Di^icysi PALTHI I Depót Venema, F.C.Kuijperstr.10 Mevr. A. C. Postma-Schmidt Vervaardigt Avondjaponnen Soesterberg. Onze Nieuwe Politie-V erordening Burgerlijke Stand Tel. 2169 „DE STE onder grossiers prijzen. Het SPECIALE ADRES voor WEDERVERKOOPERSI Wij zijn koopers van alle PIJPEN 99* Moderne Kunstnijverheid voorkleeding en Interieur Thee-, ontbijt-, Gebak- en Frujl- Serviezen Geschenken in Brons en Leer. „Liberty Stoffen. Rechtzaken. PLUIMVEE-TENTOONSTELLING. De ledenvergadering der Pluimvee- en Konijnentokkcrsvercc-niging „Soest en Om streken" heeft besloten op 17 en 18 Januari a.s. een pluimvee-tentoonstelling te orga- niseeren in „Hotel Kernland" alhier. MAARTENSDIJK. Zaterdagmiddag omstreeks 2 uur moest de sergeant-vliv ger S. uit Soesterberg met een militair vliegtuig wegens den dikken ntïst een noodlanding maken en koos hier voor uit een -tuk grasland van de wed. H. langs den Tolakkerweg. Nadat omst eclcs •1 uur de mist was opgetrokken, werd weer opgestegen en de reis naar Soesterberg voortgezet. Dit had langs den drukken To lakkerweg veel bekijks. VEROORDEELD. Burgemeester en vvethduders van Baarn brengen ter openbare kennis, dat A. Veld huizen, wonende Praamgracht 27, onder de ze gemeente, door den kantonrechter te Amersfoort is veroordeeld tot een boete van 21)0.subsidiair een maand hechte nis, wegens overtreding van het Melkbe- sluit (verkoop van melk, die niet aan de eischen voldeed) TE WATER GERAAKT. Zondagnamiddag begaf de 17-jarige Mar- garetha T., wonende te Soest, in gezelschap van een twee tal andere meisjes en een te Amsterdam wonend jongeman, zich naar een familie achter het Buitenveer. De wo ning ligt vlak aan het vaarwater, het Smal Wcesp, en door onbekendheid met den plaatselijken toestand, geraakte het 17-jn- rige meisje te water. De jongeman begaf zich onmiddellijk eveneens te water, doch blijkbaar meende hij, dat de vaart aan den walkant minder diep was. Toen bovendien de drenkelinge hem in haar angst vast greep, geraakten beiden nog verder van den wal af. Op het angstig hulpgeroep van degenen, die zich aan den wal bevonden, kwam een vlak nabij wonende politie-agent uit zijne woning^ Toen hij zag, dat zich 2 personen te water bevonden, wierp hij hun zijn cape toe. Dit stelde de drenkelingen in staat op den vasten wal te komen. Ook greep het jongemeisje in haar angst nog een been van den agent en had deze bijna te water getrokken. Het gelukte zonder ver dere incidenten, de beide jongelui goed en wel op het droge te brengen. Het jonge meisje was zeer ontdaan, doch de doornat te drenkelingen werden spoedig onderdak gebracht, waar zij zich van droge kleeren konden voorzien. NACHT-OEFENING VRIJWILLIGE BURGERWACHT. De vervoerafdeeling der Amsterdamsche burgerwacht, 40 auto's sterk, hield Zater dagavond door het geheele Gooi eene oefe ning. Na afloop daarvan ongeveer half elf begaven de deelnemers zich naar den Tafelberg, waar de commandant dier bur gerwacht, de heer Boeree, en leden van de Larensche en Blaricumsche burgerwachten ze in een inmiddels opgeslagen bivak op wachtten. Bij een fantastisch houtvuur werd koffie en brood genuttigd. Het bivak stond radiografisch met het hoofdkwartier te Amsterdam in verbinding. Om 4 uur 's nachts begaven zich de deel nemers weder op den terugweg naar huis. VAN DEN HEUVEL. Wie meenen