T. VAN VLIET l Modelslagerij: Binnenland. BOSCHSTRAAT 9 - BAARN Ingezonden. Burgerlijke Stand Advcrtentiën. Kleine Advertenties CHRISTIAAN GEYL, t De Heer W. J. MENNE Mej. J.C.S. va» derMADEI T© hoop Vulhaard Flink Dagmeisje N*t meisje agenda toegevoegde punten. Allereerst de vragen van den heer Enden dijk inzake het boschplan aan de Soester bergschestraat. De burgemeester antwoordt, dat de zaak terloops is besproken, de prijs nog niet be kend is en die prijs zal moeten worden taxatieprijs vermeerderd met rente en kos ten. Binnenkort komt het voorstel in de Grondbedrijfscommissie. De heer Busch weet al vooruit, dat de grond minstens zal komen op f 1.7U per M2. wat veel te duur is en geen perspec tieven biedt. Men zal naar andere objecten voor de werkverschaffing moeten uitzien. Wethouder Lodeesen zegt dat uit het rapport van het Staatsboschbeheer en uit het rapport van den heer Kraaijenbrink blijkt, dat van de Gemeentebosschen 99 H.A. sparrebosschen moeten worden ge dund, dat 40 H.A. moeten worden onder- zaaid of onderplant en op 50 H.A. grond bewerking moet worden toegepast. Totaal 186 H.A., wat duS wel voor wat meer dan 1 jaar werk zal geven. Er is dus genoeg in zicht. De heer Busch is voor die mededeelingen zeer erkentelijk. De heer Endendijk vindt zijn plan echter zeer mooi en dringt aan op onderzoek. Er zijn reeds 2 aanvragen om alsdan daar bouwterrein te koopen. Wederom wordt besloten aan den Alge- meenen Boeren- en Tuinderbond f 100. subsidie te verleenen voor een te houden Wintercursus. Het adres van Gëbr. de Lan ge wordt om prea-adives gezonden naar B. en W. en als blijkt, dat zij grond hebben afgestaan onder het uitdrukkelijk beding de woningen te mogen plaatsen, zal aan hen schadevergoeding worden) verleend dan wel de grond worden teruggegeven. Het verzoek van den heer H. Stam op Nieuwerhoek om vergunning voor een ben zinepomp met een reservoir van 15UU0 L. wordt op voorstel van den heer Busch terstond behandeld. Aan OB1M en aan de heer Willig is indertijd in de bebouwde kom wel vergunning verleend voor een groot reservoir. De/ heer Stam heeft dus evenveel rechten als die anderen en ook dit verzoek zal om die redenen moeten wor den ingewilligd. Men moet echter dezelfde scherpe voorwaarden stellen als aan die 2 andere reservoirs en nauwkeurig toezien, dat die voorwaarden ook worden nage leefd. Dat een reservoir al in den grond ligt als de vergunning er nog niet eens is, is onzin. De beproeving op 7 atmosfeer druk kan dan niet meer plaats hebben en men kan ook niet meer controleeren of de bekleeding aan de eischen voldoet. Alle scherpe voorwaarden moeten precies wor den nageleefd en er moet worden op gelet dat er niets in strijd mede geschiedt. Daarna stelt de Burgemeester aan de or de het request van een b-tal ingezetenen, houdende bezwaren tegen de stemming ter benoeming van den tweeden wethouder, wat volgens den burgemeester eigenlijk is naar den vorm een „interpellatie van inge zetenen" aan den .Raad en aan deszelfs voorzitter. Toch heeft spr. geen bezwaar de vragen te beantwoorden. Volgens het Reglement van Orde trekt de voorzitter één briefje uit de bus, leest den naam voor en diegene is gekozen. Nergens staat voorge schreven, dat hij ook het andere briefje moet controleeren. Daarenboven staat op de niet-naleving van eenige bepaling geen nietigheid van het besluit. De raadsleden hadden zich in dezelfde zitting tegen de be noeming kunnen verzetten en bewaring en verzegeling van de stembriefjes kunnen vorderen. Dat is niet gebeurd en het is thans onmogelijk meer na te gaan, wat er wel en wat er niet op die stembriefjes ge staan heeft. Om deze redenen stelt spr. na mens het college van B. en W. waarbij de heer Lodeesen zich van stemmng heeft- onthouden voor het adres voor kennis geving aan te nemen. De heer de Bruijn zegt, dat de zaak dui delijk is, de briefjes zijn niet gewaarmerkt geweest en de voorzitter heeft het tweede briefje niet gecontroleerd. Als voorzitter van den Raad, die alle verordeningen en bepalingen