Een vuurwerk van „De Soester" Rechtzaken. Binnenland. Burgerlijke Stand Waarom is de zigeuner een paardendief? Aangeboden aan de abonné's. Wetenswaardigheden op Administratief en Fiscaal terrein. toen kreeg ik ten antwoord dat het alleen geldig is voor zakenmenschen die een kind boven de jaren en in de zaak werkzaam heb ben maar ik heb geen zaak maar ook geen vrouw en daar ik nog 3 kinderen heb die de zorg van de moeder nog groot noodig hebben, maar aangezien mijn dochter van 22 jaar dat nu moet doen zou ik gaarne van U hooren of ik nu dat van mijn inkomsten kan aftrekken of niet. Gaarne zou ik daar wel eens iets van willen hooren in Uw vra- genbus of dat U mij persoonlijk schrijft; ik zal er een postzegel in doen voor antwoord, maar U mag het ook in de vragenbus zet ten, want ik reken dat het goed voor mij is maar als U het in de vragenbus zet ook voor anderen die soms in hetzelfde geval staan en als het mogelijk is hoop ik dat U op mijn vraag een antwoord kan geven en dan bij voorbaat mijn dank. Antwoord: Het loon van Uw meerderjarige dochter inoogt L' niet in mindering brengen. Als zij in Uw bedrijf werkzaam was, zou dit wel mogen, maar thans nu zij uitsluitend in de huishouding behulpzaam is, mag het niet. Vraag 116 Door dezen neem ik de vrijheid mij tot U te wenden teneinde inlichtingen te beko men omtrent mijn aanslag in de belasting naar inkomen en vermogen. Ik ben n.1. aangeslagen naar een inkomen van f 1520. Deze is m.i. veel te hoog daar ik slechts 7 mnd. van dit belastingjaar heb gewerkt en mijn inkomen per week slechts f 23.04 bedroeg. Hierbij komt plm. 15% stukloon, terwijl er voor Pensioen, ziekenfonds en ziekenkas f 2.05 werd afgetrokken. Op 8 Nov. j.1. ben ik uit mijn betrekking ontslagen, waarna ik een zaak in Manufac turen begon welke tot nu toe met een ver lies van f 125 werkt, waardoor ik ben be sloten om ook deze zaak aan den kant te doen. Nu ben ik reeds een 14 dagen werk loos. Mijn vrouw heeft verdiend met werken f 50. Ben ik verplicht de volle belasting te be talen of heb ik recht op vermindering? Gaarne zou ik hierover Uw oordeel wil len weten. Antwoord. Uit Uw schrijven leid ik af, dat U vaste arbeider was. Op 1 Mei moest U aangeven Uw jaar-in komen. De aanslag zal dan ook niet zooveel be zijden de waarheid zijn. U heeft echter op 8 November j.1. Uw beroep gestaakt en U is een zaak in manu facturen begonnen. Wij raden U aan, den Inspecteur even mededeeling te doen van het feit, dat U op 8 November uit Uw betrekking is ontsla gen, dat U dus Uw beroep heeft gestaakt en dat U op grond hiervan ontheffing wenscht van Uw aanslag Inkomstenbelas ting. U hoort dan van den Inspecteur wel nader. genoeg was, en had S. met de bus van 5 uur naar Soesterberg afgezonden. Op het kantje af van „in kennelijken staat", zoo zei deze thans. Ook had hij stotterend spre ken opgemerkt enz. De persoon, bij wien het tuinafzetsel was stuk gereden sprak ook van dranklucht en van kinderpraat. Men weet het: niet dronken: 2% uur te voren in Baarn slechts gebruikt een kop koffie, een glas bier, een glas water. Een vreemde dronk-mixte. De Kantonrechter vulde echter aan. En in Soest zelf ook nog bier. Bij Soestduinen was één biertje ge dronken, één nog besteld en geen betaald. En dat alles kwam niet van alcohol maar van uitlaatgassen. 