2e BLAD «JOH. TAK Sacré Madame L. J. H0KSBERGEN Plaatselijk Nieuws. Soesterberg. Predikbeurten. Sport. Rechtzaken. Wie de schoen past trekt hem aan? behoorende bij „D E SOESTERn van Zaterdag 6 Juni 1931, No. 45 VEREEN. TOT BESCHERMING VAN DIEREN, Uit het maandrapport van den Inspecteur der Vereeniging tot bescherming van Die ren ontleenen wij het volgende: Reeds dadelijk moest worden opgetreden tegen ruwe behandeling bij veevervoer naar slachtplaats. Door onze bemiddeling werd gezorgd voor een goed tehuis voor eenige honden en katten. Surveillance werd geregeld gehouden op verstoren vogelnesten en uithalen eieren. Slachthuis Baarn en Soest werden be zocht, zoomede controle veevervoer* Een 2-tal zwervende honden werden pijn loos afgemaakt, een overreden, 'n ernstige besmettelijke huidziekte. Tegen een 3-tal knapen werd opgetreden welke te Soest vogelnesten verstoorden en eieren uithaalden; veel medewerking onder vonden van hoofden van scholen en de po litie. Verschillende klachten omtrent beweerde dierenmishandeling bleken sterk overdre ven of beter ongegrond^ Woonwagenkamp Baarn bleek stal onge schikt, en terrein bij regen voor bewoners onbegaanbaar. Op verschillende tijden werd gesurveil leerd op buitenwegen controle trekhonden- wet en veevervoer. Gebleken is dat men in de meening ver keerd dat een soort maandblaadje, hetwelk hier wordt uitgegeven, iets met onze veree niging te maken zou hebben, dit is geens zins het geval, en wordt tijdens het publiek en leden hierop ten zeerste attent gemaakt, dat de uitgever de heer Koopmap, Oran- jelaan 24 Soest hiervan niets met onze ver eeniging heeft te makeny Veel medewerking werd ondervonden van de heeren Daams en Winter, veeartsen. Namens het bestuur wordt ieder lid on zer vereeniging vriendelijk verzocht steeds in hun kringen propaganda te maken voor Dierenbescherming op gezonde basis en te trachten nieuwe leden aan te werven. 2 G. v. d. MEER Jr.® BONTWERKER 5 TELEFOON 11285 Oud Kerkhof 43 UTRECHT VERMAKEN REPAREEKEN S van alle soorten BONTWERKEN pm (M.)U.L.O. EXAMEN Tot examinator voor het (M)ULO exa men zijn benoemd de heer A. van Asselt voor Duitsch, en de heer J. Gorten voor wiskunde. Beide zijn werkzaam aan de v. d. Huchtschool alhier. POST EN TELEGRAFIE ONBESTELBARE STUKKEN waarvan de afzenders onbekend zijn terugontvangen te Soest in de 2e helft van Mei: Brieven Buitenland: Madame J. Joke^, Paris. Brieven Binnenland: Joh. Rademan Sr., Amersfoort. Briefkaarten Binnenland: Een briefkaart zonder adres. GEVONDEN VOORWERPEN Een lederen sigarettenkoker. Een zilveren dameshorloge. Een ceintuur. 2 sleutels. Een grijs geruite pet. 3 kinderjurkjes. Aangevlogen een postduif. VAN DEN HEUVEL. De 18de Juni dezes jaars kan voor Soes terberg een zeer belangrijke datum worden, Dan zullen ook de kiezers van hier hebben uit te maken), wie hen in de eerstvolgende vierjarige zittingsperiode van den gemeen teraad van Soest vertegenwoordigen zal. Voelt men wel in al zijn diepte en volheid, wat dat zeggen wil: iemand^ die ons verte genwoordigt, iemand, die met uitschakeling van zijn persoonlijke belangen en zonder aanzien des persoons, ons aller belangen be hartigen zal. Voor deze buurtschap wordt die stem ming zelfs een zeer bijzonder gewichtige handeling. Want de vertegenwoordiging der gemeente Soest, waarin ook dit min of meer aparte deel aan deze zijde van den Berg be grepen is, het deel, dat vroeger zoo langen