2e BLAD Brandstoffen «JOH. TAK uw adres. 4 L. J. HOKSBERGEN Binnenland. Plaatselijk Nieuws. Bekendmakingen. Officieel behoorende bij „D E S O E S T E R" van Zaterdag 31 Jan. 1931, No. 9 Vervolg le Blad. Besluit Vast te stellen de navolgende verorde ning: Verordening tot wijziging der bouwver ordening voor de gemeente Soest, vastge steld den 2 November 1927. Artikel 1. In artikel 14 sub V worden achter het woord „Torenstraat", ingelascht de woor den. „het gedeelte der Soesterbergschestraat vanaf de Eikenlaan tot en met het perceel kadastraal bekend gemeente Soest, in sectie II no. 2127, gelegen aan de Westelijke zijde der Kerkstraat. ONDERWIJS. B. en W. schrijven hieromtrent aan den Raad: In Uwe vergadering van 16 December 1929 besloot Uwe vergadering de wettelijk voorgeschreven medewerking te verleenen ten aan/ien van het verzoek van het Bestuur der Stichting Engendaalschool om ten be hoeve van de school voor gewoon lager on derwijs een vierde localiteit beschikbaar te stellen. Zooals U bekend is, was in het ge bouw der Nijverheidsschool geen gewoon leslokaal meer beschikbaar en zou getracht worden de noodige schoolruimte te ver krijgen door aanbouw'van eenige localitei- ten aan de Nijverheidsschool, welke aan <ie gemeente in eigendom zou worden overge dragen. Alvorens Uwe Vergadering hierom trent eenig concreet voorstel zou kunnen worden gedaan, was het noodig gelijk in ons desbetreffend voorstel van 11 December 1929, lc afd. No. 941 vermeld stond dat eerst zekerheid zou zijn verkregen omtrent de medewerking, welke de Regeering zou verleenen. Nadat vooraf omtrent deze aan gelegenheid een onderhoud had plaats ge- bad met den Inspecteur van het Lager On derwijs in de Inspectie Amersfoort, werd een desbetreffend voorstel dd. 31 December 1929, waarmede genoemde Inspectetur zich kon vereengen, aan den toenmaligen In specteur-Generaal van het Nijverheidson derwijs toegezonden. Waar deze functiona ris bij een indertijd gehouden conferentie over een oplossing, als door ons voorg* steld, zich in principe in gunstigen zin had uitgelaten, meenden wij goede gronden te hebben, om te verwachten, dat een goede oplossing zou worden verkregen. In deze verwachting werden wij evenwel teleurge steld, toen wij na derhalve lang uitblij ven van eenig antwoord bij schrijven van 17 April 1930 de mededeeling ontvingen, dat een eigendomsoverdracht der school aan de gemeente minder gewenscht werd ge acht en in overweging werd gegeven in een andere richting een oplossing te zoe ken. Bij deze uitspraak hebben wij ons niet neergelegd en is door ons bij den Minister van Onderwijs een audiëntie aange/raagd, waarbij aan dezen bewindsman om een beslissing in guns'.igen rAn is verzocht. He resultaat van deze bespreking is geweest, dat de Minister bij schrijven van 21 Juni 1930, afd. N.O. No. 7896 heeft ve-kla i <1 tegen een eigendomsoverdracht aan de ge meente in principe geen bezwaar ce zullen maken, doch geen genoegen te kunnen ne men met de door ons College voorgestelde bepaling van het huurbedrag, dat zou wor den betaald door de grootendeels met Rijks subsidie werkende Nijverheidsschool. B* doeld huurbedrag was door ons dusdanig berekend, dat de fnancieele uitkomsten voor het Rijk en de gemeente gelijk zouden blij - Ven, terwijl de door 't Rijk gewenschte re geling gedurende een dertigtal jaren zou neerkomen op een jaarlijks terugkeerend voordeel voor het Rijk van ongeveer f lböO en een nadeel tot