2e BLAD T. VAN VLIET Modelslagerij s Bekendmakingen. Plaatselijk Nieuws Soesterberg. Predikbeurten. Sport. L. J. H0KSBERGEN Voor de Kinderen Officieel. O. v. d. MEER Jr.; „Wij moeten helaas naar een nieuw niveau." 80SCHSTRAAT9 - BAARN ALLEEN EERSTE KWALITEITEN I Actie van de Communisten. ONS KINDERVERHAAL. behoorende bij „D E SOESTER" van Zaterdag 15 Aug. 1931, No. 66 KANTONGERECHT. Zittingen van het Kantongerecht te A'foort. De Kantonrechter te Amersfoort heeft den zittingsdag voor strafzaken verzet van des Woensdags naar des Donderdags bij het navolgende: BIJZONDER REGLEMENT vaststellende, na wijziging van het bestaan de, de zittingsdagen van het Kantongerecht te Amersfoort. De Kantonrechter te Amersfoort maakt hierdoor bekend dat, na wijziging van het bestaande Reglement, de zittingdagen van het Kantongerecht te Amersfoort met in gang van 3 Sepember 1931 zijn vastgesteld als volgt: De civiele zittingen des Maandags om elf uur. De strafzittingen des Donderdags om tien uur (zulks in plaats van Woensdags tien uur). De extra-judicieele zaken zullen des Maandags om tien uur behandeld worden. Op Nieuwjaarsdag, de tweede Paasch- en Pinksterdagen, de beide Kerstdagen, op den Hemelvaartsdag en op den verjaardag der Koningin zal er geen zitting plaats vinden. Na goedkeuring door Z.E. den Minister van Justitie' vastgesteld door den Kantor- rechter. Amersfoort, 10 Augustus 1931. De Griffier: De Kantonrechter: (get.) C. H. van Dam. (get.) W. van Son Goedgekeurd bij beschikking van den Mi nister van Justitie van den 24 Juli 1931, le afdeeling C, No. 802. De Minister van Justitie, (get.) DONNER. SOESTER JEUGD HERBERG. Soest mag trotsch zijn op zijn Jeugd Herberg. In den korten tijd van haar be staan heeft zij reeds 700 overnachtingen ge boekt. Hoewel op een druk bezoek was gere kend zijn de verwachtingen hierdoor zeer overtroffen en de Herberg-moeder heeft zich geducht moeten weren om al haar klantjes goed te verzorgen en de regels van de Herberg in te prenten. Ze zijn gekomen te voet, per fiets, met den trein. Alleen in groepen heele schoolklassen en vereeni- gingen. De schoolklassen die uit de groote steden kwamen, zijn meestal twee dagen ge bleven om van Soest te genieten. De mooie omgeving van de herberg stelde hun daar toe ruimschoots in de gelegenheid en de kinderen vertrokken uitgestoeid en opge- frischt met de geur van hei en dennen in de haren. Troepjes wielrijders kwamen 's avonds binnenvallen, strekten er 's nachts de ver moeide beenen uit, en gingen 's morgens weer verder. En dan zijn er de wandelaars gekomen, bepakt en bezakt, maar nooit te moe, om (na zich opgefrischt en gegeten te hebben) nog eens even te stoeien en te spe len op het terrein voor de Herberg. En of ze nu komen met de meest geper fectioneerde trekkers-uitrusting of alleen maar met een tandenborstel en 2 zakdoeken, met dezelfde tevredenheid, wordt het werk dat de Herberg-moeder hun opdraagt, uit gevoerd en van de stroozak gebruik ge maakt. Ook eenige buitenlanders wisten de „Heidebloem" te vinden en waren tevreden met de goede verzorging. In het Herberg- dagboek komt o,.a. de volgende ontboeze ming voor: Nord, Ost, Süd und West Hier in Soest gefiel es uns auf's best. NIEUWE NED. HERV. KERK De inwijding van de nieuwe Ned. Herv. Kerk, gebouwd aan de Nieuwerhoekstraat te Soestdijk zal, buiten onvoorziene omstan digheden, plaats hebben op Woensdag 16 September a.s. ORANJEFEESTEN Bij voldoende deelneming zal op 31 Aug a.s. een optocht worden georganiseerd be staande uit verschillende groepen, t.w. 1. Versierde automobielen. 2. Versierde rijwielen. 3. Groep lichamelijke opvoeding (gym nastiek, athletiek). 