Kantoorboeken Geld verdienen Geslacht of dood gemarteld? Willem Reith Wetenswaardigheden cp Administratief en Fiscaal terrein. Binnenland. Plaatselijk Nieuws Soesterberg. Burgerlijke Stand Rechtzaken. ving ten opzichte van den landbouw zal de liberale partij haar aandacht moeten blijven wijden. Wanneer wij ons er nu toe zetten in enke le trekken den huidigen nood van den land bouw te schetsen en de middelen op te noe men, die van liberaal standpunt kunnen worden voorgesteld en gesteund om dien nood te lenigen, dan moet de opmerking vooraf gaan, dat de crisis eerst den akker bouw trof, maar sedert den zomer 1931 tot een algeheele landbouwcrisis geworden» is. Opgemerkt moet echter worden, dat in de akkerbouwbedrijven reeds lange jaren een slechte toestand heerschte. Onze geheele bodemcultuur is tegenwoordig bijna overal een intering van kapitaal. De boer heeft van zijn arbeid meestal niet kunnen leven; slechts als hij in meerdere of mindere mate eenig kapitaal bezat„ kon hij zijn bestaan vinden. Moet hij van hetgeen in zijn bedrijf aan kapitaal is gestoken eerst rente opbren gen, dan bleef er ook in normale tijden dik wijls geei^ voldoende inkomen over. Verliest nu onze boerenstand in enkele crisisjaren zijn kapitaal, dan is hem de mogelijkheid om verder te werken ontnomen. Regel is, dat het landbouwbedrijf niet als N.V. wordt gedreven, maar onder persoonlijke finan- cièele verantwoordelijkheid van den boer zoodat in dit bedrijf van iederen achteruit gang niet een buiten het bedrijf staande aandeelhouder, maar de werker zelf het gelag betaalt Door stopzetten van het bedrijf kan men dit kapitaalverlies niet voorkomen of beper ken; een boedcrij leent zich daartoe nu een maal niet. Vele bedrijfstakken kunnen wor den ingekrompen, het bedrijf kan worden geëxtensiveerd, doch het moet als geheel worden voortgezet of opgeheven. (Wordt vervolgd). Correspondentie deze rubriek betreffende rechtstreeks te zenden aan de Directie van de N.V. Accountantskantoor „Nederlandsch Bureau voor Adviezen", gevestigd te Haar lem, Houtplein 17r. Bij vragen lezers hebben het recht tot het inwinnen van kosteloos advies in be lastingzaken en aangelegenheden van boek- houdkundigen aard postzegel voor ant woord bijvoegen. HET KASBOEK. Om het groote belang van geregelde kas controle stonden wij bij dit punt in ons vo rig artikel uitvoerig stil. In dit artikel zullen wij nog iets omtrc.it het Kasboek mededeelen. Alle ontvangsten en uitgaven moeten dus worden genoteerd. En wel in tijdsvolgorde. Er is in het Kasboek een ontvangsten- bladzijde (dat is de linkerbladzijde) en een uitgaven-bladzijde (dat is de rechterblad zijde). Op de linkerbladzijden schrijft men de ontvangsten. Men noteert a. den datum van ontvangst, neemt b. een beknopte omschrijving van de ontvangst op en vermeldt c. het ontvangen bedrag. Wanneer men zijn Kasboek begint telt men eerst het kasgeld, dat aanwezig is. Het bedrag noteert men als eerste post. Daarna schrijft men regelmatig de ontvangsten in. Zijn er op een_dag 5 ontvangstposten, dan boekt men ook 5 posten in. Voor den middenstander met veel winkel verkoop een bakker, slager, winkelier enz- is het niet doenlijk post voor post de winkelverkoopen in te boeken. Voldoende is, dat aan het einde van den dag wordt berekend hoe groot de totale winkelverkoop is geweest om dan het totaal van den dag in te boeken. Wanneer een bakker naast winkelverkoop ook verkoop via slijters heeft zgn. brood- venters verdient het aanbeveling, dat