0NSSCH0UWT00NEEL Plaatselijk Nieuws. Geopend: Handel in Auto- Onderdeelen voortaan alleen dan mag, als er kwestie is van een crisis of van een ramp. Indien de werkeloosheid is geworden permanent, moet steun worden verleend via de wel dadigheid, dat is dus hier via het .Burgerlijk Armbestuur. Dit bestuur krijgt dus straks feitelijk de geheele werkverschaffing te re gelen en dat is voor de betrokkenen zeer onaangenaam. Daarom stelt spr. voor den naam te wijzigen in „Maatschappelijk Hulp betoon," dat is minder grievend en tevens een protest tegen de landsregeering, dat zij de werkeloozen naar Armenzorg wil verwij zen. Momenteel is slechts een klein vonkje noodig om de revolutie, zoowel in het bui tenland als in het binnenland, te doen ont branden, daar het vraagstuk vati de werke loosheid het moeilijkste probleem is van den huidigen tijd. Spr. doet thans officieel het voorstel tot naamsverandering. De voorzitter zegt, dat dit voorstel ge heel onvoorbereid ter tafel komt. Hij wil het eerst eens onderzoeken en de volgende vergadering van praeadvies hierover die nen. De heer Gasille meent te weten, dat de stad Utrecht ook den naam Mittschappelijk Hulpbetoon heeft voor het Armbestuur Aanbevelend, JOH. KOSTER. Heerenstraat 20 - Telef. 2706 HILVERSUM en beveelt naamswijziging aan. De heer Doorman weet niet of de ge meenten wellicht aan den naam „Burgerlijk Armbestuur" zijn gebonden en wat de ge volgen zijn van naamsverandering uit een finantieel oogpunt. Hij wil die zaak eerst eens onderzoeken. Tenslotte wordt besloten zoowel het voorstel omtrent de naamswijziging als het verzoek om ontslag als lid van het Bur gerlijk Armbestuur van den heer Casteleijn aan te houden en in de eerstvolgende ver gadering te behandelen. 12. Benoeming van 2 leden van het Bur gerlijk Armbestuur ter voorziening in de- vacature J. Casteleijn en wijlen T. Budding. In verband met het vorige punt wordt de voorziening in de vacatures-Castcleijn aangehouden, zoodat alleen moet worden voorzien in de vacature van wijlen den heer T. Budding. De heer Busch wil in verband met het net genoemde feit, dat het Burgerlijk Arm bestuur de geheele werkeloosheid krijgt, ook een arbeider en vakvereenigingsman in dat bestuur benoemen. Ongetwijfeld is het een moeilijk, onaangenaam en ondank baar werk, en spr. heeft niets dan lof vooi al degenen, die zich voor die functie be schikbaar willen stellen. Doch met alle respect voor de tegenwoordige leden en voor de nu voorgedragenen wil spr. toch liever een vakvereenigingsman er in heb ben. Ook wijst spr. erop, dat iemand, die veel voor de gemeente heeft gedaan en van dit soort zaken zeker goed op de hoog te is, bij voordrachten echter steeds wordt gepasseerd. Spr. bedoelt hier den oud-wet houder R. L. v. d. Berg. Persoonlijke sym- pathiën of antipathiën mag men hier niet laten spreken als men iemand kan vinden in staat en genegen lid te worden en mm moet den genoemden persoon niet altijd maar passeeren. Wethouder Endendijk zegt, dat het col lege van B. en W. de voordracht niet op maakt, doch het Burgerlijk Armbestuur zelf. B. en W. kunnen zelfs geen andere voordracht indienen. De beide voorgedra genen zijn diaken geweest en dus ter zake kundig. Een arbeider erin te benoemen is zeer moeilijk, in de eerste plaats voor dien arbeider zelf, daar hij dan zelf geen steun mag trekken en dus voortaan ook met bij de werkverschaffing te werk mag wor den gesteld. De heer de Bruijn breekt evenals de hee. Busch een lans voor den heer K. Lodee- sen, die vroeger ook arbeider is geweest, en dus de nooden kent. Deze is indertijd ook al eens voorgedragen, maar toen wilde hij niet. Misschien is dat nu veranderd. Het voorstelBusch om de tweede be noeming ook aan te houden, teneinde te zoeken naar een geschikt arbeiderscandi- daat, wordt verworpen met 7 tegen 5 stem men. Vóór stemden de heeren Hilhorst, Gasille, Busch, v. d. Breemer en Groote- wal. Bij de stemming verkreeg de heer A. Legemaat 7 en de heer C. Kraayenhagen 4 stemmen, terwijl 1 stem van onwaarde was uitgebracht. 