mocht, dat het hier op Soesterberg nooit anders worden kan, zou zich deerlijk vergissen. Zij toch, die het ge noegen smaken mochten om de Zaterdag avond van' de vorige week op de feestelijke bijeenkomst van de alhierbestaande gemeng de zangvereeniging tegenwoordig te wezen, zullen zonder onderscheid getroffen zijn ge worden door den geest van gezelligheid, die daar een vrij groote kring van menschen, jong en oud, van verschillende aard en tem perament, gedurende vele uren genieten deed en tot elkaar bracht. Dat was nu eens iets, wat op vele kleine plaatsen en in de kleine steden zelfs niet eens mogelijk is, omdat men elkaar daar meestal alleen naar uiterlijke kenteekenen beoordeelt, volgens ALGEMEENE POLITIE-VERORDENING VOOR DE GEMEENTE SOEST. Artikel 39. Het is verboden binnen den afstand van 2"> Meter van den openbaren weg of 10 M ter van een aangrenzend perceel of van een drinkwaterpomp een varkenshok in gebruik te hebben; leder, die varkens houdt of gehouden heeft, is verplicht de plaatsen waar deze zich bevinden of bevonden hebben na toe zending eener aanschrijving van- Burg. meester en Wethouders binnen den daarbij gestelden termijn op de daarbij door hen voorgeschreven wijze schoon te maken. Artikel 40. Het is verboden aan den openbaren weg naar buiten openslaande vensters, zonne blinden, vensterluiken of deuren ongesloten te hebben, zonder dat ze behoorlijk zijn vastgezet. Artikel 41. Het is verboden aan den openbaren weg elders dan op besloten plaatsen regenbak ken of putten te hebben zonder dat dezv behoorlijk gesloten zijn met goed onderhou den ijzeren deksels of roosters, die gelijk met de stoep of de straat liggen. welke men dan in aparte hokjes en laadjes wordt ingedeeld en waardoor elke toenade ring van mensch tot mensch onmogelijk ge maakt en als heiligschennis beschouwd wordt. Dat is eigenlijk een soort van kas tenstelsel, dat niet thuis hoort in een Wes- tersche maatschappij en zeker niet in een tijd, die zoo gaarne het predicaat van „de mocratisch" voor zich opeischt. Er is daar wel noodgedwongen omgang, maar die blijft aan den buitenkant e;j raakt het hart niet. Het is daarom telkenmale een heuglijke gebeurtenis, misschien voor sommigen een openbaring, wanneer op een of andere wij ze, zooals bij bovengenoemde gelegenheid, klaar en duidelijk aan het licht komt, dat er toch velen in Soesterberg gevonden worden, die niet mee willen doen aan de stijve, on natuurlijke tradities dei meeste dorpen en kleine provinciesteden. En bij nader inzien is dat dan ook zeer gewoon en daarom be grijpelijk, want de trek naar gezelligheid en levensveraangenaming is zeer mensche- lijk. Tenslotte is het dan alleen maar ver wonderlijk, dat hierop nog zoo talloos veel uitzonderingen gevonden worden. Een mensch heeft nu eenmaal behoefte aan afleiding en onschuldige verstrooiing. Ook dikwijls zelfs nog zij, die meenen, hier geheel en al buiten te kunnen. Weliswaar bestaan er zeer ver gevorderde naturen, die dat voor hun geestelijken groei niet meer noodig hebben, maar die het daarom ande ren nog niet misgunnen en op hun wijze toch gemeenschap zoeken en ten bate van anderen werkzaam zijn. Men dient dus rekening te houden met de talrijken, die zulks noodig hebben en er ook naar verlangen. Over de waarde van ont spanning en de wijze waarop valt heel wat te