T. VAN VLIET Brandstoffen Z Modelslagerij z JOH. TAK L. J. H0KSBERGEN BOSCHSTRAAT 9 - BAARN UW ADRES. 4 De Overdrukken uit onze groote bladen van 1934-1941. Binnenland. Practisch Christendom. HILVERSUM v HILVERSUM Plaatselijk Nieuws. van de Secretarie terug te roepen. Het doel dezer aanleg-belasting zal ik hier niet bespreken, daar de Soester dit op 31 Jan. I.i, duidelijk weergaf. Slechts wil k hier opmerken dat ik deze belasting be schouwd als „waardevermeerdering-belas ting", alleszins kan billijken. Wel wil ik hier bezien de wijze van heffing der belas ting. Ar<. 6 zegt: „De belasting wordt bere kend naar de langs den grond gemeten leng te van de zijde van het belastbare perceel, waarmee het aan den openbaren weg be- lendt, en indien het perceel aan meer dan één weg belendt, wat betreft den breedsten der openbare wegen, waaraan het belendt, naar de volle lengte van het perceel langs dien weg en wat betreft iederen anderen opent(. weg waaraan het belendt, naar de helft der lengte van het perceel langs dien weg". Daar de belasting wordt geheven, zoo wel van gebouwde als van ongebouwde ei gendommen (art. 1), is het vooral wat be treft het „ongebouwd" niet moeilijk tal van gevallen te geven waarin de bovengenoem de berekeningswijze vooral voor percee- len die aan meer dan één weg gelegen zijn tot groote onbillijkheid leidt. Het is niet goed doenlijk die gevallen hier zonder schets alle aan te duiden, maar één geval wil ik toch trachten duidelijk te maken). Stelt U voor 3 akkers, elk breed 20 M. en diep 100 M., die met de lange zijden aan elkaar grenzen, dus samen vormende een stuk grond van 00 x 100 M2., welk blok wordt ingesloten door 4 nieuwe wegen. Be rekent nu zelf eens wat deze drie eigenaren te betalen krijgen, ars de belasting per me ter lengte bijv,, vijftig cent bedraagt. U zult zien, dat men tot een schromelijke ongelijkheid komt! Nu zegt art. 10 „in gevallen van zulke on billijkheid, kan door B. en W. geheele of gedeeltelijke ontheffing worden verleend". Het geneesmiddel is du* aangewezen. Maar hoe zullen B. en Wi dit middel han- OPGERICHT 1899 ALLEEN EERSTE KWALITEITEN I TELEFOON No. 330 POSTGIRO No. 146487 teeren? Ik vrees dat men hier in groote moeilijkheden komt en bovendien.... men opent de mogelijkheid voor groote wille keur! Ziet men nu een geval, waarbij het m.i. op prijs te stellen zou zijn, als ook uit het pu bliek eens voorstellen kwamen^. Wij, Raads leden, zijn wel uwe vertrouwensmannen, maar daarom hebben wij nog niet alleen de wijsheid in pacht. Wie weet een beteren maatstaf? Ik zelf heb wel een voorstel, maar misschien zal ook dat zijn eigen be zwaren hebbea. Welnu, ik zal ze gaarne hoorenj. Mijn voorstel is dit: Bereken van elk stuk .ongebouwd" het oppervlak en bepaal het belastingcijfer per vierkante meter,, of wilt gij het liever per strekkende meter uit rekenen, bepaal dan eerst de zijde van een zuiver vierkant, dat even groot is als het berekende oppervlak, en bereken de belas ting volgens die vierkants-zijde. Ik ga hierbij van de gedachte uit, dat de straatverharding voor twee ongebouwde ter reinen van gelijke grootte van gelijk be lang is, onverschillig hoe de vorm van het terrein is. Zoodra de terreinen bebouwd ADVIES IN ALLE RECHTSZAKEN INCASSO- EN INFORMATIEBUREAU „UTRECHT" L. NIEUWSTRAAT 90, UTRECHT. Tel. 11460 - Postrek. 