de ze bakker aan het einde van den dag twee totaalposten boekt, namelijk den totalen verkoop in den winkel en den totalen ver koop door de broodventers. De totale ver koop door de broodventers kan worden in geboekt met het netto-bedrag en dat dan als uitgaaf wordt geboekt de provisie die de yenters kregen;. Wanneer men dan nog bovendien in een schrift noteert wat iedere venter per dag ontvangt, zal men aan het einde des jaars op zijn vraag naar uitge keerd loon den Heer Inspecteur der Directe Belastingen, ïesp. der Registratie volledig en naar waarheid kunnen antwoorden. Niet genoeg kan er de aandacht op wor- g<:vcstlS<i alIe ontvangsten toch vooral te boeken, ook rente-ontvangst en opbrengst van geknipte coupons. Zou zulks U in moeilijkheden; kunnen brengen, wanneer de fiscus Uw boek zou opvragen, dan is het beter een vrijwillige aangifte van verzwegen inkomen en ver mogen te doen (nadere inlichtingen worden aan belanghebbenden gaarne verstrekt), dan een met in alle opzichten juiste boekhou ding aan te leggen,. Van de uitgaven geldt wat van de ont- vangsten reeds werd gezegd. Post voor post dus inboeken» Alle uitgaven vermelden. Ook de privé-uitgaven, vraagt wellicht een lezer. Ja, ook deze. Inboeking behoeft geen bezwaar op te leveren, wanneer men maar breekt met het thans, vooral op het platteland, bestaande systeem ,,te leven uit de pot van Egypte." Heeft de vrouw iets noodig, dan gaat zij naar de winkella en doet daaruit de beta lingen. Met dit systeem moet worden gebroken. Dit systeem kan alleen tot vermindering van de betrouwbaarheid der boekhouding leiden. Geef degene, die de huishouding leidt, een huishoudgeld. Hoe hoog dit moet zijn, moet U zelf weten. Wilt U geen vast huishoud geld geven, geef dan zoo vaak er geld noo- dig is, maar dan steeds ronde sommen (bijv. veelvouden van f 10.- Wie het systeem huishoudgeld toepast," zal met het inboeken van zijn privé weinig moeite hebben. Hij boekt slechts de bedra gen, die hij aan zijn vrouw geeft. Er zullen dan nog privé-uitgaven over blijven, die U rechtstreeks betaalt. Daf zul len dan echter steeds groote bedragen zijn. Zooals Inkomstenbelasting, Personeele Be lasting (vaak gedeeltelijk), gekochte klee ding, premie levensverzekering en dergelij ke. Deze bedragen boekt U post voor post in#. Behalve in geld, zal de huishouding vaak goederen uit de zaak betrekken (de bak kersvrouw brood, boter, suiker en derg., de vrouw van den kruidenier, suiker, koffie, enz.). Men kan deze posten ongeboekt laten en aan het einde van het jaar een bedrag schat ten,. Beter doet men zijn vrouw als klant te beschouwen. Laat deze iedere week betalen wat zij kocht. De ontvangst moet dan echter afzonderlijk worden gtboekt. Uit het Kasboek moet dan blijken, dat in derdaad iedere week door de vrouw wordt betaald. POSITIE DER SCHEPEN OP 4 FEBRUARI 1932. Mailschepen N.V. Rotterdamsche Lloyd. m.s. „Baloeran" 4-2 te Marseille, uitreis, m.s. „Pempo" 2-2 van Marseille, thuisreis s.s. „Insulinde" 3-2 van Colombo, thuisreis m.