STEMPELS N V EN VENEMA Kantoorboeken Zaal Hotel „Eemland", Soest arn. Wintermantels n. maat Ook met bontgarnae- Tuinkamer Wild en Gevogelte. Schitterend Gemonteerd Populaire Prijzen rang f 1.- 2e rang f 0.60 Bespreek uw plaatsen voorruit r^s^i Winterjassen naar maat ook uit voorraad Soesterberg. R.K. Protestvergadering te Soesterberg. ring. Rechtzaken. heerlijk Letterbanket, dikke brokken, Gevulde Co \//m EE Advertentiën Kleine Advertenties Net meisje Wagen voor 7 personen. Klein Engendaalweg 94. Het Nieuwe Tooneel - Amsterdam J. DROST, VERGROOTINGS-FOTOGRAAF ml Si e c Hu *3 1 H WÊ Hl IE V 2 F.C. Kuyperstraat 10 Tel. 2169. Zorg zelf voor een goede positie, Maar blijf uit de handen der Justitie. Spr. kent de Paters van 8t. Jan op zeer bijzondere wijze. Reeds GO jaar bestaat de missie onder groote zegen van God, het is de grootste missie-congregatie. De stich ter was een groot man in de Rechten. Pater Jansen, liet hoofd er van, een man van diepe heiligheid. De paters van St. Jan zijn personen van heiligheid en deugd. Hij stelt zeer veel vertrouwen in hen, mj stelt hen boven zich zelf, 't grieft hem, dat zij zoo worden neergehaald, daarom protesteeren wij tegen de vuilheid in „de Hoesterberger". Na al deze protesten wordt een comité van actie samengesteld uit de H.H. van Dam, de Bruin, V efkens, v. d. Berg, Baas, Habes, Gisbergen, Moller, Menzink, Weg man, Mevr. Steenberghe, om tegen derge lijke lastercompagnie op te treden. Voor „de Soes terberger" zal verzocht worden aan den posthouder deze verder niet meer te bezorgen, en als hij met de iooper wordt bezorgd, deze de toegang tot het erl te weigeren, en vooral geen annonces van katholieken er in plaatsen. Daarna om 5.45 uur sluiting met de Chr. groet. Wij teekenen bij dit verslag aan: Dat de mededeeling dat de heer Aghina niet de Gestichtsdokter is, de zaak niet verbetert; immers daardoor vervalt elk mo tief om een dokter te halen die zoo veraf woont. Bovendien blijkt de heer Aghina geen dok ter te zijn met burgerpraktijk, doch Cly- rurg aan het Ziekenhuis te Amersfoort. Dat deze tot half één gebleven is, werd gesignaleerd als een leugen. Tot hoelang hij dan wel was gebleven, werd niet mede gedeeld, noch wat zijn verrichtingen waren. Waarom in een gesticht van meer dan honderd gezonde mannelijke personen eerst nog 'n buurman moest worden opgehaalu om ten spoedigste een dokter te halen, is ons niet duidelijk, evenzeer blijft het ons een raadsel dat men van het bestaan van Dr. Jongbloed niet afwist. Ook de buurman schijnt dan van zijn bestaan ook al niets te hebben afgeweten. Vast staat toch wel, dat men niet naar den dichtstbijzijnen dok ter heeft geïnformeerd. De ons beschreven afscheidingsmuurtjes zouden geen muurtjes, doch muren zijn van meer dan 2.50 M. Goed uitgemeten zijn ze 2.2U M. hoog. Verandert bovendien niets aan de zaak daar wij er slechts mee hebben willen aantoonen dat die W.C. ook op an dere wijze te bereiken was en het aan de binnenzijde gesloten zijn geweest van die inrichting dus absoluut niets zegt. Toen werd medegedeeld dat geen der pa ters van St. Jan ter vergadering zou ko men, werd geen kik gegeven, doch toen bleek dat de Redactie van de Soester in deze vergadering van uitsluitend R. Katho lieken niet aanwezg was, toen was het een hèlsch kabaal en regende het kreten van afkeuring. Wat moet men daar nu van zeggen. Als het groepje R.K. Soesterbergers wer kelijk wenscht dat de Redactie haar stand punt eens uiteen zal doen zetten, dan heeft die groep slechts een Openbare Vergade ring met vrij debat uit te schrijven en te zorgen dat H.H. definitoren van St. Jan en dr. Aghina daar aanwezig zijn. GEVONDEN VOORWERPEN. Een kleine bruine portemonnaie met inh. Een pet. Een padvindersriem. Een paar nieuwe heerenslobkousen. Een bruine heerenporteinonnaie