T UINGRINT «Joh. Tak VENEMA Het Kortingswetje Brandstoffenhandel Neemt eens Proef BRANDSTOFFEN Tuin g r i n t f 5.- per M3.i Kleine Advertenties Burgerlijke Stand Dames- en Heerenkleedinq naar maat. •- •- J. WAAL G. WAAL-DE JONGH, mm******************* ar Algemeene Vergadering van Aandeelhouders. Tuinbank Kantoorjongen Een Jongen JET VAN DER ES Vraagt een collectie stoffen op zicht dat doet beter besluiten als stalen F.C. Kuyperstr. 10 Tel. 2169 heden. De realiteit van tijd en plaats vervaagde binnen de bibliotheeksmuren van Talfors waar eeuwen en geslachten dóórtrokken in één enkel schemeruur. Vaak was Karin er, wanneer ik opzag van mijn boeken onhoorbaar gekomen en zwijgend zittend voor de Kakelugn. Zij scheen dan afwezig en staarde met oogen, die niets zagen, uit over de besneeuwde velden, Eens, nadat ik haar persoon in mijn voor stellingen van het verleden onwillekeurig een moment opgenomen had, vroeg ik: Karin, in een vroeger bestaan, welke rol speelde je in de geschiedenis van dit Varmland. Ik zoek een emplooi voor je, maar kan het niet vinden, Zij zag mij, op mijn vraag, een oogenblik onderzoekend aan, gaf evenwel niet het luchtige antwoord, dat op mijn ir schertst gestelde vraag paste. Na een oogen blik zeide zij uitdrukkelijk: Ook jij schijnt er niet aan te ontkomen Waaraan? Aan den invloed van dit huis. Enkele dagen geleden, bij je komst, noemde ik het moreele spoken. Je graaft al evenzeer in het verleden, als al de anderen deden. Mijn vader jarenlang totdat hij tot de eenzel vige zonderling werd, die hij thans is. Mijn moeder heeft nog slechts één interesse: het verzamelen van oude merkwaardige verha len zij leeft meer in een wereld van onzichtbare, dan van zichtbare menschen.' Tot nu toe had zij langzaam gesproken, schijnbaar meer voor zichzelf, dat tot mij. Zij lag achterover geleund in de breede fauteuil, haar voeten rustten op het hekwerk- rond de Kakelugn, bestemd om kleeding- stukken op te warmen vóór het vertrek. Plotseling richtte zij zich overeind, zag mij aan met harden, bijna vijandigen, blik. Ik leef liever in het heden, begrijp je? Ik dacht een oogenblik na over de be doeling van dezen uitval, die op mij gericht scheen, waarvan de reden mij echter ont ging. Mijn antwoord was tamelijk onhebbe lijk: Als je redenen hebt, om het verleden te willen vergeten? Nu ik aanleiding gaf tot een scherpe re pliek, bleef deze uit: Die reden heb ik", luidde het rustige antwoord. Daarna viel weder het stilzwijgen tus- schen ons. Na dit intermezzo onderging on ze verhouding echter een duidelijke wijzi ging, of liever gezegd, haar gedrag ten op zichte van mij wijzigde. Ze werd kameraad- schappelijker, legde zich minder toe op het lanceeren van bittere sarcasmen, toonde nu en dan zelfs eenig interesse voor mijn studie. Toch bleef zij mij een voortdurend raadsel een gecompliceerd karakter met de meest onverwachte invallen en gedaante ontplooiingen. Den avond van de merk waardige dialoog, waarvan ik zooeven ver telde, of een dag er na, kwamen er enkele gasten op Talfors. Na het diner, werd er kaart gespeeld, „vira", een nogal gecom pliceerd spel met een groot aantal spel-fa culteiten, een hoogst ingewikkeld soort pandour. 