Heropend Haveka-Radio T. VAN VLIET l Modelslagerij VENEM& COLBERT -COSTUUMS J. L. HOXSBERGEN Kampstraat 28 Hilversum Casandra en Varadijne Onderdeelen. Reclame Stofzuiger f 35.-, Wetenswaardigheden op Administratief en Fiscaal terrein. Binnenland. iwmt BOSCHSTRAAT 9 - BAARN Burgerlijke Stand Predikbeurten. terpellatie, maar ik ben met u van meening, dat hij kan beginnen met de ophelderingen, die hij noodig heeft, te vragen langs den meer en meer gebruikelijken weg van het in stituut der schriftelijke vragen. De heer Wijnkoop heeft hier een aantal feiten opge noemd, waarover z,i. inlichtingen moeten worden gegeven en zekerheid moet worden verkregen; hij kan nu al die punten in dui delijke en nauwkeurige vragen formulee ren; daarop kan vervolgens door de Re geering geantwoord worden en wanneer dat antwoord hem niet bevredigt en hem onvolledig of onjuist voorkomt en wanneer dan ook de Kamer, die vragen en antwoor den gelezen hebbende, den indruk krijgt dat hier inderdaad ernstige dingen nog verdere opheldering behoeven, dan zou het op den weg van den heer WijnkocJp kunnen lig gen om hier een interpellatie aan te vra gen; maar zoolang hij den weg van de schriftelijke vragen niet heeft bewandeld, is over deze aangelegenheid een interpel- atie nog niet aan de beurt. ™£eiV°0r2itter: Perso°nlijk wil ik den heer Wijnkoop nog toevoegen, dat ik zilf het belang van deze aangelegenheid geenszins misken. Het feit heeft evenwel plaats ge grepen in de tweede helft van September- reeds in de eerste helft van October zijn' daarover eenige de aandacht trekkende cou rantenberichten verschenen, die voor den heer Wijnkoop, wanneer hij zich er voor interesseerde, aanleiding hadden kunnen zijn om zich met het geval te bemoeien. Maar desondanks heeft de heer Wijnkoop toen maals noch schriftelijke vragen gesteld, noch een interpellatie aangevraagd. Even- min heeft hij bij de openbare behandeling van de begrooting van Justitie midden No vember ook maar één enkele vraag hier over tot den Minister van Justitie gericht. En nu gaat het niet aan om, met verbre king van de orde van onze dringende en belangrijke werkzaamheden, op een oogen- blik, dat hem goeddunkt, vijf maanden na dato, nog met een interpellatie te komen. Up welken dag de interpellatie moet wor den behandeld, hangt hiermede niet samen. In zich zelf draagt iedere interpellatie het karakter van urgentie. Door het sterfge val is ook niet een zóó acute toestand ont staan, dat de Kamer, andere werkzaamheden latende liggen, tot behandeling van deze interpellatie zou moeten overgaan. De heer Wijnkoop is bovendien, al wenscht hij zulks niet te doen, alsnog in de gelegenheid schrif telijke vragen te stellen; de heer Albarda en ik zijn het hierover eens. Daarom kan ik de Kamer niet adviseeren, het gedaan ver zoek toe te staar\, inaar moet ik persistee- ren bij mijn voorstel, om het gevraagde ver lof niet te verleenen. De heer Wijnkoop: Mijnheer de Voor zitter! Ik ben het niet eens met de opmer kingen van den heer Albarda en ook niet met die van u. Ik wil niet in de merites van de zaak zelf treden; ik zou anders het artikel uit Het Volk kunnen voorlezen, waarin met grooten, sensationeelen druk gewezen is op het uiterst groote belang van de grootst mogelijke openbaarheid. Dit is echter vol komen in strijd met den weg. dien de heer Albarda op het oogenhlik wenscht