ÖANVLÏËT „SIERKUNST" I Modelslagerij I Mr. van Doorne en de A.V.R.0. Het Liberale Manifest Onze Nieuwe Politie-V erordening BQSCHSTRAAT9 - BAARN Moderne Kunstnijverheid voor Kleeding en Interieur Thee-, ontbijt-, Gebak- en Fruü- Serviezen Geschenken in Brons en Leer. „Liberty"' Stoffen. van de raming toegezegde bedragen in overeenstemming te brengen met de wer kelijke uitgaven. Het baggerwerk in de haven, dat ten laste van de gemeente kwam. is tegelijk in het bestek van de provincie opgeno men. waardoor de kosten hooger zijn dan anders 't geval geweest zou zijn. I)e kos ten hiervoor zijn echter f 1200.— meer geweest dan de raming bedroeg. PRINSES JULIANA. Prinses Juliana heeft den afgeloopen zomer een bezoek gebracht aan de te Assen gehouden landbouwtentoonstelling, de z.g. Thrianta. In den brief, dien hat hoofdbestuur haar daarna had gezonden, om haar daarvoor te bedanken, werd dei- prinses tevens het verzoek gedaan, het beschermvrouvvsehap van het Drentsch Landbouw Genootschap te willen aanvaar den. Thans heeft, naar het Hbld. verneemt, het bestuur van prinses Juliana bericht ontvangen, dat zij gaarne bereid is, dit be scherm vrouwschap te aanvaarden. DE NIEUWE WERKWEEK BIJ PHILIPS. Lij de Philips' fabrieken wordt de werk week verminderd vanaf Zaterdag 27 December. Des Zaterdags zal niet meer worden gewerkt en de overige dageu slechts tot kwart voor vier. Het gerucht, dat niet minder dan 2100 ongehuwden (zoowel mannen als vrouwen zouden zijn ontslagen, spreekt de N.Y. ab soluut tegen. Ondermelk Contrölevereemijincj te Amersfoort. Na eenigo voorbereidende vergaderin gen onder leiding van den Rijkszuivel consulent ür. Ir. P. N. Boekei, is tc- Amersfoort door eenige zuivel- en melk- produetenfabrieken besloten tot oprichting van een ondermelk-controlevere, niging. Doel van de vereeniging is het tegen gaan van knoeierijen met dit product, het welk in sommige streken veelvuldig voor komt, Het ligt in het voornemen zoo mo gelijk ook den melkhandel in deze bewe ging te betrekken. BEDRIJFSTELLING. Het Centraal Bureau voor de Statistiek deelt het volgende mede: Op 31 December 1030 wordt ingevolge d- wet van 31 Juli 1030 Stbl. 348, in Nederland voor de eerste maal een bedrijDtelling ge houden. Daartoe zullen tegelijk met d volkstellingskaarten groene bedrijfstellings kaarten uitgereikt worden. Ieder bedrijfs- hoofd moet op het bovenste deel dier kaart (de Adreskaart) den naam. het adres, en de soort invullen van de onderneming of on dernemingen, aan welker hoofd hij staat en voor zoover het een bedrijf is dat onder d, Ongevallenwet 1021 valt, bovendien het be drijfsnummer. Wie bedrijfshoofd is, is omschreven in de toelichting op de achterzijde van de groen-: kaart Niet alleen hij.die aan het hoofd van een zaak met personeel staat is bedrijfs hoofd, maar in het algemeen ook ieder die, voor eigen rekening, zonder personeel of uitsluitend met hulp van familieleden, een beroep uitoefent. Is een bedrijf geheel of gedeeltelijk ver- zekeringsplichtig volgens de Ongevallenwet 1021, dan behoeft het bedrijfshoofd voor dat bedrijf of gedeelte van het bedrijf het on derste deel der groene kaart niet in te vul len, omdat de op dat bedrijf betrekking heb bende gegevens verzameld worden door middel van de loonlijst voor de Ongeval lenverzekering, waaraan ditmaal een uit slaand blad met vragen ten behoeve van de bedrijfstelling is toegevoegd. Is een bedrijf evenwel geheel of ten deele niet verzeke- ringsplichtig, dan moet daarentegen voor dat niet-verzekeringsplichtig bedrijf of deel van het bedrijf ook het onderste deel van de groene kaart worden ingevuld met de daarop gevraagde gegevens betreffende dat bedrijf. Hiermede is zeer in het kort gezegd op welke wijze in het algemeen de telling plaats vindt. Op grond van het groote belang aan een juiste bedrijfsstatistiek verbonden, wordt aan alle bedrijfshoofden