38 verschillende kansen kon men annonceeren, de meeste met voor mijn ooren nogal fantastische namen, als ^wak kere koekoek", „schommel zes", koffie en brandewijn" enz. Het hoogste spel heet te: solo grande misère ouverte royale. In Stockholm had ik eenige malen medege- speeld. Ik was dus eeniger mate in de regels thuis, zonder evenwel eenige routine te hebben. Karin en ik speelde een partij met een ouderen heer, eigenaar van een aan grenzend landgoed en zijn broeder, type van een verouderden charmeur, nadat ik ge noodzaakt was mede te spelen, gezien het aantal personen. Ik kreeg tamelijk regel matig goede kaarten en won, ondanks mijn slechte spelen. Van den ouden charmeur en van Karin voornamelijk de fiches hoopten zich voor mijn plaats op. Tenslotte na een zeer gewaagde mise, viel mijn blik op Karin: dit gezicht kende ik\niet! Er lag de gespannen trek op als bij iemand, die het gebeuren van ongeluk ziet aankomen - dan, als de kaarten der tegenpartij ongunstig zaten, en zij verloor, werd de uitdrukking bepaald pijnlijk en met een snelle beweging schoof zij mij de winst toe. Er lag haat in deze blauwe oogenNa nog een maal deze ervaring opgedaan te hebben, speelde ik opzettelijk slecht, om haar te doen win nen, maar, ongewild en' hoogst toevallig, won ik, ondanks mijn toeleg opnieuw. Toen kwam de crisis. Karin maakte een opmer king, die mij deed trillen. Zij wendde zich half om, zag naar de muur achter zich, zei- de langzaam en tergend: Je speelt zeer fortuinlijk toch is er geen spiegel achter ons. Ik stond op: Jammer voor u, mejuffrouw Karin. De aanblik van uw beeld zou leerzaam voor u zijn." Tot deze vrij onschuldige opmerking be paalde zich mijn wraak. Dan richtte ik mij tot mevr. Dahlgren, aan wie deze episode ontgaan was: Mevrouw, staat u toe, dat ik mij te rug trek? Ik ben/niet wel. Het werd thea traal gezegd, dit afgezaagde drie-stuivers romanzinnetje, maar er kwam mij niets beters in den geest. In de gang lachte ik reeds weer om dit exit. Het leven op Talfors veranderde weinig, deze eerste dagen. Mijn leerling kreeg ik niet te zien, noch werd er over hem ge sproken. Ik ging mijn eigen gang, deelde mijn dagen naar eigen goeddunken in, zon der mij met iemand in het bijzonder te be moeien en zonder dat iemand zich met mij bemoeide. Karin zag ik weinig meer. Op een morgen, den dertienden Decem ber, droomde ik vreemdVanachter de gesloten deuren van een donkere zaal, waarin ik mij bevond, klok gedempt gezaag. Dan, langzaam, openden zich de deuren en een engelenschaar trad binnen, steeds zin gend, kransen in het haar, waartusschen kaarsjes brandde. Was ik 's nachts gestor ven en thans, merkwaardigerwijze, in den hemel beland? Neen, dit was geen droom deze engel kende ik, deze dikke, welgeda ne engel, wier weinig hemelsch gezang plotseling in een al zeer aardsch-verkouden hoesten overging, dat wasdat was fru Ohlson. En daar was Martha en Lill- Ingeborg en kijk dédr, ook Karin zelve Maar wat beteekende dan deze maskerade, 's morgens voor vijven, deze zingende vrou wen, in lange, witte hemden, met kaarsjes en kranzen? Dat was Sancta Lucia, het begin van het Kerstfeest! Een oud, nog algemeen ge bruik. Toen, na het zingen van het Lucia wijsje, zette fru Ohlson het blad met koffie voor mij op bed, met thuisgebakken brood en peperkoek en al die lekkernijen, die