STEMPELS Belastingkwestie Wij bevelen ons beleefd aan, voor de levering van ALLE MOGELIJKE tegen zeer lage prijzen. Aanbevelend, Y.V.EersteSoester Electr. Drukkerij Waedestraat 7, Soastdijk. Tel. 2062 Plaatselijk Nieuws ic v Soesterberg. T. VAN VLIET Modelslagerij sus willen organiseeren gelieve spoedig hiervan opgave te doen met vermelding van het aantal deelnemers, waar en wanneer de cursus zal kunnen aanvangen en wie de leider van den cursus zal zijn, bij den secre taris van het Utrechtsch Landbouw Genoot schap. Landbouwbeurs te Utrecht. ROOZENDAAL DE „MICHELIN" AANGEKOMEN. Woensdagmorgen 1.1. kwam de bekende Michelin-auto op rails, op het station te Roosendaal, het eerste Nederlandsche sta tion; er bevonden zich zeer veel belang stellenden. Om ruim 10 uur arriveerde de wagen met een kalme vaart en volkomen ge- ruischloos binnen het station en stopte op de middelste lijn tusschen het le en 2e per ron. Nadat' eenige douane-formaliteiten ver vuld waren, werden de vertegenwoordigers der Miehehn-fabrieken namens de directie der Nederlandsche Spoorwegen door Ir. de Kater begroet. De wagen maakt den indruk van een ge wone autobus, zoowel in uiterlijken vorm, als wat de inrichting betreft. Hij loopt op met lucht gevulde banden,met een spanning van 6 atmospheer. De motor wordt met ge wone benzine gedreven. De wagen heeft in totaal een gewicht van 4800 K.G. en kan een snelheid behalen van 150 K.M. per uur. Verschillende rem- en ren-proeven, die op h t stationsemplacement te Roosendaal wer den genomen, verliepen schitterend. Om 10 uur 50 vertrok de wagen over Breda. Tilburg en Den Bosch naar Utrecht. VERSTERKING VAN DE STANDOR GANISATIE VAN DE COOP. AAN KOOP VAN LANDBOUWBENOODIGD- HEDEN BIJ HET CENTRAAL BUR. EEN BOERENBELANG VAN EERSTE ORDE. Niet genoeg kan den boerenstand de noodzakelijkheid onder oogen worden ge bracht, dat de boer zich in zijn organisa tie krachtig aanéénsluit, willen zij nie. onder den voet worden geloopen. Door hun organisatie te steunen, door lidmaat schap kan kracht worden ontwikkeld, die aangewend wordt in het belang van der boerenstand zelve. In het Utrechtsche Landbouw Genoot schap, de neutrale en oudste landbouwor ganisatie in Utrecht, is plaats voor iede- ren boer. Wanneer men bedenkt, dat al wat het U.L.G. doet, in het belang vai. den boerenstand in het algemeen en vooi den Utrechtschen boer in het bijzonder dienen nog veel meer boeren als lid toe U treden. Ofschoon de tijden voor het uitge ven van geld er niet naar zijn wordt he. bedrag der contributie toch ruimschoots vergoed. Met een enkel voorbeeld uit velé is dit aan te toonen. Wanneer men de le zingen, die in de afdeelingen gebouder. worden over zeer actueele onderwerpen als b.v. over de veevoeding en meer der gelijke onderwerpen, bijwoont en hetgeen daar gehoord wordt in eigen bedrijf in toepassing Jjrengt, is zeker in ééne week de contributie al meer dan verdiend. Toe passing van rationeele veevoeding maak' gauw een verschil van, 5 h 10 cent bespa ring per dag en per koe mogelijk. Over een geheelen staltijd btfrekend, maakt die besparing op een geheel bedrijf een flin ke som uit. Op de landbouwcrisisvergadering in Ja nuari j.1. te Utrecht gehouden, door de vereeniging de Landbouwbeurs, waar d< heer J. Weitkamp eene inleiding hield, ver geleek deze spreker de ongeorganiseérde' boeren met parasieten. Zij toch profitee- ren van de vele voordeelen, die de georga- niseerden hebben weten te bereiken èn brengen niet het hunne er toe bij, de or ganisatie waarin zij thuis hooren, te steu nen. Ook de Coöperatieve aankoop, als groot, boerenbelang staat het U.L.G. krachtig voor. Het belang, dat de boer heeft, wan neer hij de beschikking heeft over een zeer financieel krachtige centrale organi satie als het Centraal Bureau, is groot daar deze organisatie steeds paraat is om de belangen van den verbruiker-boer var landbouwbenoodigdheden, krachtig voor tc staan bij door den handel gevormde trusts en