Mevr. A. C. Postma-Schmidt BI Vervaardigt Avondjaponnen Soesterberg. 2 G. v. d. MEER Jr.^ Onze Nieuwe Politie-Verordening Burgerlijke Stand HILVERSUM And rtessen. Predikbeurten. HILVERSUM Sport. Plaatselijk Nieuws. M R. 4. Rechtvaardige en gelijke behandeling van beiderzijdsche nationale minderheden. De Duitsche en de Poolsche Sectie van den Internationalen Vrouwenbond v. Vre de en Vrijheid verklaren zich bereid hare vereende krachten er aan te zullen wijden duurzame rust en goede verstandhouding te kweeken en daarmede een vaste basis voor den Europeeschen Vrede te vormen. Namens de Duitsch Sectie: I)r. Anita Augspurg; Gertrud Baer; Mag- da Hoppstock-Huth; Frida Perlen; Lida Gttstava Heymann; Elsa Bauer; Auguste Kirchhoff; Dr. Clarö Schoedon. Namens de Poolsche Sectie: Dr. J. Budzinska-Tylicka; Jadwiga Lypa- cewicz; Marja Chmielenska; Dr. J. Kodi- sowa. VAN DEN HEUVEL. Het leven eener kleine plaats kan van den buitenkant bezien; soms grauw lij ken van eentonigheid, terwijl het zich voor de ingewijden als een stroom van wisselende, meer oï minder gewichtige en pakkende gebeurtenissen kan voor doen. Die juist op een kleine plaats veel beter beleefd kunnen worden dan op een groote, waar de groote gebeurtenissen, zelfs wanneer zij van universeele betee- kenis zijn toch nog aan het groote pu bliek kunnen voorbij gaan zonder noe menswaardige belangstelling te hebben opgewekt of eenigen bizonderen indruk te hebben achtergelaten. Op een kleine plaats is er in dat opzicht een inniger medeleven. Zoo gaan zich nu hier de voorbereidin gen voor een te houden Bazar ten bate der algemeene Gymnastiekvereniging in ten klimmende belangstelling verheugen. In den beginne wat traag en zwak, wordt de stroom van deelneming allengs sterkei en zal zij, zoo de voorteekenen niet be driegen, het scheepje tenslotte in veilige haven voeren. In vele huisgezinnen wordt er nu rus tig, doch naarstig gearbeid aan een of ander nuttig voorwerp, waarmede de Ba- BONTWERKER 5 TELEFOON 11285 Oud Kerkhof 43 UTRECHT VERMAKEN REPAREEREN 2 van alle soorten BONTWERKEN lijk geschiedt in de gymnastiekvereni gingen. Het is wel eigenaardig, dat bij het efenen in die verenigingen, de toe- steloefeningen vooral een zeer groot© aantrekkelijkheid hebben; de gedachten der jeugdige leerlingen worden er door in beslag genomen. Deze toestand duurt zelfs voort, zoodat zij ook in hun vrijen tijd vaak in gedachten de toesteloefenin gen uitwerken en samenstellen. Wie zal daar kwaad iu kunnen zien? In de jaren, als het bloed nog onstuimig door de ade ren stroomt, is het toch zeker van niet geringe beteekenis, waarmee de fantasie zich overdag wel bezig houdt. Jonge men- schen, die in een turnvereniging geregeld werken en zich oefenen, spannen ach voortdurend vrijwillig in. en het kost hun weinig moeite om zich hiervoor veel te moeten ontzeggen. Hoeveel jongelui zijn er niet, voornamelijk op zeer kleine plaat sen, die met hun ledigen tijd geen raad weten, omdat ten eenenmale elke gelegen heid ontbreekt, waar men zijn vrije uren nuttig en aangenaam passeeren kan. Zoo zij dan maar eenigszins kunnen, zoeken zij soms vaak een naburige groote stad op en niet zoo zelden komt het dan voor, dat men den verkeerden weg opgaat, die naar den afgrond voeren kan. Daartegenover staat een winst aan wilskracht en vrijwillige dwang, waaraan de turner zich onderworpen heeft en waarvan hij ook bij zijn oefeningen de bewijzen levert. Van de kunstmakerij van vroeger is men reeds lang bekeerd. Gymnastiek is nu een stelselmatige lichaamsoefening ge- zar verrijkt zal worden