2e BLAD Meylink's Fotohandel Bekendmakingen Plaatselijk Nieuws Soesterberg. Gemeenteraad Burgerlijke Stand Predikbeurten. Ingezonden. Officieel. „TI V O LI" VERGUNNING bchoorende bij „D E S O E S T E R* vbd Zaterdag 31 Oct. 1931. No. 88 Burgemeester en Wethouders van Soest maken bekend, dat gelegenheid tot koste- looze inenting zal worden gegeven en wel: op Woensdag 4 November 1931, des n.m. te 3.30 uur in de O.L. school aan de Mid delwijkstraat; opWoensdag 4 November 1931, des n.m. te 4.30 uur in de O.L. school aan de Beetz- laan; op Vrijdag 0 November 1931, des v.m, te li uur in de Chr. L. school aan de School straat. en dat gelegenheid tot het doen nazien dei- inenting zal worden gegeven een week la ter, p dezelfde plaatsen,, dagen en tijdstip pen. De ouders worden er aan herinnerd hun ne trouwboekjes of de geboortebewijzen der in te enten kinderen mede te brengen. Voorts verdient het aanbeveling de ar men der in te enten kinderen vóóraf goed met water en zeep te waischen. Soest, 26 October 1931. Buigem. en Weth. voornoemd, De Burgemeester, G. Deketh De Secretaris, J. Batenburg. Burgemeester en Wethouders van Soest maken bekend dat met de gemeentelijke werkverschaffing op Maandag 2 November 1931 een aanvang zal worden gemaakt. Burgem. en Weth. voornoemd. De Burgemeester, G. Deketh. De Secretaris, J. Batenburg. WAARSCHUWING In den laatsten tijd zijn door de Stich ting „Eben Haëzer". Directeur J. Zaag man, onder-directeur H. A. van Duyn, in verschillende gemeenten des lands tehuizen voor Ouden van Dagen opgericht of po gingen aangewend om tot oprichting te komen. Op grond van de uitkomsten van een ingesteld onderzoek deelen wij U me de, dat deze Stichting geen vertrouwen verdient. Verschillende ongewenschte toe standen zijn aan het licht getreden, terwijl de flnantieele toestand hoogst ongunstig moet worden geacht. Alle regenten der Stichting hebben hun functie neergelegd, zoodat de Stichting „Eben Haëzer" zon der bevoegde leiding is. Opnieuw zij het publiek ernstig ge waarschuwd tegen de zich noemende „Werkverschaffing aan blinden en andere invaliden in Nederland" van A. G. J. Brou wer, Govert Flinckstraat 265, Amster dam, die bons voor blindenwerk tracht te verkoopen, postkwitanties laat aanbie den of giften vraagt,, terwijl de zgn. werk verschaffing niet den minsten steun ver dient. Het Centraal Archief en In- lichtingenbur. inzake Maat schappelijk Hulpbetoon voor Nederland. De Inspecteur van Politie, SCHREUDER. ANTI COMMUNISTISCHE AVOND. Disdagavond was er een bijeenkomst in de Chr. U.L.O. schcol, waar den Heer Nie- veen va^i Dijkum propaganda zou voeren tegen het Communisme, en waarbij hij naast een korte lezing met authentieke lichtbeel den vertoonde de anti-Comm. film, „Het Signaal des Doods." Wij kennen de propa gandist langer, maar hadden dit niet ver wacht. Nadat den Heer Tak op verzoek van den Heer Nieveen, bij verhindering van Ds. Alkema, de avond had ingeleid en mei gebed geopend, gaf hij het woörd aan de organisator, die na enkele inleidende woor den en een hartelijk dankwoord allereerst de film vertoonde. Die film, naar waarheid een stuk propaganda, geeft een getrouwe weergave van de ellende en verschrikking gebracht over een millioenenvolk, zuch tende onder Godloogende Satanisten. Het is een getrouw verhaal van een ten slotte vluchtende familie die oorspronkelijk de omwenteling beschouwde als een moge lijk komende lotsverbetering voor het Rus sische volk. 