B. Weiier Bij K. v. Hesteien, laanstraat 103, Tel 535 Mevr. A. C. Postma-Schmidt Kantoorboeken. Vervaardigt Avondjaponnen Houtskool. Gez. Keijzer Goud - Zilver en Horloges is Ondertrouwkaarten twee gladde ringen Soesterberg. Butgerlijke Stand Predikbeurten. Sport. Ingezonden. Voor de Vrouw Advertentiën Kleine Woning, J. Geijtenbeek, Bloemisterij Manufacturen-Magazijn Opruiming van Restanten Zeedijk 10, Hilversum Groote keuze MASSIEVE TROUW- en VERLOVINGSRINGEN. - GRAVEEREN GRATIS - Bij aankoop van is groote OPRUIMING, van CHR. GEM. ZANGVER. „SOLI DEO GLORIA." Voor een stampvolle zaal in het hotel „Het Zwaantje", waar het tijdens de uitvoe ring zoo stil was als een muis, en waar het niet-rookverbod streng werd gehandhaafd, zoodat het prettig was daar te komen, en waaraan velen een voorbeeld kunnen nemen, gaf genoeemde vereen. Maandag avond een propaganda uitvoering, o.a. bij gewoond door Ds. Tuinstra, H'.H. hoofden van Christel, en R.K. Scholen en vele be langstellenden. Na opening met gebed zong het koor allereerst „het Bondslied". Of het nu aan de plaats lag door ons ingenomen of aan de ruimte der zaal, wij weten het niet, maar in onze ooren gingen de alten boven de sopraan uit en de bassen boven de tenoren. Maar niettegenstaande dat zong het koor ondanks enkele intermezzo's, zui ver, en werd er genoten, vooral van de leu ke humoristische koorwerkjes o.a. het tech nisch moeilijke „de Spijskaart". De direc teur de heer Chr. Karstens weet wat hij met zijn ececutanten kan doen. Hij leidt zeer muzikaal en kalm. Ter afwisseling tra den op Mej. Ida Jongsma, piano, en de H.H. H. D. Jongsma, j. Uiterwijk en T. M. Stork uit Soest, viool. Gaf dit ensemble reeds veel te genieten, ten toppunt werd het gevoerd toen de pianiste zich alleen deed hooren. Technisch goed nderlegd, met mooien rus- tigen aanslag, weet zij de tonen te laten spre ken tot de ziel, het was een interessant ge not haar wederom te mogen beluisteren. Het applaus en de geboden Flora's kinderen waren meer dan verdiend. Het koor eindig de met de mooie Psl. 8, waarvan genoten werd. Ds. Tuinstra sprak een kort dank woord en eindigde met gebed. „S.D.G.'' heeft de propaganda uitstekend gediend. Het was een zeer goede avond. AUTO-ONGEVAL. Donderdag ongeveer half twee is aan de Banningstraat een reiziger die van richting Soesterberg kwam door het springen van den linker achterband van de auto, over den kop geslagen, waardoor hij in het mulle zand terecht kwam. Persoonlijke ongeluk ken kwamen niet voor; van de auto waren de ruiten verbrijzeld en is naar de garage Zwanenburg te Soesterberg gesleept. VERZET TEGEN DE POLITIE. Zekere S. wonende te Zeist werd in den nacht van Zondag op Maandag aangehou den voor openbare dronkenschap, waarbij hij tijdens het overbrengen naar zijn woning ernstig verzet pleegde; tegen hem is pro ces-verbaal opgemaakt. PROCESSEN-VERBAAL Eenige processen-verbaal zijn opgemaakt voor het rijden met een rijwiel op een ge sloten weg (Rijksstraatweg Soesterberg). GEVONDEN VOORWERPEN. Een velg van een autowiel. Een bal van autohoorn. Aangeloopen een hond. UITDEELEN VAN BOEKEN. De uitdeeling van boeken door het cor respondentschap van de Openbare Biblio theek van Amersfoort, zal vanaf heden niet meer plaats vinden in het gebouw der Christelijke Lagere School alhier. Te beginnen met Vrijdag 30 Januari e.K. zal eiken Vrijdagavond van half zeven tot acht uur hiervoor gelegenheid bestaan in een der lokalen van de Openbare Lagere School gelegen aan den Schoolweg, alhier. G. v. d. MEER J r. BONTWERKER TELEFOON 11285 Oud Kerkhof 43 