moet uitvoeren, had de burge meester dat wel moeten doen. De stemming is dus ongeldig geweest en er zal opnieuw moeten worden gestemd. Wethouder Lodeesen wil vaststellen, dat hij door den Raad als wethouder is be noemd, de benoeming heeft aanvaard, is ge- installeerd en als wethouder is opgetreden. Een wethoudersbenoeming geldt voor 4 ja ren en slechts in de bij de wet bepaalde ge vallen kan binnen dat tijdvak daarin op nieuw worden voorzien. Dat kan slechts bij bedanken en bij overlijden. Tot bedan ken is spr. niet bereid en overleden is hij ook nog niet(groot gelach en ap plaus op de publieke tribune en in den Raad, allerlei uitroepen weerkinken, alge- meene vroolijkheid). De heer de Bruijn blijft bij zijn meening, de zaak is niet safe. De burgemeester heeft reeds erkend, dat de zaak niet volgens het reglement van orde is. Daarenboven weet de geheele gemeente niet, wat zij aan den heer Mineur heeft. Dat vast te stellen is de bedoeling van dit request. De heer van Klooster heeft weinig wets- kenr/is, maar merkt op, dat er staat, dat de briefjes in een bus moeten worden ge daan, terwijl ze gedaan zijn in een flesch. Ook dat kon nog wel eens bezwaren heb ben. De heer Grootewal: „en de Burgemeester heeft uit die flesch getrokken, zoodat die dus feitelijk zou zijn een flesschentrekker. Ik meen natuurlijk niets'onaangenaams aan het adres van onzen voorzitter." (gelach). De Burgemeester stelt voor het adres voor kennisgeving aan te nemen en te de- poneeren. Niemand verzet zich daartegen, zoodat aldus met algemeente stemmen wordt besloten, waarna dit incident wordt gesloten. Hierna komt aan de orde de RONDVRAAG. De heer van de Breemer wijst weer op afgraving van het Hoogt. Wethouder Lodeesen zal overwegen om voorloopig het fietspad laag te brengen. De heer Bleeker vraagt machtiging aan de hoofden vati dienst om aan raadsteden en commissieleden de noodige inlichtingen te verschaffen. De burgemeester zegt, dat zulks voor commissieleden gaat. Raadsleden moeten zich echter liever via B. en W. wenden. De heer Nooder is verheugd, dat thans een avondvergadering is uitgeschreven. Hij hoopt dat op den ingeslagen weg zal wor den voortgegaan. De heer Grootewal vraagt verbetering van het gymnastieklocaal met kleedkamer en gang van de school te Soesterberg, waar aan vele leemten kleven. Aan den Kamp weg is een trottoir van 40 c.M. hoog en daarin vraagt spr. ook verbetering. De heer Busch dringt aan op verbete ring van den Nieuweweg en Beukenlaan. Ook de bouw aan het Heeserlaantje moet eindelijk eens onderzocht worden met eer biediging van elks rechten. Desnoods kan het laantje worden omgelegd. De burgemeester zegt, dat het onderzoek over dit laatste geen resultaat heeft gehad- Er wordt thans besloten die kwestie te ver wijzen naar de commissie van openbare werken. De heer Gasille vraagt naar het Wegen plan. Op den Gallenkamp Pelsweg staan de steenen al lang en deze weg is zeer slecht. Zoo ook Beukenlaan en Nieuweweg. Het bestek voor eerstgenoemde weg is er reeds, doch men wil thans wachten tot het be stek voor den Schimmelweg ook klaar is om dan tezamen een aanvang te maken. Spr. acht dit onjuist. Ook moet thans ter stond worden werk gemaak van afstand van grond voor verbreeding van den Gal lenkamp Pelsweg. De burgemeester zegt dat verbreeding van dien weg niet noodig is. De grondaf- stand aan Beukenlaan en Nieuweweg gaat heel langzaam en heel slecht, zoodat daar door de wegverbetering daar wordt opge houden. De heer Bleeker wil ook de bestekken voor Gallenkamp-Pelsweg en Schimmelweg niet aan elkander verbinden. Aan den laat- sten weg is veel grondwerk, terwijl aan den eersten weg vrijwel alleen straatwerk is. Men moet daar maar eerst mee begin nen. Hierna gaat de raad over in geheime zit- ttig ter behandeling van agendapunt 20. Waarmede dus ook deze Raadsvergade ring, waarvoor zoo'n buitengewoon groote belangstelling bestond, weer voor publiek en pers was afgeloopen te ongeveer 11 uur. Het publiek stroomde weg VEILIGHEID OP DEN vEG De