i BELANGRIJKE VEILING R. VAN BURGSTEDEN Handel in Aardappelen Groenten en Fruit TUIN-, BLOEM- en LANBOUWZADEN Sport. Rechtzaken. Ingezonden. Wetenswaardigheden op Administratief en Fiscaal terrein. Voor de Vrouw Advertentiën Amersfoort Inboedels Zaadhandel W. S. Veltman INDEN WINTER SPAART JOH. VINGERHOETS duinkonijnen J. VERWOERD - POELIER E. S. V. A. C. Zondag tl. werden door het bondsbestuur alle wedstrijden afgelast. Voor deze week is hetzelfde programma wederom vastgesteld. Esvac I gaat naar Utrecht den strijd aan binden tegen Argus I. Esvac II gaat naar Birkhoven om Quick 11 te ontmoeteny Het Zaterdagmiddag elftal speelt Zater dag middag 3 uur in het Burg. Dekethpark tegen Excelsior I uit Huizen. De competitie voor de junioren begint na ruim 2lA maand rust op Zaterdag 21 Fe bruari a.si. KANTONGERECHT TE AMERSFOORT Verslag van de zitting. Het zachtzinnige rashondje. Deze Soesterbergerzaak van Woensdag 4 Febiv zou heden vervolgd zijn, als verd. niet om uitstel had gevraagd wegens on gesteldheid en als de vier opgeroepen ge tuigen^ waarvan twee nieuwe, waaronder nog wel%de verbalisant, waren komen op dagen. Geen dezer vier was aanwezig. Heeft er iets gehaperd met de oproeping? De Amb tenaar O.Mj. vroeg acte van het niet ver schijnen dezer vier. Verder bracht Soest met haar onderdee- len Soestdijk en Soesterberg niets op het tapijt. Daarom volgt wat uit een andere om geving;. Leeftijd en 7 leerjaren. Ook in de Soester is de draconische bepa ling der Leerplichtwet aangeroerd, dat een kind nog niet de school mag verlaten on danks het doorloopen der zeven leerjaren, wanneer het ook maar enkele weken te kort komt aan den 13-jarigen leeftijd. Vorig jaar heeft de Hooge Raad die wetslezing ge handhaafd. De geest der wet is, dat zeven leerjaren moeten doorloopen worden. De toepassingsbepalingen hebben alles opgeof ferd aan het schoolklassenverband. Om dit niet in de war te sturen wordt de leerling zeer vaak reeds aangenomen op even 5A jarigen leeftijd. En ook weer om dit schoolklassenverband, heeft zoo 'n leer ling niet alleen het 7e leerjaar nogmaals mee te maken tot de 13-jarigen leeftijd is be reikt,, neen, het volle jaar moet dan worden uitgediend, of zooals de verdediger mr. Sta dig het heden uitdrukte: verlummeld", ter wijl hij of zij zoo nuttig op de boerderij kon den werkzaam zijn. Naar den geest is met die zeven jaren geheel voldaan aan de leer plichtwet. Deze dwang, volgens sprj. maakt de menschen dol. Het is zotternij en onzin|. Hij vroeg aan den Kantonrechter hetzelfde te doen, wat vorig jaar in zulk geval bij appèl de Rechtbank in Utrecht had gedaan. Veroordeelen;, dit kon niet anders, maar zonder oplegging van straf. Hiertoe ging Kantonrechter van Son echter niet over. Reeds eenmaal was de onderhavige verd. tot f 2-^.veroordeeld; het was hier beslist onwil om aan de wet te gehoorzamen. Er was geen motief straf achterwege te laten. Toch bleek het gesprokene van invloed te zijn geweestj. Vorige maal was het f 25. boete, thans bleef het bij f 10. Maar waarom blijft dat in wezen? Bij de kruising der wegen Maarsbergen- Amersfoort en Zeist-Scherpenzeel, dus mid den in Woudenberg heeft men hetzelfde euvel alsy waarover eveneens ter gerechts zitting meermalen is geklaagd, bij de uit monding der F.C. Kuyperstraat op de van Weedestraat te Soest n.l. belemmerd uit zicht bij gevaarlijk kruispunt. In het Woudenbergsche geval is ook zoo'n sta-in-den-weg voor het uitzicht. Men hoort eikaars signalen, maar men ziet el- kaars