gelijk bedrag voor de ge meente. Bedoeld nadeelig verschil van f 1050. enkel voortvloeiende uit de overneming van het gebouw de aanbouw is derhalve nog buiten beschouwing gelaten is voor ons aanleiding geweest naar een andere oplos sing uit te zien. Daar kwam nog bij, dat het bestuurder Engendaalschool blijkens zijn schrijven van 9 December 1929 niet voor goed wenschte afstand te doen van zijn rech ten op een eigen gebouw, terwijl boven dien uit de bij dit schrijven behooren de bijlage blijkt, dat bestuur vele wen- schcn had, welke kostbaar zouden blijken te zijn. Op grond van een en ander hebben wij gemeend te moeten afzien van plan nen tot bijbouw aan- en verbouwing van het schoolgebouw, waarmede stellig een bedrag van ruim f20.000.— zou zijn ge moeid, en de .voorkeur te moeten geven aan den bouw van een nieuwe Engendaal school, zulks temeer daar tengevolge van de oprichting van een openbare U..L.O. school de omstandigheden geheel gewijzigd zijn. Zou n.I. vroeger bij het uittrekken van de Engendaalschool uit het schoolge bouw der Vereeniging tot bevordering van het Nijverheids onderwijs, dit schoolge bouw geen voldoende bestemming hebben gehad, thans zou de openbare U. L.. O. school, welke binnen niet te langen tg,. 3 lokalen zal behoeven, zeer goed in dit schoolgebouw kunnen worden gevestigd. Deze 3 lokalen zal de U.L.O. school noo dig hebben, wanneer het aantal leerlingen gemiddeld 41 bedraagt, als wanneer ook drie leerkrachten aan de school moeten zijn verbonden. Zooals bekend, zijn in het schoolgebouw in de Kerkebuurt voor de U.L.O. school slechts 2 lokalen beschik baar, terwijl bovendien rekening moet wor den gehouden met de mogelijkheid, dat de openbare school voor .gewtoon lager onderwijs in de toekomst meer school ruimte zal noodig hebben. Het spreekt vanzelf, dat het geen aanbeveling zal ver dienen om aan het oude schoolgebouw in de Kerkebuurt nog aan te bouwen. Vestiging van de openbare U.L.O. in het gebouw der Nijverheidsschool geeft bo vendien het voordeel, dat de U.L.O. school dan op een betere plaats zal zijn geves tigd, n..l. juist tusschen de 2 openbare scholen, waarvan zij het meerendeel der leerlingen moet verkrijgen. Opgemerkt worde dat het met de Vereeniging ter be vordering van het Nijverheidsonderwijs gesloten contract dd. 15 Augustus 1924 aan de gemeente de bevoegdheid geeft le noodige lokalen voor de openbare U. L. O. school te huren. Immers volgens de uitdrukkelijke bewoordingen is bedoelde overeenkomst aangegaan met de eenige en uitsluitende bedoeling, dat de aan de gemeente verhuurde lokalen door haar worden gebezigd of ter beschikking wor den gesteld voor het doen geven van het bij de wet bedoelde gewoon- of uitge breid lager onderwijs. Op grond van bovenstaande overwegin gen hebben wij het bestuur der Stichting Engendaalschool in overweging gegeven onder intrekking van zijn aanvrage tot be schikbaarstelling van een vierde locali teit voor zijn school voor gewoon"!.o.. de aanvragen om een nieuw schoolgebouw in te zenden. Aangezien bedoelde aanvragen (n.1. een voor gewoon l.o. en een voor U.L.O.) aan de wettelijke vereischten voldoen, stellen wij U voor ten aanzien daarvan de wettelijk voorgeschreven medewerking te verleenen. Omtrent de keuze van het terrein en de desbetreffende begrotings wijziging zullen wij U later de noodige voorstellen doen. De hiernevens gevoegde ontwerp-besluiten bieden wij U ter vast stelling aan. Wegen. Rioleering. B. en