T. VAN VLIET „DE GOOI- EN EEMLANDER" Z Modelslagerij z Geld. N.V. EERSTE SOESTER ELECTR. DRUKKERIJ BOSCHSTRAAT 9 - BAARN ALLEEN EERSTE KWALITEITEN I Soesterberg. Rechtzaken. Ingezonden. Voor de'Vrouw Advertentiën ter overname Veel geld verdienen Duitsch meisje Aangeboden „HET HANDELSHUIS" Wagen voor 7 personen Klein Engendaalweg 94 (met Zondagsblad en Kindercourant) Het en voor Soest Soestdijk is thans gevestigd bij de OPGERICHT 1899 TELEFOON No. 330 POSTGIRO No. 146487 de hij ook voor de subsidie. Hij ziet in de sport de toekomst voor de jeugd. Hij hoopt dat het Gem.-bestuur meer en meer aan dacht zal schenken aan dergelijke gelegen heden. Hij hoopt dat zij nog vele lauweren zal oogsten. De heer Bouma feliciteert, haar onder aanbieding van bloemen. De heer de Zoete overhandigde haar in gedichten na mens de jongens. De praeses dankt allen die hebben bijgedragen tot de huldiging. Al les bijeen heeft Soest zijn beste beentje voor gezet. UITGESTELD Wegens zeer ernstige ziekte van Pastoor Müller zijn alle festiviteiten ter gelegen heid van zijn zilveren priesterfeest op 15 dezer uitgesteld. Velen zullen in den geest medeleven met den pastoor. GEVONDEN VOORWERPEN Een hondenhalsband. 2 broches. Een heerenportemonnaie. Een zilveren armbandhorloge. Een gummischoen. 2 sleutels. Een handtaschje. Een portemonnaie. Een notitieboekje. AANRIJDING. Maandagavond omstreeks 8 uur werd bij de politie aangifte gedaan van een plaats gehad hebbende aanrijding nabij Nieuwer- hoek. Een militair motorrijder nam dc bocht VredehofstraatBurg. Grothestraat geheel links met tot gevolg, dat hij een wielrijdster aanreed, die kwam te vallen. Het rijwiel liep beschadigingen op, doch de wielrijdster kwam er goed af. De mo torrijder nam de kosten van reparatie van het rijwiel op zich. AANGEHOUDEN Maandag is door de politie alhier aange houden een 12-jarigen jongen, genaamd A. van M., afkomstig uit Naarden. Volgens mededeeling zou hij op weg zijn naar Er- melo met voorkennis zijner ouders. Al spoedig bleek echter, dat deze van niets wisten en het gevolg was, dat onze jongen terug werd gebracht naar Naarden, alwaar hij aan d politie werd overgegeven om te worden thuisgebracht. BOTSING. Zondagmorgen reden twee automobielen vrij hard op de Vredehofstraat. De een wil de toen den ander nog passeeren, doch dit lukte niet zoo erg. De voorrijdende auto werd door de laatste van achter aangereden en vloog daardoor tegen een boom. De ma- terieele schade is vrij groot. De aanrijdende auto reed door, doch letter en nummer zijn bekend. De politie stelt een onderzoek in. ONDER DEN TREIN. Zaterdagmorgen omstreeks 11 uur pas seerde de familie v. d. L. den onbewaakten spoorwegoverweg nabij de halte de Paltz. In het gezelschap waren meerdere kinderen. De familie is afkomstig uit Gouda en was gelogeerd in een pension aan de Bosstraat. Per fiets trok men over het rijwielpad en arriveerde net bij den onbewaakten overweg bij de halte de Paltz, toen een trein uit de richting Utrecht naderde. De geheele fami lie kon niet vlug genoeg meer den overweg passeeren. Men riep eenige kinderen nog toe voorzichtig te wezen en te wachten, doch het 11-jarige dochtertje J. v. d. L. kon blijkbaar niet tijdig genoeg meer stoppen. Juist op den overweg kwam haar rijwiel tot stilstand en stapte zij af, doch toen was de trein reeds vlak bij. Rijwiel en meisje werden door den trein gegrepen, de fiets werd met een slag weg geslingerd, het meisje sloeg over het hoofd en kwam net tusschen de rails terecht. Hoe wel de