tijd verwaarloosd en miskend was, eischt juist voor de Soesterbergers een meer dan gewone aandacht;. Hierbij is het als vanzelf sprekend, dat alleen een Soesterberger, die deze plaats en haar toestanden door en door kent, die ver tegenwoordiger zijn kan. Maar ook moet hij de eigenschappen en hoedanigheden be zitten, welke voor de richtige vervulling van het raadslidmaatschap onontbeerlijk zijn, Met de snelle uitbreiding der gemeen telijke huishoudelijke zorg stelt dit steeds grooter eischen. En de personen* welke hieraan kunnen voldoen, zullen daarom steeds schaarscher worden. Karakter, gezond verstand en een groote dosis parate kennis zijn zoomaar niet voor 't opscheppen). Van den candidaat Groote- wal kan men zeggen, dat deze aan al die te stellen algemeene en bizondere eischen en voorwaarden voldoet. Vier jaar geleden, toen hij voor 't eerst candidaat gesteld werd, had men reeds veel verwachting van hem. De praktijk zou echter moeten uitmaken, in hoeverre die verwachting wel gewettigd was. De praktijk van een vierjarige arbeid in den gemeenteraad heeft dan nu gesproken en onomstootelijk uitgemaakt, dat de heer Grootewal voor dien raad en daarmee voor de gansche gemeente een aanwinst van be lang gebleken is, iemand die met zeer groo- ten ijevr en kracht z'n taak op voorbeeldige wijze vervuld heeft. Niet alleen in de open bare vergaderingen, maar ook in de vele commissiebijeenkomsten hebben zijn helde re adviezen niet zelden den weg aangege ven, welk moest worden ingeslagen. Reeds het feit, dat hij lid is van verscheidene com missies, ook van de zeer gewichtige com missie van financiën, bewijst op zichzelf reeds, dat hij in het raadscollege niet onop gemerkt gebleven is. Voor de belangen van Soesterberg staat hij altijd pak En al moge de tegenstand ook nog zoo groot zijn, hij laat niet los, maar blijft hardnekkig volhouden. Dat wil echter geenszins zeggen, dat hij alleen maar oog zou hebben voor het wel en wee van deze buurtschap. Integendeel zelfs. Want door zijn voortdurend krachtig pogen om Soes terberg te doen opgaan en in te scnakelen in het communale leven van het groote:e Soest, wordt dit laatste intusschen hiermee niet weinig gebaat). Al het bovengenoemde is geen geheim, maar kan door iedereen geweten worden, die zich met onbevangen blik hiervan op de hoogte stellen wil. Daarom bestaat er voor de velen van hier, die tot verschillen de richtingen behooven en vier jaar geleden de candidatuur Grootewal gesteund hebban nog veel meer motief om zulks ook nu te doen, want de proef is heel erg meegeval len. En zonder iets ten nadeele van een der vele andere candidaten van Soesterberg te zeggen, moet men toch eerlijk bekennen, dat Grootewal verreweg de allergeschikste is, alleen reeds hierom, wijl zijn vierjarige zittingstijd, waarin hij zelf nog zeer veel in kracht en kennis is toegenomen, hem op al le anderen 'n geweldigen voorsprong geeft'. Dat alles is zoo klaar als de dag, dat het eigenlijk overbodig lijken kan om hiervan nog te moeten gewagen. Er zijn zoo heel weinig menschen geschikt voor het ambt van gemeenteraadslid* zoo weinig zelfs, dat men eenmaal een geschikt iemand hebbend, dien nimmer meer moet loslaten. Daarbij behoeft niet gevraagd te worden welk cachet zoo iemand eigenlijk wel draagt. Ook in het gewone leven, bij den omgang van de menschen onderling, wordt er toch altijd nog op karakter en be kwaamheid gelet}. En het feit, dat