2e BLAD Plaatselijk Nieuws Een prachtig ST. NICOLAAS CADEAU J. DROST, VERGROOTINGS-FOTOGRAAF Moderne LIJSTEN voor Foto's, Plaatwerk, enz, Soester berg. Burgerlijke Stand beboerend* k*} „DE SOESTtR' van Zaterdag 21 Nov. 1931, No. 94 NIEUWJAARSCORRESPONDENTIE Om de hieronder vermelde bestemmingen nog vóór 1 Januari 1931 te bereiken, gelden de daarachter vermelde tijdstippen als laat ste buslichting (ten hoofdkantore) Australië (Tremantle) gewone mail: 3 De cember a.s. 11 uur; nazending 4 Decem ber a.s. 16.55 uur. (Adelalde, Melbourne, Sijdnij en Brisbane), gewone mail: 26 November a.s. 11 uur; nazending: 27 November a.s. 16.55 uur. Britsch-Indië (Bombay en Calcutta) gewo ne mail: 10 December a.s. 11 uur; nazen ding, 11 Dec. a.s. 16.55 uur; luchtpost: 23 December a.s. 21.10 uur. Canada (Montreal) gewone mail: 22 Decem ber a.s. 5.50 uur; nazending: 22 Decem ber a.s. 16.55 uur. Curacao (Willemstad) gewone mail: i7 De cember a.s. 5.50 uur. Ned.-Indië (Sabang, Medan en Batavia) zee post: 1 December a.s. 21.10 uur. mail: 9 g? December a.s. 21.10 uur; luchtpost: 16 December a.s. 21.10 uur. Suriname (Paramaribo) gewone mail: 7 De cember a.s. 21.10 uur; luchtpost (Lucht- dien-t New York-Paramaribo): 17 De cember a s. 5.50 uur. Ver. Staten van Amerika (New York) ge won mail: 22 December a.s. 5.50 uur; nazending: 22 December a.s. 16.55 uur. Zuid-Afr:!ca (Kaapstad) gewone mail: 10 Decei r a s. 5.50 uur; nazending: 10 De- cemht - a.s. 16.55 uur. De overtochtsduur voor de gewone ver zending is berekend tot de plaatsen achter de landen vermeld. Voor verder gelegen be stemmingen is in het algemeen verzending met een vroegere gelegenheid gewenscht. Lijst van onbestelbare brieven en brief kaarten, van welke de afzenders onbekend zijn. Terugontvangen in de le helft der maand November 1931. Brieven Binnenhnd. 1.. Alg. Burg. Pensioenfonds, D.n flaag 2. Mevr. Bar en fam., Haarlem 3. Raad van Arbeid, Amersfoort Briefkaarten Binnenhnd. J 4.. J. v. Eden, Veenendaal MUZIKALE RONDGANG. Maandagavond te 7 uur houdt de Soester Harmonie ,,Patiëntia Vincit Omnia" een mu. ikale rondgang met fakkels. Dit is als propaganda bedoeld voor de Sint-Nicolaas- actie. uitgaande van de Centrale Winke- liersvereeniging alhier. De aunarsch vindt plaats vanaf het re petitielokaal aan den Korenweg. OPENING BLOEMENMAGAZIJN. De heer J. v. d. Brink (Bloemist) opent heden een bloemenmagazijn aan de Nieuw- straat, annex handel in Land- en Tuinbouw- zaden, van de bekende van Namen's Zaad- handel te Dordrecht. Wij wenschen den heer v. d. Brink veel succes. CENTRALE WINKELIERSVEREEN. Nu de campagne der winkeliers aangeslo ten bij bovenstaande vereeniging is inge gaan om door middel van bonnen zoo mo gelijk alle kinderen in deze gemeente, die den leeftijd hebben van 614 jaar, een St. Nicolaa-ieest te geven,, mecnen we goed te doen nog een vriendelijk verzoek te rich ten tot die ouders, wier kroost reeds de kinderschoenen is ontwassen. U kunt meehelpen, om kinderen van ge zinnen, die zich de weelde van bijzondere inkoopen voor St. Nicolaas moeten ontzeg gen, ook blij te maken, door Uw bonnen niet weg te doen, maar aan zulke gezinnen uit te reiken, of indien U deze niet kent of bang zijt Uw neus te stooten, dan gelieve U ze in handen te stellen van een der zeven commissie-leden, op de bonnen vermeld, die gaarne op discrete wijze