'Benoemd is dus de heer A. Legemaat. 13. Vaststelling van besluiten tot verhuur van: a. een gemeentewoning aan jien Lange Brinkweg, aan M. Ravenhorst. b. een gemeentewoning aan de Birkt- straat aan H. Huigen. Op voorstel van den heer Doorman wotdt een kleine redactieverandering aangebrach+, ook in het tweede besluit. Beide besluiten worden hierna zonder stemming goedgekeurd. De voorzitter deelt hierna mede, dat een kleine wijziging in de verordening, die de plaatsen aanwijst, waar inrichtingen, val lende onder de Hinderwet, opgericht mo gen worden, gewenscht is. Verschillende melkveehouders moeten thans op grond van de Warenwet hun inrichtingen veran deren, en zelfs meestal een apart gebouw tje stichten, waar zij de melk behandelen, de flesschen vullen enz. Nu valt zooiets onder de benaming „zuivelfabriek" en die mogen in de kom alleen worden opgericht aan de Lange Brinkweg, dus niet bij de woning van de meeste melkveehouders, v. d. Breemer aan het Kerkpad ondervindt daar nu al last van en daarom zou spr. gaai- ne willen die „zuivelfabrieken" uit de veror dening te halen. Zouden er werkelijk eens groote zuivelfabriekken komen, dan kan men nog altijd die weren door het stellen van voowaarden, waartoe de Hinderwet ge legenheid geeft, doch die kleine gebouw tjes van melkbehandeling moet men toch niet gaan weren. De heer Busch kan de draagwijdte van dat voorstel nu niet overzien, doch de voor zitter merkt op, dat hij nu geen voorstel doet, doch alleen eens den raad wil polsen. De beer Gasille zegt, dat het hier gaat om een gebouwtje van 10 X M., wair ook karncrnelksche pap in wo£dt gekookt eu een motor staat van meer dan 2 P.K. Spr. vindt het voorstel van den Wethouder principieel verkeerd,, daar dan ook de grootcrc fabrieken in pricipe zouden zijn toegelaten. Hij vindt echter een gebouwtje, als waar het nu om gaat geen „zuivelfa briek" en dus kan de verordening best blij ven luiden, zooals zij nu luidt. Laat alleen de aanvrager zijn aanvrage intrekken en een nieuwe aanvraag insturen voor een ge bouwtje voor melkbehandeling. Daar is toch niets tegen en dan zijn alle moeilijk heden meteen opgelost. De heer van Klooster wijst er nog op, dat die inrichtingen geen hinder veroorza ken als men maar goed oplet, dat de afvoer van het afvalwater goed geregeld is. Con form het voorstel van den heer Gasille wordt besloten. Hierna is aan de orde de RONDVRAAG. De heer Busch wijst weer op de vele achterlijke en zwakzinnige kinderen, die zo<- remmend op het onderwijs werken. En er zijn er veel meer dan de wethouder toen maals mededeelde. Spr. is een geval be kend van een jongen van 15 jaar, die nog niet kan lezen of schrijven. Nogmaals vraagt hij een serieus onderzoek en zoo mogelijk een aparte klasse voor deze kin deren, die onaangenaam zijn voor de an dere kinderen en 'ook voor het onderwij zend personeel. Voorts heeft spr. er bezwaar tegen.dat de herstellingen aan de Openbare School aan de Beetzlaan niet in de* vacantie konden geschieden. In de groote vacantie was wei nig gedaan en toen leerlingen en perso neel terug kwamen, konden ze weer een week weggaan, want de boel was nog niet klaar. Men heeft toen de herfstvacantie aan de groote vacantie gekoppeld, doch de kinderen en vooral het personeel heb ben aan die week vacantie niets gehad, daar men het vooruit niet wist en dus geen plannen konden maken. De herfstvacantie van heden is er nu bij die school bij in geschoten 'en dat is jammer. Waar de in specteur van het onderwijs .er geen bezwaar tegen heeft, lijkt het toch wel gewenscht alsnog een week extra herfstvacantie te ge ven