W. schrijven hieromtrent: Blijkens overgelegd schrijven heeft de Hoofdingenieur van den Rijkswaterstaa in de Directie Zuid-Holland en Utrecht arrondissement Utrecht, ons medegedeeld, dat binnen "korten tijd zal worden over gegaan tot verbetering van de bestrating door Soest en van de bestrating Soest- Amersfoort. Deze verbetering zal bestaan in een vernieuwing van de Kiinkerverhar- ding, waarbij dan de breedte op 5.50 M. wordt gebracht, terwijl naast deze klin kerbestrating en aansluitend daaraan rij wielpaden zullen komen, hetzij van as- phaltbeton of van teersteenslag. In ver band daarmede verzocht genoemde Hoofd ingenieur ons te doen nagaan of nog ka bels, rioleering enz. in den Rijksweg noo dig zijn en zoo ja, dan te willen besluiten deze aan te brengen vóór met de verbete ring wordt aangevangen. Naar aanleiding van bovenbedoelu schrijven hebben wij den Directeur van Openbare Werken opdracht gegeven nauw keurig na te gaan of er nog werken zijn te verrichten als door den Rijkswater staat bedoeld. Deze berichtte ons bij rap port dd. 6 November 1930, Doss. 60-4- 2, dat hem eene rioleering in den Rijks weg vanaf het Gemeentehuis tot en mei een gedeelte van de Birktstraat en eindi gende bij de Hartmanlaan noodzakelijk voorkomt in verband met een behoorlijken waterafvoer. Onder opmerking, dat van Rijkswater- staatswige geen kosten mogen wjrden gemaakt voor rioleeringen, aeelen wij L mede, dat wij ons geheei kunnen vereeni gen met de in de rapporten van den Di recteur van Openbare Werken dd. 6 Nov 1930 en 27 Januari 1931, vermelde rio leeringen, waarvan de kosten met bijko mende werken worden geraamd als volgt: rioleering Rijksweg vanaf Ge meentehuis tot K. Kerkstr. 3164.70 rioleering Rijksweg O.L. School Kerkebuurt tot Dalweg 5148. wijziging bestaande put in het gedeelte Torenstraat-Kerkstr. tot Kerkdwarsstraat 50.- rioleering gedeelte Kerkstraat, Birktstraat tot Hartmanlaan 4922.50 Totaal 132S5.20 of rond 13300, Het behoeft o.i. geen nader' betoog dat door de vernieuwing van de klinkerbestra ting door het Rijk en bij uitvoering van bovenbedoelde rioleringswerken het al gemeen aanzien in de gemeente belangrijk zal worden verbeterd, terwijl n«g dient te worden opgemerkt dat dan achter de boo- men langs den weg een wandelpad zal ko men te onstaan. Wij stellen U mitsdien voor te beslui ten tot uitvoering van de in meergenoemd rapport van den Directeur van Openbare Werken, dd. 6 November 1930, Doss. 60-4-2 bedoelde rioleeringsplannen en daarvoor een bedrag toe te staan groot f 13.300.te bestrgden uit den kapi- taaldienst. Het daartoe strekkend ontwerp-besluit tot wijziging der gemeentebegrooting '31 bieden wij hierbij tevens ter vaststelling aan. Bij de berekening van bovengenoeniu aangevraagd bedrag is rekening gehouden met den wensch der Commissie Openbare Werken om in verband met een goeden waterafvoer het bestaande riool in de Korte Kerktraat te vervangen 'door een riool groot 40-60 c.M. Gemeente-eigendommen. B. en W. schrijven hieromtrent: In uwe vergadering van 30 Mei j.1. be sloot uwe Raad den door G. H. Schimmel voor wegaanleg aangeboden grond, kada straal bekend als sectie H no. 4881 voorloopig niet te aanvaarden, doch ge noemden Schimmel uit te noodigen eerst pogingen in het werk te stellen om eenige eigenaren van aan de Koninginnelaan en aan den Hartweg gelegen perceelen te bewegen tot het afstaan van grond, be- noodigd voor de afronding van bedoelden aan te