SAGRÉ MADAME Kosteoos JOH. TAK Tafelkefing ANTHRACIET Ad verten tiën. Maas Maassen, Plano Jachlgawaar Ta koop 4 Regerj,sen I laat zich niet ovartief- fen en Is goedkoop ALLEEN VERKOOP: v.h. Kleman Berghuis Telef. Kantoor Kerkpad 2180 Huis 2186 de gedane toezeggingen. Het is natuurlijk de schuld van het oude college van B. en W. en daarom heeft spr. thans hoop op het beleid van den nieuwen wethouder van fi nanciën. Waar deze reeds beloofd zijn best te zullen doen om dergelijke dingen voor taan te voorkomen, hoopt spr. dus op ver betering in de toekomst. De heer Busch: „en blij zijn wij alweer." De verdere begrootingswijzigingen be treffende de aanstelling van 2 arbeiders van tijdelijken in vasten dienst en voor de on kosten van technische adviezen, worden hierna zonder beraadslaging mede goedge keurd. 4. Voorstel van B. en W. tot verleening van een voorschot als bedoeld in artikel 101, lid 9 der L.O. wet 1920 ten behoeve der U.L.O. school der Stichting Engen- 4$alschool. (No. 110). Conform voorstel aangenomen. 5. Vaststelling van besluiten tot het ver- leenen van de wettelijke medewerking voor a. het aanbrengen van een rioleering voor afvoer van het hemelwater van de speelplaats der R.K. U.L.O. school. (No. 2187). b. het aanbrengen van een nieuwe aan- voerbuis ten behoeve van de watervoorzie ning van de R.K. Jongensschool. (No. 2186). Deze besluiten worden vastgesteld. 6. Benoeming van leden der Commissie van taxatie der gronden, ingevolge de ver ordening, regelende het beheer van het grondbedrijf, voor de jaren 1932 en 1933 en vaststelling van de belooning voor de werk zaamheden dier leden. (No. 217). De heer de Bruyn vraagt, waarom de oude leden der Commissie niet voor herbe noeming worden voorgedragen, terwijl de heer Bleeker opmerkt, dat het hem niet juist voorkomt, een plaatselijke makelaar in die commissie te benoemen. De heer Busch is het daarmede eens, dat is niet onpartijdig. Spreker wijst op den per soon van den heer Doorman, die als Raads lid groote waardeering genoot voor de ern stige wijze, waarop hij de zaken van het grondbedrijf altijd behandelde. Waarom de ze thans eerst als nummer 2 werd„ voorge dragen is een raadsel en spreker wekt de Raadsleden op in elk geval den heer Door man te stemmen. De Burgemeester heeft de oude leden niet opnieuw voorgedragen, omdat er thans een geheel nieuwe verordening is en alles opnieuw is opgezet. Wij moeten dan ook geheel nieuwe taxatie's krijgen, geheel los van oude. Ieder kan stemmen op wien hij wil. Tot stembureau worden benoemd de heeren Endendijk en de Bruyn. Er blij ken 14 stemmen te zijn uitgebracht en hier van verkregen: W. H. C. Doorman 12 stemmen Gerardus Sukkel 7 stemmen W. van Genderen 8 stemmen A. Legemaat 2 stemmen M. Sukkel 6 stemmen W. van der Leek 3 stemmen P. Beekman 1 stem en 1 stem van onwaarde. Bij het oproepen van de stém van den heer Beekman roept de heer Busch uit: „nu, degene die zoo gestemd heeft, heeft het heel goed bekeken. Dat is dan zeker be schouwd a\s een soort compensatie voor den heer Beekman." Bij het voorstel om de belooning vast te stellen op f 50.per lid per jaar, merkt de heer Busch op dat het een aardig snoep- centje is. Alleen in 1930 zal er getaxeerd worden en voor de andere jaren, als er niets gebeurd, is spreker tegen belooning. De heer Gasille stelt voor de f 50.te verleenen, voor elk jaar, dat er minstens één taxatie plaats heeft. De heer Hornsveld merkt op, dat de be looning veel te weinig is, als eenmaal in de 4 jaar alle complexen moeten worden getaxeerd en daartegenover mag dan ook wel een voordeeltje staan, voor de jaren dat er weinig of niet getaxeerd wordt. De heer Busch zegt, dat voorheen van die taxaties niet zooveel werk werd gemaakt. De heeren kwamen bijeen in een kamertje hier beneden, hadden een paar formulieren en zonder de gronden te zien werd een en ander ingevuld en geteekend. Spreker hoopt echter, dat de nieuw benoemde leden er een andere manier op zullen gaan na hou den. De heer Gasille trekt zijn voorstel in, nu hij hoort, dat in jaren van alle taxatie's ook niet meer wordt uitbetaald, want in dat geval moeten de leden die f 50.zeker hebben. Ook de heer Busch kan zich na het ge hoorde daarmede vereenigen. De heer Bleeker: „Die storm is ook al weer geluwd." 