als compensatie voor hetgeen is ge derfd. Ook heeft spr. nog niets gehoord of gezien omtrent de waterleidingkwestie Dit laatste punt beantwoordende, zegt de voorzitter dat is gebleken, dat de door B en W. de vorige zitting gegeven inlichtin gen niet juist waren. Niet wij wachten op de Waterleidingmij., doch het was juist de Waterleidingmij., die op ons wachtte. Wij moeten thans een en ander nog nader uit zoeken en daar is reeds een begin mede gemaakt met behulp van den heer van Vliet. De ziekte van dezen heeft echter stagnatie gegeven. Stuk voor stuk moeten alle gevallen nu worden nagegaan, de zaak wordt thans zooveel mogelijk bespoedigd en binnenkort kunnen voorstellen worden verwacht. De heer Busch hoopt het, maar vindt dat alles veel te ambtelijk wordt behan deld. Men kon het veel vlugger afwerken Wethouder Endendijk vindt de geschie denis met de herfstvacantie aan de school van den heer van Wely niet zoo heel erg. Kan men nu niet eens éénmaal wat geven en nemen? Ook de school van den heer Veenstra heeft geen herfstvacantie meer, dat is eigenlijk een oude instelling met als motief, dat de kinderen moesten helpen met het aardappelrooien, doch dat gaat thans niet meer op. Daarenboven is in schooltijd nimmer eenig werk van betee- kétiis verricht. Wat de zwakzinnige kinderen betreft, een apart klasje gaat niet, daar daarvoor een apart lokaal en een aparte leerkracht zou moeten zijn. Er is-slechts één kind. dat in aanmerking komt en dat is naar A'foorr verwezen en spr. meent, dat zulks nog al tijd de beste manier is, zoolang er mei meer zijn. Men moet ook nooit vergeten, dat e.r per slot van rekening op elke school achterblijvers zijn, maar daarvoor behoeft men toch geen aparte maatregelen? De heer Grootewal-meent, dat de ouders van dekinderen aan de school aan de Beetz laan er heel niet op gesteld zullen zijn, dat in dezen tijd van het jaar nog eens een week extra vacantie wordt gegeven. Het zijn eigenlijk alleen de onderwijzers, die er om vragen, maar de ouders wenschen het niet. De heer Busch zegt, dat er toch niets te gen is, om ditmaal nog eens een week va cantie te geven. Er wordt toch niets extra's gevraagd? Tenslotte komt het aan spr. frappant voor, dat de burgemeester met va cantie gaat en dan noch de beide wethou ders, noch zelfs de gemeente-secretaris we ten, wanneer het hoofd der gemeente te rug zal keeren. Het lijkt spr. dat er dus nog wel wat hapert aan de goede verhoudingen in het college. Bij den aanvang van het semester heeft men ook niet een tijdelijk» wethoudei benoemd krachtens artikel 1)0 der Gemeen tewet. die op moet treden als een der wet houders* tijdelijk het burgemeesterschap moet waarnemen. Dat bevreemd spr., want dat is een schromelijke nalatigheid óf er is in Soest heelemaal niets te doen, zoodat bij ontstentenis van den burgemeester de bei de wethouders met z'n tweeën de boel makkelijk af kunnen. De heer Gasille: „Neen, maar men wil natuurlijk geen vreemde eend laten neu zen, dat is de zaak." De voorzitter meent, dat dit feit toch moeilijk aan het college als zoodanig kan worden verweten. De heer Busch: „Nu, dan zal ik eens af wachten, wat voor houding de rest van het college aanneemt als de burgemeester te rug komt De heer Gasille merkt op, dat indertijd een stemming is.gehouden onder de ouders van de kinderen op de operib. scholen over de vraag, Wat meer gewenscht was, Woens dags den geheelen dag school en Zaterdags den geheelen dag vrij, de toestand, die steeds in Soest heeft bestaan, dan wel Woensdags en Zat^digs alleen des «n e gens school en des middags vrij. Ongev-er "2/3 van de ouders op alle schólen hebhen zich toen uitgesproken voor fhandhaving van .den bestaanden toestand? Zaterdags den geheelen dag vrij en Woensdags school. Desondanks heeft de wethouder toch de verandering ingevoerd en