cartels. Dit is onlangs weer onom- stootelijk gebleken bij den verkoop vai kalksalpeter. De verkoop n.1. van kalksalpeter var de Duitsche en Noorsche producten is in handen \ran het Duitsche stjkstof syn dicaat, waarbij de M. E. K.O.G. te fj- muiden. die dit product ook maakt, ver bonden is, welke laatste een eigen ver koop-organisatie heeft. Als importeurs tre den nog op het Centraal Bureau en d» firma van der Eist en Matthes. Op 25 Februari j.1. ontvingen deze im porteurs bericht van hét Duitsche stik stof-syndicaat, dat bij nieuwe aankooper, van kalksalpeter 5 pCt. meer kon worder ontvangen. Daar het Centraal Bureau ze verlaging onbillijk achtte tegenover de vroegere afnemers in dit seizoen, drong het er op aan, dat deze reductie ook zou gelden voor de reeds geleverde partijen Deze actie werd met succes bekroond of schoon het aanvankelijk in de bedoeling lag van de verkoopsvereenigingen van de producenten van de kalksalpeter om en kel voor de aankoopen gedaan na 25 Fe bruari een reductie van 5 pCt. toe tf staan. Een bewijs, dat met de machtige or ganisatie het Centraal Bureau rekening gehouden wordt. Het Centraal bureau heeft direct bekend gemaakt, dat over de sinds September 1931 gekochte partijen kalksalpter eene verlaging van 30 cent per 100 K.G. in uitzicht wordt gesteld. Of de andere importeurs ook tot deze reductie overgegaan zijn, staat nog te bezien, althans is ons dit van geen hande laar bekend. Voor de aankoopvereenigingen, welke nog niet bij het Centraal Bureau aan gesloten zijn en voor die vereenigingen, die dit we', zijn. doch het met den band van het C.B. nog niet zoo nauw nemen, dat zij alles of grootendeels van hun centrale aankoop- vereeniging betrekken, dient bovenstaande wat betreft, de kalksalpeter eene aanwij-f zing lemqpr termijn- de Ceayale aanko^pver- eeniging sleunèn. Het Centraal Bureau werkt in het belang van den boer en slechts door eendrachtige samenwerking kan ook hier de grootste kracht werden ontplooid ten voordeele van den boerenstand. Rapport van de Onderwijscommissie uit het hoofdbestuur van den Vrij heidsbond betreffende het wetsontwerp Lager Onderwijs. Bovengenoemd rapport is verschenen. Het is te uitgebreid om in een dagblad in zijn geheel te worden opgenomen. Toch is het belangrijk genoeg om er ten resumé van te geven, opdat men weet, 'wat deze commissie wenscht op het ge bied van ons lager onderwijs. l'it het rapport blijkt dan, dat de com missie een ongewijzigd aannemen van het door Minister Terpstra ingediend wets ontwerp schadelijk acht voor het onder wijs, vooral op het plattelmul, (uniforme leerlingenschaal). Evenwel zijn de rapporteurs overtuigd, dat de uitgaven voor ons onderwijs te hoog zijn en dat er" dus op bezuinigd moet worden. Zij meenen, dat dit vooral kan worden verkregen door een vermindering van he'. aantal kleine scholen, door concentratie van 2 of meer kleine-tot één groote school (ook over gemeentelijke grenzen -heen"). Om hiertoe te komen, geeft de commis sie in overweging om voortaan alleen scholen met 3 of meer leerkrachten (zoo wel openbare als bijzondere) te subsidiee ren. Uleen in bijzondere gevallen zou hiervan kunnen worden afgeweken. Dit zou het aantal scholen natuurlijk met honderden doen verminderen (1 Jan. wa ren er 297 openbare en 55 bijz. scholen voor gewoon Lager Onderwijs met 1 leer kracht en 729 openbare en 622 bijz. scho len met 2 leerkrachten en voor het U.L.O. in 't geheel 16 met één en 202 scholen met 2 leerkrachten), wat een belangrijke besparing zou geven, zoowel voor de ge meenten als voor het Kijk. Natuurlijk moet dan art. 19 der Wet op het L.O. worden gewijzigd of vervallen. De -belangrijkste wenschep, in het rap port genoemd, zijn verder: Het Ts niet wénschefijk, déCwaarborgsom voor de stichting van bijzondere scholen met minder dan 150 leerlingen te verhoo- gen en daarentegen de „verklaring" te ioen vervallen. Herstel der oude M.U.L.O.