WAT ONS TE WACHTEN STAAT Pelsschapen-fokkerij. Goedkoope Winkelprijzen. Wetenswaardigheden op Administratief en Fiscaal terrein. Rechtzaken. TOEGANG VRIJ. Plaatselijk Nieuws HET ASTRAKAN-SCHAAP De laatste jaren heeft de stijgende vraag naar Astrakan welke bontsoort steeds hoog in prijs blijft tot gevolg gehad, dat de fokkerij van Karakulschapen zich in Europa uitbreidt, schrijft het Alg. Ned. Landbouwblad. Deze Karakulschapen werden voor het eerst uit Russisch Azië geïmporteerd door professor Julius Kühn te Halle en na hem door professor Adametz te Weenen. Het is gebleken, dat het Karakulschaap zeer gemakkelijk acclimatiseert en dat daar bij de vacht niets van haar kwaliteit ver liest. Men wist door nauwkeurige controle van de kudde, de gemiddelde kwaliteit de zer huiden belangrijk te verbeteren. Boven dien bleek men de mate van gekrulheid te kunnen beïnvloeden en zelfs de productie van groote staarten, zoodat men Astrakan- bont met goede krulling en een prachtigen glans er op verkreeg. Door verstandige kruising van langwol- lige schapen! met Karakulrammen (de Kara kulschapen zijn n.1. domineerend, zoodat reeds de eerste generatie nakomelingen zui ver zwarte nakomelingen met vrij goeden pels levert) kan men na eenige generaties een schaap krijgen, dat een uitstekende kwa liteit Astrakanbont levert. In Cechoslovakije heeft men ook een kud de volbloed Karakulschapen, afkomstig uit hoogstaande fokkerijen in Bessarabië. Als rammen heeft men zoowel «Bessara- bische gebruikt als exemplaren uit de fok kerij van prof. Kühn. Voortdurend is daarbij controle uitge oefend door uitvoerige sorteering der lam- meren> Men is thans zoover, dat men zijn eigen rammen fokt. Deze kudde heeft na tuurlijk uit het oogpunt van het ras groo te waarde. Men stelt echter nu, ook voor het buiten land, fokmateriaal er van voor den verkoop beschikbaar, n.1. zes-maandsche rammen en in beperkt aantal ook jonge ooien. Alle in lichtingen daaromtrent worden gaarne ver strekt door het Cechisch Consultaat (Van Baerlestraat 11, Amsterdam). Het blad geeft voorts nog bijzonderheden over deze schapensoort, goeddeels ontleend aan een artikel in het Jaarboek 1931 van den Alg. Bond van oud-leerlingen der in richtingen voor Middelbaar Landbouwon- 1 der wijs. I De 3-daagsche lammeren leveren het vooral nu in de mode zijnde bont, dat in den handel meestal Persianer wordt ge noemd. De huidjes van ontijdig geboren lammeren heeten in den bonthandel Breit- schwanz. De kleur is zwart, bruin, ook wel grijs, en het bont wordt gekenmerkt door zeer fraaie en sterk gedraaide pijpckrullen. 1 Oorspronkelijk komen de Karakulschapen i uit Bokhora (in Russisch Azië), waar de fokkerij ook nu nog van veel beteekenis is. Vandaar werd dit schaap in Europa (in 1903 naar Duitschland) geïmporteerd. De Duitschers hebben dit schaap ook overgebracht naar hun toenmalige kolonie Duitsch Zuid-West-Afrika, waar het Kara kulschaap het bijzonder goed gedaan heeft, en ook nu nog in grooten getale aanwezig is. Fokmateriaal is zeer duur: voor raszui vere Karakulrammen werden b.v. op een tentoonstelling, in 1929 in München gehou den, prijzen van 12001500 Mark gevraagd. Het feit echter, dat bij kruising de Kara- kulram zijn eigenschappen sterk op de na komelingen overbrengt, maakt, dat het mo gelijk is een pelsschapenfokkerij op te zet ten met ooien van een landras en prima Karakulrammen. Duitsche fokkers rekenen daarbij per 50 fokooien één ram. Vooral in Duitschland bestaat thans, nu al het andere zoo slecht gaat, belangstel ling voor de pelsschapenfokkerij. Ook in Frankrijk