verzocht, het mo gelijke te doen om de groene kaarten en de loonlijsten met hun uitslaand blad zoo juist ALGEMEENE POLITIE-VERORDEN1NG VOOR DE GEMEENTE SOEST. Artikel 54. Indien Burgemeester en Wethouders den eigenaar of gebruiker van een onroerend goed verklaard hebben dat een bepaalde reclame als bedoeld in dit art. welke hij voornemens i- aan te brengen, noch de om geving, noch het onroerend goed zal ont sieren, blijven lid 1 en 2 van dit artikel ten aanzien van zoodanige reclame gedu rende vijf jaren na dagteekening der ver klaring buiten toepassing. Artikel 55. De vrijstelling in art. 53, 2e lid sub 3 wordt door Burgemeester en Wethouders slechts verleend wanneer naar hun oordeel door de reclame noch de omgeving, noch het onroerend goed zelf zal worden ont sierd. Artikel 56. Burgemeester en Wethouders zijn be voegd te doen wegnemen hetgeen in strijd met de artt. 53. 54 en 55 is aangebracht. Dit geschiedt niet dan tenminste acht dagen na dat de belanghebbenden schriftelijk is ge waarschuwd. Artikel 57. Het is verboden op of aan den openbaren en volledig mogelijk in te vullen. Men be denke goed, dat dit de betrouwbaarheid van deze zoo nuttige bedrijfsstatistiek bevorder: en dat men bovendien de leiding der telling den last van het vragen en zichzelf den last van het moeten verstrekken van nadere, in lichtingen bespaart. Inlichtingen over dv invulling van de groene kaarten worden ver strekt door de volkstellers; inlichtingen over de invulling van de loonlijsten doo" de Raden van Arbeid. Wie binnen zoo kort mogelijken tijd en met zoo weinig mogelijk kosten een goede bedrijfsstatistiek wenscht, verstrekke de ge vraagde gegevens het wordt hier met klem herhaald met de grootst mogelijke nauwkeurigheid. Eenige persstemmen. Hieronder volgt een kleine bloemlezing van persbeschouwingen over het Manifest van de Liberale Staatspartij den Vrijheids bond. De Nieuwe Kotterdanmsche Courant wijdt er een artikel aan onder den titel Liberaal réveil. Het blad acht den tijd er wèl naar om een krachtige ontwikkeling van liberale gedachten zeer gewenscht te doen zijn. Maar gunstig voor een liberale opleving is naar zijn meening deze tijd he laas niet. Want het valt nu eenmaal niet te looche nen, dat in een tijd van depressie en ma laise die liberale beginselen bij mc-nigeer die in de benauwdheid zit, in de verdruk king geraken. De zinsnede, waarmee de heer S. Post- hnma in de Economist van deze maand zijn opstel over Bescherming en actieve handelspolitiek opent, is ontegenzeggelijk juist. „Het is een algemeen verschijnsel", schrijft hij, ,,dat men in tijden van voor spoed gauw geneigd is de regeering te ver wijten, dat zij het bedrijfsleven aan zijn lot over laat". Het lijkt ons daarom zeer nuttig, dat de liberale* partij zich er toe zet, de vrijzinnige gedachten thans met kracht en overtuiging onder ons volk te propagecren Vrijheid - aldus de Nieuwe Rotterdam- sehe Courant wordt allengs in ons land een groot woord zonder innerlijke betee- kenis. Het gansche leven op aarde en in de lucht wordt aan overheidsregelen on derworpen. Of zij ze passen, wordt niet ge vraagd. „Het droevigst van al deze overheids- tusschenkomst i.-, dat steeds meer de mee ning ingang begint te vinden, dat wie niet door de overheid op eene of andere manier wordt „geholpen" verongelijkt wordt. Zoo werkt al die overheidsdwang, al die over heidsinmenging, al die overheidsleiding ont moedigend en verlammend". Het liberalisme zoo vat de Nieuwe Rotterdamsche Courant den geest van het manifest samen wil het zelfvertrouwen der natie stevigen, en het geloof in eigen kracht, den. raachtigsten motor tot vooruit gang zoowel op economisch als op cultu reel gebied, herstellen. Het blad wenscht de georganiseerde libe rale partij succes toe bij haar in het alge meen belang zoo bij uitstek nuttig streven. De taak, die zij zich heeft gesteld, is