't Is diep te betreuren dat deze prachtfilm niet door een ieder werd gezien cn gehoord. Den heer Nieveen van Dijkum heeft opnieuw bewezen voor dit werk de man bij uitnemendheid te wezen. In zijn oprechte liefde voor deze zaak wist hij met juist gekozen woorden zijn gehoor den ge- heelen avond te boeien. De Heer Nieveen heeft een bijzonder mooien avond gegeven, en zulks niet alleen in Soest, maar in tal yan plaatsen door geheel Nederland. Het is een werk, dat hooge waardeering verdient van de geheele Christenheid. De spreker verzocht den Heer Tak de avond ook op Christelijke wijze te sluiten waaraan deze voldeed en eindigde met de uitroep „Waak en bidt." De kleine groep keerde dankbaar en vol vertrouwen huiswaarts met een warm ge voel van liefde en dank aan den Almachti- gen God. Wij vernemen, dat een krachtige poging wordt gedaan, om de Propagandist in staat te stellen zijn actie door geheel Chr. Neder land te voeren. Een enkel woord van lof mag niet wor den onthouden aan Mevr. Nieveen van Dij kum die al deze avonden zorgt voor een uiterst passende muzikale illustratie. Chris telijk Nederland, Gij hebt de plicht deze ar beid voor de Eere Gods te bevorderen. BAZAR. De Herv. (Geref.) Meisjesvereeniging „Tabitha" hoopt D.V. Dinsdag en Woensdag 24 en 25 November a.s. een bazar te houden in de Chr. ULO school Spoorstraat. Allen, die willen medewerken tot het wél slagen van deze bazar (op welke wijze ook) kunnen zich vervoegen bij Mevr. Boelens, Pres., Kembrandtlaan 13. Mej. Haks, aecr., K. Brinkweg n CHRISTEL. BESTURENBOND, De bij dezen bond aangesloten afdee- lingen vergaderden in de zaal Verschoor onder voorloopig presedium van den heer K. Lodeesen, wethouder O.W. Na opening leest deze psl. 99 en gaat voor in gebed., Ter inleiding wil hij een enkel woord spre ken wat zeker niet misplaatst is. Temeer als men bedenkt de moeilijke tijden die oeleefd worden. Sprak vroeger alleen moe der de vrouw over tekort nu is het een algemeene kwaal, op elk terrein hoort men er van, het woord is algemeen ingebur gerd; zelfs de kleinste jongen op straat spreekt er van al doelt het maar op siga retten. In de finantieele wereld heerscht drukkende zorg om handel en kapitaal in goede banen te houden. Het is een zang clie gehoord wordt op dit oogenblik en het leeft in ieders hart. Ook in de Chr. vakorganisatie wordt het woord tekort ge hoord en daar is reden voor. Want wordt de vakorganisatie niet bedreigd door een tekort aan leden, al telt het C.N„V, ook 1UUU0U leden, wat is dit getal tegenover het groote aantal Christenen in ons vaderland? Ook dit wijst op een tekort. Ook deze afd. is veel te klein, slechts 1UU georganiseerden tegenover de 15UU0 in woners. Ook dit tekort is niet weg te re deneeren en de oorzaak daarvan is: le. onkunde aangaande de vakbeweging. 