I I T. VAN VLIET Modelslagerij z 1 Twee weken te gast bij den Staat der Nederlanden. Kerkeroverpeinzingen door Ir. B. Swanenburg. J.van de Wijngaart Binnenland. BOSCHSTRAAT 9 - BAARN Vrij Holland? Een Parodie Burgerlijke Stand Predikbeurten. seer h6uide1 Of gebiet^S 8TD 21 JI33M JH 033 OWITHC T8Q4 J VERVOLG. IN DE CEL. Verrassingen. „Extra voeding! Wat wenscht U: een haring, een bokking, kaas, pinda's of een appel?" riep een stem door het luikje. In processie trokken ai deze heerlijkheden aan mijn .geestesoog voorbij de haring won het des appels vitaminen gehalte ten spijt. Inmiddels had de onzichtbare aco mijn aar zeling op eigen wij^e verklaard ep trouw hartig voegde hij aan zijn opsomming nog toe: „Geheel gratis." „Kost <;niets", gaf hij dan nog tot nadere explicatie van het ge leerde woord. De prijs van een haring over treft in gevangenis-verdiensten, 't loon van 'n uur werken, dus zoo vreemd was zijn op merking bovendien niet eens. Een haring dus. Dit meer smakelijke dan charmante huisdier deed niet voor den vol genden dag zijn entrée joyeuse in mijn cel. Bovendien verscheen hij des morgens op een heel ongepast bezoekuur, reden waar om ik hem, op het émaille-bord voornoemd, te wachten zette. De van ouds beroemde verhelderende in vloed, die de haring op het menschelijk brein Kerkpad N.Z. 17a. Tel. 2133 BRANDSTOFFEN TURFSTROOISEL GRINT Speciaal adres voor WALES ANTHRACIET RUIME SORTEERING 1! Wij noteeren thans sterk verlaagde prijzen uitoefent en waaraan het diertje een niet gering deel zijner populariteit dankt, uitte zich bij mij in een ingénieuzen inval> nog voor ik hem een ticket voor mijn keelgat verschaft had. Dit bestond uit het volgen de: Waar ik niet op de hoogte was van de correcte „prison-dress", was ik in jacket ter gevangenis getogen, maar reeds dade lijk had ik dit kleedingstuk tegen de borst rok-sweater van het Hui9 verwisseld. Het jacket lag sindsdien als een flauw geval len (en overigens ook volstrekt overbodige) vogel-verschrikker over de verwarming. Maar waarom het Reglement van 1887 niet als kleerenhanger gebezigd? Ten eerste opende dit het vooruitzicht, dat mijn terugkeer in de Maatschappij t.z.t. geënsceneerd zou kunnen met mij zelf als „een als heer gekleed persoon" in de hoofd rol, maar bovendien en dit is het voor naamste herkreeg ik mijn bewegingsvrij heid binnen de celmuren er door. Want onvermijdelijk, bij iedere zes passen, kwam ik voor het gezegende document te staan, dat ik dan met volstrekte fataliteit, steeds opnieuw te lezen begon. Ik heb mijzelf steeds een behoorlijke dosis geduld toege dicht, maar als men vijftig maal gelezen heeft van „Het is den gevangenen ten strengste verbodenenz.", kan men zich met recht er van verdenken, bij de één-en-vijftigste wel eens wild te kunnen worden. En waar ik in de annalen van het Huis van Bewaring te boek wenschte te staan als een rustig huurder, die zijn cel onbeschadigd aan zijn opvolger overdroeg, kwam ik zonder noodzaak niet meer van achter mijn kaalhouten'bureau-sinistre van daan. Maar het zware karton van het Re glement torste de jas meer dan 300 uren lang, protestloos en onder verberging van zijn hartelijke tekst. De volgende verrassingen lieten op zich wachten tot Vrijdag, maar toen kwamen zij ook als