juist in dezen tijd zwaar, doch daarom valt het initiatief te meer te waardeeren. Aan het Vaderland ontleenen wij. dat het blad zich verheugt over dit bewijs, dat weg kramen, stallen, spelen, draaimolens of andere kermisinrichtingen op te slaan of tafels met uitstallingen en wagens met wa ren tot verkoop te plaatsen. Artikel 58. Het is verboden op of aan den openbaren weg met voor de gezondheid of het leven schadelijke of gevaarlijke voorwerpen of stoffen te venten. Artikel 59. Behoudens hetgeen daaromtrent door een hoogeren wetgever is of wordt bepaald, is het verboden op of aan den openharen weg of op voor het publiek toegankelijke erven voorwerpen, waren of dranken van welken vorm, aard of benaming ook, aan het pu bliek te verkoopen, te koop aan te bieden, te verstrekken, of ten verkoop in vooraad <e hebben. De in dit artikel vermelde bepalin gen zijn niet geldig op het venten of te koop aanbieden van gedrukte stukken. Artikel 60. Het is verboden op of aan den openbaren weg ter verspreiding, aanbeveling, aankon diging of bekendmaking van gedrukte of geschreven stukken/van afbeeldingen van zaken of van personen, zoodanig te roepen of rond te gaan met zoodanig reclamemid- del, dat daardoor de openbare orde kan worden verstoord of bedreigd of aan d? goede zeden aanstoot kan worden gegeven. Artikel 61. Behoudens hetgeen daaromtrent door een hoogeren wetgever is bepaald, is het hou den van inzamelingen of het aanbieden van inteekenlijsten aan de huizen verboden. Artikel 62. Het is verboden op of aan den openbaren^ de drang om zich te laten hooren, bij de liberalen weer grooter wordt; het is nu een maal een kenmerkende eigenschap van ons, liberalen, dat wij onze politieke nederlagen zeer gelaten weten te dragen; maar men kan ook te wijsgeerig zijn. „Wie zijn oor te luisteren legt, weet dat het telkens weer zoowel uit den mond van de Rechterzijde als van de sociaal-demo cratie vernomen wordt, dat het liberalisme dood zou zijn. Natuurlijk zou dit niet ge zegd worden, als het inderdaad zoo was, want de bestrijding van dooden vindt ieder een overbodig. Maar tegen dat geroep is krachtig geluid noodig, vooral met het oog op onze jongeren, die daardoor misleid, zich wel een-, niet zouden willen scharen onder het vaandel, dat werkelijk ook het hunne is, maar waarvan ze vreezen moeten, dat het vandaag of morgen voor goed zou worden neergehaald. Het is nu eenmaal eene eigen schap en zelfs eene heel goede van de jeugd, dat zij zich bij voorkeur daarheen keert waar leven is. En wat de politieke richting betreft, maakt onze jeugd, door de uiterst moeilijke tijdsomstandigheden waarin wij leven, eene Sturm-und Drangperiode door, waarmee te rekenen wijs beleid is. Eene partij moet het van de jongeren hebben." Het Vaderland acht het goed ge zien, dat het Manifest erop wijst, dat de vrijheid het hoogste goed is. Zeer terecht wijst Ket Manifest naast de radio op de Rijks-winkelsluitingswet. Ten slotte spreekt Het Vaderland de hoop uit, dat wij op den duur van den thans ondernomen propaganda-nrbeid goede vruchten zullen plukken. „Wij zeggen met nadruk op den duur, om dat in het te hard streven naar dadelijk suc ces ook een gevaar ligt." Het Algemeen Handelsblbad noemt het Manifest „een oproep tot eenheid en vrij heid." Op een goed gekozen oogenbblik, nu de gevaren, die onze geestelijke en nationale vrijheid bedreigen helder voor oogen zijn gesteld aan allen, die waarlijk belangstellen in de publieke zaak, komt het hoofdbestuur van de Liberale Staatspartij met het „ma nifest", dat wij gisteren publiceerden." Voor nationale eenheid, voor een hoogere belangengemeenschap, waarin schijnbare belangen-verschillen zich kunnen oplossen, was "nooit meer reden dan nu, sedert den aanvang en na het einde van den wereldoor log. „Een economische crisis toch, ten deele gevolg van dien oorlog en van de verdra gen, waarin de