1% uur had verd. onder zijn auto liggen te repareeren vlak bij den uitlaat. Kom, kom, zei de Ambtenaar O.M. mr. Abbing. In open wagen zitten en daarna meer dan een half uur in een café en dan nog bedwelmd door die uitlaatgassen, die verslappend moeten gewerkt hebben in plaats van aan te sporen om door achteruit rijden vrij te komen uit het gaashek. Deze vond het bijzonder opvallend, dat die chauffeur met in lappen hangende bum per en verward in een hek, niet eens zijn auto was uitgekomen om polshoogte te ne men van de averij c.a. De verbalisant had nog bijgevoegd, dat verd. zich den laatsten tijd, ook nu nog, zich geheel aan den drank overgeeft, wat hij vroeger nooit deed. Een vroeger vonnis van f 40 voor hetzelf de soort kwaad, dee dook al geen goed. De Ambtenaar O.M. bleef bij den eisch van het oude vonnis. De verdediger mr. Manus (Utrecht) steunde het gevoelen van zijn cliënt, be dwelming door uitlaatgassen. Vrijspraak moest komen, want geen enkel bewijs was geleverd, dat alcohol hier de bedwelming had veroorzaakt. En het „kinderpraat" van den eene getuige was niet verduidelijkt door het noemen, wat dan wel gezegd was. Kui ken kon reeds inet een enkel glas bier. Dat was geen graadmeter. Als grondoorzaak der bedwelming wees spr. op den toestand van verd., die boven zijn zenuwen leefde. Het garagebedrijf deugt niet voor hem en zal hem physisch en phychisch ten gronde brengen. Daarom wordt reeds getracht de zaak over te doen. Mocht geen vrijspraak kunnen verleend worden, dan drong spr. aan op een lichte geldboete of bij onverhoopt opleggen van hechtenisstraf, dit voorwaardelijk te doen. Volgende week uitspraak. Voor de verandering in de zittingsdagen van het Kantongerecht te Amersfoort ver wijzen wij naar het desbetreffende, onder „Officieel" voorkomende, bericht dienaan gaande. Redactie. UITSPRAKEN KANTONGERECHT Te Soest zonder vergunning in tenten kampeeren: M. V. Amsterdam f 1 of 1 d.; B. van de B. id.M. C. id. Wielrijden onder invloed van alcohol: O. H. Soest f 15 of 10 d. Wielrijden en in Soest een paard geleiden E. M. aldaar f 5 of 2 d. Wielrijden op verboden weg: Hl B. Soest f 5 of 2 d.; C. C. A. S. id. Idem en in Soest zich aan een auto vast houden: C. de B. aldaar f 5 of 2 d. Te snel rijden in Soest: G. P. W. Utrecht f 20 of 8 d E. de G. Noordwijk id.; P. A. A. W. Utrecht f 25 of 10 d.; G. van D. Rot terdam f 15 of 6 d. VERKORTING MILITAIREN DIENST- TIJD Het is bekend, dat jaarlijks in Juni te 's-Gravenhage wordt uitgeloot, wie van hen die in het kalenderjaar 18 jaar worden, in elke gemeente het eerst in aanmerking ko men om de militaire opleiding te ontvangen. (Voor 1031 is dit Boele). Vanaf dat tijdstip kan ieder met vrij groote zekerheid uitmaken of hij zal moeten dienen, te meer waar, door het „een-zoon- per-gezin"-stelsel, de vrijstelling wegens op leiding tot een geestelijk ambt en de afkeu ring, elk jaar blijkt, dat de kans om te moe ten dienen (voor elke gemeente verschil lend) 90 of meer bedraagt. De wet geeft de gelegenheid om op twee wijzen de militaire verplichtingen te vol brengen, t.w.: A. In de kazernes; B. Grootendeels ter plaatse bij het voor oefeningsinstituut. Zij, die niet meer dan het 7e leerjaar onderwijs ontvingen, komen niet voor op leiding tot een rang iii aanmerking. Zij kunnen echter bij verschillende wapens met verschillende oefentijden worden ingedeeld. Deze oefentijd bedraagt voor de onberede- nen 5% maand, voor beredenen der Artil lerie 12 maanden, voor Cavallerie 15 maan den kazernedienst. Door zich tijdig op te geven bij het voor oefeningsinstituut heeft men keuze van wa pen, t.w. infanterie of onbereden artillerie met een eerste oefentijd van 5% maand en bovendien verkrijgt men daarop bij het be zit van bewijs van voorgeoefendheid vier maanden verkorting. Zoodoende wordt de jongeling dus zoo kort mogelijk uit zijn maatschappelijke functie en zijn omgeving gehaald. De verbintenis bij het vooroefeningsinsti tuut beteekent oefenen gedurende 1 jaar tot een