7. Voorstel van B. en W. tot wijziging der verordening, regelende de voorwaarden voor de levering van gas over den gewonen meter en over den muntgasmeter door het gemeentelijk gasbedrijf. (No. 2220). Aangenomen. 8. Voorstel van B. en W. tot aanvulling van de Bouwverordening betreffende ge sloten bebouwing aan eenige wegen. (No. 2210). Aangenomen. Voorstellen van B. en W. a. tot vernieuwing van de Rembrandt- laan; b. tot het maken vati een rioleering langs k de spoorbaan vanaf het Kerkpad naar den Lange Brinkweg; c. tot omlegging van de Pieter de Hooghlaan met crediet-aanvragen. (No, 2159, 1804, 1862). De heer Busch zegt dat de Rembrandt- laan zeer slecht begaanbaar is en dus nood zakelijk verbeterd moet worden. Teneinde de kosten te verlagen stelt de Commissie voor, slechts net voetpad aan ééne zijde van de laan, en wel aan de zijde van de Rembrandtzaal behoorlijk te verbeteren en de andere zijde op eenvoudiger wijze te herstellen, dat scheelt f 13ÜU.Met de vrijkomende gelden kunnen dan veel beter andere wegen in Soest verbeterd worden. De heer Endendijk wijst op de 2 kerken en de Fröbelschool aldaar; het is een toe- gansweg geworden. Spr. heeft inlichtingen ingewonnen en hem is medegedeeld, dat de bewoners waarschijnlijk wel zullen willen medewerken tot grondafstand en laten ver dwijnen van de hekjes aan de straat. Onder instemming van den heer van Es kon men daar wat mooi maken, namelijk voortuin tjes zonder afscheidingen, waarin men zoo van de straat inkomt, wat heel aardig staat. De burgemeester deelt mede, dat het ge- heele wegdek 4M. wordt, de boomen gaan weg en als de eerste proef wordt genomen met voortuintjes zonder hekken, kost dat niet meer en behoeft men meteen geen hek ken te verplaatsen. De heer Gasille betwijfelt of alle aanwo- nende daartoe wel medewerking zullen ver leenen,, doch de heer Endendijk merkt op, dat het overgroote deel daartoe bereid is en dit nu eene zeer schoone gelegenheid is, °.!n plannen van den heer van Es in prac- tijk te brengen. De heer Nooder legt vast, dat er éérst een noodkreet moet komen van inwoners, alvorens men een zeer noodige wegverbe- tering gaat uitvoeren. Ook hierin zit weer geen systeem, en natuurlijk worden we binnenkort weei overladen met allerlei requesten. Dit voor beeld zal natuurlijk ingang vinden en veler zullen per request thans op verbetering var diverse wegen gaan aandringen. Spr. geefi in overweging de opbrengst van de straat belasting voortaan per straat te admini streeren. De onkosten van onderhoud, verlichting -■n rioleering kunnen dan daaruit straats gewijze worden bestreden. Er zijn aan di voorstel natuurlijk wel moeilijkheden, maai die zijn wel te overwinnen. De heer Gasille wil het voorstel van de commisie doen aannemen, dat wil zeggen, alleen de Oostzijde te verharden, daarmede alvast te beginnen, doch inmiddels reeds de mogelijkheid te onderzoeken van de proef, zooals de heer Endendijk die voor stelt. De bewoners moeten dan stuk voor stuk worden bezocht. De heer Endendijk wil in dat geval de onderhandelingen niet doen voeren door den technischen dienst, maar door denge- ne, die reeds een en ander heeft onderzocht en wiens naam spr. aan B. en W. zal mede- deelen. Aldus geamendeerd wordt het voorstel ten aanzien van den Rembrandtlaan aange nomen. De punten b. en c. worden zonder beraad slaging aangenomen. 