UTRECHT VERMAKEN REPAREEREN van alle soorten BONTWERKEN „DE BAZAR." Alsnog is tot het Eere-Comité toegetre den de heer Baron van Hardenbroek tot Ammerstol, wonende alhier. Er komt nu wat meer perspectief in den Bazar. Van verschillende zijden komt er hulp opdagen en langzaam maar gestaag groeit de voorraad aan. L.l. Maandagavond hield de commissie weer een vergadering in „Huis ten Halve" waar verschillende aan gelegenheden besproken en nadere maatre gelen getroffen werden. De heer Couturier zal voor een limonadeschenkerij met een ge zellig zitje zorgen. Ook zal Radio-muziek niet ontbreken. Van alle aangeschreven fa brieken en winkelzaken is nu bericht inge komen. De meeaten hunner deden van hun deelneming blijken. O.a. mocht men een tiental mooie zilveren Fokkerspeldjes ont vangen, welke niet nalaten zullen om de kooplust op te wekken bij de H.H. Vliege niers. De fiets en eenige geschenken zijn nu in de étalagekast van den heer Mulder ten toongesteld. Ook in 't gunstig gelegen win kelmagazijn van den heer Top zullen enkele fraaie geschenken worden geëxposeerd. Een Bazar in wording. Maar er kan nog veel bij. Want het zal er niet gauw te vol wor den, in het ruime gymnastieklokaal. En dt tijd nadert. Over een week moet de oogst binnen zijn. Mogen dan allen, die hiertoe in staat zjjn, zich in deze laatste dagen nog eens extra inspannen, zoodat aan 't begin van de verkooping het gymnastieklokaal op klein warenhuis gelijken zal, waar veler lei nuttige voorwerpen te koop zullen zijn uitgestald tegen normale prijzen, die voor weinig menschen een bezwaar kunnen zijn en daarom een flinke opbrengst zullen beloven. SCHERMWEDSTRIJDEN. Bij de op 26 Jan. j.1. gehouden scherm- wedstrijden op degen (personeel- en korps- NEUWEG 18 OEU. COUPEUSE HILVERSUM Elegante Coupe. Onberispelijke afwerking. wedstrijden) van het scherm feest van den Kon. Onderoff. Schermbond in den die rentuin te den Haag mocht de sergeant vlieger L. P. Roest van Soesterberg een derde prijs behalen. voor de personeele wedstrijd sabel, afdeeling II, op 28 Januari gehouden, was door meer dan 200 deelnemers inge schreven. De heer J. J. Buwalda van de Luchtvaartafd. van 'Soesterberg mocht de 3e prijs verwerven. van 22 28 Januari 1931. GEBOREN: Pouwlona Geeltje, d. v. G. A. J. Maris en N. Roorda, Soesterb.straat 1Hendrika Aagje, d. v. B. D. A. Loöfnan en J. Maassen, Koninginnelaan 136; Cor- nelia Johanna, d. v. P. B. Rademaker en C. A. Brouwer, Laanstraat 15; Johanna Wilhelmina, d. v. J. W. de Rijk en J. B. Sukel, Klein Engendaalweg 7; Petrus Ge- rardus, z. v. W. Hilhorst en G. van Asch, Smitsweg 42. ONDERTROUWD: P. J. Brouwer en M. G. v. 't Klooster; J. H. v. (Dijk en J., K. v. Dorresteijn. GEHUWD: A. v. d. Belt en A. H. Luy- ben; D. Lammertse en E. Broek. OVERLEDENGeertje van Doorn 9U jaar, Wed. H. v. Dijk, Steenhofstraat 46. Vestiging van 2228 Jan. 1931 J. Jut met gez. van Rietveld naar Korte Brinkweg 2; C.-v. Holten van Batavia n. Klaar water weg 3; H. Noor'dhox' van Kam pen naar Kerttpad ZZ 334; C. de Ruiter van Utrecht naar Spoorstraat 23; ivf. Brü- nekreef van Ede naar Kolonieweg 5; G. Hesterman van Baarn naar Laanstraat 5; J. P. Engel van Eibergen naar Koningin nelaan 48; J. Roorda van Hilversum naar Middel wijkstraat 5; H. A. ten Tije van Hengelo naar Steenhofstraat 50; J. Duins- bergen van Utrecht naar Soesterbergsche- straat 188. Vertrek van 2228 Jan. 193.1 W. Wallet van Laanstr. 788 n. A'ïoort, v. Hogendorpl. 