iemand zegt dit of dat te zijn, maakt hem toch niet meer begeerenswaardig boven iemand, die daaromtrent niets van zich zelf zegt, maar alleen door zijn leven toont, dat hij werke lijk het goede wil en doet'. De kiezers van Soesterberg moeten nu eens trachten deze verkiezing zoo zuiver mogelijk te zien,, in haar gewone propor ties. Met werkelijkheidszin dus en onafhan kelijk en los van elke overweging, die niets met de zaak, waar het hierom gaat te ma ken heeft. „TOESCHOUWER." OEFENINGEN!. Door een detachement van de treinafd. van de 4de art. brigade van het garnizoen Utrecht, zal van 322 Aug. deel genomen worden aan de oefeningen van de Genie in de omgeving van Soesterberg en de leger plaats bij Zeist. VLIEGTUIGMANOEUVRES. De manoeuvres met de militaire vliegtui gen uit het vliegkamp Soesterberg zullen dit jaar te beginnen met 22 Juni gedurende 4 weken plaats hebben van het vliegveld Vlis- singen|. Door 12 vliegtuigen met 2 chefs, 12 officieren en 25 onderofficieren wordt deel genomen. Ieder der deelnemers zal 'n week te Vlissingen vertoeven^, Vroeger werden deze oefeningen op het vliegveld de Mok en bij de Harskamp ge houden en het is dit jaar bij wijze van proef neming of zij ook van Vlissingen uit goed kunnen plaats hebben. VERLOTING Het fanfaregezelschap St. Jozef van hier zal in deze maand een verloting houden. De prijzen zijn uitgestald achter een der win kelramen van den heer Tammer. Hieronder bevinden zich een mooie hoofdprijs: een heerenrijwiel, een 2e prijs: een prachtthee- kastj, een derde prijs: een doos gromalca- zilver, en verder vele nuttige en fraaie voor werpen.. Totaal 50 prijzen. Er zijn nog altijd loten verkrijgbaar bij de heeren Lensink en Reinsma k 25 centl VERLOTING A.G.A.V.S). Bij de op Dinsdag avond gehouden verlo- tingting van de resteerende voorwerpen der fancy-fair zijn de prijzen van 1 tot en met 100 achtereenvolgens gevallen op de navol gende nummers: 13 290 327 142 344 310 311 147 454 244 287 206 272 48 377 315 184 376 121 318 88 456 51 301 67 52 226 417 11 428 165 283 294 308 466 225 198 97 9 408 239 433 216 82 269 247 284 185 385 482 136 491 279 378 220 429 221 255 i56 126 282 104 303 305 440 21§ 326 295 179 265 148 347 83 304 85 409 463 8 431 293 166 115 412 419 50 135 119 133 339 42 168 468 187 157 459 465 381 338 229 351. Prijzen, welke een maand na de trekking niet zijn afgehaald, vervallen aan de ver eeniging. AANGEHOUDEN Door de politie van Soesterberg werd Woensdag j.fl. even over de grens van Soest onder de gemeente Zeist aan een rijwielpad op hceterdaad aangehouden J. M. afkomstig uit Zeist, die aan dit pad oneerbare han delingen pleegde tegenover twee dames, die islIW aangewezen ANTHRACIET Geeft zeer veel en langdurige hitte, steenvrij, BAKT niet aan en is BILLIJK in prijs. Alléènverkoop voor Soest en Omstreken Brandstoffenhandel vooiheen: KLEMAN BERGHUIS). KANTOOR: Kerkpad N.Z. la. TELEFOON: 218C HUIS: 2183 aldaar per rijwiel passeerden. Hij is ter be schikking gesteld van den heer Commissa ris van politie te Zeist). GEVONDEN VOORWERPEN Twee waterdichte beenstukken. Een heerenhandschoen. ZANGUITVOERING. Donderdag a.si 11 Juni, om 8 uur des avonds zal de zangvereeniging „Apollo"', met medewerking van liet kinderkoor, een uitvoering geven in de muziektent te Soest bij de Herv. Kerk. NED. HERV. GEM. TE SOEST Zondag 7 Juni 1931 kerk 10 uur: Ds. van Schaick. Kerk 6 uur: Ds. Groeneveld. Rembrandtzaal 10 uur: Ds. Groeneveld* Rembrandtzaal 6 uur. Ds. van Schaick. CHRISTEL. GEKEF. GEMEENTE SOESTDIJK Zondagvoorm. 