T. VAN VLIET I Modelslagerij i Tragisch einde van „Prinses" Plaatselijk Nieuws Soesterberg. BGSCHSTRAAT 9 - BAAR?! Groep VIII (kunstnijverheid). Toestand slecht; is een luxebedrijf, dat onmiddellijk den terugslag ondervindt van de gedaalde koopkracht. Kunstenaars en kunstnijveren hebben het uiterst moeilijk. In de meer industrieele bedrijven op dit ge bied is de personeelsbezetting 20 pCt. ach- teruitgeloopen. Groep IX (leder-, rubberbewerking). Bedrijvigheid nog weinig verminderd. Personeelsbezetting 4 5 pCt. minder dan 2 jaar geleden. Belangrijke bedrijfsinkrim- ping spoedig verwacht. Groep X (teer, steenkolen, turf). Mijnbedrijf staat voor groote veranderin gen door invoerbelemmeringen en daling van het pond; veenderijen slechter, evenals de turfstrooiselfabrieken. Voor bet veen- derijbedrijf spelen de zeer ongunstige zo mers van de laatste jaren een rol, voor de turfstrooiselfabricage de ree«js sedert jaren verminderde vraag naar het artikel en de moeilijkheden, bij den export, vooral naar Engeland, door de daling der valuta. Groep XI, XII, XIII (Metaalbewerking, machinebouw, scheepsbouw). Toestand buitengewoon ongunstig. De personeelsbezetting in de geheele metaal- groep is 36 pCt. minder dan 2 jaar geleden Het indexcijfer der werkloosheid voor de metaal nijverheid zal op dit oogenblik hoo ger zijn dan het laatst bekende cijfer (eind Augustus j.1.) toen het 20 was. Dit cijfer is na 1923 toen het bijna een jaar schommel de tusschen 18, 20 en 19, niet meer bereikt. Zooals gezegd, zal het op dit oogenblik naar alle waarschijnlijkheid hooger zijn. De machine-nijverheid ondervindt in hoo- ge mate den invloed der stagnatie in de Indische cultures en in den scheepsbouw. De scheepsbouw sukkelt reeds jaren met een tekort aan opdrachten als gevolg van het teveel aan scheepsruimte. Wel was 1930 een tamelijk werkgevend jaar, doch met verliesgevende prijzen. Werven, die van nieuwbouw leven moeten, zijn reeds sedert jarem zelden in de gelegenheid winst te ma ken, doch accepteeren in het gunstigste ge val orders, die zoo min mogelijk verlies geven. Gezien den internationalen toestand, teekent de situatie zich voor de naaste toe komst uiterst somber af; de personeelsbe zetting met 50 verminderd. Groep XIV. (Papier). Toestand niet gunstig. Personeelsbezet ting 15 16 achteruitgegaan, hoofdzake lijk als gevolg van de stagnatie bij onze exportindustrieën. Groep XV. (Textiel Nijverheid). Met uitzondering der dekenfabrieken, sa- jetfabrieken, kunstzijdefabrieken en netten( fabrieken, die vrijwel normaal werken) is de bedrijvigheid verminderd. De wollen stoffen-industrieën staan er op dit oogen blik nog beter voor dan de katoenindustrie. Voor de geheele groep XV beloopt de per- soneelsachteruitgang ongeveer 16 ver geleken bij 2 jaar geleden. De in Twente sterk toegenomen rationalisatie mag hier niet buiten beschouwing worden gelaten. Ditzelfde geldt voor de kunstzijde-industrie, waar bij sterke inkrimping van personeel zelfs productieverhooging is tot stand ge bracht. Groep XVI. (Vervaardiging van gas en electriciteit). Toestand normaal (zie hieronder ook „.Overheidsbedrijven"). Groep XVII. (Bereiding van voedings- en genotmiddelen). a. (Bakkerijen). Bedrijvigheid normaal. Personeelstoename ongeveer 4 b. (Graanmalerijen en meelfabrieken). Bedrijvigheid normaal; meer werk door uitvoering Tarwewet. c. (Zuivelindustrie). Personeelsbezetting iets toegenomen, doch algemeene toestand ongunstig. d. (Tabaks- en