->. ^Sibajak" 28-1 te Batavia, uitreis Vrachtschepen N.V. Rotterdamsche Lloyd. m.s. „,Kota Agoeng" 29-1 te Hamburg m s. „Kota Gede" 1-2 van Manilla PJBL m.s. „Kota Ineen" 2-2 pass. Suez, uitreis m,s. „Kota Nopan" 4-2 van Londen m.s. „Kota Pinang" 3-2 te Belawan, uitreis s.s. „Blitar" 3-2 pass. Gibraltar, uitreis s.s. „Deli" 2-2 van Port-Said, thuisreis m.s. „Djambi" 3-2 te Antwerpen,, HAL m.s. „Kedoe" 2-2 pass. Perim. thuisreis s.s. „Kertosono" 3-2 pass. Gibraltar, JNL s.s. „Siantar" 4-2 te Rotterdam s.s. „Soekaboeroi" 3-2 van Liverpool s.s. „Tapanoeli" 1-2 van Belawan, thuisr. m.s,. „Tosari" 2-2 te Singapore, uitreis. Opgegeven door: H. G. Ruhaak, Agent der Rotterd. Lloyd. Birktstraat 41, Tel. 23(59, PADVINDERSAVOND IN BAARN. Op Zaterdag 6 Februari j.1. vierde de „Mango-Kwane Groep" der Afd. Baarn, van de Ned. Padvinders Vereeniging haar 4-jarig bestaan. Teneinde de buitenwereld meer op de hoogte te brengen van haar werk. hield zij,, in samenwerking met de Afdeeling Baarn van het Ned. Meisjes Gil de een zeer geslaagde demonstratie-avond in de aula van het Baarnsch Lyceum, welke hun dien avond bereidwillig was beschik baar gesteld. Na het openingswoord van den Vaandrig der Groep, de Heer Jac, P. Radius^ welke dankte voor de buitengewoon groote belang stelling. kregen wij 'n aantal demonstraties te zien. Om beurten lieten leden der NPV en van 't NMG zien, hoe men de PV-stok nut tig kan gebruiken; hoe men bij ongevallen van dienst kan zijn, o.a. door 't leggen van verbanden; hoe men elkaar op grooteren af stand mededeelingen kan doen door middel van seinen met vlag en licht; hoe men in kampen den tijd aangenaam verdrijft met teamspelen; en nog meer. Na de pauze werd op het tooneel een imitatie-kamp-vuur gehouden, waarbij eeni- ge leden der „Mango-Kwane Groep" een paar recreatie-nummers ten beste gaven. Over 't geheel was het een avend van groote propagandistische waarde, welke waarschijnlijk zeer vele jongelui bewogen zal hebben eens een kijkje in het gewone troepleven te gaan nemen. k* '-4i DEN HAAG. VRAGEN VAN HET LID DER 2e KA MER ALBARDA AAN DE REGEERING Het Tweede-Kamerlid ir. J. W. Albarda heeft de volgende schriftelijke vragen tot den voorzitter van den ministerraad gericht: Heeft de regeering kennis genomen van het bericht, dat volgens een woordvoerder van Amerikaansche banken Japan en China noch in New York noch in Londen leenin gen zullen kunnen opnemen voor het finan cieren van oorlogsmaatregelen? Vindt de regeering geen aanleiding tot het overwegen van maatregelen waardoor kan worden voorkomen of belet, dat hier te lan de en in Ned.-Indië door beurzen en ban ken zou worden medegewerkt tot het ver schaffen van geldmiddelen tot het voeren van oorlog? Geven de gebeurtenissen in Azië de regee ring geen aanleiding het toezicht, dat hier te lande en in Ned.-Indië op den uitvoer van wapens en munitie wordt uitgeoefend, te verscherpen en maatregelen te overwegen, waardoor de uitvoer van wapens en muni tie, rechtstreeks of indirect bestemd voor de oorlogvoerenden, zooveel mogelijk wordt belet? Is de regeering bereid een lijst te publi- ceeren van de ondernemingen, die hier te lande wapens en munitie, en onderdeelen daarvan, vervaardigen? Is de regeering bereid de publicatie te hervatten van de statische opgaven betref fende den uitvoer van wapens en munitie, met vermelding van de landen van bestem ming? BAARN CRISIS-COMITé Na de vorige opgave van binnengekomen gelden ten bate van het Crisis-comité, ten bedrage van f 477.34, zijn de inkomsten thans gestegen met f 1887.93 als gevolg van het houden) van een rondgang met lijsten (w.o. f 75 van de N.V. Levensverzekerings Maatschappij Conservatrix en f 34.64 van de opbrengst yan een busje van het Baarnsche Lyceum) en met f 842.27 tengevolge van een bus-collecte. De maandelijksche toezeg gingen beloopen f 106.20. DANSEN IN CENTRAAL BAARN. Maandagavond was door den gedipl. dansleeraar den heer H. Bouma in genoemd hotel een