II JOH. TAK J. R. VAN DER LEY Zn. 51 HILVERSUM HILVERSUM VOOR PELTERIJEN Alle soorten. Zeer voordeelig L. J. HOKSBERGEN Meylink's Fotohandel Sigaretten Sigaren Leeuwenstraat 16 Tabak Pijpen Prachtig Tuingrint Binnenland. Wetenswaardigheden op Administratief en Fiscaal terrein. BONTWERKERS GEVESTIGD 1883 Het vakkundig en vertrouwd adres ENORME SORTEERING Aan „Meditator" van Courant. de Soester Predikbeurten. Butgerlijke Stand 2 G. v. d. MEER J r. 2 11 ii Wij verkoopen veel, rmdat wij goedkoop zijn Wij zijn goedkoop, omdat wij veel verkoopen (Speciaal gezeefd) levering per Meter - Vraagt prijsopgave Brandsloffenhandel voorheen: KLEMAN BERGHUIS). KANTOOR: Kerkpad N Z. la. TELEFOON: 2180 HUIS: 2186 Keel is aangegeven en nader door of van wege B. en VV. zal worden uitgezet en aan gewezen, zulks tegen een prijs van 75. en ond r voorwaarde, dat aan de gemeente om niet wordt overgedragen een strook gronds ter grootte van p\m. 25 M 2, gelegen aan den Eigendomweg, ter verbreeding van dien weg, in dier voege, dat de aan het per ceel van denRuygt grenzende helft van den weg wordt gebracht op 5 Meter, een en an der, zooals deze strook op de bijbehooren- de teekening in rood is aangegeven en na der door of vanwege Burgemeester en Wet houders zal worden aangewezen en uitge zet; dat tegen bedoelden aankoop geen be zwaar bestaat, daar het in koop aangevraag de gedeelte van den Nieuweweg voor den eigenlijken weg niet benoodigd is en dat voorts de gelegenheid wordt verkregen voor de verbreeding van den Eigendomweg ter plaatse den noodigen grond te verkrijgen; dat evenwel eerst bovenaangegeven ge deelte van den Nieuweweg aan den open baren dienst moet worden onttrokken. PUNT 13 VAN DE AGENDA. Gemeente-eigendommen Door A. v. d. Brink is prijsopgave ge vraagd van een gedeelte van het aan de Nieuwstraat gelegen perceel, kad. bekend als gemeente Soest, sectie H. No. 2894. Overeenkomstig het advies van de Commis sie van bijstand Grondbedrijf stellen wij U voor enkel den grondeigendom van het ge- heele perceel te verkooperv en wel voor een prijs van 1.50 per M 2. Opgemerkt worde, dat de Gereformeerde Diaconie tot 1 Jan. 1938 een erfpachtsrecht op genoemd perceel heeft, zoodat de aanvrager om den vollen eigendom te verkrijgen de medewerking zal noodig hebben van genoemde Diaconie, die zich daartoe heeft bereid verklaard. Voorts stellen wij U voor ons College te machtigen om bij aanneming van het aanbod door van den Brink voornoemd, het desbetreffende raadsbesluit te formuleeren. gename geschiedenis is medegedeeld en verklaarde nogmaals aan de briefschrij ver^ onschuldig te zijn. De dienst had verder een gewoon beloop. Toen de menig te het kerkgebouw verliet, bleek dat veler hart door deze verklaring was verlicht. Geconstateerd mag worden, dat ds. Ree- ser, wiens werk hier zeer geapprecieerd wordt, in deze gemeente groote sympathie geniet. Een ideale oppasser. Toen Maandagavond een echtpaar om streeks 8 uur aan de woning van 'de ou ders der vrouw a.d. Hoefkade te den Haag anbelde, werd de deur geopend door een man, die vertelde, dat de fam. niet thuis was en dat hij „oppaste". Eerst wekte dit geen argwaan, maar even later zag men den oppasser" met een geldkistje onder den arm het huis verlaten. Hij werd aangehou den en bleek hij in de woning te hebben ingebroken. De aangehoudene is de 58- jarige C. J. G„ een