m acht spositie der over winnaars haar weerslag vond, dreigt het na tionale egoïsme eenerzijds op de spits te drijven en roept 'aan den anderen kant daar door booze krachten op, die alleen een wel bewust streven naar vrede tussehen de vol ken en de maatschappelijke groepen kan breidelen." Tot behoud van dien vrede nu kan nie mand beter medewerken, dan wie ook bin nen de eigen grenzen onvoorwaardelijk het standpunt aanvaardt, dat recht gaat boven macht. Bij de rechtsvorming hebben volks vertegenwoordiging en regeering anderer rechtsovertuiging te eerbiedigen. „Het is de onvergankelijke eer van het liberale staatsbeleid in Nederland geweest, dat het de vrije baan heeft gelaten, neen den weg vrij heeft gemaakt voor de ontwikke ling van ieders rechtsovertuiging in Neder land. Het is met aan de liberalen te wijt erf, dat daarvan een gebruik, erger, een mis bruik is gemaakt, dat tal van redelijk den kenden afkeerig maakte van de staatkunde. Zij zien noodeloos hun vrijheid beknot, hun recht verkort door partijen en partij- weg muziek- of zanguitvoeringen of ver- looningen te geven, muziek te maken of op tochten te houden, toespraken of voordrach ten te houden. Artikel 62a. Het is verboden door middel van een toestel, bestemd tot het hoorbaar maken van muziek of van de menschelijke stem. hetzij in de buitenlucht, hetzij in een al of niet afgesloten ruimte, voor de omwonenden hinderlijk geluid te maken. Artikel 63. Hij, aan wien bij eene volksverzameling op den openbaren weg door de politie ge- Last wordt zich uit die volksverzameling te verwijderen, is verplicht aan dezen last on middellijk te voldoen, en zich te verwijderen langs' den weg of in de richting hem door de politie aangewezen. Artikel 64. Het is verboden op den openbaren weg zich te vertoonen gekleed in de kleederen van de kunne, waartoe men niet behoort, of het aangezicht bedekt met een masker. Artikel 65. Het is verboden op den openbaren weg te rijden of te loopen met Zeisen en sikkels, tenzij de punten en scherpe zijden zoodanig zijn bedekt, dat ze onschadelijk zijn en bij vervoer dier voorwerpen en van hooivo;*- ken en andere scherpe punten of zijden heb bende lading in voer- of vaartuigen, de pun ten of scherpe zijden daarbuiten te doen uitsteken. Artikel 66. Het is verboden ploegen eggen, den -taart van een mallejan of andere scherpe of zware voorwerpen, boomen of hout, over combinaties, die hun opvatting van goed en kwaad op staatkundig en sociaal terrein aan anderen willen opdringen." „Nog werkt de liberale gedachte door. dank zij het fundamenteele werk van een Thorbecke voor onze organieke wetten, en van andere leiders, die den grondslag leg den voor onze sociale, onze financierde, on ze handelspolitiek. Maar steeds ernstiger wordt die invloed bedreigd en daarmede tegelijk de vrijheid op geestelijk en maatschappelijk terrein, waarvoor door de liberalen in Nederland de waarborgen werden geschapen. Nooit was het noodiger dezen invloed op nieuw te versterken, dan nu onze geeste lijke en maatschappelijke vrijheid voortdu rend sterker in het gedrang komt, steeds meer het verantwoordelijkheidsgevoel van den burger wordt ondermijnd." Wie de beschuldiging van de A.V.R.O. leest en met aandacht de eisebcn van Mr. van Doorne en wat hij verder in Vrij Ne derland opdischt, volgt, zal het opvallen, dat hij niet geen enkel woord ingaat op de feiten, die zijn smadelijk royement tot ge volg hadden. Uiteenzetting van het A.V.R.O.