sigarenfabrieken). Perso neelsbezetting toegenomen, toestand over het geheel bevredigend. e. (Overige bedrijven). Iets achteruitge- loopen. Personeelsbezetting met 5 pCt. ver minderd. Algemeene toestand voor tal van bedrijven niet gunstig. Zee-scheepvaartbedrijven. Personeelsbezetting in 2 jaar tijds pl.m. 20 pCt. achteruitgeloopen; het vervoer be langrijk meer. Het teveel aan wereld-tonna ge voor het verminderde vervoer maakt, dat de vrachten laag zijn. Die lage vrach ten en het opgelegd houden van schepen oefenen op den toestand van het Neder- landsche reederij-bedrijf een zoo ongunsti- gen invloed uit, dat groote bezorgdheid heerscht over het voortbestaan van een groot deel van onze koopvaardij. Havenbedrijf. Toestand slecht, als direct gevolg van het verminderd scheepvaartverkeer. Overheidsbedrijven. Deze monopolistische consumptiebedrij- ven vertoorien weinig invloed van de crisis. Zooals uit het algemeen totaal blijkt, wa ren op 1 October j.1. 508.766 arbeiders en 62.030 geëmployeerden, in totaal 570.796 personen werkzaam, tegen 602.163 arbeiders en 62.014 geëmployeerden (totaal 664.177) op 1 October 1929. In de verloopen twee-ja ren is de personeelsbezetting dus met 9338 achteruitgeloopen, of wel pl.m. 14 Het zwaarst is de metaalindustrie getroffen, al- vVaar de bezetting in de beschouwde twee jaren met 52.317 man daalde. De op 1 October 1931 gevolgde werktijd bleek voor 431.131 arbeiders en 61.103 ge ëmployeerden normaal, terwijl 77.635 arbei ders en 927 employé's een verkorte werk week moesten volgen. Van de eigenlijke ar beidersbevolking werkte in de beschouwde industrieën derhalve pl.m. 84 normaal en pl.m. 16 met (soms belangrijk) verkor ten werktijd. Sedert 1 October 1931 waarop, de laatste statistische gegevens betrekking hebben, heeft de toestand zich nog zeer sterk in on- gunstigen zin gewijzigd en tal vari fabri kanten zien met groote zorg de naaste toe komst tegemoet. De val van het pond ster ling en van de kronen en de Jïngelsche pro tectie hebben behalve den in het verslag niet behandelderl land- en tuinbouw en de veeteelt, ook in niet mindere mate de in dustrie en de koopvaardij getroffen. De invoerbeperking in Frankrijk krim pen de mogelijkheden, om naar dat land uit te voeren, voor tal van bedrijven op pijnlijke wijze in. De December-noodverordening in Duitsch- land en de noodtoestand die haar deed ge boren worden, zullen op het handelsverkeer' met dat land allerminst een gunstigen in vloed uitoefenen. De wijzigingen sedert 1 October betreffen voor de industrie bijna uitsluitend den uit voer (voor land- en tuinbouwproducten, steenkolen en enkele nijverheïdsproducten ook den invoer), zoodat een groote groep van nieuwe slachtoffers niet geholpen wordt door de verwachte wetten op den invoer. AMERSFOORT. VERLAGING VAN MELK- EN BOTERPRIJS. Hier is de prijs van de melk verlaagd met 2 cent per liter en op 9 cent gebracht. De boter is Zaterdag reeds met 7cent per pond in prijs verminderd. A.N.W. BONDSAVOND. Op Zaterdag, 30 Januari a.s., zal de A. N. \V. B. Toeristenbond voor Neder land alhier een Bondsavond organiseeren, bestaande in het exposeeren van kaarten, gidsen, reisboeken, enz. voor auto-, motor-, rijwiel-, water-, wandel- en ruitertoerisme, alsmede een lezing over het werk van den Bond en vertooning van een serie lantaarn platen. De Burgemeester heeft zich bereid verklaard dezen avond met een kort woord in te leiden. OPBRENGST CRISISCOLLECTE. Het in de Ned. Herv. Kerk alhier ge geven/ concert ten bate van het Crisis- comité heeft na aftrek van alle kosten f 170.15 opgebracht. DE BILT. WEGENBELASTING. Op initiatief van eenige inwoners is een adres gezonden naar het College van Ged. Staten van Utrecht, gesteund door 300 huis eigenaren, met het verzoek om de wegenbe lastingen, zo/ils die door den raad der ge meente De Bilt zijn aangenomen, niet goed te keuren. Adressanten zijn van meening, dat een tekort gedekt moet worden door een belasting, waar ieder ingezetene aan medebetaalt. Het request zal worden gesteund door de Economische Vereeniging; met algemeene stemmen werd hiertoe besloten. Op die vergadering waven mede aanwezig, de hee- ren C. Keg (neutr. partij), wethouder, en F. M. la Chapelle (neutr. partij) lid van den raad der gemeente De Bilt. De door den raad goedgekeurde belasting- ontwerpen zijn reeds doorgezonden naar het Departement in Den Haag. OPGERICHT 1899 ALLEEN EERSTE KWALITEITEN! TELEFOON No. 330 POSTGIRO No. 146487 POST EN TELEGRAAF. Lijst van onbestelbare brieven en brief kaarten,, van welke de afzenders onbekend zijn. Terugontvangen in de le helft van de maand Januari 1932. Brieven Binnenland. Agterberg. W. Utrecht. De Groot mej. Nelly, Soest. v. d. Horst Mevr S. De Bildt. Huis van Bewaring, 6—203 C. Utrecht. Briefkaarten Binnenland. V. Oordt, Mevrouw C. J. Rotterdam. Bosch Mevr. Wed. Amsterdam. Drie briefkaarten zonder adres. HET HOLLANDSCH TOONEEL. Op Dinsdag 9 Februari komt in Hotel Bosch en Duin" het Hollandsch Tooneel uit Amsterdam met de Revue „De Huts pot." COMPETITIE DAMMEN. Donderdag j.1. speelde Soest te Utrecht tegen de Damclub R.K.U.D.V. Soest speelde ditmaal op volle kracht en wist, ondanks tegenslag aan enkele borden, met voorloopig 126 te winnen. De partij N. J. NotenboomH. Bakker moest worden afgebroken in een voor H. Bakker beteren stand, zoodat de einduitslag zeker 137 voor Soest wordt. De partijen van Ch. Bakker en P. Floor gingen door een blunder verloren in stan den, waarin beiden een schijf voor waren. Invaller J. ter Haar smaakte de voldoening met 2 schijven achterstand Fcmise te beha len. De gedetailleerde uitslag luidt: R.K.U.D.V. Soest. N. J. NoteboomH. Bakker afgebr. P. G. v. d. HargD. Staal 0—2 G. J. de GrootH. Bakker Jr. 02 J. H. C. SerreeS. de Zoete 02 A. G. van OoyenCh. Bakker 20 A. J. KuiverJ. C. de Boer 11 G. VersteegD. F. Voigt 02 J. van KostenP Floor 20 J. de Wijk—P. Reering 0—2 D. P. ZwanikG. J. ter Haar 11 De stand is thans: gesp. gew. gel. verl. pnt. O.K.K Baarn 4 4 0 0 8 O.G. Utrecht 4 3 0 1 6 Soest 3 10 2 2 R.K.U.D.V. 4 10 3 2 A.D.V. A'foort 4 10 3 2 vyaarom op 26 Februari a.s. hoopt op te treden Ds. L. Poot van .^.rasterdam met „de Blinde Bedelaar" <Too)- Leo Tolstoï. 'Daarop vettexijgt den inleitier het woord, welke voorop stelt dat voor velen 't meest belangwekkende deel uit den Bijbel is de ceremonium van het oude volk van Israël, en men bij voorlezing daarvan meestal in slaap valt. En toch is dat deel het meest belangrijke boek, want de ceremoniën zijn de schaduw van hetgeen God bedoelt in de zending van Zijn Zoon Die het Licht is. Heel de ceremoniëndienst in Israël is een afschaduwing van Hem die het Licht der Wereld is. Nu zal spreker niet de geheele ceremoniëndienst nagaan van Voorhof en van het Heilige, maar een blik slaan in het Heilige der Heiligen de afschaduwing van den Hemel. Alles wijst daarin op volmaakt heid, het schaduwbeeld van Jehova. Zonder Hem is alle omgang met Hem absoluut on mogelijk. De weg der