2e. gemis aan besef van organisatie, en medewerken daaraan; en 3e. het niet wiuen inzien wat organisatie eigenlijk is. Na uiteenzetting dezer drie gedachten is het de taak der organisatie, dit tekort te bestrijden, en zelf als lid daarin niet te kort te schieten. De wereld spant zich in om dit dreigend tekort te keeren; dit moet ook de Chr. arbeider zelf inzien, en door gebed en arbeid daartoe medewerken. Hierna werden de notulen d.d. 28-5-'31 en het verslag der districtsvergadering te 1 trecht dd. 26-9-'31 gelezen en goedge keurd; en daarop tot voorzitter gekozen de heer P. C. Zonneveld. Verder werd medegedeeld, dat 13-11-'31 het C.N.V. 'n propaganda-vergadering belegd in Religie en Kunst, waarbij als sprekers optreden de H.H. G. Hordijk uit Rotterdam, hoofd bestuurder Chr. Metaalbewerkers, met het onderwerp „Vakbeweging en crisis" en L. Oosterbosch uit den Haag, hoofdbestuur der Chr. Transportarbeiders, met het on derwerp „Voorwaarts, juist nu", terwijl Ds. E. Groeneveld, N.H, Predikant, een slot woord zal spreken. Daarop deelt de voor zitter mede, dat de werkverschaffing 2 November aanvangt. Daarna rondvraag en sluiting inet gebed. Onder de aanwezigen merkten wij o.a. op Ds. S. Wouters, ge reformeerd predikant alhier. VEREEN. SCHOOL MET DEN BIJBEL Genoemde vereeniging hield haar alge meene ledenvergadering Donderdagavond om 8 uur in de Chr,. ULO school aan de spoorstraat. De vergadering welke druk be zocht was werd geopend door Ds. B. Alke ma, welke laat zingen Psl. 146 3, voorlas Psl. 146 en voor gaat in gebed. Daarop "oept spreker de dames en heeren een harte lijk welkom toe; hij is verblijd over de groo te opkomst, waaruit spreekt belangstelling voor het Chr. onderwijs. Overgaande tot .ckstbehandeling Psl. 146 het laatste vers. wijst spreker in dat verband op de ernstige „ijden, welke slechts een voorspel zijn van Jen tijd die kmen moet. Vooral voor het .comende geslacht zal het zeer moeilijk wor den, Daarom wordt het komende geslacht op de Chr. school toegerust met de geeste lijke wapenrusting, om den wederstand te .cunnen weerstaan. Maar ook de ouderen moeten zich zelf wapenen en 't groote doel .n het oog houden. Het personeel staat in .iet front, diens wapenen moeten scherp zijn voor den strijd en daarachter moeten staan Je ouders met opgeheven handen. Na de inleiding werden de notulen gelezen en goedgekeurd der voorjaarsvergadering op 2 April 1.1., en het jaarverslag uitgebracht over de 4 scholen. De samenwerking met Je kerkelijke groepen was zeer goed; door net personeel der scholen werd een onder wijzersvereniging opgericht. De Unie-Col lecte bracht i 327.op. Bij de algemeene beschouwingen werd naar voren gebracht Jat de overgang van de lagere school naar een Middelbare moet gaan langs den weg Jer geleidelijkheid (de Chr. ULO). In 't miden wodrdt gebracht dat de lagere school .net opleid voor H.B.S., e rmoet getracht worden die kloof te overbruggen daar veel juders graag zien dat hun kinderen op 11- jarigen leeftijd naar een HBS gaan. Daarna Aordt de begrooting 1932 vastgesteld voor de Chr. ULO school op f 1640, voor de ■.chool aan de Driehoeksweg op f 2125, voor die op Hees op i z.125, aan de Spoorstraat op f 3250 en de geheele begrooting op f o4.554. De aftredende bestuursleden de H.H. J. van de l-'lier en W. v. d. Velden werden her- Kozen. De controle-commissie over '30 werd competent verklaard voor 1931. Uitgeloot werden do obligatiën No. 11 en 41. Na de rondvraag die volgde sluiting door Ds. E. Groeneveld met gebed. MANNENZANGVEREENIGING „APOLLO" Onder leiding van den heer H, J. van Maurik uit Utrecht, gaf genoemde club Donderdagavond in de groote zaal van „Eemland" een feestavond voor leden en genoodigden. De voorzitter J. de Zoete roept allen het welkom toe op dezen pro paganda feestavond, welke tevens voor de leden is georganiseerd om eenige afwisse ling te brengen in het altijd maar door re- peteeren. Spreker vroeg daarom om geen critiek uit te oefenen, waaraan wij hebben voldaan. Na deze opening gaf „Apollo" en kele humoristische liedjes ten beste die in sloegen, afgewisseld door het bekende „Soester Trio" welke beiden applaus in ontvangst namen. Mejuffrouw M. v. d. Broek verzorgde het muzikale gedeelte voor deze nummers, ter wijl het ensemble van de Gebr. Polak uit Amersfoort de entre-actes vulden. Tot slot rad van avontuur en een gezellig bal onder leiding van den heer A. van Weert, dat de aanwezigen nog lang prettig bijeen hield. ORGEL EMMAKERK. Donderdagavond 5 November des avonds 8 uur z,}l het nieuwe orgel in de Emmakerk in gebruik worden genomen. De Heer G,. van den Burg uit Amersfoort zal met een concert het orgel inwijden. Voor zoover de plaatsruimte toelaat is de zen avond voor Leder toegankelijk. DE INWISSELING VAN OUDE GULDENS De inwisseling der buiten omloop gestel de guldens, welke een vroeger jaartal dra gen dan 1920, zal bij alle postkantoren, bij postkantoren, hulppostkantoren en post- stations^ alsnog mogelijk zijn tot ultimo December 1931, VOETBALVER. SOEST De Verloting (goedgekeurd door B. en W. besluit 24-b-'31). De trekking van deze verloting heeft plaats gehad op Maandag 26 October j.1. in Hotel Pension „Bosch en Duin" aan den Koudhoornweg alhier. Op de volgende num mers is de daarachter genoemde prijs ge vallen. Lot No. 720 bloemhanger; 609 bus je visch; 749 lekbakje; 514 bus biskwie; 748 lepeldoosje; 722 tabakspijp; 652 lekbakje; 732 stuk zeep; 101 passerdoos; 981 pakje vijgen; 276 stuk zeep; 168 flesch wijn; 958 zeefje; 443 slachtkip; 986 bloemvaasje; 320 tasch; 427 doosje sigaretten; 309 stuk zeep; 879 stuk zeep; 360 handkoffertje; 182 rij wiel; 409 stu k zeep; 244 lekbakje; 572 fruit schaal; 697 bus speculaas; 620 vaasje; 8 flesch wijn; 90 flesch grenadine siroop; 820 kistje sigaren; <57 bloemvaas; 187 stuk zeep; 925 toiletdoos; 93x eierstel; 382 doos je sigaren; 705 lepelvaasje; 327 peper en zoutstel; 408 vaasje; 138 vaasje; 969 zout- strooier; 847 doosje sigaren; 996 toiletspie gel; 683 kistje sigaren; 470 schemerlampje; 631 theedoos; 497 vulpenhouder; 345 tul penvaas; 974 knipmes; 516 wandbord; 76 lepelrekje; 888 stuk zeep; 968 lepelvaasje; 638 lekbakje; 304 eierdopje; 960 twee stee- nen vogels; 701 pakje vijgen; 279 stuk zeep; 89 bloemvaas; 34 eierdopje; 452 tabakspijp; 796 slavork en lepel; 771 portemonnaie; 911 toiletspiegel; 684 paar pantoffels; 610 kof fertje; 795 vaasje; 397 inktpot; 161 doos je sigaren; 672 zeefje; 932 koffertje; 971 doos schrijfpapier; 687 doos fermicellie; 765 kistje sigaren; 554 lekbakje; 857 bloemvaas- je; 733 vulpotlood; 156 lekbakje; 906 bon bonschaaltje; 18 flesch wijn; 896 voetbal- jersey; 934 fietstasch; 750 sigarettendoosje; 193 aschbakje; 180 boertje en boerinnetje; 181 stuk zeep; 177 vaasje; 555 zesdeelig nik kel stel; 713 eierdopje; 197 lekbakje; 773 