discussieeren. Niemand zal wel kunnen beweren en volhouden, dat een mensch, 't zij klein of groot, geen ontspanning noodig heeft. Vroeger deed die meening nog wel eens opgeld, maar wie nu zoo zou durven spreken, wordt, en volgens onze moderne inzichten terecht een tyran genoemd. De nieuwe psychologie heeft trouwens op dit gebied een voldoende hoeveelheid materiaal verzameld om met onwrikbare zekerheid te kunnen vaststellen het groote nut en de opvoedkundige beteckenis van ontspanning, ook voor de gezondmaking van geest en li chaam. Over de vraag echter, waaruit die ont spanning dan wel bestaan moet en mag, beginnen gewoonlijk de meeningen pas recht goed zich te vermenigvuldigen en uit elkaar te loopen, zoo erg soms, dat ze niet zelden ten opzichte van elkaar een geheel tegengestelde richting uitgaan. Stokpaardjes kunnen hierbij moeilijk dienst doen, wil men de werkelijkheid niet uit het oog verliezen en niet alleen den toets van eigen aspira ties doen gelden. Wel moet men rekening houden met wat er leeft en omgaat in den boezem van de gemeenschap. En wat is r dan tenslotte nog aan te voeren tegen een gepaste ontspanning, die reine en kinder lijke vreugd brengt en samenklank onder menschen van verschillende categorieën, jongeren en ouderen, maar die allen van goeden wille zijn. Men heeft hier groote behoefte aan een gezonde afleiding, die men op den duur el ders zoeken gaat, wanneer die hier niet te vinden is. En bij dat zoeken temidden van het vele en min of meer onbekende, ont staan er, vooral voor jeugdigen, gevaren van allerlei aard, die dikwijls niet eens zoo erg opvallen, maar daarom niet minder ver derfelijk en heilloos in hun uitwerking kun nen zijn. Dat het feest van Zaterdagavond zoo inge slagen is, is veelzeggend en daarom van groote beteekenis. Ook, omdat men er met vrijmoedigheid zeer veel conclusies uit trek ken kan. De waardeschatting ervan voor de ze plaats is werkelijk zoo gering niet. Het had ook kunnen zijn, dat de aanwezigen niet veel indruk van de vertooningen op het feest hadden meegenomen en dat zij tamelijk lauw en onverschillig daar vandaan gegaan waren, om welke redenen ook. Men had dat dan ook zoo moeten nemen, omdat daaraan nu eenmaal niets te veranderen was. Nu dit echter geheel anders-verloopen is, kan dit misschien een vingerwijzing wor den voor de toekomst. Soesterberg, althans een niet onbelangrijk deel van de bevol king wil zoo nu en dan eens een ontspan ningsavond van de soort als van Zaterdag avond, van de soort dan, die vooral ook om haar variatie zoo aantrekkelijk gebleken i- en waarvan jong en oud, elk op zijn of haar wijze genoten heeft. Binnenkort hopen wij ter gelegener tijd op dit voor Soesterberg zeer nuttige onder werp terug te komen. PROCES-VERBAAL. Een dezer dagen cenige processen-ver baal opgemaakt wegens overtreding van de Hinderwet. Wegens overtreding van de veiligheid van het verkeer is tegen een autobestuurder proces verbaal opgemaakt, die met een zoo danige snelheid reed, dat, toen hem het tee- ken tot stoppen werd gegeven, nog honderd twintig meter noodig had om tot stilstand te komen. Dit laatste als gevolg van het nat zijn van den Amersfoortscheweg. van 1117 Dec. 1930 GEBOREN; Catharina, dochter van \Y S. Veltman en J. Hooglandt, Beukenlaan 31a; Maria Christina Hubertina, dochter van H. Boersma