7 Juni 10 uur, nam, 6 uur: Godsdienstoefening. VEREEN. VAN VRIJZ. GODSDIEN- STIGEN TE SOEST. Zondag 7 Juni 's avonds 7 uur: Dr. R. Mie- dema. HERV. (GER.) EVANG. Spoorstraat. Zondag 7 Juni 's morg. 10 uur: Ds. J, G. Woelderink,, van Vreeswijk;. 's Avonds 6 uur: Ds. J. H. de Geus* van De Bilt. (voorheen R. FRESE, Hofleveranciers. BAARN. Vleeschhouwerij Varkensslachterij Nijverheidstraat 13 Telefoon 31 BESLIST EERSTE KWALITEIT Dagelijks hooren en bezorgen. CLUBNIEUWS V.V. SOEST. Zondag a.s. speelt Soest 1 en 2 op haar terrein aan de Koudhoornweg een vriend- schappelijken wedstriid tegen Zeist 1 en 2. Spelers van S^est doet je best want Zeist is nog een sterke tegenst-nder, De opstel ling voor Zonaag is als volgt: J. de Bree J. de Rijk P. Heinhuis G. Hardeman P,. J. Koppen Li. Bakker J>. Rijksen G. van Egdom C. v. d. Tak JJ. van Daal N. Hilhorst Het 2d elftal speelt van 2 tot 3,45. Het 1ste elftal speelt van 4 tot 5.4a. E. S. V. A. C. De junioren speelden Zaterdag 1.1. de laatste competitie-wedstrijd van dit seizoen en klopten de H.V.Q. junioren met 31. Door deze overwinning bezetten zij de der de plaats van hunne afdeeling; wanneer alle elftallen zijn uitgespeeld zullen wij de vol ledige competitiestand publiceerem. Zondag 7 Juni a.s. vinden in het Burgj. Dekethpark de finale"s plaats van de Zil veren Schoen wedstrijden. Alle deelnemen de elftallen komen zoo volledig mogelijk in het veld zoodat het bij alle ontmoetingen niet aan spanning zal ontbreken. Het programma luidt als volgt: 11.30 uur: Esvac IIA'foorhBoys II. 2.00 uur: Esvac IN.S.F. I. 3.30 uur: Soesterberg IE.A.C. I. De prijzen voor deze wedstrijden beschik baar gesteld zijn tot Zondag te bezichtigen in de étalage van den heer J. L. de Bruin, F.C. Kuyperstraat. De uitreiking der prijzen zal direct na afloop der wedstrijden plaats vinden in de zaal van hötel „de Gouden Ploeg". SOESTER-SPORTCOMITé-WED STRIJDEN. De opvoedkundige waarde van den voetbalsport;. „Welke voordeelen biedt de voetbalsport in vergelijking met andere takken van Sport"? Zoo luidde het opschrift van ons vorig artikel. In dat artikel werd oa. uit eengezet, hoe een goede gezondheid, door het beoefenen van het voetbalspel bevorderd kan worden. Thans willen wij de paedago- gische zijde van den voetbalsport eens be lichten. De anti-sportman is geneigd bij het lezen van deze regelen, onmiddellijk veel- beteekenend zijn schouders op te haleny doch wij zouden evenals een spreker voor de microfoon bij den Radio-omroep U toe willen roepen: „Schakel niet uit geachte le zer en luistert eenige oogenblikken naar het geen ik U verkondigen zal." De voetbal sport eigent zich het meest voor het aan- kweeken van maatschappelijke deugden en goede karakter-eigenschappen. In welke sport komt den waren karakter- aard van den persoon zoo naar voren als bij het voetbalspel? De arbiter leert de unfaire spelers, en dat zijn in den regel zijl die in 't dagelijksch leven hun medemenschen niet ontzien, door middel van minder faire han delingen te benadeelen of onaangenaam te zijn, hun optreden te wijzigen. Bovendien kan een elftal door fair en sportief spel een voorbeeld zijn voor zijn tegenstanders, die onwillekeurig dan bet sportieve spel van z'n tegenstander overneemt. Welke mooiere eigenschappen kan dc mensch nu deelachtig worden dan