in te slaan. Intusschen, indien de Kamer ondanks mijn argumenten, overeenkomstig uw wensch. Mijnheer de Voorzitter, mij deze gelegenheid ontneemt, dan zal ik natuurlijk met den meesten spoed gebruik maken van het andere, mindere recht. Het was voor mij ten eenenmale onmogelijk bij de behan deling van de Justitiebegrooting vragen te stellen, omdat ieder, die de zaak in de tails kent, zal dat weten de meest noo- dige kennis van zaken voor degene, die vra gen wenschte te stellen, eerst in den loop van en zelfs ver in December is gekomen, natuurlijk niet het eerste bericht, maar op eerste berichten afgaan is althans mijn ge woonte niet. Bij de Justitiebegrooting kon deze zaak dus in geen enkel opzicht worden behandeld en nu doet de eerste gelegenheid zich voor. Ik neem nota van uw mededee- ling. Mijnheer de Voorzitter. misschien moet ik u daaraan nog eens bij gelegenheid herinneren dat een interpellatie altijd draagt het karakter van dringendheid. Er zijn wel interpellaties aangevraagd, die duc het karakter van dringendheid dragen en dan zijn toegestaan, doch die voortdurend rijn uitgesteld, omdat zij heeten te zijn niet dringend! Dit komt echter later nog wel aan de orde, daar kunnen wij later wel eens over spreken. Intusschen is de eenige quaes- tie of deze zaak dringend, belangrijk en. zooals is gezegd, acuut is. Wie de behan deling van dergelijke zaken ook in Neder land kent en wie zich bijv. herinnert het geval met Maria Kessels in Tilburg, weet, dat men. wanneer men eenmaal ten deze voldoende is gewapend en ik meen dit op het oogenblik te zijn, natuurlijk niet ot* een eindoordeel te vellen maar wel om vra gen daaromtrent aan den Minister te stel len tot plicht heeft snel in te grijpen, omdat men anders bij het systeem, waarvan ik in de eerste instantie gesproken heb, de kans heeft, dat men nog meer tracht de ver schijnselen, op grond waarvan een oordeel kan worden geveld, uit den weg te ruimen. De heer Albarda kan heel goed weten dat de weg van de schriftelijke vragen voor de beantwoording waarvan men een maand noodig kan hebben in ieder geval een van Boetzelaer, van Dubbeldam, Joekes. Guit, van Hellenberg Hubar, Suring, Aal- berse, van de Bilt, Snoeck Henkemans, Schaephan, Feber, Tilanus, mevrouw Bak kerNort, de heeren Ketelaar, Bongaerts, Engels, Marchant, mevrouw de Vries Bruins; de heeren Ebels, Kortenhorst, Duys, Kersten, Zijlstra, mevrouw van Itallievan Embden, de heerenLockefeer, Rutgers van Rozenburg, Smeenk, Bakker, van der sluis, mejuffrouw de Jong, de heeren Cramer, Hiemstra, Albarda, van der Heide, van Braambeek, IJzerman, J, ter Laan, Fles- kens, van der Houven, Ament, K. ter Laan, Krijger, Weitkamp, Oud, van Vuuren, Mol- ler, L'ijen, Goseling, Faber, de Boer, van Zadelhoff, van den Bergh, Lovink, Drop, Colijn, Schouten, Heemskerk, Visscher, de Wilde, Schaper, mejuffrouw Meijer, de hee ren Loerakker, Maenen, Schokking en de Voorzitter. Tegen hebben gestemd mejuffrouw Groe- neweg, de heeren Eerdmans, Beumer en Wijnkoop. Kleermakerij 0 Nog slechts 3 dagen specials aanbieding van naar maat, voor f 55.en I 65.— Telef. 