verlossing in het Oude Testament is dezelfde als in het Nieu we. Het gaat om de vervulling der wet door verzoening en verlossing om te komen tot de voorstede Gods. Spreker staat daarop achtereenvolgens stil bij den persoon van Christus,, bij Zijn Werk en de zegenrijke ge volgen daarvan. Na kernachtige uiteenzet ting werd de samenkomst met gebed geslo ten. Aanwezig waren o.m. Ds. Wouters, Geref. pred. en de raadsleden Endendijk en de Bruyn, SCHADUW EN LICHT. Met genoemd onderwerp trad Maandag avond voor het Comité van Winterlezingen en vqor de Cjir.. Vr. Bond in Religie- eflf Kunst als spreker op Ds* W. Seijnen, GeireW Pred. te Baarn. De praeses opent de ver gadering met het zingen van Psl. 68 10, het lezen van Exodus 37 110 erf gebed, roept daarop allen het welkom toe, en is ver heugd over de stampvolle zaal, wat een spoorslag is om er mede door te gaan, PLUIMVEETENTOONSTELLING. Vrijdagavond om 5 uur werd in klein comité-generaal door den voorzitter, den heer A. Beetsma, met een enkel woord het doel der tentoonstelling uiteengezet, n.1. dat het in de kippenfokkerij gaat om te komen tot hooge cultureele belangen. Spr. hoopt dat de tentoonstelling aan zijn verwachtin gen zal beantwoorden, waarop wethouder van Duren het woord verkrijgt. Deze drukt allereerst zijn spb't er over uit dat de heer Burgemeester deze expositie niet kan ope nen daar hij een paar dagen aan zijn leger stede gebonden is. Spreker verklaart dat het college steeds de verrichtingen volgt der vereeniging en deze zeer zeker voor de plaats der invoering goed werk levert. Voor 14 jaar was het anders gesteld, thans zijn overal hoenderstapels opgericht, zoodat van cultureel leven kan gesproken worden. Spreker hoopt dat de tentoonstelling in al le opzichten zal slagen en verklaart haar voor geopend. Nadat enkele ververschingen waren gebruikt, maakten de beide wethou ders met den gemeente-secretaris en het bestuur een rondwandeling over deze zeer mooie expositie. De hoofdprijs, het gouden tientje werd behaald door den heer A. Graaumans alhier„ het gouden vijfje door den heer J. Gaasbeek te Soesterberg. Er werden zeer veel le prijzen uitgereikt. VOETBAL UITSLAGEN. Esvac adsp.Baarn adsp. CJVV III—Esvac Z Esvac IILaren II St. Boys IEsvac I 2—7 0—10 3—6 1—1 FEESTAVOND. De Voetbalvereeniging E.S.V.A.C. geeft op Maandag 8 Februari e.k. een feestavond, ten bate van het Crisis-Coniité. Nadere bij zonderheden vermeldt later de advertentie. DE BURGEMEESTER. Bij K.B. is mr. G. Deketh opnieuw be noemd tot burgemeester dezer gemeente. OPENBARE SCHOOL OP HEES. Naar wij vernemen, circuleert onder de bewoners van de buurtschap ,,Hees" een adres aan den Gemeenteraad, om te gera ken tot de oprichting eener openbare school aldaar. GEVONDEN VOORWERPEN. Een rijwielbelastingmerk. Een kosteloos rijwielbelastingmerk. AANGEHOUDEN. Zaterdagavond is op verzoek van de po litie alhïer aangehouden het minderjarige meisje B. H. Deze zou te Soest verkee- ring hebben aangeknoopt tegen den uit- drukkelijken zin harer ouders. Inderdaad werd zij ten huize van haar verloofde aan getroffen en toen overgebracht naar het politjebureau te Soest, van waar zij ver der ter beschikking werd gesteld van de politie te Bïlthoven. ONAANGENAME GESCHIEDENIS. Maandagmiddag werd door iemand bij de politie aangifte gedaan, dat hij zijn por- temonnaie, inhoudende ongeveer f 23.. a f24.had verloren. Hij deelde echter mede vrij zeker te weten, wie die porté- monnaie had gevonden en in bezït gehou