Winterjassen SACRÉ MADAME M. H. van Raalte M. H. van Raalte b w~w m 'mm "ifii m '/w 'm m L. J. H0KSBERGEN JOH. TAK Meylink's Fotohandel m. lm lü Binnenland. Langeslr. 34-36 AMERSFOORT Plaatselijk Nieuws Kieirmakerij tegen spotprijzen NTHR AC IET laat zich niet overtref fen en is goedkoop Burgerlijke Stand DARIRUiRIEK lp; 88 j§ iüt H8 6 gg P Hl m 9 m 18 „T I V O LI" VERGUNNING KAMER VAN KOOPHANDEL EN FA BRIEKEN VOOR DE GELDERSCHE VALLEI AMERSFOORT. Uitslag van de stemming voor de afd. Grootbedrijf, gehouden op Woensdag 9 De cember 1931. Gekozen zijn bij de eerste stemming de Heeren: G. F. Callenbach. Nijkerk; H. Cozijnsen Gzn., Harderwijk (aftr.). Gekozen na overdracht van stemmen de Heeren: J. H. van Lonkhuizen, Amersfoort (aftr.). C. den Ouden, Ede (aftr.). Specificatie: Totaal geld. stemmen: 13U. Kiesquotient 27. Bij de eerste stemming was de verhouding aldus: Candidaat Stembur. Stembur. Stembur. Tot. A'foort Veenendaal Nijkerk G. F. Callen- bach 21 3 26 60 H. Cozijn sen Gzn. 10 12 9 31 J. H. v. Lonk- huyzen 10 2 1 13 C. den Ouden 2 18 20 J. F. de With 15 1 16 Ongeldig waren 3 biljetten. Na overdracht van het overschot-Callen- bach was de verhouding: J. H. van Lonkhuyen 32 die hiermede ge kozen was. C. den Ouden 21. J. F. de With 17. Na overdracht van het overschot-Cozijn- sen was de verhouding: C. den Ouden 24. J. F. de With 17. Na overdracht van het overschot-van Lonkhuyzen was de verhouding: C. den Ouden 28 die hiermede gekozen was. J. F. de With 17. BAARN. DE SPOORWEGTUNNEL. Wij vernemen, dat de uitvoering voor het maken van een tunnel voor voetgangers van het eerste naar het middenperron en naar de Prinses Marielaan, met daarbij be- hoorende trappen en de daarvoor noodige hulpwerken, het aan de Oostzijde verlen gen van het middenperron met fundeering voor de overkapping, het maken van rio- leeringen en bestratingen en bijkomende werken op het stationsemplacement alhier is opgedragen aan J. C. Minck te Utrecht voor f 26.980. De raming was f 38.350. DEN HAAG. MIDDENSTAND EN PRIJZEN IN DETAILHANDEL Eenigen tijd geleden vergaderde de minis ter van Arbeid. Handel en Nijverheid met de besturen der drie Landelijke Midden standsbonden ter beraadslaging over de vraag, wat de middenstand moest doen ten einde een snelle aanpassing van de prijzen der eerste levensbehoeften aan de algemee- ne daling van het prijsniveau te verzekeren. De minister zette in den breede uiteen van hoeveel belang het ook voor den mid denstand is, dat' door de verbruikers alge meen wordt ingezien dat in den detailhan del geen overdreven winstmarge wordt ge nomen. Het is verklaarbaar dat de dalen de beweging van den groothandelprijs zich niet terstond en tgn volle in de detailprijzen afspiegelt. Het is echter de vraag of de mid denstand reeds alles gedaan heeft om be doeld aanpassingsproces zooveel mogelijk te bespoedigen. Spreker achtte voor den middenstand het oogenblik gekomen om zich over deze vraag ernstig te beraden en zoo noodig onverwijld te handelen. Van de zijde der middenstandsbonden was bereids aangevangen overleg over dit on derwerp te plegen, waarna met den minis ter concrete voorstellen hoopt voor te leg gen. Overigens legde