een waterval. Om te beginnen zag een bewaker mij 's morgervs tanden poet sen met een broodkorst. Instantelijk toog hij op jacht naar den tandenborstel, die hij zich tusschen mijn sinds eenige dagen wer- kelooze bagage herinnerde. Tevens had hij een tube gecharterd, die bij nader inzien evenwel geen tandpasta bleek te bevatten doch huidcrême. Hiermede plakte ik na derhand mijn weerspannige haren bij plech tige gelegenheden, zooals bezoek of kerk gang. Vrijdags-surprises. Vervolgens werd er een emmer met ko kend water en een borstel met groene zeep eenigszins krachtig op de zwart-cementen celvloer gepoot. „Groote verzoendag." Met niet meer lijntrekkers-capaciteiten, dan een middelmatig soldaat zich na een week ka zerne ervaring eigen heeft gemaakt, was ik met het vaatwerk wasschen volle twee uren aangenaum bezig. „Die Duft, die eine sale Hering begleitet", verdween met deze kunstbewerking tevens definitief. Mijn traagheids-prestatie bleek niet zoo slecht want ik kon nauwelijks een half uur klaar zijn, toen de emmer terug gehaald werd De lunch, die spoedig volgde, bracht stok- visch, althans visch, althans iets vischach- tigs. De toen volgende surprises waren van meer geestverkwikkenden aard. Binnen een tijdsverloop van enkele uren werden aan de gevangenen, onder aanhoudend deurge klep, sleutelgerinkel en gedraaf door het geheele gebouw, de volgende tijdschriften uitgereikt: Pniël, Strijdkreet, Goede Tij ding, Humorist van de Week, Zoeklicht, Blijde Boodschap, Ons Land, Het Week blad. Laatstgenoemde is het goed verzorg de, zeer leesbare, in Veenhuizen uitgege ven speciale gevangenisblad. Eenigszins wantrouwend zag .ik het stapeltje hetero gene lectuur op den hoek van de tafel lig gen, maar de vrede onderling werd be waard. Nog was de lectuur-distributie in vollen gang, toen alweer een nieuwe afwisseling aangekondigd werd: Scheren. In het pop- pen-waschteiltje een scheut heet water voor een effectieve inzeeping met een scheer zeep, die het befaamde plakmiddel gluton chemisch zeer na moest staan. Het bijbehoorende kwastje was op de aangezichten van ettelijke generaties ge vangenen tot een plukkerig geitensikje ver sleten. De operatie van het inzeepen, die de gevangene zelf mag verrichten, terwijl de bewaker een cliënt in een aangrenzen de cel onthaalt, kon gecontroleerd worden in een drie-stuivers keukenspiegeltje, d.w.z. in de nog spiegelende partijen belijden de door den tand des tijds kaal geknaagde plekken. Buurman-gevangene moet intusschen wel een zeer behoorlijke baard gehad hebben, want reeds verscheidene minuten zat ik met het kleefzeep-schuim op m'n kriebelend ge zicht, voor de barbier verscheen. In dit vermoeden werd ik grootelijks versterkt, toen het mes de strijd met de eerste haren aanbond. Toch moesten zij alle het onder spit delven, hetzij afgesneden, hetzij uitge trokken. Als het mes toch maar iets botter geweest ware! Dan was ik voor eeuwig van alle scheren verlost geweest. Nog was met de scheerderij het Vrijdags- surprïse-programma niet uitgeput. Er meld de zich een bewaker,, die kwam informeeren, of ik, behalve mijn eigen bezigheden, wat gevangeniswerk ambieerde: boekjes stem pelen. Natuurlijk ambieerde ik het, nieuwe ervaring, altijd prijs! Het bleken dienstge- leidebrieven