa terstaatkundige toestand voor Soest nu met van groot geldelijk belang zijn, hij is dit zeker in zeer hooge mate voor de Vecht streek, voor het Kamper-eiland en voor Marken. Leve dus de optimisten! W. H. C. DOORMAN. (voorheen R. FRESE, Hofleveranciers. BAARN. Vleeschhouwerij Varkensslachterij Nijverheidstraat 13 Telefoon 31 BESLIST EERSTE KWALITEIT Dagelijks hooren en bezorgen. DE BRUIGOM HAD ER GENOEG VAN Een niet alledaagsch geval heeft zich Vrijdag te Koudekerk (aan den Rijn) voor gedaan. Door den ambtenaar van den burgelijken stand zou de^ middags een paartje in den echt worden verbonden. De bruidegom was afkomstig uit Wage- ningen en was met zijn familie reeds Don derdagavond voor het voltrekken van het huwelijk bij de bruid, aan den Hondsdijk te Koudekerk woonachtig, gearriveerd. Men zou den nacht alvast maar door brengen met een fuifje, welke vreugde even wel al spoedig telkens door de, familie van den bruidegom werd gestoord. Toen het uur voor de voltrekking van het huwelijk was aangebroken, was de bruide gom noch zijn familie te vinden. De brui degom had, met achterlating van zijn nu treurend bruidje, de terugreis naar Wagc- ningen aanvaard, in plaats van naar de trouwzaal te gaan. Na van de teleurstelling eenigszins te zijn bekomen, werd de avond toch nog in vroolijke feestvreugde, maar nu zonder bruidegom, doorgebracht. DE OPMARSCH NAAR DEN HAAG OP ZATERDAG 6 SEPTEMBER 1930. Zooals bekend is, organiseert de A.V.R.O., de Algemeene Vereeniging Radio Om roep, op Zaterdag 6 September 1930 een groote demonstratie te den Haag op Hout- rust. Daar zal dan gedemonstreerd worden te gen het onrechtvaardige zendtijdbesluit van den Minister van Waterstaat van 15 Mei j De A.V.R.O. wekt allen op aan deze de monstratie deel te nemen, teneinde een mas sale betooging te verkrijgen. Allerlei maatregelen zijn hiervoor reed- genomen en een van de moeilijkste punten is wel het vraagstuk om zoovele duizen den personen naar den Haag te vervoeren en terug. Reeds heeft de A.V.R.O. een 8-tal extra treinen besproken om de luistervinken naai den Haag te brengen. Eén dezer extra trei nen loopt vanaf Baarn over Amsterdam naar den Haag en vertrekt om 12.28 uur uit Baarn. De terugreis wordt aanvaard vanuit den Haag om 20.00 uur en de terug komst in Baarn is 22.01 uur. -- MUZiEK-INSTITUUT -- Onderricht PIANO - VIOOL - CELLO ORGEL - ZANG - THEORIE Opleiding voor het examen der Kon. Ned. Toonkunstenaars-Vereeniging VEERSTRAAT 30-32 HILVERSUM De prijs voor een retour met dezen trein Baarnden Haag is slechts 3.12. Opgaven hiervoor aan den Heer J. J. Roelofs, Dalweg 0. Doch het actieve A.V.R.O. comité van ac tie te Soest heeft ook niet stil gezeten en heeft voor hen, die van deze extra trein geen gebruik wenschen te maken een nog gemakkelijker en nog goedkooper vervoer- gclegenheid uitgedacht. De tocht wordt door dit comité n.1. ge organiseerd met een of meer autobussen. De prijs bedraagt voor een retour Soest den Haag 2.50. Het vertrek zal vermoedelijk omstreeks 12.011 uur des middags plaats hebben en de terugkeer om 8 k 9 uur 's avonds, van daar de opwekking van het comité om pro viand en vooral een goed humeur mede te nem en. Eigenaars van automobielen en motor rijwielen, <lic mede naar den Haag optrek ken, worden verzocht zich op te geven, op dat een stoet gevormd worde, die zich op zijn beurt aansluit aan die uit andere plaat sen. Uur en punt van vertrek zullen nader worden bekend gemaakt. Iedereen, die aan den tocht wenscht deel te nemen, hetzij per autobus k f 2.50 per persoon, dan wel per eigen automobiel of motorrijwiel, wordt verzocht vóór of uiter lijk op Maandag 25 Augustus a.s. mede- deeling te doen aan één der adressen: Dr. A. Kylstra, Lange Bergstraat 26. J. H. C. Rebergen, Soesterbergschestr. 