maximum van 3UU oefenuren, ver deeld over twee avonden per week (op uren, zooals de klasse het best schikt; worden dus in overleg met de jongelui bepaald). Is eenmaal het diploma behaald, dan wordt nog ÖU uren per jaar (dit is 1 2 X per maand) geoefend tot den aanvang van de eerste oefening. Tijdens de oefentijd moet worden deel genomen aan een tweedaagschen marsch; het examen zelf duurt 1 dag. Deze jongelui moeten zich opgeven voor 28 Augusus van het kalenderjaar waarin zij 18 jaar worden. (Zij die geboren zijn in 1913). De opleiding geschiedt van Rijkswege. Op rijkskosten worden de deelnemers gekleed. In verband met het dragen van beenwind sels moeten de deelnemers zich een paar hooge schoenen aanschaffen. Keuring vindt vooraf plaats. Gelegenheid tot het ontvangen van in lichtingen en tot het sluiten van een ver bintenis bij het vooroefeningsinstituut be staat ook schriftelijk. EEMNES. BEVOLKING. In de maand Juli vertrokken uit deze ge meente 8 personen, waarvan 4 m. en 4 vr., terwijl 2 personen overleden, 1 m. en 1 vr. Er vestigden zich 27 personen, waarvan 15 m. en 12 vr-, terwijl het aantal gebore nen in totaal bedroeg 2 personen, waarvan 1 m. en 1 vr. Totaal werd dus de bevolking over de afgeloopen maand met 19 personen ver meerderd. Huwelijken werden in de maand Juli niet gesloten. AMERSFOORT HONINGMARKT Aangemoedigd door het succes, behaald met het houden van een voorjaarsbijenmarkt te Amersfoort, heeft de Centrale Marktcom- missie van den Ring „Amersfoort en Om streken" van de Vereeniging tot Bevorde ring van de Bijenteelt in Nederland besloten in het laatst van September, of in het begin van October een honingmarkt te houden, waarop alléén gegarandeerd zuivere Neder- landsche honing onder het Rijkshoningmerk te koop zal zijn. Het groote publiek kan nader in kennis komen met het product der Nederlandsche imkers. Het houden van een lezing door een ter zake bevoegd te achten persoon over ho ning onder Rijkshoningmerk zal het groote publiek op de hoogte brengen van het nut van het gebruik van honing. DEN HAAG. HET NED. PAVILJOEN TE PARIJS. De opening van het nieuwe Ned. Pavil joen op de Koloniale Tentoonstelling te Parijs is thans definitief vastgesteld op Dinsdag 18 Augustus 'smiddags om 3 uur. Bij de opening zal de minister van buiten- landsche zaken de Nederlandsche regeering vertegenwoordigen. Ook de nieuwe gouver neur-generaal van Ned.-Indië jhr. mr. B. C. de Jonge zal de opening bijwonen. HILVERSUM. VAN ZES METER HOOGTE GEVALLEN. Dinsdagmiddag te half vijf is de 31-jarige timmerman W. Lubbers uit Vreeswijk, die hier werkzaam was bij den bouw eeuer school aan de Snelliuslaan, bij het leggen van ijzeren buizen, doordat hij het even wicht verloor, van een zes Meter hooge stelling gevallen en daarbij op een stalen balk terechtgekomen. Hij werd met een zware hersenschudding naar de R.K. zieken verpleging gebracht, waar hij na korten tijd is overleden. Het slachtoffer was gehuwd en vader van drie kinderen. STEENWIJK. EEN AUTO-ONGELUK. Een gezelschap bedevaartgangers uit Del den, die naar Dokkum waren geweest is Woensdagavond een auto-ongeluk overko men. Op den terugweg kreeg de chauffeur van één der wagens, even buiten Steenwijk een flauwte en dientengevolge reed de wa gen tegen een boom. De groote autobus werd zwaar bescha digd, terwijl de chauffeur B. W. Luken uit Weerselo vrij ernstig werd gewond. De toe vallig passeerende dr. Tolen uit Staphorst verleende eerste hulp. Spoedig was ook dr. Layendekker van Steenwijk aanwezig en konden verschillende inzittenden, die snij- wonden hadden opgeloopen, ter plaatse wor den verbonden. De chauffeur is na verbon