der Nederlandsche Spoorwe gen te zijn. die met een fraai rood stempel tje van een onleesbare handteekening, ver sierd moesten worden. Dit werk wordt door de N.S. aan de gevangenissen uitbesteed. Het loon, op accoordbasis vastgesteld, deelt de administratie sam-sam met de gevange nen. Bij onafgebroken werk kunnen zij hier f 10.k f 12.per maand mede maken. De verdienste werden op een daartoe die nend lijstje aangeteekend, waarop ook de uitgaven bij cantine.bezoek (eens per maand) geregistreerd woifden, mitsgaders de boe ten of schadevergoedingen, die opgelegd kunnen worden, indien^nen het celmeubi- lair in vroolijke bui op trek-, druk- of af- schuivingsvastheid wilde onderzoeken. Ik bracht het reeds den eersten avond tot 2500 stempels, waarna ik mij in het besef van een welbesteden dag op mijn paarden- voer-matras uitstrekte. Volgende dagen. Zaterdag ging zonder schokkende ge beurtenissen voorbij en volgens kalender en verwachting kwam de Zondag, die de ge vangene volgens het reglement met lezen en schrijven moesten doorbrengen. Reke nen, het derde van de primaire ontwikke lingselementen, was er niet bij vermeld, vermoedelijk uit de overweging, dat ge vangen zich so-wie-so met arithmetische problemen bezig plegen te houden, name lijk aftrekkingen 'en deelingen,, betrekking hebbende op den dag van ontslag en 't tijds verloop, dat hen hiervan scheidt. Want hier, (waar blijft ge, malaise en werkeloosheid!) zitten slechts menschen, die naar hun ont slag verlangen. Tot de Zondags-genoegens behoort ook het brieven schrijven. Eén brief per week mag een gevangene verzenden; bij uitzon dering twee. Het aantal te ontvangen brie ven is daarentegen ongelimiteerd. Zoowel uitgaande als binnenkomende post is aan censuur onderworpene de Officier van Justi tie leest de brieven der onveroordeelden door, de directeur van het Huis de post der veroordeelden. Reeds Zaterdag had ik het bescheiden velletje yi octova en de mos groene enveloppe in de cel bezorgd gekre gen, die het contact jnet de buitenwereld mogelijk zouden maken. Het briefpapier was van een fraai geperforeerd hoofd voor zien, dat allerlei aanwijzingen bevatte be treffende de ingewikkelde bezigheid van correspondentie met gevangènen: op de enveloppe het nummer, binnenin de naam. Juist als ik in een brief denk te gaan com- poneeren, komt de mededeeling: naar de kerk. De kerk is boven het administratie gebouw, een heele wandeling. Op afstanden van enkele tientallen meters staan, langs trappen en corridors, bewakers opgesteld. Op een teeken gaat een celdeur open en een gevangene wordt op transport gesteld naar boven. Zoo spoedig hij een hoek om is, komt het teeken voor de volgende, enz. Men krijgt aanwijzingen niet sneller te loo- pen, dan dat men hoogstens een rug om een, hoek ziet verdwijnen. Orgelspel klinkt van boven, verder gaat alles geluidloos in zijn werk. De kerk zelf is een langwerpige ruimte, de zitplaatsen bevinden zich in nog al kleine hokjes, die mij mijn reis in den dievenwagen in het geheugen roepen. Door een raampje van gaas is bij een bepaald, niet al te onwaarschijnlijke houding de spreker te zien, door twee bewakers geflankeerd. Als het orgel zwijgt, is de stilte zóó vol komen, dat men zich alleen waant en niet in gezelschap