er voor wil len zorgen, dat aan Uw wensch wordt ge volg gegeven. Nader vernemen we nog, dat zeer vermoe delijk in 3 deelen onzer gemeente gelegen heid zal gegeven worden om het St. Nico- laasfeest bij te wonen. Dit zal gehouden worden in de week na St. Nicolaas. De bonnen zijn tot en met Zaterdag 5 Decem ber overal verkrijgbaar bij aankoop van f 1. BIJZONDERE VRIJWILLIGE LAND STORM. Afd. Soest. Het ligt in de bedoeling van bovenge noemde vereeniging om op Donderdag 26 November een propaganda-filmavond te organiseeren in Hotel Ecmland, aanvangen de 8.15 uur n.m. precies. Inwoners van de Gemeente Soest en Omstreken, die sympa thie gevoelen voor dit anti-revolutie insti tuut raden wij dringend aan een bezoek te brengen aan deze propaganda-avond. Ten overvloede vermelden wij nog, dat van de ze afdeeling lid kunnen worden, zij die hun militairen dienstplicht vervuld hebben, bene den den leeftijd van 50 jaar zijn en zooals van zelf spreekt instemmen met het doel der vereeniging. Gezien de kcu/.e der films mag een groote opkomst verwacht worden en zal plaatsbe spreken gewenscht zijn. Verder verwijzen wij naar de betreffende aankondiging in dit blad. GEREF. JONGEL. VER. „CALVIJN" Voor een stampvol kerkgebouw in „Re ligie en Kunst hield genoemde vereeniging haar 2e jaarfeest. De vergadering welke zeer druk bezocht was, werd geopend met het zingen van Psl. 89 17, waarna de praeses. den heer E. Smid voorlas Matth. i en daarop in gebed voorging. Vervolgens roept hij allen het welkom toe, in het bijzon der de Eere-voorzittcr Ds. S. Wouters, Geref. pred. alhier. Uit het gecombineerde jaarverslag bleek dat de vereeniging 28 leden telt en veel arbeid door haar is ver richt. De meisjesvereeniging zong daarop het Bondslied, benevens enkele Vaderland- sche liederen die in den smaak vielen. De voordrachten waren slecht verstaanbaar, de samenspraken liepen beter en vielen in den smaak. Het dubbelmannenkwartet liet zich ook een paar maal hooren. Wegens het late uur 11.45 verviel het tableau. De Eere-voorzitter sprak een kort sluitings woord en spoorde de nict-leden aan zich aan te sluiten. Het publiek werd een kleine verfrissching aangeboden. Ds. Wouters ein digde met gebed en het voorafzingen van Psl. 150 1. „Calvijn" kan op een geslaagd jaarfeest terugzien. De voorzitter verdient .en woord van dank voor de leiding; de aanwezigen, dat zij tot het laatste oogenblik den avond bijwoonden. K.R.O. SEXTET In het gebouw der St. Jozef Jongel. Ver. gaf Dinsdagavond voor een flink bezette zaal genoemd sextet, onder leiding van den heer Piet Lustenhouwcr een concert dat ge weldig in ingeslagen. Onder de velen die opgekomen waren bemerkten wij o.a. de beide pastoors met de kapelaans, den gem.- secretaris en gemeente-ontvanger, Dr. Ru- pert, leden vgji 't kerkbestuur e.a. Pastoor Voss opende den avond met den Chr. groet en betuigt dat de K.R.O. de katholieke be- mselen hoog houdt en verbreidt. Spreker is dankbaar voor de groote opkomst. Het sextet is dit ten volle waard. Ook de vorige maal is er ten zeerste van genoten, wat ook nu het geval zal /.ijn. De K.R.O. is een zeer voorname instelling welke hoog kunstge not weergeeft. Daarop werd het programma afgewerkt dat algemeen waardeering ver- Jende. De marsch, waarmede werd aange vangen was pittig, er werd eejn goed ensein ble bereikt. Hetwas een gezond