v. Weedestraat 7 Telefoon 2062 Soestdijk Kastpapier aan vellen in rood, wit en blauw. - Kastpapier aan rollen. Kastranden, wit en gekleurd. Crêpe-papier. Punaises in diverse kleuren. Celephane-papier. (Om lampenkappen te beschutten tegen de vliegen) Wij verkoopen uitsluitend de beste kwaliteiten. Voor de Huisvrouw WRAAK Voor de Kinderen FEUILLETON ONS KINDERVERHAAL Voor de choonma k N.V. Eerste Soester Electr. Drukkerij FRAGMENTEN UIT HET DAGBOEK EENER ERVAREN HUISVROUW. .Heden het kleed in de beste kamer om de motten opgenomen. Langs de randen namelijk, waar niet veel geloopen werd. had ik deze kleine vernielaars opgemerkt. Natuurlijk het kleed onmiddellijk ongenadig uitgeklopt. Het viltpapier opgenomen en in plaats daarvan karton, z.g. stroobord neergelegd. Dat karton is in banen te koop. Het is hard, zoodat mijn aartsvijanden de motten er hun kiezen op kunnen breken. Bovendien langs de randen onder het kleed nog flink tabak gestrooid. Vandaag tante Marie op visitie gehad. Vond dat het in de keuken naar gas rook. Gauw met mijn neus gezocht, natuurlijk zonder lucifers, en klein lekje in de pijp ontdekt. Dit zoolang dichtge smeerd met vet. Als de hoofdkraan dicht- gezet is, en de ramen open staan, kan je op het lekje ook kaarsvet druppelen* Is natuurlijk maar een hulpmiddel. Morgen moet de gasfitter komen. Was de lucht er ger geweest, dan had ik al dadelijk de hoofdkraan dichtgezet en den gasfitter ge roepen. Vanmorgen kwam oom Knorgraag, Hij mopperde over de uitgesleten traptre den. Deze keer had hij wel gelijk. Maar nieuwe eiken treden kosten een boel geld. Daarom ga ik morgen naar een timmer win kel en koop een bus houtgraniet of een ander soort houtcoment of patc. Daarmede maak ik de uitgeholde treden prachtig glad en recht. Als het goed hard is, een verfje er over, en klaar is Kees. Jaantje klaagde vandaag over dat vreeselijke stroeve gaskraantje. De hoofd kraan afgezet en toen met een schroeven draaier het gaskraantje losgemaakt, met een beetje vaseline gesmeerd en vervolgens weer vast, doch niet al te vast, gedraaid. Het andere gaskraantje. dat van binnen blijkbaar erg vuil was, losgemaakt en met benzine schoongemaakt. Vandaag de keukenwaterkraan on derhanden genomen. Hij begon te lekken. Kerst natuurlijk de hoofdkraan dichtge draaid. Toen de kraan afgeschroefd en van nieuwe leertjes voorzien, zoodat de verbin dingen nu weer hermetisch dicht zitten. Een goede huisvrouw moet zich weten te hel pen Vanmiddag nicht van Zeuren op de thee gehad. Klaagde erover, dat haar plant jes er zoo treurig bij stonden. Heb haar eventjes ingelicht. Ze liet ze aldoor op den tocht staan en daar hebben planten nu een maal een hekel aan. Als dus de ramen open gaan, moeten de kamerplanten niet iin den vensterbank blijven staan. Toch moeten zoo veel mogelijk licht hebben. Maar waak tegen felle zon. Varens tenminste, kunnen daar weer niet tegen. Vandaag van vader een pluimpje gehad over de mooie blanke messen. Het s natuurlijk een weet! Als je ze onder het 1 ij pen zoo nu en dan in de stoom van ko kend water houdt, worden ze van /elf mooi blank. Vanmorgen de melk over laten ko ken Maar dadelijk zout op het fornuis ge- trooid, zoodat er geen vlekken konden ont daan en ook geen vervelende luchtjes. NAAR HET ENGELSCH. (Nadruk verboden). 14) Van dit fantastisch feest verwachtte Dou- glas heel wat. Het was immers een uitge zochte gelegenheid, om sommige gasten dingen in te fluisteren, die achterdocht zou den wekken jegens anderen en die onge maskerd nooit konden gezegd zijn. Het dra ma was zijn ontknooping nabij. De gastheer had geen kosten gespaard, Waarom ook? Hij was schatrijk en bezat niemand, wien hij zijn geld kon nalaten, dacht hij dikwijls met weemoed. Dus was Moss Grange tot een waar too- verland gewórden. Boven het hek aan den ingang hing een heele rij gekleurde licht bollen en overal tusschen het gras en tus- schen de paden waren kleine clectrischc lampjes aangebracht, die schitterden als zoovele gloeiwormpjes. In het huis was vooral de oranjerie tot een waar paradijs geworden; met heerlijk beschutte hoekjes, waar menig jong