beide dagen al leen des morgens school gelast. De bijzon dcre scholen hebben echter de' oude rege ling gehouden en hu Krijgt''men natuurlijk in de practijk last met de ouders. Velen toch willen hun kinderen Zaterdags graag tbyis hebben voor boodschappen e.d. en waar dat nu niet meer kan op de openbare scholen, gaan vele ouders er voor voelen om hun kinderen van de openbare school af te nemen en ze op bijzondere scholen te doen, waar ze Zaterdags den geheelen dag vrij zijn. Daardoor worden de openbare scholen ontvolkt ten voordeele van de bij zondere en de ouders worden dus eigen lijk er toe gebracht hun kinderen naar de bijzondere scholen te gaan zenden, hoewel geenszins uit principe. Spr. laakt deze re geling ten sterkste en dringt op veran dering aan. Wethoudei Endendijk zegt, dat uit paeda- gogisch oogpunt het veel betei is. dat 2 maal 2% dag wordt school gehouden, dan 1 maal 5 dagen. Ook de inspecteur van het schooltoezicht is daarvoor en de burge meester is er een groot voorstander van. De Commissie voor het plaatselijk school toezicht is verder gegaan met haar refe rendum dan de bedoeling was; de/e was alleen de meening te hooren van al het on derwijzend personeel. Aan alle bijzondere scholen is ook terstond verzocht deze maat regel te gaan invoeren in het belang van het onderwijs en voor de uniformiteit, doch dat zulks nog niet is geschied, ligt niet aan spr. Wel is gebleken, dat het personeel niet voor de nieuwe regeling is, doch die is zeer zeker in het belang van het onderwijs. Spr. betreurt, dat de bijzondere scholen de nieu we regeling nog niet hebben ingevoerd, doch hij heeft daarover geen zeggingschap. De heer Gasille constateert, dat er dus geen uniformiteit is en dat daardoo- de openbare school de dupe wordt. Indien de nieuwe regeling in het nadeel was geweest van de bijzondere scholen, had deze wet houder zich nog wel .eens bedacht aleer hij tot invoering overging, maar nu er al leen maar nadeel aan verbonden is voor de openbare scholen, moet de regeling natuurlijk terstond worden ingevoerd. Wethouder Endendijk zegt, dat het ini tiatief voor de wijziging niet van hem is uitgegaan, maar van de Commissie; de verdachtmaking van den heer Gasilie zal spr. niet verder bespreken. De heer Gasille dringt er echter op aan, dat zoo spoedig mogelijk de oude regeling weer wordt ingevoerd. Voorts vraagt dezelfde spieker, waarom de verbouwing aan de Lange Bergstraat nog niet veranderd is, voor zoover deze in strijd is met de bouwverordening. De voorzitter deelt mede, dat de beslis sing van B. en W. op verzoek van den buurman is opgehouden; verder kan liii daarover niets mededeelen. Op een perti nente vraag van den lieer Gas: le au: wet houder Endendijk deelt deze laatste mede, nog tweemaal een bezoek te hebben ge bracht aan den heer Kruidenier, waarbij hem zijn getoond de eigendomsbewijzen. Daaruit blijkt inderdaad, dat de bewuste strook van 2 Meter al is bijgekocht doof den heer van Wely in 1924. Dat medege deeld is, dat de heer Kruidenier die strook zelf zou hebben bijgekocht in 1928, is dus onjuist. Dit schijnt echter zijn oorzaak te hebben gevonden in het feit, dat de kadas ter kaarten te Soest 4 jaar ten achteren zijn, zoodat op dit strookje op de kaart te Soest is genoteerd 1928. De voorzitter deelt nog mede, dat de verbouwingen dus in strijd met de bouwver ordening zijn en dat dus zal moeten wor den afgebroken, indien de buurman er niet mede accoord gaat. De heer Busch betwijfelt, of de bouw zelfs mèt deze accoordverklaring in over eenstemming is met de verordening en meent, dat die strijd steeds zal blijven be staan, iets wat de voorzitter ontkent, daar er in de verordening een bepaling staat, dat afwijking geoorloofd is met goedvin den van den buurman. De heer Busch bestrijdt dit laatste, daar die bepaling wel stond in