beroeps-inbreker, die reeds 26 jaren gevangenisstraf achter den rug heeft. Candidatenlijst Provinciale Staten, v. d. Christelijk-Democratische Unie. Men schrift ons: Op de candidatenlijst van de Christe lijk-Democratische Unie (C. D. U.) voor de Prov. Staten in den kieskring A'foort komt als No. 3 voor onze plaatsgenoot, de heer A. v. d. Plas. De C. D. U. is een partij, die reeds bij de Tweede-Kamer-verkiezingen 1929 mei candidaten uitkwam, maar toen nog geen zetel wist te verwerven. In Soest werden toen op haar lijst reeds meer dan 60 stemmen uitgebracht. Sindsdien nam de partij snel in invloed toe, getuige het toenemend aantal afdee- lingen. Ook te Soest werd vorige jaar een afd. opgericht. Het is een democrati sche partij, echter staande op positief, rechtzinnig, Christelijk standpunt. Haar aanhangers meenen, dat de bestaande Chr. partgen, de Antirev. en de Chr. Hist., ho- L. A. METTROP UTRECHT Tandheelkundige Stationsplein 10 Spreekuren dagelijks van 9 tot 9 n.m. 's Maandags en Vrijdags speciaal ta rief Kliniekprijzen Specialist in herstellen van fouten of hinderlijke gebitten. peloos in een schriftelijke onbewogenheid openbaart met het vele oprichten wijkt 't program van de C. D. U. dan ook van dat van de A. R. en C. H. aï'Jb.v. in zake me dezeggenschap der arbeiders, Staatspen sioen, verdere sociale wetten, defensie (de C. D. U. staat Nat. ontw. voor, als eisch van het Christelijk geweten) en vele andere punten. In dezen tijd, nu de oogen van vele Christenen zijn opengegaan voor het feit, dat de Chr. partgen op vele terreinen te kort zgn geschoten en de verwezenlg- king van meer sociale gerechtigheid op aarde aan z.g. „Goddeloozen" overlaten, heeft de C. D. U. zeker een toekomst. De heer v. d. Plas was vroeger te Zandvoort woonachtig en daar jaren lang lid van den Raad en ook eenige jaren "wet houder. Op de lijst der C. D. U. voor Noordr Holland komt nog voor onze vroegere plaatsgenoot, de heer Tjebbes en ook Fed- de Schurer, hier welbekend. De Anonieme Briefschrijven}. Men meldt uit Winterswijk aan d e N. R. Courant: In een tot in de uiterste hoeken gevuld kerkgebouw heeft Ds. Reeser (vroeger te Hoogland bij Amersfoort), Zondag van den kansel alhier, vóór het uitspreken van zgn predikatie een korte verklaring afge legd voor zijn gemeente inzake de duistere geschiedenis der briefschrgverij in Hoog land en Amersfoort, waarvan hij verdacht wordt en waarover in het blad De Maan dagmorgen zekere onthullingen zgn ge daan, waartegen ds. Reeser bij de justitie een aanklacht heeft ingediend. Onder ademlooze stilte herinnerde de predikant aan hetgeen zijnerzijds reeds in een persgesprek in deze voor hem onaan TE HOOGE AANSLAGEN IN DE INKOMSTENBELASTING. Wat te doen, wanneer de reclame-termijn verstreken is. Is de bepaling, dat een bezwaarschrift, hetwelk te laat binnenkomt, niet in behan deling wordt genomen, wel billfijk Het kan toch immers gebeuren. Jat ie mand buiten zijn schuld de reclame-ter mijn laat verloopen. Inderdaad zou deze bepaling onbillijk zijn, ware het niet, dat de wet van £8 Juni 1926 S. 227 (dat is dus een afzonder lijke wet) een regeling bevat ten aanzien van het overschrijden van in belastingwet ten gestelde termijnen. plichtige moest een ernstige operatie on dergaan. Geen wonder, dat deze belasting plichtige aan het aanslagbiljet weinig aan dacht schonk en dit eerst deed, toen het gevaar voor zijn echtgenoote voorbij was. Toen was de reclame-termijn echter ver streken. 