bij morgenkoffie op bed hooren. En daartus- schen, een eenzaam, stil brandend kaarsje, dat een broos licht zond in deze hoek van het wijde vertrek. Dank je wel, fru Ohlson! Dank je wel, Martha en LillIngeborg. Dank je wel Karin. Dank je wel, Karfin, zeide ik nog eens, nu hard op, toen zij 's middags als in de eerste dagen, in de bibliotheek verscheen. De eer ste maal na haar weinig sportief optreden bij het kaarten. Ik gaf haar een hand, als ver zoening bedoeld. Toen was het, dat ik mij ten tweede male verbaasde. Ik heb enkele gegevens verzameld, die je misschien van nut kunnen zijn, zeide zij. En zij gaf mij een lijst van Varmlandsche gebouwen en geografische data, die S. La gerlöv in Gösta Berling gebruikt heeft, on der andere namen. Iets verder zal ik dit lijst je weergeven. Misschien vindt men, dat ik wat erg uit voerig vertel over de tamelijk onbeteekende gebeurtenissen op Talfors en de grillen van de dochter des huizes. Toch heb ik hier mijn goede redenen voor. Met deze detaiL wil ik mijn handelwijze motiveeren bij de gebeurtenis, die spoedig volgen zal, en die zonder deze toelichting allicht in hooge mate onwaarschijnlijk schijnen zou. Ik vraag dus verlof, nog even op den ingesla gen! weg te mogen doorgaan. (Wordt vervolgd). In Maart is ook door de le Kamer het .Kortingswetje" aangenomen en dit laat ste in het Staatsblad afgekondigd, en zoo staan zeer vele gemeenten nu voor een her ziening der begrooting van het loopende jaar. Als het den lezer gegaan is als mij, dan heeft hij over dit wetje zóóveel in de cou ranten gelezen, dat hun de draagwijdte er van ten slotte niet duidelijk meer voor den geest stond. Men weet iets van een vermin derde uitkeering door het Rijk aan de ge meenten en van een gewenschte verlaging van salarissen van het gemeente-personeel maar het juiste verband? De bedoelde salaris-verlaging heeft aan leiding gegeven, dat dit wetje in ambte naarskringen den naam heeft gekregen van .Scheerwetje". Of dit is omdat zooals de Minister zich heeft uitgelaten het personeel in gemeentel, en provincialen dienst over één kam geschoren moet wor den met het Rijkspersoneel, of dat het zoo gedoopt is wijl de heeren voelen, dat zij elk voor zich geschoren zullen worden, doet nu weinig ter zake. Daar wij zooals gezegd de draag wijdte van dit scheerwetje niet geheel klaar was, heb ik thans het Staatsblad er op na geslagen, waarin men leest: In elk der jaren 3233, 3334 en 3435 wordt de uitkeering uit het gemeentefonds aan iedere gemeente te doen, verminderd met 3% van het bedrag der door of van wege het gemeentebestuur vastgestelde loo- nen en wedden over 1931. „Dqfze vermindering blijft achterwege, indien of voor zoover een gemeente, hoewel het peil der wedden en loonen, inbegrepen het verhaal der pensioenbijdragen; op 1 Mei van elk der jaren 19321934 gemid deld 3 of meer percent lager is dan gedu rende het jaar 1931 en hoewel bij de heffing van opcenten op de gemeentefondsbelas ting geen gebruik is gemaakt van „pro gressie", en de overige heffingen op 1 Mei van elk der jaren 19321934 tot redelijke bedragen zijn opgevoerd, er niet in slaagt de begrooting sluitend te maken zonder het heffen van meer dan 40 opcenten op de gemeente-fondsbelasting." Hieruit blijkt, dat, wanneer