geheel, met een zuiveren vollen loon. De „Wiener Blut Walzer", die volgde, werd naar voren ge bracht met een heerlijk rythme dat aanste kelijk werkte. De voetjes zochten haar de dancing. ,,Plai-sir d'Amour" sprak tot het hart, men kwam onder de bekoring. In .Traumerei" beluisterden w<; den vollen warmen toon der cello-partij, voorgedragen door den heer Bram Oberstein; het was een waar genot dat te beluisteren. De fragmen ten uit de opera „Faust" waren forsch, vooral het slot was een machtig gebeuren. De Solist, de heer Philip Spier toonde zich ook een virtuoos op de xyclophoon; zijn vlugge armbewegingen dwongen bewonde ring af. Plet toegiftje „De bruine mandoli ne", door het sextet, was een bravour stuk je, de pianist, de leider van dit muzikale ensemble, bleek in zijn element, zijn ver richtingen op de piano dwongen bewonde ring af, evenals die van den len violist, welke over prachtige techniek beschikte. Alles bijeen een prettig gezelschap, dat zeer velen aan zich heeft verplicht. Het applaus dat telkens de vorm eener ovatie aannam was meer dan verdiend. Als spreker trad voor de pauze op Pater Lector J. Dito O.P., welke de K.R.O.-radio betiteld als apostolaat werk verrichtend. Jaar door haar velen teruggebracht zijn door opgewekte herinneringen, tot de.Moe derkerk. Zieken en ouden van dagen zijn er door getroost. Zij zorgt voor versprei ding van het goede en gaat in tegen 't ge vaarlijken wat uit den aether komt. Het .raat ook met de radio vóór of tegen God. De radio is een beter missionair dan wie ook, daar het gesproken wcord door den gc heelen aether weerklank vindt. De z.g. Al- gemeene Omroep is materialistisch en on- geloovig, waartegen met kracht moet ge streden worden. Nu is de K.R.O. slechts 1/4 van den zendtijd toegewezen, maar de propaganda dient om recht te verkrijgen voor 1/3 waarvoor spr. allen oproept. De kosten der K.R.O. bedragen per uur f 60, per week f 3000, per jaar 1 Yi ton, behalve oen ton voor de muzikale medewerkers en 1 Y<> ton voor het vaste personeel. Spreker doet daarom een beroep op allen voor één dubbeltje per week lid te worden van de K.R.O., of 's avonds na verschaft genot het K.R.O. busje niet te vergeten. Na de humoristisch getinte speech ging de pauze in en werd daarna met evenveel bravour het 2e gedeelte ten gehoore gebracht, be sloten met het zingen van het strijdlied. Schrijver dezes is van meening dat na het getoonde zeer velen dagelijks in den gids zullen zoeken naar Huizen (Holland), om thuis het goed verzorgd K.R.O. sextet nog maals te kunnen beluisteren. Het was een avond van intens genot; jammer dat er onder de bezoekers waren die liever de feiten? van den dag bespraken en daarbij gichelden, dan met volle aan dacht te luiteren naar hetgeen naar voren werd gebracht. DE PANTOFFELHELD. Tournee Piet Kohier. Deze onvervalschte komiek heeft zijn auditorium Woensdagavond in Eemland een lachstuip bezorgd, zoodat steller dezes nog leverkramp heeft, en naar verluidt de zaalmuur in Eemland is gescheurd. Wie dus een avond volop wil genieten en lachen, vooral dit laatste is zeer gezond, houdt 30 November a.s. vrij want dan komt het ge zelschap Langenaken en Beekman met de ze oerleuke klucht terug, op veler verzoek. De zaal was goed bezet, en niemand had er spijt van daar te vertoeven. Het is een intiem leuk tooneeltje. Den heer Valuche (Piet Köhlcr) een goede lobbes, wordt door zijn ega Alice (Lene Kemper) en zijn aan vallig nichtje Jeanne (Tine v. d. Werf) voor 't diner verwacht, daar het reeds over tijd is. Zij vermoeden een ongeluk, maar als hij eindelijk thuis komt, lost de historie zich op. Op weg naar huis ontmoet hij een oud schoolvriend Boudainc (W. Ruys) een ma kelaar in liefdesaangelegenheden, vrijgezel, dus een eerste klasse veroveraar. Deze in viteert zich zelf, daar Valuche hem niet kan zien daar hij steeds lust had, om hem op school flink te plagen met den bijnaam van Puckie. Als hij komt bij Valuche bevalt het hem zoo goed, dat hij in pension komt, en liefde gaat opvatten voor Jeanne. Als gast krijgt hij de beste brokjes. Valuche het overschot. Bij de dames is hij geliefd, door Valuche gehaat, de goede sul kon zich niet verdedigen tegen over hem; zijn ega is de baas in huis. Aan het slot wil Valuche hem de deur wijzen, maar nu komt de aap uit de mouw. Hij vraagt de hand van Jeanne en wordt nu geen pensiongast, maar famielje. Dit oerleuke spel werd schitterend weerge geven; de dolle situaties volgen elkander op als druppels water. Piet Kohier was als altijd onbetaalbaar als huisheer, zijn mimiek vulde dit alles dik aan. Alice, een echte bijdehandsche vrouw, doch goed voor haar Valuche, die in be scherming wordt genomen door zijn nicht. Do vriend? van hem, een man van de we reld, tyranniseert hem op alle mogelijke manieren, waar een kruier (Pedro Beuk- man) nog een schepje boven op doet. Jeanne, een schat van een kind, die al die verwikkelingen ten volle waard is, zij de juiste gezellin voor Boudaine. Er is volop genoten, gelachen en geklapt. Als het gezelschap 30 November terugkeert is Eemland te klein. VER. KERK EN VREDE Woensdagavond had in het Gebouw „Re ligie en Kunst" een bijeenkomst plaats van de Ver. Kerk en Vrede, Afdeeling Soest en de Alg. Ned. Vrouwen Vrede Bond. Afd. Soest. De heer van der Plas opende de vergade ring en dankte de aanwezigen voor hun op komst. Daarna dankt hij de sprekers, en willen wij, zoo zegt hij, met elkaar een uur wijden aan den wapenstilstandsdag. 't Ge denken van dien dag vervult ons aan den eenen kant met blijdschap, omdat op dien dag een einde kwam aan den oorlog, aan den anderen kant met weemoed, als wij al le ellende gedenken, diaan dien dag voor afging. Maar ook vervult het ons met weemoed als we aan de toekomst denken, die zoo donker schijnt. Daarom is het ons aller roe ping te getuigen tegen den oorlog. Daarna neemt Ds. Vermaat het woord, die zegt: 't voor hem een aangename taak is, een pleidooi te houden voor den vrede. Hij doet dit nu naar aanleiding van 11 November en wel met gemengde gevoelens, want, gezien den toe and van nu, hebben we te schoone verwachting gehad van de toekomst. Daarom hebben we vóór alles behoefte aan dit: dat er in hart en hoofd een over tuiging is gegrondvest. Achter den oorlog zit een drijfkracht, maar daar tegenover moet 'n andere kracht -taan, die sterker is en die kracht is: de kracht van 't kruis. Toen Petrus voor Jezus 't zwaard trol om Hem en 't Koninkrijk Gods te verde- ligen, deed Jezus 't zwaard in de scheedt teruggaan en koos het Kruis. Het zvvaard is een aardsch machtsmidde' en wij willen 't Kruis zien als een tegenstel ling van dat zwaard. Buigen wij ons dan allen voor 't Kruis, want zonder dat Kruis kon 