4. Propagandagroep „Soesterberg Voor uit." 5. Groep van verschillende vakken en be drijven. Bovendien heeft men het voornemen, een winkelweek te houden gedurende de laatste week van Aug., met prijstoekenning door een deskundige jury. POSTDUIVENSPORT. De Postduivenvereeniging „De Zwaluw" te Soest hield onderstaande wedvlucht met Jonge duiven, broed 1931. Uitslag wedvlucht vanaf Lier op 26 Juli; afstand 128.9 K.M. Z.W. wind. Deelname 129 duiven. W. Priem, 1—4—12—19—20—25—26—27— 36 en 37. B. Groeneveld, 213 en 35. W. C Priem, 36781522 en 23. J. Pot, 910141628 en 38. G. Visser, 5. E. Groen, 1133 en 3L H, van Sitter, 17 en 32. A. Schaap, 18. A. Rijksen, 21 en 30. J. van Mil, 24 en 29. Eereprijs is gewonnen door den heer W. Priem, tevens medaille voor de twee eerst- getoonden. Uitslag wedvlucht vanaf Vilvoorde op 3 Aug. afstand 158.9 K.M. N.O. wind, deel name 112 duiven. A. Schaap, 13 en 16. F. Bokma, 213 en 28. J. Pot, 4—0—18—24 en 25. B. Groeneveld, 59 en 30. W. C. Priem, 710152226en 29. W. Priem, 8—11—14—23—27—31 en 32. A. Rijksen, 12 en 17. E. Groen, 19. G. Visser, 20. H. van Sitter, 21. Eén medaille gewonnen door den heer A. Schaap met No. 1, één luxe prijs den heer F. Bokma met No. 2. Uitslag wedvlucht vanaf Neufvilles op 10 Aug., afstand 199 K.M. Z.W. wind, deelna me 86 duiven. J. Pot, 1371115 en 21. W. Priem, 21016 en 19. W. C. Priem, 4517222527 en 29. H. van Sitter, 6824 en 28. E. Groen, 9 en 23. B. Groeneveld, 12 en 26. A. Schaap, 1418 en 20. A. Rijksen, 13 en31. Een Luxe prijs W. Priem met No. 2. Een Zilveren medaille W. C. Priem met No. 4. De heer J. Pot was No. 1 buiten mede dinging. Hiermede is de serie geopend van meer dere uitslagen die zullen volgen, zoodat de Postduiven-liefhebbers hier ter plaatse zich elke week kunnen overtuigen van de vooruit gang der Postduivensport te Soest. Volgen de week volgen de uitslagen over het ge- heele seizoen der Zuidvluchten oude duiven, en indien zulks mogelijk is, en de geachte uitgever staat dit toe, zullen door eenige arti kelen over Postduiven, meerdere bekendheid gegeven worden over deze mooie liefhebbt rij, wanneer ze goed wordt beoefend. Zwart Kras. EXAMEN. Bij het te 's Gravenhage gehouden examen der E.N.S.A.I.D. modevakscholen, slaagde voor leerares onze plaatsgenoote Mej. H. v. d. Berg. V.V.V. „SOEST VOORUIT" Naar wij vernemen zal door „Soest Voor uit" in samenwerking met het Soester Har moniecorps „Patiëntia Vincit Omnia" op Donderdag 20 Augustus a.s. des avonds ten 8 uur een concert worden gegeven in den tuin van het Hotel „Bosch en Duin" Koud- hoornweg alhier. Dit concert wordt in hoofdzaak aangeboden aan de talrijke pen siongasten welke thans in die omgeving verblijf houden, terwijl verder voor iedere belangstellende de toegang tot den tuin en het concert vrij is. Dit concert gaat alleen door bij gunstig weer. Gaarne wekken wij de ingezetenen op, dit concert in dit mooie gedeelte van onze Gemeente, bij te wonen. Extra autobussen vertrekken 'savonds te 7.15 vanaf Nieuwerhoek langs den hoofd weg, alsmede na afloop van het concert. DEMONSTRATIE „E.N.S.A.I.D." Teneinde de dames op eenvoudige manier te leeren knippen zonder het tijdroovend rekenen en teekenen, werd door genoemde mode-academie op de bovenzaal van het hotel Ockhuijsen Donderdagmiddag avond door enkele dames proefles gegeven, om te komen tot oprichting van 'n cursus van minstens 6 deelneemsters, waarvoor er zich slechts 3 opgaven. In 5 lessen kan men zich voldoende helpen. Bij deze methode moet steeds een bepaald No. worden ont houden daar dit voor alle apparaten geldt De volledige cursus bestaat uit 26 lessen, waar men dan behalve eenvoudig knippen wordt onderwezen in lingenewerk, bordu ren, schilderen, huisvlijt, etc. Dat de cursus vrucht afwerpt, daarvan was de kleine ex positie het beste bewijs. Er was o.a. zeer mooi borduurwerk en kunstschilderwerk te bezichtigen. In Baarn vangt 1 September 'n dergelijke cursus aan in de d'Aulnislaan 16, waar men zich ook kan opgeven om haar alhier te volgen. GEVONDEN VOORWERPEN Een emmer met vet. Een portemonnaie met inhoud. 