in Soest de bovengenoemde vermindering (van 3% der totale wedden en loonen) wordt toegepast, wij wijl hier reeds 45 opcenten worden geheven vrij blijven van de korting door het Rijk, zoodat de begrooting er beter op wordt In elk geval zullen de Gemeenten echter hun begrootingen voor het loopende jaar moeten herzien en zoo zij niet een zeer ruime post voor „Onvoorziene Uitgaven" hebben, die hen in staat stelt de korting te aanvaarden ernstig moeten overwegen of nu voor hen het oogenblik is gekomen om de salarissen en loonen te verlagen in navolging van het Rijk. Reeds in vele plaatsen van ons land is bij de eerste behandeling der begrooting eèn dusdanige korting ingesteld, en nu en dan kon ik een bericht daarover in de groote bladen vinden, welke berichten ik bijeen hield. Deze gaven geenszins een algemeen beeld van de reeds genomen maatregelen, maar toch leek het mij niet ondienstig te vermelden, wat ik zoo hier en daar oppikte. Beginnen wij met de hoofdstad: Amsterdam heeft tot op heden geen kor tingen toegepast; een voorstel van den Vrijheidsbond tot verlaging van wethou ders salarissen en presentiegelden is niet aangenomen. Kort daarop verklaarde Bur gemeester de Vlugt aan een vertegenwoor diger van de pers, dat vermindering van alarissen en loonen niet zal kunnen uit blijven en' nu na de aanneming van het Kortingswetje komen B. en W. met hun voorstel tot verlaging. Rotterdam heeft na een wethouderscrisis 3 salaris-korting aangenomen; Haarlem kort 7%. Velsen 3%, Brummen 5 pCJt., Katwijk 5 procent, Borculo 4%8% pro cent, Eindhoven 5 procent, Schiedam en Tilburg 3 procent, Didam 10 procent. In de volgende gemeenten werd besloten tot verhooging van de pensioen-korting: Zwolle met 3 procent; den Bosch met 5H tegen zeer lage ZOMERPRIJZEN, levering in Mei. Anlhraciet 20x30 vanaf f 1.75 p. H.L. Eenig adres voor WALES-ANTHRACIET J. VAN DE WIJNGAART, KERKRAD 17a N.Z., Tel. 2133 Voorheen F. Breure. procent; Serooskerken met 4j£ procent; Brakel met 4 procent. In Hilversum werd betaling voor pen sioenpremie opnieuw ingevoerd, werd sala risherziening uitgesteld en vervielen de pas ingevoerde presentiegelden voor Commis- missie-vergaderingen. Thans stellen B. en W. bovendien voor 3 procent korting op salarissen en loonen. Dit laatste las ik ook voor Apeldoorn, terwijl in den Haag de pensioenbijdrage verhoogd zal worden tot 8% In Arnhem deed de Vrijheidsbond een voorstel om de presentiegelden met 10>£ te verlagen. Met voldoening wijs ik op dit optreden der liberale raadsleden in Arnhem en ook in Amsterdam. Zooals ik reeds zeide, het kleine aantal berichten, dat ik bijeenbracht, geeft geen algemeen beeld. Meer zegt wellicht het vol gende schrijven van Gedeputeerde Staten van Friesland aan de gemeente-besturen: ,Van verschillende gemeenteraden ont vingen; wij het verzoek om, in verband met hun besluiten tot verlaging van jaarwedden der gem. ambtenaren, een overeenkomstige verlaging toe te passen t.a.v. burgemeester, secretaris en ontvangerVinden die verlagingen vrij algemeen plaats en alles vvijst er op, dat dit binnenkort het geval zal zijn dan kunnen billijkheidshalve de jaar wedden van burgemeester enz. niet onver kort worden gehandhaafd. In de provincie, Zeeland is een dergelijke brief door