't roepen om vrede wel eens vergeefsch zijn. Daarom moeten wij allen strijden voor 't Koninkrijk Gods en lijden voor het recht. Dat lijden voor het recht is wereldover- winnend. Buiten het Christendom, in de wereld, 'cent men de waarheid van „God met ons" niet. In de sfeer der wereld komt men altijd voor zichzelf, voor aardsch recht op en wil men zichzelf helpen, de eigen rechter /.ijn. En dan kan een mensch veel lijden, maar 't ruimelooze lijden voor den oorlog, niet. Daarom óf 't Kruis óf 't zwaard; wam als 't Kruis verworpen wordt, kan men geen vrede hebben. Vechten wij dus niet slechts voor ontwa pening, maar scharen wij ons onder 't Kruis van Zelfverloochening. De heer v. d. Plas dankt Ds. Vermaa' voor z,n rede en zegt dat hij blij is hem te hebben ontdekt. Na de pauze geeft Mevrouw van Ber- kum het woord aan Mevrouw Groot, die vertelt, wat Marijke van den oorlog docht. Marijke dan is maar een eenvoudige boe- -cnvrouw, maar tot wie de eilende zoo is doorgedrongen, dat zij daarover eens moest spreken. Veel is er veranderd zegt Marijke. Vroe ger ging de oorlog geheel buiten de men- -chen om, ze begrepen er niet veel van Maar nu weet ieder toch wel dat het uit moet zijn. Er is een Volkenbond die de Ontwapeningsconferentie over de geheele wereld voorbereidt. Vredesactie is over de geheele wereld verspreid. Ook de jongeren interesseeren zich voor den vrede. Dat alles is vooruitgegaan en stemt tot vreugde. Maar de grootste vreugde is, dat de Moe iers hun stem laten hooren. De Vrouwen moeten zeggen: tot hiertoe en niet verder. Wij hebben onze kinderen niet opgevoed voor den oorlog, daaraan geven wij onze jongens niet. Maar vele vrouwen zijn nog niet zoo ver. Valsche vaderlandsliefde gaat soms nog boven alles. Maar 't zal er nog wel veranderen als de vrouwen maar de oogen openen voor alle ■llende, die uit den oorlog voortgekomen is, als de vrouwen maar gaan beseffen dat hun plicht als staatsburgeressen is, hun in vloed uit te oefenen. Nu alles op zijn kop staat, moeten allen samenwerken en met twee riemen roeien, n.1. met die van „geloofsvertrouwen" en die van „de daadkracht." Daarna dankt Mevrouw van Berkum de spreekster en sluit de vergadering. FRYSK SELSKIP „FRJEONSKIP EN IENFaLD. Ter gelegenheid van het 5-jarig bestaan der club, hield zij met haar leden en begun stigers in de zaal van hotel „Eemland" een feestelijke samenkomst, welke zeer goed be zocht was. De zaal was fleurig aangekleed met palmgroen en bloemen, waartusschcn de mooie Friesche vlag schuil ging. Onder de velen die opgekomen waren, bemerkten wij o.a. de besturen van „Ut en thüs" te Amersfoort, Silskip Fryslan Utert", „Heite- lan" en „Nocht en Wille" uit Hilversum. Te ruim 8 uur opende de voorzitter'der ju- bileerende vereeniging de bijeenkomst met een hartelijk woord van welkom, en ver zoekt de twee eeerst verzen van het Frie sche volkslied te zingen. Vervolgens geeft hij een overzicht van de afgeloöpen 5 jaar, waarbij ook door opstaan en stil zijn werd herdacht het verscheiden van den Frieschen schrijver F. W. Canne. De afdeeling Utrecht en Amersfoort kregen een extra pluimpje voor hun bereidwilligheid, om de club in de eerste jaren tot steun te zijn, toen zij nog niet loopen of praten kon. Thans is het een club met 160 leden. Na daverend applaus wordt de club op hartelijke wijze gefelici teerd door dc