de oude bouw verordening, maar in de nieuwe, thans gel dende, is uitgelicht en alle verbouwingen zijn geschied tijdens de nieuwe verordening. De toestand, zooals hij nu is, zal dus steeds in strijd met de bepalingen blijven. De heer Gasille zal dan afwachten en bij de eerstvolgende raadszitting eens zien, wat het college van B. en W. in deze gedaan heeft. Te ongeveer 5.20 uur sluit de voorzit ter, niets meer aan de orde zijnde, de ver gadering. III. Brave Lezerjj! Verleden week werd ik ontboden op hei knollendistributiedepartement te Den Haag. Men is daar zeer druk bezig met het kwee ken van rooie knollen, luisterende naar de naam „revolutie." Maar dat is niet wat ik wilde vertellen. Van de gelegenheid in Den Haag te zijn, maakte ik gebruik om op het Spui bij Madame Herry de zeer vermaarde en beroemde somnabulehelderziendekaart- legster en planeetkundige te bezoeken. Na aanbellen werd ik opengetrokken, ging de deur in en strompelde de donkere trap op naar drie hoog. Hier stond plotseling naar mij bleek, Madame Herry in levende gaaf heid voor mij. Meer dik dan lang, met dun ne beenen, leek zij veel op een wandelen den bal gehakt op stopnaalden. Bol rond hoofd met manen onder haar neus en mond, toonde zij uiterlijk veel overeen komst met een mol die zich met veel moei te uit de diepste aardlagen naar boven heef! weten te werken. Het eene uiterlijk dat zij met anderen gemeen heeft, is haar neus een snoeperig neusje, een neusje om voor te knielen. Juist deze eigenschap stempelt haar tot een bovenmenschelijk wezen. Waaj anderen met het ei of koffiedik wer ken, werkt zij met haar neus. En als be wijs van haar groote gavep doe ik in vraag en antwoord, het veelzeggend onderhoud volgen, dat ik met haar mocht hebben „Me vrouw kunt U mij zeggen wie ik ben en vanwaar ik kom?" Na diep het neusje opgehaald te hebben, antwoordde ze: ^Uw voornaam is bijbelsch, U.w achternaam is een misdaad en gij komt vanwaar gij gegaan zijt." „Kunt U mij zeggen, waarom ik besta en waarvoor ik mij het meeste interesseer?" „Gij leeft van water en wind en gij inte- resseert U in 't bijzonder voor wat gij sterx verfoeit." „Word ik oud en blijft mijn interesse-"' „Uw interesse is ouder dan gij zelf zijt, sterft nooit, verjongt integendeel en wordt grooter en machtiger." „Wonen er veel menschen in de plaats mijner inwoning en waarvan bestaan zij?" „Er wonen talrijke menschen en zij be staan van hetgeen zij in hoofdzaak ver werpen." Perplex over zooveel vernuft, waagde ik het haar andere vragen "te stellen In de hoop" meerdere wetenswaardigheden doon haar te zien ontsluieren. „Hoe sterk is onze raad en waaruit be staat hij?" „Uw raad is niet sterk, is zeer zwak, veel overeenkomst vertoonend met een kind met een waterhoofd, dat zwaar de Engelsche ziekte heeft." „Zij bestaat uit één mormoon, één huis hen, één wichelaar, twee valsche getuigenis- sensprekers, twee stommen, drie eenvou- digen van geest en vier raddraaiers." Hier wilde ik meer van wetten en vroeg daarom: „Hoe groot is hun aantal en hoe zijn ze gezeten?" „Hun aantal is gelijk aan hun werk, ge zeten zijn ze in ovaalvierkant, links Van Ie burgerstiefvader zit Wetvouwer Potje Bier. vervolgens Wetvouwer Charleston, Blaauw- baard, Pruimemondje, Zedelijkheidsapostel, Hendrik Heidebloesem en Vrouwenhater. Van rechts omgaande Drogepen, Rozen geur, Alleen op de wereld, Mr. Drijfzand, de Verliefde Jongeling, de Generaal en Jhr. Martelaar en uiteindelijk naast deze, de man, die het werk doet, genaamd „Zebra" nog niet voldaan zijnde, ging ik verder. „Kunt u mij ook zeggen, welke zaak houdt bij ons op het oogenblik de pu blieke opinie bezig?". „De zaak, die de publieke opinie bezig houdt is er een van de overwinnig op het vuile, doch deze schoone taak kan nog niet vervuld worden, omdat zij intus- schen bevuild blijkt te