den; hij wist djt bijna wel zeker. Het ge volg was natuurlijk, dat door de politie een onderzoek werd ingesteld en de aangé- wezen persoon ter zake werd gehoord. Dat verhoor leverde niets bijzonders op. Het onaangename van het geval bleek eerst later, toen de verliezer aan het po litiebureau kwam mededeelen zelf zijn por- temonnaie te hebben teruggevonden. Wat natuurlijk niet dienstig zal zyn geweest aan de goede verstandhouding tusschen verliezer en aangewezene, welké laatsté wel geheel gerehabiliteerd ïs, maar toch over dit onaangename geval zal nadenken. DE BANKROOF AAN DE MIDDEN STANDS BANK. Naar wij vernemen is de gewonde Itali aan, die jn de Rijksklinieken te Utrecht verpleegd werd, thans in zooverre her steld, dat zijn verder verblijf aldaar niet meer noodig werd geoordeeld. Hij is dan ook uit het ziekenhuis ontslagen en ter beschikking gesteld van den Officier van Justitje. GROOTE UITVOERING A.G.A.V.S. De week der onderlinge wedstrijden was een vooruitgeworpen schaduw van de eerste groote Uitvoering van Vrijdag avond 15 Januari 1.1., in de groote zaal van „Huis ten Halve", a lljier, welke, uiV- voering voor A.G.A.V.S. een schitterend succes geworden is. De zaal bood een prettig aanzien. In het midden was een groot vierkant voor de executanten open gelaten, waaromheen een talrijk opgeko men publiek, naar alle zijden de zaal vul de, tot zelfs op de plaats, waar zich an ders het tooneel bevindt, terwijl nog ve len zich met een staanplaats vergenoeg den in de kleine zaal, welke voor deze gelegenheid mede dienst deed. Na de op wekkende inzet door het hier reeds po pulair geworden, muziek-ensemble van Steensel, begon de algemeene opmarsch der deelnemers, welke een fleurigen aan blik opleverde. Dan nam de Voorzitter der vereeniging, de heer G. Grootewal het woord, orn lih een korte toespraak allen het welkom toe te roepen, en erop te wij zen, dat straks de vereeniging de bewij zen leveren zal, dat zij sedert het laatste jaar goed is vooruitgegaan. De heeren van Velsen en de Lange van „Attila" te Utrecht, die de jury vormden bij de Hee renwedstrijden, wilden ook dezen avond gaarne van de medewerkende partij zijn. Namens de oudere damesafdeeling werd aan de vereeniging een vlag aangeboden, voorstellende het Wapen van Soest, met de randletters A.G.A.V.S., in 't blauw uit gevoerd op een wit veld. De pas opgerich te Korfbal- en Athletiek-vereenigïng „de Stormers" van Soest, deed een groot bouquet overhandigen. Behoudens kleine wijzigingen, werd daarna het gymnastiek programma vlot afgewerkt onder de emi nente leiding van Mejuffrouw G. Vierdag en den heer D. C. Mantel, de leeraren der vereeniging. In plaats van den heer Bur gemeester, die door ziekte verhinderd was te komen, was het gemeentebestuur ver tegenwoordigd door de beide wethouders, de heeren van Duren en Lodeesen, bene vens den gemeentesecretaris, de heer Ba tenburg, welke heeren een groot deel van de uitvoering bijwoonden. Die uitvoering dan had den ganschen avond de onver deelde aandacht. De vrije oefeningen vie len weer op door hun gecompliceerdheid, die niet belette, dat zij, vooral door dö heeren, correct werden uitgevoerd. De springoefeningen der meisjes en de lenig heidsoefeningen der dames, maakten een goed efffect. Evenzoo een mooi tablau na de vrije oefeningen der jongens. In de knotsoefeningen der dames met piano-be geleiding van den heer J. Couturier, zat rhythme en uitbeelding. Het rhytmïsch dansje met musicale medewerking van