auto niet;, vóór het te laat is. De niet verschenen verdachte liep f 20.boete op; de uitzichtbelemmering was echter de mo reel schuldigs. Is een auto een voorwerp? Het betrof het 's nachts vrij geregeld par keeren van een vrachtauto achter verci's woning in een kleine doodloopende straat, waarin slechts een viertal woningen stonden te Amersfoort. De man was geverbaliseerd op grond van artikel 11 der Amersf. ver ordening op de straatpolitie. Dit spreekt van verboden zijn zonder schriftelijke ver gunning van voorwerpen op straat laten staan, aan brugleuningen laten hangen enz De gemachtigde van verdachte ontwik kelde verschillende gronden van verweer, ö.a. dat artikel 33 het over voertuigen, hand wagens enz. heeft, zoodat deze niet begre pen zijn onder art. 11. Het hoofdverwcer kwam echter hierop neer., dat het indeelen van auto's onder de voorwerpen van art. 11 tot zeer vreemde consequenties zou leiden. Dan toch waren alle chauffeurs in overtreding, die op dat oogenblik hun auto's voor het Kantonge rechtsgebouw hadden geplaatst. Auto's rangschikken onder de voorwerpen van artr II; maakte alle verkeer onmogelijk'. De Ambtenaar O.M. voelde wel wat voor het verweer, maar wilde dan art). 33 maar toepassen en vroeg een enkele gulden boete. I)c gemachtigde bestreed toen eveneens art. 33 en merkte op, dat ook dat niet op auto's, doch op paardenwagens sloeg, wat duidelijk uit andere artikelen bleek. Frappeerende uitingen. De verd. heeft recht op schadeloosstelling van twee kwartjes, sprak de Ambtenaar. De man was beschuldigd van vervoer vmn beschermde vogels, maar hem bleek niets te maken. Zoo kwam vrijspraak;'. De lokvogels, een gcelgors en een sijs- jq< hadden de maréchaussee's bij het ver baal in vrijheid gesteld, doch gewaardeerd. Geen veroordeeling, dus ook geen ver beurdverklaring van vogels. Ergo voor elk der beestjes een kwartje schadeloosstelling. Geld toe! Een kruidenier te Amersfoort had op Zon dag verkocht^ hetgeen daar niet mag ge schieden. ..Maar mijn buurman doet het ook!" y.Buurman komt morgen aan. de beurt; geef hem maar aan, repliceerde de Kanton rechter." Een overtreding van een niet volledige bel op de fiets werd beboet met een enkele gulden. vReusachtig geschikt!", dankte de veroordeelde. Iemand stond terecht wegens de nacht rust verstooren door blaffenden hond. De Rechter prees 't, dat de Amersfoort- sche politieverordening 'n artikel daartegen bevatte^ iets dat in vele gemeenten niet voorkomt „Maar ik heb hem als waakhond aange geven!" ,„Mag een waakhond dan niet blaffen?" „Ja^ als er onraad is". „,Is dat geen onraad, als de politie je uit je bed komt trommelen?" Men moet weten, dat deze doeltreffende maatregel wordt toegepast bij in den nacht hinderlijk blaffende honden. Dan wordt bij de politierondgang de baas van den leven maker uit de veeren gehaald. Een pracht maatregel). Een andere uiting van dezen baas was: „'n Plezier uit je bed geslagen te worden en dat voor een hond." Voor de buren heeft die hond al lang een groot plezier gevormd in den nacht. Buiten verantwoordelijkheid der Redactie BEHOORT HET N.T. TOT DE H.S.? Naar aanleiding van 't geschrevene in de Soester 23-l-'31> In het Nieuwe Testament lezen wij in: Lukas 16 vers 16 deze woorden door Jezus Christus gesproken: ,kDe wet en de profe ten zijn tot op Johannes; van dien tijd af wordt het Koninkrijk Gods verkondigd, en een iegelijk doet geweld aan hetzelve." Onder het opschrift Prof. E. contra Prof-. H. lezen wij onder aan het le vak: „tenzij dat uit de H).Sj. zou aangewezen kunnen worden dat zelfverdediging zonde is." Als het N.T. tot de H|.S. behoort (ik noem het de Hoofdschotel het Allervoornaamste) dan is het niet moeilijk daaruit het antwoord te lezen; ik zou dan ook den schrijver van dat stuk willen verzoeken, düt gedeelte van den Bijbel vooral eens goed in zich op te nemen, waar Jezus persoonlijk in optreedt. Terwijl ik de woorden uit Lukas naschreef zag ik plotseling voor mij het geheele vraagstuk („oorlog" opgelost, in deze weinige woor den: „een ieder doet het (het Koninkrijk Gods) geweld aarf." Een ieder^ dat is: de enkeling, dat is het gezin, dat is de staat,, de regeering), het militairisme, de kerk en de Christenheid^ Want wie niet voor dat Koninkrijk is, is er tegen. Men kan geen twee Heeren dienen. Wie dit Koninkrijk aanvaardt moet dit in zijn of haar leven toonen, niet met ten hemel geslagen oogen, of steeds gebeden prevelend, doch door lief te hebben en te dienen'. God lief te hebben in den naaste), want zegt Jezus Uw lichaam is een Tempel Gods,. Ook zegt Hij: dat Gods Geest in dien Tempel woont; en roept Hij de kinderen tot zich want hunner is het Koninkrijk der Hemelen; en wee den mensch, die een dezer kleinen ergert." Be seffen de opvoeders dit wel? Leeft de enke ling (die een deel is van de Gemeenschap) die den naam Cmristen draagt, volgens de Leer van Christus? Is niet overal het tegen deel te bespeuren, bij man zoowel als viouw, wier schuld ik zeer groot acht? Is het Egoisme, niet het Koninkrijk van den mensch en heeft deze afgod niet de halve Christenheid tot aanbidders? En is deze gruwelijke afgoderij dan niet het Konin krijk Gods geweld aan doen? Het volk,, waarover in het OtT, gesproken wordt deed dat evenzeer, als een gevolg waarschijnlijk, dat de mensch zich zijn god schiep naar eigen beeld en gelijkenis, dat is: als mensch met alle menschelijke eigenschappen. De mensch zondigde in deze zaak als het ware uit onwetendheid, en de schriftgeleerden en Farizeeërs hadden er veel te veel belang bij. dat de mensch zich zijn God schiep naar dd. De massa bestond toen uit bewoners van een klein gedeelte van den aardbol. Toen Mozes het volk de wetten gaf en daarin stond: dat zij geen valsche goden mochten aanbidden, hoe deden zij toen? Was dat niet ook het Koninkrijk Gods ge weld aandoen? Want dèt Koninkrijk Gods was en is en zal zijn, doch niet in de oogen der menschen. God schiep den Mensch naar Zijn beeld en gelijkenisu indien de mensch wilde trachten: „Mensch te worden zou hij een blik kunnen werpen in het Koninkrijk Gods, doch Kaïn trekt meer aan. De wet ten van Mozes waren voor den inncrlijken menschV zooals de prediking van het Ko ninkrijk Gods voor den innerlijken mensch is, opdat hij Mensch zou worden. De god van de Christenheid is god Mam mon, en deze god is egoisty omdat hij een, laat ik zeggen: een duivel is. En van dien zeiden de ouden: ,yHoe meer de duivel heeft, hoe meer dat hij hebben wil. En dat veel, meer,, meest, kan niet zonder strijd verkre gen worden. Neen het zijn niet de volkeren die oorlog willen. Het zijn zij, die er belang bij hebben, de hoogere machten, ik behoef dit niet uit te leggen, wie wil zien en zijn verstand gebruiken,, weet, dat de volkeren het niet willen. God Mammon zorgt voor de aanmaak van vcrdelgingsmiddelen, achter de schermen zorgen zijne aanbidders er voor dat de zielen van de volkeren vergiftigd worden, zoo vergiftigd dat zij moeten don- den,, moeten bloedzien. Wan bloedzien werkt suggeestief. En er is immers geen keus, dooden of gedood worden? En men heeft immers op last van de hoogere mach ten, de jonge mannen geleerd,, hoe zij met geweer of bajonet een medemensch Chris telijk kunnen dooden? 