machinist onmiddellijk stopte, kon niet worden verhoed, dat de geheele trein over haar heen reed. Wonder boven wonder bleek het meisje er echter nog vrij goed afgekomen; wel had zij zeer vele bloedige verwondingen opge- loopen, maar haar toestand is niet hopeloos, hoewel natuurlijk wel zeer gevaarlijk. Met dc in den tTein aanwezige brancard werd zij in den trein naar het station Soest gebracht, alwaar Dr. Donker de eerste hulp verleen de. Daarna werd zij met de ziekenauto naar het ziekenhuis De Lichtenberg te A'foort Vervoerd. Hoewel haar toestand aanvankelijk ern stig was, maakt zij het thans naar wij ver nemen naar omstandigheden redelijk wel. of slecht begrepen. Van de zon echter is bijna ieder overtuigd, het moge dan meer of minder bewust zijn, dat zij het leven en het licht is. Daarom het leven, omdat zij ons bestaan zelve in stand houdt, dat eiken dag weer opnieuw beleefd wordt. En de dag, dat is het aantal uren tusschen zonsop- en zons ondergang, voelen we als het eigenlijk en daarom voornaamste deel van ons leven in wakenden toestand, in tegenstelling met de nacht, waarin we gewoonlijk van niets meer afweten. Vandaar, dat bijna alle volkeren in hun ne zegswijzen het onderscheid tusschen dag en nacht te kennen geven als het verschil bjj uitnemendheid, waarbij dan alles wat op den dag betrekking heeft meestal tot de goede en 'schoone dingen kan gerekend worden. De beide gewichtige heelalverschijn«e- len van dag en nacht, die zich regelmatig herhalen, bezitten wellicht een allesover- heerschen invloed op al wat leeft, in het bizonder op den mensch. Reeds van de vroegste tijden af hebben de mensehen de zon als een godheid ver eerd, wijl zij gevoelden, dat rij de bron was van al het aardsche leven. \Vant zon der haar wekkende en onderhoudend^ kracht zou toch het leven op onze planeet onbestaanbaar zijn. Zelfs in onze Wester- sche landen wordt in de laatste jaren de beteekenis der zon voor het welzijn der mensehen meer en meer erkend. En de excessen hierbij daargelaten, is het op zichzelf een verheugend verschijn sel, dat men de zon weer waardeeren gaat om haar onvergelijkelijke levenskracht en majesteit. Want hoe vreemd het ook schij nen moge, toch is het waar, dat in ons klimaat de zon het meest op prijs gesteld kan worden. Waar zij, als in de tropen, heerscheres- se is en oppermachtig, daar kan zij ook wreed zijn en zelfs dooden. Op den duur is zij voor de menschheid slechts duldbaar, wanneer zij getemperd wordt door nu en dan een bewolkte hemel. Zooals wij ook nu weer in deze dagen be leven. Men vindt het wel erg onaangenaam wanneer soms in enkele dagen de zon niet van achter de wolken komt, toch kan het echter een groote weldaad heeten om haar niet in haar alles-vernietigende majesteit, in haar onmeedoogende felheid te leeren kennen. Slechts in een streek als de onze, die tot de gematigde luchtstreken gerekend wordt, maar waar de zon, zoo zij schij nen wiil, dank zij ook de terugkaatsing van licht en warmte door het heidezand een zeer groot effect heeft, daar kan ook de dag, bon des weikzamen levens, dien vol len wasdom van menschelijke levenskracht geven, welke onontbeerlijk is voor prak- tischenarbeid. Voor wie werkelijk van de zon houdt, is het leven in zulk een streek in dat op zicht een zegen, wijl de gewenschte tem pering door de wolken van liet anders te felle zonlicht zijn gloed en het leven er- an doet liefhebben om zijn onophoude lijke afwisseling van licht. Nu eens wordt r verlangd, naar meer zon, maar dan weer, wanneer