2 belastingmerken. 2 damestasschen. Een ceintuur. Een paar heerenschoenen. ZILVEREN PRIESTERFEEST. Zooals bekend is, viert de ZeerEerw. heer pastoor Mölder, te Soestdijk, op 15 Aug. a.s. zijn zilveren priesterfeest. In verband met zijn ernstige ziekte, waar in thans vooruitgang valt te bespeuren, heeft Z.E. verzocht dit feit alleen kerkelijk te herdenken, aan welk verzoek het feest comité, hetwelk uit verschillende parochia nen is samengesteld, gevolg zal geven. DE VACANTIEGENEUCHTEN. De jeugd, die thans vacantie heeft, houdt zich natuurlijk onledig met het uithalen van allerlei kattekwaad. In het bijzonder amu- secren zij zich met het vernielen van boomen, struiken en bloemen in het Bur gemeester Dekethpark. Dit werd zelfs zoo erg, dat de politie een bijzonder toezicht heeft moeten instellen om dit euvel tegen te gaan. AANRANDING. Donderdag werd aan de politie kennis ge geven, dat een dame door een manspersoon op de Torenlaan onder Baarn vrij ernstig was aangerand. De dame had zich echter heftig verweerd en de aanrander nam de vlucht, toen voorbijgangers naderden. Zij deelde het ondervondene mede aan een agent van politie uit Soest op de Nieuwe Steeg. Terstond werd de politie te Baarn hiermede in kennis gesteld, die onverwijld een uitvoerig onderzoek instelde naar den dader, die in de bosschen was verdwenen. HOFBERICHT. H. M. de Koningin-Moeder en ook H. K. H. Prinses Juliana zullen zich 21 dezer voor enkele dagen naar Steinfurt begeven, ten einde tegenwoordig te zijn bij het huwe lijk van den neef van H. M., den vorst van Bentheim en Steinfurt, die zes jaar geleden zijn eerste echtgenoote door den dood ver loor en thans gaat hertrouwen met de Prin ses van Solms-Hohensolms-Lich. PLEZIER-VLUCHTEN Het passagiersvliegtuig der K.L.M., de PHADR, is enkele dagen de gast van het vliegkamp te Soesterberg, en er heerschen rondom liet terrein een opgewekte stem ming en bedrijvigheid. Toeristen stroomen van alle kanten toe, amateur-fotografen kie ken den blauwen Fokker, anderen bekijken hem met hun veldkijkers. Geen manoeuvre van dezen grooten logé ontgaat aan de blikken der omstanders. Als de PHADR als tegenprestatie voor de belangstelling een aantal toeristen mee op pleiziervlucht neemt, klinkt het geroep: daar gaat-ie, en na twintig minuten afwezigheid: daar komt- ie! De legervliegtuigen vliegen ruste loos af en aan en vertoonen bravourstukjes, ook al wordt daaraan nauwelijks aandacht geschonken. GEVONDEN VOORWERPEN 2 bankbiljetten. Een trico muts. Een steeksleutel Een damestaschje met inhoud. NOODLANDING MILITAIR VLIEG TUIG. Woensdag zag een militair vliegtuig, we gens het weigeren van den motor, zich ver plicht nabij Voorthuizen een noodlanding te maken, die vlot verliep. Het vliegtuig, hetwelk, nadat hulp uit Soesterberg was aangekomen, zijn tocht kon vervolgen, was bemand door serg.-majoor v. d. Griend en korporaal Bulte. Si BONTWERKER 5 TELEFOON 11285 S? Oud Kerkhof 43 UTRECHT VERMAKEN REPAREEREN ta van alle soorten BONTWERKEN m NED. HERV. GEM. TE SOEST Zondag 16 Augustus 1931 kerk 10 uur: Ds. J. Mortier, van Zalk. Kerk 6 uur: Ds. ,E. Groeneveld, H. Doop. Religie en Kunst 10 uur: Ds. E. Groeneveld. Religie en Kunst 6 uur. geen dienst. VEREEN. VAN VRIJZ. GODSDIEN- STIGEN, SOEST Zondag 16 Augustus 1931: geen dienst. HERV. (OER.) EVANO. Spoorstraat. Zondag 16 Augustus 1931 's morgens 10 uur: Ds. B. Batelaan, van Barneveld. 