Zxveedsche Belevenissen T. VAN VLIET Modelslagerij Plaatselijk Nieuws Advertentiën JACOBUS ROOS, Te Huur Gedeelte woning Dagmeisji nette werkster Schilderijen Te huur Kampeeren COLBERT-COSTUUMS Luxe Auto's s A. WIERSMAI' TORENSTRAAT 8 I DAMES- EN HEERENKAPPER f TEL. 2086 ar Fotograaf DROST, Vosseveldlaan 38, Soest. Opnamen op elk gebied. Geen Atelier Vanaf Mei: ATELIER Steenhofstr. 56 Voor elk weldenkend gedeelte der natie is het voorstel van het Comité te Soest- terberg weinig sympathiek, en men kan ook moeilijk daarvoor iets gevoelen. Als i-r ooit revolutie zou komen, zou n^en nog wel eens aan deze benarde tijden terugden ken, maar hopelijk zal het zoover niet ko men. doch dan moet men ook de mentaliteit hoog houden. De heer Grootewal komt hoe langer hoe minder sympathiek te staan tegenover den burgemeester. Tot twee maal toe staat deze het feest toe en ten slotte wijst hij het toch nog af. Omtrent de houding van den Bur gemeester in deze zal spreker dan ook maar verder niets meer zeggen. De burgemeester constateert derhalve, uit de gehouden besprekingen op te maken, dat de overgroot* meerderheid in den Raad blijkbaar sympathiek staat tegenover zijn beslissing om het feest te Soesterberg niet toe te staan. Diverse -temmen: „Neen. dat is onjuist, waar haalt U dat vandaan?" De burgemeester heeft zoowel van links als vim rechts in den Raad stemmen ge hoord, die zijn houding,,sympathiek vinden. De heer Busch meent), dat het niet aldus uQct worden opgevat en dat cr velen in den Raad zijn, die de kermis wèl willen doen doorgaan. De burgemeester zegt nogmaals, dat het doel hem sympathiek i-, doch dat het mid del daartoe voor hem niet is te aanvaar den. De heer Grootewal: „O zoo, ja, dat is eigenlijk nog wel een goochem idee van U om het aldus te bestrijden." Onder eenige verwarring, waarbij ver- -chillende leden door elkaar spreken, wordt zonder dat eenige stemming wordt ge houden tenslotte de discussie over dit punt, dat nog al stof deed opwaaien en vrij lu-ftig was, gcsloteni, Hierna komt aan ue orde de RONDVRAAG, htér weinig bijzonders opleverde, daar de gemoederen blijkbaar door de discussie over het Lunapark te Soesterberg te veel v,ihit waren. De heer Endendijk vraagt naar den stand der plannen omtrent de vcrbrceding der Kijk ---t raat weg door Soest', die indertijd reeds i- uitgezet. 1 )c burgemeester heeft daar eenigen tijd niet van gehoord, maar met spoed een on- derzoek laten instellen. De heer Busch verzoekt verwijdering van den boom aan de Molenstraat bij Onwezen. De hev r Gasille wijst erop, dat de bewo ners van de van Weedestraat nabij make laar van Oosten groote last van hemelwa ter hebben. Spreker vraagt verbetering al daar en aanleg van een riool, net als inder tijd aan de Burg. Grothestraat is geschied. Wethoudi r Lodeesen zegt onderzoek toe. De heer Nooder heeft bezwaar tegen het prikkeldraad aan de buitenzijde der af rastering van het Vliegkamp te Soester-' berg, wat onaangenaam en gevaarlijk is. Hij meent dat zulks ook niet mag. Voorts- wil hij herziening van de straatbelasting"! en het wegenfonds. Vooral bewoners van,, den Rijksstraatweg betalen veel straatbe-, lasting, terwijl de gemeente daar, piet het onderhoud heeft. Verder vraagt spreker naar het rapport der gemeentelijke commis sarissen over het gebeurde aan het;:slacht- huis, waarover hij verder niets meer heeft' gehoord. De heer Gasille: Jawel, de twee betrok kenen zijn door den Kantonrechter veroorn deeld. De heer