3. Iemand liad een accountant aan zijn zaak. Toen de aanslag kwam, stelde hij het aanslagbiljet zijn accountant ter hand met verzoek een bezwaarschrift samen te stellen. De accountant liet dit na. Niet zonder moeite en na herhaaldelijk aandrin gen gelukte het tenslotte het aanslagbil jet weer in handen te krijgen. Maar de re clametermijn was inmiddels verstreken. In alle deze drie gevallen werd de machtiging alsnog te mogen reclameeren. verleend. VRAGENBUS. Lezers hebben het recht kosteloos vra gen te stellen over belastingkwesties. Let wel: Alleen over belastingkwesties. Vragen over andere onderwerpen blg'ven r,<ï VAARTWEG 4 (HOEK TORENLAAN) TELEF. 585 „Meditator" is wat vinnig, Maar dat is toch zéqr verkeerd; Want de waarheid kunnen hooren, Moet toch óók in Soest geleerd. Laat er dan een „schreeuwer" wezen In vermolmden „Soester Raad", Maar die schreeuwer, op zijn tijd toch, Deed méér goed, dan hij deed Kwaald. Want die fel gehaatte schreeuwer is dan toch maar aardig „bij"; Krijgt wel langzaam, maar toch zeker Meerdere stemmen aan zijn zij. Wat ik zoo al signaleerde „Meditator", is dat schoon? Moet de „Soester Raad" dan blijven Een lichaam, steeds, van spot en hoon? En de burgerg steeds blijven Dupe van die vuile boel? Het „besturen" op zóó'n wijs toch Is toch zeker niet het doel? Moeten héél gewone baantjes Betaald met 3.5 mil? En de heeren, protsig, geuren in de Gemeent'-Automobiel Ook al voor privé gebruik toch Met familie aan hun zij? Steeds op kosten der gemeenschap? Dat heet: „betaal maar burgerg". vVant „Sijmen" zal ze wel betalen De Duizenden die zijn vergooid. Op elke wgs Daarom in Soest nu Berucht, besproken en berooid. 't Is een verwaarloosde Gemeente, Doordien, wat ieder zéér goed weet, (Door vrome broeders in den Heere) Men 't geld maar doelloos henen smeet. Maar komt aan! Wij weten alles: „Waarheid" zeggen, eerlijk, fier, Werkt steeds bij, „obscure" luitjes Als roode lap al op den stier! Wist men „Ad-Rem" bg naam te noemen Bg velen had hij het „gedaan"! Weinigen in Soest helaas toch Durven in zijn schuitje gaan. Velen houden van den domper; Weinigen toch van het licht. „Meditator", werk} verstandig. Mee aan 't slagen van mgn dicht. AD-REM. (voorheen R. FRESE, Hofleveranciers. BAARN. Vlccschhouwcrij Varkensslachterij Nijverheidstraat 13 Telefoon 31 BESLIST EERSTE KWALITEIT Dagelijks hooren en bezorgen. Met het bestaan van deze wet, zoowel als met den inhoud zijn, het bleek ons her haaldelijk, slechts weinigen bekend. De wet bevat drie artikelen. Het eerste artikel laten wij om zijn belangrijkheid hier volgen: Het luidt aldus: „Hij die in zake eenige Directe Rijksbe lasting of inzake de plaatselijke inkom stenbelasting tengevolge van 'n bijzondere omstandigheid niet in staat is geweest binnen den daartoe gestelden termijn een bezwaar- of beroepschrift, of een verzoek schrift of aangifte tot ontheffing in te dienen, kan met redenen omkleed verzoek schrift richten tot den voorzitter van den raad van beroep voor de directe belas tingen, tot wiens rechtsgebied de gemeen te van aanslag behoort, ten einde machti ging te ontvangen om binnen een daartoe te stellen termijn zoodanig geschrift als nog in de dienen." „Voor de toepassing van het eerste lid worden de dividend- en tantièmebelasting, de