Boekhandel N.V. Eerste Soester Electr. Drukkerij Van Weedestraat 7, Telefoon 2062, Soestdijk Ni- Voor de Huisvrouw Onze Nieuwe Politie-Verordening Damestasschen, Portefeuilles, Sigarenkokers, Portemonnaies, Inktstenen met marmer voet en in mica, Luxe doozen Post enz. FOTO-ALBUMS Be Prentenboeken, Kleurboeken, Diverse Winteravondspelen, Verfdoozen, Zelf- drukkerijen, Teekenboeken enz. enz. Het N.l BIJ J- veroordeelde. De Ambtenaar had er 100 wil len hebben. Buiten W. Wollfsen, D. Lam, slager Vink en keurmeester P. Jfungeerde als getuige de jonge slager H. van Rouendal, Deze maakte allerlei bokkesprongen in zijn getuigenis. Zoo zei hij: Och, er worden zooveel geslacht, waar niet de aandacht op gevestigd wordt. Ik durf niet verklaren, wat in de bus gegooid is. Ik heb er geen bijzon dere aandacht op gegeven. Ik heb nooit per tinent er naar gekeken. Ik heb er maar zoo wat omheen geloopen. Toen werd onzen al te voorzichtige ge tuige herinnert, aan wat hij vroeger had ver teld. En toen kwam het er uit, dat hij wel degelijk de leelijke milt in de bus had zien stoppen. UITSPRAKEN KANTONGERECHT. IJkwet: A. van de H., Soest fl of 1 d.; N. J. van VV. id.; G. G. J. A, id. S. P. idem, met verbeurdverkl. van maat of gewicht. Wielrijden zonder licht: H. L. van D. Soest f 5 of 2 d.j H. W. Soesterberg id. Wielrijden in beschonken toestand: G. S. Soest f 10 of 5 d. EEN EN ANDER OVER HET VER WIJDEREN VAN INKTVLEKKEN. Een vraag die een lezeres ons dezer da gen deed over het verwijderen van een inkt vlek uit een gekleurde stof, brengt ons ertoe deze vlekken en de verwijdering ervan nog eens onder het oog te zien. Het schijnt wel, dat wij een zeer veel-schrijvend volk zijn, en tegelijk nogal eens met inkt morsen, ten minste te oordeelen naar het groote aantal inktongelukjes dat er voorkomt. Daaraan zullen ook de vulpennen wel schuld hebben, die soms niet willen schrijven en op onge legen oogenblikken hun vloed uitstorten. Nu is het uitmaken van inktvlekken hoe vlugger hoe beter! uit wit goed (linnen en katoen) niet zoo moeilijk, omdat men hier van een scherp middel gebruik kan ma ken, dat natuurlijk de stof wel een beetje aantast, maar de kleur ten minste niet be derft. Men kan hier werken met wat ver warmd bleekwater, waardoor de inktvlek bruin wordt. Vervolgens legt men op de plek een papje van zuringzout en water. Ten slotte goed uitwasschen. Ook druppelt men wel wat zuringzout op de vlek en wrijft die met een ijzeren voorwerp een sleutel bijvoorbeeld in. Door deze bewerking ontstaat een chemische werking, welke wa terstof oplevert, die de inktvlek doet weg- bleeken. Men kan natuurlijk ook zachter middelen aanwenden, die ook wel helpen, wanneer de samenstelling van de inkt het ten minste toelaat. Men kan het altijd even probeeren door met warme melk te wrij ven of met azijn, of citroensap. Eerst de vlek echter met gewoon schoon water nat maken. Deze zachte middelen moet men bijvoorbeel dtoepassen bij gekleurde wol len of katoenen stoffen, omdat de scherpe middelen een uitgebeten vlek zouden doen ontstaan. Na de behandeling in water na spoelen. Is de stof heel erg teer zooals zijde, satijn, voilestof, enz., dan is het uitmaken dikwijls een onbegonnen werk, omdat de stof er leelijk door wordt. Als we flink aan het inktmorsen zijn, wil het wel gebeuren, dat kleeden, karpetten en zeilen er mee van krijgen. Uit kleeden en karpetten moeten we ze op de boven aange geven manier zien te krijgen. En wanneer dat onmiddellijk na het ongeval gebeurt, zal dat wel lukken met een overvloedige aanwending der vermelde zachtere midde len. In zeil of linoleum zal inkt dikwijls niet zoo snel trekken, omdat het glad is of met een laagje was bedekt. Snel opnemen kan dus veel onheid voorkomen. Anders moet men de inktvlekken met lauwe melk of azijn wegbetten. Effen linoleum of doorgedrukt linoleum kan men ten slotte nog met wat fijn schuurlinnen of Brusselsch zand bewer ken, en daarna op de gewone