en België vindt men er. In ons land echter nog niet. Waar dit bont steeds gevraagd wordt en zeker in de mode zal blijven, is voor deze fokkerij ook hier een toekomst. Over goede weiden beschik ken wij in ruime mate, zoodat de dieren ook hier te lande wel zullen aarden. De verzorging van deze schapen is daar bij eenvoudig. In den zomer loopen de die ren buiten, in Duitschland ook wel op de bergweiden. In den winter is een droge, tochtvrije stal vereischt, maar blijft naast stalvoeding weidegang gewenscht. Zoogende dieren, waarvan de lammeren niet voor pelswinning worden gedood, vra gen goede verzorging. BEPERKING VAN INVOER. Het bestuur der vereeniging „Neder- landsch fabrikaat" heeft aan den Minister van Arbeid, Handel en Nijverheid verzocht de in voorbereiding zijnde maatregelen ter beperking van den invoer van artikelen uit het buitenland ten spoedigste uit te voeren, opdat zij zooveel zulks mogelijk is, de be langen van de Nederlandsche voortbren ging kunnen bevorderen). drag van den omzet door de prijsdaling vermindert, blijft het nominale kostenbc- drag nagenoeg gelijk en dit beteekent een relatieve stijging van het onkostenpercen- tage, hetgeen zijn terugslag moet vinden in de vergrooting van de marge. Op grond van deze redeneering meenen de Midden standsbonden hun standpunt, dat de klein handelsprijzen, die dan den groothandel re delijk volgen, te moeten handhaven, terwijl zij door het verdere onderzoek nog meer van de juistheid van hun standpunt zijn overtuigd. Die overtuiging is typeerend, daar wij juist door deze redeneering tot de overtuiging komen, dat de prijsregeling bij den middenstand zoo fout is als maar mo gelijk geacht mag worden. Terwijl de pro ducenten door de geweldige daling van de prijzen hunner producten groote verliezen lijden en de werkloosheid steeds toeneemt, terwijl de middenstand als verbruiker van de prijsdaling dezer stoffen: geweldig pro fiteert, handhaaft hij ten volle 'zijn marge, verhoogt deze desnoods nog. Terwijl de kosten van levensonderhoud dalen en een gulden veel meer, in goederen uitgedrukt, waard is geworden, handhaaft de middenstand zijn marge in guldens en gaat de omzet achteruit, dan verhoogen zij die marge. Zij wenschen hun loon in gul dens uitgedrukt te handhaven en dus te profiteeren van de crisis bij de producen ten. In plaats van deze crisis te helpen ver zachten door ook de kleinhandelprijzen zoo veel te laten dalen, dat zij daarin een klei ner inkomen, in goederen uitgedrukt, leg gen als voorheen, meenen zij recht te heb ben zich te verrijken. Als de kosten van levensonderhoud bin nen een paar jaren met 25 pCt zijn gedaald, dan Wil dit rapport van den Middenstands bond zeggen, dat de middenstand 25 pCt. in welvaart is toegenomen. Daar dit gaat op kosten van hen, die door de crisis in ern stige mate te lijden hebben, begrijpen wij niet, hoe deze bonden dit standpunt als redelijk en iets doodgewoons durven te pu- bliceeren. Het wordt tijd, dat de Regeering heni eens aan het verstand brengt, dat in dezen tijd van crisis men geen groeps-, maar nationale politiek heeft te voeren. Wij weten nu weer eens goed, waar de schuld ligt, dat de kosten van levensonder houd zoo hoog blijven, terwijl de boeren voor de meeste hunner producten bijna niets ontvangen. T. P. II. Het is noodzakelijk, dat de winkelprijzen dalen, indien men de levensstandaard op een lager peil wil brengen door verminde ring van loonen en traktementen. De winke liers zullen zich met een kleinere winst marge moeten tevreden stellen, daar zij toch ook mede genieten van de algemeene