en G. A. M. Schatorjé, Beetz- laan 85; Mathilda Elisabeth, dochter van H. Huigen en M. E. Wïllems, Birktstraat 6; Aartje Adriana, dochter van A. H. Da- men en M. van Donselaar, Zwaluwenweg 23; Tom, zoon van T. Jansen en S. van Kooi, Beckeringhstraat 16. ONDERTROUWD: P. C. H. Scholz en M. J. Hooftman; E. J. Schaefer en M. C. de Zoete. OVERLEDEN: Willem Verwoerd, 71 jaar, weduwnaar van \V. Maassen, Noorder- weg 2. Vestiging van 1117 Dec. K. van Barneveld van Driebergen naar Beetzlaan 51; G. J. Maasen van Amersf jor; naar Nicuweweg 1A. Veenendaal van Amersfoort naar Ossendamweg .1A. van Rossum van Utrecht naar van Maarenstraat 18; A. N. Kuijer van Amersfoort naar Birk- straat 75; A. M. du Mee van Rotterdam naar Hellingweg 1; J. Vonk met gezin, van Rot terdam naar van Weeedestraat 43; A. J. Rijkse van Amersfoort naar Birktstraat 88; S. F. Visser van Maarn naar Eigendom weg 104; H. Dieters van Amersfoort naar Soesterbergschcstraat 160; L. A. Jansen van Zeist naar van Maarenstraat 18; W. E. de Graaff van Haarl.meer naar Luchtvaart af d.; P. Haage van Baarn naar Molenweg 8; N. Schouten van Rotterdam baar Soester- bergschestraat 125; T. M. Hovius van Utr. naar Rademakerstraat 2; J. A. Schouten van A'dam naar Andricssestraat 13; H. J. van Schalkwijk van Hilversum naar Koningin- nclaan 47; W. J. van de Meer met gezin, van "Bussum naar Nieuwstraat 10; Wed. W. B. Petrie, van Utrecht naar B. Grothe- siraat 25; N'. A Timmers van den Haag naar F. Huicklaan 24; F. Streep van Utrecht naar Banningstraat 106; J. Brummer van Markelo naar Praamgracht 3; B. Wester- beek van Leusden naar Steenhofstraat 46; J. Peterse van Amersfoort naar Schouten kampweg 2. TABAK SIGAREN Leeuwenstraat 16 HILVERSUM Wij leveren U alle bekende merken SIGAREN en SIGARETTEN SIGARETTEN-BONNEN TEGEN ZEER HOOGF. PRIJZEN. Vraagt offerte en bezoekt onze magazijnen! SIGARETTEN Artikel 4£. Het is verboden op den openbaren weg glijbanen te maketi of sleden onbestuurd langs een hellend vlak te laten glijden. Artikel 43. Onverminderd het bepaalde bij de Lote- rijwet 1905 is het verboden op den openba ren weg, of op niet van den openbaren weg afgesloten terreinen rnett kaarten, dobbel- steenen of geldstukken, of om geld te spe len. Artikel 44. Het is verboden op den openbaren weg paarden of andere trek- of lastdieren, run deren, schapen, varkens of geiten: a. te laten losloopen of vast te zetten; b. te drijven, te geleiden of te vervoeren, zonder dat de persoon met het drijven of vervoeren belast, den leeftijd van veertien jaren heeft bereikt, en overigens daartoe geschikt is. Artikel 45. Het is verboden op of aan den openbaren weg dieren op of aan te hitsen Artikel 46. De eigenaar of houder van een hond is verplicht zorg te dragen, dat zijn hond tus- sclien des namiddags 8 uur en des voormid- dags 5 uur »nict op den openbaren weg rondloopt zonder geleide of toezicht, dan wel voorzien van een muilkorf. Artikel 17. Houders van honden, en zij die honden onder hun opzicht hebben, zijn gehouden: a. deze honden, indien zij door Burge meester en Wethouders uit hoofde van inr gekomen en gegronde klachten gevaarlijk I worden geacfit, op hun eerste aanmaning te voorzien van een muilkorf volgens eén door Burgemeester en Wethouders goed gekeurd model, of vast te leggen; b. te zorgen, dat de honden niet door