A. N. W. B. Toeristenbond voor Ne derland heeft zich tot den Minister van Justitie gericht met een adres, waarin de Bond, die zich tot taak stelt naar vermogen de verkeersveiligheid te helpen bevorderen, er op aandringt, dat op de groote verkeers wegen, buiten de kommen der gemeenten, meer dan tot nu toe het geval is, deskun dig politie-toezicht wordt uitgeoefend. Het snelverkeer langs de Nederlandsche wegen brengt een steeds grooter aantal on gevallen met zich, waarvan ook de voor zichtige weggebruiker, de bedachtzame toe rist en eveneens de wielrijder en de voet ganger het slachtoffer worden. Een overgroot deel der verkeersongeval len wprdt veroorzaakt door roekeloos of onoordeelkundig optreden van sommige deelnemers aan het snelverkeer, die daarbij meermalen blijk geven de regels van den weg óf niet te kennen óf er geen rekening mede te houden. Het Bestuur van den A.N.W.B. dringt op ter zake kundig politie-toezicht aan, omdat het van oordeel is, dat slechts die politie-beambten, welke de regels van het verkeer niet alleen theoretisch kennen, doch ze ook praktisch hebben leeren toepassen, een oordeelkundig toezicht kunnen uitoefe nen, en, zonder in „muggenzifterij" te ver vallen de werkelijke nadeel en gevaar ople verende overtredingen kunnen opsporen en tegengaan. De verschillende vrijwillige verkeerspo- lities verrichten in dezen zeer goed werk, doch zij geven den betrokken politiebeamb ten toch niet die zelfstandigheid van oor- deelen en die practische ervaring, die noodig zijn, terwijl bovendien deze vrijwillige ver- keersinspecties, als de zeer nuttige provin ciale ambtelijke verkeersinspectie in Gel derland, slechts op zeer beperkte schaal werkzaam kunnen zijn. Het bestuur van den A.N.W.B. is er dan ook van overtuigd, dat naast de boven vermelde maatregelen een van rijkswege georganiseerd intensief, systematisch en volledig terzake deskundig politietoezicht, de veiligheid op den weg kan verzekeren, of althans paal en perk kan stellen aan de misbruiken, welke thans tot een stijgend aantal verkeersongevallen aanleiding geven. Om deze rede richt de A.N.W.B. tot den Minister van Justitie het dringend verzoek te willen bevorderen, dat op groote ver keerswegen politietoezicht in effectieven vorm worde uitgeoefend, ter beteugeling van het optreden van diegenen, die de vei ligheid van het verkeer in gevaar brengen. NABETRACHTING OP DE HONING- MARKT TE AMERSFOORT. Zoo behoort deze Honingmarkt te Amersfoort, de eerste, die aldaar gehouden werd en die tengevolge van den verkoop van uitsluitend honing onder Rijksmerk tevens als de allereerste in Nederland op dit gebied kan worden aangemerkt, we derom tot het verleden. Het lijkt ons daarom goed, juist in ver band met haar bijzonder karakter, hier meer in het bijzonder stil te staan bij het succes, wat er al mede werd bereikt en dat indirect daar nog verder van verwacht mag worden. De markt was op beide dagen geopend van des morgens half elf tot des avonds tien uur en hoewel de eerste dag niet zoo gunstig mag worden genoemd vanwege het regenachtige weder in den namiddag en den avond, was het bezoek toch zeer goed, daar op beide dagen samen 'n goede 999 personen een kijkje kwamen nemen en zich van een zekere hoeveelheid honing voorzagen. Er was door de zeven inzenders ruim 1500 pond honing aangevoerd, welke voor vrijwel de helft werd verkocht, wat onge twijfeld als een succes mag worden be schouwd, waar het gebruik van honing hier te lande over het algemeen niet groot is te noemen, daar het publiek nog maar al te zeer de meening huldigt, dat honing een genotmiddel is en niet inziet welk een bij zonder waardevol voedingsmiddel hij vormt. Niemand had dan ook verwacht, dat er zulk 'n groote aanvoer en verkoop van de ze speciale soort honing zou plaats hebben en hier en daar was zelfs de overtuiging kenbaar gemaakt, dat deze markt een fail- lure zou worden, doar er dit jaar maar wei nig honing was geoogst. De feiten hebben echter tenzeerste bewezen, dat die overtui ging totaal onjuist was, wat