T. VAN VLIET Ondertrouwkaarten Z Modelslagerij STAATSLOTERIJ Heeft U iets „STADI M A Binnenland. Vergadering Vrijheids bond te Deventer 6,7 en 8 Maart. Soesterberg. Plaatselijk Nieuws. Advertentiën. KOSTELOOS EN VRIJBLIJVEND N.V. Eerste Soester Electrische Drukkerij BOSCHSTRAAT 9 - BAARM (HE— ROOKT -SU Sigarenfabr, „DE STER" „HET HANDELSHUIS" RIJBROEKEN „HET HANDELSHUIS" Torenstraat 8 „(jeorge Hindemarm" Commissie kunnen vereenigen, stellen wij U voor te besluiten: a. tot het verlengen der trottoirbanden aan den Koudhoornweg over een lengte van 310 Meter, zooals is aangegeven in het rapport van den Directeur van Open bare Werken dd. 30 Januari 1931, Doss. 23-17-6, en Voor de bestrijding van de kosten het daarvoor noodige crediet ad. f 712.- toe te staan; b. vast te stellen het hierbij overge legde ontwerp-besluit tot wijziging der ge- meentebegrooting 1931. Punt 5 der Agenda: Wegen. B. en W. schrijven hieromtrent: In Uwe vergadering van 2 Febr. 1931 werd besloten ons voorstel dd. 23 Decem ber 1930, le afd. nr. 1694, betrekking hebbende op het verzoek van C. van Log- tenstein, wonende Zwarteweg 1 alhier in zake omlegging van den Spijkerweg, in handen te stellen van de Commissie Open bare Werken om advies. Bedoeld advies, hetwelk werd ingewon nen en waaruit blijkt, dat de meerderheid der Commissie accoord gaat met onze zienswijze inzake de omlegging van den Spijkerweg, zoodat deze zienswijze is neer gelegd in ons bovenaangehaald voorstel, leggen wij hierbij over. In verband met dit advies bieden wij U ons meergenoemd voorstel dd. 23 Decem ber 1930 wederom ter behandeling aan Punt 9 der Agenda: Verkiezingen. B. en W. schrijven hieromtrent: In de in 1929 voor den tijd van vier jaar benoemde stembureaux voor de ver kiezing van leden der vertegenw jordi- gende lichamen zijn door overlijden er. vertrek eenige vacatures ontstaan, welkt voor de a.s. verkiezingen moeten w >rden aangevuld. Wij stellen U voor daartoe de volgende benoemingen te doen District I: vacature J. J. A. de Koning als lid de heer A. O. Dammers. District IIvacatureM evr. Droste en L. den Bliek: als leden de heeren E. J. ten Raa en A. D. v. Krieken. District IV: vacature P. M. Vogelsang. als plaatsverv. voorzitter de heer R. L van den Berg. District VI: vacature A. O. Dammers (zie district I)als plaatsverv. vooriztter de heer G. Hilhorst. District VII: vacature P. J. G. Steen- berghe: als lid de heer M. Scheffer. Vacature J. Woudenberg: als plaatsver vangend lid de heer J. J. D. v. d. Berg District VIII: vacature E. J. ten Raa (zie district II): als plaatsverv. lid de heer A. L. Bauling. Bovengenoemde voorgedragen personen hebben allen verklaard eene eventueek benoeming te zullen aanvaarden. Punt 10 der Agenda: B. en W. schrijven hieromtrent: Overwegende, dat Th. Elbertse, wonen de Verlengde Postweg no. 34 te Soester- berg bereid is aan de gemeente Soest om niet een aan den Verlengde Postweg gele gen strook grond in eigendom af te staar ten behoeve van do verbreeding van dier weg dat het voor de gemeente van belang is den eigendom van bedoelde strook tc verkrijgen, teneinde genoemden weg pp een breedte van 14 Meter te kunnen doei brengen B. en W. schrijven hieromtrent: De Raad der Gemeente Soest; Gehoord het voorstel van Burgemeester en Wethouders om de hieronder vermeldt perceelen grasland der gemeente *voor he jaar 1931 te verhuren aan J. W. Adams wonende te Ter Apel, en wel voor f 1.3'' per Are; Overwegende, dat deze onderhandscht verhuring is in het belang der gemeente terwijl bij openbare verhuring geen hoo- gere prijs zou worden verkregen; Punt 11 der Agenda: Wegen. B. en W. schrijven hieromtrent: Bij Uw College is ingekomen het hier bij overgelegde adres van bewoners van perceelen, gelegen aan de 'Soesterberg- schestraat, houdende