met inh. Aangeloopen een witte leghorn, AANRIJDING. Maandagmorgen omstreeks kwart voor tien moest de bestuurder B. uit Baarn van een automobiel plotseling remmen voor een wielrijder, die voor hem reed. Dicht achter hem reed een tweede automobiel, bestuurd door H. uit Rotterdam, die niet meer zoo tijdig kon remmen, dat hij een aanrijding kon voorkomen. Persoonlijke ongelukken vonden niet plaats en de materieele schade was niet erg groot. Zij is onderling gere geld. BRAND. Zondagmiddag te ongeveer 12.40 uur loeide de sirene voor brandalarm. Wederom rukte de Vrijwillige Brandweer met groo- ten spoed uit, ditmaal naar den Ossendam- weg 6, waar bij G. M. van Herwaarden een kleine haverschelf in brand stond. Enkele in de buurt wonende brandweer lieden waren reeds met omwonenden bezig den brand te blusschen. Toen de brandweer arriveerde was een en ander gauw gebeurt; met zand en emmers water kon erger worden voorkomen. Gelukkig was de wind niet ongunstig, daar anders groot gevaar had bestaan, voor hooiberg en schuur en ook voor het woonhuis, die alle slechts op enkele me ters afstand van de haverschelf stonden. Het 0-jarig zoontje van den heer van H, heeft met lucifers gespeeld en zoodoende den brand veroorzaakt. COLLECTE ROODE KRUIS. Op Woensdag 21 October zal op Soester berg de jaarlijksche collecte voor het Roo- de Kruis gehouden worden door de meis jes van de afd. Soesterberg van het Ned,. Mcisjesgilde. Het Roode Kruis is een weldoende orga nisatie, die ook in vredestijd haar hulp ver leent ter leniging van rampen en verder haar werkterrein naar vele zijden heeft uit gebreid, ter voorkoming of ter verzachting van menschelijk leed. UITBREIDING. De eigenaar van Hotel „Huis ten Halve" is bezig zijn zaak op zeer geriefelijke wijze uit te breiden door het doen bouwen van een groote zaal, voor vele doeleinden ge schikt. De uitvoering van dit werk wordt geleid door den heer Hol, aannemer al hier. De Soester, die vrij voor zijn meening uit durft te komen, en zegt waar het op staat, moet geboycot worden. Onder verwijzing naar het elders in dit blad voorkomende uitgebreide verslag van de R.K. protestvergadering te Soesterberg inzake het Drama in de St. Jan aldaar, mer ken wij op, dat aan het plaats hebben van deze vergadering geen andere bekendheid was gegeven, dan door het afroepen van den kansel in de R.K. Kerk te Soesterberg, met het gevolg dat het een vergadering werd van een klein aantal bijna uitsluitend Roomsch Katholieken. Voor ons was deze vergadering een groo te teleurstelling. Wij hadden gehoopt dat het bestuur van St. Jan deze gelegenheid zou hebben aangegrepen om eens licht in deze treurige duistere zaak te brengen. De heeren waren wel uitgenoodigd, doch schit terden door hun afwezigheid. Zooals te doen gebruikelijk, hadden wij een onzer verslaggevers gezonden. Geen der door ons naar voren gebrachte bezwaren werd ont zenuwd. Wel werd er geschreeuwd, dat wij dan maar moesten bewijzen, doch de schreeuwer weet zoo goed als wij, dat wij het recht missen, te laten schouwen, veel minder nog het recht hadden een sectie- onderzoek te doen instellen, en zonder dit bewijst men noch het een noch het ander. Een arme zwerver, die door de.duisternis misleidt in het water loopt en verdrinkt, wordt nog geschouwd, omdat men de ze kerheid wenscht, dat slechts van een onge luk kan sprake zijn. Hier werd de politie er buiten gehouden en bleef schouwing achterwege. Het doel der vergadering bleek minder te zijn, om het gewenschte licht te brengen, dan wel om de Soester, die er voor bedank te deze zaak te helpen verdoezelen, zooveel mogelijk te benadeelen. Wij hebben al meer ondervonden, dat als wij tot publicaties meenden te moeten over gaan van zaken, die katholieke voormannen minder welgevallig zijn, het van R.K.