de bodem hier bedenkelijk gaat uitdrogen en gras en andere gewas sen verschroeien gaan, naar wat meer bewolking en afkoeling. Een dergelijke matige zonnekoestering beteekent voor plant, dier en mensch het. leven, dat door een toevloeiende energie onderhouden wordt. Zoodra het zonlicht door ons ontvangen wordt, stralen wij op onze wijze uit. Zoolang wij nog als onbe- wusten leven, verkeeren wij nog in de meening, dat alles wat onsvan buitenaf aantrekt met liefde en haat dit van zich zelf heeft. Later soms ontdekken wij, lat iets in ons, dat op al die dingen ïea- geert, ze zoo voor ons doet zijn. En zoo zal iemand, die aangetrokken wordt door de glans en de bekoring van de zon, ook zelf zon in 't harte dragen. Onze mooie heidestreek, waar de zon r\ag vrijuit schijnen kan, is gelukkig voor een 'ieder toegankelijk. Moge er het ge temperde zonnelicht ook in deze dagen aan zeer velen levensvreugd en verkwikking schenken. TOESCHOUWER. VAN DEN HEUVEL. Wie zou de zon niet liefhebben, die schijnt over strand en heide? Wie is zog ongevoelig om te durven zeggen, dat het hem of haar niet schelen kan of de zon al dan niet wil schijnen. Van vele dingen, die geluk en welzijn kunnen aanbrengen en soms zeer dicht bij liggen, wordt de waarde vaak miskend den aangekocht, spoedig tot stand komen; voor het deel VollenhoveHuis ter Heide was de oplossing, welke gepaard moest gaan met een wijziging van het tracé, niet zoo eenvoudig. 2. In afwachting van de verbetering van het deel VollenhoveHuis ter Heide zijn aan de verharding daarvan geen groote kosten besteed. Dat de toestand van die verharding voor vrijwel alle gebruikers van dezen weg geva ren zou doen ontstaan, kan niet worden toe gegeven. 3. Nadat verschillende plannen zijn on derzocht en daarover de onderscheiden ad viezen waren uitgebracht, is onlang6 een plan vastgesteld, terwijl bij de wet van 28 Mei 1931 (Staatsblad No. 2U7) het algemeen nut is verklaard van de eigendommen, noo- dig voor de verbetering van den weg, zoo dat eerlang het werk voortgang kan hebben. Het ligt intusschen in het voornemen spoe dig aan de verharding die verbeteringen aan te brengen, welke geen langer uitstel gedoo- gen. ORANJEVEREENIGING. Van het permanent feestcomité ontvingen wij de volgende mededeeling: De oproep in de pers tot bijwoning van de vergadering op 30 Juli j.1. voor de be spreking van de Oranjeviering op 31 Aug,. a.s. is blijkbaar niet voldoende geweest. De opkomst was matig. Wederom worden de leden der beide Oranjeverenigingen en belanghebbenden opgeroepen tot bijwoning van een algemeene vergadering op 6 Aug. a.s. in het Zwaantje om 8.30 des avonds, n korte trekken luidt de agenda als volgt- 1 Het organiseeren van een winkelweek. 2. Het organiseeren van een optocht. 3. Het samenstellen var het programma en het benoemen van subcomité's. Aangezien het niet mogelijk is allen schriftelijk in kennis te sellen, zal, behalve in de pers, een oproep worden bekend ge maakt bij verschillende winkeliers. Komt allen. RIJKSWEG AMERSFOORT-UTRECHT Op vragen van den heer Visscher be treffendere verbetering van den Rijksweg van Amersfoort naar Utrecht heeft minis ter Reijmer het volgende geantwoord: 1. De slechte toestand, waarin destijds dc verharding van de rijbaan en het onmiddel lijk daarlangs gelegen rijwielpad van den Rijksweg Utrecht—de Bilt—Soesterberg— Amersfoort verkeerde, eischte verbetering; zoodra de noodige middelen door de We genbelastingwet beschikbaar waren, is -dan ook toe die verbetering overgegaan; waarbij