verzoek het daar heen te willen leiden, dat het rijwielpad, loopende langs de oostzijde dier straal vanaf den spoorwegovergang te Soestdui- nen tot den Rijksweg Soest-Amersfoort wordt bestemd tot wandelpad. In verband hiermede brengen wij voor- zooveel noodig onder Uwe aandacht, da; dit pad door de gemeente in 1925 werd aangelegd, met de bedoeling het te bestem men tot rijwielpad. De werkzaamheden, verbonden aan den aanleg van bedoeld pad werden bij wijze van werkverschaffing uitgevoerd, terwijl de Provincie een sub sidie verleende, ten bedragen ''van een derde der kosten van aanleg. Als voorwaarde voor deze subsidie- verleening werd o.a. hij besluit van Gede puteerde Staten dd. 13 Januari 1925 be paald: ..dat de gemeente zich verbindt de rij wielpaden ten genoege van hun college te onderhouden en daarop nimmer eeni- gen tol te zullen heffen". Door bovengenoemde bepaling was het niet mogelijk meergenoemd pad te be stemmen tot wandelpad. Naar aanleiding van bovenstaand adres hebben wij ons dan ook gewend tot Gede puteerde Staten, met verzoek goed te vin den, dat bedoeld pad mag worden bestemd tot wandelpad. Bij schreven van 10 Februari j.1. be richtte genoemd college ons, er geen bezwaar tegen te hebben, dat meerge noemd pad wordt bestemd tot wandelpad, op voorwaarde echter, dat Uwe Raad be sluit te verklaren, dat het rijwielpad langs de westzijde van den Soesterbergschestr. van den bovenbedoelden spoorwegovergang tot de Eikenlaan steeds de bestemming als rijwielpad zal behouden en als zoodanig ten genoege van het College van Gedepu teerde Staten zal worden onderhouden. Mitsdien stellen wij U voor te besluiten aan deze voorwaarde te voldoen. Teneinde te verzekeren, dat het aan de oostzijde der Soesterbergschestraat gele gen pad, dat thans nog als rijwielpad ge bruikt wordt, zijn volledige bestemming krjjgt als wandelpad, zal dit pad voor het berijden met motorrijtuigen en rijwielen gesloten dienen te worden verklaard. Het daartoe strekkend besluit bieden wij U ter vaststelling hierbij aan. II. Hoe meer aan de opvoeding van het per soneel gedaan wordt, hoe meer men be reikt. Spr. heeft dat zelf bij de Spoorwegen ervaren. Alle technische hulp is te koop, doch de „geest" onder het personeel moet komen van de bedrijfsleiding. Het hoogere personeel moet ervan doordrongen zijn, dat de arbeiders medewerkers moeten zijn en niet de betaalde krachten zonder ineer. De bedrijfsleider moet weten, dat hij verant woordelijk is en dat allen in het bedrijf naar hem opzien als chef. Brengt men den arbeider bij, dat hij is de medewerker, scha kel in het geheel, dan krijgt hij levensvreug de en arbeidsvreugde. Spr. zou, bij de Spoorwegen de vakveree- niging niet meer willen missen voor het contact met de arbeiders. De vakvereeniging houdt de gedachte le vendig, bij de arbeiders, dat alleen zij iets kan verkrijgen van den werkgever, die uit zichzelf niets doet. Dat vervreemdt wel eens den werkgever van de vakvereeniging. Toch zijn er verheugende ervaringen met de vakvereenigingen. Zij hebben ook het be sef gewekt, dat de belangen van werkgevers en werknemers niet meer strijdig zijn. Spr. zag in het door hem medegedeelde een taak voor den Vrijheidsbond, n.1. het teruggeven, zooveel mogelijk, aan den ar beider, van zijn persoonlijkheid. Hierna sprak mr. G. A. Boon over „Het radio-vraagstuk". Hoe staat het met de radio: Aan eenige politieke stroomingen zijn monopolies gege ven. Een politieke partij, die dit monopolie heeft gekregen, heeft gelegenheid ons aan :e vallen, zooveel zij wil, kan politiek ali 'es verkondigen, kan eenige weken lang op wekken petitionnementen te teekenen over •en politiek vraagstuk, kan het Vorstenhuis >espotten, dappere ongehoorzaamheid pre diken enz. Wij krijgen geen minuten daar tegenover om het