Nooder, voortgaande, klaagt over; de" afwatering op de Banningstraat nabij, in ?t Mout. Tenslotte verzoekt hij aan de houwvereeniging St. Jozeph te vragen om tan de erfafscheidingen en planten beter de hand te willen houden, daar het anders verwaarloost en een leelijk aanzien geeft. De heer B'eeker vraagt naar de voor stellen der salariscommissie, die nognenkele onrechtvaardigheden zou rechtzetten. He heer Busch, als lid dier Commissie, merkt op, dat binnenkort een vergadering zal worden gehouden dier Commissie, waar na de /aak in den Raad kan worden ge bracht. Het uitstel behoeft voor de betrok kenen geen .nadeel te zijn, daar eventueelc verhoogingen toch met terugwerkende kracht /uilen worden verleend. Mei de gemaakte opmerkingen zal door B. en V rekening worden gehouden. Hierna gaat de vergadering over in ge heime zitting ter behandeling van agenda punt IN, behandeling van belastingreclames,. Hierna Werd de vergadering gesloten. <}e doorstraalde het geheele vertrek, dat gemeubileerd was met de charme der he- Üerogeenheid. Ik werd ontvangen door de vrouw des huizes, een smalle, nietige verschijning, die bijna fluisterend sprak- Zij had een effen onbewogen gelaat, dat onmachtig scheen eenige gemoedsstemming uit te drukken, en stellig nooit door zorgen ge groefd zou worden. Niet zonder vindingrijkheid slaagde ik er in, een conventioneel inhoudsloos ge sprek met haar gaande te houden, dat tel kens op haar geestes afwezig stilzwijgen dreigde dood te bloeien. Herhaaldelijk Jvendde zij zich daarbij om naar een deur, die blijkbaar den toegang naar een klein zijvertrek vormde en waardoor zij zooeven binnengetreden was. Tenslotte kon ik, in ten lichte geïrriteerdheid, de vraag niet weerhouden Tocht het, mevrouw Dahlgren? Kan ik die deur laten slnften? Zij keek mij vragend aan, waardoor ik begreep, dat 'fcij zich vUn de getoonde aan dacht voor den toegang van het zijvertrek zelf niet bewust was. Ik heb het gevoeg'of er uit die zij kamer iemand binnen wil treden. Toch is er niemand. Gewoonlijk zet ik mij zoo, dat Ik in de kamer kan zien, maar ook dèt stemt mij niet geheel rustig. Overigens er zijn wel meer onzichtbare personen in deze kamer geweest. Hoe bedoelt u dat? Dat zal ik u vertellen. Ziet u die haak boven u, aan die breede balk? Ik richtte mijn blikken naar boven. liet ■plafond lag zeer hoog noch het schei dende daglicht noch de gloedfliikkeringen van den haard drongen er door. Tusschen |<le breede eiken balken hing een vagen •schemer. De haak was niet duidelijk te .onderscheiden. OPGERICHT 1899 BOSCHSTRAAT 9 - BAARN ALLEEN EERSTE KWALITEITEN! TELEF. 330 POSTGIRO 146487 (Vervolg) HOOFDSTUK IV. Talfors kwam eenige malen tuaachen herken, en dennenstammen in zicht, om daarna weder achter een helling ofbosch- parttj schuil te gaan. Tenslotte reden wü een allee af, die den oever van de Ransjfi volgde en waarvan ik, was ik hier des zomers aangekomen, ongetwijfeld geschre ven zou hebben, dat oude eiken haar over schaduwden. Nu kleurden de dichte kale akken de sneeuw op het pad somber blauwachtig. De allee voerde onder langs het terras van los gestapelde rotsblok ken, dat het landgoed aan de oostzijde van het park scheidt, met een wijde boog naar den hoofdingang. Het gebouw was groot en vierkant, zóó groot, dat het bijna vormeloos leek en zonder bijgebouwen. Het zou in strijd zijn met de waarheid, te vermelden dat de eerste indruk onver deeld prettig was. Het huis bracht een impressie van verlatenheid, van