Gedep. Staten rondgezonden. Deze beide brieven toonen dus wel, dat reeds talrijke gemeente raden tot loonsverlaging hebben besloten. In de vergadering van Prov. Staten van Gelderland, diende een R.K. lid een amen dement in op een door Gedeputeerde Sta ten ontworpen adres aan de Tweede Ka mer. Het amendement, voor zoover hier van belang, begon: ,,Ook indien men van meening zou zijn, dat in verband met gewij zigde tijdsomstandigheden een herziening der salarissen der prov. ambtenaren aan de orde moet komen, zoo meenen wij enz. (volgen bezwaren tegen het Regee- ingsontwerp)". Dit amendement werd aangenomen. In verband met deze aangelegenheid wil k hier ook melding maken van een uit spraak van de Vereeniging van Hoogere Gemeente-ambtenaren. Ik zou haast zeg gen: „natuurlijk" was men hier tegen sa larisverlaging of korting. De uitspraak luidde dan verder: len moeten blijven of zelfs door lagere prijzen crisis-voordeel moeten hebben. Tot slot wil ik vermelden, dat de Soc. Dem. wethouders van Financiën te Almelo t.a.v. loonsverlaging aldaar verklaarde niet te willen zeggen: „nooit of onder geen om standigheden. Als alles achteruit gaat, kan men niet het verworvene afbreken om de loonen van het personeel veilig te stellen", woorden, die m.i. sympathieker en verstan diger zijn dan die van anderen, die elke oonsvermindering bestrijden, ook al vloeien daaruit stakingen voort met al hun verlie van 16 regels f0.75. Elke regel meer f0.16. Bg vooruitbetaling te voldoen. Voor bewijenummer moet 5 ct. in rekening worden gebracht. ?J) Den Isten Mei a.s. hopen onze ge- ?)f liefde Ouders, Behuwd- en Groot- 3^ 8f 2); 2>r w 2)1 2)1 2)1 2)1 ouders EN jjj hunne 40-jarige Echtvereeniging te herdenken. 5)1 Hun dankbare Kinderen, j 5)1 Behuwd- en Kleinkinderen. zen voor ai beiders-kassen en werkgevers, J takingen, die in dezen tijd, nu zooveel SOES1DIJK, April 1932. bedrijven met verlies dreigen te werken toch moeten eindigen met lagere loonen, reden waarom ik vroeger gepleit heb voor samengaan van werkgevers, werknemers en winkeliers om door overleg te komen tot gelijktijdige verlaging van loonen en win kelprijzen. Dat overleg tusschen werkgevers en werknemers mogelijk moet zijn, bepleitte ook Mr. Kortenhorst nog dezer dagen in de 2e Kamer. W. H. C. DOORMAN van 142(1 April '932. GEBOREN: Sophia dochter van J. Veld huizen en S. Bijlsma Utrechtscheweg '6. Frank zoon van J. H. van Doorne en E. H. M. Varenbrink IJange Bergstraat 5; Maria Wilhelmina Theresia dochter van J. L. B Sertons en I. Th. H. Hoks Banningstraat 39. Mathilda Augusta dochter van W. P. J. Venema en M» Veenendaal F. C. Kuyper- straat lÜa. ONDERTROUWD: P. Benink en A, Schreuder. GEHUWD: geen. OVERLEDEN: Gerard George Willem Frederik Terlaak 81 jaar, gehuwd met II. Rhebergen, Julianastraat 52; Willem Kes. 62 jaar, gehuwd met L. G. A. A. G. van Rossum, Heideweg 7; Elberta Niezen, 28 jaar ongehuwd, Amersf.str. 91a. Vestiging van 1429 April 1932. W, S. Bokhorst met gezin van Utrecht naar L. Brinkweg 74; Wed. W. I. A. van Beusekom van den Haag naar Utrechtsche- Heden aangevoerd prachtig Tuingrint. Vraagt onze scherp concurreerende prijs per Ms. Kantoor VOOR II KEN KEEMAN BERGHUIS Kerkpad la - Telefoon 2180 - Huis: Telefoon 2186 ,Door het wegnemen van ingeslopen