10. Voorstel van B. en W. om in begin sel te besluiten tot verbetering van de Soes- terbergschestraat. (No. 1649). De heer Grootewal wijst op het adres van de A. N. W. B, en de K. N, A, Q van 11 November 1930 en eerst thans komt er een desbetreffend voorstel. De stukken van Soest tot Zonnegloren en van Soestduinen tot de bult zijn ook heel slecht en daarom stelt spr. voor thans principieel tc besluiten den geheelen weg te verbeteren. Het ver zoek kan dan vast worden gedaan aan Ge- dep. Staten om ook steun voor de uitvoe ring van het tweede gedeelte, dat nog wel op het uitbreidingsplan moet wachten, me de in verband met de mogelijkheid om de Bult af te graven of den weg daarom heen te leggen, te verleenen; de aandacht wordt er dan vast op gevestigd, dat er ook nog eer. tweede deel komt. De Burgemeester zegt. dat zulks al met den Provincialen Waterstaat is besproken, die weet,, dat er nog meer komt. Het eerste deel kan echter njet op het tweede wachten. De heer Busch wil het tweede deel toch maar vast formuleeren, uit te voeren zoodra de plannen vast staan en de middelen er zijn. Aldus wordt besloten. 11. Voorstel van B. en W. tot intrek king van het raadsbesluit dd. 29 Juli 1931, le afdeeling No. 503 tot aanleg van rij wielpaden aan weerszijden der Koningin nelaan. (No. 503). De Burgemeester deelt mede, dat de fi- nancieele commisfe toch nog voorstelt de rijwielpaden op eenvoudige wijze te doen aanleggen. Het College van B. en W. blijft daar echter tegen, daar rijwielpaden op een verhoogd trottoir niet wenschelijk zijn, De heer Gasille stelt vast, dat er onjuiste gegevens in de commissie zijn geweest, n.1. een bedrag voor verplaatsen der boomen van f 1265.wat late r is gebleken fout te zijn en f 265.moest zijn. De rijbreedte zou 5 M. worden met aan beide zijden zoowel een wandelpad als een wielerpad. Dit plan is van begin af aan gesaboteerd, ondanks dat de Raad het had aangenomen. Aanleg van verhoogde trottoirs was al in strijd met het Raadsbesluit, doch O.W. heeft blijkbaar nooit plan gehad den aanleg van die paden uit te voeren. Daarna besloot de Raad nog maals op voorstel van Mevr. Landweerde Visser de rijwielpaden wel aan te leggen, maar ook daarmede heeft men zich niet ver- eenigd. Er zijn te Soest veel ouderen die rustig fietsende van de natuur willen genie ten en niet willen fietsen i p een drukken weg. De boomen zouden verplaatst wor den, zoodat 1,35 M. ruimte zou overblijven. Van deze boomen staan er al veel te veel, die allemaal heel veel geld hebben gekost, veel minder waard zijn en veel te dicht op elkaar staan. Er moet veel gedund worden want indertijd heeft het blijkbaar al leen in de bedoeling gelegen de leveran cier van de boomen maar veel te laten leve ren voor duur geld. Zij kunnen nog best worden verplaatst naar elders. Bij de zij wegen moeten de trottoirbanden verlaagd worden, opdat men behoorlijk op de rijwiel paden kan komen. Over dit agendapunt ontspint zich een breedvoerige discussie. De heeren Bleeker en Busch zijn het er meè eens, dat sabot- tage is gepleegd. De eerste wil alsnog aan leggen, de laatste dat geld, die f 3300.die misschien wel f 5000.worden, liever voor andere wegen besteden. De Burgemeester wil dan tevens opdracht geven om ook voor alle andere wegen te onderzoeken of er^te, veel boomen staan.. Die kunnen dan oólc verplant^worden en na kcfstü'h opgave zal zoo'n v*rstel dan in den Raad gebracht worden. De heer Busch wijst er nog eens op, dat de trottoirbanden moeten worden verlaagd en dat na verplaatsing der boomen de ou de gaten moeten worden geëgaliseerd. De heerenGasille en Bleeker kunnen zich er dan tenslotte mede vereenigen, dat tot aanleg der rijwielpaden thans niet wordt overgegaan als dan tenminste de boomen reeds thans verplaatst worden. Dat kan la ter niet meer en dan kunnen wij altijd nog besluiten de rijwielpaden aan te leggen als gelden daarvoor beschikbaar komen. Er moet dan echter wel vaststaan dat men op de verhoogde paden mag fietsen en dat moet door borden worden aangeduid. Aldus geamendeerd wordt het voorstel aangenomen. 