doodsch- heiri te weeg en scheen geëigend om er spookgeschiedenissen aan te verbinden. Deze indruk werd versterkt, doordat de bovenste twee verdiepingen blijkbaar on bewoond waren en de talrijke vensters, zwart en .somber, er uitzagen als de licht- lnoze oogen van een blinde. Het binnenkomen was een aangenaam verrassend contrast. De groote deur voerde Onmiddellijk in de haÜl, waar een open En- gelsch vuur brandde. Dit vuur domineer- U ziet haar niet, maar zij is er toch. Vroeger hing daar een groote kristallen kroon, met tientallen lichtpunten. Die kroon was heel oud, want op een schilde rij van deze hall, ruim honderd jaar geite den gemaakt, is zij reeds afgebeeld. In ieder geval, ik ken de kroon vanaf de da gen, dat ik hier op Talfors als klein ^meisje de kinderbals bezocht. De oude :,disponent Dahlgren, de vader van mijn. nian, hield ervan, kinderen uit te noodigen. ^Zjjn vrouw, vele jaren ouder dan hijzelf, "kan ik mij niet anders herinneren dan als l'eèn stil, grijs persoontje, dat steeds hui- verend bij het vuur zSjX. Wij kinderen spra- ken wel over haar als ,;de heks van Tafc- fors" en vonden, dat zij in het geheel niet jj-bü de levenslustige farbror Eric paste! I Tóch overleefde zij haar man vele jaren Ijien werd uiterlijk niet ouder, dan zij reeds was. En zij was er nog, door de buitenwe reld bijna vergeten, toen ik als éénentwin- j Ugjarige de vrouw werd van den tegen- woordigen patroon van Talfors. Het goed 1 is een fideï-kommis, zooals u misschien i weet. I Op een avond, kort na mijn huwelijk, bracht een der tuinlieden een geheel wit ten kater in de keuukep.die hij in 't park gevangen had. Ik zag het dier, wilde het behouden en nam het mede naar binnen, I Vanaf het oogenblik, dat het in de halV i kwam, zette het zich naast den stoel van I de oude mevrouw Dahlgren, als was 1 het beest jaren haar eigendom geweest, j en bleef daar onafgebroken als regeJ onbeweeglijk van tijd tot tijd zich uit rekkend. Na eenige weken wist niemand beter, of het hoorde daar en werd bijna I vergeten als de eenzelvige oude vrouw, Waarmede hei zoo spontaan vriendschap I gesloten had. Spoedig evenwel kreeg liet 'dier een vreemde gewoonte: het sprong plotseling uit zijn slaap overeind en staarde naar den hoek van het vertrek, waar zich de deur bevindt naar het jachtvertrek. Hel hief dan langzaam den kop op, als volgde het een bewegend voorwerp.... langs den muur, langs het plafond, om zijn blik ge vestigd te houden op den grooten kris-' tallen kroon. Aanvankelijk hield men de bewegingen van den kater voor een toevalligheid en lette er nauwelijks op. Toen het zijn han delwijze echter eenige malen herhaalde, precies'op hetzelfde tijdstip: zeven uur des avonds, begon men zich te verbazen. Er sprak duidelijk angjst'uit de oogen van het dier, tgdens zijn gefascineerde, lang zame bewegingen. Op een namiddag was de kater verdwe- j n^n. Men liet het heele huis, en het park- afzoeken maar zonder succes. Plotseling hoorde men uit de hall, waar zij alleen, naar gewoonte bg het vuur inééngedoken z-at. veo geweldig gèraaS. Iedereen uit het huis stormde naar het vertrek, waar men de oude vrouw aantrof, verpletterd door ae naar beneden gevallen lichtkroon. L e plotselinge welsprekendheid van mijn gastvrouw, van een apatisch zwjjgen, nu op eens m een levendigen verhaaltrant vervallend verbaasde mij aanvankeLgk in hooge mate daarna had ik slechts oo- ren voor het op werkelijk, spannende wij ze voorgedragen relaas van de mystische