men er den nadruk op, dat in vele gevallen de hooge eischen ten aanzien van thuisbezorging e.d. door het publiek gesteld, mede oorzaak zijn, dat de detailhandel hoogere prijzen moet be rekenen dan bij een ver doorgevoerde ver sobering in de bediening der clientèle mo gelijk zou zijn. Overlegd zal worden om ten spoedigste algemeen een twee-prijzenstelsel in te voeren, n.1. voor thuisbezorging en bij afhaling, in de eerste plaats in den levens middelenhandel. HAARLEM. EEN SALARISVELAGING VAN 1%. Nu het georganiseerd overleg te Haar lem niet tot overeenstemming heeft kunnen komen over de wijze, waarop het gemeente- personeel zou kunnen bijdragen in de dek king van het tekort op de gemeentebegroo- AFDEELING STOFFEN Moderne Wollen Tweeds Plissé stoffen voor Rokken Afgha-laine in moderne kleuren. Zijden stoffen voor avond-japonnen Kant-stoffen in wol en in zijde AFDEELING BONNETERIE. Wollen en Zijden Peignoirs Moder ne Lumber Jacquets Pull-Overs in moderne kleuren. Bont-Handschoenen Corsages Kraagjes Gespen Ceintuurs ting voor 1932, stellen B. en W. voor, met ingang van 1 Jan. 1932 een tijdelijke verla ging van 7 toe te passen op alle salaris sen, loonen en emolumenten. Hiermede wordt op de begrooting een bedrag bezui nigd. PLUIMVEE EN KONIJNENFOKKERS- VEREEN. SOEST E.O. Dinsdagavond te 7 uur hield genoemde club 'n propaganda-avond in het Stations- Koffiehuis, onder praesidium van den vice- voorzitter, bij afwezigheid door ziekte van den praeses. Deze roept allen het welkom toe, inzonderheid Dr. Vriezendorp uit Baarn, aan de pers en verdere belangstel lenden. Spr. hoopt dat de club meerdere leden zal winnen, dat dit niet het geval is, dan ligt de fout of bij het bestuur of bij de leden. Hierna verkrijgt de inleider het woord om te spreken over „Raskippen", een zeer uitgebreid onderwerp dat spr. al leen kan aanstippen. Onder raskippen ver staat men die dieren van een bepaald soort, die eigenschappen bezitten die in de nako melingen terug zijn te vinden. In de natuur is dit anders, daar lijkt elke vink op zijn soortgenoot, omdat daar van teeltkeuze geen sprake is. Er zijn zelfs teeltkeuzen van voorheen te bereiken, wat spr. eerst toont op een plaatje naar Albert Cuyp uit 15UÜ en laat ze daarna in levende lijve zien. In het jaar 1500 werd algemeen aangehou den het landhoen, wit met zwarte kuif, welk hoen door goede teeltkunst terug te fokken is, wat spr. door een schema verdui delijkt. De eigenschap en het verdeelen van combinatie naar ras op kleur kan zeer ge makkelijk bereikt worden. Zoo zijn de Rho- de Islands afkomstig van de Patrijskippen, voorheen R. FRESE, Hofleveranciers BAARN. yieeschhouwerij Varkensslachterij Nijverheidstraat 1—3 Telefoon 31 BESLIST EERSTE KWALITEIT Dagelijks hooren en bezorgen. ie Barnevelders van de Welsummers. Spr. toont ook aan dat de kleur, de soort niet aangeeft. Fokt men in het voor- of najaar van Ancona's, geeft dit verschil in kleur, zoodat men ten leste tot de Witte Leghorn komt, waar alle eigenschap ontbreekt, zoo dat men bij doorfok met kruising terugkomt tot het product waarmede gefokt is en de kruising uit voortgekomen is. Spr. is tot die conclusie gekomen door toegepaste