zijn". „Zoudt u mij kunnen zeggen, wie dc schuldige of schuldigen zijn?" „Als de vader voor het kind niet deugt, Moet dan het kind toch braaf zijn? Een kuiken dat geen eieren legt Doch kakelt voor de schijn! Niet één is schuldig voor het gemeen, De oorzaak draagt de schuld Van kerkelijk politiek geknoei, Daar is het van vervuld!" „Zondt u denken dat het alles weer in orde komt?" „Eer' zal de aard de evenaar passeeren, Eer' geeft de Uveeroks rijke man een trok, Eer' dat de afgestompte stommerds leeren, Dat eerst verdwijnen moet, wat zit op 't hok. Geschokt en onder den indruk over de ze bovenaardsche, doch veelzeggende ti rade, haalde ik met een majestueus ge baar mijn stukkezakkie uit de achter zak van mijn lipkerbroekspijp en legde onder rechtzinnige belijdenis een bankbiljet op de tafel, salueerde met m'n oogen in de richting der diva en ging vanwaar ik geko men was. Met een verzoek aan allen die dit epistel tje lezen, om mij in poeëtische proza mede- j deeling te doen, wat de schoone waarzeg gende, met haar orakeltaal bedoelde, neem ik afscheid. Als prijs stel ik ter beschikking voor die gene die het verst van de oplossing staat, het regelmatig leeghalen van het bodem loos gemeentevat. Tusschen haakjes, de knollen groeien goed en de oogst belooft overvloedig tfe worden. Als altijd, tout 4 toi, BARBERTJE. ESPERANTO. Voor de 'georgan is eerde Esperanto cur sus voor volwassenen gaven zich voor- loopig .reeds meer dan 15 personen op. Eventueele verdere liefhebbers kunnen zich nog oP de lesuren opgeven, des Don derdagsavonds van 810 uur ten huize van den heer Roelofs, Dalweg 6. Zooals bekend is kunnen zij, voor wie de kosten een bezwaar mochten zijn, ge heele of gedeeltelijke vrijstelling van het betalen van cursusgeld verkrijgen. VRIJZINNIG GODSDIENSTIGEN. In Religie en Kunst trad Zondagavond te 7 uur, voor vele hoorders op, Ds. N. Padt te Zandvoort, met het onderwerp „dc 2e verzoeking in de woestijn". Na het zin gen van lied 82: 1, het lezen van Matth. 4 111 en gebed en het daarna uitspre ken van het votum, bepaalde Z.Eervv. zijn gehoor bij Matth. 4 5 en laat vooraf zin gen lied 130 12. Bij de verklaring stelt Z.Eerw. voorop, dat bij inkeer tot zichzelf komt de splitsing der persoonlijkheid. Wan neer men zichzelf vindt, brengt de Satan het anti-goddelijke naar voren, en tracht hij met alle macht, Jezus van God af te brengen. Deze 2de verzoeking geeft Jezus de gelegen heid om met 1 slag zijn doel te bereiken, en waarbij zijn droom, die ook werkelijkheid kan zijn, te zien verwezenlijkt, door te wor den de koning over de menschheid. Deze ontzaglijke tragedie beheerscht 'n ondeel baar moment zijn leven, want om de tempei zweeft de adem der toekomst. Maar Jezus heeft den enkelen mensch, en ook de mensch om zichzelf lief, omdat hij geloof veronderstelt. Velen trekken de schouders op en zeggen „er bestaan geen menschen, er bestaat al leen een massa." Het gaat er dus om of de mensch is een wezen met een ziel, die één voor één om hoog moet worden geheven en dat kan al leen de liefde van Jezus, niet de natuur van Satan. De R.K. kerk zegt de mensch wil, wat wij willen, zij zoekt het mirakel niet zoo. En nu had Jezus het mirakel gediend door van de tinne des Tempels te springen, maar Hij deed het niet. Hij wilde God alleen dienen, niet het mirakel. De tragedie van el- ken godsdienst is dc vraag of wij het al leen persoonlijk willen zoeken. Daarom zal de R.K. kerk nooit vergaan, omdat zij weet wat in den mensch leeft, zij speculeert op de zucht naar het mirakel, maar het moet worden den weg van hart tot hart. Men moet ieder persoonlijk hart, bloed, liefde eu leven geven voor de naaste, daar uit moit en kan elk leven. Maar die niet aan God gelpoft, wil de betoovering. Christus wei gert te heerschen over den mensch, dat ge loof is zwaar, maar