blaffen, huilen of janken overlast of hinder aan de omwonenden veroorzaken. Artikel 48. Het is den houders of eigenaars van hon den, die aan een huidziekte lijden, verboden deze op den openbaren weg te laten loopen of verblijven. Artikel 49. Het is verboden; a. zonder daartoe het recht te hebben in boomen, lantaarn-, telegraaf- of telefoon palen, in openbaren grond staande, te klitn- m en b. zonder daartoe het recht te hebben op den openbaren weg op voer- of rijtuigen te klimmen of wel daaraan te hangen, zoo lang deze in beweging zijn; c. zonder toestemming van den gebrui ker van een perceel op muren, hekken, schuttingen, stoepen of vensterbanken te zitten of daartegen te leunen; d. op den openbaren weg te voetballen; e. op of aan den openbaren weg te veen- ten, te schreeuwen of te tieren, met pijlen of katapult te schieten, met* sneeuwballen of harde voorwerpen te werpen, anderen hinder of overlast aan te doen. f. muziek- of zanguitvoeringen, waar voor krachtens deze verordening vergun ning is verleend, te beletten of door hinder lijk optreden te storen; g. zonder noodzaak aan bellen te trek ken. Artikel 50. Het is verboden vaartuigen tenzij met NEUWEG IK iKi). COL'PKI HK HILVERSUM Elegante Coupe. Onberispelijke afwerking Ufrechtscheweg Amersfoort 5 min. van station Vertrek van 1117 Dec. B. de Boer van Soesterb.straat 125 naar Amsterdam Potjesweg 95; M. Siemen van Vredehofstraat 21 naar Rotterdam, Èen- drachtsweg 38b; M. H. Cine van Beuken laan 17 naar Baarn, Nachtegaallaan 5; M. W. van Asch van Beukenlaan 17 naar Am sterdam, Overtoom; J. J. van Roest van Beetzlaan 87 naar Hilversum. Spechtstraat 7; A. B. van Dillen, van Birktstraat 34 naar Hliversum; J. Woudenberg van Rademaker straat 7b naar Arnhem, v. d. Heilaan 12; P. Diepenhorst van Luchtvaartafd. naar Breda, 3e Comp. hospitaal soldaten; W. Oostenbrugge van Eigendomweg 5 n. Gies- sen-Nieuwkerk 173; H. W. Kruis v. A'foort. straat (woonw.) naar Zevenaar, Ooij D 119; Sj. Plantinga met gezin, van Soesterb.straat 95 naar Amsterdam, Mariottestraat 12b; A. L. Ritmeester van Soesterb.straat 125 naar Haarlem, Hazepaterslaan 26. Verhuizingen in de gemeente van 1117 Dec. 1930. G. A. A. Tresoor van Kerkpad ZZ 20 a naar Klaarwaterweeg 23; 14. van Asselt van Nicuweweg 31 naar Beukenlaan 33; Wed. J. van Asselt idem; Tj. Wassenaar van Buntweg 8 naar Nieuweweg 51; G. W. C. v. d. Leen van Verlengde Postweg 85 naar Postweg 46; H. Slot van van Maarenstraat 3 naar Postweg 40; Wed. W. Kirchner van Nassaulaan 11 naar Rembrandtlaan 18. KANTONGERECHT TE AMERSFOORT Verslag van de zitting, In den vergaarbak was het vol als een potje met pieren. De zitting liield dan ook onafgebroken aan tot kwart over twee. En toen stonden nog een paar zondaars te wachten. Ze hadden hun naam niet in de vlucht gegrepen, toen de deurwaarder hen had uitgeroepen. Of de deurwaarder ge heel vrij uitgaat in deze, kunnen we niet beoordeelen. Toch wat laf. Men herinnert zich het volgens verdach te zelve „principieele geval". De koopman R. L. tc Baarn, eigenaar van een breiinrich- ting. Hij zou daar gevent hebben zonder de vereischte permissie. Men weet, dat hij pa reerde als proefkonijn. Hij zou als ingezete ne van Baarn geen permissie noodig heb ben, volgens eigen woorden van den Com missaris van politie, gesproken in 1927. Maar als het dan om