3. of J. J. Roelofs, Dalweg 6. Waar het hier om gaat om hooge belan gen, om herstel van groote onrechtvaar digheid en om een demonstratie tegen poli tiek eigenbelang, wekt het comité de Soes- tenaren op deel te nemen aan den op- marsch naar den Haag. Van hen die per eigen vervoergelegen- heid gaan wordt opgave verzocht omtrent het aantal vrije plaatsen, dat zij eventueel voor gegadigden nog beschikbaar hebben Dus, Zaterdag 6 September a.s.: Op voor de A.V.R.O.! Op naar den Haag: DE VELSER BRUG BESCHADIGD De groote spoorwegbrug bij Velsen is Dinsdagavond door het uitgaande Griek- schc stoomschip „Amazon" zoodanig aan gevaren, dat de brug onwrikbaar op onge veer halve breedte bleef vastzitten. Aanvankelijk was aan een ander schip vergunning tot doortocht gegeven, doch daar de „Amazon" dichter bij de brug was en meer vaart had, werd dit door den brugwachter veranderd en werd aan de „Amazon" geseind, dat zij door kon va ren. Alvorens echter het definitieve signaal was afgegeven voer de „Amazon" al op. Het ongeluk wilde, dat de electrische in stallatie van de brug op het kritieke mo ment weigerde en de brug half open bleef staan. Een aanvaring was toen niet mee: te voorkomen en met kracht botste het Grieksche schip tegen het ijzerwerk der brug, die niet minder dan 63 c.M. werd ontzet. Het stoomschip bekwam ook schade aan romp en roer. Door deze aanvaring was niet alleen het spoorwegverkeer over de brug gestremd, doch ook het gehecle scheepvaartverkeer op Amsterdam. De treinen werden omge legd via Uitgeest en Zaandam, doch het scheepvaartverkeer moest wachten. Eerst Woensdagavond kon de brug ge heel worden opengedraaid en konden de vele wachtende schepen passeeren. Een en ander is een groote schadepost voor veel reederijen, die tijdverlies hebben. Op vordering van eenige stoomvaart maatschappijen, welke door deze aanvaring, die de schuld is van de „Amazon", ernstig gedupeerd zijn, is op het Grieksche stoom schip beslag gelegd om zoodoende de kos ten te kunnen verhalen. De Nederlandsche Spoorwegen hebben het schip vrij gegeven tegen het stellen van een cautie van 100.0UU. Het spoorwegverkeer is echter nog lang niet geregeld, daar de ijzerconstructie van de brug ernstig is beschadigd. Men vreest, dat het nog wel een paar weken zal kun nen duren eer alles weer geheel in orde is. INBRAAK OPGEHELDERD? Het is aan de Amsterdamsche politie mogen gelukken alle horloges enz. die in den nacht van 29 op 30 Juli ontvreemd wa ren ten nadeele van de firma Berkemeijer aan liet Rokin te Amsterdam op te sporen, en in beslag te nemen. De totale waarde van het ontvreemde bedroeg ruim 25.000. In een hotelkamer te Arnhem ontdekte de politie vrijwel den geheelen buit. Twee personen zijn reeds gearresteerd als verdacht van medeplichtigheid aan de zen geruchtmakenden inbraak, doch de hoofddaders konden nog niet worden aan gehouden, zoodat gevreesd wordt, dat ze naar Duitschland zijn uitgeweken. Hun opsporing en voorgeleiding wordt door de Amsterdamsche politie verzocht, die daarvoor het signalement verspreid heeft. UTRECHT, Potterstr. 