69147. INCASSO'S INFORMATIES worden, is natuurlijk het straatfront wel van zeer groot belang, maar dan treedt ook de schaal in werking], die voor „bebouwd" is vastgesteld, n.l. volgens de lengte van dit straatfront. Volgens art. 1 wordt de aanlegbelasting geheven ter zake van het voorzien van openb|. wegen van (nog niet aanwezige) kunstverharding of rioleering. Wij zien dus, dat, wanneer in een reeds verharden weg een rioleering wordt aange bracht], men voor die rioleering in de aan legbelasting zal worden aangeslagen. Nu rijst bij mij de vraag of die belasting ook niet billijk is, wanneer een bestaande bestrating aanmerkelijk verbreed wordt? Ik wil zelf dadelijk de opmerking maken, dat tneestal in zoodanig ge.val de aanwonenden zich reeds eene offer getroosten door vrij- willigen grondafstand* Toch blijft dit m.i. een punt ter overweging. Geldt de aanlegbelasting het heffen van een bijdrage van belanghebbenden voor den aanleg het maken dus van nieuwe be stratingen, de reeds bestaande „straatbelas ting" betreft het heffen van die bijdrage voor het onderhoud). Deze belastingen staan dus min of meer naast elkaar, raken al thans hetzelfde onderwerp, n.k de ^bestra tingen". In zoover zou het voor de hand liggen, dat men bij beide de zelfde grondgedachten terugvond]. Ik heb het altijd als een groote fout der straatbelasting aangevoeld), dat al leen eigenaren van „gebouwd" daarin mee betaalden. Reeds vroeger schreef ik dan ook in dit blad ,„dat de boer, die zijn „onge bouwd terrein" in de gemeente verspreid heeft liggen en hiervoor ook al ligt het aan verharde wegen geen straatbelasting betaalt veel meer voordeel heeft van de be- sratingen, dan de villa-bewoner-voetganger, die bij voorkeur naast de verharding wan del t"(. Het ligt dus voor de hand", dat ik dit maal met genoegen zag, dat de aanlegbe lasting ook voor „ongebouwd" geldt. Maar nu het toch blijkt dat het vaststellen dezer aanlegbelasting met zich brengt ecnige wij ziging van de straatbelasting], nu acht ik het dringend noodig daarin verder te gaan dan het voorstel van B. en W. en ook te overwegen om de straatbef. tc heffen van „onbebouwd". voorheen: KLEiMAN BERGHUIS|. KANTOOR: Kerkpad N Z. la TELEFOON: 2180 HUIS: 2186 Hiervoor zou het tarief van „vijf procent van de belastbare opbrengst" in het alge meen zulke kleine bedragen opleveren, dat deze opbrengst het vele werk der belasting heffing nauwelijks zou beloonen. Dit tarief zou dan ook aanmerkelijk hooger moeten Hjn- Maar met „onbebouwd" treffen wij ook de terreinen, die voorloopig braak du; renteloos-liggende, bestemd zijn voor hui zenbouiv en dan is het de vraag of het bil lijk is daarvoor reeds straatbelasting te hef fei^. Beter lijkt het mij daarom de straat-ge bruikers te treffen en wel door naast de belasting op „bebouwd" een belas ting te heffen van Automobielen en van rij- en trekdieren. Om honden als trekdier uit te sluiten^ zou men kunnen spreken van „eenhoevige dieren") Alleen na deze verbetering zou ik mijn standpunt^ dat ik de straatbelasting onvoor waardel ijk afkeurde, kunnen verlaten. Vergelijkt men straat- en ontwerp-aanleg- bel., dan treft hetf, dat er nog vele ander, bepalingen zijn, die men gelijkluidend zou verwachten], doch die dit geenszins zijn. Daar deze van minder algemeen belang zijn, zal ik ze hier laten rusten, het than verder aan belanghebbenden overlatende ook hunnerzijds tijdig hun bezwaren naar voren te brengeit W. H. C. DOORMAN. (Slot)'. 