den te zijn, naar het ziekenhuis te Zwolle vervoerd. Mej. H. J. Dissel uit Ambt-Delden werd naar Steenwijk gebracht en kon na verbon den te zijn, met het gezelschap vertrekken. Autobussen uit Meppel waren spoedig ge- requireerd, waarmede de inzittenden van den verongelukten wagen de reis konden voortzetten. SCHOONHOVEN. POGING TOT MOORD EN ZELF MOORD. Maandagmorgen heeft de ruim 70-jarige zilversmid A. P. zich door ophanging van het leven beroofd. Tevoren heeft zich in den voorafgaanden nacht in het huis van den ouden man een drama afgespeeld. Hij heeft n.1. eerst zijn vrouw willen vermoorden, die zich kon los rukken en de hulp der buren kon inroepen. Plotselinge krankzinnigheid schijnt de oor zaak te zijn. OPLEIDING VERKEERSVLIEGER. Naar aanleiding van een eenigen tijd ge leden geplaatst bericht in de dagbladen aangaande een opleiding tot verkeersvlie ger aan de Kweekschool voor Zeevaart te Amsterdam en een enkele dagen geleden in de bladen gepubliceerde oproep voor candidaten meent de Vereeniging van Res. Onderoff. Vlieger goed te doen te wijzen op de kansen welke de leerlingen maken om na een met succes volbrachte studie zich als verkeersvlieger eeh werkkring te verschaffen. Ons land telt momenteel één particuliere luchtvaartmaatschappij (door het Rijk ge subsidieerd) die wat aantal piloten betreft, voldoende is voorzien of nagenoeg voldoen de. Voor aanvulli- g hebben de Marine Luchtvaartdienst en de Luchtvaartafdeeling steeds zorg gedragen. Al jaren overtreft 't aantal aanbiedingen de vraag. Het vertrou wen in deze Luchtvaartmaatschappij zou danig geschokt worden, wanneer ervaren vliegers, zooals land- en zeemacht ze bezit ten, gepasseerd zouden worden door vlie gers, opgeleid aan een particuliere school, die alleen al om de hooge kosten een mi nimum praktijk ontvangen. Uitdrukkelijk wordt vermeld dat 't „Laat uw zoon geen vlieger worden" hier niet uit vrees voor concurrentie wordt gezegd. Op het groote aantal heeft een getal van drie meer of minder geen invloed. Uitsluitend doel is ouders en voogden te waarschuwen voor een onomstootelijk vaststaande desillu sie. Den ouders staat de Vereeniging met al len mogelijken raad bij. De Vereeniging van Res. Onderoff. Vlieger. Secretariaat: Lootsstraat 41 Amsterdam (W). Zevenburgen is het land van Hongaren, Duitschers (Saksers genoemd) en Roeme nen, drie volkeren, die niet altijd in schoone harmonie samenleven. Hoe door de tweede groep over de beide andere geoordeeld wordt, blijkt uit haar sproken en sagen. 't Meest evenwel is het Zigeunervolk het voorwerp van spot; het volk, dat óf aan het eind van 't dorp woont, of zijn verblijf in tenten heeft en van oord tot oord zwerft om houten lepels te verkoopen, ketels te flikken en nog liever paarden te ste len. Hoe ze tot dat laatste bedrijf zijn ge komen, zegt het verhaal „Hoe de Zigeuner een pompoen uitbroedt en waarom hij paar den steelt en schatrijk is." Een Zigeuner kwam eens op een jaar markt en zag voor de eerste maal groote pompoenen. „Wel verbaasd!" riep hij, „wat zijn dat nu?" De verkooper, een echte guit, zag da delijk, met wien hij te doen had en, ant woordde: „Veuleneieren!" „Heb ik ooit van m'n leven! Nu begrijp ik, domkop die ik ben, waarom de jonge veulens gewoonlijk zoo rood zijn. Dat komt van de roode eieren en nergens anders van", riep hij vol vreugde uit. En vol begeeren keek hij naar die zeldzame eieren. Hij vroeg den man hem zoo'n ei te ver koopen, om daardoor een paard te krijgen. „Ja dat kun je toch niet betalen; dat is veel te duur voor jou," was het ant woord van den verkooper, „maar 't is wel waar; als je een ei koopt en je broedt het uit, dan