12. Behandeling van aanvragen om ont heffing van art. 15 der Bouwverordening (No. 2221 en 2233). De heer Grootewal heeft het nogmaals over de rare trechter en fuik aan den Ver lengde Postweg. Eindelijk schijnen de oo- gen nu open gegaan te zijn en nu zitten wij met den grond-afstand voor de 7 woningen De Goede beweert nu wel, dat hij die per- ceelen verkocht heeft, maar de gemeente heeft dat niet onderzocht en 't zou best kun nen gebeuren, dat zulniet verkocht zijn, daai is De Goede leep genoeg voor. Spr. stelt voor nu niet toe te geven en de gevraagde ontheffing niet te verleenen, alvorens de eerste strook grond is afgestaan. De Goede moet dat maar maken, dat die afstand tot stand komt. De heer Bleeker wijst op de grond van Posthumus en van de Wed. Zieltjes. Dooi ruiling van grond aldaar zou nog veel te- bereiken zijn en de betrokkenen willen weJ tot die ruiling medewerken. Dat moet ech ter eerst goed worden onderzocht. De heer Nooder zegt. dat de Raad daai even kennis heeft genomen van de zeer ei genaardige overeenkomst, die wethouder koenders indertijd gesloten heeft met den architect van de Kerk. Posthumus i- genegen zijn grond af te staan in rui] voor grond achter zijn werkplaats. In deze geheele geschiedenis zit al weer heelemaal geen lijn en geen systeem. Daarenboven heeft spr. de teekening bestudeerd en heeft van een van de vijf woningen slechts de deur gezien, maar de woning zelf ontbreeki heelemaal. Spr. vraagt hierover inlichtingen. De Burgemeester bestudeert de teekening en begrijpt er ook niets van. Hij stelt ech ter voor deze zaak in de geheime vergade ring te bespreken, daar dat niet in het open baar gaat. Op zijn voorstel wordt het punt even aangehouden om zoo direct in gehei me vergadering wederom te worden behan deld. 13. Behandeling van eenige aanvragei huur e" koop van gemeentegrond. (No 2190, 2247, 1279). Conform voorstel van B. en W. wordi besloten. 14. Voorstel van B. en W. tot aankoo, van een pomp met ketel voor het ledigen van beerputten. No. 2214). Over dit punt ontspint zich een uitvoe rige discussie. De heer Grootewal heeft een en ander op deskundige wijze onderzocht. Het geheel is voor f 600.heel aardig, maar het is niet goedkoop en de nieuwprijs van thans is la ger. Er zijn nog enkele onderdeelen te ver krijgen voor f 45.maar dan is de voor raad onherroepelijk op. Daarenboven zal men ook een hijschinrichting moeten heb ben, want de tank kan niet zonder laadbok op een auto worden geplaatst. De groote Eijsink dient als sproeiwagen, als vracht wagen en zou nu ook moeten gaan dienen tot vervoer van de faecaliëntank. Plaatsen en afhalen kosten eiken keer 4 uur tijd voor 4 man en dat wordt dus duur. Daarenbo ven moet men slangen gaan aanschaffen, voor een gemeente als Soest met groote voortuinen minstens 40 M. wat weer f 600.- a f 800.kost. Dan moet men een opslag plaats maken, als een put of zoo iets, waar de faecaliën kunnen worden bewaard. Al les wordt dus zeer duur en dan kunnen wij veel beter een meer nieuwerwetsche inrich ting nemen, die dan wel wat duurder in aanschaffing is, maar goedkooper in onder houd. Spr. wil het voorstel dus afvoeren en nader onderzoeken. De heer Busch dankt den wethouder voor zijn voorstel om eindelijk eens een oplos sing te vinden. De ophaaldienst van asch en vuilnis, het ophalen der faecaliën en het bewaren van al het opgehaalde in verband met aanleg, onderhoud en bemesting van een gemeentekweekerij, zijn onafscheidelijk aan elkander verbonden. De gehate f 2.50 per jaar voor het ophalen van asch en vuil nis kan dan tevens vervallen. Dit voorstel moet behoorlijk worden uitgewerkt en is veel beter dan aanschaffing van deze tank. De heer de Bruijn meent, dat het thans voorgestelde erg antiek is. Er bestaan au to's met een reservoir er op en waarvan de motor tevens dienst doet als zuigpomp. In dertijd had een particulier een goede dienst daarmede ook in Soest, doch moest deze stop zetten, omdat hij er niet genoeg werk van had. Wethouder Lodeesen gaat accoord met het deskundig advies van den heer Groo tewal. Alleen moet men oppassen alles niet te veel grootscheeps te gaan inrichten. De heer Meurs is thans reeds bezig een desbe treffend voorstel te bestudceren en hét rap port daarover komt binnenkort. De heer Busch wil dat voorstel dan in handen stellen van de commissie O.W. Ten slotte wordt besloten, dat zulks zal gebeu ren, dat de volgende vergadering een voor stel ter tafel zal komen om den gecombi- neerden dienst op te zetten en een prijs opgave te hebben voor een desbetreffende automobiel, terwijl het voorstel van thans geacht wordt te zijn verworpen en de pomp met ketel dus niet wordt gekocht. 