ridderlijkheid, oprechtheid en eerlijkheid? Biedt het voetbalspel niet ruim schoots de gelegenheid, deze, vooral in den tegenwoordigen tijd zoo hoog noodige ka raktereigenschappen te bevorderen en aan te kweeken? Het bezigen van ruwe en on gepaste uitdrukkingen zijn tijdens een voet balwedstrijd verboden. De scheidsrechter ziet hierop streng toe en bezit de bevoegd heid bij overtreding, den betrokken speler wegens wangedrag het verder medespelen te ontzeggen. Geven de statistieken er geen prachtig beeld van, dat in plaatsen, waar veel sport beoefend wordt, het alcohol ge bruik sterk dalend is? Kan het voetbalspel door geregeld contact met andere menschen geen verbroedering brengen en zulks behal ve van nationaal, zelfs van internatinnaal be lang zijn. Geachte lezers, wij gelooven,, dat dit nauwelijks behoeft te worden bevestigd. De populairiteit van het voetbalspel zegt U meer, als ellelange artikelen U kunnen ver tellen. Toch is deze populairiteit nog niet in iedere gemeente van dien aard, dat van een volledige belangstelling kan worden ge sproken. Inwoners van Soest en Soester berg helpt daarom mede de belangstelling in onze gemeente voor den voetbalsport in hooge mate bevorderen, door intresse te toonen voor de wedstrijden, welke in de ko mende Zondagen door het „Soester Sport comité worden georganiseerd. De plaatse lijke voetbalverenigingen werken voor een niet gering deel mee, aan het bevorderen van het Vreemdelingenverkeer. Gezien uit een oogpunt van Sport), opvoedkundige waarde en zakelijk rendement, blijve nie mand achterwege, deze zoo sympathieke wedstrijden bij te wonen. Ten overvloede wordt het programma nogmaals gepubli ceerd. Wij maken den geachte lezer opmerk zaam dat door het 30-jarige bestaan van den U.P.V.B. alle serie-wedstrijden een week zijn opgeschorst, waardoor óók de Soester- 'Sport-Comité-wedstrijden een week later zullen aanvangen. Het programma luidt: Terrein V.V. Soestdijk. 14 Juni Soestdijk ISoest I. 21 juni Soesterberg IEsvac I. Terrein „V.V. Soesterberg," 28 Juni Soesterberg ISoest I. 5 Juli Esvac ISoestdijk I. Terrein V.V. „Soest" 12 Juli Soest IEsvac I. 19 Juli Soesterberg ISoestdijk I. Terrein V.V. ^Esvac". 26 Juli Finale 3e en 4e plaats. 2 Aug. Finale le en 2e plaats. Bovendien bestaat het voornemen, om de reserve elftallen van de vereenigingen voor den aanvang van de eigenlijke wedstrijden een vriendschappelijken wedstrijd te laten spelen,. De Hoofdwedstrijden zullen in be ginsel des namiddags te 3 uur aanvangen. Namens het Soester-Sport Comité W. J. M. Klauwers, Secretaris. CLUBNIEUWS V.V. „SOESTDIJK" Wegens onvoorziene omstandigheden kunnen wij geen gevolg geven aan de Serie- wedstrijden der V.V. „De Sperwer". Ons eerste elftal gaat met eenige invallers naar Bilthoven om tegen B.V.C. 2 een wedstrijd te spelen, voor de wisselwedstrijden der U.P.V.B,. Daar B.V.C. 2 een sprekende over winning heeft behaald op de St. Boys zul len onze eerste elftallers hun tanden op el kaar moeten zetten,, willen zij het tot een overwinning brengen. Maar door een vlug en open spel en vooral mondje dicht te hou den, kunnen jelui het ver brengen. Alleen de aanvoerder heeft wat te zeggen en luiste ren jelui daar maar naar, dan is reeds ge wonnen.. Ons tweede is vrijaf, maar komt beslist de volgende week in het strijdperk en- wel tegen een tegenstander die niet voor de poes is. Nu eerste elftallers veel succes hoor. Ver trek per fiets