wordt je een schatrijk man, want dat veulen krijgt weer veulens en die ook weer, en al die veulens verkoop je voor goed geld. „Wat vraag je voor dat ei? informeerde de begeerige Zigeuner. „Honder gulden, en geen kreuzer min der. En dan geef ik het je nog, omdat jij het bent. Maar je moogt niemand van onzen handel iets vertellen. En nu heel gauw, vóórdat iemand komt!" „Top!" en de Zigeuner sloeg den koop man in de hand. ,,'t Is wel een heele som, maar het veulen alleen zal het geld wel opbrengen. Maar hoe moet ik het ei nu uitbroeden?" „Ga maar alleen op een eenzamen berg, waar niemand je ziet. Leg het ei op de spits eft ga er dan op zitten zonder je ook maar een oogenblik te bewegen (anders is al je moeite voor niets) tot het veulen er uit springt. De Zigeuner betaalde dadelijk de hon derd gulden, nam zijn zoogenaamd veulen- ci in ontvangst en verborgt het, op aan raden van den verkooper, zoo goed, dat niemand het zag. Overgelukkig liep hij weg Spoedig komt hij een eenzamen berg op en zette zich daar op de pompoen neer enbroedde. Twee t dagen lang hield hij het uit zonder zich te verroeren, want hij had mondvoorraad meegenomen. Den der den dag sprong hij evenwel op en een eindje op zij, om iets te verrichten, wat men niet zegt; en dadelijk rolde de pom poen den berg af, kwam in het struikgewas terecht, en rits! daar sprong een opge schrikte haas te voorschijn en ging er van door! De Zigeuner meende, dat die haas het veulen was, dat uit zijn ei was gespron gen, en liep den haas na. „Moetsji, Moetsji," riep hij het vluchtend veulen na en dan floot hij, zooals men paar den fluit en dan weer riep hij „Moetsji, Moetsji!" Maar de haas keerde niet terug en was spoedig uit het oog verdwenen. Och, och! mijn paard, mijn paard! Waar om ben je me weggeloopen? Je hebt me honderd gulden gekost," schreeuwde hij, ontroostbaar als hij was. Maar 't was alles vergeefsch. Daarom gelooft tot op den huidigen dag de Zigeuner, als hij ergens een paard ziet, dat dit het veulen is, dat hij uitgebroed heeft. En kan hij het te pakken krijgen, dan eigent hij het zich toe, springt er op en maakt zich ermee uit de voeten. Geen mensch kan dus zeggen, dat hij het heeft gestolen. Het heeft hem immers honderd gulden gekost, en schatrijk is de Zigeu ner nog altijd." De administratie van „De Soester" en van de „Soesterberger" heeft besloten aan de abonné's op die bladen een VUURWERK aan te bieden, af te steken op Maandag avond 24 Augustus a.s. op een weiland, be- hoorende bij het landgoed „Braamhage" te Soestdijk. Dit weiland, dat geheel is inge sloten door struikgewas en hoog geboomte, leent zich uitstekend voor dat doel. GRATIS TOEGANG tot het vuurwerk hebben alle VnSTE ABONNé'S op „DE Soester*7 en op de „Soesterberger" MET MAXIMUM DRIE HUISGENOOTEN. Als huisgenooten worden ook beschouwd de te Soest of Soesterberg vertoevende pen siongasten. Abonné's kunnen de gratis toegangskaar ten aanvragen in onze winkel aan de van Weedestraat 7, te Soestdijk OP VERTOON VAN DE BETAALDE KWITANTIE van één dier bladen over 't TWEEDE KWAR TAAL 1931. Abonné's wier kwitantie over het 2de kwartaal is zoekgeraakt, kunnen in het be zit gesteld worden van gratis toegangskaar ten, nadat bij onderzoek van de betaling is gebleken. De toegangskaarten zullen slechts gel dig zijn voor den abonné met zijn huisge nooten en slechts voor één persoon per kaart, en zijn niet voor overdracht vatbaar. De administratie behoudt zich het recht voor die personen den toegang te weigeren, die, hoewel in het bezit van een toegangs kaart, noch abonné, noch huisgenoot van een abonné zijn. Het vuurwerk zal aanvangen na het in vallen der