het principieele ging, waarom dan het nu maar naar voren drin gen hiervan, dat het huisbezoek met zijn wagen geen venten was. Nu is er wel iets vreemds in het geval. De politieagenten lijken werkelijk in het idee te zijn geweest, dat Barenaars niet die ventvergunning noodig hadden, totdat een maand geleden de Commissaris van politie bleek te hebben vastgesteld, dat zij die wèl noodig hadden. Het verbaal was wat lichtvaardig in el kaar gezet, want er was sprake van het venten met wollen goederen en verbalisant had slechts gezien het verkoopen of afge ven van een stuk linnengoed. Bovendien had hij niet verder geinformeerd bij de koopster. Er volgde vrijspraak. De Ambtenaar voegde er echter aan toe, dat hier nu niet het principieele was beslecht. Maar wat een bombarie van zoo 'n koop man. die direct op het verbaal een vergun- verlof van den rechthebbenden los te ma ken of daarmede te varen. Artikel 51. Het is verboden: a. zich te bevinden in de gemeente-' plantsoenen buiten de paden; b. over die paden met rijtuigen, handkar ren of rijwielen te rijden of vee te leiden. Art'kei 52. Het is verboden bekendmakingen, aan kondigingen, drukwerken of geschriften, van welken aard ook, elders dan op eigen, of daartoe door den eigenaar of den gebrui ker, beschikbaar gestelde gebouwen, muren, schuttingen en andere eigendommen aan te plakken, te plaatsen, te bevestigen of aan te brengen. Het is aan ieder ander dan de daartoe bevoegde personen verboden op de ge meentelijke aanplakborden of andere ge meente-eigendommen, bekendmakingen, aankondigingen, drukwerken of geschriften van welken aard ook, aan te plakken, te plaatsen, te bevestigen of aan te brengen, of wel op straten, wegen of andere eigen dommen, voor den openbaren dienst be stemd, woorden of teekeningen, op welke wijze ook, te stellen. De bepalingen van het eerste lid zijn niet van toepassing op stukken waarvan het aan plakken of bevesttigen door of op last van een openbaar ambtenaar krachtens wette lijk voorschrift geschiedt. Artikel 53. Het is den eigenaar of gebruiker van eetiig onroerend goed, gelegen binnen het niet-landelijk gedeelte der gemeente ver bonden 1. daarop of daaraan te hebben muren, getimmerten, borden of andere voorwerpen, ning gaat halen voor 411 cent per 3 maan den. 't Ging allemaal zoo gauw. Natuurlijk, anders zou geen enkele bot sing voorkomen, llier waren het twee mo torrijwielen van Soesters en een niet erbij betrokken getuige was uit Soestdijk. Dat is voor den buitenstaander één pot nat. De botsing had plaats op een plek, waar vele wegen samenkomen: ilhelminalaan, Burgemeester Grothestraat, Vredehofstraat, Julianastraat plus nog anderen C. v. d. C liep er 10.boete mee op. 't Kan ook te langzaam. Weer bij de uitmonding van de F. C. Kui perstraat op den Rijksstraatweg te Soest een aanrijding. Thans kwam het belabberde uitzicht aldaar niet in het gedrang. (Of is dit mogelijk reeds in orde na de vele aanrij dingen van den laatsten tijd?) Thans was een 17—jarige jongen met een brikje uit genoemden straat komen rijden, en was den weg vrijwel overgestoken, toen zijn achterwerk werd aangereden door een auto uit Amersfoort, bestuurd door G. D.. De in de brik zittende moeder van den jongen is nog niet hersteld van de bekomen schrik. Die chauffeur heeft natuurlijk niet moed willig dat voor