om wie weet. misschien nog tot een miniatuur-warenhuis te kunnen uitgroeien. Er zit iets teeders en innigs in een dergelijke voorbereiding, waaraan zoovelèn medewerken, elk op zijn of haar wijze, voor één en hetzelfde doel. En gelukkig maar, dat de geest vaar dig geworden is, want,, het doel is het werkelijk wel waard. Want deze Bazar dient een algemeen en eerste-klasse be lang. Zooiels kan niet altijd gezegd wor den. Maar hier kan de algemeene opinie zich nu eens convergeeren in een ge concentreerde en krachtige medewerking van jong en oud, van alle standen der plaatselijke samenleving. Want over de physieke waarde van lichaamsoefeningen is men het tegen woordig in hoofdzaak met elkaar eens. Evenzoo over de moreele waarde ervan. Een goede lichamelijke opvoeding kan al leen en in hoofdzaak de gymnastiek ge ven, maar wil de gymnastiek haar veel zijdige!) invloec kunnen doen gelden, dan is hei nooüi0, da. haar heerschappij zich ook uitbreidt toi buiten de school, zoodat de jongelui zich ook na den leerplichtigen leeftijd enkele uren per week blijven wij den aan de alzijdige lichaamsoefening onder deskundige leiding, zooals zulks gewoon- ALGEMEENE POLITIE-VERORDENING VOOR DE GEMEENTE SOEST. ADVIES IN ALLE RECHTSZAKEN INCASSO- EN INFORMATIEBUREAU „UTRECHT" L. NIEUWSTRAAT 90, UTRECHT. Tel. 11460 - Postrek. 69147. INCASSO'S INFORMATIES worden, die niet alleen nuttig en aan genaam bezig houdt, maar ook naar een goed gesteld doel streeft. Een gynmastiekvereeniging is voor Soesterberg van pré-eminent belang. Het was daarom een goede daad, toen men tot de oprichting ervan over ging, al was men bij de aanschaffing van enkele on ontbeerlijke nieuwe toestellen dan ook genoodzaakt, om hierbij een wissel op de „oekomst te trekken. Maar het enthou siasme voor de goede zaak gaf een op gewekt vertrouwen in de toekomst. Ove rigens waren de voorwaarden voor slagen compleet, daar men in 't bezit kwam van een prachtig lokaal, terwijl men zich van een deskundige, leiding kon verze keren. Moge dan verder een krachtige, alge meene deelneming aan den bazar tot re sultaat hebben, dat de wissel gehonoreerd kan worden en de gynmastiekvereeniging kan blijven bestaan tot nut en genoegen van deze plaats. TOESCHOUWER. van 814 Januari 1931. GEBOREN: Johannes, z. v. B. G. v. d. Vaart en J. Geutskens. Koudhoornweg 3; Johannes, z. v. J. v. Hurjk en J. v. Bek- kum, Eigendomweg 16; Jacobus Leendert Pieter, z. v. J. L. P. Beekink en H. M. Bonman, Nieuweweg 105; Maria, d. v. W. Wielhouwer en J. Hommel, Sinnema- plein 2. OVERLEDEN'Dieuwke Harkes Ti chelaar, 84 jr., wed. v. J. J. Visser, Heu- velweg 17; Barend v. Boeijen, 65 jr., wedr. van J. Claas, Birktstraat 5; Aleida Boersen, 77 jr., echtgen. v. H. v. Laar. G. Pelsweg 18; Jacobus Hendrikus Ba tenburg, 83 jr, wedr. v. D. J. M. »v. JKeme- nade, Steenhofstraat 6. Artikel 01. Behoudens hetgeen daaromtrent door een hoogeren wetgever is of wordt bepaald i het verboden op den openbaren weg een last te vervoeren: a. op een rijwiel of motorrijwiel, wan neer die last den berijder van het rijwiel of den bestuurder van het motorrijwiel in het vrije uitzicht naar de voorzijde belem mert; b. op een twce-wielig rijwiel of een mo torrijwiel op twee wielen, wanneer hij bree- der is dan 75 c.M.; c. op een drie- of ineerwielig rijwiel of een motorrijtuig op meer dan twee wielen, wanneer hij buiten de as, welke de twee uiterste raderen verbindt, uitsteekt. Artikel 92. Het is verboden het Kerkpad N.Z. en het Kerkpad Z.Z. te paard te berijden of daar over paarden, runderen, schapen of varken- te