duisternis te ongeveer 9.30 uur des avonds. De toegang naar het weiland heeft plaats door den zij-ingang van „Braamhage" aan den Heuvelweg, welke zij-ingang daarvoor vanaf 8.30 uur zal zijn geopend. Zij, die zich alsnog als abonné opgeven kunnen na betaling van het loopende kwar taal eveneens gratis toegangskaarten beko men. Het uitvoerige programma van het vuur werk zullen wij nog nader bekend maken. Het vuurwerk wordt geleverd door de bekende Koninklijke Nederlandsche Kunst- vuurwerkfabrieken van de firma A. J. Kat, voorheen Joh. Loeff uit Leiden. Rijwielen kunnen onmogelijk op het ter rein worden toegelaten. Abonné's, houdt dus Maandagavond 24 Augustus vrij!! De Administratie van „De Soester" en de „Soesterberger" VRAGENBUS. Lezers hebben het recht kosteloos vragen te stellen over belastingkwes ties. Let wel: Alleen over belastingkwes ties. Vragen over andere onderwerpen blijven onbeantwoord. Lezers gelie ven zich te richten tot 't ACCOUN TANTSKANT.: „NEDERL. BU REAU VOOR ADVIEZEN." Gevestigd te HAARLEM, Hout plein 17r, onder leiding van R. DE VRIES, en dus niet meer bij het ACCOUNTANTSKANTOOR „NA TIONAAL BUREAU VOOR AD VIEZEN" gevestigd te LEEUWAR DEN, Groote Kerkstraat 16, onder Directie van P. SIEBESMA R. DE VRIES. Postzegel voor antwoord insluiten. Vragen worden per brief beant woord. Belangrijke vragen worden bovendien in dit blad beantwoord. Tenzij de vragers bezwaar hebben. Zij gelieven dit dan mede te deelen. Van de grootst mogelijke geheim houding kunnen de lezers verzekerd zijn. Vraag 115. Beleefd verzoek ik U om mij als het mo gelijk is eenige inlichtingen te geven over een zaak in de belasting zoo ik uit vragen bus heb gelezen dat als je een kind heb en dat boven de 21 jaar is er thuis moet blij ven, reden dat haar moeder is overleden en ik haar alle weken 4 gld. betaal voor weekloon bovendien kost en inwoning kan dat van mijn inkomsten \oor de belasting worden afgetrokken of niet. Ik heb er naar geïnformeerd op het belastingkantoor en KANTONGERECHT TE AMERSFOORT De Arbeidswet. Dat is een chapiter, waarover men nooit uitgepraat komt. Bij aanbesteed werk is de hoofdaannemer de aansprakelijke persoon in zake ae nale ving der Arbeidswet, al geschiedt de betrok ken arbeid ook door een onderaannemer, wanneer deze zich niet aandient als den aan sprakelijke. Nu dat zal wel zelden voorkomen of het moet zwart op wit staan. Voorheen gold als criterium van wien de arbeider-in-over- treding zijn loon ontving. Thans is dat een verouderd inzicht; we meenen dat een Ar rest van den Hoogen Raad in deze beslist heeft. De hoofdaannemer aansprakelijk, ais geen ander is te pakken. Zoo heeft men in elk geval houvast. Of in het onderhavige geval wel zuiver van onderaanneming sprake is, betwijfelen we, daar de hoofdaannemer voor de zegel tjes zorgde. Het leek ons meer „stukwerk" toe. Toch was het een feit dat de zondigende knecht Bouwman zijn loon ontving niet van verd. N. S. maar van den voeger de Rui ter, die voegde aan een bouwwerk te Soest voor bepaalden prijs per M 2. Nu had op zekeren dag de zon fel ge schenen op het werk en dan is het niet goed om daar te voegen. Op last van N. S. was dus niet gevoegd en had Bouwman een paar uur strop. Die wou hij zeker den volgenden morgen inhalen en daarom was hij op eigen houtje, zooals hier werd gezegd, een paar uur te vroeg aan het werk gegaan, en werd be trapt. Schuldig werd het voor den hoofdaanne mer N. S. maar zonder oplegging van straf. Maar hoe kan ik dat alles voorkomen? wou N. S. weten. Ik kan toch slechts 's avonds en 's morgens vroeg bij het open liggende werk staan oppassen. Ja, daarop was geen antwoord te geven. Maar