van eenige honderderr. Dit doet hoogst onkerkachtig aan; ten slotte is het alleen het smalle, harde, on comfortabele zitbankje, dat de illusie moet onderhouden. De spreker draagt een preek voor, niet zonder vuur en overtuiging een beetje volgens systeem „elck wat wils", wat trouwens wel wenscTielijk is. Inclusief voor-, tusschen- en eindzang is alles bin nen het uur bekeken en verdwijnen wij we der geruischloos 'naar onze cellen. Tweede week. Als de Maandag voorbij is, heb ik een week gevangenis-ervaring; nieuwe sensa- tie's verwacht ik haast niet meer. Dit blijkt een vergissing: Dinsdag komen de „stom mel-idioten", zooals mijn gepijnigd brein de nieuwe bewoners van de celzaal boven mij betitelde. Het zijn er vier, wèl geteld. Nog hebben zij niet geheel hun morgen- kuch achter hun vestknoopen of zij begin nen: acht klepperende klompst^ppen op draaien acht klepperende klompslappen terug. Heen en terug, heen en terug, als maar ijsbeeren, van ontbijt tot lunch; tien minuten pauze van lunch tot avondbrood. Met de monotone zekerheid van een uur werk. De eerste dag verliest er nog een af en toe zijn klomp; daarop is al mijn hoop gevestigd. Maar zij trainen energiek en naderhand komt ook dat haast niet meer voor. Den tweeden dag grijp ik een bewaker bij zijn jasje. „Hoort U dat?" zeg ik, naar boven wijzend, de wanhoop smeulend in mijn oogen. „Ja", zegt hij gelaten. „Maar zij hebben voor langen tijd gehuurd, daar doen wij niets aan." En hij stelt zich vlug buiten mijn cel uit het gehoorbereik van mijn onsympathieke bovenburen: de stommelidioten. Woensdag krijg ik bezoek (behalve de haring, beide in een dosis van één eens per week toegestaan!). Voorwaar een sportieve prestatie, tot mij door te dringen in deze mijn afzondering. Dat presteert zelf geen deurwaarder, welke penetrente eigenschap pen men deze menschen ook toe pleegt te schrijven. Het bezoek wordt in de getui- genkamer onder toezicht en -hooring van een bewaker ontvangen. Heel gezellig, ta fels en stoelen, zelfs de weelde van een met kolen gestookt kacheltje. Het eenige inconvenient is, dat men zijn bezoekers niets aan kan bieden! En dan is alle hoop op Vrijdag gevestigd, de gezellige dag met de vele afwisseling, die in dit ongeluksoord zijn dito naam geen eer aan doet. Zal Vrijdag nog iets nieuws brengen? Inderdaad, een nieuw mes in de gilette van den barbier-bewaker. Dat is al iets. Dan krijg ik nog bezoek van den bri gadier. Eerst inspecteejde hij eetgerei en vloer. Dat blijkt in or^ Maar het bed....! Hij kijkt aandachtig naar de opgevouwen lakens en dekens op 't opgeklapte ledikant. De rangschikking schijnt niet model. „Hoe lang blijft U nog?" vraagt hij. Ik licht hem in. dat ik Dinsdag al weer afscheid zal moe ten nemen. „O" zegt hij, ,;dan is het de moeite niet meer waard", geheel op een toon, alsof hij verwachtte, dat het mij erg spijten moet, de edele kunst van het mo- del-gevangenisbed-opmaken niet meer te kunnen leeren. Ik kijk meewarig, hij biedt niet aan, mij voor privaatlessen nog een paar dagen te houden en gaat tenslotte een deur verder inspecteeren. Vertrek. Nog een paar dagen verloopen geheel volgens schema F, dan is het uur van ver trek geslagen. Aanmerkelijk vlugger dan bij binnenkomst voltrekt zich de