-bestuur. „De Radiobode" van deze week bevat de volgende mededeelingen van het bestuur van de A.V.R.O.: Zaterdag 13 December heeft er een be langrijke vergadering plaats gehad van het Algemeen Bestuur van de A.V.R.O., on^ hoogste Bestuurscollege. Aanwezig waren de consuls der elf pro vinciën en die van de afdeeling „Buiten land". N.l. voor: Noord-Holland, de heer W. C. La Roy, Zuid-Holland, de heer E. de Jong; Zeeland, mr. J. Adriaanse; Lim burg. de heer P. Kater; Noord-Brabant, de heer J. A. H. Perey; Gelderland, de heer J. C. Banz; Utrecht, de heer J. E. van Dongen Bolding; Drenthe, de heer M. Gcertsma: Overijsel, de heer A. Gombert; Groningen dr. J. H. Tuntler; Friesland, ds. j. H. C. Kater. Buitenland, de heer G. H. Suther- landRoyaards. De vergadering stond onder leiding van den heer dr. H. Molhuysen, terwijl van het Dagclijksch Bestuur aanwezig waren de hee- ren L. v. d. Sluys, J. Corver, mr. J. H. van Doorne. G. A. baron Tindal, G. de Clercq (penningmeester) en F. P. A. van Gheel Gildemeester (Algemeen Secretaris). De directeur van het bedrijf was ambts halve aanwezig. De voorzitter hield een uitvoerige rede, waarin hij ernstige grieven uitte aan het adres van het lid van het Dagclijksch Be stuur mr. J. H. van Doorne. Ernstige grieven. Genoemd lid betrachtte in zijn oogen niet de onmisbare discretie, die geboden is ten aanzien van de A.V.R.O.-zaken, die tot zijn kennis komen uit hoofde van zijn bestuurs functie. De voorzitter staafde dit met eenige bewij zen. .o.a. door voorlezing van onderstaan- den brief, dien mr. Van Doorne geschreven had aan een Luistervink in Rotterdam. Mr. Van Doorne had dezen brief geschre ven in zijn qualiteit als redacteur van „Vrij Nederland." „Geachtte Heer, „In antwoord op Uw schrijven kan ik mededeelen, dat U het inzake de Radio Volksuniversiteit niet bij het juiste eind hebt. Ik kan V namelijk als bestuurslid van de AVRO, en dit doe ik dus strikt vertrou welijk, mededeelen, dat de AVRO een con tract had met de R.-V.-U., waarbij haar uit sluitend de verzorging van de lessen werd opgedragen. Dit was de VARA een doorn in het oog. Immers, zij kan alleen de belan gen van de arbeiders behartigen, dat ka.i de AVRO toch niet!!! De heer Vogt heeft gemeend desondanks te moeten toestemmen in het doen van afstand van dit recht, daar de heer Oudegeest daar zekere toezeggingen den openharen weg te sleepen, waardoor de weg of de daarop of daarin aanwezige werken zouden kunnen worden beschadigd. Artikel 67. Het is verboden op of aan den openbaren- weg, buiten privaat of waterplaats, datgene te verrichten, waartoe die inrichtingen de gelegenheid bieden. Artikel 68. Het is verboden in het openbaar, binnen den afstand van 50 Meter van den openba ren weg of van voor het publiek toeganke lijk terrein te zwemmen of te baden. Artikel 69. Hij, die goederen anders dan in openbaren dienst vervoert over den openbaren weg tussehen 12 uur des nachts en zonsopgang, moet die desgevorderd aan het onderzoek van de beambten van politie onderwerpen. Artikel 70. Het is verboden voorwerpen, op den openbaren weg gevonden, in bewaring t< behouden of daarover te beschikken, zon der daarvan binnen vier en twintig uur aan gifte te hebben gedaan op het bureau van politie. Artikel 74. Het is, behalve aan de daartoe aange stelde personen, verboden een lantaarn, voor de openba e verlichting bestemd, of op openbaar g« zag voorgeschreven, zon der noodzaak, aan te steken of te blusschen. Artikel 72. Het is verboden op den openbaren weg: tc vervo ren levende varkens of herkau wende dieren- a. in een voertuig, waarvan de bodem niet met een laag stroo van ten minste 5 c.M. is bedekt; Daarom hoopt het Handelsblad, dat het liberale M mife-t door duizenden zal worden overdacht, niet alleen maar gelezen. Hu Utrechtsch Dagblad schrijft: „Het liberaal Manifest, dat wij publiceer den in on e oehtenduitgave van Zaterdag 22 Novembei, verschijnt op den juisten tijd en in den jui-ten toon. In dat manifest, dat op den man al ge schreven is. en van alle kanselarijstijl ge speend, indt het innerlijk verlangen van duizenden landgenooten steun. „Weer één volk te worden." dat is de leuze, de levende leuze, <iihet liberalisme van 1930 in zijn vaandel chrijft. In het liberaal manifest ontmoeten wij een blijk van nationale her