-zijde teeds wordt voorgesteld, alsof 't onze be doeling is hen in hun geloof aan te tasten, en hen in hun heiligste gevoelens te kwet- n. Niets is minder waar dan dat. Hét R.K. geloof heeft zeer veel moois en aanlokke lijks. In die leer opgegroeid, kunnen wij ons voorstellen, dat de katholieken de gees telijken, als halve heiligen beschouwen. Dat is hun zaak, doch zij moeten niet vergeten, dat zij slechts een minderheid vormen en het grootste deel der natie de geestelijken, van welke religie dan ook, als gewone ster velingen beziet en hen naar hun aard ver deelt in goede en minder goede, met verder alle tekortkomingen aan menschen eigen. Om nu op de uitgesproken boycot terug te komen, zou het ons niet verwonderen, als deze bom eens anders zou barsten, dan de leiders dier vergadering blijkbaar ver wachten. Zij toch vergeten, dat reeds zoo lang op dat aambeeld is gehamerd, dat R.K. adverteerders alleen dèn maar in de Soes ter adverteeren, als hun weloverwogen eigenbelang dat medebrengt. Zij willen gaarne, en dat is begrijpelijk, aan niet-ge- loofsgenooten zooveel mogelijk verdienen, doch als het er op aan komt, wat te LA TEN verdienen, dan is hun eerste gang naar de menschen van hun eigen godsdien stige richting. Wij vragen ons af, of de tijd niet gekomen is, dat ook de koopers van andere richtingen hun voorbeeld gaan vol gen. Intusschen verwachten wij voor ons van die boycot geen noemenswaardig nadeel, doch ook al zou dat wel het geval zijn, dan nog zal dit voor ons nimmer een aanleiding zijn, oiti wie dan ook naar de oogen te zien. Wij zullen doorgaan met het publi- ceeren van al die dingen, die ter kennis van het publiek behooren te worden ge bracht. Door de doofpottaktiek helpt men een kwaad verergeren, door openbaarheid brengt men verbetering. F.C. Kuyperstraat 10 Tel.2159 KANTONGERECHT TE AMERSFOORT Eerst een aanvulling van vorige week op het verhaal van den Wondere Dokter. W. v. B. Er zijn in Amersfoort nog drie dok ters, wier naam met een B. aanvangt en die nu dus ook worden aangezien voor den beschonken chauffeur. Neen, die albopatinten geneesheeren zijn het niet geweest, maar een arts, die de ho- moopatische geneeswijze mogelijk bij zich zeiven wou toepassen om immuum te worden voor dronkenschap, maar daarbij de» dosis wat te steik had genomen. Men weet, dat de Kantonrechter zich tot f 80. bepaalde, omdat niet was aan te wij zen waar de wippertjes waren genomen. In de Kerkstraat. Weer een van de vele aanrijdingen. Een Arnhemsche koopman, thans met woon wagen staande in Utrecht, was de Kerk straat te Soest ingereden, een' chauffeur met gebrekkige, haaks op arm staande linkerhand. Dan goed sturen en tevens signaleeren en remmen. Het is een zwaar werk. Vooral als de handrem van dit oude fordje niet le klas was, zooals verdachte zei. De getuigen spraken van beslist on voldoende. Heden weer verkrijgbaar: Speculaas enz. bij de Eerste Soester Electrische Brood- en Banketbakkerij van Kerkstraat 7 - Soesterbergschestr. 49 Daar rijdt volkomen rechts (het nieuwe wielerpad was nog wat week) mej. v. d. G., de telefoniste van Soest, een kalme en kundige wielrijdster. Ze wordt een heel ind door den auto meegesleurd en ze was heden nog niet volkomen hersteld, hoewel het geval 29 Aug. zich had afgespeeld. Ze had geen signaal gehoord. Verdachte zei het wel te hebben gegeven. Maar waarom dan toch dat signaleeren? Er was niets onder in de Kerkstraat dan zijn oud fordje en het rijwiel. Was zijn signaleeren reeds een noodkreet, daar hij voelde, niet te kunnen uitwijken? Hij kreg van den kantonrechter f 10. voor zijn slechte remmen en f 40.voor niet voldoende uitwijken plus een half jaar ontzeggen van rijbevoegdheid. Tot dit laatste gaat de Kantonrechter niet gauw over, vooral niet, als er het broodje mee gemoeid is. Het kittige paardje. Men kent het