paar onbeschrijflijk genieten zou. Mrs, Hanna Wynnc had haar uiterste best gedaan voor de rcgcli.ng van het feest. Om verschillende redenen stelde zij ook het le vendigste belang in het succes van dit bal. Zij hield van intriguc in icdcren vorm en dat de bewoner zich voorstelde, zoo prach tig wraak te nemen op degenen, die tegen over hem zulk een valsche rol hadden ge speeld; prikkelde haar verbeelding. Boven dien droeg zij den eenen van de samem- zweerders een felle haat toe, terwijl zij den anderen diep minachtte. Douglas had haar carte blanche gcgc- venf. om precies te doen, zooals zij wilde in de talrijke schikkingen, cn om uit Londen te laten komen, wat zij maar cenigszins geschikt achtte voor het doel. Beste meisjes en jongens, De oplossingen van de vorige raadsels vielen nogal mee, vond jelui niet? Ze wa ren als volgt: 1. Kort er is Korter; 2. Bijenvoedsel; 3. Radijs; 4. Tusschen kop en staart. De nieuwe raadsels zijn: 1. Welke weg is altijd nat, en wordt daar om nooit gebruikt door voetganger, fietser, auto, noch paard en wagen? 2. Voor welken man neemt zelfs een vorst heel gedwee zijn hoed af? 3. Welke leeuw zal nooit een schaap of hert oppeuzelen en zal men nooit in een bosch tegem komen? 4. Wie kun van de volgende letters een heerlijke vrucht makenE I K Z R P OOM KAREL. Zoodra Douglas haar had gésproken van ijn plan, om een gemaskerd bal te geven, had Mrs. Wynne al geweten, wat zij dragen zou: zij zou namelijk verschijnen in het kostuum van Meg Merrilies de vurige, halfwaanzinnige Zigeunerin uit de novelle van Walter Scott ,,Guy Mannering", een ty pe dat zij dan al bijzonder goed zou weten .er te geven en waardoor zij in de gele genheid zou zijn, allerlei voorspellingen uit te snreken in verband met occulte ver schijnselen. Het costuum van den gastheer was vol trekt geen geheim gebleven: zelve had hij bet immers aan Elaine verteld en Mrs. Wyn ne had het ook aan menigeen toevertrouwd, dat Mr. Graaf als Provenqaalsch troubadour zou verschijnen met zijn mandoline over den schouder,. En Douglas had er wel zijn reden voor, dat hij zijn maskerade zoo bekend wilde hebben. Een ding in verband met het costuum had hij echter zorgvuldig geheim gehouden; dit wisten alleen degenen, die deelnamen aan de opvoering van het drama* Reuben was door zijn heer naar Parijs gestuurd, om zich daar een troubadourpak te laten maken door bal-masqué-costumiers van naam. En het vreemde van het geval was, dat Reuben order had gegeven voor twee pakken, die tot in de kleinste bijzon derheden gelijk moesten zijn. Hij was dus weergekeerd met kl^eding voor twee trou badour^. Even voordat het bal beginnen zou, stond de heer des huizes aan het venster van zijn zitkamer, waar niemand dan Reuben mocht binnenkomen, en keek in den tuin van Moss Grange. De lichtjes waren zoo juist ontsto ken en het geheel bood een betooverenden aanblik. Het bal zou niet beginnen voor tien uur; echter was alles in gereedheid Douglas zelve was ook kant en klaar; het masker had hij in de hand*. Het kostuum van den tweeden trabouour lag op een bank waar Reuben Het juist had neergelegd en waar hij nu ook het grove, boerenpak naast legde, dat zijn heer a! bij twee vorige gelegenheden had gedragen. HET MOEDIGE TINNEN SOLDAATJE Vrij bewerkt naar een sprookje van Hans Christiaan Andersen, door Elly van Zon. (Nadruk verboden Alle rechten' voor behouden). Er waren eens 25 tinnen soldaatjes, alle maal broertjes van elkaar, want ze waren allemaal van hetzelfde oude tinnen lepeltje gemaakt. Elk soldaatje had een gewerf op den schouder en keek moedig rechtuit en Douglas wendde zich nu van het venster tot zijn ouden getrouwe en vroeg: Dus je bent volkomen op de hoogte van wat je al zoo te doen zult hebben, Reuben? Daar kunt u van op aan, Sir! Bedenk wel, dat je zeer op je hoede zult moeten zijn! Als je bij toeval in de noodzakelijkheid komt, om te praten, zeg dan maar zoo weinig mogelijk en spreek op zachten toon, zoodat degenen, die in de onmiddellijke omgeving zijn, denken, dat je opzettelijk je stem wat verandert. Een gunstige beschikking van het lot is het al thans, dat