onder meer voorzien was de aanleg van een afzonderlijk rijwielpad. Voor zoover betrof het gedeelte Huis ter HeideAmersfoort kan die verbetering, mede omdat de benoodigde terreinen na genoeg geheel in der minne konden wor- keerde zijde van de straat moesten weg- luchten. Tevens kreeg hij nog f 50 erbij, omdat hij in Soest op 1 Juli 's middags kwart voor 2 in de Kerkstr. het linksche paard voor een disselwagen van A. J. van 't Klooster had geraakt (zonder blessuur), doordat te vlug naar rechts was gewend. Snijden, zei de Kantonrechter, hetwelk vetd. vertaalde met .coupeeren De Ambtenaar had voor dit laatste geval ook een half jaar ontzegging gewild, omdat het hier een recidivist gold. De Kantonrechter wilde er thans nog niet toe overgaan, maar lei het vast in het zuur voor volgenden keer. Dan zou 't wis en ze ker worden opgediend. KANTONGERECHT TE AMERSFOORT Kenteeken genoeg En toch leek de Kantonrechter eerst aan schuld te twijfelen. Dat doen als beschon ken mensch kon best zijn voortgekomen uit ingeademde gassen, toen hij zijn auto aan den onderkant had opgelapt. Ja, zoo'n zelfde soort verweer was ook opgeworpen te Utrecht bij een zelfde be- chuldiging: autorijden in beschonken toe stand. Dat verweer in Utrecht had hem niet van f 40 boete afgeholpen, en hielp thans niet ai van 2 weken hechtenis. De Rechter wou nog niet aan het broodbeletsel, het ont zeggen van rijbevoegdheid. B. B. Z. van Soesterberg zal dus twee we ken lang geen dancing kunnen bezoeken. Veldw. van Raad had 's man auto zien staan voor het café aan Soestduinen; de bumper hing er in flaiden bij. Hij zag den thans af wezigen verd. waggelend naar buiten tre den en den auto, gek het hek uitsturen. En uit het café had men hem ook gewaar schuwd niet verder te rijden. Het wankele gevoelen van den Rechter werd stevig gezet door een tweede getuige, waarbij tevoren nabij den Ossendamweg zonder eenige aanle:ding het hek had stuk gereden. Neen, van de kwaaie autogassen bleek het werkelijk niet gekomen te zijn. Niet op de hoogte cheen de Soesterbergsche chauffeur A. van D., die in de Banningstraat met zijn motor aan de verkeerde zijde een auto was gepas seerd, en nog wel aan een bocht. In het verbaal was er sprake van, dat hij het per auto zou geflikt hebben, en 't was per motor geschied, Van het autoverbaal werd hij vrijgespro ken, en per motor werd hij nu veroordeeld tot f 20. En over motor-verbaal niet sprak, •prak. Was hij maar blijven staan op dien auto: Om soortgelijke vergissing werd 'n netelig geval later van de baan geschoven. Het z.g. wielerpad Dat was het geval van den wielrijder te Amersfoort op een der klinkerpaden naast den keienrijweg in de Utrechtschestr. Hij was daar blijven rijden ook langs een voorgaande auto of melkwagen heen. Rn dat mocht niet volgens den agent. Ondanks het voor hem vrij liggende pad, had hij den rijweg onveilig moeten maken, had links om den auto of wagen moeten heenpedde len. Men herinnert zich de geschiedenis van vorigen keer. Die agent had gelijk volgens de wet en smeet niet zijn verbaal alles goed verkeer ten onderste boven. We hadden ge dacht heden de uitspraak te krijgen: Schul dig, zonder oplegging van straf, wegens het misleidende van den toestand. Men heeft nog beter gedaan. AIJcs ging den doofpot in, mogelijk in onderling*, over leg tusschen Justitie en politie. Wel waren drie Amersfoortsche agenten aanwezig voor drie andere gevallen, maar de verbalisant in quacstie was er niet. En de Ambtenaar zei, dat nader onderzoek niet had uitge