leggen weg. In deze pogingen is de heer Schimmel thans geslaagd, zoodat thans aan het verlangen van Uwen Raad en dat der Commissie van Openbare Wer ken is voldaan. Op grond van het boven staande bieden wg U nevensgevoegd ont werp-besluit ter vaststelling aan. Gemeente-eigendommen. B. en W. schrijven hieromtrent: Door T. G. van den Ham is prijsopgave gevraagd van het aan de Spoorstraat, hoek Rubenslaan gelegen perceel grond. Overeenkomstig het advies van de Com missie van bijstand voor het Grondbedrijf stellen wij U voor den prijs te bepalen als vo'gt: 1. bij aankoop van de op bijbehoorende teekening vermelde perceelen 100, 101* en 102 f3.50 per M2; 2. bg aankoop van enkel perceel 101, f4.50 per M2. Voorts stellen wij U voor te bepalen, dat van genoemde perceelen door de ge meente kosteloos grond zal kunnen wor den afgenomen voor de verhooging van andere gemeenteterreinen. DE KOMENDE VERKIEZINGEN. Voor de verkiezing van de leden der Pro vinciale Staten van Utrecht zal de candi- daatstelling plaats hebben op Dinsdag 10 Maart a.s. De stemming daarvoor vindt plaats op Donderdag 23 April a.s. Candidatenlijsten hiervoor moeten dus op Dinsdag' 10 Maart a.s. persoonlijk door één der onderteekenaars worden ingeleverd bij den voorzitter van het hoofdstemburaau in de kieskring Utrecht II te Amersfoort, zijn de de burgemeester der gemeente Amers foort, alsdan daartoe zitting houdende ter secretarie der gemeente Amersfoort van 9—4 uur. Voor de verkiezing van de leden van den Gemeenteraad van Soest zal de candidaat- stelling plaats hebben op Dinsdag 12 Mei a.s. De dag der stemming voor den Gemeente raad zal nog nader door B. en W. worden bepaald. Candidatenlijsten hiervoor moeten dus op Dinsdag 12 Mei a.s. persoonlijk door één der onderteekenaars worden ingeleverd bij den Voorzitter van het hoofdstembureau te Soest, zijnde de burgemeester der ge meente Soest, alsdan daartoe, zitting hou dende ter secretarie der gemeente Soest van 94 uur. HET ROYEMENT v. DOORNE. Op de vraag waarom de Commissie, be last met het onderzoek inzake Gelderlander en Vogt zich niet heeft willen inlaten met het royement van Doorne, heeft de Voor zitter dier Commissie, Prof. C. W. d. Vries geantwoord dat 't royement v. Doorne van geheel anderen aard en strekking is dan het onderzoek dat haar is opgedragen. Het royement v. Doorne is een interne aangelegenheid der Vereeniging, welke aan gelegenheid behoorlijk bij Statuten en Re glement is geregeld. Meent de heer van Doorne dat zijn roye ment door het voltallige Avro-bestuur ten onrechte heeft plaats gehad, dan staat hem beroep op een Algemeene Vergadering open. Dat hij daartoe nog maar steeds niet over ging, noch de ten laste gelegde feiten ont kent, geeft te denken. ACCIJNS De wet tot verhooging van den gedistil leerd accijns is door de Eerste Kamer aangenomen. Deze wet treedt 1 Februari in werking. Zij die op 1 /Februari meer dan 100 L. gedistilleerd in voorraad heb ben, hieronder begrepen vóór dien datum aan hen afgezonden gedistilleerd da', njg niet door hen ontvangen is, behooren hier van aangifte te doen ten kantore van den ONTVANGER der belastingen te BAARN Nadere inlichtingen zrjn te bekomen ten kantore van dezen Ontvanger. ZIEKEN-AUTO. De Commissie, belast met het beheer der Zieken-Auto, brengt onder de aandacht der ingezetenen: le. dat de Auto voor zieken-transport is aan te vragen bij Mej. van Herwaarden, To renstraat la, Telefoon 2114. 