15. Voorstel van B. en W. om geen ont heffing te verleenen, van de verbodsbepa ling der verordening ex-artikel 4 der Hin derwet benoodigd voor een door de N.V. O.B.I.Mij. voorgenomen uitbreiding van haar benzinebewaarplaats aan den Veldweg (No. 1839). De Burgemeester wijst er nog even op, dat B. en W. een nader voorstel hebben ge daan en daarin een fout in de eerste bereke ning hebben hersteld. Zij stellen thans voor van 'de aangevraagde 2^anks elk van 20.000 Liter er 1 toe te staatj, waardoor in totaal 71000 Liter kan worden opgeslagen. D.e heer^GfOOtewal iegt, dat volgens* het Benzinerapport 1923 de opslag op stations- emplacementen en nabij havens tot elke hoeveelheid vrij is onder de zware voor waarden die daarbij gesteld worden. De bewaarplaats daar is buitengewoon modern en veilig en er is geen enkel gevaar voor braryi. *Dq heer Endendijk zegt dat de groothan del dus vrij is van bepcrkeiyU afpalingen onder bijzondere voorzorgen. Alleen de de tailhandel, dus de benzinepompen, zijn aan een maximum aantal Liters gebonden. Hier voor hebben wij ook al ontheffingen ver leend, maar dat is minder juist gebleken. Die enkele afwijkingen zijn er nu eenmaal, maar voor benzinepompen moeten wij voor taan waken, dat er nog niet meer afwijkin gen komen, In de toekomst moeten wij dus terugkeeren naar de juiste normen van het benzinerapport en dan moet deze aanvrage worden ingewilligd. De heer Busch- vindt de twee elkaar te gensprekende voorstellen zeer vreemd. Bij ,de samenstelling daarvan zal men wat sla perig zijn geweest. In Hilversum is bij de gasfabriek een vergunning voor 5U.00U L. op het Stationsemplacement ook 50.U0Ü L. nevens aldaar nog de opslagplaats der A.P.C. in Utrecht ook 50.ÜUU Liter, in Lei den en Amsterdam zelfs nog 100.UOO Liter. Het is dus eigenwijsheid om voor Soest daartegen bezwaar te maken. Als er gevaar is, zooals bij benzinepompen, dan moet men de ontheffing natuurlijk toestaa i onder het treffen van alle mogelijke veiligheidsmaat regelen. Spr. specieert ten zeerste den ijver van den brandraad en van den brandweer commandant en 't is zeer goed, dat die hun activiteit ten volle ontplooien, maar dan moet men ook maar eens op andere gebie den kijken. De burgemeester accepteert deze eigen wijsheid inderdaad. Hij heeft een onover komelijk bezwaar dergelijke groote hoe veelheden benzine te doen opslaan in de be bouwde kom. Daarbuiten zou hij geen be- :waar hebben, doch station Soest, waar de opslagplaats is, ligt midden in de bebouw de kom. De heer Grootewal vraagt, of het gevaar nu juist met deze 20.000 Liter begint, daar r al vergunning is voor 54000 Litèr. Daar enboven is er veel meer gevaar voor 2000 Liter boven den grond, dan voor 20.000 Liter er onder. Men moet ook bedenken, lat er op het emplacement kunnen komen tankwagens, elk beneden den maximum nhoud en als die daar een paar dagen blij den staan, is het gevaar veel grooter dan bij de inwilliging van deze aanvrage. De burgemeester: „Maar dan is de ge meente daarvoor niet verantwoordelijk, naar slechts de Nederlandsche Spoorwe- ren, die dan toestemming gegeven hebben die tankwagens daar zoolang te laten staan." De heer Gasille ziet in grootere tanks gevaar, als een heele groote tank ontploft, is dat veel erger. Ontploft echter een klei ne, dan blijven de andere tanks in tact. Hij haalt het voorbeeld aan, dat in een ïarage te Abcoude brand was uitgebroken Alles brandde uit, doch de tank er onder ileef in tact en de benzine kon er weer wor- ien uitgepompt. De heer Busch respecteert, dat de burge meester beangst is, doch te Leiden is ver dunning voor 100.000 Liter vlak bij het droote ziekenhuis en te Amsterdam voor '00.000 Liter in de drukbewoonde buurt over het IJ. Spreker stelt voor het afwij kende voorstel in te trekken en de gevraag- ie ontheffing voor beide tanks te verlee-: nen, welk voorstel gesteund wordt door den heer Gasille. De Burgemeester beraadt zich hierover met de Wethouders en deelt ten slotte me de, dat de meerderheid van B. en W., be staande uit de beide Wethouders, het voor stel van den heer Busch overneemt. Spr. '.elf blijft er echter tegen. Hierna wordt de gevraagde ontheffing verleend voor 2 tanks elk van 20.000 Liter inhoud. 