maakt, dat men met een auto te doen had gehad en niet met een paardenmelkwagen, zooals de wielrijder beweerde. En zoo stel de de Ambtenaar vrijspr. en de Kantonrech ter verleende vrijspraak. Aldus liet men dat klinkerpad blauw-blauw, een practisch be- luit. Halte Soestdijk Beter nog de spoorboomen aldaar. Reeds vaak zijn die in geding geweest van het Kantongerecht. Bij het neerdraaien der hoo rnen kan de haltechef den weg naar den Soestdijkerkant niet overzien, en daarom wordt eerst de boom aan den Soesterkant neergelaten. 1 Juli v.m. 10 uur rustte die laatste reeds in laagstand en was de andere ook al in da lenden gang. Hieronder schoot de thans niet aanwezige H. H. heen. Hij moest nu uit de boomen te rug, maar deed dat niet zonder tegen te spartelen. En dat zal hem geen goed heb ben gedaan. Het kost hem nu f 10 boete. Maar wa er geen gevaar? had de Rech ter geinformeerd. Neen, de trein kwam eerst over 4 minuten. Zie, daar stonden we paf van, dat op dit drukke punt nog niet van Spoorwegen is verkregen de faciliteit, dus de tijd van af sluiten aan de prudentie van den wachter wordt overgelaten, zooals bij vele overwe gen is toegestaan. Of werd daarvoor nooit moeite gedaan? Arbeidswet Overtredingen van Arbeidswet en Inva liditeitswet werden in dozijn behandeld. J. W. te Soest, werkeloos timmerman, maar had onderwijl van half Juni tot in Aug. bij zijn zwager den tuinder W. gear beid tegen kost en inwoning plus wekelijks een geldbedrag, naar dat gewerkt was, en dat wel eens f 6 had bedragen. En daar had hij niets van verteld tegen den ambte naar van den Raad van Arbeid. Ja, dat is niet zuiver werkeloos. Het kost den man f 15 of 5 d. Een automobilist te Amersfoort liep f 25 op voor het na-ne men van een bocht links te riiden, waardoor een paar wielrijders angstig naar de ver UITSPRAKEN KANTONGERECHT Dronkenschap: J. H. Soest f 10 of 4 d.; L. O. Soest f 15 of 6 d. Wiel rijden zonder licht. P. J. van B. Soest f 5 of 2 d. Idem zonder bel: J. S. Soest f 2 of 1 d. Idem en links uitwijken: H. J. E. Soest f 3 of 1 d. In Soest te snel rijden: C. M. de W. Rot terdam f 15 of 6 dagen, (plus f 5 of 2 d. voor niet toonen rijbewijs; F. F. L. Heerlen f 15 of d.; G. C. B. Den Haag id.W. B. Rotterdam idem; J. H H. Utrecht f 10 of 4 dagen; W. H. F. K. Utrecht f 7.50 of 3 dagen. Soest, 4 Aug. '31. Geachte heer Redacteur, Mogelijk wilt U, door opname van deze regels helpen bekendheid te geven aan het navolgende: Bij voldoende deelname zal, uitgaande van de afd. Baarn v.d. Kon. Ned. Mij. van Tuin bouw en Plantkunde, in den komenden win ter te Soest doo een deskundig prakticus een cursus voor volwassenen in twaalf les sen worden gegeven in het snoeien en ver der onderhoud van vruchtboomen. De les- >en zullen twee uur duren en een of twee maal per week worden gegeven, voorts ge volgd worden door praktische demonstra ties. Nadere inlichtingen verstrekt onderget. gaarne. Onder beleefde dankzegging voor Uwe medewerking, Hoogachtend, J. A van Beek, Ringweg 14A. Soest. Buiten verantwoordelijkheid der Redactie ALS HET HOOGZOMER IS.. Als het hoogzomer is, zoodat de mus- schen van de hitte op het dak zitten te ga pen, zooals de uitdrukking luidt, dan doen de bedrukte katoenen of tussor jurkjes op- geldt, want we kunnen er bij wijze van spre ken dan nooit genoeg van hebben. Het goed is zoo gauw vuil met de warmte en er is bovendien niets heerlijkers, dan na een war men dag zich fijn wat op te frisschen en een koele, schoone jurk aan te trekken. Nu, om de duurte behoeft