20 JAN)- 1941. Klaarblijkelijk in onderling overleg;, zijn zoowel door den Paus als door den President der Vereenigde Staten de Fransche, Engelsche en Duitsche regeerin gen gepolst over een te bieden bemiddeling. Van Duitsche zijde is dit voorstel welwil lend ontvangen, terwijl ook de Engelsche openbare meening dit bericht met vreugde heeft begroet. In Frankrijk echter is de meening hier over zeer verdeeld. De legerleiding hoe wel], naar men zegt, fiiet eenstemmig voortzetting van den krijg, overtuigd dat de Duitschers binnen afzienbaren tijd het on derspit moeten delvep. 21 JAN. De Fransche regeering wijst de bemiddeling af. 22 JAN. Hevige opwinding in het Fran sche parlement in verband met een inter pellatie, die aanvaarding der bemiddeling eischt}. Groote volksoploopen vóór het par lement. Geroep om „Vrede!" Straatgevechten in Parijs) Ook uit ande re deelen van Frankrijk komen berichten omtrent ongeregelheden) 23 JAN. Na een ministerraad, die tot laat in den nacht bijeen bleef, heeft de voorzit ter heden morgen den President der Repu bliek het ontslag van het kabinet aangebo den. De President heeft onmiddellijk be raadslaagd met de voorzitter van Kamer en Senaat en met andere vooraanstaande poli tici,. Later bericht. De President der Republiek heeft het ontslag van het kabinet niet aan vaard) De Amerikaansche Minister van Buitenl. Zaken scheept zich in naar Europa. 24 JAN. Nieuw Ministerie in Frankrijk gevormd, hetwelk morgen voor het Parle ment zal verschijnen;. Wederom vliegtuigen boven ons land, die bommen lieten vallen. Talrijke slachtoffers) 25 JAN. Terwijl een reusachtige volksme nigte zich voor het Paleis Bourbon ophield en in angstwekkende stilte de dingen af wachtte, die komende waren, trad daar bin nen het nieuwe kabinet voor het Parlement. Onder doodsche stilte begon de Premier zijn verklaring: „De Fransche Regeering, vervuld van de grootste bewondering voor hetgeen de j Fransche weermacht en het geheele volk in dezen krijg presteerde,, overtuigd dat een voortzetting van den strijd echter tot on noembare ellende moet leiden en dat het oogenblik gunstig is om de door Z. Heilig- L. A. METTROP UTRECHT Tandheelkundige Stationsplein 10 Spreekuren dagelijks van 9 tot 9 n.m. 's Maandags en Vrijdags speciaal ta rief Kliniekprijzen Specialist in herstellen van fouten of hinderlijke gebitten. heid den Paus en door den President der Veij. Staten aangeboden bemiddeling te aan vaarden Hier maakte een uitbarsting van vreugde kreten, echter vermengd met blijken van af keuring, het onmogelijk de volgende woor den te verstaan. De gesproken woorden waren onmiddel lijk naar het buiten wachtende publiek door gegeven, waarqp uitbundige juichkreten werden aangeheven. Later,Een motie vafi vertrou wen in dit kabinet werd met groote meer derheid van stemmen aangenomen. Later. Frankrijk en Engeland hebben be richt gezonden de bemiddeling te aanvaar den. 26 JAN'. De voorstellen tot bemiddeling zijn aangeboden aan alle oorlogvoerende mogendheden en overal welwillend ontvan gen. Toonen de regecringen zich-nog wat ge sloten, de openbare meening is in alle lan den zeer dankbaar en hoopvol. 