Mej. v. d. Poel, werd een zeer gevoelige subtiele gebarentaal* zinrijk en vol ex pressie. Zoo wordt het lichaam een won derbaar middel tot uitdrukking der zïels- beroeringen een orgaan van het innerlijk leven. Een kunstvorm in den trant van Dalcrocze. De spring- en standoefeningen op het Tremplinpaard waren nog vastbe radener dan de vorige week. Van den heer Mantel zagen we een prachtige over- greep en een prachtsprong met gestrekte beenen, in volmaakte houdjng. Het wer ken der heeren aan rekstok en brug was bewonderenswaardig. Dat laatste gaf een zeer groote vooruitgang te zien, sedert het vorige jaar. Het werken der Utrecht- sche heeren was hierbij subliem. Ook was "het werk van den heer Mantel, in één woord af en eens had deze een ware ovatie pi ontvangst te nemen, terwijl er na elke oefening een krachtig applaus losbrak. Voor de pauze werd een drietal film nummers uitgevoerd, dje goed insloegen. Vooral de teekenfilm had bij de kinderen een groot succes, terwijl de bondsfilm '28 een levendig verslag gaf van de massa- uitvoering op het Herculesveld te Utrecht. In de pauze deelde de Voorzitter met een toepasselijk woord de behaalde prij zen bij de onderlinge wedstrijden uit. De heer S. Smits uit het 1ste gelid der Hee- renafd. ontving de 1ste prijs, benevens de zilveren wisselbeker, aangeboden door Mevrouw Mantel. Met diens kampioen, de heer Kroon, die de 2de prijs ontving, benevens de 3de prijs winner in datzelfde gelid, de heer J. Grootewal, behooren deze drie heeren wel tot de allerbeste krach ten der vereeniging. Hieronder nu volgen de namen der prijswinners, die, hetzij een medaille, of een ander geschenk ontvingen: Meisjes, 1ste gelid, 1ste pr. Lena Daal- meijer, 2de Annie Sijtsma, 3de A. Ste- merding en J. Beulakker. 2de gelid, 1ste pr. Corrie van Boeijen, 2de Letha v. Drie, 3de Bea Pijpers. 3e gelid, 1ste pr. Bea van Werkhoven. 2de Gerri Pastunjnk, 3de Jopïe v. Beest. Adsp. Dames: 1ste gelid, 1ste pr. A. Grootewal, 2de R. Lub. 2de gelid, 1ste pr. Jopie v. Boegen, 2de J. Montauban. Dames: 1ste pr. Jufffr. H. Stöcker, 2de Mevrouw L. Couturier, 3de Jufffr. J. de Radder. Jongens: 1ste gelid, 1ste prijs G. Schmienk, 2de H. .Baars, 3de G. Lub. 2de gelid, 1ste Mossou, 2de F. Peters, 33de B. Sloothaak. 3de gelid, 1ste pr. B. Mulder, 2de A. Bleukes, 3de J. v. d. Kamp. Adsp. Heeren: 1ste gelid, 1ste prijs G. Vis, 2de W. Fhijt. 2de gelid, 1ste pr. H. Fhijt, 2de Kees van Dijk. Heeren, 1ste gelid, 1ste pr. Smits, (te vens wisselbeker), 2de Kroon, 3de J. Groo tewal. 2de gelid, 1ste pr. D. Lub, 2de pr. J. Nooder, 3de pr. Huiskamp. Der waarheid getrouw, zij hjer nog ver meld, dat de Voorzitter ook den heer v. Werkhoven tot een der beste krachten re kende, welke heer echter bij de wedstrij den niet in condïtïe was. Er werd "hóg- eén kleine verloting ge houden, direfrt ha afloop- tan de uitvoe ring; de prjjzen* hjerbij gevallen op Num mers 87—220 en 210 werden nog niet af gehaald. waarvoor echter binnen 2 dagen na deze mededeeling nog gelegenheid be staat. Uit land, vol Zonne-prachtnatuur, Had men haar weggehaald; Want zij was MOOI, GEZOND EN STERK, Zij werd MET GOUD BETAALD! Reeds had zij jaren hard gewerkt, Gewillig als niet één; Toen bracht een Circus-Directeur Haar naar zijn tenten heen. Want zij was volgzaam, leerzaam óók; Zonder der^ minsten blaam; En eiken avond trad zij op, Met broers en zusters saam. Zij, speciaal, verstond haar vak, Werd, hoog'lijk gewaardeerd; Steeds weder, voor haar „reuzen-toer" Luid