22, Vreeburg 36, Steenweg 62. HILVERSUM - Leeuwenstraat 28. AMERSFOORT - Krommegracht 4. Het meest gesorteerde en goedkoopste adres voor SIGAREN, SIGARETTEN, TABAK VAN DEN HEUVEL. Men zöu de post, zooals wij die nu ken nen, een der voertuigen of dragers van het maatschappelijk leven kunnen noemen. En meer nog dan dat, een deel van dat leven zelf, daar zij er geheel en al mee ver groeid is. Wanneer haar werk maar even ergens een stoornis ondervindt, door wat voor oor zaak dan ook, zoodat bijvoorbeeld een ge hecle bestelling moet worden overgesla gen, dan begint er iets te haperen aan de circulatie van het gezelschapsleven. Veler belangen worden dan op meer of minder ernstige wijze geschaad. Een dringende or der, die niet op tijd ontvangen wordt, moet vanzelf te laat worden uitgevoerd, zoo zij dan nog uitvoerbaar is en kan dan ergens een stagnatie in den aanvoer van levens middelen of andi re min of meer noodzake lijke en nuttige handelsartikelen vcrooTza- ken, waardoor weer verwarring van an deren aard ter betreffende plaatse het ge volg zal zijn. Een stellig verwachte brief, die uitblijft, kan dierbare betrekkingen in hevige spanning houden, tot wanhoop toe. Terwijl het niet doorkomen van een brief, waarin het naderend einde van een bloed verwant of vriend vermeld wordt, een laat ste afscheid onmogelijk maken kan. En zoo zouden er nog vele gevallen te noemen ziji waarbij emoties van vrees, angst, teleurstel ling en ook wel van wantrouwen worden opgewekt bij het schijnbaar simpele feit van een postbestelling, die een halve dag NEUWEG 18 ged. coi PKi si HILVERSUM Elegante Coupe. Onberispelijke afwerking. of langer te laat komt. Wel een bewijs van de groote belang rijkheid en onmisbaarheid van liet postwe zen, dat overal geheel en al is ingebur gerd. Het heeft zeer vele bouwsteenen aange dragen voor den opbouw van het moderne leven, waaraan het nog immer blijft voort- werken, alzoo den vooruitgang op krachti ge wijze dienend. Zelve den invloed hier van ondergaand. En een gemeenschap van menschen zou in den tegenwoordigen tijd niet op den naam van samenleving aan spraak kunnen maken, zoo zij dat instituut niet kende. De post is de dienaar en de souverein bei de. Zij gaat van plaats tot plaats, van land tot land, van werelddeel tot werelddeel, zoo de geheele aarde verzorgend. Ten al len tijde en overal eischt zij de beste en snelste vervoermiddelen voor zich op, ten (voorheen: KLEMAN BERGHUIS) KANTOOR: Kerkpad N.Z. la TELEFOON: 2180 Huis: 2186 bate en ten gerieve echter van het alge meen belang. En door haar is ook een kleine plaats ingeschakeld in het groote leven. In een kleine plaats is de po>t nog meer in aanzien dan in een groote, waar zij weliswaar eveneens onmisbaar is, maar niet zoo opvalt. Op het groote kantoor hangt meestal een saaie stemming, die zien niet verheffen kan boven de gewoonlijk correcte, doch koel beleefde houding van den ambtenaar. Buiten op een klein kan toortje daarentegen is er dikwijls een sfeer van gemoedelijkheid. Het leven brengt dat daar uit zichzelf alreeds mee. Bovendien kent de ambtenaar of beambte er alle in woners en is hij door zijn werkkring in staal om achter de schermen te kijken en ongevraagd een blik te slaan in de gehei menissen van sommige familielevens. Wel ke kennis intusschen als tot zijn ambtsge heim behoorend, zijn onvervreemdbaar eigendom blijft. Eveneens is de postbesteller buiten een welbekende en geziene figuur. Men kent hem dan ook bij naam, alhoewel hij gemaks halve ook vaak met den cosmopolistischen, doch evenwel