5; R. v. Hornsveld van O. Utreentscheweg lb naar A'foort, Aster straat 13; M. J. v. Asch van Kerkpad ZZ '9 naar Baarn, Molenweg 53; P. M. Dros te van Koudhoomweg 3 naar den Haag, Weimarstraat 64; A. P. Nawijn van G. Pelsweg 12 naar Epe, Heerderweg; S. K. v. d. Vaart met gez. van Beetzlaan 70 n. Hilversum, Roozendaalstraat 19; J. Geij- tenbeek m. gez. van Nachtegaahv, 14 n. Hilversum, Constantiusstr. 51C. v. Bleek van Vredehofstr. 2 naar Rijsenburg, Die- dericklaan 49; Wed. A. Smeink v. Bec- keringhstraat 14 naar Muiden, Kerkach- terstraat 142; Fr. Andrejewski v. Nieu- weweg 4a naar Gladbeck, (Dld.); A. Westhof van Schoutenk.w. lc n. Hoog land, Schoonoorderstraat 5; G. Feenstra van Soesterb.str. 125 naar Gouda, van Iterson Ziekenh.W. v. Reenen m. gez. van v. Lenneplaan 18 naar Baarn, Mau- vestr. 59; P. Boot m. gez. van Laanstraat 9 naar Hoorn, Koepoortsweg 83; B. B. v. Dijk van Amersi.str. 10 naar A'foort, St. Zon en Schild; Verhuizingen in de gemeente van 2228 Januari 1931. B. D. A. Looman van Hartweg 6a naar Koninginnelaan 136; G. A. Dekking van Schoutenkampweg 10a naar Soestérb.str. 88; J. W. v. Dorrestein van Kerkrad ZZ 57 naar Birktstraat 11; G. J, H. v; d. Hoeven van Nieuweweg 50 naar Dorre- steinw. 8; M. C. v. d. Hoeven van .Nieuwe weg 50 naar Dorresteinweg 8. NEDERL. HERV. KERK SOEST. Zondag '1 Febr. v.m. 10 uur Kerk: Ds. van Schaick, Avondmaal. n.m. 6 uur: Ds. v. d. iGraaf van Nijkerk.. Rembrandtzaal v.m. 10 uur: Ds. v. d. Graaf, van Nijkerk. n.m. 7 uur: Ds. van Schaick, Jeugddienst. CHRISTELIJKE GEREFORMEERDE KERK SOESTDIJK. Zondag 1 Febr. v.m. 10 uur en nam. 6 uur: Godsdienstoefening. Woensdag 4 Februari nam. 7 uur: Ds. J. de Bruin van Baarn. VEREENIGING VAN VRIJZINNIG- GODSDIENSTIGEN TE SOEST. Zondag 1 Febr. v.m. 10.30 uur: Geen Dienst. V.V. SOESTDIJK. Soestdijk ID.E.S. Hallo, hier is 't voetbalstation ,,'t Hart". Zondag a.s. ontvangt Soestdijk, D.E.S. op haar terrein. Hee'ren, indien er ge speeld wordt met den ,wil om te winnen, een mooi en vlug open spel speelt, dan durf ik U de overwinning voorspellen, maaar dan moet er ook gespeeld worden zooals in Scherpenzeel. Zooals afgespro ken is, nietwaar Heeren, houdt ieder ge durende den wedstrijd zijn mond dicht, alleen de aanvoerder heeft wat te zeggen. Stelt Zondag uw aanhangers niet teleur, maar laat üe Soestdijkerkleuren hoogge houden worden. Wij zullen u aanmoedigen en als dank daarvoor bezorgt gij uw club de overwinning. Het 2e elftal is weer eens vrijaf. Heeren, denkt Zondagmiddag eens aan uw belofte, welke gij onzen penning meester gegeven hebt, wat betreft uw contributie, ook voor dat allen present. Belofte maakt schuld. E. S. V. A. C. Van de vier vastgestelde wedstrijden wisten drie Esvac elitahen te kwinnen, ter wijl het Zaterdagmiddagelital met 6 1 van het Amersfoortscne „Rood-Wit' ver loor. De Evac junioren speelden te .Amers foort een keurige wedstrijd en bieven met 4—0 de meerdere van de;Amsvorde junio ren. Het eerste en tweede elftal wonnen resp. van Jutphaas 1 en iB.F.C. 111 met 60 en 51. Het eerste elftal bleef daardoor in de raming voor het kampioenschap harer af deeling. Zomlag 1 Februari vindt in ,het Burgem. Dekethpark ;een der voornaamste wedstrij den iplaats die over bovenomschreven kampioenschap zal beslissen; D.U.C. 1 komt n.m. op bezoek. Zoowel D.U.C. als E.S.V.A.C. ibezetten de twee bovenste plaatsen in de 2e klasse A. Esvac moet winnen, ^verliest zij of speelt ze gelijk, dan is de promotiekans verkeken. Het publiek,kan er dan ook van overtuigd zijn, dat |het Zondagmiddag in het Sportpark geweldig zal spannen. Het Zaterdagmiddag elftal krijgt Zater dagmiddag bezoek van Kameleon I uit Bussum. |L>e Esvac junioren en het tweede