hem goed zichtbare wagen tje aangereden. Hij heeft zeer waarschijnlijk gedacht, dat die brik allang de straat zou zijn overgestoken, als de auto op de bewus te plek zou zijn aangekomen. Werkelijk is „stapvoets rijden" zooals hier geschiedde, een' onmogelijk ding geworden in de huidige verkeerstoestanden. Daarmee kan geen rekening woiden gehouden Toch liep onze G. D. uit Amersfoort (niet ver schenen) er 30.mee op. Maar evenmin als een voetganger op ziin dooie gemak een drukke straat moet over steken, evenmin is stapvoets rijden tussen en druk verkeer een behoorlijk ding. De woonwagenaars. Ze kwamen uit Barneveld en waren op weg naar Laren. In Soest lag voor hen dus het nieuwe woonwagenkamp onder Socst- duinen, nogal uit de buurt. Reden waarom ze gingen stallen op de oude bekende plek aan de Birktstraat. Dat /e den volgenden dag verder zouden gaan naar Laren, believen we niet te geloo- ven. Het delict viel op 6 Sept., du - op een Zaterdag, De eene aanwezige plus.»de drie afwezigen bekwamen elk een enkele gulden boete. De aanwezige J. H. V. betaalde hei geheele rondje. Weer iets mystieks. De heer J. W. E. uit Hilversum was te Soest bekeurd wegens fietsen met verblin dend licht. Nu was het zeer slecht weer geweest en het wielerpad naast de Soesterbergsche str. stond voor een groot deel onder de plassen Daarom werd gereden op den straatweg. Vooruit reed een landelijke wagen en het licht daarvan faccineerde. Was liet veraf? Was het dichtbij? En om geen ongeluk te krijgen had nu verd. zijn eigen fietslan taarn verzet omhoog om vol rechtuit te kun nen stralen. En meteen stond hij op de bon en vergat toen geheel en al van zijn goede bedoeling te spreken. Toch hielden nu Ambtenaar en Rechter er rekening mede en ook met de Irie uur, dat dedelinguent geduldig in de wacht kamer zijn beurt had staan afwachten. Daar om bleef het bij een enkele pop. bestemd of gebezigd tot reclame; 2. het onroerend goed op eenige andere wijze te bezigen tot reclame; Het vorenstaande is niet van toepassing: le. voor zoover het betreft reclame, die niet van buiten het onroerend goed af zicht baar is; 2. voor zoover het geldt reclame voor zaken, die worden vervaardigd of verhan deld, of voor bedrijven, die worden uitge oefend op of in het onroerend goed; 3e. voor zoover Burgemeester en Wet houders vrijstelling verleend hebben vol gens het in art. 55 bepaalde; 4e. voor zoover het geldt reclame van tijdelijken aard, zooals reclame voor ver gaderingen, wedstrijden, verkiezingen en dergelijke; 5e. voor zoover het geldt reclame voor verkoop of verhuur van het onroerend goed; 6e. tot 1 Juli 1929, voor zoover het geldt een reclame, waarvan blijkt, dat zij op het tijdstip van het inwerking treden dezer ver ordening aanwezig was en sindsdien niet xs veranderd. Artikel 54. Burgemeester en Wethouders zijn be voegd den eigenaar of gebruiker van een onroerend goed, waarop of waaraan een reclame is aangebracht, die valt onder art. 53, 2e lid sub 2e hetzij aan te schrijven die reclame te verwijderen, hetzij aan tc schrij ven die reclame op door herT aan te geven wijze te veranderen of deze te verwijderen. Hij, tot wien die aanschrijving is gericht, is verplicht daaraan gevolg te geven bin nen den door Burgemeester en Wethouders gestelden termijn. (Wordt vervolgd).

De Soester | 1930 | | pagina 2