gemeenzamen naam van „post" begroet wordt. Hij behoort tot de weinigen, die eiken inwoner bij naam en adres kennen en tot de zeer enkelen, die alle huizen dikwijls moeten aandoen. Ook kent hij al de huisnummers en is dadelijk op de hoogte van elke verhuizing of vesti ging, kortom van elke verandering ïn de uiterlijke levensomstandigheden van de be woners van zijn plaats. Hij speelt een zeer groote rol in het leven der men'schen, alhoe wel hij zich hiervan niet altijd bewust is. Met spanning en ongeduld wordt zijn kpmst HOTEL CAFE RESTAURANT GROES 53 a HILVERSUM LUNCH koud of warm f 0.85 Keuze uit 30 verschillende Schotels. dikwijls verbeid, 't zij openlijk vanaf het erf van den wachtende, of ook wel ver dekt van achter deur of venster. Soms te vergeefs, wanneer hij toch nog ons huis voorbij gaat of anders wel iets in onze brievenbus werpt, alleen niet het begeerde, waarnaar met smachtend verlangen werd uitgezien. Zijn pas gevulde brieventasch bevat een verzameling brieven en drukwerk van de meest uitcenloopende waarde en bcteekenis. Belangrijke en gewichtige stukken wisselen er af met onbeteekende dingen. Een ver- horgen wereld, die vele oorzakelijke mo menten kan bevatten, die gevolgen van ver schillende soort kunnen uitwerken en soms groote zichtbare veranderingen teweeg brengen. Verwekkers van het zwaarste leed en van de hoogste vreugd kunnen in zulk een tasch huizen; schokkende mededeelin- gen en heerlijke tijdingen. De grootste te genstellingen in de wereld der aandoenin gen met een bonte mengeling van licht en schaduw. Dc weerslag en neerslag van het volle, rijke menschenleven met al zijn hoog ten en diepten, zijn rijkdom en armoede, zijn heerlijke momenten en bittere smarten. Dat, wat verband legt tusschen hart en hart, maar ook eenmaal gesponnen draden voor altijd kan breken. Dat alles gaat door de handen van den postbesteller en kan hij ons brengen, U en mij. Hij kan niet gissen, wat de enveloppe verbergt. Onverstoorbaar, vervult hij plichtsgetrouw zijn werk. Voor al zijn on derdanen, die zich tijdelijk onder zijn hoe de bevinden, blijft hij dezelfde, zonder aan zien des persoons. En of het een onbedui dende mededeeling, dan wel een hoogst be langrijk bericht is, dat over het wel en wee van den geadresseerde beslist, met gelijke zorg worden zij behandeld en besteld. En zoo gaat «le post ook hier, geregeld haar gang, als de verrichtingen in de na tuur. In den vacantic- eu komkommertijd, wanneer de polsslag van het handels- en be drijfsleven wat vertragen gaat, ondervindt ook de post hiervan in 't algemeen den te rugslag en krijgt het dan wat makkelijker. Dit is hier ter plaatse nu juist omge keerd. In matigen gang gedurende een groot deel van liet jaar begint zij in den zomer, den tijd van pensiongasten en bezoekers haar werkzaamheden uit te zetten om in het „hoogseizoen" haar grootste activiteit te beleven cn daarna tegen den herfst weer tot normale drukte in te krimpen. Onderwijl verricht zij het geheele jaar door nauwgezet haar dagelijksch werk. En zoo er voor den avond nog een oi iwee bus- lichtingen konden worden ingevoerd, dan zou zulks aan de wenschen van velen hier tegemoet komen. De spanning tusschen de laatste en de eerste lichting is nu wel erg groot. Het zou verder geen overdreven weelde zijn, wanneer ook de verdere ai- wonenden van de middagbestclling geim-ien konden en het busje bij „Ons Belang" drie maal daags gelicht werd. Intusschen moeten hoogere instanties