vooze van eenzijdige ont wapening, onze eerbied voor het Vorsten huis of onze niet minder dappere gehoor zaamheid uiteen te zetten, laat staan zelfs in verkiezingsdagen onze beginselen tegen over die van bedoelde partijen te stellen. Wij zijn daarom voor afschaffing van preventieve controle, wanneer de eenzijdige politiek uit den aether werd gebannen, zoo als zulks ook overal in het buitenland het geval is. Men zou bij de verkiezingen een uitzondering kunnen maken. Deze gedachte ondervond veel steun in de Kamer en een toezegging van den Minister, dat hij de regelingen in het buitenland zou bestudeeren en den radiodraad daarover zou raadplegen. De controle geeft althans eenigen waar borg tegen al te groote excessen, waarte genover anderen niet in de gelegenheid zijn een enkel woord in anderen zin te doen hooren. Spr. vertrouwt,«dat thans beweringen als zouden wij voorstanders zijn geworden van censuur, niet meer zullen worden gehoord. De eenige uitkomst schijnt zendtijdver ruiming en die zal de minister met de wet in de hand op den duur niet kunnen ver hinderen. Let men op de plannen, die voor de a.s. internationale radioconferentie te Madrid worden voorbereid, op de onafge broken studie der technici, dan is het waarschijnlijk, dat Nederland binnen en- xele jaren meer zendtijd ter beschikking krijgt, nog afgezien van uitzendingendoor Gleichwellensy sternen. Deze minister kan veel tegenhoudenhij kan alle A. V. R. O.-voorstellen onbeant woord laten en het bestuur daarvan voor le gesloten poort laten staan, terwijl de leur van 's ministers kabinet wijd wordt jpengezet wanneer een vroeger bestuurs- .id der A.V.R.O. m* beschuldigingen tegen lat lichaam komt; hij kan den bekenden lreigtoon laten hooren, de techniek tegen houden kan hij niet en met de ontwikke- ing daarvan op den duur niet de verrui ming van den zenddtijd. Wijkgebouw „Huis ter Heide" Van de vereeniging „Wijkverpleging Huis ter Heide en Omstreken", waar mede de Groene Kruisafdeeling voor Huis verzorging te Soesterberg is samenge smolten. ontvingen we het 24ste jaar verslag. Hieruit stippen wij het volgende aan: Het Wijkgebouw te Huis ter Heide kwam in 't bezit van een Telefoon onder No. 396. Na half zeven des avonds wordt men verzocht de zuster op te bellen; Hotel Huis ter Heide 1137. De Heer Albarda. Amersf.straatweg 89 en de heer Mulder, Amersf.straatweg 4 te Soesterberg stellen hun telefoon beschikbaar om het Wijkge bouw op te bellen. De heer Baars, Mevr. Desta en Mevr. Raat bleven fungeeren als commissie voor de hulp ia de huishouding te Soesterberg. Het magazijn voor uit te leenen artike len voor Soesterberg is thans gevestigd ten huize van den heer Pul, Postweg 2. De algemeene Ledenvergadering is be paald op 19 Maart a.s., des avonds 8 uur in Hotel Huis ter Heide te Huis ter Heide. Gymnastiek. Sinds de vorige week heeft een nieuwe leeraar de leiding van de Algemeene Gym nastiekvereniging overgenomen, terwijl vanaf 1 April a.s. een leerares de meisjes- afdeeling zal leiden. Rerum Novarum Herdenking. Maandag 16 dezer belegde de R. K. Werklied en-Vereeniging een bijeenkomst, waarbij als spr. optrad, haar lid den heer G. Nieveen von Dijkum. Spr. hield een warm betoog over de beteekenis der En cycliek Rerum Novarum voor den chris tenarbeider en voor de wereld-economie. Scherp hekelde spr. dat nog vele libera le werkgevers, ook onder onder de katho lieken, die R. Nov. op hun zwarte lijst heb ben geplaatst. Hierna sprak hij over het leven en werken van Z. H. Pius XI aan de hand van een schitterende serie lichtbeel den bracht spr. de Heilige Vader voor al tijd nader tot ons. Tijdens de pauze had een collecte plaats. De opbrengst was het eerste fundament voor het idiaal, een eigen gebouw voor de R.K.W.V. In warme bewoordingen dankte de Voorzitter