drijven of te leiden. Artikel 93. Bestuurders van voor of opdcr karren ge-pannen honden moeten zoo zij ergens op den openbaren weg, binnen de bebouwde kom der gemeente stilhouden, die honden blijven vasthouden of behoorlijk vastleg gen. Artikel 94. Het is den bestuurders van voertuigen en den bestuurders van rij- of trekdieren ver boden over een weg te rijden op zoodanige wijze of met zoodanige snelheid, dat de vrijheid of de veiligheid van het verkeer op - dien weg wordt belemmerd of in ge vaar gebracht of daardoor beschadiging van dien weg kan ontstaan. Vestiging van 814 Jan. 1931. J. v. Rijn van Vlaardingen naar Vos- seveldl. 4; J. Hogeveen m. gez. van Utr. naar Buntweg 8; W. J. M. Holman van A'dam; IJselstr. 6 naar Kolonieweg 5; U- Verbeek van Driebergen naar Burg. Grothestr. 12; M. W. Vermaat v. üolt- g< nsplaat naar Vredehofstr. 2; M. A. G. Eijkelkamp van Zeist naar Kampweg 34; H. Over diep in. gez. van Nijmegen naar Gallenkamp Pelsw. 12; L. Goos van Dat- teln-Hagem (Dld.) naar F. C'. Kuijperstr. 11; J. J. Sterkenburg van Hilversum n. Steenhofstr. 5; Th. M. W. v. Leeuwen van Beesd naar Verl. Postweg 2. Vertrek van 8—14 Jan. 1931. J. v. Hummel van Verl. Schoolw. la naar Zwolle, Schellerweg 33; R. G. Kraan van van Maarenstraat 9 naar de Bilt, La- thirusstraat 15; A. G. M. v. Dorrestein v. Birktstraat 11 naar Busgum, Brinkplein 4; H. Schaap van Akkerweg 6 naar Hil versum, Mauritsstr. 12; E. E. P. Krol v. -- MUZiEK-INSTITUUT - Onderricht PIANO - VIOOL - CELLO ORGEL - ZANG - THEORIE Opleiding voor het exam n der Kon. Ned. Toonkunstenaars-Vereeniging VEERSTRAAT 30-32 - HILVERSUM W. Pyrmontl. 42 naar Beemster, Zuider- weg 203; Sj. Iioolt van Kerkpad ZZ 32 naar Vlissingen, Gent. gasthuis; J. C. Schut van Julianastr. 17 naar Hilversum, Langestr. 69; H. v. Gerner van Steenhof straat 5 naar Ommen. Varzenerstraat A 104; J. W. Deenik van v. Weedestraat 46 naar Culemborg, Tollenstraat 26; A. Fa- bius van Amersf.straat 117 naar A'dam, v. Breestrat 43; H. Hoonhout van Nas- saulaan 31 naar Utrecht, Duifstr. 6bis; L. D. Vrij van Luchtv.afd. naar A'dam, Rokin 145; A. M. M. Holtus van L. Berg straat 21 naar Apeldoorn. Chr. Geurts- weg 36; J. Fox van Paltz 12 naaride.Bilt; A. H. C. Joost van Burg. Grothestr. 18a naar A'dam, Zeven Provincienstraat 14; G. Koppen m. gez. van Maatweg 2 naar Baarn, Amsterd. str. 13; Verhuizingen in de gemeente van 814 Januari 1931. G. Visch van Kerkpad NZ 337 naar L. Brinkweg 45; A. Praag van 0. Gracht je 9 naar Beukenlaan 21; R. van Dorre stein van 0. Grachtje 9 naar Verl. Tal- malaan 35; J. C. v. Dolderen van Heuvel- weg 12 naar Koninginnelaan 57.; G. P v. Schalkwijk van Kon.laan 47 naar v. Wee destraat 45C. E. v. Osch-S tormesand van Heideweg 36 naar Kerkpad NZ 21; Wed. Nakken van Julianastraat 60 naar Kerkrad NZ 21. NEDERL. HERV. KERK SOEST. Zondag 18 Jan. v.m. 10 uur. Kerk: Ds. A. Adriani van Baarn. n.m. 6 uur: I)s. M. G. Gerritsen van Amersfoort. Rembrandtzaal v.m. 10 uur: Ds. Leeumans, em. pred. van Zeist. CHRISTELIJKE GEREFORMEERDE KERK SOESTDIJK. Zondag 18 Jan. v.m. 10 uur en nam. 6 uur: Godsdienstoefening. Donderdag 22 Jan. nam. 7 uur: Ds. L. Holtrigter van Maarssen. VEREENIGING VAN VRIJZINNIG- GODSDIENSTIGEN TE SOEST. Zondag 18 Jan. v.m. 10.30 uur: Geen dienst. - 4 E. S. V. A. C. Op ven zeer slecht speelveld, hetwelk veroorzaakt was door den plotseling inge vallen dooi, is het Esvac I gelukt Minerva 1 met een nederlaag naar Utrecht te laten terugkeeren. Na een uur spelen zag het er echter niet naar uit dat de 2 winstpunten te Soest zouden blijven. De stand was toen t1 met wisselende kansen voor beide par tijen; in korten tijd maakte de linksbuiten en rechtsbinnen der Esvaccers met 3 pracht schoten er 41 van. Met deze stand kwam ook het einde. Voor a.s. Zaterdag en Zondag zijn de vol gende wedstrijden vastgesteld: Zaterdag 17 Jan. 2.30 uur: Esvac Jun.Hilversum Jun. te Soest. 