2169 F. C. Kuijperstraat 10 langzame omweg is, waardoor de merites van het geval worden verslechterd, indien het er althans om te doen is werkelijk de waarheid te weten te komen. Het spijt mij, Mijnheer de Voorzitter, dat u aan mijn verzoek om de door mij aange vraagde interpellatie te doen houden, niet wilt voldoen. Daarom wensch ik mijner zijds dat voorstel te doen. (Voorzitter e.a.) De beraadslaging wordt gesloten. Het voorstel van den Voorzitter om he gevraagde verlof niet te verleenen, wordt aangenomen met 77 tegen 4 stemmen. Vóór hebben gestemd de heer van der Waerden, mejuffrouw Westerman, de hee ren Biereman, Slotemaker de Bruine, van Dijk/ ir. van der Bilt, Knottebelt, dr. Vos, van den Heuvel, mejuffrouw Katz, de hee- r#n van Poll, van den Tempel, Hermans. Correspondentie deze rubriek betreffende echtstreeks te zenden aan de Directie van ie N.V. Accountantskantoor „Nederlandsch Bureau voor Adviezen", gevestigd te Haar lem, Houtplein 17r. Bij vragen lezers hebben het recht tot iet inwinnen van kosteloos advies in be lastingzaken en aangelegenheden van boek- noudkundigen aard postzegel voor ant woord bijvoegen. MEERDER OVERZICHT GEWENSCHT. INK00PB0EK. Op dezelfde wijze als de handelaar zijn bruto-winst berekent, kan een ambachts man, dit ook doen. Om de netto-winst te berekenen^ moei Je bruto-winst nog worden verminderd met aen aantal posten. In de eerste plaats de bedrijfskosten, lan de loonen, de betaalde renten, de af schrijvingen en dergelijke. Zal de boekhouding een voldoend over zicht geven, dan moet uit de boekhouding lus in de eerste plaats het totaalbedrag Ier inkoopen blijken. Het totaalbedrag der inkoopen is de samenvoeging van de totaalbedragen van wee soorten inkoopen, namelijk der in koopen op crediet en der inkoojpen, die Ji^ect zijn betaald. Tot het totaalbedrag van de inkoopen jp crediet, kan men, zq het langs een om weg, ook geraken, wanneer men niets an- lers heeft dan de boekhouding, zooals wij deze tot op lieden bespraken. Uii het Schuldenboek zou men een lijst kunnen vervaardigen van de inkoopen van iederen leverancier afzonderlijk. De voorheen R. FRESE, Hofleveranciers BAARN. Heeschhouwerij Varkensslachterij Nijverheidstraat t3 Telefoon 31 BESLIST EERSTE KWALITEIT Dagelijks hooren en bezorgen Een boek nemen met één geldkolom. De facturen worden ingeboekt met zwarte en de credit-nota's met roode inkt. By het tellen worden eerst de zwarte bedragen opgeteld, daarna de roode. Het totaalbedrag van de rflode bedragen wordt van dat der zwarte afgetrokken. Dit netto bedrag stelt dan voor het totaalbedrag van Je inkoopen, verminderd met het totaal bedrag van hetgeen aan de leveranciers retour ging, van de toegestane kortingen enz. Zooals echter gezegd, wie veel cre dit-nota's ontvangt, neme liever een boek met twee geldkolommen. De facturen dient men, zyn ze inge boekt, zorgvuldig op te bergen. Men kan de facturen het beste opber gen in Ordners, waarvoor wij in één der vorige artikelen reeds iets mededeelden. Ook kan men de facturen van een volg nummer voorzien en in tydsvolgorde op bergen. Men vergete dan echter niet in het Inkoopboek het volgnummer te notee- ren. Dit vergemakkelijkt het opzoeken van Je facturen. gedragen bij elkaar geteld, geeft het to- aalbcdrag van de inkoopen op crediet. ■Vanneer men dan ook nog bovendien een lijst maakt van de retourzendingen aan iederen leverancier afzonderlijk en het to taalbedrag van deze lijst aftrekt van dat van de lijst van inkoopen, vindt men het netto bedrag van de inkoopen op ere- liet. Deze methode is nogal omslachtig, ter wijl ook nog om een andere reden deze methode minder