mis bruiken (belooningen) en door efficiency kunnen tonnen bespaard!" Als voorbeeld noemt men dan den Haag, waar van 1920 tot 1929 het aantal ambtenaren verminderd werd van 8858 tot 8447. De heeren zijn in hun nopjes met dit sprekende voorbeeld", maar ik stel hier tegenover wat ik zeer kort daarop omtrent Amsterdam las, waar in de laatste 2 jaren de salarissen alleen van Secretarie-ambte naren en conciërges en boden, zijn toege nomen met f 50.000! Wanneer men verder zoo nu en dan iets leest omtrent de „medewerking" der Hoo gere ambtenaren aan voorstellen van bezui nigingsinspecteurs of -commissies, dan krijgt men den indruk, die wel wat anders aandoet dan hun bovengegeven uitspraak. Intusschen willen wij afwachten, of de Vereen, van Hoogere Gemeente-ambtena ren zelf met voorstellen zal komen om „in geslopen misbruiken" weg te nemen en de efficiency te verhoogen. Veel stel ik mij daar voorloopig niet van voor. In elk geval kunnën de gemeenten daar niet op wachten. Het Kortingswetje noopt tot handelen vóór 1 Mei a.s. en wij zijn benieuwd wat onze vroede vaderen zullen voorstellen. Ik wees er reeds op, dat tal van gemeenten het mes in de salarissen hebben gezet. Soest heeft genoegen genomen met een aanbod van onze ambtenaren om geen aanspraak te maken op betaling van over uren, waarover ik reeds vroeger (in Dec.) mijn meening zeide. Vermoedelijk zullen B. en W. nu met an dere voorstellen moeten komen en dan wil ik reeds hier het billijke aantoonen, wan neer ons personeel „over één kam wordt geschoren" met rijkspersoneel, ontelbare particulieren en vele arbeiders. En dan zijn de woorden „over één kam scheeren" nog maar heel betrekkelijk, want waar loonsver laging van arbeiders plaats vond, ging dit niet om 8%, maar veelal om 10 of zelfs 15% en waar het particulieren betreftdaar is de inkomsten-verlaging vaak 50% of zelfs aanzienlijk meer! M.i. is de bij het Rijk en gemeenten toe te passen korting met het oog op den stand der openbare middelen veel te laag! Waar ik dadelijk tegenover wil stellen, dat hier en daar het geval zich voordoet, dat enkele salarissen reeds nu zóó laag zijn, dat korting hier op zeer hard zal zijn. Maar dan ligt de fout in de salaris-schaal en s herziening daarvan noodig. Nog eens, ik kan niet inzien, dat gemeen te- en provinciepersoneel (en ten slotte ook pensioentrekkenden) buiten de crisisnadee- straat 12; J. Noordhoff idem; W.. B. Kerk hof van Oegstgeest naar Soesterb.straat 125; A. Budden van Berlicum naar Parklaan 2B; A. Feenstra van Amersfoort naar Amersf.straat 119; Hi. Nep van Nijmegen naar Kerkstraat 2; L. M. van Oostrom van IJsselstein naar Burg. Grothestraat 42; A. A. A. van Dalen van Eemries naar Verl. Talmalaan 27. G. Schaper van Zegwaart naar Kolonieweg 2B; J. A. Sonneveld icL; L- H. F. J. Menning met gezin van de Bilt naar Vosseveldlaan 16. M, Klawuhn van Baarn naar Lange Brinkweg 35B; J. L. de Graaf met gezin van Hilversum naar Nieu- weweg 40; G. Bach van Essen (Dld.) naar Anna Paulownalaan 40; J. Pb. van Marke- steijn met vrouw van Tcgal N.O.I. naar Beethovenlaan 6. Vertrek van 1420 April 1932. L. A. v. d. Korput van Krommeweg 14 naar Maartensdijk, Dorpstraat 17a; M Pe- tersen met gezin van H. Blaekweg 2a naar Utrecht, Schelpweg 19; K. Zweede