geval. Een nog al zenuw achtig paard in de smalle Rembrandtlaan met hoog oploopende kanten, in het voor uitgaan belet door een ketting om het wiel van den wagen, maar daardoor niet verhin derd om overdwars te gaan staan en de passage te belemmeren. De inspecteur van politie van Soest, de heer Schreuder, wees erop, dat de man, reeds verscheiden malen was gewaarschuwd en dat na het beteekenen van het verbaal geen klachten meer zijn binnengekomen. Er lijkt dus iets te zijn gevonden om het euvel te verhelpen. A. R. kreeg f 3 boete. Een man met overbluffend betoog. Het was een chauffeerman met zijn twee dochters in den auto, rijdende Steenhof straat op 2 Aug., een Zondag, want hij De bekende heer Larette, kunstenaar goo chelaar. die zijn medewerking verleend aan onze Cabaret-avond. had de ander niet aangeklaagd, den ge- truikelden motorrijder, daar hij zijn Zondag niet wou bederven. Dus daarom stond hij nu zelf als beschuldigde. O, inensch, hij kon zoo redeneeren, en in alle toonaarden, en we vreesden dat de motorist zich zou laten overbluffen. Deze stelde zich echter goed te weer en de bui ten de quaestie staande getuige G. Sak kers loodgieter te Soest, sprak volkomen als den getroffen Amersfoortschen motor- rist Snijders. Maar hun woorden en die van verd. met zijn beide dochters waren gansch contra rie. Hoor, wat er was geschied. Dezelfde richting van den motorist re den fietsers en wel twee koppels, want het eene span wou het andere voorbij rijden en daar ging de motorist weer om heen. In tegengestelde richting reden twee auto's een tiental meters van elkaar, de achterste was die van verdachte. Nu zeiden verbaal en motorist en ge tuige Sakkers, dat die tweede auto wou probeeren den eersten .te passeeren. Toen echter gezien werd, dat onze motorrij der veel naar links moest, werd de oude plaats achter den eersten auto weer in genomen, maar niet zonder den motor rijder met auto's achtereind geduwd te hebben tusschen de boomen door. Verd. en diens dochter hielden echter stijf en strak vol, dat ze steeds netjes als volgauto rechts waren blijven rijden, maar dat die motorman een zig-zagrit had gemaakt. Zeer dubieus geval, concludeerde Amb tenaar en Rechter. En zoo kwam vrij spraak. Het bleef ons duister. Een beginnend aannemer te Soest J. R. stond terecht wegens het toelaten dat zijn 13-jarige zoon aan het schilderen was ge weest van een kozijn en nog wel op een steigerhoogte van 4 M.,dat mag zoo'n jongen heelemaal niet doen. Nu was J. R. aangesproken voor het geval als hoofdaannemer. Maar het schilderwerk stond geheel apart; hij was slechts aannemer van den eigenlijken bouw en de schilderaannemer, daar had hij niets mee te doen. Die had dit werk rechtstreeks van den principaal. Nu was het wel de zoon van verd. ge weest, en had hij ook toegestemd in dit schilderen, maar schilder de Moor was hier de aansprakelijke. 't Verwonderde ons. dat de Ambtenaar dit punt terzijde liet en den eisch stelde van f 2.boete, waarmee de Rechter accoord ging. UITSPRAKEN. Dronkenschap!. H. 5. Soest f 10 of 4 d; J. J. F. W. Soest ide n. Motor- of autorijden en de veligheid van verkeer in gevaar berengen: A. G. R. Soest f 10 of 3 dagen. van 15 regels f0.75. Elke meer f0.15. Bjj vooruitbetaling te voldoen. Voor bewijsnummer moet 5 ct. In rekening worden gebracht. Vü Vü vü VÜ Vü "ói VÜ vy. w Net Friesch meisje b.z.a. voor dag en nacht, bij voorkeur als Huishoudster of in gezin met 1 2 kinde ren. Br. letter H. 540, Visser's Boekhandel, Soest. Amateur-Foto-Club Soest, Soestdijk en Omgeving. Een ieder die fotografeert, wordt beleefd verzocht zijn adres op te geven aan een der onderstaande adressen, ten doel hebben de oprichting eener Amateur-Foto-Club. Nadere bekendmaking voor een vergade ring volgt spoedig. Inlichtingen bij H. Leeuwe, L. Bergstraat 28, Soestdijk en J. H. Schepel, Stationsweg 8, Soest. GEVRAAGD: Begin November een Net dagmeisje Mevrouw Chiras, A'foortschestraatweg 83a Soesterberg. Piano TE KOOP, notenhout, f 80, mooi meubel. Nieuweweg 118, Soest. SALON-NAAIIVRCHINE, prachtmeubel, merk „KOHLER". Ook in handmachine en andere merken te leveren. „Het Handelshuis": afd. Naaimachines. Soesterbergschestraat 51. Tel. 2200. TE KOOP Wordt gevraagd nette Werkvrouw 2 dagen per week. Spoorstraat 15. 