't Gaat immers, zoo leerde men, voor 't behoud van 't Vader land? En als dat vaderland plat gescholen is, begraaft de staat al of niet zijn zonen (aan wie die staat stecnen voor brood gaf) en zóoals ik in een gedichtje van een jong meisje (ik meen in de Chr. School) las, dan gaat de parade over hen heen. Dan heeft de staat zijne schuldigheid gedaan. Doen de Christenheid heeft het Koninkrijk Gods ge weld aangedaan 10141918. Dit oorlogsbe richt, waarin de Christenheid de aanvaller was, moet een eereplaats in de nieuwe Ge schiedenisboeken hebben, opdat het nage slacht die Christenheid oordeele en vcroor leele. Wie .oorlogsboeken dicht wil slaan (ik lees ze niet) die moet ook de oorlogs gruwelen, beschreven in het O.T. bedekken of zorgen dat de invloed, die dat alles geeft, niet werken kan op de lezers van het O T Want dit is een zeer ernstige reden, om het O.T]. niet in handen van kinderen te geven. Men leze eens: Het Bijbelsch onderwijs op de Christelijke school/' het boekje van Prof. Rr. J. Ai Cramer, uitg. J. BijLveld, Utrechti. In den oorlog is noch sprake van Gods dienst, noch van Beschaving. De moderne verchristelijkte oorlogen hebben niet, zooals in het O.T. en ook bij latere volkeren z g. huurlingen Zij zijn meer antiek-modern en eischen slavendiensten, die bij weigerirg met gevangenisstraf wordt gewroken. De moderne oorlogen zijn geniepig^ sluwer, gemeener en afschuwelijk laf,. Die'latheid openbaart zich in al de Satansch middelen die de Christen scheikundigen uit mcnsch- liefde en broederliefde en dierenliefde er.7. uitvinden. Met zulke duivels aan de spits zou men bijna wenschen dat maar n.tn het Koninkrijk Gods predikt Liefde. God •- Liefdo. Laat ons dan alle, alle Lietdege- dachten,, als zoovele Gebeden door de we reld zenden, opdat overal het goede zaad wortel kan schieten en de aanvallers v:.n het Koninkrijk moeten terugtrekken, en we ten: dat Liefde sterker is dan Haat. Zoo zij het'. Neen, het is niet waar, dat de volkeren oorlog willen, de belanghebbenden -willen het, en „,het doel heiligt de middelen." Zelfs de vrouwen worden als bezeten en dienen als lokaas om de helden voor hunne helden daden te beloonen. Welk loon dat vaak i-, hoop ik een andermaal onder onbloedige oorlogsrampen te mogen beschrijven zonder den lezer of lezeres te mogen „ergeren." De kerken hebben m i. tot roeping aa i de Christenen het koninkrijk Gods te prediken. Misschien vergis ik mij, doch is er één ke k die haar stem heeft doen hooren, en die me' donderende stem heeft geroepen: Laat af met broedermoord! Gij, Christenland r doet het Koninkrijk God geweld aan? Hebben u Chr. kerken dien roep gehoord of bemoei den zij zich toen niet met politiek? Kan htt ook zijn dat zij (even als in Jezus' tijd) wel het buitenste van de drinkbekers en schotcis reinigden, maar van binnen niet, terwijl 'e vol zaten van roof en onmatigheid? Toen sprak Jezus het: „Wee U" uit, wat zou li ij nu zeggen? C. M. BERG CORRESPONDENTIE. Abonné Ongeteekende ingezonden stukken kun nen door ons niet worden opgenomen. Raadgevingen en wenken bij het vervaar digen van de balans en bij het berekenen van de winst of het verlies. Is dc voorraad eenmaal geïnventariseerd, dan neme men een paar kalme avonden voor het berekenen van de waarde van de voor