je juist van mijn lengte en ge stalte bent. anders zou het plan niet zoo gemakkelijk uitvoerbaar zijn. Niemand zal ooit ecnig onderscheid opmerken tusschen den eigenlijken troubadour dien allen als den gever van het feest beschouwen, en den oncigenlijken in hetzelfde kostuum, als hij de plaats van 'n ander in de balzaal heeft ingenomen. En nu geloof ik. dat het tijd voor mij is, om naar benedfen tc gaan, Ja, sir, het is op slag van tienen, Twee minuten later liep er een trouba dour door de groote balzaal op Moss Gran ge naar de oranjerie, waar hij zich op een makkelijken stoel vlijde, Geen van de gas ten verwachtte, dat hij ontvangen zou wor den door den gastheer. Op de balboekjes, die aan het begin van de balzaal werden uitgereikt, sfond, dat deze vorm voor de gelegenheid achterwege zou blijven, daar immers ook allen incognito waren. Ieder kon vragen degene, met wie hij dansen wil de; een voorstelling was niet* noodig. En zoo zwermden de gasten aan, gekleed in alle mogelijke costuums, romantisch, his torisch of fantastisch. HOOFDSTUK XX. Om tien uur kondigde een luide fanfare van zilveren trompetten de opening van het gemaskerd bal op Moss Grange aan. De troubadour in de oranjerie wachtte tot het orkest de eerste maten speelde van een bekenden en geliefden wals en begaf zich had een roode uniform aan. Het eerste, wat ze in hun nieuwe leven zagen, toen de dek sel van hun doos werd afgenomen, was een jongetje, dat aandachtig naar hen keek en uitriep: „O, kijk eens, wat een aardige sol daatjes!" He jongetje was namelijk jarig en had deze soldaatjes gekregen. Hij haalde ze daarom uit de ddos en zette ze op tafel op. Alle soldaatjes zagen er precies hetzelf de uit, met één uitzondering echter; er s namelijk één soldaatje, dat maar één beed had, terwijl de anderen er allemaal twee hadden. Dat kwam, omdat er niet ge noeg tin was geweest om hem af te maken. Maar toch stond hij stevig op zijn been en je zoudt het haast niet willen gelooven, het was nu juist dit soldaatje, met /ijn eene been, dat beroemd zou worden. Op de ta fel, waar al de 25 soldaatjes opgezet waren, lagen nog een heeleboel andere stukken speelgoed, maar het mooiste ding, dal dade lijk opviel, was een prachtig kasteel van bordpapier. Door de kleine ruitjes kon je heelemaal in de kamers kijken; Buiten stonden kleine boompjes rondom een klein spiegeltje, dat een" meer moest voorstellen, en dat de steenen zwaantjes, die er rond- ommen, weerspiegelde. Maar het mooiste was wel een klein meisje, dat voor de open deur van het bordpapieren kasteel stond. Het meisje was ook van papier gemaakt, maar ze had een jurkje aan van heel dun gaas, een mooi blauw lintje over haar schou ders, bij wijze van sjaal, vastgemaakt met een sphittcrende speld, die wel zoo groot was als haar heele gezicht. Het kleine meis je strekte alle twee haar armen uit, omdat ze een danseresje was, en omdat ze aan het dansen was, was een van haar beenen zoo hoog in de lucht, dat het tinnen soldaatje er niets van kon zien en dacht, dat ze, net als hij, maar een been had, „Dat zou nu precies een vrouw voor mij toen onder de dansende paren» vertrouwen de op zijn intuïtie, die hem wel het jonge meisje zou helpen vinden, flat hij zocht. En niet lang duurde het ook, of hij ont dekte 'n schoonc Titania, 1) aan den ande ren kant van de zaal, die danste .met een vuurrooden Mephistoles, waarin de trou badour onmiddellijk de gedaante herkende van kolonel Machin. Met bitterheid dacht Douglas, dat er ze ker geen costuum was, beter in overeen stemming met het karakter van den dra ger Maar die schoone Elfenkoningin, dat kon niemand anders zijn dan Elaine! Toen de wals met Beëlzebub was afge- loopen, trad de troubadour op Titania toe, boog voor haar en vroeg haar om de eer van den volgenden dans. Hij begeleide haar weg en onder het gaan begon zij: Die kleeding staat u zeer goed trouba dour! Het doet mij genoegen, dat ze in uw smaak valt. Uw Fceëngewaad gaat allen lof te boven. Is het uw eigen idee geweest? Neen, lady Lascelles heeft het be dacht; Nu, dan komt haar alle eer toe Het spijt mij nu haast, dat ik