schei kunde, en heeft daar zeer mooie resultaten mede bereikt. Na applaus dankte de voorzit ter den inleider voor zijn inleiding en be veelt de a.s. tentoonstelling bijzonder aan. aan. KAPPERSVEREENIGING. Naar ons wordt medegedeeld, is in Soest een Kappersvereeniging opgericht. In ver band daarmede moeten hun zaken wegens de bepalingen der arbeidswet een halven dag per week gesloten zijn. Te zijner tijd zal door het bestuur van bovengenoemde vereeniging het publiek met de getroffen regeling in kennis worden gesteld. DIERENBESCHERMING. Uittreksel van het rapport van den In specteur der Nederlandsche Vereeniging tot bescherming van Dieren (Afd. Baarn, Soest en omstreken). Onze bemiddeling werd gevraagd tot het plaatsen van eenige jonge poesjes; hieraan kon worden voldaan. Op eenige adressen werd ons advies ge- Speciale aanbieding van eigen gemaakte F C. Kuijperstraat 10 - Tel. 2169 ■«ÜVÜ VÜVÜVÖ-' vraagd door eigenaren hoe in bepaalde ge vallen met hun dieren te handelen; advies werd gegeven. Een paard dat was geschrokken door 't geronk van den motor van 'n vliegmachi ne en door te vallen aan de voorbeenen werd gewond, is door ons voorzien van ge neeskundige hulp. Klacht was gedaan dat een jeugdig melk- slijter zeer ruw optrad tegen zijn paard; hij is hierover onderhouden, streng toezicht zal worden gehouden. Een zwervende hond kon een goed tehuis worden bezorgd. Toezicht werd gehouden op de wegen, op het vervoer en gebruik van Dieren. Met een der Heeren van het Bestuur, die hiervoor zijn auto beschikbaar, stelde, is tevens door een groot gedeelte der Afdee- ling gesurveilleerd op controle inzake trek- hondenwet. Een ieder die belang stelt in ons werk, en daar eens meer over wil hooren de Inspecteur ..Prinsenberg" Kolonieweg 13 te Soest, is te ontbieden, wil U gaarne inlichten. WIJDING CLUBGEBOUW VERKEN NERSGROEP „DON BOSCO." Zondagnamiddag te plm. 2.30 uur heeft de plechtige wijding plaats gehad van het clubgebouw der R.K. Verkennersgroep „Don Bosco" aan de Kerkstraat alhier. Aanwezig waren, behalve de leden der Verkennersgroep met hun Hopman, den heer Kokken uit Utrecht, heer pastoor Voss, de heer kapelaan Janmaat, de heer kapelaan Bouwmeester, de Commissaris der Hop mannen in het Aartsbisdom, de heer W. Froger, uit Utrecht, de vaandrig Piscaer uit Baarn, de oud-Hopman der Soester- groep, den heer van Velzen, uit Utrecht, ALLEEN VERKOOP: v.h Kleman Berghuis Telef Kantoor Kerkpad218I Huis 2186 verschillende ouders, wier zonen lid der Verkennersgroep zijn, alsmede vele genoo- digden. De Hopman Kokken uit Utrecht ging voor in gebed en heette alle aanwezigen hartelijk welkom. Spreker vertelde, dat, hetgeen hier was tot stand gebracht door de jongens zelf is gedaan en uitgedacht. De heer pastoor Voss verrichtte daarna de wijdingsplechtigheid en hield vervolgens een korte toespraak tot de Verkenners groep, daarbij wijzende op hun getrouw heid aan hun wet. Het kerkbestuur, par. v. d. „H. H. Petrus en Paulus" dat den finan- cieelen toestand dezer Verkennersgroep kent, is bereid gevonden in deze een kleine bijdrage te verleenen en er kan worden ge rekend op den moreelen en financieelen steun van het kerkbestuur. Vervolgens