leving. dat on- volk maant tot hernieuwing van zijn enhcid zijn vrijheid, zijn persoon lijkheid en zijn waardigheid!" tcgenove- stelde Ik voor mij geef om een belofte v in Oudegeest geen duit. De heer Vogt dacht er anders over. „Over meeningen valt niet te twisten Bo vendien namen wij er eerst kennis van, toen alles kant en klaar was, dus nakaarten gaf toch niet-. D In -rijpt, dat ik wegens de vertrouwe lijkheid dezer mededeelingen Uw brief niet kan beamwoorden in het blad, waarmede U zeker wel zult kunnen accoord gaan." Inmiddels hoogachtend. Uw dw. w.g. VAN DOORN. Voort- kwam vast te staan, dat mr. J. H. van Doorne, zonder eenig mandaat of mede weten van het bestuur, op 13 December of daaromtient naar den Minister van Water staat. Z.E. inr. P. J. Reymcr, gegaan was om daar volgens zijn eigen verklaring te gaan ragen, op welke voorwaarden Z.E. de M i nis er bereid was het verbroken can- tract me' de AVRO te herstellen. Onbekend bleef, of het initiatief tot deze audientu van mr. Van Doorne, dan wel van den Minister of van derden was uitgegaan. Wel zou de Minister over den aard van het behandelde stilzwijgen van den heer Van Doorne lebben gevorderd. De veigadering toonde zich behalve verontwaardigd over dezen stap uiterma te verba, sd, dat de Minister den heer Van Doorne heeft willen ontvangen, nadat hij hem omstreeks 15 Mei j.1. gehoor heeft ge weigerd als voorzitter van de vereenigi.il/ ,.De Vrije Luistervink." Ten derde toonde de voorzitter uit getui genverklaringen aan. dat mr. j. H. van Doorne, wanneer hij in deze zaak niet d* leiding heeft gehad, althans medeplichtig is geweest aan een poging om op een onre glementaire wijze wijziging te brengen in de leiding der vereeniging. Mr. t u Doorne heeft zich n.l. als leider, althans als genoot van een gezelschap per sonen uit de oppositie, in verbinding gesteld met het oud-A.V.R.O.-bestuurslid, de heer J. C. V baron van Lvnden. Aan genoemden heer Van Lvnden is een dossier getoond van -tukken, die betrekking hadden op de oprichting van den AVRO in 1927. Er zijn voorts aan hem mededeelin gen verstrekt. Deze stukken en mededeelingen zouden bezwarend zijn voor den tegenwoordigen directeur van liet Omroepbedrijf der AVRO. In plaats van met deze stukken bij het bestuur van de AVRO te komen, waar mr. J. H. van Doorne op een juiste behandeling had kunnen toezien, werkte hij mee (belette althan- niet), dat het volgende gebeurde:. Ie. l)e heer J. C. E. Baron van Lynden stelde ;.ch mede op zijn aandringen, in ver binding met den heer Vogt. 2. In het onderhoud, dat tussehen de hee- ren van Lynden en Vogt plaats had. deelde eerstgenoemde mede, dat hij (Vogt) op stil zwijgendheid over deze stukken en mede deelingen kon rekenen, indien hij er voor wilde 'jveren dat het volgende geschiedde. Artikel 74. b. op zoodanige wijze, dat de kop bui ten het voertuig hangt: c. welker pooten anders zijn saam ge bonden dan met gevlochten stroo; d. op zoodanige wijze, dat zij niet naast elkaar kunnen staan of liggen. Artikel 73. Het is verboden op den openbaren weg melkgevend vee te vervoeren, dat niet be hoorlijk is uitgemolken. Het is verboden op den openbaren weg: a. levend gevogelte of levende knaag dieren te vervoeren in manden of kisten waar niet voldoende lucht kan toetreden of waarin de dieren niet naast elkander kunnen staan of liggen; b. levend gevogelte te dragen aan vleu gels, pooten, kop of staart; c. Kvende knaagdieren te dragen- aan pooten staart of ooren; d. paling of andere levende visch te vil len of schoon te maken, tenzij zij vooraf bewusteloos zijn gemaakt of zijn gedood. OPGERICHT 1899 ALLEEN EERSTE KWALITEITEN 1 TELEFOON No. 330 POSTGIRO No. 146487 Utrechtscheweg - Amersfoort - 5 min, van slation Mr. van Doornn aan de openbare verachting prijsgegeven. GAAT NiET OP DE FEITEN IN, DOCH ANTWOORDT MET VERDACHTMAKINGEN.

De Soester | 1930 | | pagina 2