2.15 uur: S.V.V.Esvac Z te Utrecht. Zondag 18 Jan. 2 uur: B.V.C. IIIEsvac II te Bilthoven. 2 uur: Minerva 1Esvac 1 te Utrecht. Het is reeds de vierde maal dat de wed strijd Minerva IEsvac I te Utrecht wordt vastgesteld. Door den slechten toestand van het Minerva veld werd dit sleeds drie keer afgekeurd. Gezien de slechte weersomstan digheden is er nu weder zeer veel kans dat deze wedstrijd wederom niet door zal gaan. OVERDRACHT ZIEKENAUTO. E. H. B. O. In tegenwoordigheid van het voltallig college van B. en W. met den gemeente secretaris, de raadsleden Mevr. Landweer do Visser, Doorman, de Bruijn, Pronk en Busch, de doctoren Rupert, de Vos en Donker, en de commissie uit E.H.B.O. ter voorbereiding van de auto-aankoop met al den aankleve van dien. had Dins dagmiddag te half 3 uur in de raadszaal de overdracht plaats van de Ambulance auto, merk Stude Baker, geim'p. door de Internationale Automobiel Mij. te Dejn Haag, ingericht met een brancard sys teem Igr. de Bruyne, de beste wat op dat terrein wordt geleverd. Nadat allen hadden plaats genomen nam den heer T. Drost, voorzitter der commissie het woord en sprak als volgt: Dr. Rupert, Voorzitter van de ver. E.H.B.O., Edel- achtb. Heer Burgemeester, Ileeren van de Raad, Dames en Heeren. Eind Decem ber 1929 werd op de algem. vergade ring der ver. E.H.B.O. een commissie be noemd. bestaande uit de dames Mej. Kil le. Mej. v. Doornik, Mej. v. Herwaarden en de H.H. Dr. Vos, Dr. Donker en mijn persoon. De2e commissie had tot zware, maar toch zeer schoons taak, om gelden in te zamelen voor aanschaffing van een eigen zieken-auto, waarvan de dringende noodzakelijkheid zoozeer in onze gemeen te werd gevoeld. Doordrongen van deze groote noodzakelijkheid toog deze com- msisie tegen Januari van bel vorige jaar aan den arbeid. Ilaar eerste werk was het houden van een collecte bij alle in gezeten. Deze collecte bracht echter slechts ééf.i vierde van het .benoodigde kapitaal f8.000. bijeen, en moest zij dus naar andere middelen omzien om het benoodigde bedrag bijeen te krijgen. Deze heeft zij gevonden in het organi- seeren van Kunstavonden, het houden van een bazaar enz., doch groot was hare teleurstelling, dat zij met al1 dezen arbeid^ slechts voor de helft bereikt had, wat zij zoo graag wilde. Haar onvermoeide arbeid zou voor een groot deel tevergeefs zijn geweest, indien de Raad haar de behulpzame hand niet had geboden, die dankbaar aanvaard werd. Jk breng hier als voorzitter der com missie namens haar dan ook mijn har- telijken dank aan uw geacht college en aan den Raad voor de groote medewer king. welke U aan het particulier initia tief heeft verleend, verder aan allen die ons, hetzij met groote of kleine bijdragen hebben gesteund ons doel te verwezen lijken. Zij allen hebben het ons mogelijk gemaakt het resultaat van -onzen arbeid, U thans mijnheer de Voorz., aan uwe ver een. over te dragen. Wij vertrouwen, dat uwe vereen, met ons van overtuiging zal zijn, dat de comm. de beste auto, voor zoo- vei' de finantiën het haar toelieten heeft VerVolg 2e Blad. Artikel 95. Het is aan eigenaars of gebruikers van woonwagens verboden deze binnen de ge meente te doen verblijven op andere plaat sen dan op een terrein of terreinen door den Raad aan tc