raden. Op welke wijze men de' waarde be rekent, bespraken wij reeds in ons vorig ar- tikelj. Waardelooze prullen, winkelknech ten^ in 't algemeen goederen, die geen waar de meer hebben, neme men niet op, maar verwaarlooze menl Het totaalbedrag van de voorraadlijst neemt men op de balans op. Overzichtshalve verdient het aanbeveling den vooraad niet in één post op de balans te plaatsen,, maar met twee of meer posten. Een fabrikant neme minstens twee posten op, namelijk grondstoffen en Gereed Pro duct,. Het kan aan het overzicht van de balans ten goede komen de splitsing nog verder door te voeren. Wanneer men bijv. een drietal producten fabriceert, neme men de totale waarde van deze drietal soorten producten op de balans op. Ieder zal voor zich moeten uitmaken in hoeverre een splitsing moet plaats vinden. Naast zijn handels- en bedrijfsvoorwaav- den heeft een zakenman zijn bedrijfsmidde len. Tot de bedrijfsmiddelen rekenen wij al zoodanige goederen,, die worden gekocht om in de uitoefening van een bedrijf te worden gebruikt, maar die niet tegelijk met het gebruik ook worden verbruikt. Goederen, die worden gebruikt» maar op hetzelfde moment ook worden verbruikt, noemt men „Onkostenvoorraden". Zoo zijn de aanwezige brandstoffen van den bakker „Onkostenvoorraadevenals voor den industrieel; voor den handelaar in brandstoffen zijn de brandstoffenvoorra- den handelsvoorraad. Ook deze „Onkostenvoorraden" neme men op de balans op. Hiervan geldt wat bij de bedrijfs- en handelsvoorraden werd op gemerkt. Bedrijfsmiddelen worden in een bedrijf gebruikt; in het bedrijf worden deze be drijfsmiddelen ook verbruikti, maar er vr- loopen veelal jaren voor een bedrijfsmiddel is verbruikt. Tot de bedrijfsmiddelen behoo- ren ook gebouwen (fabrieksgebouwen, win kelhuizen;, pakhuizen enz.). Wij schakelen deze even uit. Bedrijfsmiddel is voor den smid o.a. zijn hamer en aambeeld, voor den bakker zijn deegmachine,, mceltrog, voor den industri eel zijn machines, voor den expediteur zijn karren, wagens, paarden. Tegen welke waarden moeten deze be drijfsmiddelen op de balans worden ge bracht? Wanneer men voor de eerste keer balans maakt, ga men op gelijke wijze te werk, als bij de bedrijfs- en handelsvoorraden. Men stelle dus een lijst samen van alle aan wezige bedrijfsmiddelen. Van ieder bedrijfsmiddel afzonderlijk schatte men de waarde). Bij de taxatie van de waarde ga men op de navolgende wijze te werk. Men heeft bijv. een machine, die bij aan koop f 5.000 kostte. Men schat daarna den levensduur van dc bepaalde machine. Ge steld deze is 9 jaar. Is dc machine niet meer voor het bedrijf geschikt, dan schat men de verkoopwaarde op f 500.i. In 9 jaar dus krijgt een machine met een aankoopswaarde van f 5.000, een verkoopswaarde van I 500. Dat is dus in 9 jaar een verlies van f 1.500, of per jaar ad. f 500j, dus 10 van de aan koopswaarde. Ieder jaar neemt men de ma chine voor f 500, lager op dc balans op. I- dc machine 5 jaren in gebruik geweest, dan neemt men haar op voo- f 2.500. Op gelijke wijze handelt men met de an dere bedrijfsmiddelen. Op een rijwiel, dat ir.en een levensduur van drie jaren geeft, schrijft men dus ieder jaar één derde deel aft Maakt men een volgend jaar weer balans dan kan men op gelijke wijze handcl&v Een andere voor het middenstandersbe- drijf meer gebruikelijke methode, is de na- volgendel. Men neemt de balanswaarde bij den aan vang van het jaar;, telt daarbij op den aan koop van nieuwe bedrijfsmiddelen ;,van het op deze wijze