eierdopje; 907 bloemvaas; 294 doosje iga- ren; 219 eierdopje; 241 zoutstrooier537 theelichtje; 788 aschbakje; 918 koekdoos; 799 vaasje; 939 vaasje; 255 bloempot; 959 tulpenvaas; 55 doosje sigaretten. De prijzen zijn tegen overlegging van het lot verkrijgbaar bij den heer S. v. d. Kui len, Hotel Bosch en Duin, aan den Koud hoornweg alhier. DE VOLKSONDERWIJSAVOND VAN MAANDAG A.S. De belangstelling voor Volksonderwijs is zóó groot, dat de geheele zaal van „Religie en Kunst" is „uitverkocht." Wij wijzen daar om de lezers op de in dit blad voorkomende advertentie, waarin uitdrukkelijk vermeld staat, dat zoowel de leden van V.O. als niet- leden alleen op vertoon van toegangsbewijs programma toegang tot de zaal hebben. VERKEERSHUIS „SOEST VOORUIT". Aangezien er ernstige plannen zijn dat het gebouw waarin deze zomer de V.V.V. „Soest Vooruit" eenige lokalen had ingericht voor haar Verkeersbureau, door de Gemeente Soest zal worden verhuurd aan de administratie der Posterijen, ter oor- zake de a.s. verbouwing van het Postkan toor alhier, moet „Soest Vooruit" met in gang van 1 November a.s. dit gebouw ont ruimen. Voor eventueele inlichtingen gelieve men zich te vervoegen ten huize van de ad ministratrice Mej. J. P. Schuylenburg, Nieuwerhoekstraat 6 alhier welke daarvoor iederen werkdag zitting houdt van 1014 uur. TENTOONSTELLING WEEFWERK Als advertentie komt in dit blad voor een uitnoodiging van Mevrouw Van Seventer de Snoo, tot een bezoek aan haar tentoon stelling van weefwerk, 's middags op 3 November a.s. ten huize van Mevroul^v RentmeesterW-nman, Talmalaan 23 al hier. De heer van Tienhoven van het Handels blad schrijft o.a. over het weefwerk van Mevrouw van Seventer: Haar weefwerk is vrij van alle gewilde moderniteit, of grillig effectbejag. De des sins van haar tafelkleeden. schoorsteenloo- pers, tasschen, shawls enz. zijn sober en ge tuigen van de bescheidenheid harer natuur, maar tevens van treffende voornaamheid. Haar kunstenaarstalent openbaart zich voornamelijk in de kleur. Elk van haar werkstukken is een bijzondere compositie. Men vindt er? die een juichende vroolijkheid zijn, van roode en oranje vlakken, en die in 't gamma van fijnen stillen weemoed zijn uitgevoerd. De teerheid van de lente, de uitbundigheid van den zomer, en de stille, fijne nuanceering van de herfsttinten, kan men er in terugvinden. De kleine expositie bij Ruys' meubileer- inrichting is een waar kleurenfeest. Juist waar men hier verscheidene doeken bij el kaar ziet, kan men zich van het talent van deze kunstenares overtuigen, van haar veel zijdigheid op het gebied, kleuren treffend tegen elkaar te plaatsen, of fijn en teer in nuances te doen vervloeien. Elk werkstukje heeft dit treffend per soonlijke van haar gevoelige kleurcomposi- ties, maar dit effect wordt nog verhoogd door de iiijzondere smaakvolle wijze, w.aar- op de verschillende doeken zijn uitgestald, als het ware toegepast in het milieu, waar voor zij bestemd zijn. van Tienhoven. GEVONDEN VOORWERPEN. Een duimstok Een damestasch, inhoudende eenig geld Een klapstoel. MOTORRIJWIEL IN BRAND. Donderdagmiddag reed op> de Koningin- nelaan de 'Heer J. B. uit Baarn op een mo torrijwiel. Toen hij op den hoek een politic agent zag staan, schrok hij blijkbaar erg en remde