dansavond met attracties georga- seerd dal er wezen mocht. De zaal, waar de dancing plaats vond, was spiegelglad,, de zoldering met papieren slingers opgesierd. Aan het hoofdeinde had het 4-man sterke orkest, piano, viool, saxofoon en drum ming plaats genomen onder leiding van Mj. Laes van Londen uit Utrecht, dat met de nieuwste sleufjes de vroolijkheid er in blies, waarop lustig werd gedanst. Als altijd was dit strijkje weer in goede conditie, hetgeen wij trouwens in alles wat genoemde leeraar op touw zet steeds naar voren hebben ge gebracht. Ter afwisseling droegen de Heer en Mevrouw van Tuinen uit Hilversum en kele nummers uit hun reportoire voor, wel ke in goede aarde vielen. Zoo kwam in ge paste vroolijke stemming het slot. De vele danslustigen hebben een paar prettige uur tjes doorgebracht. HET SLACHTHUIS-SCHANDAAL. an een ooggetuige vernamen wij nog, dat het afmaken van dien jongen, krachtigen stier zich nog gruwelijker heeft toegedra gen, dan wij in ons Zaterdagnummer ver meldden. Ontkend wordt evenwel, dat daar bij ook gbruik zou zijn gemaakt van een zaag. Met het oog op het onderzoek werd ons verzocht voor het oogenblik geen nadere bijzonderheden te publiceeren. Naar men ons mededeelde, zal door de bij het abattoir geintereseerden getracht worden de feiten te verdoezelen, en wil men zich op noodweer beroepen. Men wil het laten voorkomen, alsof het beest dol was. Wij wijzen dit bij voorbaat met be slistheid van de hand. Geen een der aanwe zigen heeft daar ook maar iets van bespeurd, ook de keurmeester niet. Het beest liet zich heel mak per veewagen vervoeren, liet zich kalm ontladen, liet zich rustig aan den ring lefggen, en liet toe, dat men hem tot vier maal toe met een ondoeltreffend schietmas- ker mishandelde. Ja, lezers, tot viermaal toe. En dat beest, dat zich zoo lankmoedig liet doodmartelen zou dan dol moeten hee- ten? Men make het wijs, wie men wil. Wij hopen van harte, dat er een streng onpartijdig onderzoek zal plaats hebben, en dat de schuldigen niet zullen worden ont zien- Het lijkt ons wenschelijk, dat er van Ge meentewege beter toezicht worde gehouden, op wat aan het abattoir, zoowel bij dag als bij nacht, voorvalt, en dat er streng worde toegezien, dat de inet dat toezicht belaste personen, geenerlei voordeelen van het abat toir. of van de slagers genieten. V.V. „ESVAC" Genoemde Vereeniging hield Maandag avond in de zalen van de Gouden; Ploeg een feestavond, waarvan het eventueel batig slot zou dienen voor het crisis-comité hier ter plaatse. De avond was tamelijk goed be zocht, o.a. door Dr. Donker met zijn éga en den heer P. van den Breemer. Het duo Sta lenhoef verzorgde op uitstekende wijze het muzikale gedeelte. De tooneelclub, bestaan de uit leden der dames zangver. ,,Euphonia" brachten voor het voetlicht „Goud" dat een goede vertolking genoot, vooral de beide laatste actes waren heel goed. De regisseur N.V. Eerste Soester Electr. Drukkerij soufleur en kapper den heer A. v. d. Weerd heeft eer van zijn werk. Een dankbaar ap plaus was het beste bewijs dat er genoten was. Om 11 uur ving een gecombineerd bal aan onder leiding van den heer A. v. d. Weerd dat door enkele attracties werd aan gevuld. Moge de recette in overeenstem ming zijn met de pret die heerschte, dan zal het crisis-comité er wel bijvaren.' NEDERLAND—BELGIë 14 FEBR. A.S. Personen welke dezen wedstrijd bezoeken, en de reis per bus willen maken, geve zich daarvoor op bij W. v. d. Hoek. Oude Utr. weg lb, Soest. Het is