dus evenzeer als een succes door de commissie mag wor den geboekt. Bovendien was door deze honingmarkt bereikt, dat het publiek kennis heeft ge maakt met het Rijkshoningmerk en door drongen is van het onaantastbare feit, dat alléén dit merk een waarborg is voor het nuttigen van zuivere, volwaardige, Neder landsche honing, waardoor het 'een richt- OPGERICHT 1899 ALLtEN EERSTE KWALITEITEN! TELEFOON Nu. 330 POSTGIRO No. 146487 snoer heeft bij den inkoop van honing, ter wijl de winkeliers, die zijn belangen inziet en tevens de plicht kern, zijn klanten zoo goed mogelijke waar aan te bieden, nu wel zoo verstandig zal zijn, te zorgen alléén honing onder Rijksmerk in voorraad te hebben, om aan de wen&chen van het nu meer en meer tot beter inzicht komende publiek naar behooren te kunnen voldoen. Wie toch eenmaal honing onder Rijksmerk heeft geproefd, zal zich niet meer laten verleiden anderen honing te gebruiken, on der welke mooie benamingen deze ook aan den man wordt gebracht en al staat hij ook onder de warenwet, want alle aange boden honing is nog geen zuivere, volwaar dige Nederlandsche honing en daar komt het nu juist bij het gebruik van honing zoo bij uitstek op aan. Vandaar dan ook, dat de Centrale Marktcoinmissie het nut tig achtte, al de prijzen van haar Loterij uit een hoeveelheid honing te laten bestaan, opdat ook de prijawinners op zeer goed- koope wijze kennis zouden maken met ho ning onder Rijksmerk. De uitslag der trekking was als volgt, de eerste prijs viel op No. 2U2 een honing- zwaar bijenvolk of f 10,de tweede prijs op No. 45Ü, een 5 ponds bus honing, de derde, vierde en vijfde prijs resp. op de Ns,. 248, 239 en 319, ieder een hoeveelheid raathoning, terwijl de overige 45 prijzen vielen op resp. de Ns. 489, 93, 195, 33, 54, 371, 196, 473, 389, 178, 71, 53, 341, 192, 485, 59, 175, 396, 188, 418, 386, 16, 198, 32, 7, 237, 298, 252, 47, 492, 66, 342, 57, 174, 285, 213, 261, 383, 312, 94, 299, 391, 146, 264 en 82, alle bestaande uit een ponds flacon honing. Door dit succes aangemoedigd blijft de Centrale Marktcommissie krachtig voort- werken in het waarachtig belang van het groote publiek, opdat het kostelijke product al meer en meer als voedingsmiddel ge bruikt moge worden. Auiten verantwoordelijkheid der Redactie RECHT DOOR ZEE In het „Soester-Nieuwsblad" van 25 Sept. 1.1. komt een hoofdartikel voor, getiteld: „Het Geschil" en onderteekend, „het be stuur der A.R. Kiesver," In dat eerste artikel houdt het bestuur zich kinderlijk-onnoozel en van den dom me. Maar ondertusschen bracht het zich zelf een krans van edele zelfopoffering om de slapen te vlechten. Er wordt in dat eerste art. een vervolg aangekondigd, waarin den loop der zaken na de candidaatstelling zou worden behan del^. En we zagen in gedachten, het bestuur der A.R. Kiesver. als een geharnast krij ger, met een opgeheven zwaard, om ons met één klap „knock out" te slaan ennu het tweede artikel verscheen, lijkt het meer op een oude juffrouw, zwaar in den rouw, met behuilde oogen en een scheeven hals. Het A.R. bestuur vond het beter, de helft maar aan de lezers te vertellen, en de andere helft te doodzwijgen. Telkens weer komt het bestuur met halve waarheden en wel zelden is dat zoo in de gaten geloopen als nu. Daarbij komt, dat men dikwijls niet weet, waar men zich aan houden kan. De eene dag toont het bestuur dit gezicht, en een anderen dag een ander. In het eene blad heette men ons welkom als „revolutionnair", in een daarop volgend blad waren we „dieven en moordenaars" en na de verkiezing noemde het ons „vol bloed anti-revolutionnairen' Om beurten is 't bestuur als een Sphinx, of een Januskop met twee gezichten. Maar debatteeren of polemiseeren met een Sphinx of dat andere persoontje, zul len we niet doen. Laat dat bestuur nu eerst maar eens dui delijk zeggen wat het op het hart heeft. Maar laat het vooral niet vergeten, éérst de leelijke scheldwoorden te herroepen, die het ons naar het hoofd geslingerd heeft. Dat is heel wat beter, en flinker en man- 1 