afdeeling Utrecht, Amers foort en Hilversum, onder aanbieding van fraaie korven met bloemen. Als spreker de wensch uit dat de club zal groeien en bloei en, en dat men niet zou rusten voor de Friesche taal op de scholen in Friesland was ingevoerd, maar dat vooral de band tusschen de clubs zou versterkt worden. De praeses der feestvierende club dankte in hartelijke bewoordingen voor de gebrach te hulde, en doet een beroep op de leden om hem te blijven steunen. Na dit officieele gedeelte werd door de Friesche beroeps spelers „Barend en Martsje" een levens beeld voorgedragen van de Spaarpot, dat voorzeker volkomen in begrepen, getuige het daverend applaus en de zoo nu en dan klinkend gullen lach. Verder gingen nog een tweetal kluchten, n.1. „de Kanarie" en „de Zilveren Tabaksdoos", zoodat alles bij- is een meoie fotografische Vergrooting BESTELLINGEN HIERVOOR WORDEN T,M. ZATERDAG 21 NOVEMBER AANGENOMEN VOSSEVELDLAAN 18 8OE8T Vergrootingen naar elk portret een een geslaagd lustrum is geweest. Het slot was natuurlijk een dol gezellig bal on der leiding van den heer de Boer, waarbij natuurlijk de Skotse trye niet werd verge ten. Het muzikale deel was toevertrouwd aan Mej. J. Kamerbeek en den heer C. Sta- enhoef, die voor prettige afwisseling zorg droegen, ook bij de Friesche leden. De club heeft op waardige wijze gefuifd. VERKIEZING KAMER VAN KOOP- HANDEL. In ons bericht over de verkiezing voor de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor de Geldersche Vallei te Amersfoort, voor komende in ons nummer van Zaterdag 14 November 1.1. is een fout geslopen. Daarin is vermeld, dat kiezer voor de Kamer zijn iie Nederlanders, tevens ingezetenen des Rijks, die gedurende één jaar, onmiddel lijk voorafgaande aan 1 October 1931, in het Handelsregister voorkomen. Dit moet zijn: „onmiddellijk voorafgaande aan 1 Ju li 1931." Immers de kiezerslijst voor de Kamer wordt reeds vóór 1 Juli van elk jaar opgemaakt. Men kan dan bezwaren indienen tot ver betering van de lijst, over welke bezwaren in hooger beroep door Gedeputeerde Staten van Utrecht wordt geoordeeld. Na 1 Octo ber kunnen geen wijzigingen meer worden aangebracht en de alsdan vastgestelde lijs ten gelden voor één jaar. Nogmaals herinneren wij er aan, dat op Woensdag 25 November a.s.«bij den Secre taris der Kamer, bureau Arnhemscheweg 23 te Amersfoort van des voormiddags 9 tot des namiddags 4 uur candidaten kun nen worden gesteld. Formulieren voor deze candidaatstelling zijn kosteloos verkrijgbaar op de Gemeen tesecretarie van Soest. Onderteekening moet geschieden door ten minste 15 kiezers voor de Kamer van Koophandel, terwijl op één formulier niet meer dan één candidaat mag voorkomen. ELECTRIFICATIE VAN DE SPOOR LIJN AMSTERDAM—A'FOORT. Reeds geruimen tijd is men doende de electrificatie van de spoorlijn Amsterdam Amersfoort voor te bereiden. Naar wij ech ter aan de Memorie van Antwoord op het Voorloopig Verslag over de Waterstaats- begrooting voor 1932 ontleenen, kan deze electrificatie eerst worden uitgevoerd, na dat aan de plannen tot verbetering van de spoorwegtoestanden om Amsterdam heen (aanleg van de zoog. Ringspoorweg, spe ciaal aan de Oostzijde van de stad) uit voering is gegeven. Alvorens dus ook de lijn BaarnA'foort geëlectrificeerd zal zijn, zal nog wel een jaartje verloopen SURSéANCE VAN BETALING. Aan de bankiersfirma Van der Zoo, de Jong en Ophoven, gevestigd te Amersfoort met bijkantoren te Bussum en Huizen is door de Arrondissements-Rechtbank te Amsterdam surséance van betaling ver leend, ingaande 6 October 1.1., voor den tijd van één jaar met benoeming tot bewind voerder van Mr. H. F. H. Wilbrink Hoits- ma te Hilversum. GEVONDEN VOORWERPEN. Een bruine ceintuur. Een vulpotlood. 