metamorpho- se van gevangene 626 B tot B. Swanen burg, losloopend burger. Toen in omge keerde richting. Ik moet links en rechts handteekeningen zetten in formidabele fo lianten (wat zijn de menschen toch ondeu gend!), krijg de f 1.50, die ik met het zetteh van ruim 30.000 stempels verdiend heb en een bewijs van ontslag, een soort kwitantie voor de genoten gastvrijheid, zonder lijst evenwel. .Portier", davert de stem des brigadiers door de gangen sloten knersen deur na deur gaat open de vriheid ligt voor mij. Chemisch vrij van weemoed stap ik dan over de gevangenisdrempel deze vrij heid binnen. Na te betrachten valt er niet veel; in de inleiding heb ik de bedoeling,van dit ove rigens geheel pretentielooze relaas uit een gezet. Alléén nog dit. Gij, medeburgers, die zoo vreeselijk over Uw 5 of 10% sala risvermindering te keer gaat, voor U een goede raad. BetaaJ de boete voor Uw eerst komend overtredinkje niet, trek ter kaste! Eet er droog bfood met wat slappe koffie en vind het lekker! Slaap op een stroomatras en slaap goed! Zie naar Uw wekelijksche zegge en schrijve één haring uit als een groote delicatesse. Ervaar, hoe veel van de luxe en het comfort, die ge als strikt, maar dan ook strikt, onontbeerlijk beschouwdet, gij binnen 3 x 24 uur ont wend zijt. Het Huis van Bewaring als „ma- laise-school." den schouw werden de omwonenden ver plicht de sloot schoon te maken. In ver band hiermede rezen echter moeilijkheden, daar men zich tot dit onderhoud niet ver plicht gevoelde en het Gemeentebestuur zelf in twijfel geraakte omtrent hare com petentie in dezen Aan het einde van het verslagjaar was de toestand weder dus danig, dat de Commissie maatregelen be raamt om aan dezen wantoestand, die een nadeeligen invloed heeft op de volksgezond heid, voor goed een einde te maken. Het aanleggen van een R.K. Begraaf plaats te Soest gaf eenige omwonenden in de nabijheid daarvan aanleiding de tus- schenkomst der Commissie in te roepen op grond van bedreigde gezondheid. De Com missie stelt zich op het standpunt, dat het wonen in de nabijheid van een moderne begraafplaats niet uit dien hoofde ongezond behoeft te zijn. Aan een der adressanten, wiens perceel zeer dicht bij het kerkhof kwam te liggen, werd echter ten overvloede in overweging gegeven het water uit zijn pomp nu en dan te doen onderzoeken. Het Gemeentebestuur van Baarn ging krachtig voort met het doen verbeteren van de woningen, genoemd in het Woningrap port 1928; 24 woningen werden verbeterd. De perceelen Noorderstraat 55 en Wetering straat 98 worden verder niet meer voor woonhuis gebruikt. Afgebroken werden de woningen Sparrenlaan 7, 9t 11, 13, 15, 17, 19, en 21 en Jacob van Lennepstraat 53. KAMER VAN KOOPHANDEL EN FA BRIEKEN VOOR DE GELDERSCHE VALLEI, AMERSFOORT. In de boekerij der Kamer van Koophan del. Arnhemscheweg 23, Amersfoort, zijn de volgende werken als nieuwe opgenomen: „Europa's Kampf gegen die Zugabe", uit gegeven door de Internat. Bond tegen on eerlijke concurrentie. F. W. Taylor „Succes", een lezing voor OPGERICHT 1899 ALLtEN EERSTE KWALITEITEN I TELEFOON No. 330 POSTGIRO No 146487 BAARN. GEZONDHEIDSCOMMISSIE OVER '31 In het verslag van de bevindingen en handelingen der Gezondheidscommissie voor de gemeenten Achttienhoven, Baarn. Bunschoten, de