rol, die de witte kater in dit huis ge- speek) had. Wat er eigenlijk van te den ken? Ik nam mij jedenfalls voor, an deren bij tijd en wijlen er eens naar te vragen. Want deze wijtfe kater was nog niet lang genoeg in het, niet verdwenen, urn door eenige geslachten sensatie-belu,s- ten tot den hoofdpersoon van 'n sage ge maakt te kunnen zgn, waarbij een moge lijke historische kern door producten uit de befaamde vruchtbare duim, onherken baar vermomd wordt.' Na het verhaal stond mevrouw Dahlgren plotseling op .wierp nog een blik óp de half geopende deur, waardoor de witte kater zaliger destijds ,het voor menschep oog onzichtbare onheil had moeten zien binnensluipen, en verliet liet vertrek, zon der verdere verklaring, bijna zonder groet zelfs. En zij bleef weg. Wonderlijk! En fin, ik zat droog en warm, dus niet ge treurd. Na nog eenigen tijd zat ik nog wel droog, maar reeds minder warm en in ie der geval nagenoeg in liet duister. Tegen het eerste euvel hielp het werpen van bér- keblokken in het vuur volstrekt afdoende, tegen het tweede evenwel maar matig. Toch was ik met dit spelletje een haltf uur zot een half uur, doorgebracht in steeds toenemende verwondering over 't onverklaarbare gedrag van mijn gast vrouw. (Werdt vervolgd). NED. CHR. VROUWENBUND en Comité van Winterlezingen Genoemde comité's hielden in Religie en Kunst een vergadering, waarbij als spr. optrad Dr. Tazelaar, Geref. pred. te Amsterdam, met het onderwerp „onze hou ding tegenover de moderne litteratuur". De samenkomst werd geopend door den «heer A. Endendijk met het lezen van 1 Cor. 8:18 31, waarna hij het gebed uitsprak. Vervolgens riep hij allen het wel kom toe en is verheugd over de opkomst en gezien het gunstig resultaat der sa menwerking is het ernstig voornemen, daarmede door te gaan. Spr. is dankbaar voor den steun, die ondervonden wordt en geeft daarop het woord aan den inleider. Deze begint met voorop te stellen, dat .onzen tijd vol gevaren is, die tot bezin ning roepen en vooral voor de Christen- belijders van groot belang zijn. Door de gewijzigde levensomstandigheden is alles veranderd en velen denken over de groo te vragen van dezen tijd en daarvan is de litteratuur niet de minst be langrijke. Velen zijn door haar van den goeden weg afgeweken. Want de moderne litteratuur is een groote macht, die voor al in de roman tot uiting komt, die de menschenziel ontleed. Boek en zonde ontmoeten elkander in de ziel. De roman lijkt doodge woon en het stille sprookje wordt wer kelijkheid. Door het lezen van moderne lit teratuur worden bij velen begeerten opge wekt om deze zelf te zien en te beleven, die macht komt ook in uw huis en met gretigheid worclt het gevaar binnengehaald. 'Wel,bevat de moderne litteratuur veel schoonheid in taal, inhoud en beschrijving daar dit een uitvloeisel is van de allge- meene genade. Kunst is geen verzinsel, maar wordt door God in ons gelegd. Nu is er een geestelijk zedelijk gevaar en hét effect der schoonheid leidt tot gevaar. Deze beide bepalen onze houding en de uitkomst er van beslist, 't Gaat in de eerste plaats om de waardeering, waar dit een persoonlijk element is, daar men leest zooals men innerlijk is aangelegd. Het Pastoorke van Timmermans en Gusta Berling, is schoonheidsleiding maar elik boek moet beoordeeld worden naar haar geestelijke redelijke geschiktheid, daar dit het zwaartepunt is, er moet .tusschen beide harmonie zijn. Als Christen moet men nooit een boek lezen dat 7,ich in de wereld