prijs daling? -Ook de huishuren behooren te verminde ren, deze zijn hier te Soest vooral voor de arbeiders te hoog. De bouw- en onder houdskosten zijn belangrijk lager geworden, nu moeten de huurprijzen volgen. In het „Alg. Ned. Landbouwbl." lazen wij het hiervolgende stukje over de winkel prijzen, een onderwerp, dat ook hier dikwijls besproken wordt. DE KLEINHANDELPRIJZEN. De drie landelijke middenstandsbonden hebben volgens een bericht in de „Nieuwe Rotterdamsche Courant" van Zaterdag 9 Januari, naar aanleiding van den brief van Mr. L. J. A. Trip, President Ned. Bank, aan den Voorzitter der Amsterdamsche Ka mer van Koophandel, nogmaals uiteenge zet, dat in het algemeen de kleinhandelprij zen, die van den groothandel zeer bevredi gend volgen,. Zij meenen, dat hierbij ten minste een marge van ongeveer 3 maanden als redelijk mag worden beschouwd in de prijsvergelijking, dus Hat de detailprijzen 3 maanden later de daling, zoowel als de stij ging van de grootfiandelsprijzen volgen. Dit in aanmerking nemende volgen, aldus genoemd bericht, de kleinhandelsprijzen in letterlijken zin des woords de groothandels- prijzen. Er is en blijft een zekeren afstand tusschen het verloop van beide. In verband met een opmerking van Mr. Trip inzake de bedrijfskosten/ merken de Miiddenstandsbonden op. dat deze kosten ongeveer gelijk zijn gebleven en dat dit ook vertragend werkt op de aanpassing van de prijzen in kwestie. Terwijl het nominaal be- BOEKENNIEUWS. Naar wij vernemen, zal bij de N.V. J. M. Bredée's Uitg. Mij. te Rotterdam, bin nenkort verschijnen een nieuw werk van Dr. F. W. A. Korff, getiteld: „Jong Ge loof", dat zich ook" zeer leent als beljj- denisgeschenk voor jonge lidmaten". Correspondentie dezer rubriek betref fende rechtstreeks te zenden aan de Di rectie van de N.V. Accountantskantoor „Nederlandsch Bureau voor Adviezen", gevestigd te Haarlem, Houtplein 17r. Bij vragen lezers hebben het recht tot het inwinnen van kosteloos advies ïn belastingzaken en aangelegenheden van boekhoudkundigen aard postzegel voor antwoord bijvoegen. Nog eens het Vorderingsnboek. Het Vorderingenboek, zoo zeiden wij in ons vorjg artikel, behoort te worden bijgehouden door iederen middenstander, die borgt. Loopen de vorderingen n}et lang - bijv. hoogstens een week dan kan wor den volstaan met een aanteekening in het Winkelboek. op de wijze, als verschilli?nde bakkers, winkeliers enz. thans reeds doen. Wij hebben in ons vorig artikel verondersteld, dat de belangstellende le zer bekend was met het Vorderingenboek. Toch is het wellicht niet zonder nut ïn algemeene lijnen nog iets over de inrich ting van djt boek te zeggen. In het Vorderingenboek heeft iedere klant zooveel mogelijk zijn eigen folio (twee naast elkaar liggende pagina's), of zijn eigen bladzijde, wanneer op ieder blad debet en credit voorkomt. Op de linkerbladzijde wordt geschreven wat men te vorderen krijgt (de datum, omschrijving en bedrag), op de rechter bladzijde wat men ontvangt. Dieper op de boeking zelve ïn te gaan, doen wij niet. Wij geven in deze artikelen geen onder richt in boekhouden. Volledigheidshalve moge nog web wor den opgemerkt, dat op de rechterbladzij de (of op het rechter gedeelte van het blad wanneer debet en credit op één pagina voorkomen) ook voorkomen de bedragen wegens retour gezonden goede ren, emballage enz. Zooals vanzeltf spreekt, alleen dan, wanneer de retourzendingen in minderjng komen, dus niet, wanneer zij direct worden verrekend. Moet men nauwkeurig in zijn Vorderin genboek vermelden, wat werd geleverd? In vele gevallen is djt