den heer Ham spr. voor zijn leerrijke en schoone rede. Naar wij vernemen zal de heer van Dij kum, die beschikt over meer dan 3000 lichtbeelden over talrijke onderwerpen, welke hij beheerscht, voor de R.K.W.V. een lezing cyclus houden. CandiiJaatstelling getnejnteraad.' De candidaatstelling voor de a.s. ver kiezing van leden voor den gemeenteraad zal plaatst hebben op Dinsdag 12 Mei a.s. De datum der te houden verkiezing is nog niet vastgesteld. Onvoorzichtig rijden. Vrijdagvoormiddag trachtte een auto n ;g den spoorwegovergang nabij het 'station Soestdijk te passeeren, toen een der af- sluitboomen reeds was neergelaten en de andere nog in dalende beweging was. De auto \yerd echter op de spoorbaan tot stilstand gebracht, zoodat zij tusschen bei- Je spoorboomen was ingesloten. Ze kon tijdig vóór den naderenden trein verwij derd worden, zoodat er geen persoonlijke ongelukken of materieele schade volgden. Tegen den bestuurder, den heer S. uit Am sterdam, -is proces-ver baal opgemaakt. Bijbouw Christelijke school (e He:s. De bijbouw van de Christelijke school aan de Schoolstraat in de buurtschap Hees, is gegund aan den laagsten inschrij ver, den aannemer'G. v. d. Berg alhier. OPGERICHT 1.899 ALLEEN EERSTE KWALITEITEN TELEFOON No. 330 POSTGIRO No. 146487 PAARDENMISHANDELING. Maandagmiddag te omstreeks 6 uur kwa men enkele bewoners van het woonwagen kamp uit Bussum met paarden en wagens door onze Gemeente. Blijkbaar waren zij naar de paarden markt te Nijkerk geweest en of zij daar nu goede zaken hadden ge maakt, of wellicht ook te goede zaken, in elk geval hadden ze veel te veel aan Bac- chus geofferd. Met groote vaart reden zij door Soest, steeds de paarden tot meer spoed aanzettend. Enkele losse paarden wa ren achter de wagens en aan elkander ge bonden. Op ergerlijke manier werden de dieren mishandeld en afgebeuld. De geheele breedte van den straatweg hadden zij noo dig en het verkeer kwam dus bedenkelijk in gevaar. Met veel moeite kon de politie deze on verlaten ten slotte in de nabijheid van het politiebureau staande houden. 3 personen die ernstig -onder den invloed van sterken drank verkeerden, werden toen in arrest ge steld; zij zullen zich te verantwoorden heb ben voor dierenmishandeling in dronken schap, voor het in staat van dronkenschap besturen van een voertuig en voor het in staat van dronkenschap verkeeren. Alle 3 zijn natuurlijk ter ontnuchtering opgeborgen en konden eerst Dinsdagmor gen weer vertrekken. Vele inwoners hebben zich Maandagmid dag geergerd aan de beestachtige wijze, waarop deze lieden met hun paarden omgin gen. Een gotde straf zal, dan ook ongetwij feld op zijn 'plaats zijn. GEVONDEN VOORWERPEN. een paar handschoenen. een paar bruine heeren glacé's. een belastingmerk. Ongeëvenaard in kwaliteit in prlfzen van 6 tot 12 cent. Rozenstraat 12-14 - Bilt (U.) IN ARREST GESTELD. Dezer dagen werd de aan de politie niet onbekende H. B. G., afkomstig uit een logement te Amersfoort, "wederom op den openbaren weg in staat van dron kenschap aangetroffen. Toen de politie hem naar het bureau wilde overbrengen, maakte hij daar ernstig bezwaar tegen en verzette zich heftig, zoodat het slechts met moeite gelukte hem in arrest te ne men. Ter ontnuchtering werd hij in het politiebureau ingesloten. Het muisje zal dus nog wel een staartje hebben. HEIDEBRANDJE. Maandagmiddag omstreeks 5 uur werd de brandweer gealarmeerd voor een hei- debrandje langs de spoorlijn nabij Soest- duinen. Waarschijnlijk door vonken uit een locomotief was de heide langs de spoor lijn Soestduinen-Amersfoort in brand ge raakt. Een ploeg werklieden van de Spoor wegen waren reeds met blusschen bezig en de brandweer doofde de laatste vlam- men. Ongeveer een strook van 30 x 130 Meter heide is verbrand. LOSLOOPENDE HONDEN BIJ NACHT. 