Bilt,Eemnes, Hoogland, Leusden, Maartensdijk, Soest, Stoutenburg en Westbroek, en waarvan de zetel geves tigd is te Baarn, lezen wij het volgende: Over het jaar 1930 bedroegen de totale uitgaven f 1751.63, waarvan f 400 kwam ten laste van het Rijk. De elf gemeenten droegen hierin bij f 1351.63 of 2.42 cent per inwoner. De begrooting voor het jaar 1932 sluit in ontvangsten en uitgaven met een bedrag van f 2355. De Commissie vergaderde in het ver slagjaar 8 maal. De toestand der Volksgezondheid in het ressort derCommissie kan in het algemeen gunstig genoemd worden. Een uitzondering hierop vormden, echter Baarn, alwaar in het begin van het verslagjaar een vrij groot aantal roodvonkgevallen voorkwam, en Bunschoten, waar de diphterie een chro nisch karakter schijnt aan te nemen. Het aantal roodvonkgevallen in Baarn bedroeg 63, terwijl in Bunschoten 22 dyphterie-gc- vallen voorkwamen. De tuberculose werd in "het district krach tig bestreden. Het kring-consultatiebureau te Baarn werd druk bezocht. De drinkwatervoorziening voor het buurt schap de Lage Vuursche bleef ook dit jaar weer aan de orde. Thans kan met voldoe ning wordeni vermeld, dat de plannen tot aanleg van waterleiding waarschijnlijk bin nen afzienbaren tiid ten uitvoer zullen kun nen worden gebracht. Te Maartensdijk kwam de uitbreiding van het net der stichting „Drinkwaterlei ding Noord-West-Utrecht" o.m. in het uit breidingsplan-Haverland tot stand. Aan deze gemeente werd advies verstrekt over den bouw van 16 arbeiderswoningen. Uit Soest kwam een klacht in over de vervuiling van de achter de Birkstraat loo- pende afwateringssloot door loozing op die sloot van den afval van een vischhandel. Dit veroorzaakt een voor de omwonenden onhoudbaren stank. Den vischhandelaar werd gelast de bestaande loozing weg te breken en een aansluiting aan de rioleering tot stand te brengen. Te Soesterberg werd geklaagd over den hinder, die ondervonden werd van het wasch- en spoelwater, afkomstig van een melkinrichting aan de Banningstraat. Dit onaangenaam riekende water werd niet meer door de daartoe bestemde zinkput opgenomen en overstroomde behalve het erf ook een deel van den Postdwarsweg. De door de Weikamp te Spakenburg loo- pende sloot, waarop de woningen in de omgeving haar afval en spoelwater loozen, veroorzaakte een twistpunt. Na een gehou- jonge menschen, die het zakenleven ingaan. Dr. H. Fortuin „De Amsterdamsche goe derenmarkt" deel 1. J. P. Keuls „Het boek van den wijn", het eerste Ned. boek over wijncultuur en wijn soorten enz., door Ned. Consul Bordeaux, rapport 1 October 1931 over koopvaardij „,De crisisinvloed op het bedrijfsleven", rapport 10 October 1931 over koopvaardij en havenbedrijf, mijnwezen, fabrieksnijver heid en scheepsbouw; door de betrokken bedrijfsinspecties. H. N. Casson „De man aan de spits", een frisch boek voor ieder,, die in 't zakenleven aan de spits wil komen. „Bulletin du Bureau Internat, de Sta- tistique Commerciale", 8e jaargang, 1929, Brussel. Voorts maken wij er op attent, dat behal ve deze boeken en de overige boekerij, ook tijdschriften steeds gratis ter inzage of te leen zijn bij de biblotheek der Kamer. Het nieuwe tijdschrift „De Reclame' thans weekblad en uitgegeven door Levis- son, is daar