noodig. Ambachtslieden,, dje van tijd tot tijd (eens per jaar of per halfjaar) een' reke ning zenden, dienen nauwkeurig aanteeke ning te houden. Aan de hand van hun Vor deringenboek schrijven ze immers hun re kening uit. De rekening, die later weg gaat, is een afschrift van de rekening van den klant uit het Vorderingenboek. Er zijn ambachtslieden, die practïsch zijn. Zij hebben niet een Vorderingenboek, maar een boek, waarvan de eerste blad zijde een rekening is, welke bladzijde ge perforeerd is en dus gemakkelijk kan wor den uitgetrokken; de tweede bladzijde is blanco; de derde is weer een rekening, de vierde blanco en zoo vervolgens. De rekeningen worden regelmatig bij gewerkt. Een velletje carbon-papier brengt een copie (een afdruk) over op de blanco bladen. Is de tijd van rekeningen-verzenden aan gebroken, dan hebben zij niet anders te doen, dan de rekeningen op te tellen, uit te scheuren en te verzenden. Het af schrift blijft op de blanco bladz. achter. Bij betaling teekenen ze dan later dit op de copie aan. Vermelding van den datum van ontvangst is voldoende. Up die wijze besparen zij zich het uit schrijven van de rekening. Over het gebruik van dit systeem wordt verschillend gedacht. Er zijn er, die het systeem ideaal vin den. Anderen echter achten de bezwaren zoo vele, dat zij het systeem zelfs niet willen probeeren. Ons komt het voor, dat een zeker con servatisme oorzaak is, waarom het sys teem niet meer opgang maakt en dat men zich teveel door vooroordeelen laat lei* den. In handelskringen zien wij het systeem veelvuldig toegepast. Toegegeven moet worden, dat de be zwaren in den handel njet zoo groot zijn. Wanneer men gewoon is zijn goederen van de factuur direct te doen vergezellen, maakt men op vorenomschreven wijze een afdruk. Het Vorderingenboek schakelt men niet ujt. Men volstaat echter met vermelding van de woorden „volgens nota" in plaats van de geheele omschrijving van de rekening. De rekeningen zjjn doorloopend genum merd. De bijbehoorende blanco bladen zijn van het overeenkomstige nummer voor zien. Men vermeldt nu in zijn Vorderin genboek alleen het nummer copie-factuur. Wil men later weten wat er geleverd werd, dan slaat men zijn copiefactuurboek maar op. Tenslotte nog iets over de boeking, die in het Vorderingenboek vooraf gaat. De allereerste aanteekening zal geschie den in een Dagboek. Een ambachtsman zal het Vorderingen boek bijhouden vanaf de aanteekeningen betreffende verbruikte materialen en van af de loonbriefjes. Ieder doet het op zijn wijze. Echter breke men met een bjj ver schillende personen nog in gebruik zijnde gewoonte de eerste aanteekening te ver melden op een lei of een plankje. Zeker, wie dit systeem voert, ïs goed koop uit. Het lei kan meer "dan eens worden be schreven en de plank kan worden afge schaafd. Men mist echter de eerste aanteekening, nog gezwegen van het gevaar, dat door onvoorziene omstandigheden het lei-schrift onleesbaar wordt. Hoe men de eerste aanteekening te boek stelt, men kieze die methode, die ïn ie der bijzonder geval het gemakkelijkst is. Maar neme er echter een boek voor. Niet een lei of een plank. KANTONGERECHT TE AMERSFOORT De Barenaar met alibi. Ook de Kantonrechter wist na een week overdenkens geen uitweg. Ook Z.E.A. mocht niet bewezen achten, dat G. v. d. H. uit Baarn djen gedenkwaardïgen nacht om kwart over één, aangeschoten op zijn fiets was ontsnapt. Definitief werd het thans vrijspraak. Het biertje zonder verlof Wed. D., geboren J. in Soest, ver koopt fleschjes bier. Zomers kan mem het gekochte onder veranda of in tuin genieten, dus