hield de heer kapelaan Jan maat, directeur der groep een korte toe spraak. Hij wees daarbij op de moeilijk heden, die de groep ongeveer 2 jaar heeft medegemaakt en eindelijk is men aangeland in deze schuur. Het verheugt spreker, dat de groep hierin eindelijk is geslaagd. Zijn blijdschap wordt nog verhoogd door de aanwezigheid van zoovele belangstellen den. Nadat de commissaris der Hopmannen in het Aartsbisdom, de heer W. E. Froger uit Utrecht, nog eenige opwekkende woorden gesproken had, bedankte de Hopman Kok ken uit Utrecht de verschillende spreker^, waarna hij zijn jongens eenige „Yels" liet uitvoeren, die zeer in den smaak vielen, ge tuige het hierop gevolgde applaus. Met een kort dankgebed door den Hopman der groep, werd de plechtigheid beëindigd. 1 fl-i i jfv 1 VOORDRACHTSAVOND VAN HET NUT. Voor ons ligt het programma van een nutsavond te houden op Maandag 14 De cember. De leden van het departement Soest kunnen tevreden zijn; dat programma be looft weer een groot succes te worden. Wij weten toch bij ondervinding, dat Mevrouw E. J. van den Broecke-de Man haar gehoor uitstekend weet te boeien. Wij denken daar bij aan een nutsavond in het vorig seizoen toen dezelfde begaafde declamatrice een voordracht hield over „De Klop op de deur". Ook dit keer heeft de keus der onder werpen een zeer goede kans van slagen. Ibzen's Peer Gynt" met zijn symbolisch gedachte-figuren is mogelijk minder bekend, dan de naar aanleiding daarvan gecompro- neerde suite van Ed. Grieg, maar des te aangenamer zal het zijn, deze gedichten door een causerie met voordracht te hooren verklaren en voordragen. Ook „Kees de Jonge" van Thijssen is vele onzer bekend als een zeer sympathiek boek. De overige nummers zullen zonder twijfel ons de noo dige humor en ook practische wenken bren gen. Leden en niet-leden, maakt gebruik van hetgeen U geboden wordt. Zie advertentie in dit blad. jC JEUGDHERBERGAVOND. Woensdagavond te 8 uur werd in Religie en Kunst door het J.H. Comité een avond gegeven, welke zeer goed bezocht was. Namens de plaatselijke afd. roept den heer A. van Asselt allen, maar bovendien de jeugd een hartelijk welkom toe, en wijst op de groote vluchten die de J.H. heeft ge nomen buiten en zelfs in ons land. Ook de gemeente heeft haar J.H. de Heidebloem, welke nog belast is Nu is het doel om door dezen avonden de verkoop van bouwsteun die last af te wentelen en de zaak te ver stevigen. Spf. dank vooral alle medewer kers voor dezen avond en geeft allereerst het woord aan den heer Ed. van Zenderen Bakke ruit Bussum, welke een overzicht geeft van het verblijf in een jeugdherberg, o.a. over de aankomst, de reiniging, het eten, het verloop van den avond en den nacht. Spr. wijst er op, dat door het trekken de natuur en de samenwerking meer en meer wordt een leerschool voor het leven, waar door de persoonlijkheid wordt ontwikkeld, door kameraadschap in den band der een heid die de wereld nog niet kent. Tevens is het doel er van, de jeugd intieme vreugde te schenken. In de 3 jaar dat het J.H. vraag stuk hier te lande ter sprake kwam, zijn er reeds 35 J.H. geopend, die allen de goede kant uitgaan. Spr. wees er op vooral contact te zoekij