van God af keert. Daarom behoeft men niet alleen Christelijke boeken te lezen, het gaat om het „zijn" en „bekennen" der dingen. Men moet elke lectuur liezen als Christen, hei moet de geestelijk zedelijke gevoelens la ten beleven en alles moet belijdend ge lezen worden. Onze houding moet zijn een waardebepaling van hetgeen zelf be leefd en beleden is. Elk geval staat op zich zelf en elk boek wordt op zich zellf bezien. In alles moet men actief zijn en zich rekenschap geven van wat men zegt Een boek is mooi, wanneer het onderwerp goed is behandeld en niet onnoodig is op gesmukt het moet boeien en zich aanpas sen aan het oogenblik. Voor eigen lectuur zij men voorzichtig en moet dikwijls een offertje worden gebracht, en voor wat de jeugd leest moet men den moed hebben door gesprek hen te wijzen op het gevaar van verschillende boeken, daar zij het zelf niet inzien want de moderne litteratuur druist vierkant in tegen het Christelijke beginsel. Er is onder de jeugd een losra kend plichtsbesef, beginselloosheid en cy nische onverschilligheid 'waar te nemen, daar voor een groot deel de gezinstucht is verslapt. Voor den docent, die de plaats der ouders inneemt, is hier een mooi terrein daar de ouders meestal niet be voegd zijn om te zien wat goed of niet. goed is. Daarom actief te wérk volgens 't Christelijk zedelijk beginsel en dat alles biddend opgedragen aan Hem. die weet wat goed voor Zijn maaksel is. Na gebed werd deze belangwekkende lezing beëin digd. Aanwezig wrren o.m. de beide Geref. predikanten der Ned. Herv. Gem. em. pred. v. d. Spek en de heer de Brugn. PLAATSELIJK CRISIS-COMITé. Door genoemd comi.é werd Vrijdag avond in de zaal van Religie en Kunst een voordracht en muziekavond aangeboden tot stgving der kas. Onder de vele aanwe zigen merkten wij o.a. den heer Burge meester, de Gemeente-secretaris, dé héér Bleeker, lid van van den Gem. Raad, Lt. Kol. Phaff, b.d. notaris Dammers, Dr. Rupert Ds. v. Schaick, de Inspecteur v. Politie de H.H. v. Wely en Veenstra, hoof den der O.L.S., wijkzusters e.a. Toen al len hadden plaats genoinèn, nam de Burge meester Het. woord, om'als voorziet van, de afd. Öoest van het Nat. Steuncomité, een kort woord te spreken. In de eerste plaats brengt spr. dank, grooten dank voor i de opkomst dank aan de luisteraars, dank I aan de medewerkenden die door spel, woord en zang het geheel opluisteren, dank aan het bestuur van Religie en Kunst yoor het gratis afstaan dér zaal, dank aan de ongenoemde dame en,.Heer, die onnoeme lijk veel hebben gedaan voor dezen avond, dank aan de dames helpsters die in de pauze thee met gebak zullen serveeren, alles ten voordeele van het crisis-comi té. Verder grooten dank voor uw aanwe zigheid waardoor U toont, met het comité mede te leven en de stakkers door de misère heen te helpen. Zeer velen zijn het die het comité hebben gesteund en dit nog doen. Nu zijn er anderen die zeg gen waarom laat het comité zoo weinig van zich hooren, en roert het de groote trom niet? Maar zegt spr., het comité kan toch niet aan de groote klok hangen al de narigheid en ellende die het moet aan- hooren dat zou de zaak er niet beter op maken. Spr. weet maar twee woorden voor het werk van het comité, n.1. het doet hett goed. Daarom vraagt spr. geeft veel, maar met een warm hart en laat uw gaven door drongen zijn van de liefde uwer harten. Het comité is dankbaar voor elke gave, groot oï klein. Na dit officieele gedeelte trad allereerst op de heer J. A. Blsok, violist, begeleid