in open lucht, Dat mag tot op heden. Eerst als het intermuros ge schiedt, dan kan het zondigen zijn tegen de drankwet, want daa is er sprake van Iccaliteit en dan komt ter sprake het ver lof hebben, ja dan neen. Hier was het: neen. Wintertijd en re gentijd, dan is bierdrïnken niet aangewe zen voor de open lucht. Hier had dan ook timmerman v. d. B„ den schilder B. ge- tracteerd binnenshuis. Het werd maar eventjes f50.boete subs. 20 dagen hechtenis. Van de 116 fleschjes bier, die waren aangetroffen, hoorden we niets. Nu, die mag toch een ieder in huis hebben, met of zonder verlof. Het teekent echter wel een druk beklante affaire. Een jong agentje. Met deze omschrijving van zijn afwe zigen verbalisant, een agent der Soester politie, wou een chauffeur aldaar, maar domicileerend ïn Leersum, zijn lei schoon vegen. Het wilde zooveel zeggen als, dat een doorgefourneerde, practisch ontwik kelde agent van meer leeftijd en door zicht hem met geen verbaal op het lijf zou zijn gekomen. Natuurlijk stelde hij zijn zaakje in onschuldig licht; er was geen verbalisant om tegen te spreken. Volgens deze J. J. M. de V. had van zijn auto zelfs niet een enkel licht ge brand, al gaf het verbaal aan, slechts één voorlicht. Neen, geen enkel.'5 De palverVindirfc was losgelttten en er "brandde gèen gfocl licht en geen klein licht meer. Maar de garage lag op 200 M. af- A.S.-VRIJDAG „RELIGIE EN KUNST" ACHT UUR Bezoekt allen de PROTEST VERGADERING van het Comité van Actie togen het Wetsontwerp—Terpstra, waar de heer R. VAN GAASBEEK, Hoofdbestuurslid van „VOLKSONDERWIJS" over bovengenoemd ondeiwerp zal spreken. Gemeenschappelijke actie van V.O., Bond v. N.0 'i Nut van 't Algemeen, Vrijz. Dem. B., Vrijheidsbond, S.D.A.P., V.A.R.A., Alg. Bouwvak Arh. B., Schildersgez. B., Ver. Spoor- en Tramwegpers., Oudercomm. Openb. Scholen midden op den weg te laten staan. Ja, voor het gerecht, weet ieder zijn stoepje mooi schoon te vegen, als geen tegenspraak te duchten is. De Ambtenaar en de Kantonrechter wa ren medevoelende zielen. Eind en vonnis slechts 50 spïe. En nu zijn we weer uitverteld voor de ze reis. UITSPRAKEN KANTONGERECHT. Zonder vergunning venten te Soest: A. IJ., Zeist fl.— of 1 dag. Wielrijden zonder licht: H. W. v. Z. de J., Soest f5.— of 2 dagen; G. C. B.,Soest idem. Rgden op verboden weg: J. l\. Soest f2. of 1 dag. OPENBARE ZANGUITVOERING. Naar wij vernemen hoopt de Christelijke gemengde Zangveret nigjng „Crescendo" al hier op Donderdag 28 Jan. a.s. 's avonds half acht in de Wilhelmïna Kerk aan den Driehoeksweg eene uitvoering te geven. Hieraan zullen medewerken: Mej. Ka'in Maria Kwant (Utrecht) sopraan; de heer Anton Walop (Rotterdam) Tenor; de heer G. H. de Kruijff (Utrecht) Piano; het geheel onder leiding van den heer Jan van de Rovaart (Utrecht). Voor deze gelegenheid zullen extra au tobussen loopen te 6.50 uur vanaf Nieu- werheek, en na aïljop vanaf Birktstraat, hoek Eikenlaan tot Njeuwerhoek. Als wij den opzet zien. zal het wel aan beveling verdienen, zich tijdig van een toe gangsbewijs- te voorzien. De Mannen-Zaigverecniging „Apilh" Dir. den heer van Maurik. Is voornemens op 4 Febr. a.s. in „Re ligie en Kunst" een concert te geven, met medewerking van den solist Albert Bode (bas-bariton), en Apullo's Jeugdkoor. Er zullen o.a. composities ten gehoore worden gebracht van onze helaas te vroeg ontslapen plaa'sgenoote, de componiste Me vrouw Anna Lambrechts-Vos, die persoon lijk hare liederen op dezen avond had wil len voordragen, ware niet de dood tus schen beide getreden, door haar van ons weg te nemen. Begunstigers