ijker, en vooral Christelijker, dan die om haal van woorden in het tweede artikel. Toch willen we nu vast een en ander bij lichten uit het eerste art., anders zou men ons kunnen aanzien voor lasteraars, indien we niet bewezen wat we zeiden. Want ook in dat eerste artikel zijn het de halve waarheden, welke het bestuur moeten helpen,. Als de lezer nu nog eens dat eerste art. voor zich neemt, dan is het eerste wat op valt, dat het, het bestuur der A.R. Kiesven is, dat er de voorkeur aan geeft, de vuile wasch buiten te doen. 2e. Wij hebben daartegen geen bezwaar, omdat we niets te verzwijgen hebben. Er wottt in dat eerste artikel van 25 Sept. gehandeld over het „offer" van den Heer de Bruijn. We halen de geschiedenis nog eens op en dan blijkt: u le. Op 19 Maart 1.1. werd er een verga dering gehouden in de Spoorstraat van af gevaardigden der Chr. Georg. Arb. en van het bestuur der A.R. Kiesver (De Chr. Georg. Arb. hadden toen nog geen poltieke groep gevormd). In die vergadering werd „het verschil" in zienswijze besproken omtrent de toen a.s. candidaatstelling voor den gemeente raad. 2e. Die vergadering kwam tot geen re sultaat, omdat het bestuur der A.R. Kies- vereeniging verlangde, dat wij onvoorwaar delijk onze wenschen omtrent de^2e plaats zouden opbergen. 3e. Heeft er na <jien tijd, geen officieele bespfeking meer plaats gehad, en wefd alles door het bestuur der A.R. Kiesver. op de lange baan geschoven^ 4e. Had op 21 Mei de vergadering plaats van 'de A.R. Kiesver. om officieel de can- didatenlijst samen te stellen. 5e. Verklaarde de Hr. Lodeesen daar, vóór de stemming, geen genoegen te kun nen rnamea met de 3e pl^at», omdat hij niet als magneet dienst wilde doen, om den Hr. de Bruijn in den Raad te brengen en er zelf buiten te staan. 6e. Verklaarde de Hr. de Bruijn, na mens een groep Ned- Herv. kiezers, dat zij hun medewerking aan deze verkiezing, wat de A.R. lijst betrof, afhankelijk stelden van het plaatsen van den Heer de Bruijn op No. 2. 7e. Werd door het bestuur zeer ernstig de candidatuur van den Hr. de Bruijn aan bevolen voor de 2e plaats en van Lodeesen voor de 3e plaats. 8e. Werd er over gestemd, en werden, volgens het bestuur de H.H. de Bruijn en Lodeesen, resp. op de 2e en 3e plaats ge zet. 9e. Werd door den Voorzitter, de Hr. Endendijk geconstateerd, dat de A.R. Kiezers in groote meerderheid den Heer de Bruijn de 2e plaats en den Heer Lodeesen de 3e plaats toegewezen hadden, door mid del van een eerlijke en geldige stemming. (Op die stemming komen we dadelijk terug), 19e. Bedankte Lodeesen beleefd voor de 3e plaats en verliet met een 39-tal Chr. Georg. Arb. de vergadering. Nog geen 48 uur later, werd door den Hr. Endendijk aan den Hr. Lodeesen den zetel van den Heer de Bruijn aangeboden ingeval hij, L. op No. 3 niet mocht worden gekozen. Niettegenstaande de volgens het bestuur in een wettige vergadering, door een eer lijke stemming(?) gedane uitspraak der A.R. kiezers. Het bestuur had dus maling aan de uit spraak van de kiezers, wilde voor het oog de zaak officieel behandelen, maar door onderhandsche afspraken de aanwijzing der kiezers op non-actief stellen. En het bestuur der A.R. Kiesver. ver wachtte van Lodeesen en ons, dat wij me de zoude draaien in die A.R. bestuursmal- lemolen. Maar daar is beleefd voor bedankt. Wanneer het bestuur der A.R. Kiesver. van oordeel was, dat de Hr. Lodeesen een plaats in den Raad toekwam, waarom hem dan niet eerlijk en rechtuit op plaats No. 2 gezet? En nu nog iets over de stemming op de vergadering van 4 Mei 1.1,. 