gemakkelijker en goedkooper reizen dan per trein. DIERENBESCHERMING. Uittreksel Rapport Inspecteur Dierenbe scherming,, Surveillance op de hoofdwegen werd op verschillende uren en dagen gehouden. Een jong hondje, overreden en zwervende aangetroffen, werd na onderzoek Veearts, waaruit bleek, dat het diertje niet meer was te genezen, pijnloos afgemaakt. Een herder in zeer ziek zijnde staat aan getroffen, werd op verzoek van eigenares, pijnloos afgemaakt. Een jong zwervend hondje werd een goed tehuis bezorgd. Pluimveetentoonstelling is bezocht, tem peratuur in het gebouw vrij van tocht, de tentoongestelde dieren in goede conditie. 2 zwervende honden aangetroffen, voor beide goed tehuis bezorgd. Door de welwillende houding van eenige leden is na oproeping in de bladen, voldoen de geld gestort, om de paarden in het woon wagenkamp te Soestduinen extra bij te voe ren. Ook de menschen zijn niet vergeten, de bewoners zijn voor een en ander zeer dankbaar. Het mag echter van deze plaats wel eens worden opgemerkt, dat voor zulke dingen het vrijwel altijd dezelfde leden zijn die ge ven, en dat vele beter gesitueerden, blijk baar door onze uittreksels niet te lezen, niet op de hoogte zijn van ons werk. GEVONDEN VOORWERPEN. Een portemonnaie met inhoud Een rijwiel-belastingmerk Een paar dames handschoenen Een kinderportemonnaie met inhoud Een ceintuur Een zakmesje Een zak Mais Een koffer met stalen van manufacturen. BEDELARIJ. Twee jeugdige personen zijn aangehou den, die hier, evenals in andere plaatsen, bij de menschen liedjes in den brievenbus wer pen, met een gedrukt hoofd er boven werk manslied", waarvan de inhoud heelemaal niet op hun van toepassing is. Het zijn nog jongensu uit een woonwagenkamp afkom stig. Dc Burgemeester van Weesp verzocht gistermiddag, door middel van de radio-om- iroep, hun aanhouding^ daar zij vermoedelijk in Weesp een inbraak gepleegd hebben. HET ONTWERP L.O. WET TERPSTRA Ter voorkoming van misverstand, wijzen wij er alsnog op, dat de aangekondigde pro testvergadering tegen het Ontwerp Terp stra op u.^. Woensdag 10 Februari 's avonds 8 uur, niet in Huis ten Halve, maar in ,,'t Zwaantje" alhier gehouden wordt. Allen, die de beteekenis van deze voorgenomen wetswijziging voor ons volk willen leeren kennen, worden opgewekt deze vergadering te bezoeken. UITVOERING. De Mandolineclub ,,Ons Genoegen" te Huis ter Heide zal met welwillende mede werking van het Zeister Tooneel-gezelschap op Vrijdag 12 Februari, aanvang 's avonds kwart voor acht, een uitvoering geven in ,.Huis ten Halve" alhier. JUBILEUM-VERSLAG. We ontvingen het keurig uitgevoerde Ju bileum-verslag 19961931 van de vereeni ging Wijkverpleging Huis ter Heide en Omstreken. Deze vereeniging, wier werk terrein sinds 1930 bij de fusie met het Groe ne Kruis te Soesterberg, ook deze plaats omvat, voorziet in een algemeene behoefte. Begonnen met <9 leden, bedroeg einde 1931 het aantal 657. In het Bestuur, dat uit 7 personen bestaat, zitten drie leden van Soes terberg. Wat verder Soesterberg betreft, werd in het afgeloopen jaar een commissie van bijstand in het leven geroepen voor hulp in de huishouding, terwijl een afdeeling ge sticht werd van het Centr. Genootsch. voor Kinder-herstellings- en Vacantie-Kolonies. Met gunstig gevolg werd dezen zomer één kind voor vijf weken naar Wijk aan Zee gezonden. Ten huize van den heer Mulder, Amersf.straatweg 4 werd een verbandkist geplaatst. Er werden hier 1527 bezoeken af gelegd in het afgeloopen jaar. Ook de