en Donateurs en andere be langstellenden, houdt uw avond vrij, vult de zaal tot de laatste stoel, en eert- daarmede onze in bjnnen- en buitenland bekende en gewaardeerde kunstenaresse Anna Lambrechts-Vos. Nadere mededeelingen zullen per adver tentie in het blad van Zaterdag 30 Januari a.s. gedaan worden. UITSLAG DER VERLOTING DER PLUIMVEETENTOONSTELLING Op de volgende nummers zijn prijzen ge vallen: No. 14, 25, 127, 134, 138, 158, 162, 168, 181, 182, 195, 227, 297, 298, 300, 331, 340, 345, 358, 362, 366, 398, 437, 453, 460, 492, 506, 517, 522, 531, 560, 570, 584, 624, 627, 654, 655, 679, 686, 710, 768, 770, 784, 794, 802, 834, 839, 859, 932, 937. De prijzen kunnen gehaald worden Park laan 20. NEDERLANDSCH FABRIKAAT. Vóór eenige dagen hield de R.K. Midden- standsvereeniging alhier een algemeene vergadering, welke goed bezocht was, en waarbij 19 nieuwe leden tot de vereeniging toetraden. Bij de rondvraag kwam van een der leden het idee naar voren om binnen kort op initiatief der vereeniging en, zoo mogelijk met medewerking van den gehee- len Soester winkelstand een z.g.n. Neder- landsch Fabrikaat verkoop tijdperk te hou den gedurende een of twee weken. De deel nemers verplichten zich gedurende dien tijd uitsluitend artikelen van Nederlandschen oorsprong te étaleeren, zoo mogelijk te ver- koopen. Bovendien is hieraan voor het koo pend publiek een bijzondere attractie ver bonden. Deze mededeelingen verwierven de volle instemming der aanwezigen; men besloot daarom het comité der Soester Win kelweek 1931 op te dragen, deze zaak te onderzoeken, voor te bereiden en zoo mo gelijk uit te voeren. LITURGISCHE JEUGDDIENST. Deze werd Zondagavond in de Emmakerk geleidt door Ds. E. Groeneveld, welke na het uitspreken van het votum liet zingen Psl. 138 12, daarop voorlas de hoofd som van de Wet des Heeren, de schuld- en geloofsbelijdenis, en liet zingen Gez. 83 1, 3, 6 en na gebed Psl. 100 12-1. Zijne toespraak verbindt Z.Ew. aan Joh. 10 11, le gedeelte „Ik ben. de Goede Herder." Z.Ew. stelt dan vast dat onze tijd zich ken merkt door een zorgen voor zich zelf, en voor eigen belang oor en oog heeft. Maar naast dat alles, zijn er ontzaglijk veel ver- eenigingen en Bonden waarvan men van sommige lid is, omdat ons hart ontzaglijk onzelfstandig is en steun en leiding noodig heeft. Men volgt elkander, men heeft een gids noodig op den levensweg. En nu werpt Jezus zich op als Leider, ofschoon er in die dagen evenals nu, wel leiders waren, maar die zorgden eerst voor zich zelf; men zocht de schare niet, daar bekom- nierde men zich niet eens om. Elk had zijn eigen kringetje, maar Jezus komt voor die alleen gebondenheid, geen geluk. Hij biedt dit het volk aan als het Hem volgt, Hij is den Leider voor het Leven. Hij maakt onze onzelfstandigheid zelfstandig. Dan staan wij niet meer los van elkander, maar naast elkander achter Hem aan. De ziel vraagt naar Leven, maar wij zorgen slechts voor haar, zij vraagt niet naar klatergoud maar naar het echte metaal. Als een Amen zong het orgel daarop: „De Heer is mijn Her der." Na gebed zong men van Gez. 51 1-3-6, waarna de zegenbede werd uitgesproken Gecollecteerd werd voor armen, kerk en Jeugddienst. PUBLIEKE VERKOOPING. Dinsdagmorgen te 19 uur werd ten sterf- huize van wijlen den heer Nic. Grift aan den Gallenkamp Pelsweg 3 alhier door den no taris Joh. Knoppers te Amersfoort publiek verkocht: 1 perceel bouwterrein a.d. Gallenkamp Pelsweg, breed 13 M., diep 37 M., groot 4.90 Aren. Perceel II: Een Landbouwerswoning met schuurtje en grond a.d. Gallenk. Pelsweg No. 3, groot 7.60 