door zijn echtgen. Mevr. Blok-Galjaard uit Amersfoort. Deze vio list is technisch zeer goed onderlegd, hij weet een warme toon aan zijn snarenspel te ontlokken het concert in D groote terts van W. A. Mozart kwam zeer goed tot zijn recht, het echtpaar lag de ziel in de voordracht de bloemen aan de pianiste geboden waren verdiend. De heer J. P. J. H. Clinge Doorenbos begeleid door zijn ega op den vleugel^ Mevr. Clinge Doorenbos.de Blecourt, wel bekend door zijn rake rijmpjes in „De Te legraaf" en voor de Radio, gaf volgens ei gen opinie doodeenvoudig werk, humor en ernst dooreen, en schiep alleen een hui selijke sfeer. Toen spr. nog op school was maakte hij reeds toespelingen op den gek ken toestand van den onderwijzer en is zoo doende doorgegaan nu al 17 jaar te rij men. waar hei past maar ook te hekelen. Na deze inleiding gaf hij een 4 tal levens liedjes ten beste, o.a. de kop omhoog, Schoonmaaktijd Grootvaders klok en klein Jantje aan de Radio, welke insloegen als een bliksemstraal op een mooien zomer dag. Vooral de laatste scène was dol ko miek. Zijn gade ontving welverdiend bloe men. Daarop trad het dubbel gemengd kwar tet op. onder leiding van den heer J. E. Bloemen dat eveneens succes boekte. Dit kranige stelletje beschikt over pracht ma teriaal en toonaard, zingt zeer zuiver en muzikaal en geeft een groot genot er naar te luisteren. Speciaal verdient vermeit ding de tenor-solo uit Panis Angelicus. Het applaus was onbedaarlijk. In de pauze werd thee met gebak geserveerd, alles tén voordeele.van het comité. De medewerken den ook na de pauze traden met even veel succes op: het auditorium was opgetogen. Gezien de groote opkomst, zal de kas er wel bij varen. Het was een avond van hoog kunstgenot. V.V „SOESTDIJK". Maandagavond vierde genoemde club haar 1ste Lustrum en tevens haar kampi oensfeest in de He kl. De groote zaal van Heden overleed tot onze diepe droefheid, onze geliefde Man, Vader, Behuwd- en Grootvader, Broeder, Behuwdbroeder en Oom, de Heer in den ouderdom van 65 jaar. De treurende achterblijvenden Wed. J. ROOS—VAN AKEN. kinderen en kleinkinderen. Mijne genade is U genoeg, want mijne kracht wordt in zwakheid volbracht. i Cor. 12 9a. SOEST, 8 April 1932. Kerkpad N.Z. 37. BILLIJK tegen 1 Mei geriefelijk Huis met groot stuk tuin. Te bevr. bij v. d. Veurn, Kolonieweg 22. GEVRAAGD: kamer, Slaapkamer, keuken (ongem.) in Centrum. Brieven onder No. 130 aan het bureau van dit blad. „Eemland" was geheel gevuld, teen de wn. ivuorzitter de heer E. Teeken den feest avond opende, daar de heer de Breg door familieomstandigheden verhinderd was. Spreker roept allen een hartelijk welkom toe, in 't bijzonder de heer v. Kuijk, afgevaardigde aer U.P.V.B., de be sturen der zustervereenigingen en deelt mede, dat schriftelijke felicitaties zjjn bin nengekomen van het Gem. bestuur „Sper wer", „Elinkwijk" en van den heer de Waal. Spr. feliciteert de heer v. Dijk, die steeds veel voor de vereen, heeft gedaan veel is de club aan hem verplacht, dag en nacht was hij voor de spelers in de weer en heeft de club op de been gehouden. Vervolgens werd gelegenheid geboden de club te feliciteeren en werd het eerst het woord verleend aan de afge vaardigde der U.P.V..Bv die vooropstelt dat hij voorheen ook bg Soestdijk was, maar voor een ander doel. Spr. feliciteert de club met haar lustrum-kampioensfeest. Hg memoreert de moeilijkheden die do ,clnb heeft doorgemaakt en het doet spr. goed, dat het thans de goede