elftal zijn deze week vrij. Buiten verantwoordelijkheid der Redactie Mantis rehgiose-biddentie Sprinkhaan. Deze roofsprinkhaan wordt ,ons be schreven in A. E. van Breh'ms werk, vert. door S. P. Huizinga als volgt: „Zijn groe ne kleur maakt, dat hij te midden van de bladeren der struiken, zijn gewone stand plaats, niet in het oog valt. Hier wacht hij met biddend opgeheven roofpooten, en naar boven gerichcen lan gen hals, uren lang bewegingloos op zijn prooi. Zijn gedrag verraadt list en vol harding. Wanneer eenig argloos insect, dat niet tegen hem opgewassen is, in zijne nabijheid komt, volgt hij het me. de oogen, door den kop heen en weer te draaien, sluipt er soms naar toe, tot hij het juiste oogenblik waarneemt, om zija doel te bereiken. Voor dat het slachtoffei het gevaar vermoedt, zit het tusschen de stekels van een der roofpooten vastge klemd; de tweede voorpoot vat het aan, zoodat weerstand onmogelijk is. Zoodra de buit verzwolgen is, reinigt de roover zijn wapens met den bek, poetst zich en herneemt zijn biddende houding. In een zijner werken: „Uit het inner lijke Licht" bespreekt RaJph Waldo Tri ne dit dier; en zegt aan het eind hiervan o.m.: „Er zijn veel biddende sprinkhanen in de wereld Van een dier menschelijke roofdiersprinkhanen ga ik iets vertellen Het is helaas een ware geschiedenis. In Laagland is eene gemeente: „Rog geveld tot KnollenbergIn die gemeente zijn veel kerken, dus ook veel gebrek aan eendracht, saamgehoorigheid, maar vooral aan naastenliefde. Een naastenliefde waar van wij lezen in den Bijbel, in de gelijke nis van den barmhartigen Samaritaan. Nu leefde in die gemeente een mensch, rijk- bedeeld met aardsche goederen, kinder loos en liefdeloos. Die mensch had onder geschikten, die in hun jeugd op school gezongen hadden van „vrijheid en van trouw". Vrijheid! 't klinkt zoo mooi niet waar? Van vrijheid hadden zij niets be merkt, doch trouw waren zij geweest, ve le lange jaren. Nu deed die mensch, met aardsche goederen bedeeld, wel eens iets voor een goed doel. Dan mocht de linker hand niet weten wat de rechterhand deed. doch die linkerhand keek altijd om éen hoekje; zag dan wat er gebeurde en ver telde dit, natuurlijk onder strikte geheim houding aan anderen, die het ook weer onder strikte geheimhouding verder ver telden. De tijd was daar, dat een der ar beidskrachten, voor ouderdomsrenten in aanmerking kwam. Na vele jaren trouwe dienst, zou het loon, door die renten ver- vermeerderd worden. O, wat zou datgene wat hoognoodig opgeknapt of vernieuwd moest worden, nu onderhanden worden ge nomen. Maar de mensch wikt, doch man tis religiosa beschikt. De tijd van de uit betaling der ouderdomsrente was daar en toen nu ook het arbeidsloon zou wor den uitbetaald, zag de linkerhand dat de rechterhand minder loon uitbetaalde dan anders en dat de ruwe gerimpelde hand die het restje van het toekomende loon ontving, zéé,r beefde. Ook hoorde de lin kerhand tot haar verontwaardiging een welbekende stem zeggen: „Nu jij ouder domsrente hebt, zal ik voortaan dat be drag van je loon afhouden 't Klonk als een donderslag. De bestolen mensch zweeg; moest zwggen en toegeven om niet geheel broodeloos te worden. Ook hier weer Kaïns Nalatenschap: „Egoïsme". En ik denk aan hetgeen staat in Lukas 12 vers 16 tot en met 21. Wij lezen daarin van den mensch, die zich schatten vergaderde, maar God zeide tot hem: „Gij dwaas, in dezen nacht zal men uwe ziele van U afscheiden, en hetgeen gij bereid hebt. wien zal het zjjn?" Alzoo is 't met dien. die zichzelven schatten ver gadert en niet rjjk is in