ge-applaudiseerd! Haar baas noemde haar zijn „PRINSES", Was vol bewondering! En eiken avond, na haar werk, Kreeg z'een versnapering. Nu was zij CIRCUS—OLIFANT, Al BIJNA TWINTIG jaar; Ruim voedsel en een warmen stal, ,EEN IEDER hield van haar. Daarbij, zij was zoo jong niet meer; EEN EEUW vlood bijna heen! En GOEDE BAAS als THANS, had zij In vroeger jaren GEEN. Zoo stond zij dan te soesen dódr, Haar „nummer" was volbracht; Toen vleide, heerlijk, zij zich neer, Al voor den! stillen nacht. Tot PLOTS, met LUID GEJOEL, GE BRUL, Een VLAMMENZEE beland! WOEST springt zij op; zij kan niet weg; DE STAL STAAT IN DEN BRAND! En HOE zij aan de ketting rukt, Met haar ENORME kracht, 't Is VRUCHTELOOS; tot men haar redt; Zij wegholt, in den nacht! En, DOL van VREESELIJKEN pijn, VERBRAND HAAR SLURF EN HUID, Wordt haren REN IN RAZERNIJ, In diepe gracht gestuit! Ook daaruit wordt zij weer gered, Dank zij haar dier-instinct; HELAAS, het arme, goede dier, Is, DEERLIJK TOCH, verminkt! Met WELKEN ZORG.men haar verpleegt, Haar lijden ook verlicht^ Het „MONSTER" heeft zijn werk gedaan: Het vuur door „mensch" gesticht! Na dagen van ONTZETTEND LEED, Stort zij, VOOR IMMER, neer; IIEEL 't personeel voelt mee den slag: „PRINSES" zij is niet meer. 't Was SARRASANI'S liev'lings-dier, Die olifant „PRINSES"; Trekt gij, als hij, uit deez' tragiek. De FELLE, JUISTE LES? Nadruk verboden. AD—REM. Vermelden wij nog, dat door de oudere dames aan Mej. Vierdag een bloemenstil- leven werd aangeboden, terwijl de heer Mantel van de oudere heeren een whis ky-stel ontving. Deze uitvoerjn/* werd een grootsche propaganda voor de A.G.A.V.S. WISSELPRIJSWEDSTRIJD. Bij gelegenheid van het dezen zomer alhier te houden zangconcours, uitgeschre ven door Soesterbergsch Gemengd Koor, heeft de bond van Koordirigenten in Nederland, dit jaar haar wisselbeker be schikbaar gesteld voor een wjsselprijs- wedstrijd voor de daarvoor in aanmerkjng kemende zangvereenigingen. Deze toezeg ging geeft aan het alhier te houden zang concours een bizondere beteekenis. VAL VAN EEN VLIEGTUIG. Op den middag van 15 Januari, onge veer drie uur, maakte de luitenant-vlieger Jhr. Wittert van Hoogland in het jacht vliegtuig No. 276 een oefenvlucht, toen plotseling een stuk van den vleugel af brak. De vlieger was genoodzaakt direct te landen. Het toestel kwam daarbij in den tuin terecht van de Haagsche kinderkolo nie aan den Stompert, waardoor het vrij wel vernield werd. De bestuurder had geen tijd meer gehad om van de parachute gebruik te maken. Hij werd bij den val eenigszins aan het gelaat verwond. Een vijftal boomen werden door het vliegtuig ontworteld. POSITIE MILITAIRE WACHT GELDERS. Door de afdeeling „Soesterberg" van de onderofficiersvereenïgïng „Ons Be lang", is een vergadering gehouden, waar in o.m. werd besproken den zeer treuri- gen toestand, waarin tal van milïtaïre wachtgelders zich bevinden, en de eigen aardige opvatting ïn de toepassing der wachtgeldregeling. Met algemeene stem men werd een motie ter zake aangenomen. DE VRIJW. BRANDWEER. De heer J. Nooder„ commandant der Vrijw. Brandweer van Soesterberg wenscht niet meer als commandant der Vrijw. Brandweer van Soesterberg in aanmerking komen. In verband hiermede zal Dinsdagavond hotel „Huis ten Halve" aldaar een leden vergadering worden gehouden ter vast stelling van een voordracht van 2 perso nen, noodig voor de benoeming van een nieuwen commandant door Burgemeester Wethouders.

De Soester | 1932 | | pagina 2