tiendrente en de jachtrente als direc te belastingen beschouwd." „Het verzoekschrift wordt ingediend bij den ontvanger te wiens kantore de belas ting verschuldigd is. Deze zendt het toe aan den voorzitter van den raad van be roep door tusschenkomst van een door on zen Minister van Financiën aan te wijzen ambtenaar, die daarbg eene schriftelijke memorie kan overleggen". „Op het verzoekschrift wordt door den voorzitter van den raad van beroep ten spoedigste beslist". „De voorzitter van den raad van be roep brengt zgn beslissing onverwijld ter kennis van belanghebbende. Indien de ge vraagde machtiging wordt verleend, legt belanghebbende haar over bij het indienen van zijn bezwaar- of beroepschrift, of verzoekschrift of aangifte tot ontheffing". Wanneer dus een belastingplichtige bui ten zgn schuld (of zooals de wet è.egt „tengevolge van een bijzondere omstandig heid" de reclame-termijn heeft laten ver loopen, kan hij een verzoekschrift toot den voorzitter van den Raad van Beroep rich ten. In dit verzoekschrift kan hij mede- deelen, ten gevolge van welke bijzondere omstandigheid hij niet een bezwaarschrift binnen den gestelden termijn indiende. Hij kan verder machtiging vragen om binnen een daartoe door den Voorzitter van den Raad van Beroep te stellen termijn alsnog een bezwaarschrift te mogen indienen Zooals gezegd, moet Viet verzoekschrift worden gericht tot den Voorzitter van den Raad van Beroep, maar het verzoekschrift moet worden ingediend bij den Ontvanger. Aan dezen moet het verzoekschrift dus worden ter hand gesteld. De voorzitter neemt daarop een beslissing. Wordt de machtiging verleend, dan moet deze bij het bezwaarschrift worden overgelegd. Uit onze practijk noemen wg de navol gende gevallen, waarin de machtiging werd verleend. 1. Iemand leed aan „vallende ziekte". Een maand voordat de reclame-termijn verstreek verergerde zgn ziekte. Eerst enkele weken na den datum, waarop de reclame-termijn verstreek, trad eenig her stel in. 2. De echtgenoote van een belasting- onbeantwoord. Lezers gelieven zich met hun vragen te richten tot de Directie van de N.V. Accountantskantoor „Nationaal Bureau voor Adviezen", Nieuwestad 83, Leeuwarden. Postzegel voor antwoord insluiten. Vragen worden per brief beantwoord. Belangrijke vragen worden bovendien in dit blad beantwoord. Tenzij de vragers bezwaar hebben. Zij gelieven dit dan mede te deelen. Van de grootst mogelijke geheimhouding kunnen de lezers verzekerd zijn. ADVIES IN ALLE RECHTSZAKEN INCASSO- EN INFORMATIEBUREAU „UTRECHT" L. NIEUWSTRAAT 90, UTRECHT. Tel. 11460 - Postrek. 69147. INCASSO'S INFORMATIES Nederlandsche Hervormde Gemeente Soest. Zondag 22 Maart v.m. 10 uur. Kerk: Ds. v. Voorthuizen van L. Vuursche. n.m. 6 uur: Ds. van Schaick. Rembrandtzaalv.m. '10 uur: Ds. van Schaick. Christelijk Gereformeerde Gemeente Julianastraat 62 Soestdijk. Zondag 22 Maart v.m. 10 en nam. 6 uur: Godsdienstoefening. Donderdag 26 Maart nam. 7 uur: Ds. P. de Groot van Amersfoort. Vereen, van Vrijzinnig Godsdienstigen Soest. Zondag 22 Maart v.m. 10.30 uur: Ds. H. J. Mispelblom Beyer van Nieuwkoop. Onderwerp: „Een Evang. Strijdmiddel". OUDEGRACHT 183— TELEE. 10341 Camera's - Fotografie- en Projectie-arcikelen AFWERKEN VOOR AMATEURS Groote sorteerlrg ALBUMS van 18—25 Maart 1931. GEBORENJan Hendrik, z. v. J. G. 'Mantjes en K. Posthumus. Middelwijkstr. 