hij bleef aansprakelijk. Nu bovenstaande is neergepend, meenen we, dat het reeds vroeger hier in geuren en kleuren is uiteengezet. Zoo is het ook met het volgende, want dat was een verzetzaak tegen een vonnis van twee weken hechtenis plus een jaar ontzegging van rijbevoegdheid. Men snapt het al; het was een geval van het verkeer onveilig maken door de gebruikte alcohol van een chauffeerende dus Het groote euvel van den weg. D. B. S., garagehouder te Soesterberg, komende van den kant v. Baarn, had op den Soesterbergschestraatweg even voorbij den Ossendamweg, een draadgaasafzetting van een tuin opgezocht, was door achteruitwer- ken weer los gekomen en verder gereden met zijn auto, waar de lappen van den bum per bijbummelden. Toen was hij te land ge komen in het café nabij station Soestdui nen, had er meer dan een half uur vertoefd was naar buiten gekomen en op vreemde manier den tuin uitgereden. Toen had de I Rijksveldwachter van Raad, die 'n half uur had staan wachten op dien rijder van een auto met losse lappen, geoordeeld dat het van 613 Aug. 1931. GEBORENRijkje Antonie, dochter van D. v. d. Broek en M. Andrejewski, Nieuwe- weg 4a; Maria Wilhelmina, dochter van W. Kok en C. M. Hilhorst, Veenzoom 8; Neel- tje, dochter van A. A. v. d. Zouwen en H. de Ruiter, Utrechtscheweg üa; Sander Jo- hannes Marius, zoon van W. Bison en J. Schreutelkamp, Soesterb.straat 8; Elisabeth Geertruida, dochter van G. Westerbeek en J. y. d. Hoven, Nieuweweg 46; Martinus Nicolaas Maria, zoon van G. A. M. Niland en A. C. Rocbbers, P. Potterlaan 10; Jan, zoon van J. van Manen en C. A. van 't Net, Nieuwstraat 19b; Petrus Cornelis Wilhel mus, zoon van W. P. Hilhorst en R. M. Stalenhoef, Torenstraat 14; Metje, dochter van J. B. Berkhof en M. Dorresteijn, Bel védère weg 12. ONDERTROUWD: geen. GEHUWD: W. Idzerda en H. van den Berg. OVERLEDEN: Zwaantje van der Wal, 45 jaar, gehuwd met W. Mulder, Nieuwe weg 1U0; Teunis Beverloo, 47 jaar gehuwd met H. C. Koentsz, Amersfoort; Adriana Kroon, 29 jaar, dochter van Th. S. Kroon en M. Staleman, Schiedam; Herman Gert Ubbink. 76 jaar, gehuwd met W. R. Brou wer, Heuvelweg 4; Christina A. E. M. Bloe men, 76 jaar, gehuwd met. J. Terwisscha van Schehinga, Steenhofstraat 42; Antonius L. J. van Poeteren, 22 jaar, zoon van A. J, van Poeteren en Th. P. Vcrsseput, 's-Gra venhage; Petrus Hendrikus van Asch, 19 jaar, zoon van J. van Asch en J. de Bree, Kerkpad ZZ 9; Bernardus Rademaker, 74 jaar, gehuwd met C. Schouten, Vinkenweg 11; Hendrikje Middelhof, 43 jaar, gehuwd met J. Vervat, Koninginnelaan 37. Vestiging 613 Aug. 1931. G. Wessel met gezin van Amersfoort n. Heuvelweg 41; C. Teekens met gezin, van Gouda naar Stcenhofstraat 7; H. G. Wij- nands met gezin, van Leerdam naar Klaar- waterweg 43; W. van Vliet met gezin, van Heerlen naar Schoutenk.weg 2a; M. H. M. v. d. Ilorst van Amsterdam naar Juliana- straat 50; J. F. v. d. Kuit van Baarn naar Eikenlaan 35; M. H. Kuppens-Kigge, van Weert naar Andriessestraat 19. Vertrek 6—13 Aug. 1931 C. Roos van KI. Engendaalweg 86 naar Veenendaal, Grift 81; E. Hogeweg van de Zoom I naar A'dam, Vinc. v. Goghstr. 211; H. W. Ran van Soesterb.straat 51 naar Laren, N.H. Engweg 23; J. J. v. d. Ende van Heideweg 1 naar Zuilen, Baldcrikstr. 8; Th. C. Meurs van Amersf.straat 119 naar Utrecht, Beverstraat 33 b; J. W. G. Schot horst van Soesterb.straat 11 naar Culem- borg, Markt 46. Verhuizingen in de gemeente van 613 Aug. 1931. J. Helweg van Kerkpad N.Z. 52 naar Kerkpad Z.Z. 23; Wed. J. Jansen van Hart manlaan 10 naar van Weedestraat 18; B. de Bes met gezin, van v. Weedestraat 18 naar Kerkpad N.Z. 37.

De Soester | 1931 | | pagina 2