goed is. Om het totaalbedrag der inkoopen op jrediet te kunnen berekenen, doet men goed een Inkoopboek aan te leggen. Op verschillende wy'zen kan men het Inkoopboek bijhouden. Men kan nemen een boek met gewone liniatuur. Dus een datum kolom, een ruimte voor omschrijving en een kolom voor het be drag. Men schrijft nu in dit boek de facturen, lie men ontvangt, in tijdsvolgorde in. Men maakt dus een lijst van ontvangen factuurs. Van iedere factuur noteert men den datum, de naam en woonplaats van den le verancier, alsmede het bedrag. Is de pagina vol, dan telt men de bedra gen op en brengt het totaalbedrag over op een nieuwe pagina. Men kan het Inkoopboek het geheele jaar door laten loopen. Maakt men tus- schentqds geen afsluiting, dan is het to taalbedrag, het totaalbedrag van de inkoo pen, gedurende het afgeloopen gedeelte boekjaar. Men kan ook per maand afsluiten. Men bepaalt dan eens per maand het totaalbedrag en begint het Inkoopboek bij het begin van iedere maand telkens op nieuw. Door samenstelling van de 12 maand- totalen vindt men aan het einde des jaars het totaalbedrag van de inkoopen op cre diet. Dit is de meest eenvoudige vorm van Inkoopböek. Men kan het Inkoopboek ook iets an ders, iets meer overzichtelijk inrichten. Zoo kan men beginnen met 2 geldkolom men aan te leggen. In de eerste geldkolom boekt men het factuurbedrag, in de tweeéd géldkolom het bedrog vp,n de credit-nota's. Het netto bedrag van de inkoopen op crediet vindt men dan door het totaalbe drag van de eerste geldkolom (het to taalbedrag van de inkoopsfacturen) te ver minderen met het totaalbedrag van de tweede geldkolom (dat der creditnota's.) Wie echter weinig creditnota's ont vangt, kan ook als volgt te werk gaan. KAMER VAN KOOPHANDEL EN FABRIEKEN VOOR 0E GELDERSCHt VALLEI. ZITTING Vrijdag 26 Febr. 1932, 15.00 uur Kamerge bouw. DAGORDE: 1. Opening en Notulen (zijn gezonden). 2. Mededeeling van het Dag. Bestuur. 3. Subsidie-aanvragen: 1 Ned. K. van K. te Londen. 2. Intern. Congres voor Wetenschap pelijke Bedrijfsorganisatie. 3. V.V.V. Amersfoort vraagt verhooging van bijdrage. 4. Districtscongres 1932. Ingekomen een schrijven van de 3 Mid denstandsbonden, refereerende aan het ge voerde onderhoud met deputatie der Kamer en der bonden, waaruit geconcludeerd wordt, dat de Kamer districtscongresonder- iverpen zal bepalen na overleg met de bon den en waarbij verzocht wordt, niet meer den naam ..congres" te gebruiken. 5. Contingenteeringsbepalingen. Brieven van den Minister en verdere cor respondentie. Ingekomen klacht tegen bepalingen op conting. van dames- en kinderkleeding; ver zoek. of de Kamer daartegen kan ageeren (indien geen intrekking, dan hooger 6. Zaken van In-, Uit- en Doorvoer, Ta rieven. e.d. 1. Adres N.V. Polak Schwarz's Es- sencesfabr. Zaandam over buitenlandsche deviezenmaatregelen. 2. Adres N.V. Spaanders Optische Slij- perij Amersfoort (SOS) over bescherming van zijn bedrijf tegen onredelijke buiten landsche concurrentie. 3. Adres K. v. K."Amsterdam over Cri- sisinvoerwet. Hoofdbezwaar der Kamer is, dat het ontwerp aan de Reg. te groote be voegdheid toekent. 4. Adres K. v. K. Hoorn over invoer van Kaas in Frankrijk. 5. Adres K. v. K. Alkmaar en Haarlem tegen ontworpen tarieven op kaas en zuivel producten. 