manier goed wrijven. Maar bij zeil gaat dat natuurlijk niet, zonder kale plekken in het patroon te krijgen. Ten slotte nog een middeltje om vlekken uit gekleurde stoffen te verwijderen, waar voor wij echter geen verantwoordelijkheid willen nemen. Men belegt hierbij de inkt vlekken met een papje van zure melk en voldersaarde. Men moet vooral de melk goed uitwasschen, nadat de vlekken ver dwenen zijn. ALGEMEENE POLITIE-VERORDENING VOOR DE GEMEENTE SOEST. Art. 153. Het is verboden in de art. 147 bedoelde inrichtingen toe te laten, of te laten verblij ven, personen, niet behoorend tot die, be doeld in artikel 148, die meermalen wegens dronkenschap veroordeeld zijn, of van wie ter beoordeeling van den Burgemeester bekend is, dat zij van alcoholhoudende drank misbruik maken. Het eerste lid van dit artikel is alleen toe passelijk ten aanzien van hen, wier namen door den Burgemeester schriftelijk aan den houder der inrichting zijn opgegeven. Art. 154. Het is aan vrouwen verboden op de stoep of in de deur van een tapperij post te vatten of zich binnen een tapperij be vindende door eenigerlei handeling of ver tooning de aandacht der voorbijgangers tot zich te trekken. Art. 155. De houders der inrichtingen bedoeld in art. 147, zijn verplicht van elke ongere geldheid, welke in hunne inrichtingen mocht plaats hebben, terstond kennis te geven aan de politie. Art. 156. Indien ongeregeldheden in die inrich tingen voorkomen, is op last der politie elk bezoeker verplicht dadelijk het huis te verlaten, en de houder om zijne inrich- i k Bij eenig nadenken zult U met ons tot dit besluit komen, dat U niet naar andere plaatsen behoeft te gaan, om Uw inkoopen te doen Wij zijn concurreerend en hebben een enorme sorteering in diverse LUXE ARTIKELEN voorradig. Wij doen hier een greep uit onzrn voorraad en noemen dan o.a. Wij hebben hierin maar één kwaliteit, n.l. HET BESTE. Mindere kwaliteiten worden door ons niet gevoerd. Komt U eens bij ons een kijkje nemen. Wjj zijn er van overtuigd dat U zult slagen. Weder hebben wij een zeer uitgebreide sorteering ontvangen, waarvan wij de prijs uiterst laag hebben gesteld Ook voor de kinderen hebben wij veel in voorraad ZIET ONZE ETALAGES ZIET ONZE ETALAGES ling voor dien dag of een gedeelte daar- van te sluiten. Art. 157. De houders der inrichtingen, bedoeld in art. 147, zijn verplicht te zorgen, dat .8 allen tijde duidelijk leesbaar in de gelagkamer is opgehangen een afschrift >f afdruk van het Yle hoofdstuk, le Ai- deeling van deze verordening. Afdeeling II. Van het toezicht op bublieke vermake lijkheden. Art. 158. Het is verboden, hetzg v°or zichzelf, hetzij voor of namens anderen, open bare vermakelgkheden te geven of voor het publiek toegankelijke bijeenkomsten tot ontspanning of vermaak te houden. Art. 159. Het is verboden openbare vermakelijk heden te geven of voor het publiek toe gankelijke bijeenkomsten te houden in localiteiten, die met het oog op de veilig heid door Burgemeester en Wethouders daartoe ongeschikt worden verklaard. Art. 160. Behoudens Ifetgeen door een hoogeren wetgever daaromtrent is of wordt bepaald, is het den ondernemers verboden tot de van hunnentwege in een voor het publiek toegankelijke plaats gegeven tooneel- of andere vertooningen personen beneden den leeftijd van zestien jaren toe te laten of aanwezig te hebben, anders dan in gezel schap van een der ouders, voogden, of andere meerderjarige geleiders. Art. 161. Het is verboden in voor het publiek toegankelijke plaatsen, waar gelegenheid wordt gegeven tot dansen, personen bene den den leeftijd van achttien jaren toe te laten of aanwezig te hebben. Art. 162. Het is aan personen beneden den leef tijd van achttien jaren verboden in voor het publiek toegankelijke plaatsen, waar gedanst wordt, aanwezig te zijn. Art. 163 tot en met 169 zijn vervallen. Afdeeling III. Van het toezicht op de sluiting van winkels. Art. 170. Het is verboden een winkel voor het