God. Dit is eene van de vele schoone gelijkenissen die de Groot© menschenkenner Jezus den mensch ter overdenking ga.f C. M. BERG. Gekleeüe japonnetjes van zwart fhw„el. Het is feitelijk geen nieuws, om te zeg gen dat het zwarte fluweel als stof voor gt-kleede japonnetjes, voor de z.g. namid dagjapon sterk in de mode blijtt. Is ei feitelijk wel ééfi jaar te noemen, dat er gxen fluweel gedragen wordt? Althans in de een of andere vorm, want men heeft er in de laatste jaren wat variaties op be dacht, zooals bijv. het velours transpa- rent. Maar hoe dan ook, dit jaar wordt er dan heel veel fluweel gedragen en spe ciaal voor de gekleede middagjaponne tjes. De rokken zijn dan vrij lang en ruim en meestal met een ruime klok erin. Deze jurken zijn dikwijls gegarneerd met fijne kant of bontrandjes. Een paar modellen zijn hier weergegeven, waarbij speciaal het linksche model opvallend is, omdat daarbij een van de weinige werkelijk groote hoeden gedragen wordt, die ei dezen winter te zien zijn. Deze jurk is nauwsluitend tot beneden de heupen, en daar begint dan meteen de klok. Een zachte kraag van witte georgette, die aan ééji kant uitloopt in een jabot, en verder op zij gesloten wordt met een speld, geeft een origineel cachet aan deze jurk, Het rechtsche model heeft een rok met schuin oploopend volant, terwijl zoowel volant als rok klokken. De hals is afgewerkt met 'n sjaal kraag, gevoerd met witte georgette, waarvan ook de manchetten zijn. En weet U, wat men de correcte hand schoendracht noemt om te dragen bij de mouwlooze avond- en baljapon? Een lange handschoen van ongeveer 45 c.M. lengte, die glad om de arm sluit en verder van diep, grijsachtig rose kleur is. LOES. TE HUUR: een gelegen Heuvelweg 2. Huurprijs" f4.50 per week. Te bevragenBurgem. Grothestr. 45. Dagmeisje als hulp gevraagd, P.G., in stil gezin, van 82 uur. Brieven onder No. 80 aan het bur. van dit blad. N V. Göbal's - Steenkolenhandel Torenstraat 10 Telefoon 2090 en BLOEMENMAGAZIJN „0PHELIA' Burgem. Grothestraat 4 Tel. 2113 Levert BLOEMWERKEN voor alle gele genheden. Alle soorten Kamerplanten, Vazen, Bakjes en Potten. De bekende POKON voor Karaerplantenbemesting. Aanleg, Veranderingen en Onderhoud van Tuinen. Beleefd aanbevelend. NV. Eerste Soester Electr. Drukkerij Van Weedestraat 7 - Soestdijk N.V. Eirste Soester Electr. Drukkerij van Nieuw Baarnstraat Baarn Telefoon 194 Vesten, Pull-Overs en Truien lo% korting 10% korting HET ADRES VOOR wordt het REISGELD VERGOED GAS,- ELECTRA- EN RADIO-ARTIKELEN Prima emaille 1 pits gasstel nu f 1.Onderlegplaten nu voor 70 cent. Gasslang 40 cent per M. Gasaanstekers 40 cent. Gastafels voor slechts f 5.50. Nooit gekocht. Prima emaille pan van f 4.50 nu voor f 2.25. Haast U! Warmwaterkruiken 45 cent. Voor electra, glazen kelkjes vanaf 35 cent. Schemerlampjes nu f 1.75. Verstelbare bureaulamp (geheel nikkel) voor slechts f 7.50. Electrische scheerspiegel haast voor niets f 7.Zijden piano- kapjes in diverse kleuren 95 cent. Prima strijkbouten met garantie f 3.50. Edison fittings 10 cent. Schakelaars "23 cent. Stopcontacten 23 cent. Zolder rozetten 10 cent. enz. enz. Een partij gloeilampen, van 10 tot 50 kaars, worden op- geruimd voor 35 cent per stuk Voor* Radio: Prima condensatoren (merk selector) 500 c.M. nu voor f 3.50 Prima condensatoren (merk selector) 250 c.M. nu voor f 2.90 Bananenstekkers 2y2 cent, montageboutjes 1 y2 cent, batterijklemmên 1 cent, schroevendraaiers 8 cent, radio-tangen 45 cent, combinatie-tangen nu 75 cent enz. Accu's laden 30 cent. Zie de étalage.

De Soester | 1931 | | pagina 6