niet geweten heb, wat u dragen zoudt, Waarom? Wel, dan zou ik zeker in de verzoeking zijn gekomen, mij als Oberon te verklee- den; dan pasten we beter bij elkaar. Ik zie u liever zóó. Bovendien: Oberon cn Titania waren het immers niet eens in A Midsummcr Night's dream? Ja, ze waren wel cenigszins verdeeld; maar die twist was toch weer gauw bijgc- legd. Veel liever zou ik in liet gchecj geen twist met u hebben* Wij zijn immers nu zulke goede vrienden? Ja, zooals u zegt: nu. maar toch zal dat niet zoo blijven, na wat ik u vanochtend tc vertellen heb Wat zal ik blij zijn, als die mededee- 1) Titania is volgens de sage, de Ko- lingin der Elfen; haar gemaal was Oberon, /.ijn", dacht hij, „maar ze is natuurlijk veel te deftig; ze woont in een kasteel, en ik heb alleen maar een doos, en daar moeten we dan nog met ons vijfentwintigen in' Nee, dat zou voor haar neen plaatsje zijn! .Maar ik moet toch probeeren kennis met haar te maken!" 's Avonds werden alle andere soldaten in de doos gelegd], maar het eene soldaatje met zijn eene been had zich achter een blok verscholen. IX- kinderen en iedereen in het huis gingen naar bed, want het was nu nacht geworden. Nu was het dus de tijd voor het peelgoed om te spelen. Ze maakten groote pret door bij elkaar op visite te gaan, veld slagen te .houden en danspartijen te geven. De tinnen soldaten liepen op en neer in hun doos, want ze wilden zoo graag met de an deren meespelen, maar ze konden het dek- I niet van de doos afkrijgen. De harlekijn takte allerlei rare sprongen cn het pot lood krabbelde allemaal onzin op een stuk papier. Het speelgoed maakte /.oo'n kabaal, dat de kanarie er wakker van werd en inee begon te doen. De eenigc twee, die geen inger bewogen, waren het tinnen soldaatje n liet danseresje. Zij stond stokstijf als al tijd op haar teenen, met haar armen uit gespreid, en hij stond even stil op zijn eene been en hield zijn oogen strak op haar ge richt. Toen dc klok 12 uur sloeg, vloog het deksel van een klein vierkant houten doosje open en,.... flop! daar sprong het duveltje uit het doosje naar buiten. „Zeg, jij lcelijk tinnen soldaatje!" sprak liet duiveltje uit het doosje, „wil je wel is voor je kijken!" Maar het tinnen sol daatje deed net of hij niets hoorde. „Wacht maar, morgen zal ik je wel krij gen!" riep het duveltje uit liet doosje, en deed het deksel weer dicht. (Wordt vervolgd). ling achter den rug is! En toch kunt u er van op aan, dat, wat u mij nu ook te certellen beeft, dit in het geheel niet can invloed zal zijn op onze vriendschap. AL u de geschiedenis gehoord heeft, dan zult u dit wel anders meenen. - Vertelt u ze mij dan nu, dan zult u de onjuistheid van uw argument onder vinden. - Neen, laat ik tenminste dat noodlottige oogerfblik tot het laatste toe uitstellen. Bo vendien: u heeft nog niet met mij gedanst, Titania. Geeft u mij dezen dans en nog een. als dit tenminste niet te veel ge vraagd is! - Ik geef ze u alle, maar laten wij ons nu gauw onder de dansende paren mengen en niet langer onzen tijd zoo somber verpra ten, over hetgeen toch niet zal plaats heb ben. lntusschen bleven,twee genvaskerden, den troubadour en Titania met groote belang stelling gadeslaan. Een daarvan was een roodc Mephistoles, die met gekruiste ar men. vanuit een soort alkoof, het paar in het oog hield, om te zien, waar zij bleven, als dc dan* uit was; en dc andere Meg Mer- rylies, in haar schilderachtig costuum, mei een rooden zakdoek om. het hoofd gewon den, waar liet zwarte haar verwilderd onder uit hing In dc handen droeg zij een spin rokken met drie kleuren van garen er op, zwart, wit en grij^. als zinnebeeld van de schikgodinnen: Cloto. Lachcsis en Atro- pos. De zigeunerin was steeds om cn bij Mc- phistolcs gebleven, of zij er op vlaste, eens met hem een gesprek tc beginnen. Hij scheen bier echter niet veel voor te voe len, bad ook geen flauw vermoeden, dat het mrs. Wynne was. Hoe die „jonge oude dame" zich vcrmoniu had. daar zou hij in den loop van den avond nog wel eens achterkonvcndie andere twee interesseer den hem meer. (Wordt vervolgd).

De Soester | 1932 | | pagina 4