met de Overheid, en met de ver- eenigingen die uit jongeliu bestaan, en ten slotte om zelf voor de zaak te vallen offe ren. Na de uiteenzetting gaven enkele licht beelden een kijkje op den arbeid. Voort gaande werd de avond gevuld met zang door den heer P. Schaaf, begeleidt door Mej. Jet van de Es. door den heer Jo Syn uit Rotterdam met liedjes op de luit, met declamatie door den heer G. J. de Voogd, schimmenspel, en folklorische beelden door de H.H. Houtman en Roelofs met hun hel pers. Alles bijeen genomen een geslaagd propaganda-feest dat zijn sporen zal ach terlaten. ZIEKENAUTO E.H.B.O. Dat de aanschaffing van dit voertuig geen overbodige weelde was, blijkt wel hieruit dat zij in de eerste 10 maanden reeds 110 maal is uitgereden om hulp te verschaffen. ST. NICOLAASBAL IN DE „GOUDEN PLOEG." Dinsdagavond heeft de Sint een bezoek gebracht aan de danszaal in de Gouden Ploeg, waar circa 80 personen aanwezig waren. Er werd prettig en gezellig gedanst totdat de Sint kwam, die van zijn gaven uit deelde. Nadat de Sint de mutsenwals had gezien, vertrok hij naar andere gelegenhe den, en werd het feest onverflauwd voort gezet tot 2 uur in den morgen. De leider, den heer Theo Vonk deed dit op serieuse manier, het strijkje van den heer de Boer verzorgde het muzikaal gedeelte. Alles bij een een geslaagd St. Nicolaasbal. DAMMEN. X—X X-X J.l. Maandagavond speelde de Soester Damclub haar eersten competitie-wedstrijd en wel te Amersfoort tegen de club van dien naam. Hoewel Soest volledig opkwam mocht het haar niet gelukken de beide pun ten te veroveren en moest zij met den ne derlaag huiswaarts keeren. Opmerkelijk is ditmaal, dat de nederlaag te wijten is aan het minder goede spel van de laagste bor den. De gedetailleerde uitslag luidt als volgt: Soest I Amesfoort I. H. BakkerE. Kroes D. StaalJ. Horsmeyer H. Bakker Jr.—A. P. Bu-y S. de ZoetePh. Rintel Chr. BakkerJ v/d Velde J. de BoerT. Berkenbosch D. F. VoigtE. v/d Wart E! Waal—C. B. v/d Bent P. FloorA. Ploeg P. ReeringhG. J. Stappershoef Voorloopige uitslag 68 Zeer waarschijnlijk zal de cinduitslag8-12 in het voordeel van Amersfoort zijn. De afgebroken partij H. Bakker-E. Kroes staat zeer gunstig voor laatstgenoemde, welke een schijf meer heeft dan Bakker. Tn deze ontmoeting bleek ook thans hoe jammer het is, als bij gebrek aan wedstrijd- klokken de partij in verband met het late uur moest worden afgebroken. Indien deze partij volgende klok zou zijn gespeeld, zou de Amersfoorter zeer waarschijnlijk in tijd te kor ztijn geschoten, daar hij zeer veel tijd verbruikte. Op schitterende wijze wist D. Staal van zijn Amcrsfoortschen tegenstander te win nen. In het vergevorderd middenspel wist hij een zeer fraaien slagzet uit te voeren, welke de partij beëindigde. In de afgebro ken partij de ZoeteRintel staat de Zoete zeer gunstig. Hij staat 2 schijven voor op zijn tegenstander en zal hij arbitrale beslis sing deze wedstrijd vermoedelijk voor Soest gewonnen worden verklaard. Den jeugdigen Chr. Bakker is het weder om mogen gelukken zijn partij tegen den sterken Amersfoortschen speler v. d. Velde te winnen. Na een zeer spannend verloop wist Bakker door een slagzet de partij te