27 JAN. De Paus heeft zijn grooten dank geuit, dat de bemiddeling is aanvaard» Hij laat deze thans over aan den President der Ver. Staten, die onmiddellijk alle oorlogvoc- iciiden heeft uitgenoodigd tot beraadslaging te Parijs onder leiding van den Amerikaan- schen Min. van Buitenlandsche Zaken. i nCILSte bi-icenkomst zal plaats hebben op 1 1'ebr-i terwijl wordt voorgesteld een algemeene Wapenstilstand af te kondigen ingaande op dien dag. i Afgevaardigden met hunne des kundigen uit de meeste landen aangekomen te I a rij si De wapenstilstand gaat heden nacht te 12 uur in. 23 APRIL. Na wekenlange besprekingen is men het over de vredesvoorwaarden een- geworden], die in hoofdzaak hierop neerko men, dat de Duitsche grenzen aan de Oost zijde worden herzien, Danzig wordt aan Duitschland teruggegeven, doch aan Polen wordt een economisch vrijen uitgang over dien haven gewaarborgd. De Duitsch-Deensche grens wordt her zien.... ten koste van het ontwapende De nemarken. De schulden-betaling zal nader geregeid worden, doch zal in ieder geval voor de eer ste 5 jaren worden opgeschort. Aanzienlijke grensregelingen voor Oos- t en rijk en Hongarije, Tusschen Frankrijk en 'talie is een regeling overeengekomen in zake vlootbewapening en koloniale vraag stukken. I cgenover de hieruit voortvloeiende voor deden voor Frankrijk zal Italië eenige man daatgebieden overnemen van Engeland. Daarook Engeland tevreden gesteld moet worden en er dus ergens ..geplukt" moet worden, heeft men daartoe Nederland aan gewezen!, hetwelk door zijn weerloosheid zich zelve heeft voorbestemd om uit de rij der naties te verdwijnen. Engeland zal in het bezit treden van Su- matra en, als tegenwicht, krijgt Japan.. Borneq, met inbegrip van het nu aan Enge land toebehoorende deel daarvan; De linker-Schelde-oever (Zeeuwsch Vlaan deren) komt aan België Denemarken staat de Faroër-eilanden af aan Engeland. Alle oorlogvoerenden zullen tot vermindering der bewapening overgaan. De Nederl. regeeringprotesteert. 31 DEC. '41. De werkloosheid in ons land is grooter dan ooitl De scheepvaart op Amsterdam en Rot terdam voert een kwijnend bestaan. Reeds zijn tal van stoomschepen verkocht. De Tabaksmarkt heeft zich geheel ver plaatst naar Londen;. De thee-aanvoer is on beduidend De Nederl. bestuursambtenaren uit Su- matra en Borneo zijn op een matig wacht geld gesteld, wat echter reeds een ondrage lijke last vormt voor het Indische budzet, zoodat de Nederlandsche kas moet bijsprin gen. Planters en petroleum-technikers, door Engelschen en Japanners vervangen;, loopen als even zoovele werkloozen op Java rond. De Indische rëgeering weet niet,, wat met deze menschen moet worden aangevangen, temeer daar ook in Nederland de werkloos heid zoo groot is en armoede overal dreigt Scherpe verwiiten worden thans geuit; dat de vorige regeering ons land weerloos heeft gemaaktj. Het nieuwe kabinet, gevormd uit ,,zakenmenschen van verschillende kleur", staat voor een bijna hopelooze taak, nala tenschap der („eenzijdige ontwapenaars." Een voorstander van Internationale Ontwapening. DRIE HUIZEN TE AMERSFOORT AFGEBRAND) Dinsdagmiddag is een groote brand uit gebroken in het perceel Hoogeweg 60, be woond door de familie Schoonderbeek. Doordat de brand te laat werd gemeld, wer den ook de perceelen 58 en 62 aangetast. De hevige wind wakkerde het vuur aan;. De agenten van het politieposthuis Hoogeweg begonnen het blusschingswerk met één slang op de waterleiding. Nadat de zolders van de beide woningen reeds geheel uitge brand waren, kwam de motorspuit van de brandweer. Toen de brandweer met volle dig materiaal het vuur aantastte, moest zij zich tot het uiterste inspannen om verdere uitbreiding te voorkomen; Ten slotte was zij met twee stralen op de