't Was de laatste jaren gewoonte bij ver kiezingen voor candidaatlijstplaatsen, aan elke stem de volle "waarde toe te kennen. En wel zoo, dat, zooals in het onderha vige geval, waar allereerst over 3 plaatsen moest gestemd worden, degene, welke op een stembriefje als No. 1 werd aangewezen, zulk een stem met 3 punten werd gewaar deerd; die als No. 2 werd aangewezen, met 2 punten, en die, welke als No. 3 daarop voorkwam, met 1 punt. De voorzitter de Heer Endendijk, ver klaarde vóór de stemming, dat alleen zou worden gestemd over de eerste drie plaat sen, dus, dat men 3 namen moest opschrij ven in de volgorde zooals men die op de candidatenlijst wenschte, of er de nummers 1, 2 of 3 moest vóór zetten. Dat heeft hij nog eens duidelijk herhaald. Maar met geen enkel woord heeft hij mede gedeeld, dat niet de gewoonte van vroegere verkiezingen zou worden gevolgd. En ziehier de uitslag. Deze staat is volgens de methode, zoo als voor dien gewoonlijk gestemd werd, waarbij aan elke stem de volle waarde wordt toegekend,. Endendijk 239 stemmen, de Bruijn 129 stemmen. Lodeesen 134 stemmen, den Besten 25 stemmen. Zonneveld 2o stemmen, stork 7 stemmen. Verburg 5 stemmen. Dippel 3 stemmen. Frederiks 2 stemmen. Deze staat is volgens de nieuwe methode van het bestuur der A.R. Kiesver. waar door elke stem, welke niet in den bestuurs- lijn ligt, waardeloos is. Endendijk 72 stemmen voor plaats I. Endendijk 4 stemmen voor plaats II. Endendijk 6 stemmen voor plaats 111. de Bruijn 55 stemmen voor plaats II. de Bruijn 10 stemmen voor plaats III. Lodeesen 29 stemmén voor plaats 1, Lodeesen 16 stemmen voor plaats II. Lodeesen 42 stemmen voor plaats 111. den Besten 9stemmen voor plaats 11, den Besten 7 stemmen voor plaats III. Zonneveld 1 stem voor plaats I. Zonneveld 2 stemmen voor plaats 11» Zonneveld 18 stemmen voor plaats 111. Stork 2 stemmen voor plaats 11. Stork 3 stemmen voor plaats III. Verburg 2 stemmen voor plaats 11 Verburg 1 stem voor plaats III. Dippel 1 stem voor plaats 11. Dippel 1 stem voor plaats III Frederiks 1 stem voor plaats 11» 1 briefje blanco. De lezer ziet wel uit deze staten, dat vol gens de vroeger gevolgde methode, Lodee sen 14 stemmen meer had dan de Bruyn, dus dat hij volgens die methode op de 2e plaats behoorde. En de lezer ziet eveneens, dat al de stem men uitgebracht op Endendijk als No. 2 en 3; op de Bruijn als Np. 3 en op Lodeesen als No. 1 en 2 absoluut waardeloos waren. L. A. METTR0P UTRECHT Tandheelkundige Stationsplein 16bi» Spreekuren dagelijks van 9 tot 9 n.m. 's Maandags en Vrijdags speciaal ta rief Kliniekprijzsa Specialist ia herstellen van fouten oi hinderlijke gebitten. Van den kant der Chr. Georg. Arb. is daar ter vergadering op gewezen, wat o.i. de plaats was om daarop te wijzen, edoch, dit werd ons door één der leden zeer kwa lijk genomen, die meende, het bestuur der A.R. Kiesver. en de H.H. Endendijk en de Bruijn, een pluim op den hoed te moeten zetten, en niet zeer vriendelijk deed tegen ons, omdat wij twee zulke eminente voor mannen niet als No. 1 en No. 2 wenschten. Een deel der vergadering applaudiseerde voor dezen spreker, maar de voorzitter smoorde dat applaus, en berispte de ver gadering (niet den spreker, die de oorzaak was) zeggende dat er den geheelen avond een kalme, waardige stemming en broeder lijken toon geheerscht had, welke door teekenen van goed- of afkeuring in een ge prikkelde stemming zou kunnen overslaan. De stemming werd geldig verklaard en wij berusten daarin, getuige het bedanken van Lodeesen voor plaats 3. De Heer de Bruijn heeft toen gezwegen, terwijl het toen juist het psychologisch mo ment was geweest, zijn plaats ter ruiling met den Heer Lodeesen aan te bieden. Wij wijzen evenwel met nadruk de be schuldiging af (zoo deze aan ons adres mocht gericht zijn, want dat is er nu weer niet op uit te maken) alsof wij een legende zouden verspreiden. Wij hebben van meet- af gezegd, dat de Heer Endendijk niet dui delijk en gelukkig is geweest in zijn woord keus, om ons te zeggen welke methode zou gevolgd worden. Bij die mededeeling omtrent die 99 der leden, die ons vasthouden aan de oude me thode, minderwaardig vonden, behoort een flinke dosis zout, want, nog geen 199 leden waren aanwezig; 92 leden namen deel aan de stemming en een 36-tal waren van mee ning, dat de oude methode moest gevolgd worden. Die 90 is dus zeker bedoeld als 60 Voor de Chr. Georg. Arbeiders. De Commissie voor de politieke zaken. In de raadszitting van 5 October j.1. is door den Burgemeester