's Avonds 6 uur: Ds. J. C. Klomp, van Ede CHRISTEL. GEKEF. GEMEENTE Julianastraat 62, Soestdijk Geen opgave ontvangen. E. S. V. A C. De volgende wedstrijden zijn voor de a.s week vastgesteld. ZATERDAG 3 uur: Esvac jun.B.V.C. jun. 4 uur: Esvac ZC.J.V.V. ZONDAG 1.30 uur: W.D.O. II—Esvac III. 3 uur: Esvac I—W.D.O. I. Beide elftallen van W.D.O. komen dus a.s. Zondag in het Burgem. Dekethpark op bezoek. Het eerste elftal van W.D.O. is een der sterkste elftallen van de 2e klasse A en het vorig seizoen kon Esvac I slechts met de grootste moeite op eigen terrein met 43 winnen. Het publiek kan er dan ook van op aan, dat het Zondag een spannenden strijd zal kunnen aanschouwen, een wedstrijd, die zeer zeker een wandeling naar het Burg. Dekethpark waard zal blijken te zijn. Uit „de Vrijheid". Directeur-generaal Zaalberg over onzen economischen toestand. Op nieuw heeft de „roode" Directeur- Ge neraal van den Arbeid, de heer Zaalberg, zich ditmaal in een onderhoud met „D1 Maasbode" over den economischen toe stand van ons land uitgelaten. De waarschuwing is wel zéér ernstig en wee hen, die uit kortzichtigheid of angst voor politieke nadeeltjes, in den wind slaan wat deze deskundige aanvoert. Het volgende is aan het interview ont leend: Hoe ziet u den algemeenen toestand?, vroegen wij den heer Zaalberg. „Die is ellendig en geen sprankje licht! Gaat u maar na: de werf „Conrad" weg, Rijkée dicht, Burgerhout geen werk, de Gusto" bijna uit, Wilton ontsloeg op groo te schaal. Onze textiel-industrie ziet haar export vernietigd: zij leed in 1922 groote verliezen op voorraden, maar nu- is er een bedrijfsverlies van duizenden guldens per week. Met onzen scheepsbouw, één van onze basis-industrieën, waarop ook de machine industrie rust, is het absoluut mis. Aardewerk?Ffft. Glas? Een scherende handbeweging. Diamant? Zoo goed als weg." Aan kranige industrieelen danken we, dat in groote concerns Nederland wat mee te praten heeft, maar dit heeft ook nadeelen als die heeren gaan ontcijferen, waar ze het bedrijf het voordeeligst inkrimpen. Gelukkig houden we de kunstzijde te Ede (ik weet ten minste niet beter), nu Mi laan gesloten wordt, maar de Unilever zet maar even, in verband met concentratie, zes zeepfabrieken stop: te Gouda, Zutphen, Meppel, Den Dolder, Leiden. Het is héél erg. L. A. METTR0P UTRECHT Tandheelkundige Stationsplein 16bis Spreekuren dagelijks van 9 tot 9 n.m. 's Maandags en Vrijdags speciaal ta rief Kliniekprijzen Specialist in herstellen van fouten of hinderlijke gebitten OPGERICHT 1899 TELEFOON No. 330 POSTGIRO No. 146487 En ziet u dan onze reedertjes eens; al leen de Indische lijnen houden het uit. En daar komt de klap tegen onzen kolen- export nog bij." Waar ziet u de zwakste plekken in ons land? „Het Noorden is heelemaal nul, maar dat is vooral landbouw. Twente wankelt. Bra bant, waar we haast nooit werkloos hadden, ziet er nu talloozen in de werkverschaffing. Alleen Helmond heeft er duizend. In Eind hoven merkt men niet zooveel, want Phi lips ontsloeg vooral ongehuwden en vreem- delingjen', die teruggaan naar hun oude woonplaatsen". „Maastricht met zijn glas- en aardewerk is heel somber. En daarbij vooral de werk loosheid op het platteland. De werven van den bouw van zeeschepen hebben bijna niets te doen. En geen werk in het vooruitzicht. Hier kan de toekomst beteren. Dit is niet het geval voor den biu- nenscheepsbouw. Deze wordt niet beter: na tuurlijk gevolg van de wijziging der tech