andere gegevens spreken van de uitgebreide werkzaamheden dezer nuttige vereeniging. Een inliggende kaart noodigt uit tot een bijdrage bij gelegenheid van het 25-jarig bestaan der Wijkverpleging op gironummer 18927. Vertrek van 28 Januari3 Februari 1932 Wed. C. de Heer van Wi.helmi.ia aan 8 naar Baarn, Stationsweg 2rK. Al. G. l. v. d. Pol, van Van Weedes iaat 61 naai Ginneken, Pr. Hendrksiraat; l). A. A. Zijderveld van Soes terb.su-aat 50 naai ï-iiiversum, hyaeinihensiraat 41; D.Knol van Kolonieweg 5 naar Zwolle, Wips.riü- Kerailee 31; Gli. v. Logiesdjn van Steen- nolstraat 40 naar Hoogland r 21J. Wier- da m. vr. van Koninginnelaan 92 naai RijnsaterwoudeH. L. Smit m. vr. van Schoutenkampweg 15 naar A'foort, Zwa- nenhalssieeg 15; M. Horsten van Amers- ioortsehestr. 18 naar Groningen, Alarm Pension; A. de Waal Malefijt van Nieuwe- weg li9 naar A'uam, Admiralengracn. 2b'ri; J. Boon van Soesterb.Str. 12o naai Groningen. H. L. Wichensir. 2a; B. Posi- ma van JNieuwerhoeksiraat 7 naar A'uam. Kramatweg 34; J. C. Hilhorst m. gez. van Molensiraat W.Z. 4 naar Zeist, Dr. Na- nuijslaan 15; J. v. d. Vaart m. gez. van Beetslaan 74 naar Baarn, Zandvaartweg, 197; C. A. P. M. Terwisscha van Scheltin- ga van Steenhofstraat 42 naar Schier monnikoog; D. G. Helderman van Heide weg 44 naar A'foort, Havik 25; Verhuizingen in de gemeente van 28 Januari—3 Februari 19o2. Wed. E. van Leeuwen van KI. Engen- daahveg 5 naar Heideweg 1J. Kuit van Banningstraat 72 naar Nieuweweg 12 j. vV. de Boer m. vr. van Nieuweweg 9^ naar Vredehofstraat ld; J. A. v. Oest, van Veldweg 1 naar Koninginnelaan 12o; W. Wiss van Wieksl. O.Z. 35 naar Eem- straat 14a; E. Meijnen van le Wetering pad 2 naar Eemstraat 14a; M. Bakker m. vr. van Nieuws iraat 29 naar Beetslaan 79. J. Gaasbeek m. gez. van Schooldwarsweg 6 naar Laanstraat 56; K. de Kuijgt m. vj yan Kerkdw.str. 10 naar Eigenuomweg 5; H. J. Blom van Amersf.str. 48 n. Dijk- nuisstraat 9; L. Kriek m. gez. v. Beets laan 79 naar Beetslaan 74; A. W. Stalen noef van Laanstraat 76a naar Wilhelmi- nalaan 16. KANTONGERECHT TE AMERSFOORT Rijksweg geen boschpad. Bar. S>., van M. kwam van zijn woning Scherpenhof afrijden den weg Amersfoort— Utrecht op ongeveer tegenover het Cenakcl- klooster. Hij deed het doodkalm, maar ver gat elk signaal, en dat bij dien uitweg, wel ke vrijwel niet te zien is vanaf den grooten weg. zooals bij zoo menigen uitweg, onver- geeflijkerwijs. Gevolg, dat een auto-met 60 K.M. vaart op 10 M. afstands scherp links moest wen den, om eigen as draait wegens beregende, gladden weg, en het geluk heeft een band te zien springen. Anders was het stelletje over den kop gegaan. Tegen den afwezigen verd. wordt f 20 boete geëischt. Uitspraak over 8 dagen. Handelsregister. De Kamer van Koophandel is meestal niet bijzonder populair. Dit schrijven we daaraan toe, dat voor elke zaak, waar de drijver voor minstens f 2000 inkomsten staat aangeslagen bij belastingen, inschrijving op het Handelsregister der Kamer geëeischt wordt met de daarbij behoorende jaarlijk- sche penningen. Slager v. d. B. te Soest had dat al negen jaar geleden moeten doen, volgens den Kantonrechter. Verd. echter meende, dat het niet behoef de. Hij had de laatste drie jaren gemiddeld slechts f 1660 verdiend. En met dat getal schermde hij herhaalde malen. Maar dc aan slag? Neen, 't is HAAST niet te gelooven; is bet WERK'LlJK WAAR, Dat ZOOIETS zich afgespeeld heeft AAN HET ABATTOIR? FOEI! 