26a; Johannes Wilhelmus, z. v. G. J. Suk kel en A. Vunderink, Raderaakerstr. lb; Manus, z. v. M. Verwoerd en M. Hovius, Kostverlorenweg 5b; Hein, z. v. H. v. d. Pol en L. v. Schalm, Sportweg 7 OVERLEDENChristiaan van Hengs- tum, 14 nind, z. v. C. J. v. Hengstum, Mid- delw.str. 1Jacoba Menzing, 79 jr, wed. v. P. Merts, Rosmalen; Gerrit de Ruig, 64 jr. ongeh. 2e Heeserlaantje 4; Gijsbertus van Klooster, 59 jr. geh. m. G. Rozendaal, Oyde Grachtje 16; Hendrik Aloysius An- tink, 76 jr. wedn. v. N. Loef, Nieuweweg 64; Hendrik de Bree, 3 weken, z. v.J. de Bree, Molenstr. W.Z. 12; Gijsje van de Kamp, 48 jr. geh. m. T. Vink, Beetzlaan 31Hendericus Bijleveld, 74 jr. ongeh. Steenhofstraat 46. Vestiging van 18—25 Maart 1931. Sj. Seheltinga m. gez. van Rotterdam naar Wilhelminalaan 8; M. Chr. v. d. Mij den van Zalt-Bommel naar Talmalaan 1 K. Fr. Salomons van Blaricum naar Noor- derweg 13; J. Chr. Thomassen v. A'foort naar Steenhofstr. 65; P. J. Reevers van Bergen op Zoom naar Nieuwerhoekstr. 7 C. W. M. Muls van Hilversum naar Kerk pad ZZ 47J. II. v. Heiningen m. gez. van Hekendorp naar Braamweg 2; E. M. Koot van Utrecht naar L. Koppenl. 21; J. Se- venhuysen m. gez. van A'foort naar Bos straat 12; G. v. Oorschot van A'foort n. Veldweg 3; G. R. Hamer m. gez. van Am sterdam naar Mendelssohnlaan 9; A. van Uggelen van Nieukerk (Dld.) naar Lange Brinkweg 53d; M. E. J. Blaauwe van Utr. naar Wilhelminalaan 6; M. Spee m. gez. van Amerika naar Heuvelweg 38. Vertrek van 1825 Maart 1931 Wed. E. M. Breure van Kerkpad N.Z. 17a naar A'dam, Adm. de Ruyterweg 132; P. Schwarz van Klaarwaterweg naar Utr. Adriaanstraat 39; H. v. Ooik van A'foort- schestr. 111 naar A'foort, Prinses Ma- rielaan 1B. Vink van Wilhelminalaan 2 naar Baarn, Nieuwstr. 26; A. St. Russer van Dijkhuisstraat 2 naar Zeist, Bergweg 10; C. A. Lugtig van Koninginnelaan 96 naar Alkmaar, v. d. Woudestraat 34; W. Furer van Ossendamw. 26 naar Nijmegen, J. v. Galenstr. 87Wed. J. Bochardt van E BONTWERKER 5 TELEFOON 11285 Oud Kerkhof 43 UTRECHT" VERMAKEN REPAREEREN S van alle soorten BONTWERKEN m Heuvelweg 38 naar Oosterbeek, Schelm- scheweg 16; J. H. Ruitenberg van Kerk pad N.Z. 19 naar A'foort, P. Bothal. 8; A. W. R. Hilhorst van v. Weedestr. 29 n. Uithoorn, bij L. Koeleman; J. Olieslager van le Heeserl. 5 naar A'dam, Orionstraat 14 huis; A. en Adr. Swagerman van Mo lenstraat WZ 29 naar A'foort, Gaslaan 64; W. C. Wegerif van v. Weedestr. 20 naar Apeldoorn, Kon. Hortenselaan 21; B. En dendijk van Heideweg 36 naar Eemnes, Molenstr.; Fr. J. Gerritsen m. gez. van Verl. Postweg 81 naar Nijkerk, Schimmel- p.str. 12. Verhuizingen in de gemeente van 18—25 Maart 1931. P. Buitenhuis van Molenstraat WZ 36 n. Klaarwaterweg; B. v. d. Valk van Hart- weg 21 naar Koninginnel. 96; P. Schwarz van Molenstraat WZ 36 naar Klaarwater weg; M. v. Kempen van Birktstraat 29 n. Schoutenk.w. 2; G. Meerveld van Becke- ringhstr. 18 naar Wiekslooterw. OZ. 41 R. v. Zuilen van Koninginnel. 111 naar Koninginnel. 105; A. Praag van Beukenl. 21 naar O. Grachtje 9; A. v. Ginkel van Dorresteinw. 31 naar Hartweg 21W. G. Buddingh van Bosstr. 11 naar Heideweg 6; J. A. Smedes van Mendelssohnl. 9 n. B. Grothestr.J. J. v. d. Ende van Rem- brandtlaan 11 naar Heideweg 1; G. Kuv- per van Nieuweweg 15a naar Smitsweg 30; Fr. v. d. Valk van Molenstr. WZ 19 naar Molenstr. WZ 36.

De Soester | 1931 | | pagina 2