2e. dat bij Ongevallen de Auto aan het Politiebureau moet worden aangevraagd. 3e. dat patiënten die vervoerd worden ten koste van Armbestuur, vóór het vervoer ia het bezit moeten zijn van een bewijs van een der Armbesturen en dit bewijs bij de aanvrage aan bovenvermeld adres moet worden afgegeven. Tenslotte vestigt de Commissie er nog de aandacht op, dat na vervoer van iedere pa tiënt de brancard van schoon beddengoed wordt voorzien. Indien dit gewenscht wordt, mag ook van eigen beddengoed gebruik worden gemaakt. Namens de Commissie. De Secretaresse, Rie J. van Doornik. WIE IS DE EIGENAAR? Door de politie alhier werden op 22 Jan. j.1. in beslag genomen 8 witte leghorns en 19 Barnevelders de laatste tamelijk zwaar, donker en van broed 1930. De herkomst dezer kippen kon niet wor den nagespoord, waarom de burgemeester verzoekt aan kippenhouders, wonende in de omgeving van Soest, Amersfoort of Doorn, wel te willen nagaan, of door hen in de laatste weken vóór 22 Januari 1931, Leghorns of Barnevelders worden vermist, in welk geval men wordt verzocht ten spoe digste hiervan kennis te geven ten politiebu- reele alhier, of zich daar ter herkenning der dieren te Vervoegen. AANVULLINGSAGENDA. voor de Raadsvergadering van 2 Febru- BOERENLEENBANK, ari 1931. 1. Behandeling van een aanvrage om Genoemde instelling vierde in de afgeloo- o> r/1? ^j°r Pen week haar 25-jarig bestaan. Wegens het Behandeling van belastingreclames, groot aantal leden werden 4 avonden voor voorheen: KLEMAN BERGHUIS). KANTOOR: Kerkpad N Z. la. TELEFOON: 2180 HUIS: 2186 het feest bestemd. Door de voorzitter van den R. v. T. werden bestuur, R. v. T. kas sier en leden welkom geheeten, gefeliciteerd en bedankt vooral het bestuur en de R. v. T., voor alles wat zij in de afgeloopen 25 jaren voor de zaak hebben gedaan. De voorzitter zegt dat er alle reden is om eens flink feest te vieren, daar de instelling een zegen is ge weest voor haar leden, en zeer gunstig heeft gewerkt. Een en ander zal uit het volgende blijken. Alvorens daartoe over te gaan, wordt door den voorzitter hulde gebracht aan den Burgemeester van Heddesdorf den heer Raiffeissen. Toen dezë" bij de groote misoogst in 1846 en 1847 zijn omgeving teis terde en zag hoe zijn gemeentenaren werden uitgezogen door den handel, die in hoofd zaak in handen der Joden was, werden door hem aankoopvereeenigingen gesticht. Deze, ofschoon goed werk doende, voldeden niet geheel aan 't voorgestelde doel. In 1862 girg hij over tot het stichten der eerste Spaar en Leenkas, waarmede de grondslag werd gelegd voor den Boerenleenbank. 'tDoel was geen winst te maken, doch alleen om voor hen, die kapitaalkrachtig waren dit solide te beleggen en daardoor anderen in hun be drijf te kunnen helpen. De leden waren hoofdzakelijk aansprakelijk voor al de han delingen der spaar- en leenkas. Hierin ligt ook nu nog de groote kracht.. Dit systeem verspreidde zich zeer snel. In 1927 trof men ze aan in Mexico, Japan en Britsch-Indië. In Roemenië was reeds een Centrale Bank met 3i>oU afd., in Servië met 800, in Oostenrijk met 1700, in Italië met 2800, Frankrijk 2000, Engeland zoo goed al* geen, Ierland 110, Polen 6000, Spanje 500, Tsjecho Slowakije 4400, Britsch-Indië 77000 en verder in de meeste landen van Europa. Amerika begon er pas mede voor 18 jaar. Hier te lande telt de C. B. te Utrecht 725 afd., van die te ADVIES IN ALLE RECHTSZAKEN INCASSO- EN INFORMATIEBUREAU „UTRECHT" L. NIEUWSTRAAT 90, UTRECHT Tel. 11460 - Postrek. 