4 sleutels. 1 huissleutel. BEKEURD. In de afgeloopen week zijn door de poli tie verscheidene automobilisten bekeurd, die binnen de bebouwde kom der gemeente met verblindende verlichting reden. Voort aan zal daarop ook streng worden toegezien. Men zij dus gewaarschuwd, daar het her haaldelijk voorkomt, dat met zoodanige verblindende verlichting wordt gereden, ook door inwoners van Soest zelf, ja zelfs zonder te dempen bij tegenkomen van an dere weggebruikers. Wij herinneren er aan, dat de bebouwde kom in Soest zeer lang is en loopt vanaf Hotel Trier tot aan de Birktstraat even voorbij de Autobusgarage. DAKPANNEN STUKGEREDEN. Een kolenhandelaar, die bezig was kolen te laden aan de Gemeente opslagplaats aan de Melm, manoeuvreerde daarbij zoo slecht, dat hij een 80-tal dakpannen, die aldaar me de waren opgeslagen ten behoeve van een handelaar in bouwmaterialen te Soest, stuk reed. Een leelijk schadepostje aldus. RUIT IN PASTORIE INGEGOOID Een dame, die meermalen een zeer ver trouwelijk onderhoud had met een bewoner van Nieuwerhoek, vervoegde zich Woens dagavond aan diens woning, waar zij ver zocht hem te mogen spreken. Zij ontving de mededeeling, dat de heer des huizes haar niet kon ontvangen. Bekend met de indeeling van het huis en de gewoonten van den bewoner, liep zij er omheen en constateerde, dat hij zich in een der haar bekende vertrekken bevond. Zij ontstak in woede en wist haar ver ontwaardiging niet beter te luchten, dan door het ingooien van een ruit en door het op luiden toon kenbaar maken van hare wederwaardigheden. De dame, die in overspannen toestand verkeerde, werd door de inmiddels ontbo den politie met een zacht lijntje huiswaarts geleid. Een en ander veroorzaakte in deze anders zoo stille omgeving nog al eenige conster natie. CORRESPONDENTIE. Jantje Weetniet! Ingezonden stukken, waarvan ons de in zender niet bekend is, kunnen niet worden opgenomen. Wenscht U alsnog opname, dan gelieve U ons naam en adres mede te deelen. GEVONDEN VOORWERPEN. Een kinderportemonnaietje. Een handschoen. Een vulpotlood. Inlichtingen Politiepost. DETACHEERING. De 1ste luitenant J. T. Winkel van het lste reg. veldartillerie is voor den tijd van een jaar, gedetacheerd bij de militaire Luchtvaartaf deeling. VERZOENING. In het afgeloopen jaar gebeurde het vaak, dat de vliegtuigen ter vermijding van de be bouwde kom van Haarlem langs de stad vlogen en in de buurt kwamen van het ge bouw van het Kennemer lyceum te Over- veen (gemeente Bloemendaal). De rector had zich naar aanleiding daarvan tot den commandant van Soesterberg gewend, waaruit een correspondentie was ontstaan, die wel eens haar scherpe kanten had. Ten einde een oplossing te vinden van de gere zen moeilijkheden heeft de minister van De fensie te zijnen departemente de comman danten der drie militaire vliegkampen met dr. de Vletter, rector van het lyceum, tot een bespreking uitgenoodigd. In de cor respondentie had de rector enkele malen opgemerkt, dat