gevonden totaalbedrag trekt men af de opbrengst van de verkochte be drijfsmiddelen en een bedrag voor afschrij ving op alle bedrijfsmiddelen tezamen. In een volgend artikel komen wij op de waardeering van de bedrijfsmiddelen terug). Lezers hebben het recht kosteloos vragen te stellenl Zij wenden zich daartoe per brief tot de N.V. Accoutantskantoor „Nationaal Bureau voor Adviezen", onder Directie van P. Sie- besma R1. de Vries, Leeuwarden. Men sluite postzegel voor antwoord in, en ontvangtb indien mogelijk omgaand, in ieder geval binnen een week, uitvoerig ant woord. Van de meest volstrekte geheimhouding kan de lezer verzekerd zijqj. CENTRAAL THEATER HILVERSUM. Deze week geeft dit theater de film: WENN DU EINMAL DEIN HERZ VERSCHENKST. De opzichter van een bananenplantage heeft het werkelijk niet gemakkelijk, voor al wanneer hij bovendien nog de pleegva der is van een wildebras als Dolly. In de haven ligt een stoomboot en aan wal geeft de ondernemende steward Bobby filmver- tooningen van het mondaine Europa, zoo als ,„het eet en drinkt, weent en lacht, leeft en bemint." Natuurlijk komen de kleurlin gen der plantages, maar Dolly kan niet gaan, omdat haar zelfs het kleinste bedrag, dat als entree geheven wordt, ontbreekt. Haar nieuwsgierigheid kent echter geen grenzen,, daarom neemt zij een kam bananen van de plantage en door middel daarvan weet ze een plaats te bemachtigen. Maar na de voorstelling begint zij zich heel onge lukkig te voelen, een groot verlangen naar 't verlokkende Europa ontwaakt in haar. Zij bedenkt zich niet lang, zij .verschuilt zich in het schip, dat de terugreis weer moet aanvaarden. Als zij ontdekt wordt, weet men niet, wat met haar te beginnen. Ze haalt de dolste streken uit» maar boven dien verstaat ze de kunst, voor den verwen den reeder Bruns heerlijke'koffie te zetten. Als het schip in Hamburg is, wordt Dolly doodsbang., dat men haar aan den Holland- schen consul zal uitleveren en in haar angst overreedt ze den verliefden Bob haar te helpen bij haar vlucht van boord. Bij ha.ir zwerftochten in de stad komt zij in aanra king met Bruns' concurrenten, die het na ïeve meisje als werktuig denken te gebrui ken. Maar Dolly heeft niettegenstaande haar wilde streken, een helder hoofd en bo vendien is zij dol verliefd op Bruns. Zij ver ijdelt natuurlijk de snoode plannen van Bruns' concurrenten en weet weer een plaats op het schip tebemachtigen. Haar grootste wensch wordt vervuld; zij wordt de vrouw van Bruns,, die nooit een onge trouwde vrouw op zijn schip geduld heeft. FLUWEEL VOOR GROOT EN KLEIN. Er is bijna geen meisje of vrouw, die niet in haar garderobe minstens éÜa klee- dingstuk van velours heeft. En kan het ook anders? Wie staat nu eigenlijk flu weel niet? Klein en groot valt deze mooie, soepele stof in zachte, fraaie lijnen om Ii6t lichaam en in het zwart staat het bij zonder fijn, vooral als we de japon dan met witte of „oude" (eenigszins crème) kant garneeren. Daar iieeft men nu bij voorbeeld de japon links op het plaatje. Leze in ontworpen van donkerbruine ve lours de Lyon, en is van onderen met een klokkende volant en van voren gegarneerd met knoopen over de heele lengte. Kraag en manchetjes zijn van ivoorkleurige ge schulpte crêpe, terwijl de ceintuur van gunsleer in iets lichter tint dan de japon is. .Van 4.25 M. stof van 1 meter breed heeft men voldoende. Rechts ziet men FLORA THEATER BAARN. Deze week gaat er gedurende drie dagen een bijzonder mooie film in bovenvermeld theater. De