zijnen gunste te beslechten. Het is J. de Boer mogen gelukken remise te forceeren, hoewel hij in het eindspel een slechten stand had. Indien de Amersfoorter, comme il faut, had gespeeld, was ook deze partij in een nederlaag voor Soest geëin- digd. Onfortuinlijk speelde D. F. Voigt tegen E. v/d Wart. In een fraaie partij maakte Voigt een blunder, welke hem den neder laag bezorfgde, en kwam zoodoende zijn te genstander op gelukkige wijze aan beide punten. In een in het begin gelijkopgaanden strijd kwam Waal in het middenspel eenigszins ongunstig te staan. Zijn tegenstander be haalde Dam, doch door een schijf te offe ren wist Waal eveneens Dam te forceeren. Een slechte zet was oorzaak dat hij nog een schijf moest offeren, hetgeen hem nood lottig werd. Dat P. Floor tegen A. Ploeg zou verlie zen had niemand in het begin van deze match gedacht. Floor was reeds spoedig een schijf voor, doch speelde verder zoo zwak, dat zijn tegenstapder later kans zag zijn achterstand in te halen, waarna het F1 or niet mocht gelukken remise te for ceeren. De afgebroken match ReeringhStap pershoef is afgebroken in een ongunstige stelling voor den Soester. Reeringh is een schijf achter, terwijl de Amersfoorter een mooieren stand heeft, zoodat ook deze partij hoogstwaarschijnlijk in een overwinning voor Amersfoort zal worden beslist. A-s. Dinsdag zal Soest tegen Baarn spe len. De wedstrijd, welke in Hotel Ockhuy- sen zal worden gespeeld, vangt aan om 8 uur. Waar beide clubs elkander in speel- sterkte weinig ontloopen, zal het aan span ning niet ontbreken. Belangstellenden heb ben vrijen toegang. Het wedstrijd-program luidt als volgt: 15 Dec. SoestI—O.K.K. I (Baarn). 14 Januari R.K.D.V. ISoest I 2 Februari Soest IAmersfoort I 11 Februari O.K.K. ISoest I De wedstrijd Soest—Ons Genoegen (U- trecht) en SoestR.K.D.V. I (Utrecht) wor den nader vastgesteld. van 39 December 1931. GEBOREN: Adriaan Gijsbert, zoon van J. G. Wijnands en C. van Doorn, Birktstraat 31 a; Gijsbertus. zoon van G. van Munster en H. B. Uvthoven, Soesterbergschestraat 26' Dirkje, dochter van E. Kamphorst en D. v. d. Hoof, Akkerweg 10; Anna Elisa- beth, dochter van J. Kraayenhagen en J. M. Oostenrijk, Steenhofstraat 1; Louisa Johan- na. dochter van J. A. Beyer en F. Th. van Haag, Beetzlaan 20. ONDERTROUWD: H. van Kooy en W. J. van Leeuwen; H. J. Stroband en H. I. Schoenmaker. GETROUWD: geen. OVERLEDEN: Necltje van den Broek. 68 jaar. wed. J. Woudenberg, Nieuwewcg 23; Pietër den Duin, 83 jaar, A. Kamerling. Julianastraat 18. Vestiging van 3—9 December 1931. Wed. C. de Heer van N. Amstel naar Julianastraat 8; T. S. Elce met gezin van Magelang NOI naar Kampweg 30; P. Glac- ser van Zeist naar Kampweg 44; G. Spij- NACHTEGAALSTRAAT 9. UTRECHT TELEFOON 10341 Camera's - Fotografie- en Projectie-artikelen AFWERKEN VOOR AMATEURS Groote sorteerlrg ALBUMS ker van Amersfoort naar Birktstraat 73; A. P. Baasdorp van Bussum naar Steenhof straat 73; Chr. C. Wolhoff idem; M. W. C. Wolhoff idem; H. Niezen met gezin van A'foort naar Amersf.straat üla; H. Th. Du- frenne met vrouw van Breukelen naar W. Pymontlaan 46; H. F. van Haarlem van de Bilt naar van Lenneplaan 5. Vertrek van 39 December 