6. Uitvoerig rapport van vergad. N. Bra bant en Limburgsche K. van K. over han delspolitiek en daar aangenomen resolutie met verzoek, daaraan adhaesie te betuigen. De resolutie culmineert in een verzoek om verhooging van de 8 invoertarieven en om een onderhandelingstarief in te stellen. 7. Adressen K. van K. Tilburg over ver vroeging van de Statistieken van in-, uit- en doorvoer. 8. Adres K. van K. over tolunies. 7. Handelsonderwijs. Mededeelingen betreffende een Internat. Congres voor Handelsonderwijs 2529 Juli 1932, met een Econ. cursus 1421 Juli te Londen. Rapport Nat. Ver. van Hand. Ond. over wettelijke regeling H.O. Rapport Nat. Bur. van Ond. op Ec. gr. over onderwijs in de vakken Handelsweten schappen en Wiskunde. Uitnoodiging om toe te treden als lid der Ned. afd. der Internat. Ver. van H.O. (con tributie per jaar f 12.50). 8. Posterijenquaesties. 1. Mededeeling betreffende gebruik post pakketten om invoerrechten te ontgaan. 2. Correspondentie met Drukkerij Cos- ter, Amsterdam, over vertraging expresse bestelling Amersfoort. 2. Toelichting schrijven van den Heer Claasen over enkele punten, in de zitting van 23 October 1931 onbesproken. 4. Brief Amersf. Beton Mij. over grens tel. gebied Amersfoort. 5. Brief posterijen over besteldistricten Amsterdam. 6. Corr. over klacht postkantoor Bar- neveld en telegramrecht. 9. Ingekomen stukken van allerlei aard 1. Verzoek van J. L. Luycx en G. A. Luycx om gerangschikt te mogen worden op kiezerslijst Kleinbedrijf. 2. Aankondiging open brieven tegen Dr. Kröller en Wm. Muller. 3. Brief 3 Kantoorbediendenbonden over salarieering. 4. Overzicht verstrekte inlichtingen door Ned. K. van K. in totaal door alle K. van K. 336.096. 5. Adres B.B.N. over actie inzake ter tiaire wegen. 6. Circulaires Ver. Ned. Fabrikaat. 7. Brief over Praagsche Jaarbeurs 13-20 Maart e.k. 8. Reclamebrief voor vestiging in Lei 9. Aanbieding diensten door Bur. voor cester. intern, informaties. 10. Circulaire over Leipziger Messe. 11. Actie Ned. K. van K. Duitschland voor Ned. hypotheekhouders in Duitsch land. 12. Adres Caféhouders St. Joseph tot ver krijging beter vervoer van gedistilleerd voor slijters. 13. Adres K. van K. Hilversum over va cantieregeling. 14. Brief Ver. van Leeraren Schoonschrij ven over Reclameschrift.' 15. Brief Ver. van Handelaren Bouwma terialen tegen Directeur N.V. Steengaas- fabr. Hengelo. 16. Adres K. van K. Nijmegen over bak steenindustrie. 17. Adres K. van K. Hilversum aan Mid- denstandsraad over zg. veilingen en uitver- koopen. 18. Brief Genootschap voor alg. handels zaken. 19. Brief K. van K. Rotterdam over neer legging plan van uitkeering en reken, en verantw. vereffenaars. N.V. enz. 20. Adres Rotterd. Cie tegen prijsbederf over verkoop van sigaren beneden bande- rolleprijs. 21. Brief Min. van Arbeid Handel en Nij verheid over datum ontslag personeel. 22. Verslag Intern. K. van K. 23. Circul. Tentoonstel! Moeder en kind. 24. Brief K. van K. Hilversum met be zwaren tegen Arbitr. Regl. 25. Mededeelingen 5e Int. Congres van Wetensch. Bedrijfsorg. 18—23 Juli 1932 te Amsterdam. 26. Brief K. van K. Rotterdam over Ned. Belg. onderhandelingen. 27. Adressen over de Vuurwapenwet. 28. Adressen over het wetsontwerp op Agenten en Reizigers. 29. Adressen over Electriciteitstarieven ;nz. 10. Rondvraag en sluiting der openbare zitting. 11. Comité-generaal. Namens het Bestuur der Kamer: H. Cozijnsen Gzn., Voorzitter. Joh. H. Schreurer. Secretaris. Amersfoort. 