ook. evenals het nieuwe orgaan van het Genootschap voor Reclame. Lidmaatschap van het Genootschap voor Reclame geeft bovendien recht tot gebruik van de uitgebreide boekerij ervan. Wij leefden VRIJ, wij leefden BLIJ, Op Neerlandsch dierb'ren grond, VOOR dat men hier TIENDUIZEND TAL Verordeningen vond. Wij zijn dan ook bekend, berucht Tot V£R in 't buitenland; Want al dat mal en dwaas gedoe Vindt men „EXORBITANT'M HIER mag niet aan een berm gerust, Saam TWEE-ER-LEI geslacht; En evenmin „GEMENGD" gebaad; Wie is het die daar lacht? En laat men U, ZELFS OP HET STRAND Maar niet in BADPAK zien; „Een mantel hulle U ALOM", ZOO spraken wijze liên. Men is hier erg voor zed'lijkheid, Dédrom: JONG? NIET gedanst; Na 8 uur: NIETS uit eethuis MEE; Wel BINNEN mag geschranst. Loot, in café, aan automaat, Maar niet om „RONDJE VRIJ"; Wel houdt de NEDERLANDSCHE STAAT ZELF de grootste loterij! EEN WEEKJE Kermis in een jaar, Vindt men een „WAAR ORGIE"; VERBODEN wordt zooiets alweer; Die Kwezels Potverdrie! t Kampeeren wordt STEEDS MEER GE WEERD; Er mag ook niet „gewed"; In 't hartje van „PRINS CARNAVAL. Ontnam men alle pret. OP STRAAT mocht men NIET „gemas kerd"; Kom daar in NICE mee; DAAR heeft men, dan DE GROOTSTE PRET; Maar HIER? HIER wordt men „WEE"! O, ja; 'k vergat het gekste nog: SCHRIK NIET; men mag niet KIE NEN! Het VERSCHE broodje niet gebruikt, In huis, hötel, VOOR TIENEN! Zoo zou ik weten door te gaan, VEEL ONZIN nog te noemen; Dat heet dan de „SOLIDITEIT" Waarop w'ons hier „BEROEMEN:"! Een volk dat STEEDS ZICH ZIET GE KNOT, In vrijheid van bestaan, WORDT DWARS, en zal STEEDS, IM MER WEER, 't VERBOD'ne ZOEKEN gaan. Ziet naar het „DUITSCHLAND" eens van THANS: Weleer GEPERST in wetten; Het volk zich nu, BIJ ELKEN KANS. Tegen 't gezag verzetten. Een volk dat zich, DOOR MACHTSMIS BRUIK, Onmondig ziet beschouwen, DE OVERHEID, op kwaden dag, Zal er, VERGEEFS, op bouwen. van 410 Febr. 1932. GEBOREN: Petrus Antonius zoon van P. J. Brouwer en M. G. van 't Klooster, Kerkpad ZZ 41; Hendrik Johannes Antho- nius zoon van H. Verheuvel en G. H. Wij nen,, Beetzlaan 15a; Johanna dochter van J. v. d. Broek en P. v. d. Heijden, le We teringpad 5; Andreas Maria zoon van B. J. Sukkel en J. M. van Irsel, Nieuwerhoek- straat 21; Robert zoon van W. F. H. Rot tier en J. M. Stein, Soesterbergschestraat 152; Fransmarie dochter van F. Ruitenbeek en M. J. Gales, Schoutenkampweg 35; Jo hanna Maria dochter van C. J. van 't Kloos ter en A. A. van Middelaar, F. Huycklaan 7; Trijntje Cornelia dochter van L. Eijge- laar en N. J. de Bruin. Schoolstraat 27; Christina Hendrika Maria dochter van W. J. Beijer en B. W. M. van de Lugt, Beetz laan 16; Theodoor zoon van T. Spelt en H. v. d. Klomp, Beukenlaan 18; Martha Maria dochter van J. C. Brouwer en C. J. Blom- mestein. Steenhofstraat 62; Pieternella Ali- da dochter van J. C. v._d. Schans en A. W. Pruijssers, Kon.laan 55; Gerrit zoon van G Hilhorst en A. P. de Kruijf, Eemstraat 4. ONDERTROUWD: H. van Rootselaar en D. Strumpel; F. Marochek en W. Wallet. GEHUWD: G. Huisman en Th. A. Krij- nen: W. Broerze en M. Wiss; H. W. Schainck en G. Hart; J. Blankesteijn en T. Lauwers. OVERLEDEN: Bernardus Beradinus v. Dijk, 63 jaar, gehuwd met J. KoQps, A'foort- schestraat 10; Gerardina Sara Helms, 