1931 H. van Dijk van lsseltscheweg 3 naar Eemnes, Wakkerendijk 76; F. Altena met gezin van den Blieklaan 46 naar Maartens dijk, Dorpsweg 41. Verhuizingen in de Gemeente van 3U December 1931. W. H. Flick van F.C. Kuyperstraat 1 naar Nieutveweg 90; D. Molenaar van F.C. Kuyperstraat 1 naar Driftje 6; M. E. van Raalten van li. Grothestraat 24a naar Heu- velweg 11; W. F. Jasper van Koninginne- laan 22 naar Steenhofstraat 44; L. A. M. Hendrickx van Amersf.straat 70a naar Amersl.straat 6a; T. Best van Bosstraat 11 naar Kerkdwarsstraat 14; B. G.. van de Vaast van Bosstraat 115 naar Soesterb.str. 5; J. F. Hattink van Koninginnelaan 135 naar W. Toplaan 5; H. Kolkman van Mo lenstraat WZ 64 naar van Maarenstraat 19; H. v. d. Broek met gezin van Hartweg 4e naar Hartweg 38; J. J. G. G. A. Damming- Huyer met gezin van Klaarwaterweg 17 naar Steenhofstraat 42; J. A. Slager met ge zin van Nieuweweg 93 naar Nieuweweg 92; M. Oppenhuimer van Nieuwstraat 6a naar Koninginnelaan 11; L. E. P. Joukes van Koninginnelaan 80 naar Nieuwstraat 6a. Redactie: H. BAKKER Jr. en D. WAAL. Correspondentie-adresLaanstr. 32 te Soest PROBLEEM No. 2 Zwart: 5 1 2 3 4 5 15 25 35 45 46 47 48 49 50 Wit: 7 (Het Damspel). Stand in cijfers luidt: Zwart 3 schijven op 15, 27, 35 en 2 dam men op 21 en 31. Wit 7 schijven op 18/20, 29, 33, 34, 38. Wit speelt en wint. Oplossing van Probleem No. 10. Stand in cijfers was: Zwart: 10/14, 16, 20, 30, 41 en dam op 26. Wit: 21/23, 27/29, 38, 39, 44, 45 en dam op 48. Wit speelt achtereenvolgens" 4540 (26 x 17), 27—21 (16 x 18), 4837 (41 x 45), 29 x 24 (17 x 50), 24 x 4 (18 x 29), 4 x 6 en zwart staat vast. SLAGZETTEN IN DE OPENING. Hieronder volgens een tweetal zetten, welke in de opening kunnen voorkomen. Wij willen eens zien of ook hiervoor belang stelling bestaat, reden waarom wij er geen oplossing bij hebben vermeld. Men spele als volgt: Wit £wart 1. 33—29 19—23 2. 31—26 17—22 3. 36—31 11—17 4. 35—30 22—28 5. 40—35 17—22 6. 3833?? volgt schijf winst voor zwart Ook op andere wijze: 1. 33—28 20—24 2. 34—29 15—20 3. 40—34 18—22 4. 29—23 16—21 5. 34—29 21—26 4440?? Nu kan zwart winnen door een Damzet. Hoe? Gaarne ontvangen wij hiervan de oplos singen In „De Soester" d.d. 19 Decem ber zullen wij deze plaatsen. Uitslag Probleemwedstrijd No. 1. Den heer B. van Woudenberg te Eefde is de prijs toegekend voor het grootst aan tal goede oplossingen. Het probleem No. 10 bleek voor de overige mededingers te moeilijk, althans mochten wij slechts van een Damliefhebber een goeed oplossing ont- angen. Inmiddels is- den winnaar de prijs toegezonden. Het resultaat van den oplossers was als volgt: B. van Woudenberg 10. P. Floor 9, D. Staal 7, S. de Z. 7, J. de Boer 4 en F. Lenten Jr. 2 goede oplossingen. Wij spreken de wensch uit, dat het aantal oplossers bij den tweeden wedstrijd (welke inmiddels is aangevangen) grooter zal zijn. Mocht het aantal oplossers toenemen, zoo zullen meerdere prijzen beschikbaar worden gesteld. Wij wekken daarom alle Damliefhebbers op, om aan de wedstrijden deel te nemen. HOTEL CAFE RESTAT'RAIVT GROES 53 a HILVERSUM LUNCH koud of warm f 0.86 Keuze uit 30 verschillende Schotels.

De Soester | 1931 | | pagina 2