19 Februari 1932. Berichten van verhindering gaarne zeer tijdig aan het bureau. THANS HET GROOTSTE MEEST GESORTEERDE EN GOEDKOOPSTE ADRES VAN UKT GEUEEEE GOOI. Vraagt bij ons Uw prijzen voor met hulpstukken en 1 jaar garantie. KAMERZITTING. De zitting der Kamer van 26 Febr. e.k. is uitgesteld tot Dinsdag 1 Maart e.k. zelfde uur en plaats. Bovendien aan de Dagorde toe te voegen: 5e. Gestes van het Nat. Crisis Comité. Een firma uit het district brengt het vol gende ter kennis der Kamer. Als één der maatregelen van het Crisis comité is te zien de vers.trekking van zwa velzuren ammoniak ad f 2.per 100 Kg. aan kleine boeren (met bedrijven, kleiner dan o H,A.) en wel door belangelooze me dewerking van het Centr. Bur. uit het Ned. Landbouw Com. en de 4 R. Kath. organi saties op landbouwgebied, die depóts heb ben, waar men de ammoniak tegen dien prijs kan halen. Hierin ziet men een passeeren en daarmee dupeeren van den vrijen handel, die, vooral de kleinhandel, juist onder die steuntrek kers de meeste credieten hebben loopen en nu niet alleen van deze levering worden uit gesloten, maar onwillekeurig in de oogen der kleine boeren worden de onsympathie ke vrije handel tegenover de brave coöpe raties met het groote gebaar. (Deze zullen daarvan na afloop der crisis wel het profijt trekken van de vele nieuwe klanten, die zij er door krijgen, ten koste van den vrijen handel). Het doet krenkend aan, dat het Crisis-Comité met de gelden, ook door den vrijen handel gegeven, dezen benadeelt ten bate van de coöperaties. Waarom hier niet bonnen gegeven, die men bij eigen leve rancier kan afgeven, die op zijn beurt ze kan verzilveren bij het Crisiscomité? Wie het bedrijf kent, ziet, dat de methode van OPGERICHT 1899 ALLEEN EERSTE KWALITEITEN! TELEFOON No. 330 POSTGIRO No. 146487 het Crisiscomité groote knoeierij zal geven. Under punt: 9. 30. Uitnoodiging tot gezamenlijk be zoek aan Jaarbeurs Utrecht door Ver. Ned. Fabr., op 17 Maart, waar dan een speciale toelichting komt voor afd. meubelen. 31. Bericht Hoofdbestuur PTT over Int. Postcongres 193 32. Bericht arbitrage over Extra-Rood- Contract. 33. Antwoord Min. van Wat. over ai- sluiting Zuiderzee: „Onderbreking van de inpolderingswer- ken van de .Zuiderzee zal den feitelijken toestand voor de bevolking en de streek, althans voor de eerstvolgende jaren, niet belangrijk veranderen. Uit dien hoofde bestaat dan ook geen aanleiding, om te streven naar het behoud der visscherij-inkomsten, hetgeen bovendien om technische redenen uitgesloten moet worden geacht. Overigens regelt de Zuiderzeesteunwet de tegemoetkoming van de Zuiderzeevis- schersbevolking en andere personen, we gens schade, welke de afsluiting van de Zuiderzee hun mocht berokkenen. Het onderbreken van de inpolderings- werken zal het treffen van bijzondere steunmaatregelen niet noodig maken. De Minister van Waterstaat P. J. Remmer. Amersfoort, 20 Febr. 1932. Het Dag. Bestuur der Kamer; H. Cozynsen Gzn, voorz. Joh. H. Scheurer, secr. van 18—24 Februari 1932. GEBOREN: Gijsbertina Janke, d. v. G. A. J. Maris en N. Roorda, Soesterb.str. I Anna Helena, d. v. B. G. Wesseling en A Schouten, Parklaan 13; Gertruda Comelia Elisabeth, d. v. P. v. Schalkwijk en M. A. M. Kessels, Molenstraat WZ. 16; Anna, d. v. J. Altena en A. A.* Doornekamp, Wiek- sl.weg WZ. 37; Henrica Maria Theresia, d. v. J. P. Bosboom en W. H. van Zijl, Steenhofstr. 