41 jaar, gehuwd met J. G. Eeltink, Kerkpad N.Z. 19a. Vestiging van 410 Febr. 1932. M. Falkenstein van Stadlohn (Dld.) naar Vredehofstraat 3b; A. B. J. M. Aalders van Amsterdam naar Kon.laan 24; H. J. Bcrghe- ge met gezin van Amsterdam naar Nassau- laan 2; H. K. Duijm van Eindhoven naar Spoorstraat 24; W. Wallet van Amster dam naar Nieuwstraat 17; L. Ulbrich van Langbroek naar Kampweg 38; J. C. Krab bendam met gezin van Amsterdam naar Nieuweweg 95; J. Angerer van Meerbeek (Dld.) naar Nieuwesteeg 39; P. A. van de Braken van Haarlemmermeer naar Bosstr. 17; P. N. Leguit van Alkmaar naar Oude Tempellaan 2; B. de Boer van Wageningen naar Kerkpad ZZ 33b; Wed. G. van Put ten van Hoogland naar Laanstraat <6. Vertrek van 410 Febr. 1932. G. L. W. Verkerk van Smitswcg 16 naar De Bilt, de Genestetlaan 31; J. G. v. d. Berg met vrouw van Birktstraat 48 naar Amersfoort, O. Soesterweg 151; L. Th. C. J. M. van Hootegum van Banningstraat 72 naar Amsterdam, Amstelveenscheweg 67 3e etage; R. Ch. van Emmering met gezin AD—REM. Nadruk verboden. van Kampweg 46 naar Amersfoort, St. An- fridusstraat 1; M. J. Dijkman van Soesterb. straat 158 naar Maartensdijk, Vijverlaan 2; J. Meijer met vrouw van Molenstraat WZ 23 naar Zwolle, Schellerweg 31; J. H. C. Wijnhoven van Banningstraat 106 naar Maasbree, Dorp No. 113; S. van Ackooij van van Maarenstraat 2 naar Amstelveen, M. van Cleverlaan 12; J. ten Hove van Amersf.straat 90 naar Amersfoort, Narcis- straat 45; G. v. d. Hoef met gezin van Beetzlaan 67 naar Baarn, Pompstraat 5; A. Calis van Kampweg 46 naar A'foort. St. Anfridusstraat 1; C. C. M. de Jong met vrouw van Soesterengweg 2 n. Buitenland, zonder adres; E. F. H. v. d. Berge van Amersfoortschestraat 119 naar Renkum, Oosterb. Grintweg 17; C. Vonk met gezin van Andriessestraat 15 naar Stolwijk, Goud- scheweg A 25; J. J. van Balkom van Ban ningstraat 94 naar Haarlem, Verspronck- weg 119; M. H. Krol van Soesterb.straat 125 naar Enschedé, Ziekenzorg; B. J. Slet- tenaar idem; A. van de Biezen van Kerk straat 7 naar Baarn, Pompstraat 4; M. C. Ledeboer-de Boer van B. Grothestraat 25 naar Amsterdam, Singel 18; J. Hielkema van Bosstraat 2 naar Apeldoorn, Zwolsche- weg 558. Verhuizingen in de gemeente van 410 Febr. 1932. H. J. Vos van Kerkstraat 25 naar Lange Brinkweg 8; M. Heere van Julianastraat 18 naar Ossendamweg 10a; P. Buitenhuis van Klaarwaterweg 17a naar Verl. Postweg 11a; H. Aikes van Bosstraat 18 naar Parklaan 10; H. W. van Fulpen van Molenstraat WZ 3 naar 4; J. v. d. Brink idem. L. A. METTROP UTRECHT Tandheelkundige Stationsplein 16bis Spreekuren dagelijks van 9 tot 9 n.m. '9 Maandags en Vrijdags speciaal ta rief Kliniekprijzen Specialist in herstellen van fouten of hinderlijke gebitten NED. HERV. GEM. TE SOEST. Zondag 14 Februari 1932 O. kerk 10 uur: Ds. van Schaick. O. kerk 6 uur: Ds. Groeneveld. Emmakerk 10 uur: Ds. Groeneveld. Emmakerk 6 uur: Ds. van Schaick. In beide kerken des voorm. H. Doop. Hees Donderdag 7.30 uur: Bijbellezing. HERV. (GER.) EVANG. - Spoorstraat. Zondag 14 Februari 1932 's morgens 10 uur: Ds. H. A. de Geus, van de Bilt. 's Avonds 6 uur: Ds. j. v. d. Graaf, van Nij- kerk. VEREEN. VAN VRIJZ. GODSDIEN- STIGEN. SOEST. Zondag 14 Februari 1932: geen dienst.

De Soester | 1932 | | pagina 6