niek. In het schippersbedrijf wordt zwarten honger geleden." -De oorzaken? „Er zijn er tweehonderd, behalve de oor log, die van alles de schuld is. Sommigen zoeken het alleen in den landbouw. Hier zijn de bronnen verplaatst: Wij brengen on ze bloemen naar Nice en op de Zwitsersche Alpen, maar moeten op de Londensche markt concurreeren met de Australische boter." Verandering van handelspolitiek? „Ons land is het allerkwetstbaarst. Wij moeten het van in- en uitvoer hebben." Een tolunie met Duitschland? „Dit ware fataal, want onze weg gaat ook over zee." En een tolunie met België? „Zou niets dan voordeel zijn. We hebben zooveel overeenkomst". Men zegt, dat u, de „roode" Directeur, heil ziet in verlichting der sociale lasten. Is dat zoo? „Ik ben altijd de hardste propagandist geweest voor een goede sociale wetgeving, maar bovenaan staat de noodzaak om te le ven. Wij zijn zoo diep in den put, dat alles helpt. Alle kleine beetjes helpen to be or not to be. Wat nog werkt, werkt meestal met verlies of met kleine winst. Het is een wedstrijd van uigemergelde menschen. Men fluistert, dat op de Rijksbegrooting ruim vijf millioen tekort geraamd wordt. „Zou mij niets verwonderen.... Het Rijk heeft nog veel te weinig over de gemeente- financiën te zeggen. 250.000 werkloozen! En er zullen er veel meer komen. Berekent u dat eens. Wij moe ten voor een groot deel mede door Indië bestaan. Dus u wil toch loonsverlaging? „Wij leven op zeer hoog peil. In geen land worden hooger eischen gesteld aan wo ning, kleeding en voeding. Nu de groothan- delsprijzen zijn gedaald, de vraag naar tal van waren desondanks gering blijft, is de waarde van den arbeid verminderd. Dit feit negeeren maakt Nederlandschen arbeid (via het product) onverkoopbaar. Wij moeten helaas! naar een lager niveau. Het is moei lijk, maar de werkloosheid is een veel en veel grooter kwaad dan alle andere ver slechting op sociaal terrein. Ik ban liever de werkloosheid uit dan dat heel Twente drie of vier dagen per week werkt. Men derft daar tot 30 van het loon. Wie zal dan nog over 10 ^loonsverlaging klagen?" Tot zoover het interview. Wij hebben slechts enkele gedeelten laten drukken. Overigens gevoelen wij weiuig behoefte aart commentaar. Natuurlijk zit er voor ons, liberalen, een voldoening in, dat ons standpunt van zoo gezaghebbende en onverdachte zijde steun vindt. Toen van liberale zijde hetzelfde betoogd werd, heette dit van een zijde, waar men zich bijzonder vooruitstrevend waant, „re actie", een „aanval op de welvaart der ar beiders", en nog veel meer moois. Misschien héél misschien beginnen de sociaal-democraten, die soms zoo kort zichtig-conservatief zijn, het nu ook te ge looven. Het is te hopen 1 G. P. D. Uit „de Vrijheid". Nauwelijks was de z.g. vredesactie van Moskou op 1 Augustus achter den rug (het eenige succes was weer, dat in een aantal plaatsen bloed van betoogers en politiedie naren vloeide), of men kon in de pers een telegram uit Moskou lezen, waarin het voor nemen werd bekend gemaakt van het pre sidium van het Executief comité van de Communistische Internationale om op 15 September a.s. in geheel Europa en in Ame rika een grooten internationalen werkeloos heidsdag te beleggen. Zoo houdt Moskou de actie levendig: op 15 September kan men op nieuwe relletjes en botsingen met de politie in verschillende landen rekenen. Er zal weer bloed vloeien, zonder eenig heil voor de arme werkloozen, tot glorie van Moskou. En geeft Sovjet-Rusland nu ten minste een aanlokkelijk voorbeeld aan de „kapita listische" landen? Men leze eens aandachtig het volgende VD.