krachtdadig. Zoo krachtdadig, dat het motorrijwiel omsloeg en door voorloo pig onverklaarbare oorzaak in brand vloog. De politieman vond een en ander vreemd en meende zich te moeten overtuigen welke dó reden tot schrikken van den motorrijder toch wel was geweest. En na onderzoek bleek werkelijk, dat de motorrijder wel eenig motief had om te schrikken op het gezicht van een politie man, daar hij noch een rijbewijs, noch een behoorlijk nummerbewijs had. De brand aan het motorrijtuig zelf kon spoedig wor den geblucht. doch de bestuurder kwam natuurlijk niet vrij van een dubbel proces verbaal. ERNSTIGE WAARSCHUWING AAN WIELRIJDERS. Wederom komt het herhaaldelijk voor, dat in den lateren namiddag en op den avond fietsrijders door de gemeente ge woonweg zonder licht rijden. Waar zulks is verboden en daarenboven ook zeer ge vaarlijk is voor de andere weggebruikers, wordt daarop momenteel door de politie streng toegezien. Algeloopen week zijn dan ook vele wiel rijders wegens het rijden zonder licht be keurd. Dat wielrijdend Soest deze waar schuwing dus ter harte neme. AANRIJDING. Dinsdagavond had op de hoek van de Vredehofstraat en de Burgemeester Grothe- straat een aanrijding plaats tusschen een automobiel, bestuurd door den heer S. uit Hilversum en een rijwitjl, bestuurd door den Heer T. H. uit Soest. De automobilist, die blijkbaar niet geheel gerust was, dat hij aan deze aanrijding geen schuld had, wachtte de komst van de poli tie maar niet af en regelde met T. H. de schade terstond. Door betaling van f 7. contant werden verdere moeilijkheden voor komen, vertrok de automobilist en had de politie bij haar aankomst dus weinig meer te verrichten, PR ACH T-FILM. In het Flora Theater te Baarn wordt thans gedurende 6 dagen de schitterende film: „De Privé Secretaresse" gegeven. Wie dit niet gaat zien, doet zich zelf veel te kort. AANBESTEDING^ Bij de aanbesteding van het loodgieters- werk voor de stichting „Zon en Schild" werd o.m. hierop ingeschreven door den heer Galjaart te Soesterberg voor de som van f 5.165. BENOEMING. In de dezer dagen gehouden jaarvergade ring der Floraliavereeniging te Huis ter Heide werd de Heer M. Duisbergen te Soesterberg als bestuurslid gekozen. NOODLANDING. Woensdagmorgen moest het militaire vliegtuig 502, komende van Soesterberg en bestuurd door luitenant Mante, wegens de fect aan den motor een noodlanding maken op een weiland in de gemeente Weesper- karspel bij Nigtevecht. Het toestel, dat licht beschadigd was, moest worden gedemon teerd^ HOTEL CAFE RESTAURANT GEOES 53 a HILVERSUM LUNCH koud of warm f 0.85 Keuze uit 30 verschillende Schotels. RAADSVERGADERING. De Raad der gemeente Soest wordt hier bij in spoedeischende openbare vergadering bijeengeroepen tegen Zaterdag, 31 October '31 des voormiddags 10 uur ter behandeling van de volgende A G E ND A: 1. Vaststelling van de notulen der verga dering dd. 5 October 1931. 2. Vaststelling van een besluit tot wijzi ging der gemeentebegrooting 1931 (No. 21/163). 3. Behandeling van een crcdiet-aanvrage van B. en W. voor uitvoering van werken in werkverschaffing, n.1. verbetering van de bosschen der gemeente, een en ander over eenkomstig het terzake uitgebrachte ad vies van het Staatsboschbeheer. (No. 1436). 