A. Perceel bouwland groot 18.75 A. In massa verkocht aan H. van Doom, Soest f 3955. HET NIEUWE TOONEEL dir. Hub. Kievits. Voor de 2e maal in dit seizoen kwam dit gezelschap terug met de militaire klucht: „Henkie wil wel waarom ook nu gegierd is, vooral om Henkie (Hub. Kievits). De dolle fratsen die door ljem en met hem wor den uitgehaald zijn allervermakelijkst. Het tweede, maar vooral het 3e bedrijf zet daar de kroon op. Daar het gezelschap nu zoo zachtjesaan ingeburgerd is, zal het bij vol gende oproepingen voor een volle zaal op treden, nu was de opkomst niet bijster groot. Er is hartelijk gelachen, veel geklapt en gehaald. Een avond van succes voor het gezelschap. RADIOAVOND VAN DEN BIJZONDE REN VRIJ WILLIGEN LANDSTORM. Wij vestigen er de aandacht op, dat op heden, Woensdagavond, de eerste van een reeks radioluisteravonden wordt gehouden, uitgaande van den Bijzonderen Vrijwilli- gen Landstorm. Dit zal zijn een uitzending uit het Concertgebouw te Amsterdam, uit gezonden via den zender te Huizen op 298 Meter en verzorgd door de Nederlandsche Christelijke Radiovereeniging, die dien dag het Algemeen Program op de Huizer zen der verzorgt. De uitzending zal geschieden van 8.00 tot 10.30 uur des avonds. Gesproken zal worden door personen van diverse gods dienstige en politieke overtuiging, zooals door Dr. I. H. J. Vos, Z.E. Mr. Th. Heems kerk, Mr. J. Schokking, Mr. G. A. Boon, Jhr. J. Th. Alting von Geusau en gene raal L. F. Duymaar van Twist. De avond wordt opgeluisterd door de Kapel der Koninklijke Marine onder lei ding van den kapelmeester Leistikow, or gelspel van Jan Nieland, tamboers en pij pers der mariniers, en het Chr. Mannen koor „Adama van Scheltema." GEVONDEN VOORWERPEN. een rijwielbelastingmerk. een pakje met onbekenden inhoud, een autoband. een bruin wollen handschoen, een reservewiel met band. een lederen riem. aangeloopen een jonge herdershond en een kleinbruin hondje. VERZET TEGEN DE POLITIE. In den nacht van 'Maandag op Dinsdag werd door een surveilleerend agent van politie op den Hartweg aangetroffen bij een woning zekere H., die geen nadere verklaring kon geven van zijn aanwezig heid aldaar en ook wejgerde zijn naam op te geven- Toen de agent hem daarna wilde aanhouden om hem voor onderzoek naar het politiebureau over te brengen, verzette hij zich daartegen hevig. Natuur lijk gat hem dat niet heel ve«4 er, werd hij toch overgebracht om te worden voor geleid voor den burgemeester. AANGEHOUDEN. Door de politie alhier ïs een 14-jarige knaap aangehouden, die zwervende werd aangetroffen. Na eenige leugen-achtige verhalen bleek hij de ouderlijke woning te Bussum te zijn ontvlucht. Nadat zijn vader van zijn aanhouding op de hoogte was gesteld, kwam deze hem te Soest af halen. stand. Dan is htet toch beter den auto zon- geheele kudde op. Hij gaat haar voor naar •der licht daarheen te rijden, dan hem grazige weide. Het Joodsche volk kende ZEDENMISDRIJVEN. Deze week heeft de politie eèn paar goede vangsten gedaan ten opzichte van de nog steeds in deze gemeente plaats vindende zedenschandalen. Als verdacht van een zoodanig mis drijf is Zondag j.1. aangehouden J. B. uit Soest, die ter beschikking zal worden ge steld van den Officier van Justitie. Maandagmiddag is ïn het Vosseveld aan gehouden een colporteur van tjjdschrilten, L. v. 't V., die aldaar openbare schennis der eerbaarheid pleegde tegenover diver se vrouwen. Ook deze zal ter beschikking van den Officier van Justitie te Utrecht worden gesteld. I Verc Rehouc de ma 1932. men c v. d. Z G. var 1 te la

De Soester | 1932 | | pagina 2