kant uit gaai. Spr. vleit de club niet, maar zij maakt een kans. het is noodig, dat mei inoed zal worden voortgegaan. De club hing aan een zijden draad, nu is het een koord, moge het een ket- ting^ worden. Een woord van lof richt spr. tot 'den heer v. Dijk, die zeer veel voor de club deed en nog doet. Hij wenschte de club alles het beste toe. De heer Drost „Soesterberg" voegt zijn gelukwensch daarnevens, hij hoopt nog jaren met Soestdijk samen te werken. Hij bood bloe men aan. De voorzitter van 0,Esvac" de heer P. J. Clements, feliciteert de club onder aanbieding van een medaille. De heer D. Kercker biedt ook namens „MD nerva" de beste wenschen aan, vergezeld van bloemen. De heer Kramer van D.O.K. eveneens bloemen. De heer v. Dijk feliciteert de club even eens en vindt dat ^D.E.S." en „Soest dijk" bijeen hooren; hij biedt eveneens bloemen aan. De heer Klauwers dankt voor de vriendelijke woorden en de geschenken en hoopt, dat de jongens de wijze lessen ter harte zullen nemen. Daarop werd het pro gramma afgewerkt dat in den smaak viel. The Jolly Band zorgde voor zeer goede muziek. Het slot was een dansje. „Soest dijk' heeft leuk gefuifd. VOETBAL HOLLAND—BELGIë 17 APRIL 1932. Bovengenoemde wedstrijd, die a.s. Zondag in het Amsterdamsche Stadion plaats vindt, schijnt in de bijzondere belangstelling van het publiek te staan. Voor de 40.000 plaatsen welke het stadion bevat, waren naar wij vernemen ruim twee honderd duizend lief hebbers, zoodat lang niet aan alle aanvra gen kon worden voldaan. Ook de ver- eeniging Esvac ontving veel minder toe gangsbewijzen als zij voor hare leden., do nateurs of begunstigers had aangevn^agd. Het Esvac bestuur deelt dan ook belang hebbenden mede, dat Vrijdag 15 April a.s., bij loting zal worden uitgemaakt1, wie van de aanvragers een kaart krijgt. GEVONDEN VOORWERPEN. Een portemonnaie Een reserveband met velg Een kist met groenten. Mevrouw J. Poort, Molenweg 6, vraagt een tot 3 uur. Mevrouw van den Brandeler, Birktatraat 52a vraagt een Solide financieele instelling, biedt aan soli de personen, met vaste positie, GELD TER LEEN AAN, tegen matige rente. Bedragen beneden 200 zonder borgstelling. Geen tosten vooruit. Geheimhouding verzekerd. Brieven onder motto „Geld", aan bat Bu reau van dit blad. Ter overname gevraagd eenige schilderijen van bekende meesters. Doek niet grooter dén 50 x 60. Brieven met volledige inlichtin gen onder Motto ,;Kunst" aan het bureau van dit blad. gevraagd, Huisje voor klein gezin. Omtrek Nieuwerhoek, Talmalaan of Torenstr., f 6. Brieven oncler No. 131 aan het bureau van dit blad. In mooie omgeving te huur gevraagd voor de zomermaanden afgesloten terrein, bosch f heide om kampeertent op te slaan Brieven onder No. 132 aan het bureau van dit blad. KOOPT UW KLEEDING GEMAAKT!I Groote voorraad Nieuwste stoffen Uw keuze is niet moeilijk: „HET HANDELSHUIS VOLDOET U" Soesterb.straat 51 Soest Telef. 2209 TE HUUR. 10 cent per K.M. 4 tot 6 per sonen. Stationsweg 13. J. VAN KOOY. TELEFOON 2358. Vraagt U ook eens onze Nieuwste Stalen-Collectie voor KLEEDING NAAR MAAT Uw keuze is niet moeilijk „HET HANDELSHUIS VOLDOET U" SoesterbergBchestr. 51 - Soest - Tel. 2209 SCHOONMAAKTIJD is KARPETTEN-TIJD „HET HANDELSHUIS VOLDOET U" Afdseling: Karpetten, Tafel- en Divankleeden. Soesterb.straat 51 Soest TeJ. 2200 Kc jat iCc I - - f(c J- GED. PEDICURE je je je 2)1 VERGROOTINGEN NAAR IEDER PORTRET (tegenover Manulacturenmagazijn „De Vlijt")

De Soester | 1932 | | pagina 3