hierover beslissen en doet dit niets at aan de bereidwilligheid van het personeel. „TOESCHOUWER." BENOEMD. In de parochie van de H.H. Petrus eu 1'aulus te Soest is tot kapelaan benoemd dc Weleerw. Heer H. Bouwmeester. LEDIGEN VAN BEERPUTTEN. Wij wijzen nogeens op de bekendmaking van B. en W. in ons vorig nummer, waarbij het college mededeelt, dal bij hen het voor nemen bestaat den Gemeenteraad voor te stellen om van gemeentewege bij voldoen de deelname de gelegenheid open te stellen lot het doen ledigen van beerputten en wel tegen betaling van een bedrag van 2.."><l a J 3.voor elke lediging van een pui. Zij, die hiervoor in aanmerking wenschen te komen, worden verzocht daarvan schrif telijk mededeeling te doen ten gemeente secretarie vóór 1 October a.s. Waar op het oogenblik weinig gelegen heid bestaat om goedkoop de beerputten te laten ledigen, zal het dus van belang zijn voor de ingezetenen om zich schriftelijk op te geven. Komen veel bereidverklaringen binnen, dan is de kans groot, dat de zaak doorgaat. Men weet dan aan het Gemeen tehuis op hoeveel aangeslotenen zoo onge veer vast gerekend kan worden. FEESTVIERING 3 SEPTEMBER A.S De feesten op 3 September a.s., waar van wij het programma elders in dit num mer vermelden, zullen plaats hebben op het feestterrein gelegen aan den Zwarte- weg, hoek Ferdinand Huycklaan, de z.g „Blaak" van het Raadslid Peter van den Breemer. GESLAAGD. Onze plaatsgenoote Mej. A. G. Koop mans, onderwijzeres aan de Openb. School te Soesterberg, slaagde 18 dezer te Utrecht voor de Hoofd Akte Onderwijs. RIJWIEL-BELASTINGPLAATJES. Zoodra de nieuwe rijwielplaatjes weer noodig zijn, komen telken jare weer ver missingen daarvan voor. Men wordt dus in zijn eigen belang aan geraden het plaatje zoodanig te bevestigen, dat het voor onbevoegden niet gemakkelijk is het plaatje van het onbeheerd staande rijwiel te ontvreemden. Heeft men losse plaatjes in een leeren étuitje of zoo, dan verzuime men vooral niet dit plaatje mede te nemen als men zijn rijwiel even onbeheerd laat staan. Onderdeelen en Assessoires Aanbevelend, JOH. KOSTER. Heerenstraat 20 - Telef. 2706 HILVERSUM DE FEESTELIJKE OPENING van de Koninginnelaan op 26 Aug. door den Edel achtbare Heer Burgemeester Deketh. Naar wij van bevoegde zijde vernemen, wordt de heer Burgemeester, Wethouders, Directeur van Openbare Werken en de op zichter van het gemeentehuis afgehaald door het bestuur Koninginnelaan. Daarna openingsplechtigheid van de Ko ninginnelaan op officieele wijze. Vervolgens wordt een marsch gemaakt over de Ko ninginnelaan met welwillende medewerking van de Soester Harmonie „Paticntia Vincit Omnia." Nadat de autoriteiten den weg ge passeerd zijn zal den Heeren iets aange boden worden. Tevens zal bovengenoemd muziekcorps in de tent Bectzlaan tegenover den Heer D. Radstok, Koninginnelaan een Concert ge ven. Een wandeling naar de Koninginnelaan zal dc moeite waard zijn daar deze laan ge heel versierd ge geïllumineerd is. Op Woensdag 27 Aug. vinden Kinder- spelen plaats, des v.m. 9 uur op het terrein aan de Mariastraat. Diverse spelen, als Zakloopcn, Mastklinimen. Eier dragen, Koekhappen enz. enz., zullen plaats vinden. Om elf uur v.m. Ringrijden met versierde fietsen. N.M. 4 uur: Ringrijden met ver sierde wagentjes. Des avonds om 8 uur zal als slot een Concert worden gegeven door de Mondhar- monicaclub „Bravo" en de Soester Har monie. Dc winkels verwachten zeker een druk bezoek.

De Soester | 1930 | | pagina 2