waterleiding h?t vuur meester. Drie woningen waren ge heel uitgebrand. De bewoners vonden een onderkomen bij buren en kennissen,'. Verze kering dekt de schade. De familie Kentin, op nummer 58, is niet verzekerd. De andere gezinnen hoewel laag, toch wel. De zieke echtgenoote van K. werd welwillend door de buren opgenomen. De adjuntt-brandmeester W. Droog viel bij het blusschingswerk door het dak van een schuurtje. Hij ontwrichtte zijn arm en werd in het militair hospitaal verbonden, waarna hij naar zijn woning werd vervoerd. OPKOMST VAN MILICIENS EN GRIEP. Dienstplichtigen, die op 16 Februari 1931 moeten opkomen en behooren tot de hierna genoemde korpsen of korpsondcrdeelen, worden voorloopig gelegerd als volgt: 4de, 8ste regiment veld-artillerie en Treinafdee- ling Ilde artilleriebrigade in de Willemska zerne te Arnhem; 7de regiment infanterie in de Oranje-Nas- saukazerne te Amsterdam; 20ste regiment infanterie in de Leger plaats bij Oldebroek; Torpedisten in de pontonnierskazerne te Dordrecht. Als plaats van inlijving is Ede vervan gen door Arnhem, Harderwijk door Olde broek en Gorinchem door Dordrecht. Dienstplichtigen, die zich op eigen kos ten naar de inlijvingsplaats willen begeven, moeten hiermede rekening houden. Dienstplichtigen van oudere lichtingen dan 1931, die wegens het verstrijken van uit stel van eerste ocefcning of van vrijstelling van den dienstplicht, op 16 Februari 1931 moeten opkomen, kunnen, zoo noodig, ter gemeente-9ecretarie een vervoerbewijs aan vragen naar de veranderde plaats van op komst. De dienstplichtigen, die op 12 en op 16 Februari 1931 voor herhalingsoefeningen moeten opkomen hij het regiment wielrij ders te 's-Hcrtogenbosch, worden 1. Breda gelegerd in de Chassékazernc; zij moeten niettemin zich overeenkomstig hun oproe ping eerst naar 's-Hcrtogcnbosch begeven. Zij worden na aankomst van daar naar Bre da vervoer^. Vorming van een Raad van Kerken in NederlantJ. In het gebouw van de Synode der Nederl. Herv. Kerk aan de Javastraat te 's-Graven- hage kwamen vertegenwoordigers van ver schillende kerken in Nederland tezamen, met de bedoeling te geraken tot de samen stelling van een Kerkelijken Raad voor Practisch Christendom in den geest van Stockholm. Het initiatief daartoe was uit gegaan van de Hervormde Synodecommis sie voor de buitenlandsche kerken, die na mens de Hervormde kerk de vertegenwoor digers der andere kerken ontving. Voor de Evangelisch-Luthersche kerk was tegenwoordig ds. L. Schutte, Amsterdam en d>. J. H. Grottendieck, Dordrecht; voor de Herst. Evang. Lutjiersche kerk ds^ C. F. WeStermann, Amsterdam en ds. A. Klin kenberg, Amsterdam; voor de Remonstrant- sche Broederschap dr. F. Delhez, Dordrecht, en dsj. N. Blokker. VIaardingen; voor de Alg. Doopsgezinde Sociëteit ds. F^ Dykema, Amsterdam en mr. Jl B. de Buy, Utrecht; voor de Geref. kerken in Hersteld verband ds. H|. C. van de Brink, Leiden; voor de Oud-Katholieke kerk pastoor E. Lagerwey en Q. A. Mittelbeck, Utrecht. Vanwege de .Christelijk Gereformeerde kerk waren aan wezig ds. R. E». Sluiter, 's-Gravenhage en prof. J. van der Schuit, Apeldoorn als gasten) De president van de commissie voor de buitenlandsche kerken van de Synode der Xed. Herv. kerk dr. G. J. Weyland, opende de bijeenkomst met gebed en een kort ope ningswoord. Hij heette de aanwezigen har telijk welkom, inzonderheid de afgevaar digden der andere kerken als „medewerkers tot het