16. Benoeming van een vakonderwijze rs aan de openbare U.L.O. school. (No. 1562). Bij de stemming verkrijgt Mej. E. Pas uit Soest alle 14 stemmen en is dus benoemd. De dames Th. den Boer en A. A. Radema ker-van de Perel verkregen geen stemmen. 17. Vaststelling ingevolge art. 208 der Gemeentewet van een verordening aanwij zende de nog geldende strafverordeningen in deze gemeente. (No. 224). Conform voorstel vastgesteld. 18. Vaststelling van het 1ste suppl. ko hier Straatbelasting dienst 1931. Conform voorstel vastgesteld. Hierna wordt gepauzeerd, in wdke pauze de Raad overgaat in geheime zitting ter be handeling van de aanvraag om ontheffing van artkiel 15 der Bouwverordening door den heer Th. de Goede te Soesterberg voor den bouw van een blok van 5 woningen onder één kap aan den Verlengde Postweg. Publiek en pers verlaten de zittingszaal. Na ongeveer een half uur wordt de open bare vergadering weer geopend en stelt de Burgemeester terstond aan de orde het aan gehouden agendapunt 12. Naar aanleiding van de gevoerde besprekingen in de gehëi- me vergadering stellen B. en W. thans voor de ontheffingsaanvrage van den heer de Goede van de agenda af te voeren. Aldus wordt besloten. De ontheffingsaanvrage' va.n den heer herrits wordt verleend onder de voorwaar den die daarbij zijn gesteld. Hierna komt aan de orde de RONDVRAAG. De heer van de Breemer vraagt in werk verschaffing te doen uitvoeren het ophalen van de oude slooten in het land, dat thans eigendom is van de Gemeente. De heer van Klooster wil geen houtver- koopingen op de werf houden, daar dat toch weinig opbrengt. Hij wil het aanwe zige hout uitdeelen aan de behoeftigen, die er om verlegen zijn. De burgemeester heeft dit voorstel reeds overgenomen en ter uitvoering gegeven aan armenzorg. De heer van Dam vraagt een lichtpunt boven op de bult en ook meer licht in de v. Marenstraat. De burgemeester heeft reeds gepoogd licht te verkrijgen nabij het woonwagen kamp, doch zelfs daar was de aanleg al vrij duur en op de bult zal dat nog duur der worden. Voor de van Marenstraat zal een en ander worden onderzocht. Dan vraagt de hr. v Dam nog verder, wan neer nu eigenlijk eens de brandweerwagen naar Soesterberg terugkomt, de Burgemees ter antwoordt, dat deze thans gerepareerd is, doch dat bij de proefrit nog iets is ont dekt wat veranderd wordt. Hij zal thans spoedig naar Soesterberg terug keeren. De heer Bleeker vraagt een lichtpunt op de Beetzlaan en betere verdeeHng van het 'icht daar. De heer Nooder vraagt betere verlichting" op den Postweg naar het VlicgkaiYip, waar slechts 4 lichtpunten zijn op 800 M. Voorts informeert spreker naar de maatregelen ter bescherming van de burgerbevolking tegen luchtaanvallen, al dan niet met gasaanval len gepaard. Daarover is een circulaire ver se b enen van den Minister en is reeds ten bijeenkomst gehouden. waart>i$ de heer Ga- Alle heeft toegezegd een cursus te zullen houden voor de afweermiddelen, maar spr. hoort daar niets van. Dat het punt van be lang is, bleek wel toen onlangs de burge meester van Papendrecht een -geheelen avond een lezing hield voor den Utrecht- schen Provincialen brandweerbond. Geroep: „Nooit meer oorlog!" De heer Nooder: „Ja, daar ben ik het na tuurlijk mee eens." Voortgaande vraagt de heer Nooder be tere afronding van de hoeken bij de van Marenstraat en verbetering van de verhar ding van den Verlengde Schoolweg, uit te voeren in werkverschaffing; het daarvoor benoodigde puin kan te Soesterberg voor niets worden verkregen. Mej. Funke vraagt verbetering van den Xicuweweg vanaf de spoorhalte tot den Kolonieweg. Dat stukje wordt veel ge bruikt en er is veel verkeer. Als men de Noordzijde van het dijkje verbreedt en er een lichtpunt aanlegt, is al veel verholpen. Voorts vraagt deze spreekster om voortaan bij de bestekken ook de vrouw een woordje te doen meespreken, speciaal over cischen van hygiëne en