bij de behandeling van punt 16 der agenda, op scherpe wijze critiek uitgeoefend op de opening der Em- makerk. Onder meer, is aldaar door hem gezegd dat het er bij de opening een hopelooze wanorde heerschte, en het er een groote Janboel was. Afgezien van de omstandigheid dat de Burgemeester alhier als gast was uitgenoo- digd, waardoor alleen al een dergelijke cri tiek allerminst op zijn plaats zou zijn, mee- nen ondergeteekenden bovendien ten scherpste tegen dergelijke bewoordingen te moeten protesteeren, daar er van „een Janboel en hopelooze wanorde geen oogen- olik sprake is geweest. Zooals gewoonlijk het geval is bij derge lijke gelegenheden, was de kerk ditmaal vol, doch van eenige verwarring of wat ook, is noch bij de opening, noch bij den dienst, noch ni beëindiging hiervan, een oogenblik sprake geweest. De aanwezige leden van het College van Kerkvoogden en Notabelen. van 17 October 1931. GEBOREN: Tettie Cornelia, dochter van K. Wiersema en Tietje Brouwers, Soester- bergschestraat 9a; Johannes Adrianus, zoon van H. de Ruigt en A. van Doorn, Eigen- domsweg lc; Gerardus Hendrikus, zoon v, Th. J. van Luytelaar en C. A. van Klooster, Birktstraat 29; Margreta, dochter van F. D. Gerth en M. Bomer, Laanstraat 66; Dirk Peter Reinier, zoon van P. van Asch en D. Elschot, Bosstraat 63. ONDERTROUWD: HL A. Jekel en A. M. de Boer; H. B. C. van Nues en Ev S. van 't Hoenderdal; J. C. Wijers en J. M, Ernste. GETROUWD: P. J. de Vries en C. N. B. de Boer. OVERLEDEN: Willempje Bouwman, 75 jaar, geh. met H. Hols, Nieuweweg 42a. Vestiging 17 October 193L C. v. d. Vliet van Zeist naar Amersfoort- schestraat 117; C. van Vulpen van Zeist naar Amersfoortschestraat 11/; W. J. H. Moll van Zeist naar Amersfoortschestraat 117; E. C. Boks-Huigens van R'dasn naar Lange Bergstraat 31; W. Kandelhart van Haarlem naar Vosseveldlaan 9; G. Eggink van Utrecht naar Amersfoortschestraat 93; W. Kuys van Valburg naar A. Paulowna- ïaan 23; M. P. Slootweg van Rotterdam naar Bosstraat 181; J. A. Prost van Zut- phen naar Soesterb.straat 38; D. Donker van Amsterdam naar Waldeck Pyrmont- laan 56; K. Donker idem; F. van de Baan van Laren (NH) naar Braamweg 11; H. v, d. Baan idem; B. de Jong van Am sterdam naar Da Costalaan 4; R. Bom van Yerseke naar Kolonie weg 5; J. A. Senten van Amsterdam naar Klaarwater- weg 44; K. E. Dik van Rotterdam naar Kerkpad NZ 16; G. A. M. van de Meulen van Smallingerland naar Stationsweg 8b; Wed. H. C. Schmidt van Utrecht naar Sin- nemaplein 7; A. Torenbeek van den Haag naar Postweg 58; J. M. van Meeteren van Hilversum naar Soeserbergschestraat 35; A. Engel van Frankfort (D) naar Praam gracht 1; M. Köller van Repelen (D) naar Postweg 69; W. A. Weenink van Zeist naar van W eedestraat 43; J. Voskuilen van Amsterdam naar Klaarwaterweg 41; H. Rakers van Wedde naar Beukenlaan 18; W. U. Bettenhausen van den Haag naar van vVeedestraat 13a; H. A. van Wierst-de Goe de van Utrecht naar Beetzlaan 85. Vertrek 17 October 1931. M. E. v. d. Loos van Dijkhuisstraat 4 naar den Haag Scholstraat 8; P. F. Deley van Koninginnelaan 16 naar Nijmegen, v. Langeveldtstraat 19; Wed. A,. J. C. Huls- noi'i van Dorresteinweg 23 naar den Haag, Zuiderparkweg 194; Wed. W. C. G. Grei- ner, van Molenstraat OZ 7 naar den Haag, Tomatenstraat 197; J. G. Vogelaar van KI. Engendaalweg 21 naar Barneveld, Verbin dingsweg 14; B. J. ter Haar van Talmalaan 12 naar Doorn. Pr. Hendrikweg 11; M(. C. van de Loo, van Burg. Grothestraat 11 n. Utrecht, Ferd. Bolstraat 9; J-. Strumpel van Baanstraat 92 naar Baarn, Vinkenweg 55; A. Sella van Bosstraat 89 naar A'dam, Sarphatistraat 23; A. M. Verkroost van Steenhofstraat 46 naar Amersfoort, Singel 38; A. Menke van Praamgracht naar Hil versum, Steinlaan 5; A. J. Rijkse van Nieu weweg 59 naar Utrecht, Kloosterl., woon schuit; M. van Kempen van Birktstraat 29 naar Utrecht, Vleutenscheweg 111; G. W. van Zuilen van Steenhofstraat 53 naar Oudewater, St. Jansstraat B 385; A. de Vries van Verl. Postweg 103 naar Amster dam, Reguliersgracht 75; M. Hiiskens