wijzen, welke terreinen van ge meentewege zullen worden aangeduid met het opschrift „Standplaats voor woonwa gens." Artikel 96. Een ieder, die met een woonwagen binnen de gemeente op een van gemeentewege daarvoor bestemd terrein een standplaats heeft ingenomen, is verplicht zorg te dra gen, tenzij hij daartoe recht heeft verkregen dat de daarbij behoorende dieren niet bui ten dat terrein, hetzij los, hetzij -vastge houden of vastgebonden, een verblijfplaats hebben, of loopen te grazen of te weiden. Artikel 97. Het is verboden met een woonwagen bin nen de gemeente op het van gemeentewege daarvoor bestemde terrein een standplaats in te nemen, zonder daarvan binnen drie uur aan een beambte van politie kennis te geven, of na te laten van het vertrek met den woonwagen twee uur te voren op de zelfde wijze kennis tc geven, Artikel 98. Voor de naleving van de drie voorgaande artikelen is aansprakelijk de houder van de schriftelijke vergunning, bedoeld in art. 2 der Wet op Woonwagens en Woonschepen, of degene, die volgens de artikelen 9 en 14 van genoemde Wet voor deze in dc plaats treedt, en bij gebreke van een der genoem den de gezagvoerder of bestuurder van den woonwagen. Artikel 99. Het is verboden aan eigenaars of aan hen, die in ecnige hoedanigheid tot het gebrui ken of in gebruik geven van gronden of plaatsen bevoegd zijn, toe te staan of tc gc- doogen, dat de in dc artt. 95 tot en met 98 bedoelde wagens en voertuigen op die gron den staan of verblijven. Artikel 100. Het is verboden binnen dc gemeente in tenten te kampeeren. Artikel 101. Het is verboden op eenige wijze de orde van een begrafenisstoet, marcheerende troep of optocht te verbreken of te verstoren. Artikel 102. Behoudens hetgeen daaromtrent door een hoogeren Wetgever is of wordt bepaald, is het aan de desbetreffende bestuurders ver boden binnen de bebouwde kom der ge meente: a. met rij- en voertuigen of handwagens te rijden op die wegen of gedeelten van we gen, die blijkens eenig zichtbaar teeken door Burgemeester en Wethouders zijn onttrok-, ken aan het rij- of voertuigverkeer of aan het verkeer met handkarren; b. met rij- en voertuigen of handkarren, de wegen of gedeelten van wegen, die krachtens aanwijzing van Burgemeester en Wethouders slechts in eene richting bere den mogen worden in de andere richting te berijden c. anders dan stapvoets te rijden op door Burgemeester en Wethouders bij een door hen af te kondigen besluit aangewezen openbare wegen; aangeduid met aan de toe gangen geplaatste waarschuwingsborden; d. anderS"» dan stapvoets tc rijden op plaatsen waar een volksmenigte bijeen is, kermis gehouden wordt, of bij kerken en scholen, kort vóór of kort nè den dienst of schooltijd, zoolang de bezoekers in groo te getale uit- en ingaan, of op plaatsen, waar men verplicht is door eenig beletsel van dc gewone richting af te wijken; e. met een rijtuig of motorrijtuig stil tc blijven staan naast of aan de overzijde van een reeds stilstaand rijtuig of motorrijutig op een openbaren weg, tenzij minstens een verharde rijbrcedte van 4 Meter vrijblijft; f. met hun voertuigen, rijwielen of hand karren op dat gedeelte van den openbaren weg tc rijden, dat alleen voor voetgangers bestemd is. tenzij om uit tc halen voor een tegemoetkomend of voorbij te rijden ander voertuig. Indien stilstaande rijtuigen o: voertuigen of motorrijtuigen een belemmering zijn voor het verkeer, zijn dc bestuurders verplicht op eerste aanmaning van de politie onmid- i del lijk weg tc rijden of een andere stand- NEUWEG 18 ge», coupeuse HILVERSUM Elegante Coupe. Onberispelijke afwerking. plaats, zoo noodig door de politie aan te wijzen, in te nemen. Artikel 103. Behoudens hetgeen daaromtrent door een hoogeren wetgever is of wordt bepaald, is liet een bestuurder van een motorrijtuig verboden op de wegen, binnen de bebouw de kom gelegen, tc rijden met een grootere snelheid dan 30 K.M. 