géricvelijkheden, waarover een huisvrouw beter kan oordeelen dan een man. Met geringe kosten kan dikwijls een huis veel gerievelijker worden gemaakt, minder geloop en beter schoonhouden. Ook de Ned. Vereeniging van Huisvrouwen heeft van het woningvraagstuk studie gemaakt en spreker stelt voor daarbij voortaan te letten, desnoods door het verleenen van een adviseerende stem. De heer Busch vraagt den Braamweg met grint te cgaliseeren, verzoekt een lichtpunt op de Rembrandtlaan en betere verdeeling laar van de andere punten. Voorts infor meert spreker naar de kwestie betreffende den Commandant van de Vrijwillige Brand weer te Soesterberg. Indertijd heeft de heer Nooder als zoodanig bedankt, omdat men meende, dat zulks niet vereenigbaar was met het raadslidmaatschap. De heer Noo- ler heeft echter van. Gedep. Staten een chrifteüjk bericht ontvangen, dat bij dat College tegen samengaan van die 2 func ties eeen enkel bezwaar bestaat en daarom vraagt spr., daarmede rekening te houden en de vacature van Commandant alsnog na der te doen vervullen. De heer Gasille vraagt naar de wijziging van Burgerlijk Armbestuur in Maat-chap- lelijk Hulpbetoon, wat reeds lang geleden was toegezegd. Hij vraqgt welke rij boo men aan den Nieuweweg bij de wegver- breeding zal vervallen zulks met het oog op het verzoek van den bewoner van Hoen- lerpark „Aukje". die verzocht heeft ter olaatse 'n boom weg te nemen, constateert, lat bij de grondafstanden a.d. Koninginnel. uitdrukkelijk door den voormaligen direc teur van openbare werken aan de eigenaren is beloofd behoorlijke verharding van het voetpad ter plaatse. Als dat „is gebeurd moet dat ook worden nagekomen, hoewel we al meer kwesties hebben gehad over on gemotiveerde toezeggingen van dien heer. De Burgemeester zegt, dat het voorstel over Maatschappelijk .Hulpbetoon zoo mo gelijk binnen één maand zal verschijnen. Aan den Nieuweweg vervallen de boomen aan de kant van het Veen; omtrent beloftes ten aanzien van de Koninginnelaan weet spr. niets. De heer Endendijk meent ook, dat die be loftes niet zijn gedaan. De heer Gasille houdt zijn standpunt vol, het is persoonlijk beloofd en de gemeente is verantwoordelijk voor de beloftes van haar ambtenaren. Dit is ook de reden, dat vele bewoners van de Koninginnelaan niet voor afstand van hun grond aan de Ge meente willen teekeen. De burgemeester merkt op, dat als voor de Koninginnelaan thans ontheffing zou worden gevraagd om daar aaneengesloten verbouwing toe te passen, zulks kan worden ingewilligd tegen afstand van den grond, doch dat dan de betrokkenen zelf den aan leg van het trottoir zullen moeten betalen. De heer Bleeker merkt op, dat in het ge val van den heer Beekman, dat daar net uitvoerig is besproken, ook soortgelijke toezeggingen zijn gedaan, en toen dacht men daar heel anders over. De heer Busch: „Ja,daar zit wer kelijk iets juist in, wat U zegt." De burgemeester wil ten slotte nog aan de orde stellen den ingekomen brief over de snelheid van de tram te Soesterberg, welk nunt op verzoek van den heer Grootewal aan de agenda is toegevoegd. De meeste Raadsleden wenschen echter niet langer te vergaderen en daarom wordt besloten deze kwestie te behandelen in de eerstvolgende Raadsvergadering. Ten slotte deelt de Burgemeester nog me- dat de kwestie van schoolartsen en schooltandartsen en het voorstel, dat het Groene Kruis daarover heeft gedaan nader 'al worden onderzocht doo een commissie. Omtent de benoeming van deze commissie mllen-B. en W. in de eerstvolgende Raads vergadering met een voordracht komen. Hierna ging de raad op voorstel van ha- ren Voorzitter voor de derde maal op dezen avond over in geheime vergadering, waar om publiek en pers wederom verdwenen. De openbare vergadering werd hierna niet meer geopend. Heden overleed, na een langdurig, smartelijk lijden, onze lieve Man, Va der, Behuwd- en Grootvader, de heer in den ouderdom van bijna 66 jaar. Uit aller naam de Wed. H. MAASSEN—VELDHUIZEN. Wiekslooterweg W.Z. 25. Soest. De eenige uitdeelingslijst in het faillisse ment van Pieter Ekel, van beroep vliegtuig maker, wonende te Soest aan de Torenstraat 2c, is heden ter Griffie van de Arrondisse- ments-Rechtbank te Utrecht en van het Kantongerecht te Amersfoort nedergelegd, alwaar deze lijst gedurende tien dagen kos teloos ter inzag; ');gt voor de schuldeischers. Amersfoort. 