17 jaar, biedt zich aan voor dag of dag en nacht v.g.g.vt tegen 15 November. Brieven onder No. 700 aan het bur. van dit blad. Ter overname gevraagd, 2e hands goed onderhouden 2 pers. Auto met Dicky Seat, zonder gebre ken, liefst Ford. Brieven onder No. 701 aan het bureau van dit blad. Bïiiard TER OVERNAME aangeboden, Merk Hollandia. Desverlangd gemakkelijke be talingsvoorwaarden. Brieven onder No. 702 aan het bureau van dit blad. Aangeboden bij dame alleen, wonende Vtfssenveldlaan No. 7 Soest, een zit- en een slaapkamer met degelijk pension. Prijs nader overeen te komen. Brieven onder letters M.A. bij het bureau van dit blad of aan het adres Vos- senveldlaan 7. Gestikte ZIJDE DEKENS, iets nieuws, groot formaat f 12.90. In effen en gebloemde dekens. Belangrijk lagjere prijzen! „Het Handelshuis": afd. Dekens. Soesterbergschestraat 51. Tel. 2200. LUXE AUTO Verhuur Snrichting BILLIJKE CONDITIËN (bij de Bosstraat) Soest TE KOOP Prachtige Winterjas Keuzo uit groote voorraad. Adres: „Het Handelshuis". Soesterbergschestraat 61. Tel. 2200. met vliering, 4 bij 4 M., ter overname aangeboden tegen geen andere vergoeding dan vooruitbetaling der laatste reparatie- en verhuizingsrekening ad. f 157.52 en zorgvuldige afbraak en spoedige wegne ming en opruiming zonder beschadiging van den tuin. Hoedanigheid zelf te onder zoeken. Te bezichtigen (na aanmelding bij hoofdbewoner) Julianastraat Ba. Te be vragen en sleutel te bekomen bij M. Horns- veld, aannemer. Geldbelegging Dubbel Landhuis voor slechts f 0500. Brie ven onder letter H aan het bur. van dit bl. Bij vonnis der Arrondissements-Recht- bank te Utrecht van 14 October 1931, is A. PRIEM, van .beroep timmerman, wo nende te Soest. Beetslaan 83, verklaard in staat van faillissement met benoeming van den E.A. Heer Mr. D. Kaars Sijpe- steijn tot Rechter-Commissaris en van on- dergeteekende tot curator. Mr. A. E. Th. KÖOLEN Amersfoort, 15 Oct. 1931. Kon. Wilhelminastr. No. 31. TE KOOP zeer geschikt voor de a.s. koude GEMOLT. BORSTROK en PANTALON, en vele an dere warme ondergoederen. Adres: „Het Handelshuis". Soesterbergschestraat 51. Tel. 2200. Solldo financieele instelling, biedt aan soli de perionen, met vaite poiitb, GILD TER LIBN AAN, tegen matige rente. Bedragen beneden 200.aonder borgitelling. Geen kosten vooruit. Geheimhouding verxekerd. Brieven onder motto „Qeld", aan bet Bu reau van dit blaé. POELIER Teding v. Berkhoutstraat 3 - BAARN Levering van prima Wij bevelen ons beleefd aan, voor de levering van ALLE MOGELIJKE tegen zeer lage prijzen. Aanbevelend, N V.Eerste Soester Elaclr. Drukkerij v. Weedestraat 7, Soestdijk. Tel. 2062 N.V. Eerste Soester Electr. Drukkerij Directie HUB. Kievits ZONDAG 25 OCTOBER BUUR slechts één enkele opvoering van "VI VOSSEVELDLAAN 88 SOEST Vergrootingen naar elk portret Bericht U mij s.v.p. even per briefkaart, dat ik U (zonder eenige verplichting uwerzijds) met mijn Vergrootings-monster alsook groote sorteeiirg hoogst moderne en tóch goedkoope Lijsten voor Foto's, Plaatwerk, enz., bezoeken mag. c c c Mal c c c KÜ Ha c «BS c MS 31 Mi c H i SB IB8 ra Kj Wereldberoemd Drama in 8 Tafereeien Door geheel Nederland een groot succes Meer dan 500 opvoeringen te Amsterdam Rotterdam - don Haag, enz. enz. plus rechten Plaatsbespreking Zaterdagen Zondag den geheelen dag

De Soester | 1931 | | pagina 2