't Zou MEER DAN SCHANDE wezen; Zaak toch voor 't „GERECHT"; Zijn er heusch dan dierenslachters, ZOO GEMEEN EN SLECHT? 'k Weet wel, ze zijn NIET teerhartig, 't Vak brengt dat zoo mêe; Maar, met GRUWELIJK MISHANDE LEN, Neemt men toch geen vrêe? DAAROM: al» het Zóó gebeurd is, Als „De Soester" meldt, Grijp dan, heeren der Politie. In, voor ZULK geweld! Als het arme dier, dien stier toch, ZOO gemarteld is. Wacht den beul, die ZOOIETS pleegde, De gevangenis! Maar, waarom heeft de Politie, 't Dier dan niet gedood? Al heeft zij geen Karabijnen^ DAT gaf toch geen nood! Want een schot uit de revolver, Had toch OOK voldaan, Als het DITMAAL met schiet-masker, Hier niet goea kon gaan. Trouwens, 'k wil hier even zeggen, ('k Las het MEER, naar 'k meen) Kan niet altijd, wat DAAR plaats vindt. Door den beugel heen. ZEER SCHERP TOjEZICHT moet er ko men 't Is, heusch, MEER DAN TIJD; Eind'lijk komt DAAR dan een eind, aan Wat ..TEN HEMEL SCHREIT!" Nadruk verboden. AD-REM. Ta, die besomde f 2000 minstens. En daarmee had men hier te maken f 15 boe te; inschrijving in het Handelsregister heeft reeds plaats gevonden. Meer dan schandelijk Zoo sprak de Ambtenaar van het Openb. Ministerie over dc handeling van hen, die hun chauffeurs noodzaken veel te lang ach ter het stuurrad te zitten. Zoo moet het verkeer wel gevaar loopen. Een Amsterdamsch chauffeur werd 2 dagen hechtenis opgelegd wegens beschon ken achter het stuurrad zitten. De man had den Hoogeweg nabij Amers foort bereden in zig-zaglijn en was ten laat ste in de sloot terecht gekomen. Hij had eenige glazen bier gedronken, maar zijn beneveld zijn was nog aan een tweede oor zaak te wijten. Met slechts een paar uur rust er tusschen had de man 48 uur achter het stuurrad gezeten. In die week had hij 5 dagen en 3 nachten gereden. Lang hing het dier ten toon gesteld n.m. een, buizerd, een roofvogel, een ver nieler van oogstvernielers, een beschermde vogel. Want wie of wat maar ten voor- deele is van den mensch „die of dat is best, is bijzonder best. Die doode buizerd hing reeds lang in den kunt U. als U onmiddellijk koopt de nieuw ste AARDAPPEL-, PEER- EN APPEL SCHILMACHINE. De prijs is f 2.75 U hebt geen personeel meer noodig. U kunt de helft van Uw winterprovisie ver- koopen omdat ze veel voordeeliger schilt als met de hand. Gratis demonstratie Gratis demonstratie Proefgebruik toegestaan. Te bezichtigen in de toonzalen van LAANSTRAAT 48 BAARN tuin van het Kantongerecht tegen een muur. Die doode buizerd was in beslag genomen in Scherpenzeel en thans hoorden we het nadere: Verd. had het beest levend gevangen, want een poot was gebroken. Zoo goed mogelijk had hij het dier verbonden, en had het in een kooi gezet. Na twee dagen was het echter gestorven. En toen gebeurde het noodlottige. De kleine jongen nam den dooden vogel mee naar school om te laten kijken. Een buizerd komt niet alle dagen voor. En dat van uien buizerd kwam in de krant, en leden van de „Ned. Vereen, tot bescher ming van vogels" kwamen met aanklacht. Wel schuldig maar geen straf, was het oordeel van den Kantonrechter. UITSPRAKEN KANTONGERECHT. Dronkenschap: J. B. Soest f 10 of 4 d.; J. van de V. idem; A. van de W. idem. In Soest venten zonder vergunning: B. B. Huizen f 1 of 1 dag. Wielrijden onder invloed alcohol: R. G. Soest f 25 of 10 dagen. Wielrijden zonder licht: K. van S. Soest f 5 of 2 dagen; A. van de B. idem. Verboden weg berijden: A. S. Soest f 3 of 1 dag. Auto rijden zonder voldoende remmen: J. W. V. Soest f 5 of 2 dagen. oj- Zij bu au

De Soester | 1932 | | pagina 2