4. Vaststelling van het reglement voor de Werkverschaffing en Steunverleening in de gemeente Soest (No. 2246). 5. Voorstel van B. en W. om ingevolge artikel 36, lid 4 der gewijzigde Woningwet te bepalen dat de vaststelling van het uit breidingsplan dezer gemeente wordt voor bereid. (No. 915). 6. Vaststelling van een verordening be treffende het beroep bedoeld in de artikelen 7 en 9 der Woningwet. (No. 2174). Soest, 30 October 1931. De Burgemeester, G. Deketh. De stukken liggen ter inzage vanaf Vrij dagmiddag 2 uur. van 22—28 October 1931. GEBOREN: Lammertje, d. v. A. v. Hornsveld en W. Bakker, Koninginnelaan 112; Martha Wilhelmina Grada, d. v. G. v. Dorresterjn en G. de Gooijer, Smitsweg 28; Johanna Aleida, d. v. A. v. d. Goede en J. G. Kok, Molenstraat WZ. 14; An- dré Willem, z. v. R. Jansen en W! de Bree, Nieuweweg 75; Gerritje, d. v. H. v. Rouwendaal en W. Harskamp, Hartw. 7. ONDERTROUWD: geen. GETROUWD: H. Gorissen en A. H. Kamerbeek; M. H. Verwoerd en S. H. v. Kloooster. OVERLEDENDaniël Sslemink. 29 jr. ongeh., Beukenlaan 20d; Geertje Borst, 29 jr. geh. m. F. Dijkstra, De Beaufortt- laan 20; Anthonie Koppen, 63 jr. geh. m. H. M. Kamerbeek, Kerkstraat 9. Vestiging 2228 October 1931. H. Peek van Vianen aan de Lek naar Ossendamweg 13; G. W. van den Berg van Apeldoorn naar van Weedestraat 16; A. J. Hecker van Laren (NH) naar Laanstraat 15; Chr. Niessink met gezin van Heemstede naar Amersfoortschestraat 8a; A. Kloeke met gezin van Amsterdam naar Lindenlaan NACHTEGAALSTRAAT 9, UTRECHT TELEFOON 10341 Camsra't - Fotografie- on Projectie-artikelen AFWERKEN VOOR AMATEURS Groote sortoerlng ALBUMS 4a; W. Bos met gezin van Renkum naar Soesterbergschestraat 13; M. Oomens van Den Haag naar Vredehofsiraat 2; S. Schol- tus van Tiel naar van Weedestraat 61; A. Gerritsen met gezin van Hilversum naar Soesterbergschestraat 79; J. G. Bennekom met gezin van Leusden naar Birktstraat, ongen.; J. Lourens van Apeldoorn naar Ltrechtscheweg 1U; J. M. van Kleef van Amsterdam naar van Weedestraat 9; P. N. de Vries met gezin van Amsterdam naar Rembrandilaan 18; E. Meijnen van Hilver sum naar le Weteringpad 2; C. Brüning van Naaldwijk naar Amersfoortschestraat 97; J. Wassenaar met gezin van Wymbrit- seradeel naar Alolenstraat OZ 93; H. Ve der van Amersfoort naar van Lijndenlaan 1UH. L. van Beusekom van Amsterdam naar Spoorstraat 50; J. W. Potjer van Am sterdam naar Molenstraat OZ 23. Vertrek van 2228 October 1931. R. Turel met gezin van Amersfoortsche straat 34 naar de Bilt, Parklaan 38; J. Ra- vesloot van Korte Kerkstraat 5 naar Kor- tenhoef, Koninginneweg 246; J. M. Ernste van Dorresteinwcg 14 n. Zutphen, Warns- veldscheweg 14; J. C. S. van de Maden van Da Costalaan 3 naar Amsterdam, le van Swindestraat 87; C. G. van Manen v. Staal- wijklaan 7 naar ''Zeist, Ewijckshoeve; S. M. Sjaardema van Burg. Grothestraat 71a naar Baarn, Laanstraat 32; B. van Popta van Soesterbergschestraat 125 naar Utrecht, J. W. Frisostraat 24; G. Uit den Bogaard van Amersfoortschestraat 4 naar Apeldoorn, Deventer weg 168; G. C. Muts van Steen hofstraat 32 naar Hilversum, Hooge Laar- derweg 320; J. Sinning van Banningstraat 88 naar Nijmegen, Groenestraalt 13; M. Bergman van Birktstraat 34 naar Amster dam, Binnengasthuis; H. Houtveen van Is- seltscheweg 5 naar