van Amersfoortschestraat 27 naar Waldorf (D-; N. van Holthuijsen van Soesterbergsche- straat 125 naar Middelburg, Dam F 98;, W. Jagtenberg van Amersfoortschestraat 83B naar Amersfoort, Muurhuizen 10; J. v. d. Berg van van Lenneplaan 2 naar Baarn, Mesdagplein 23; H. A. Grift van Hartweg 14 naar Nieuwer Amstel, Schepenenlaan 13; J. Brielsman van Nassaulaan 24 naar Am sterdam, Buiksloot 130; A. A. H. v. d. Beid van Amersfoortschestraatweg 119 naar Apeldoorn, van Zwietenlaan 6. Verhuizingen in de gemeente van 17 Oc tober 1931. J. K. Koopman van Oranjelaan 24 naar Nassaulaan 27; A. v. d. Schagt van Kerk straat 11 naar Bosstraat 11; P- Dijkman van Kerkpad NZ 6 naar Burg. Grothestraat 43; Wed. J, Voskuilen van Braamweg 19 naar Klaarwaterweg 41; P. J- Bartels van Kampweg 64 naar Rademakerstraat 8; L. A. v. d. Korput van Koninginnelaan 133 naar Krommeweg 14; Chr. ter Haar van Talmalaan 12 naar Soesterb.straat 24; M. A. van Asch van Koninginnelaan 31 naar van Weedestraat 34; J. Brandenburg van Anna Paulownalaan 12 naar Steenhofstr. 12b; Z. Verbruggen van Nieuweweg 50 n. Nieuweweg 60a; A. J- J- Hendriksen van Nieuweweg 4a naar Molenstraat WZ 32; T. v. d. Deijsscl van Kerkpad ZZ 1 naar Kerkpad NZ 43; A. P. M. Bergmans van Krommeweg 12 naar Nieuweweg 8; R. Jansen van Veldweg 11 naar Nieuweweg 75. van 1—5 rqgeli f0.75. Elke ref meer f0.15. By' vooruitbetaling voldoen. Voor bewijsnummer moet 5 i in rekening Wurflen gebracht. Vb? V^VST Heden overleed te Soestdijk de Heer weduwnaar van Willemina Maria Demmink gepensioneerd Landmeter van het Kadaster in den ouderdom vaa 79 jaar. C. MACLAINE PONTGEIJL. Mr, A. J. G. MACLAINE PONT. 7 October 1931. In plaats van kaarten. Heden overleed t< Sneek onze ge liefde Vader, Behuw|. en Grootvader De heer P. GH0ENEVBD In den ouderdom van 74 jaar. E. GROENEVELD. G. GROENEVELD—KUIPERS en Kinderen. Soest, 4 October lü31. Spoorstraat 36. ONDERTROUWD: en Amsterdam y Qctobtr 1931. Soest Kerkelijke huwelijksin«gening in de Ne Herv. Kerk te Soest Woensdag 21 Oc a.s. des nam. te half Irie door den We Eerw. Heer Ds. R. Eijkstra, van A'dan Geen ontiangdag TE KOOP SALON-N AAM ACHINF, prachtmeubel, merk ..ÏOHLER". Ook 1 handmachine en anderi merken te leverei „Het Handelshuis": afd. Naaimachine! Soesterbergschestraat 1. Tel. 2266. Mot dagmeisje GEVRAAGD. Burgen. Grothestraat 18. Amerikaansch ORGEI voor spotprijs f 6; Brieven onder No. 523 aan het bureau va dit blad. G«p. Ambtenaar vraagt voor terstond honderd gulden te leen, terug te betalen binnen 6 maandei ..ooge rente, afdoende zekerheid. Brieve onder No. 524 aan het bureau van dit blai Stoofpaersn •ir prima Gieze Wildemannen en wir terjannen te koop. Te bevragen bij J. va: L)ijk. Lange Brinkweg 19. Ter overname gevraagd gebruikt, doch ii goeden staat. Brieven franco onder No. 52. aan het bureau van dit blad. Door Burgemeester en Wethouders der ge meente Soest zal, alleen voor ingezetener van Soes t een openbare inschrijving wor den gehouden op VRIJDAG 16 OCTOBEI a.s. des voorm. te 10.#6 uur ten Gemeen tehuize te Soest voor: HET LEVEREN SN LEGGEN VAF KURKLINOLEUM VLOERBEDEK KING IN HET GYMNASTIEKLO KAAL VAN DS O.L. SCHuOl KERKEBUURT. Voorwaarden en inlichtingen zijn vanaf Za terdag 10 October te verkrijgen aan he Bureau Openbare Werken, Lange Brink weg 49b te Soest van 1012 uur v.m. GEVRAAGD een flinke aankomende Loodglelarskechl Ossendamweg 26. TE KOOP fa Gestikte ZIJDE DEKENS, iets nieuws, groot formaat f 12.96. In effer en gebloemde dekens Belangrijk lagere prijzen! „Het Handelshuis": afd. Dekens Soesterbergschestraat 51. Tel. 2200. GEVRAAGD: 18 k 20 jaar. Zich aan te melden: Vosseveld- laan 26. Soest. GEVRAAGD te Soest (Zuid) als Hulp dei Huishoudster voor huish. bezigh. en eenv. naaiwerk; prettige werkkring. Uitv. br. (o.a; verlangd sal.) onder letter A. Z aan bet bureau van dit blad. Nette Wed. vraagt naai verstelwerk aan huis. Aan hetzelfde adres nette COM MENSAALS gevraag!. Brieven onder No. 521 aan het bureau vaJ dit blad.

De Soester | 1931 | | pagina 2