Koninkrijk Gods", zooals op de conferentie van Stockholm (1925) de afge vaardigden werden begroet. Hetzelfde stre ven, dat Stockholm kenmerkte, voerde ons aldu> spr. vhier tezamen, n.l. het j,.Prac tisch Christendom". Niet ...Faith and Or der" of wat de Wereldbond der kerken be oogt, of de zendingsgedachte maar b.Life and Work" is het doel. Te Stockholm had den de Nederlandsche afgevaardigden geen gelegenheid elkander te vinden!. Des te meer verheugt het, dat thans de kans daartoe wordt geboden. Van den Bond van Vrije Evangelische Ge meenten was een schrijven ingekomen), dat als afgevaardigden zijn benoemd ds. J, En ter te'Cadzand en ds. P. van Vliet, te Am sterdam. Deze heeren konden echter niet te genwoordig zijn. Ook ds. J. J. Buskes, van OosterendJ. afgevaardigd door de Geref. Kerken in Herstel Verband, kon niet aanwe zig zijn. Van de Generale Synode der Geref. Kerken was bericht ingekomen dat zij heeft besloten voor de uitnoodiging te bedan- kenl. Het allernaaste doel is een Raad van Ker ken te vormen, samengesteld uit één lid van ieder der aangesloten kerken;, terwijl deze kerken-raad samen een lid-voorzitter benoemt, die boven het bedoelde aantal zit ting krijgt. Deze voorzitter zou een verte genwoordiger van de Hervormde Kerk moe ten zijn. De bedoeling is een voorloopigen Raad in het leven te roepen, die door de kerken achteraf zou worden bevestigd^ Als afgevaardigden werden aangewezen: Vanwege de Ned. Herv. Kerk: prof. drl J. RL Sloteemaker de Bruine, Wassenaar; en als diens secundus prof. F: M'. Th. Böhl, Leiden; en als tweede: dR E. L. Smit, Zalt- bommel en als diens secundus prof. dr. D. Plooy, Amsterdam. Vanwege de andere kerken werden als le den en hun secundi de aanwezige heeren oorloopig benoemd. (voorheen R. FRESE, Hofleveranciers. BAARN. Vleeschhouwerij Varkensslachterij Nijverheidstraat 13 Telefoon 31 BESLIST EERSTE KWALITEIT Dagelijks hooren en bezorgen. De vraag van de oprichting van een ker kelijk bureau werd aangehouden tot de raad van kerken definitief zal zijn inge steld. Als program voor Nederland werd voor loopig vastgesteld: a. het bevorderen van de gedachte van samenwerking tusschen de kerken; b'. het behandelen van onderwerpen op het terrein van: le. het sociaal-economische leven; 2e. het sociaal-moreele leven - 3e) de verhouding tusschen volken en rassen; 4e gezinsleven, opvoeding enz»; c. het behandelen van onderwerpen op het terrein, waar de arbeid der overheid dien der kerken raakt als: 1. statistiek^ 2. kinderwetten, verzekeringswetten, 3. droog legging van de Zuiderzee], werkloozen-be- mocienis enz.; d. regeling van de verhouding tot het Centraal Bureau te Genève en de Associa- tion Protestante Internationale de Crédit. Deze laatste instelling is bezig ook een Nc- derlandsch filiaal op te richten in overleg met een Nederlandsch bankiersconsortium. Door prof. dr. Cramer en prof), dr. Böhl werd dit uitvoerig toegelicht. In zooverre heeft de Raad van Kerken ermee te maken dat de bankiers gaarne zouden zien dat de kerken zelf als stuwkracht zich achter de zen opzet plaatsen. Pastoor Lagerwey deelde mede, dat in oud-Katholieke kringen met groote sym pathie deze beweging wordt gevolgd, doch dat deze kerk nog niet officieel kan deel nemen aan deze financieele instelling. Vervolgens werd het programma van een te houden conferentie inzake: a. de uit komsten van de volkstelling 1930 met be trekking tot de werken en