11 November 1931. Koningin Wilhelminastraat 31. Mr. A. E. Th. Kooien Curator. B.j vonnis van de Arroadissements-Recf bank te Utrecht dd. 11 November 1331 is h faillissement van Mej. A. M. de Boer. W duwe van M. Ch. Visser, van beroep koo vrouw en pensionhoudster, wonende Soest aan de Molenstraat O.Z. No. 91, o geheven wegens gebrek aan baten. Baarn, Cantonlaan No 5. De Curator: Mr. H. J. G. Janssen van Raay. Bij vonnis van de Arrondissements-Recli bank te Utrecht dd. 11 November 1931 is h Faillissement van W. SLIEP, gewoond he bende te Soest, thans wonende te Hilve sum, Liebergerweg 160, van beroep boe handelaar, opgeheven wegens gebrek ai baten. Baarn, Cantonlaan No. 5. De Curator: Mr. H. J. G. Janssen van Raay. De E.A. Heer Rechier-Commissaris het faillissement van A^riem, van bero< timmerman, wonende tt joest aan de Beet laan No. 83, heeft bepajld, dat de schub vorderingen uiterlijk Vrijdag 4 Decembi 1931 bij ondergeteekendc moeten worden ii gediend en dat de Vcrificatievergaderin zal worden gehouden op Vrijdag 1* Decen ber 1931 des voormiddags om 11.30 uur i het Paleis van Justc te Utrecht aan d Hamburgerstraat No. Amersfoort, tl November 1931. Koningin Wilhelminastraat 31. M; A. E. Th. Koole Curator. Violen Reuzenbloemige Violen in vele prachtkleu ren 2 cent, per honderd f 1.76. Madelieven 2 cent. Murbloemen ei Duizenschoon 3 cent Vele soorten vast planten, waaronder prachfcollectie rotsplan ten van 5 tot 20 cent. Prijscourant O] aanvraag. E. ÜEST - OUDX GRACHTJE 17 SOESll Slg*r(>t<zaak ter overname gevraagd |welke goede bij verdienste oplevert, lieÉt aan hoofdweg Soest of Soesterberg, uj huis hiervoor ir te richten. Brieven ond£ lett. H aan hei bureau van dit blad. WITTE DAMESJAgSEN f 2.95111 U kunt van deze aanbiéding mede profi- teeren iet goeds. „Het Handelshuis" SoeMjrbergschestraat 51 J. Rl'lnpa Gedipl. Coupeuse. - Speciaal Knippatro nen naar maat. Spreeknr 35 uur. Soes- terbergschestraat 1M. Soestduinen. I Sotsttr Coöp Zu'vl fb'lek en Melkinrichting Middelwijkstraat 26 Tel. 2102 Soest Volle melk per Liter f 0.11 Gep. melk per flesch f 0.13 Karnemelk per L. of perflesch f 0.07 Gortepap per L.fl. f 0.12 Kookroom per 14 L. I...1f 0.40 Slagroom per 1/4 L. f 0.50 VERSCHE ROOMBCTER met R.M. MarktpflL Franco thuisbezorgd. Beleid aanbevelend. Wegens vertrek zoo go'.5als nieuwe eiken aangeboden, geschikt ver zaal of dancing. Brieven onder No. 20 in het bureau van dit blad. Te koop, prima 2-loops chtgeweer, weinig gebruikt, nieuw gekost i 7.50, te koop voor f 25. Brieven onder mot» „Jacht" aan het bureau van dit bl d. Motorjalkars warm gevoerd f 8.50 erhooger. Manches terbroeken f 2.9hn hooger. „HET HANDELSHUI? VOLDOET U." Wegens huwelijk der i'ienwoordige nette Dlwnsltodai gevraagd tegen 15 Dcc 35.- per maand; veel verval, van goedLCtuigen voorzien. Br. onder No. 26 a.h ur. van dit blad. Pathéfoon met 80 nurrtrs. Prijs f 20.—. G. Steitner, Beetzlaan WOLLEN-, GESTIKT! EN MOLTON DEKENS. ..DE PKIJSVALT U MEE" Handelshuis Soesterb^at 51. Tel. 2200. nb Aid. D«ans m Kost an inwoning in Chr. gezin. 9 gulder er week. Brieven onder Motto „Inwomsi aan het bureau van dit blad. De Pluimvee- en Kon tfokkers Vereeni- ging „Soest en Omst:;**" noodigt leden en NIET leden uit tcle* bijwonen van een kostelooze dat is voorkeuren van 'Pen en konijnen, waarmede U in Janu^1*8* °P onze ten toonstelling, dan teg£'n kleine vergoe ding kunt eraeeren- Keurmeester den Graaumans. Gratis verloting h.ava^nÜn' beschikbaar gesteld door der.'" Gaasbeek. Allen Maandagavond i^ov- naar Hotel „de Gouden Ploeg" te st- Aanvang 7 u. Breng dicr'Qede. T BESTUUR. Zelfstandig Hulstio' GEVRAAGD. Aanmci Zaterdagmiddag na 3 uur. De Beaufor^2^- Soestduinen. Groote keuze. Alle msf AJERPROEF BEENPIJ!/ „Het Handelshuis" Sofler*»chestraat 51

De Soester | 1931 | | pagina 2