het vliegen van de officieren boven zijn schoolgebouwen hoogst storend was voor het onderwijs, maar dat er we gens de groote belangstelling voor het vlie gen bij de jeugd geen bezwaar zou bestaan als op een vrijen middag of op een afge sproken uur de vliegtuigen eens een bezoek aan Overveen brachten. Dinsdag heeft dit bezoek plaats gehad, tot groote vreugde van de scholieren. Vijf vliegtuigen hebben in formatie over het terrein gevlogen en eenige hebben daarbij ongelooflijke toeren van luchtacrobatiek verricht. Van het schoolgebouw wapperde het oranje-blanje-bleu. Het is thans alles pais en vree. (N.R. Ct.). DIENSTREGELING. In de eerstvolgende Legerorders ver schijnt een ministerieele beschikking, vol gens welke op Zaterdag 2 Januari 1932 behoudens noodzakelijke diensten dienst wordt verricht als op Zondagen. Den militairen aan wie ter gelegenheid van het Kerstfeest en van den Nieuwjaars dag, verlof wordt verleend, kan worden vergund te vertrekken, onderscheidenlijk op Donderdag 24 December 1931 en op Donderdag 31 December 1931 op beide da gen om 12 uur, en terug te keeren per eerste reisgelegenheid, onderscheidenlijk op Maandag 28 December 1931 en op Maan dag 4 Januari 1932. Voor hen die bij vertrek uit het garni zoen na 12 uur, de woonplaats van gezin, ouders of naaste betrekkingen niet vóór 23 uur kunnen bereiken, kan het tijdstip van vertrek met verlof vroeger worden ge steld. van 1218 November 1931. GEBOREN: Maria Johanna, dochter van M. J. Th. Brouwer en A. M. Florie, Molen straat WZ 15; Quirinus Cornelis, zoon van C. Th. van Hazendonk en A. de Bruin, Steenhofstraat '6; Johannes Wilhelmus, z. van W. J. Jasperse en P. H. Fransman, Dijkhuisstraat 7; Evertje, dochter van A. Ch. Hekkers en A. Kraay, Smitsweg 1; Berendina Maria, dochter van B. H. Du- wel en M. C. Breed, Steenhofstraat 45; Jan, zoon van J. van Schaik en B. C. Bleijer- veld, van Weedestraat 11; Cornelis Johan nes, zoon van J. T. van Burgsteden en J. H. van Doornik, Kerkstraat 44; Wilhelmus Cornelis, zoon van J. G. van Bennekom en J. L. Outshoven. Birktstraat 86. ONDERTROUWD: A. Luijben en A. M. van Velthoven; W. van Oest en J. M. van Esch; S. J. van Wonderen en G. Los. GETROUWD: C. de Bruin en A. Meije- ring; C. van Leeuwen en W. Bosman. OVERLEDEN: geen. Vestiging 1218 November 1931. W. M. Spiekman van Baarn naar Birkt straat 52a; M. J. Fugers van Amersfoort naar Kerkstraat 3; Wed. Th. H. H. Maas- mann van Amsterdam naar Lange Bergstr. 15; T. WeichhauY' van den Haag naar Soes- terbergschestraat 125; Th. v. d. Veen met gezin van Amsterdam naar Dorresteinweg 4; C. C. J. van Bommel met gezin van Ber- chem (Belg.) naar Oranjelaan 20; A. van Montfrans van Nijkerk naar Amersfoort- schestraat 121; G. van Malestein van Put ten naar Amersfoortschestraat 121; Mej. J. H. Bok van Rheden naar Hellingweg 13; J. Tielrooy van Delit naar Heideweg 52; Mej. A. G. A. Schenk van Purmcrend naar Julianastraat 20; Mej. C. E. J. Harthoorn van Arnhem naar Kerkpad NZ 14; H. J. J. Nijpels van Den Helder naar Talmalaan 3; W. J. T. Schreuder van Eibergen naar O. Grachtje 17; M. G. Wijntjes met gezin van Amersfoort naar Birktstraat 75; G. Baas van Amersfoort naar Birktstraat 75; T. W. Lauterslager met gezin van Utrecht naar Torenstraat 6;W. v. d. Craats van Zeist n. Postweg 80; K. Lohn van Koblenz naar

De Soester | 1931 | | pagina 5