Eemnes, p/a M. Valken goed; J. Terwisscha van Schetinga van Steenhofstraat 42 naar Utrecht, Mariaplaats 28; G. van den Heuvel van Lange Brink- weg 29 naar Amersfoort, Soesterweg 118. Verhuizingen in de gemeente van 2228 October 1931. W. Lustenhouwer met gezin van Nieuw- straat 38 naar 2e Weteringpad 6; J. C. Jaars veld met gezin van Nieuweweg 120 naar Ferd. Huycklaan 4a. NED. HERV. GEM. TE SOEST. Zondag 1 November 1931 O. kerk 10 uur: Ds. Groeneveld, Avondmaal. Emmakerk 10 uur: Ds. van Schaick, Avond maal. Emmakerk 6 uur: Ds. Groeneveld, herden king kerkhervorming. HERV. (GER.) EVANG. Spoorstraat. Zondag 1 November 1931 's morgens 10 uur: De Eerw. heer J. Berkelaar, van Krimpen a.d. IJssel. 's Avonds 6 uur: Ds. H. A. de Geus, van de Bilt. VEREEN. VAN VRIJZ. GODSDIEN- STIGEN, SOEST. Zondag 1 November 1931: geen dienst. L. A. METTR0P UTRECHT Tandheelkundige Stationsplein 16bia Spreekuren dagelijks van 9 tot 9 n.m. 's Maandags en Vrijdag» speciaal ta rief Kliniekprijzan Specialist in heratellen van foutao of hinderlijke gabittea, Aan de Redactie van „De Soester", Mijnheer de hoofdredacteur, Mak ik s.v.p. over een klejn plaatsje in uw veelgelezen blad beschikken voor on derstaande verdediging. 't Is de eerste maal dat ik in mijn 26-ja- rige praktijk als verslaggever voor het Utrj. Nbld.. en sinds 4 jaar voor üe Soes ter openlijk aangevallen word over een niet juist weergegeven verslag. Heb ten eerste geen woorden verdraaid, misschien anders weergegeven, inzake Soesterberg, maar nooit of te nimmer wordt door mij een ste nografisch verslag geleverd, zoodat het best kan wezen dat er een verkeerd woord in komt. Verder sta ik geheel en al buiten ae kwestie, en heb in 't minst de bedoeling gehad, zooals algemeen gedacht wordt om de zaak in Soesterberg te kleineeren; dat ik schreef: „ook Bezocht door vrouw en kinde ren" was voor mij 't bewijs dat zelfs vrou wen en kinderen er tegen opkwamen. Dit heb ik den heer Wegman per brief reeds medegedeeld. Ten slotte waarom mij niet aangevallen en een ingezonden stuk in de Soester, vol gend op het nummer waar mijn verslag in stond, dan had ik ten eerste zelf de verga dering op Zondag bezocht en mij daar ver dedigd. Nu wist ik van een dergelijke ver gadering niets af. Ben als nog bereid dit te doen als ik in de Soester wordt aangevallen. L Sparenberg. Correspondent voor Soest. Geachte Redactie Vergun mij voor het onderstaande een plaatsje in uw veel gelezen blad, bij voor baat mijn dank. In de Soester van Zaterdag 17 October komt een ingezonden stuk voor ondertee kend doorvoor de Chr. Georg. Arbf de Co mm. voor publieke zaken. Niet dat ik mij mengén wil in andermans zaken als „Dritte im Bunde", maar wel, omdat het schijnt, alsof wij leven in den rumoerigen tijd van Willem de Zwijger. Cesar zwijgt, de leverkleurige, zwijgt. Kne- lis van Smitje zwijgt, ja zelfs de zes wijzen zwijgen, en een beetje variatie in de pers is nog wel eens aangenaam. Of het gesprokene van den heer de Bruyn in de raadsvergadering van 5 October j.1. oprecht gemeend was, mag Jc niet beoor- deeleix, zeker is echter, dat genoemde heer een pijl afschoot op een zijner Raadscol- lega's met de woorden: „niemand in Soest weet, wat ze aan den heer Mineur hebben",

De Soester | 1931 | | pagina 5