'per uur. De in acht te nemen snelheid wordt aan geduid door waarschuwingsborden van een door den Minister van Waterstaat vastge steld model. Artikel 104. Het is verboden: le. met een motorrijtuig in gebruik als openbaar middel van vervoer van personen op den openbaren weg of aanhoorigheid, een standplaats in tc nemen, alsmede al daar te doen stilhouden tot het in- en uit laten van reizigers; 2e. in zulke voertuigen te rooken of zich daarin te bevinden met een brandende si gaar, sigaret of pijp; 3c. deze voertuigen door spuwen of op andere wijze te verontreinigen. AFDEELING III. Van het openbaar water en de ge meentekade. Artikel 105. Behoudens de bepalingen van het alge meen reglement van politie voor rivieren, kanalen, enz. onder beheer van het Rijk is het den schippers verboden vaartuigen op andere plaatsen in dc Eem te hebben lig gen, dan op die, welke daarvoor door Bur gemeester en Wethouders zijn of worden aangewezen. Deze bepaling is niet van toepassing op schippers, die daartoe vergunning hebben bekomen van den eigenaar of rechthebben de van den wal, waarvoor het vaartuig is gelegen. Artikel 100. Het is den schippers verbodeen met hun ne vaartuigen langer aan de gemeentekade te vertoeven dan tot lossing of lading noo dig is, of indien zij hun vracht bij wijze van uitverkoop lossen, gedurende meer dan vijf etmalen achtereen. Artikel 107. Schippers, die hun vracht achtereen la den of lossen, zullen daartoe den voorrang hebben boven hen, die hun vracht bij wijze van uitverkoop lossen, indien de gemeente kade voor beiden geen voldoende ruimte aanbiedt. Laatst-bedoclde schippers, evenals die van kermisvaartuigen, zijn verplicht tijdelijk te verhalen, zoodra hun dit door een beambte van politie wordt gelast. Zij, die van de gemeentckade gebruik maken zullen ingeval van verschil zich moe ten onderwerpen aan en opvolgen de uit spraak en de bevelen van den Burgemees ter. Artikel 108. Het is verboden aan dc gemeentckade tc hebben liggen vaartuigen, die gebruikt wor den tot magazijn of bergplaats tot het uit oefenen van eenig ander bedrijf dan ver voer, tot het drijven van handel, onvermin derd het bepaalde bij art. 100, of wel uit sluitend of hoofdzakelijk lot huisvesting. Artikel 109. Het is verboden op openbare wateren: a. ijsbruggen te leggen of op het ijs kra men of tenten op te slaan, banen te vegen of iets te strooien, neder te leggen of te stellen, indien schaatsenrijders of sleden daarvan hinder kunnen ondervinden; b. buiten bet geval van artikel 143 dezer verordening sloppen oi bijten tc maken; De bepaling onder b vermeld is niet van toepassing op sloppen ter breedte van ten hoogste 3 decimeter rondom vaartuigen, strekkende om deze van het ijs los te maken cn vrij te houden. Hij. die krachtens bekomen vergunning bijten en sloppen maakt is verplicht die met opstaande stukken ijs of op andere wijze af tc zetten. Artikel 110. Het is verboden zich op het ijs te bege ven indien zulks gevaar oplevert voor dc veiligheid. (Wordt vervolg). I tei zake loop mor Bi Net zoel seer of nciri burt ter staa Tev lam] wen Soe Wol Pi ij: 1 A Ams pakl No. Te Kos Bi van Wff staa' T< van BRI C. 1 Brei 50 C' met Soe: de ling 18 j; kind' p<jr voor scha ter

De Soester | 1931 | | pagina 2