publiek geopend te hebben: a. vóór des morgens 5 uur en na des avonds 8 uur in de maanden Januari, Fe bruari, Maart, October, November en De cember b. vóór des morgens 5 uur en na des avonds 9 uur in de overige maanden des jaars. Voor de toepassing van deze verorde ning worden barbierswinkels en kappers salons mede als winkels beschouwd. Artikel 171. Met afwijking van het bepaalde bij het vorig artikel is het geoorloofd een winkel voor het publiek geopend te hebben van des morgens 5 uur tot des avonds 11 uur: a. op Zaterdag b. op den dag. voorafgaande aan den Hemelvaartsdag; c. van 29 November tot en met 6 December en van 17 tot en met 24 De cember d. in de week voorafgaande aan >ie Paaschdagen, en in die voorafgaande aan de Pinksterdagen. Art. 172. Het is verboden op Zondagvoormiddag tot twaalf uur en op Zondagavond na ne gen uur een winkel voor het publiek ge opend te hebben. Art. 173. Het is verboden koopwaren van een winkel, of van een inrichting en locali- teit, bedoeld in art. 174b en c, daarin of daarbuiten te verkoopen, af te leveren op Je uren en dagen, waarop het volgens de artt. 170, 171 en 172 verboden is win kels voor het publiek geopend te hebben zulks voor zoover die waren worden medegenomen of daarvoor bestemd zijn. Art. 174, De bepalingen van de artt. 170 tot en met 173 zijn niet van toepassing op: a. apotheken voor zoover betreft ver koop of aflevering vaan genees- en heel middelen en chirurgische instrumenten', b. inrichtingen, waarv.oor bij verorde ning een afzonderlijk sluitingsuur is be paald c. alle localiteiten, niet vallende onder b, doch die blijkens hare inrichting be stemd zijn voor het gebruik ter plaatse der aldaar verkochte eet- en drinkwaren Art. 175. Is op het uur, voor de winkelsluiting voorgeschreven, nog publiek in den winkel aanwezig, dan mag dit nog bediend wor den. doch niet langer dan gedurende een half uur. Art. 176. Een winkel wordt als voor het publiek geopend beschouwd, zoolang er publiek aanwezig is, behoudens het geval in art 175 voorzien. Art. 177. Onverminderd het bepaalde bij de artt 59 en 60 is het venten op den openbaren weg verboden op de uren, waarop het vol gens de artt. 170 tot en met 172 verbo den is, winkels voor het publiek geopend te hebben. Hoofdstuk VII. Van het gebruik va.i weeywerktuigen. Art. 178. Het is verboden te gebruiken of ten g#- bruike voorhanden te hebben een unster, waaronder ook begrepen de zak- of veer- balans, of een familieweegschaal op plaat sen bestemd of gebruikt tot het verkoo pen, inkoopen, afleveren of in ontvangst vemen van waren of, waar die voorwerpen v.ot grondslag van heffingen of van andere ontvangsten strekken. Dit verbod is niet van toepassing op plaatsen, waar deze werktuigen worden vervaardigd of hersteld. Hoofdstuk VIII. Strafbepalingen. Art. 179. Overtreding van de bepalingen dezer verordening zal worden gestraft met hech tenis van ten hoogste zes dagen of geld boete van ten hoogste vijf en twintig gulden, terwijl verbeurdverklaring van de voorwerpen, door middel van de overtre ding verkregen of waarmede de overtre ding is gepleegd voor zoover zij dei\ veroordeelde t'oebehooren kan worden uit gesproken. Art. 180. Deze verordening treedt in werking op den tierden dag nadien, waarop zij is afge kondigd. Op dat tijdstip vervalt de algemeene politieverordening voor de gemeente Soest, vastgesteld in de raadsvergadering van 26 Augustus 1927. I ruRea ADVEK UITERt UITGA' HET l Ditr i Burge maken staat va eigendoi der kosl baar is. Soest, Burge 193 Zoo men aa Volkenl ontwapi practisc vastges raads-b door e ming b of mee ropeest Pool SC 1 ten ge waarbij tegemo daaraai der gro zijn. O valt in de ver slateer VOO VA Des V Sp; B»h i zelos, garije ren en den. E inderd: heden Hendei raad Staten over i concre hij hot Omfer en die king neden slotte dra hi voorbe Er in he bemoe van za de a.s kleine< vangei kunnei tieke lflk ir een zet gië, 1 en Jo<

De Soester | 1931 | | pagina 4