69147. INCASSO'S INFORMATIES Eindhoven is niets bekend. Tot aan den oor log telde Rusland 9500 afd., toen de revolu tie uitbrak 13000, maar door de zegeningen van het communisme is alles weg gedaan. Er is dus alle reden om Raiffeisen dank te zeggen voor hetgeen hij heeft gedaan. Daarna volgt een overzicht over de jaren 1905'06. Overal werd de Bank opgericht; voor Soest was het niet alleen gewenscht, maar noodzakelijk. Men lag het oor te luis teren en kwam bij de C. B. te Utrecht. Daar werd opgemerkt dat het begin was het passeeren der acte door 5 kapitaalkrachtige personen. Direct werden bereid gevonden W. van Logtenstein (inmiddels overleden)), A. Hilhorst Azn., P. Hilhorst, Rkzn, P. van de Breemer, H. van Klooster. Deze gingen 30-12-'05 naar Utrecht om bij notaris Bosch van Oud Amelisweerd de acte te laten pas sen. 9 Jan. had de eerste vergadering plaats, waarbij 19 leden zich aansloten: uit de 24 werd nu een bestuur geformeerd. Gekozen werden P. van Roomen als 1ste directeur. P. Hilhorst Rkzn., 2e directeur, bestuursle den A. Hilhorst Azn., M. Hofslot Gzn. en P. Kuyper. Tot leden van de R. v. T. P. Hartman, A. van Hofslot en H. van Klooster; tot kassier P. van de Breemer. Nu begon haar arbeid. 26 Jan. 1906 had de 2e vergadering plaats waarin Statuten en Huis- houdel. regl. werden vastgesteld, en waar de heer van de Hurk een lezing hield. Hierna gaven zich 58 leden op; nu was het getal 82, thans 472; het aantal spaarders 900. In 1906 bedroeg de inleg f 27.284, thans f 1.145.879.07. 30 leden hebben rekening courant. In het eerst kregen de leden niets, nu f 2.per vergadering. Het tegoed be draagt van leden en spaarders f 1.280.000. 1040 personen kregen een voorschot tot een bedrag van f 2.437.101.00. Het verlies is slechts f 170. Onder de leden zijn zij uit het R.K. kerkbestuur, de diaconie der N.H.K. Scholen met den Bijbel te Soest en Soesterberg, Coöp. L.V., Coöp. Zuivelfa briek, Waterschappen en de Bouw Ver. St. Jozef. Vervolgens werden de overleden herdacht. Spr. hoopt dat de Bank zal groeien en bloei en. Het bestuur werd ook gecompliteerd door den heer W. Hofslot. Daarna voor drachten door het duo Orvan en H. Dide- rich en een welvoorziene disch. Alles bij een een geslaagd feest. „LEVEN EN WERKEN VAN REM- BRANDT." Over dit onderwerp zal Dr. R. Miedema, van Amersfoort, een voordracht met licht beelden houden voor de afd. Soest van den V. C. J. B., op Vrijdag 6 Februari, 's avonds 8 uur, in „Religie en Kunst". Het zal ongetwijfeld een goede kunst avond worden, opgeluisterd door solozang met orgelbegeleiding. Ook leden der „Vereen, van Vrijz. Gods- dienstigen" en van het „Nut", voor wie Dr. Miedema zeker geen onbekende is, en allen, die belang stellen in Rembrandt, zijn harte lijk welkom. Moge de Rembrandtlaan dien avond druk betreden worden door velen, die dan iets over onzen grootsten schilder willen hooren en zien. Voor bijzonderheden verwijzen wij naar de advertentie in dit blad. OPENBARE VOORDRACHT Blijkens een advertentie in dit blad zal de heer J. H. Kengen een voordracht hou den voor de Theosofische Vereeniging, op 5 Febr. a.s., 8 uur n.m. in het zaaltje van de Christian Science, Kerkpad Z.Z. 24. INENTING. Burgemeester en Wethouders van Soest maken bekend, dat gelegenheid tot koste- looze inenting zal worden gegeven en wel: op Dinsdag 3 Februari 1931, des n.m. te 3.30 uur in de openbare lagere school in de Kerkebuurt; op Woensdag 4 Februari 