idem; J. M. Hennevelt van Soesterb.straat 125 n,. Utrecht, Korenbloemstraat 21; Wed. J. W. Bosboom van Vosseveldlaan 23 naar Ren- kum, Utrechtscheweg 362; Wed. G. J. IC ru seman van Beckeringhstraat 6 naar Maar tensdijk. Dorpsweg 175; L. den Boer van Luchtvaart afdceling naar Amersfoort, Groep Politietr.; C. Baartman van de Beau- fortlaan 8 naar Rotterdam. Veemarktstraat 16a. Verhuizingen in de gemeente van 1420 Aprn 1932. F. X. Meier met gezin van Nieuweweg 66 naar 64a; A. van 't Klooster met gezin van Duinweg 5 naar Birktstraat 20; P. H. Hanssen met gezin van Kampweg 76 naar 72; Wed. J. Hilhorst van Veldweg 14 naar Postweg 5; L. G. J. van Arem met gezin van Gr. Melmweg 3 naar Kerkstraat 25; C. Lagerweij met gezin van den Blieklaan 39 naar 46; J. H. Hom met gezin van Mo lenstraat WZ 22 naar Talmalaan 1; A. Poutsma met gezin van Koninginnelaan 149 naar 147; G. H. Kersten van ICcrkdw. straat 6 naar Spoorstraat 22; W. Vcllinga van Kerkstraat 34 naar Soesterb.straat 186; W. van Logtesteijn van Steenhofstraat 40 naar G. Pelsweg 18; G. Huisman van Ra- demakerstraat 25b naar Amersf.straat 48; J. L. C. UiterwijkWijnhoff met gezin van Heuvel weg 42 naar Veldweg 14; W. Vliet met gezin van Birktstraat 10 naar Schou tenk.weg 2a; J. Blaauw van L. Koppenlaan 13 naar Verl. Postweg 90. 2&T 3»f 2)f 2)1 2>f 3tf 3)f ?)I 3>f 2>f Koninginnelaan 19. Receptie: 1 Mei van 3— GEBOREN: MATHILDA AUGUSTA, dochter van W. P. J. VENFMA en M. VENEMA- VEENENDAAL 17 April 1932. van Mulder's Handelsmaatschappij N.V. op Vrijdag 29 April 1932, v.m. 9 uur ten kantore der vennootschap. De Agenda ligt vanaf 22 April 1932 voor aandeelhouders ter in zage ten kantore der N.V. Vraagt U ook eens onze Nieuwste Stalen-Collectie voor KLEEDING NAAR MAAT Uw keuze is niet moeilijk „HET HANDELSHUIS VOLDOET U" Soesterbergschestr. 51 - Soest - Tel. 2200 Hypotheek Particulier vraagt op vrijstaand villatje, koopprijs f 7200 een le hypotheek van f 2500 Brieven onder No. 00 aan het bureau van dit blad. TE KOOP Heeren-, Dames- en Meisjesrijwiel. Vinken- weg 27. Te huur op goeden stand, 2 minuten vanaf Halte; Soestdijk: ongein, of gem. met pension in klein gezin. Brieven onder No. 01 aan het bureau van dit blad. van onze prima Zuid-Hollandsche Geeltjes en Roodster, prima aardappelen f 3.25 per H.L. P. Roos. Lange Brinkweg, tegen over Slachthuis. Landhuisjes TE KOOP Wandelpad 44. Hilversum. met bijbehoorend tafeltje te koop gevraagd Brieven onder No. 02 aan het bureau van dit blad. GEVRAAGD GEBR. SWAGER. van Weedestraat 17. KOOPT UW KLEEDING GEMAAKT!! COLBERT-COSTUUMS Groote voorraad Nieuwste stoffen Uw keuze is niet moeilijk: ,HET HANDELSHUIS VOLDOET U" Soesterb.straat 51 Soest Telef. 2200 Wordt gevraagd, van ongeveer 14 jaar ten behoeve van een Angora Konijnenstalzich te vervoegen: Korte Brinkweg 24. Per autobus naar de Bollenvelden Zondag 24 April en Dinsdag 20 April, via AmsterdamHaarlem tot Noordwijk. Ver trek vanaf garage Geerestein 9 uur. Prijs f 2.50, Gegadigden gelieven zich spoedig op te geven. TELEFOON 2219 WEGENS OVERCOMPLEET een dressoir te koop aangeboden. Soester- bergschestraat 38. Te koop aangeboden Haardplaat Anno 1007. Paradijsvoorstelling, prijs f 50 Te bevragen Ericaweg 12. PIANOLEERARI8 KOLONIEWEG 11,

De Soester | 1932 | | pagina 2