16; Maria Clazina Alida, d. v. P. P. Dijkman en H. Leeuwenkamp. OVERLEDEN: Jaspert Buur veld, 77 jr, wedr. v. G. van de Polder, Spoorstr. 30a; Bernard van de Wetering, 51 jr, geh. m. H. van Essen, Verl. Postweg 85; Pier Roorda, 29 jr, Middelwijkstr. 5; Johannes Hilhorst, 74 jr, geh. m. M. Reyerse. Veld weg 14. Vestiging van 1824 Febr. 1932 S. Vellinga van A'dam anar Kostver- lorenweg 1G. van de Pol van Baarn naar Beetzlaan 95; C. A. v. Maldegem m. gez. van Souburg naar Spoorstraat 32; M. Teske van Essen naar Amersf.str. 42; A. M. Hoksbergen van A'foort naar Zwar- teweg 6; J. v. d. Broek van Rotterdam n. Kampweg 44; P. J. v. Bendegem m. gez. van Ottersum naar Nieuwstraat 38; M. Angerer van Utford naar K. Brinkweg 24; J. A. Smits van Breda naar Vredehofstr. 2; A. Philips m. vr. van A'dam naar Mo lenstraat OZ. 14B. E. Stockmann m. gez. van Bolsward naar Dorresteinweg 11 Wed. G. v. Enst van Den Haag naar Beu kenlaan 1. Vertrek van 1824 Febr. 1932. F. H. Kroonsberg van v. Weedestraat 36a naar A'foort, Arnli .str. 26a; W. J. v. d. Rijst m. vr. van Molenstraat WZ. 60 n. Zuilen, Linnaeusstr. 33; H. Kuit van Schoutenkampweg 2 naar A'foort, 8Ran- denbroeck; P. Tekenbroek van Julianas tr. 50c naar den Haag, Meidoornstr. 2; A. 'Oosterhof van Beetzlaan 84 naar A'dam, Roomolenstraat 6; P. Hessel m. gez. van Dijkhuisstr. 22 naar Utrecht, de Griet- str. 6; E. Gabriel van Soesterb.straat 51 naar Baarn, Spoorweglaan 16; G. H. de Graaf m. gez. van Beetzlaan 10b naar Baarn, Celebesstr. 21; J. Stigter m. gez. van den Blieklaan 27 naar Ivamerik, No. 146; C. J. Camman van Luchtv.afd. naar Maastricht, Gr. Gracht 52; W. de Klerk m. vr. van Kerkpad NZ. 15 naar Hoogland St. Josephgest.J. Eichelsheim v. Braam- weg 15 a naar R'dam, Messchertstr. 7b; M. v. Dijk van Amersf.str. 70 naar Zeist, Bothalaan 88; H. v. Londen v. Amersf. str. 12a naar Zeist, Prof Lorenzlaan 48; H. G. v. Asselt van Postweg 70 n. Zeist, Amersf.str. 38; C. B. J. v. Goor van So- phialaan 5 naar Breda, Nieuw Ginneken- straat 4. Verhuizingen in de gemeente van 1824 Februari 1932 J. W. Sieverding.de Veer van Kerk pad N.Z. 21 naar Veldweg 1; J. A. v. Oest van Veldweg 1 naar Middelwijkstr. 24; A. Zonneveld van v. Lenneplaan 10a naar Heideweg 26; A. J. Stalenhoef van Torenstraat 20 naar Vredehof straat 6; P. van de Hoef van Nieuweweg 40 naar NachtegaalwegJ. Huigen van H. Blaek- weg 2a naar Kerkstraat 48; A. Spelt v. L. Brinkweg 8 naar Nachtegaalweg 29; I. Brinkman van Ossendamw. 18 naar Kerkpad ZZ. 8; W. Roest van Oudegracht je 10 naar 12; F. G. v. Resteren van Molenstr. WZ. 82 naar Molenstr. WZ 13; E. C. v. d. Mandele van Wilhelminalaan 10 naar Vredehofstr. 2;-A. J. de Vries van "Kon.laan 66 naar Korteweg 5; M. J. v. Breukelen van Molenstraat WZ 33 naar Oudegrachtje 10; P. J. Borrias v. Plas weg 14 naar Emmalaan 5a. NED. HERV. GEM. TE SOEST. Zondag 28 Februari 1932 Oude kerk 10 uur: Ds. van Schaick. Oude kerk 6 uur: Ds. Groeneveld. Emmakerk 10 uur: Ds. Groeneveld. Emmakerk 7 uur: Ds. van Schaick. Jeugd dienst. Donderdag 3 Maart 7.30 uur: Hees, Bijbel lezing. HERV. (GER.) EVANG. - Spoorstraat. Zondag 28 Februari 1932 's morgens 10 uur: Ds. R. Bartlema, van Zeist. 's Avonds 6 uur: Ds. H. A. de Geus. van De Bilt. VEREEN. VAN VRIJZ. GODSDIEN- STIGEN. SOEST. Zondag 28 Februari 1932: geen dienst.

De Soester | 1932 | | pagina 2