advertentie in dit blad zegt reeds voldoende, en wij kunnen u adviseeren het theater met een bezoek te vereeren|. Te vens is er Zondagmiddag nog een pracht filmwerk voor jong en oud, getiteld: „De Grijze Wolfshond". De hoofdrol wordt hier vertolkt door Rin-Tin-Tin. een heel nieuw model voor een mantel van donkergroen velours, eenigszins klok kend en met een „basque". Ja, ja. dat woord „basque", dat zooveel als ..pand je" beteekent, klinkt ons misschien wat vreemd in de ooren. En toch was het ee- nige tientallen jaren een bekend woord, dat hDr net zoo goed verstaan en begre pen werd als in Parijs. Dat aan weers zijden een weinig uitstaande pandje is iets heel nieuws, dal men bij verschillende modellen aantreft. Het Jijkt iets op de mode van jaren terug, en toch is het weer heel anders. De mantel heeft verder een groote, breede ceintuur van dezelfde stof, met een groote gesp van galaith, terwijl de soepele, breede kraag van grijs astrakan is. Voor de mantel is 5 meter stof van 100 breed noodig. En dan de kleine kleuter in het midden. Die heeft een jurkje van z.g. velours anglais, blauw» rokje met smokwerk aangezet. Onder het gladde lijfje draagt ze verder een bloes je van tussor nature.1 Wanneer de jonge dame den leeftijd van 4 jaren bereikt heeft, is er precies 1 meter stof voor haar jurk noodig. J. MENKO, Beëedigd Makelaar zal publiek verkoopen op a.s. DINSDAG 17 Febr. v.m. precies 9 uur in zijn veilingzalen ingang Langestraat 109, wegens vertrek sterfge val en ontbinding huwelijk 3 deftige wl.o. zwarte piano, orgel, salon-huiskamer- en slaapkamerameublementen, 2 toiletten, buffetten en dressoirs, spiegels en schilde rijen, vaste waschtafels, pendules en klok ken, 2 leeren clubfauteuils, excelsior stof zuiger, 2 schrijftafels, partij wijnen en cham pagne. salon- en uittrektafels, inzinkbare Singer trapnaaimachine, eet-, ontbijt- en theeservies, broedmachine inh. 350 eieren, hang- en legkasten, chedwood brandkast, karpetten,, loopers en vaste kleeden, vloer zeil, 1 en 2 persoons ledikanten, waschta fels en waschkastjes, wollen- en gestikte dekens, 3 divans, bureau ministre en cy- linderbureau. boekenkasten, lampen, fraai kristal,, 3 email fornuizen (kookfornuis S0 Liter), 2 waschmachines, enz. en ten verzoe ke der Firma W. Ruytenberg pl.m. 20 stuks dubbele en enkele trappen en ladders enz. alles te bezichtigen morgen Zondag Hl cent entrée en Maandag 16 Februari koste loos vanaf 9 v.m. tot 5 uur n.m. BOEK EN L.IEFII EBBFR8 Wij leveren U uit voorraad DE KLOP OP DE DEUR 5e druk. daar juist verschenen In orachtband f 7.50 VISSER's BOEKHANDEL Kerkstraat 20a - Telefoon 2272 I BIEDT ZICH AAN tegen 1 April a.s. NET MEISJE, van goede getuigen voorzien,, voor dag en nacht, bij voorkeur in de omgeving van Soest-Zuid. Brieven onder letter L 459, Visser's Boek handel, Kerkstraat 20a. NIEUWSTRAAT 55 UIT VOORRAAD TE LEVEREN Beukenlaan 31a SOEST PRIJSCOURANT GRATIS. Leest men meer Uw oogen door U een goed passende bril aan te schaffen. Uw adres hiervoor is: OPTIEK EN FOTOHANDEL LANGESTRAAT 111 AMERSFOORT HEDEN ONTVANGEN GROOTE PARTIJ ZWARE ry Prijzen vanaf: C'r 'v O 60 cent stuk ■-v 80 cent stuk 100 cent stuk Minzaam nanbevelend SCHR1KSLAAN 25 SOESTDIJK TELEFOON 2359 TELEFOON 2359 N. B. A. S. Zite.dag 21 Februari a.s.. VOORDRACHT van den Heer J. de Voogd uit den Hiag, over hït boek „PEER GYNT" van HENRiK IBSEN, in de kleine zaal van het gebouw „Religie Kunst". Aanvang HALF ACHT Toegang naar verkiezing

De Soester | 1931 | | pagina 6