b. vragen van het gezinsleven ter sprake gebracht. Ook dit punt werd tot een later tijdstip aangehouden. Deze conferentie zou gehou den moeten worden in de eerste helft van dit jaaj). Nog kwam ter tafel de benoeming van een commissie van overleg met den ChR Phil. Bond voor Inw. Zending. De Raad van Kerken zal een dergelijke subcommissie be noemen. Prof. Cramer stelde voor, tot president van den Raad van Kerken te benoemen Prof. dn. J. R. Slotemaker de Bruine en tot secretaris dr. E. L. Smit. Dit voorstel werd bij acclamatie aangenomen. Prof). Slotemaker de Bruine sprak den dank der aanwezigen uit aan den Wereld bond en aan den voorzitter en secretaris van de commissie voor de Buitenlandsche Kerken, die het initiatief tot deze vergade ring heeft genomen. Of wij, zoo vervolgde spi], iets van historische beteekenis van middag hebben gehad, dat zal God in de historie toonen, doch het komt ons voor dat 't van groote beteekenis is, dat officieele vertegenwoordigers van kerken hier om de ronde tafel hebben bijeengezeten om te beraadslagen op welke terreinen /ij kun nen samenwerken. Ds. Dijkema drong in de eerste plaats aan op spoed en sprak ten tweede de hoop uit, dat de Raad van Kerken niet alleen over de landsgrenzen zou heenzien, maar ook op de nationale problemen /.ou acht slaai}. Ds. Dijkema sloot de vergadering met dankgebed. IfO.G.Tj. De Soester Loge „de Goede Strijder" van deze internationale Orde tot bestrijding van den alcohol en andere bedwelmende dran ken, bestond 2 Februari één jaar, welk feit op 10 dezer in 't genoemde vergaderlokaal in intiemen kring werd herdacht. Door 't minder gunstige weer bleef het bezoek uit, dat men anders stellig van Loges uit den omtrek had mogen verwachten. Niettemin, de avond is zeer goed geslaagd. De spreker van dezen avond sprak een bezielend woord over de broederschap, die de IiOiG.T. ver kondigt en in praktijk tracht te brengen. Solozang en pianospel zorgden mee, dat de feestelijke stemming op hoog peil stond. Ge zamenlijk zong men voor de betere maat schappij, waar geen drankleed meer zal schijnen,, waar geen drinkers kinderen kwij nen. Terugziende op het eerste jaar, weet ,,dc Goede Strijd" nog slechts de eerste stappen te hebben gezet op een weg, die moeilijk is maar waarop men bij moedig voortgaan,, den strijders overwinningen wachten, (lie geluk brengen aan hen en aan andercni. COMPETITIE DAMMEN. In een goed gespeelden wedstrijd te Amersfoort tegen de damclub A.D.V. I wist Soest met min. 128 de overwinning tc behalen. Over het algemeen werden rfiooie partijen gespeeld, waarbij voor Soest aan enkele borden een schijf winst werd gemaakt! Het liet zich dan ook aanzien dat de overwinning grooter zou zijn dan zij werd,, doch in ieder geval zijn de beide pun ten voor Soest. De gedetailleerde uitslag luidt: J. van ËttckovenH1. Bakker afgebr« E. KroesB. Bakker afgebR A. P. BeijDt F. Voigt 11 J. HorsmcijerD. Staal 02 Ptt. RintelS|. de Zoete 11 J. C. D. SmeitinkCh. Bakker 02 Th. van RuprechtJ. de Boer 02 N. CosterK. de Boer 11 C. van BerkenboschPt Reering 20 A. PloegP. Floor 11 Bord 1 staat voor Soest op winst, zoodat mi tv met 12—8 wordt gewonnen. DE SOESTER TURNCLUB. Alhier is door de Gvmnastiekvereeniging ,,Dc Soester Turnclub" een afdceling opge richt voor gehuwde dames boven de 30 jaar. Deze afdceling staat onder leiding van mcj,. Joh. Koense, Kringkampioenc tweede graad.

De Soester | 1931 | | pagina 2