-telegram d.d. 4 dezer uit Moskou: „Volgens een officieele Russische mede- deeling bedroeg de kolenproductie in het Donets-bekken in de maand Juli 3.980.UUU ton, of slechts 65 pet. van de productie, die het Donets-bekken volgens het opgestelde program per maand moet leveren. Officieel wordt door de Russische en Oekraïnsche Sovjetautoriteiten verklaard, dat een verde re daling van de kolenproductie in het Do nets-bekken de uitvoering van dit deel van het 5-jarige plan ernstig in gevaar kan bren gen. Indien er geen verandering komt over weegt men de militariseering van het Do nets-gebied, een maatregel, die totnogtoe door alle instanties der communistische par tij is afgewezen. Men heeft voor het Do nets-gebied tienduizend arbeiders noodig, doch totnogtoe mocht men er niet in slagen een zoo groot aantal aan te werven." Uit dergelijke berichten blijkt, wat er waar is van de schitterende resultaten van het bekende vijfjarenplan. Terwijl de be- ■chaafde wereld snakt naar vrede, over weegt de communistische overheid in Rus land militariseering om tot betere.... pro ductie-resultaten te komen. Zoo iets spreekt boekdeelen! En onderwijl wordt met Russisch geld overal de actie gevoed, om tot de „zegenin gen" van de proletarische revolutie te ko men, zooals men die in het Rijk der Sovjets kan gadeslaan. Helaas moet men op schaar- sche berichten afgaan, daar een onpartijdige voorlichting door de dictatuur niet wordt toegelaten Ondanks de ergste censuur lekt echter genoeg uit en zelfs de officieele be richten zeggen voldoende, met welke ont zaglijke moeilijkheden men in het commu nistisch bestuurde Rijk worstelt en hoe ge ring de welvaart van de massa daar is. De drukste actie hier en elders, door Mos kou op touw gezet, kan niet doen voorbij zien, dat het communisme voor onze arbei ders niets aantrekkelijks heeft. G. P. D. LUCHTDIENST NAAR ROTTERDAM—HAAMSTEDE. Aangezien de verkeersuitkomsten van de luchtlijn naar Schouwen-Duiveland ten vol le aan de verwachtingen voldoen en het aantal aanvragen nog steeds de beschik bare plaatsruimte overtreft, heeft de K.L.M. besloten den dienst ook in September door te zetten. De dienstregeling en tarieven blij ven ongewijzigd. (voorheen R. FRESE, Hofleveranciers. BAARN. Vleeschhouwerij Varkensslachterij Nijverheidstraat 13 Telefoon 31 BESLIST EERSTE KWALITEIT Dagelijks hooren en bezorgen. Beste meisjes en jongens. De antwoorden op de raadsels van verle den week luiden als volgt: 1. Walvisch; papegaai; lip; spa. 2. Als hadden komt, is hebben te laat. 3. Het oog van den meester maakt het paard vet. De nieuwe raadsels zijn: 1. Welke graaf woont nooit in een ka steel? Heeft geen kroon en is heelemaal niet van adel? 2. Stal Wie van jelui kan deze zeven Opa woorden zoodanig onder el- Boter kaar zetten (in dezelfde volg- Gries orde als ze nu staan, dat, van Bes boven naar beneden gelezen, Urk den naam van 'n vogel geeft? Leeuw Om je te laten zien, wat ik be doel, zal ik je een voorbeeld geven. Als ik op dezelfde ma nier van de 4 woorden VELU- WE, STIER, HAAN KEVER den naam van een vogel (in dit geval Vink) wil krijgen, dan moet ik die woorden al dus onder elkaar zetten: v e 1 u w e stier haan kever 3.^ Mijn geheel bestaat uit 7 letters en noemt iets, wat kinderen in den zomer graag lusten. 2 7 4 is een groente; 7 6 2 krijgen alle kinderen op school; 4 2 is een deel van een kar; 3 12 moet iedereen hou den, die goed zingen wil; 7 4 5 is niet moe dig. OOM KAREL. HOE POES MINET HET LAND REDDE L Vrij naar een oud sprookje, bewerkt door Jeanne van Tuil. (Nadruk verboden alle rechten voor behouden). In het land van koning Doris heersebte droefheid. De menschen liepen allemaal

De Soester | 1931 | | pagina 5