men het feitelijk momen teel niet meer te laten. De uitverkoopen zijn al begonnen en er zijn voor een gering be drag alleraardigste stofjes en lappen „op den kop te tikken". En als men bedenkt, dat de zomer nog lang kan duren, dan is het heusch nog wel de moeite waard, om naald en draad op te zoeken. Zie bijvoorbeeld eens naar het model links op de teekening (No. 73). Dit is van bedrukte tussor, beige, met leuke, vroolijke gele en groene bloemp jes. Het lijfje is met apart in een punt op gezet bovenstuk, met ingestikte plooien, die zich naar beneden voortzetten en pas onder de heup vrij komen. Men heeft er maar drie meter stof van 1 Meter breedte voor noo- dig. Een leuk eenvoudig 'ensemble is ook nummer twee (patroon 2874), dat van een fantasiestofje is, ook al beige, maar met bruine figuurtjes. l>e rok vormt van voren en van achteren twee grove plooien. Vanaf den volan loopen stolpplooien Totaal heeft men 3 nieter stof van 140 breed noodig. Dc jurk zelf is natuurlijk zonder mou\ven, om dat er dit jasje met opstaand kraagje en korte mouwtjes op gedragen wordt. Behal ve de mouwlooze jurken, /iet men deze ja ponnen met heele korte mouwtjes bij/onder veel gedragen worden. L O E S. Van deze japonnen zijn knippatronen ver krijgbaar tegen betaling van 75 cent. Post wissel zenden aan: De Beurs, Amstellaan 00 Amsterdam-Z. Op het strookje nauwkeurig vermelden: Naam en adres van afzender, nummer van het gewenschte patroon, en maat. De maten 40 tot 52 kunnen geleverd wor den. s> f 4 EERSTE SOESTER DRUKKERIJ <S t> 4 si 4 4 rara 4 rara 4 5 ra HET 4 tg ra. BETERE ra 4 4 DRUKWERK ra 4 4 ra IS een ZAAK s 4 4 ra VAN VERTROUWEN ra 4 KOM DAAROM BIJ ONS ra 4 4 WIJ LEVEREN HET ra 4 4 rai BESTE TEGEN DE ra <4 4 ra LAAGSTE ra 4 4 ra PRIJZEN S 4 4 ra ra ra 4 0i 4 rara 4 4 4 4 4 4 VAN WEEDESTR. 7, SOESTDIJK 4 4 4 Door het verbindend worden der eenige uitdeelingslijstis het faillissement van H. BOS; pluimveehouder, wonende te Soest, geëindigd. Baarn, Cantonlaan 5 1 Aug. 1931. De Curator. Mr. H. J. G. Janssen van Raay. 2 mooie eikenhouten ledikanten met spring- veeren matras aangeboden. Prijs billijk. Brieven onder No. 95 aan het bur. v. d. bl. kan iedereen, wanneer hij onder zijn ken nissen of elders (b.v. in vereenigingen, fa brieken, inrichtingen enz.) een artikel ver koopt dat aan verbruikers groote voordee- len brengt. Brieven onder No. 999 aan het bureau van dit blad. 27 jaar, Hollandsch sprekend, biedt zich aan in klein gezin tegen 1 September. Liefst Baarn of Soestdijk. v.g.g.v. Brieven onder No. 99 aan het bur. van dit blad. zoo goed als nieuwe aardappelschilmachine. Brieven onder No. 97 aan het bureau van dit blad. Restanten Damesgoedercn Dameskousen 5<T cent prachtkwaliteit zijde-flor puni-hiel. Tricot Gombinations (hemdbroeken) 59 cent Regenmantels Koopjes1 Soest, Soesterbergschestraat 51. Tel. 2200 Hilversum. Havenstraat 97. Telefoon 2602 Solide financieel® instelling, biedt aan soli de personen, met vaste positie. GELD TER LEEN AAN, tegen matige rente. Bedragen beneden 200.zonder borgstelling. Geen kosten vooruit. Geheimhouding verzekerd. Brieven onder motto „Geld", aan het Bu reau van dit blad. Luxe Auto Verhuur-Inrichting BILLIJKE CONDITIËN (bij de Bosstraat) Soest. 60ste Jaargang Hoofdkantoor Opgericht 1871 Hilversum, Groest 21 Telefoon 18 Van Weedestraat 7 - SOESTDIJK - Telef. 2062 Bezorging te Soest—Soesldijk door eigen loopers, denzelfden dag van verschijnen. Abonnementsprijs per kwartaal f 2 50; per week f 0.20

De Soester | 1931 | | pagina 2