mooi, en de drijfkracht daartoe is de liefde. ZEw. eindigde met het Onze Vader, liet daarop staande zingen lied 11 2 en sprak daarop den zegen uit. De begaafde spreker werd met aandacht gevolgd. B. T. GEVONDEN VOORWERPEN. een belastingmerk. een muilkorf. een schroevendraaier. een briefje van de Staatsloterij. een zilveren potlood. RIJWIEL ONTVREEMD. Maandag is ten nadeele van dame, die zich in een winkel had begeven voor het doen van enkele boodschappen, haar rijwiel ontvreemd, dat zij even voor den winkel had laten staan. IN BESLAG GENOMEN. In verband met een te Zwolle gepleeg- den diefstal van een groote partij trico tage goederen is door de politie alhier een onderzoek ingesteld in de woning van de ,Wed. O. L., alwaar een 12 paan dames kousen en een paar handschoenen aange troffen werden, van welke vermoed werd, dat ze van die diefstal afkomstig waren. Deze goederen werden door de politie in beslag genomen en uit het te Zwolle ingesteld onderzoek bleek inderdaad, dat deze goederen daar waren ontvreemd. Inmiddels was reeds te Haarlem aan gehouden de vermoedelijke dader, G. I'. J. O. L., die daar mede verdacht werd van diefstal van een Chevrolet automo biel. De politie te Zwolle is thans doende deze zaak verder te onderzoeken. DE RIJWIEL-CENTRALE. Wij leveren U voor den prijs van f 38.50 een goed rijwiel; extra zware Dienstrijwielen vanaf f 50. Vraagt en berijdt steeds MVAR-rijwielen daar deze nog nimmer tegenvielen Een MYAR-tijwiel is van grootbelang, want ge hebt het voor Uw leven lang. Laat U niet bepraten, dat dit minder waardige kwaliteits-artikelen zijn. „De Rijwiel Centrale", W1LH. v. d.BELT v.h. Leger des Heils. Telefoon 1370 - AMERSFOORT. BEKEURD. Deze week is A. H. bekeurd wegens het in staat van dronkenschap besturen van een rijwiel, terwijl meedere anderen een verbaal kregen wegens het voeren op hun rijwiel van een verblindende verlichting, doordat zij de reflector van hun electrische fietslan taarn niet voldoende voorover hadden ge steld. Voorts werden diverse winkeliers en bakkers geverbaliseerd wegens allerlei overtredingen van de Arbeidswet, welke wet men blijkbaar in Soest niet zoo heel erg kent of liever niet wil. naleven. De bekeu ringen zullen echter wel maken, dat men zich wat meer aan die wet gaat houden, en zijn een goede waarschuwing voor anderen, die het misschien ook zoo nauw niet nemen. IN ARREST GESTELD. Door de politie is in de afgeloopen dagen in arrest gesteld H. \V. ter zake van het zich bevinden op den openbaren weg in staat van dronkenschap; na zijn roes te hebben uit geslapen en na opgemaakt proccs-vcrbaal werd hij weder losgelaten. RARE GEWOONTE. Vrijdag moest een trein op het traject BaarnUtrecht nabij de stopplaats De Paltz stoppen, daar de machinist ontdekte, dat et een jongen dwars over de rails lag. Toen de machinist van de locomotief klom om een onderzoek te gaan instellen, sprong de jongen plotseling op en nam met bekwamen spoed hard loopende de beenen. Identiteit en oorzaak vari deze rare gewoonte konden niet worden vastgesteld. DIEFSTALLEN. Door den heer G. aan de Beukenlaan al hier werd bij de politie aangifte gedaan, dat te zijnen nadeele uit een achter zijn woning staand schuurtje 5 konijnen waren ont vreemd. Door den heer B. in de Steenhofstraat alhier, werd aangifte gedaan, dat te zijn nadeele uit de bij zijn woning staande ga rage een autoband is ontvreemd. VERDRONKEN. In vervolg op het bericht in ons blad van Zaterdag 1.1. omtrent het hooren van schreeuwen, een plomp in het water en het vinden van een pet aan den Eem op de grens van Amersfoort, kunnen we mededee len, dat die pet door de echtgénoote van den gemeentewerkman Polhout uit Amersfoort is herkend, als haar man toebehoorende. De man was bij de bemeente gasfabriek werkzaam en 41 jaar oud.

De Soester | 1930 | | pagina 2