om één uur van af het terrein en allen present en vol goeden moed. KANTONGERECHT TE AMERSFOORT Een goed opmerker. De weg te Soest naar Amersfoort is in behandeling van den aannemer Hense uit Eist bij Rhenen. Zoo'n weg in reformatie biedt allerlei moeilijkheden en zoo is wel begrijpelijk, dat de autorijder J„ O. een 40 M. het wielerpad nam. Maar toen kwam botsing met een auto met steenen van het werk, die een erf iets was opgereden om te kunnen keeren. Verd. zei, dat niet hij de aanrijder was maar wel W. v. d. Brink, die den auto met steenen bestuurde en opeens was teruggereden. Het kwam in het geding er dus op aan of die werkauto tijdens de botsing had stil ge staan), ja dan neen. Een der getuigen, de landbouwer Kortckaas bracht uitsluitsel,* hoewel hij op 30 afstands had gestaan en de botsing niet gezien, maar alleen ge hoord had. Toen verd. na het geval met veel gewicht de schuld op den ander had gelegd, was Kortekaas eens gaan kijken naar het spoor, door den werkauto op het erf nagelaten. Geen kwestie van, dat reeds werd terug gereden, want dan had het autospoor ver der moeten staan het land in. Dit was niet het geval; de auto met zwaren steenenlast stond na de botsing nog steeds aan het ein de van zijn eigen spoor, was dus niet terug gegaan. Ten overvloede zal nog gehoord worden R. van den Brink, die op den uit kijk had gestaan(. plus de verbalisant majoor van Leeuwen de Soester politie). De schroomvallige getuige. Vermoedelijk ook weer een aanrijdings zaakje, want anders kwam er zoowat niet L. A. METTROP UTRECHT Tandheelkundige Stationsplein 10 Spreekuren dagelijks van 9 tot 9 n.m. 's Maandags en Vrijdags speciaal ta rief Kliniekprijzen Specialist in herstellen van fouten of hinderlijke gebitten ter tafel heden Woensdag. Een zaakje uit Soest. Het compareerde ten twede male, en behoeft nu nog een derde, want de vrou welijke getuige J. H. heeft de Ambtenaar Q.M. beslist noodig en die juffrouw blijft zich maar achterbaksch houden. Thans heeft de Kantonrechter op verzoek van den Ambtenaar volgende week voor leiding gelast van deze bange getuige. De politie komt haar dus halen. We zijn be nieuwd naar haar getuigenis, Boterbereider en Margarineverkoopen. Men herinnert zich 't principieele A'foort- sche geval. Een melkslijter karnde zijn over geschoten melk„ zooals gebruikelijk is. Hij deed het in afzonderlijk gebouwtje op zijn erf, gescheiden door open plaats, gang, keu ken en twee kamers van den winkel, waarin ook margarine te koop was gesteld,. De Ambtenaar had 15 boete geëischt wegens overtreding van Art. 8 der Boter- wet luidende: In de bereidplaatsen voor boter en de met die plaatsen gemeenschap hebbende ruimten, benevens in die welke bij boterbereiders in gebruik zijn, mogen behalve die waar, geen andere vetten aan wezig zijn, dan die vermeld enzv Het vonnis, heden Woensdag geveld, hul digde de zienswijze van den verdediger rnrj. Stadig (A'foort) en die van den Kanton rechter te Haarlem. Die ^gemeenschap" met dat alles er tus- schen was niet bewezen, dus vrijspraak en „bij boterbereiders in gebruik" kan niet an ders beduiden dan bij de boterbereiding als zoodanig; anders zou wel korter redactie aan dit artikel zijn gegeven. Dat in gebruik zijn was hier niet het geval, dus moest hier volgen Ontslag van Rechtsvervolging. Of de heer Ambtenaar in hooger beroep gaat, konden we heden nog niet te weten komen. UITSPRAKEN KANTONGERECHT Dronkenschap: G» de H. Soest f 10 of 4 d. Iemand beneden 16 jaar sterkedrank ver strekken. J. K'. Soestdijk f 7.50 of 3 d- Arbeidswet: J. P. M> Soest f 10 of 4 dj.; P. Fi. Soest f 5 of 2 d. Wielrijdend de veiligheid van verkeer in gevaar brengen: R. v* d. W- Soesterberg f 5 of 3 d. Autorijden zonder spiegel: P. J. H. Soest f 5 of 2 d. VERVOLG Bij de bespreking van de door den heer van Klooster in „De Soester Bode" ge plaatste verdediging in zake het Heide- bloesem schandaal, zijn wij gebleven tot aan de overvloed van „ciefers" die de heer van Klooster de goedgeloovigen heeft voorge- draaid. Omdat men mogelijk niet meer weet wat deze gochemert daaromtrent precies ver teld heeft, laten wij het hier nog even woor delijk volgen. Een juiste berekening kon moeilijk ge maakt worden,, daar de prijzen van steen, steenpuin en basalt erg aan schommeling onderhevig waren. De prijzen der stee nen bewogen zich tusschen 50 en 60 gld. per 1000 en die der steenpuin van 4 tot 8 gldi. per kubieke meter. Aan de hand der gegevens werd een begrooting gemaakt, welke neerkwam op ongeveer 3.50 per vierkante meter en daar een verharding van 4 meter was voorgeschreven, kwam dit op 14 per strekkende meter. Voor het Vosse- veld is ongeveer,.'dezelfde berekening ge maakt. De hoofdweg (Heideweg) was met verlenging naar het lokaalspoor on geveer even lang als de overige wegen, zoodat ongeveer de helft der kosten kwam ten laste van den hoofdweg. Volgens de begrooting zouden de tota le kosten bedragen ongeveer f 40.000. De hoofdweg moest volgens con tract binnen het jaar verhard worden, waarom werd bij het transport reeds ge stort f 9.673.75, niet omdat dit precies de helft der kosten zou zijn, doch omdat f 30.000 was medegegeven en het trans port f 20.326.25 bedroeg; de rest 2 jaar later. De heeren Schadewijk, Vervat en anderen werd in den minder duren tijd voor weg verharding, rioleering en onderhoud f 28.30 per M. in rekening gebracht. Dit gebeurde ingevolge calculatie en advies van der» heer van Klooster* Voor het complex Heidebloe- sem wil hij ons wijs maken, dat in den al- lerduursten tijd f 14.per M voldoende zou zijn. Wij zullen hieronder letterlijk laten vol gen., wat de overeenkomst, die door den heer van Klooster is geteekend, daarvan zegt. Koopprijs f 20.326.25 voor grond, f 9.673.75 helft kosten aanleg en verhar ding van den hoofdweg. „De over de verkochte terreinen loo- pende wegens die daartoe door B. en W. in overleg met den kooper zullen wor den aangewezen, alsmede wegen die als nog zullen worden aangelegd, worden op kosten van de koopers van Gemeente wegen verhard). De kosten van aanleg en verharding van den hoofdweg (dat is den weg van af de Soesterbergschestraat midden over de heide naar den Oude Utrechtscheweg) moeten op heden voor de helft in handen van T. en WJ. gestort worden, terwijl de overige kosten in gedeelten gestort moe ten worden, telkens tot een bedrag door B. en W. te bepalen. De kosten van aanleg en verharding van de overige wegen zullen naar gelang dezer aanleg ter hand genomen wordt in nader door B. en W met de koopers overeen te komen gedeelten worden be taald. echter met dien verstande, dat jaarlijks minstens 1/10 gedeelte wordt voldaan van het bedrag, dat vooraf als kosten van aanleg en verharding door Burgemeester en Wethouders in overleg met de koopers zal worden vastgesteld. Dit bedrag begroot op f 40.000 zal stij-

De Soester | 1931 | | pagina 5