1931, des na middags te 3.30 uur in de openbare lage re school aan de Beetzlaan en op Donderdag 5 Februari 1931, des na middags te 3.30 uur in de Chr. school aan de Schoolstraat; dat gelegenheid tot het doen nazien dei- inentingen zal worden gegeven een week later, op dezelfde plaatsen, dagen en tijd stippen. De ouders worden er aan herinnerd, hunne trouwboekjes of de geboortebewij zen der in te enten kinderen mede te brengen. Voorts verdient het aanbeveling de ar men der in te enten kinderen vóóraf goed met water en zeep te wasschen. Soest, 29 Januari 1931. Burgem. en Weth. voornoemd, De Burgemeester, G. Deketh. De Secretaris, J. Batenburg. JEUGDDIENST. De 4de Jeugddienst van dezen winter zal gehouden worden Zondag 1 Februari des avonds om 7 uur in de Rembrandtzaal en zal geleid worden door Ds. J. S. v. Schaick. VUURTJE SPELEN. Zaterdagmiddag werd de brandweer ge alarmeerd voor een brand in een nooiberg, onmiddellijk achter de woning van den heer H. de Z. aan de Koninginnelaan alhier. Door het vlug en krachtig optreden van de brandweer konden verdere onheilen worden voorkomen. Uit een door de politie ingesteld onder zoek bleek dat een 4-jarig buurjongentje den hooiberg met lucifers had aangesto ken. De hooiberg werd geheel vernield. Ver zekering dekt grootendeels de schade. RIJKSTELEFOON. Kantoor BAARN. Nieuwe aansluitingen. Schöloinch J. C. Hert. Hendriklaan 4. Schothorst C., Verl. Dalweg. 18. Melkinr. boter, kaas en eieren. Gemeente Soest. Secr. Batenburg J. C. A., Wilhelminalaan 65. Bremer, A. v. d., Pension. Korte Bergstraat 7. Soest. Limburg, L. Tandtcchn. Laboratorium Geopend 95. Eemnesserweg 6. Kooy P., Rijwielhandelaar. Dijkweg 46. Stempvoort, Heemskerklaan 4. .Eerste IJmuider Vischhandel. van Weedestraat 44. Soest. 219 757 2120 2137 760 761 763 2109 Gevonden voorwerpen. een rood achterlicht van een auto. een paar damesschoenen, een nummerplaat van een auto. een hondenzweep met fluit, aangeloopen twee kippenhanen. Aanrijding. Woensdagmorgen omstreeks 9.15 uur heeft op de Birktstraat een ernstige aan rijding plaats gevonden. De bestuurder N. v. E. uit Hoogland reed daar met een vrachtauto, terwijl van de andere zijde een andere auto nader de. Net toen beide auto's elkander wil den passeeren, kwam van achter de vrachtauto aanrijden met snelle vaarteen derde auto, een groen-grijze luxe wagen met letter M (Gelderland). Deze trachtte nog even snel tusschen beide elkander tegemoet komende auto's door te glippen met tot gevolg, dat de vrachtauto links werd geraakt door de luxe wagen en in de sloot terecht kwam. Gelukkig raakte de vrachtauto net langs een boom heen, anders was het ongeval nog niet te over zien geweest. Nu kwam alleen het voorste deel in de sloot en werd de auto ontzet tend beschadigd, doch de bestuurder kreeg geen letsel. Een vierde aankomende auto 'moestj zelfs stoppen om niet eveneens door den woest rijdende luxe wagen te worden aan gereden. De luxe wagen, die ook door de aanrij ding aan de rechterzijde beschadigd moet zijn, reed na 'het gebeurde met groote snelheid door. Een politie radio bericht verzocht nog opsporing, doch tot dusverre kon de woest rijdende groen-grijze luxe auto, die de schuld was van dit ernstige ongeval nog niet worden opgespoord. (voorheen R. FRESE, Hofleveranciers. BAARN. Vleeschhouwerij Varkensslachterij Nijverheidstraat 13 Telefoon 31 BESLIST EERSTE KWALITEIT Dagelijks hooren en bezorgen.

De Soester | 1931 | | pagina 5