't Komt tegenwoordig herhaaldelijk voor, dat 's nachts allerlei honden losloopen en dan allerlei baldadigheid uithalen, hun ver nielzucht botvieren, kippen doodbijten e.d. Vooral komt dit veel voor te Soesterberg. In dit verband lijkt het niet ongewenscht eens te wijzen op artikel 46 van de Politie verordening, welk artikel verbiedt het 's nachts los laten loopen van honden zon der geleide of toezicht, of zonder voorzien te zijn van een behoorlijke muilkorf. Dit verbod geldt vanaf 's avonds 8 uur tot des morgens 5 uur. In verband met de vele over last, die tegenwoordig 's nachts van los- loopende honden wordt ondervonden, ligt 't in de bedoeling aan genoemde bepaling strikt de hand te gaan houden. Overtreding kan worden gestraft met 'n geldboete van ten hoogste f 25.Men zij dus gewaar schuwd en houde 's nachts zijn honden vast; zij berokkenen dan ook geen last en hinder aan andere inwonenden. Wegens vertrek f Damesrijwiel te koop aangeboden, zoo goed als nieuw, merk „Burgers", lang persoon. Brieven onder No. 302 aan Bur van dit Blad. Tegen 1 Mei gemeubileerde Zit- en slaapkamer met gebruik van keuken op het Zuiden aangeboden voor 2 personen, dicht bij de bosschen en Halte Nieuweweg. Geen Pension, f 40.per maand. Brieven on der No. 301 aan het Bur. v. d. Blad. Net meisje gevraagd voor halve dagen, niet beneden 18 jaar. Brieven onder No. 304 aan hel Bureau van dit Blad. Net meisje 17 jaar, biedt zich aan als hulp in ,de huishouding, tegen 15 April. Goede ge tuigen. Brieven onder No. 303 aan het Bureau van dit Blad. Soesterbergschestraat 51 - Telef. 2200 Manchester Bevertesn Fantasie-, Koksbroeken, enz. enz. Soesterbergschrstraat 51 - Telef. 2200 Amerikaansrhe legethrmdcn wollen Khaki, van f5.—, thans f3.90 Rijbroeken Beenkappen Sportkousen Briefjes spelendehUrop verkrijgbaar Trekking 23 Maart Solide financieele instelling, biedt aan soli de personen, met vaste positie, GELD TER LEEN AAN, tegen matige rente. Bedragen beneden 200.zonder borgstelling. Geen kosten vooruit. Geheimhouding verzekerd. Brieven onder motto „Geld", aan het Bu reau van dit blad. te vurkoopen, iels aan te bieden, te verhuren, op te ru men, enz. enz. enz., plaatst dan een KLEINE annonce in „De Soester" en U bent VERZEKERD dal U SLAAGTI INSTITUUT VOOR VIOOL- EN ENSEMBLESPEL KOQkko&hslrClCxi 51 - Te Soesl woedl ook les aan huis gegeven »- 'tLilVQFSUTn zullen wij U gaarne bezoeken voor bespreking betreffende de. inrichting en controle van Uw boekhouding, het samenstellen van balans en verlies- en winstrekening, de behandeling van reclames tegen te hooge aanslagen in de belastingen, alsmede voor bespre king betreffende het verrichten van andere accountantswerkzaam heden. Enkele tarieven: Samenstellen balans en verlies- en winstrekening per boekjaar of kalenderjaar f 20.tot f 35. Controle boekhouding (volledig) 4 bezoeken per jaar f 50.a f 60.per jaar. Meerdere bezoeken naar verhouding. Wij komen steeds vooraf het tarief overeen. Onze Directie en haar uitgebreide staf van assistentie, die iederen dag, over geheel Nederland verspreid hun werkzaamheden verrichten, staan elk oogenblik van den dag te Uwer beschikking om U een kosteloos en tot niets verplichtend bezoek te brengen. Wie een kosteloos en tot niets verplichtend bezoek wenscht, vuile onderstaand strookje in en zende bet ons als drukwerk in open enveloppe gefranceerd met een 11^ cents postzegel, toe. N.V. ACCOUNTANTSKANTOOR „NATIONAAL BUREAU VOOR ADVIEZEN Gevestigd te LEEUWARDEN Groote Kerkstraat 16 De Directie. P. SIEBESMA, R. DE VRIES. Kantoren te HAARLEM, RIJSWIJK, ROTTERDAM Hierlangs afknippen. Ondergeteekende wenscht bezoek op uitdrukkelijke voorwaarde, dat dit bezoek kosteloos is en in geen opzicht tot iets bindt. Naam Beroep Woonplaats

De Soester | 1931 | | pagina 2