-scholen kan genade vinden in de oogen der commis sie. mits er strenge bepalingen tegen het oplichten van schijn-U.L.O.-schooltjes worden opgenomen in de wet. Aan de positie van het hoofd der school dient meer aandacht te worden gewijcj en daarom kan ze zich vereenigen niet het voorstel om den gemeentebesturen Vrijheid te geven het ambulantisme weer in te voeren. Zij acht het jammer, dat de invoering van de opleiding der onderwijzers, zooals die in de wet 1920 was geprojecteerd, nie- kan plaats hebben, ofschoon ze overtuigt" is, dat deze thans op finantieele bezwaren stuit. Het groote aantal bijzondere kweekscho len dient te worden verminderd, door con centratie van dicht bij elkaar gelegen in richtingen en het Tuinier verstrekken var toelagen aan kweekscholen voor reis- en verblijfkosten. De commissie stelt dc vraag, of het rijksschooltoezicht wel vol doenden invloed heeft bij het bijzonder onderwijs (b.v. inzake benoeming van per soneel). Uit de toelichting blijkt, dat zi rlie vraag in ontkennenden zin beantwoord Het onderwijs in handenarbeid wordt zoo spoedig mogelijk verplichtend gesteld eenvoudige huishoudkunde voor 3e meis jes dient als facultatief vak in art. 2 dei wet te worden opgenomen, terwijl de com missie het betreurt, dat de termijn voor verplichte invoering van lich. oefening uit het onderwerp is weggenomen. Enkele leden der commissie wenschen het instituut „kweekeling met aktfö", in dt wet opgenomen te zien, zonder de beper kende bepalingen van 'thans. Met verschil lende voorstellen van den Minister, zoo als b.v. het herstei van het onderwijs in een vreemde taalvóór het 7de leerjaar, de mogelijkheid van invoering van getem perd ambulantisme, en enkele andere, gaat de commissie aceoord: ze acht ze een ver betering van de thans geldende bepalingen Eén lid heeft zich met het rapport nie'. kunnen verenigen, voornamelijk om het feit dat er z.i. niet genoeg gelet is op he' bepaalde in art. 192 der grondwet, dat n.1. voor elke gemeente gelegenheid moét blij ven bestaan tot het ontvangen van open baar onderwijs. Ik vermoed dat dit rapport van meer dan één zijde wel bestrijding zal vinden. Correspondentie deze rubriek betreffende rechtstreeks te zenden aan de Directie van de N.V. Accountantskantoor „Nederlandsch Bureau voor Adviezen", gevestigd te Haar lem, Houtplein I7r. Bij vragen lezers hebben het recht tot het inwinnen van kosteloos advies in be lastingzaken en aangelegenheden van boek- houdkundigen aard postzegel voor ant woord bijvoegen. HET INVULLEN VAN HET AANGIFTEBILJET. WENKEN EN RAADGEVINGEN Nog eens: Geheel eigener beweging ver beterde aangiften. Aan het slot van ons vo rig artikel spoorden wij aan tot het doen vart ten eigener beweging verbaterdé aangif te. wanneer daarvoor reden is. Moge dit advies zijn opgevolgd. Eerlijkheid duurt ook:in het stuk van belastingen het langst, Wat haalt men zich wel op de hals, wan neer men niet alles aangeeft. Wat een houden en keeren". Wat een leven in voortdurenden angst. Steeds bang, dat men zich vastpraat. Welk een rustig idee is het niet te weten, dat alles is aangegeven. Dc-n Inspecteur recht in de oogen te kun nen zien. Daarom: Ontlast uw geweten. Doe eigener beweging een verbeterde aan gifte. Bronnen van inkomen Aangegeven moet worden het inkomen van alle bronnen van inkomen. Wat een bron van inkomen is, zal zonder meer wel duidelijk zijn. Het land. dat men verhuurt, is een bron van inkomen. Het kapitaaltje, dat op bankre kening staat, eveneens. Zoo ookHet geld in effecten belegd" (ieder effect is eén bron van inkomen), het geld aan derden uitgeleend met of zonder hypothe cair verband de dienstbetrekking voor den vasten arbeider, de arbeid voor den lossen arbeider (voor den vasten arbei der ontstaat telkens een nieuwe bron van inkomen, zoodra hij van werknemer verwisselt voor den lossen arbeider niet), de overeenkomst van lijfrente enz. enz. Bronnen van inkomen op 1 Mei bestaan de. Men behoeft slecht aan te geven het in komen uit op 1 Mei bestaande bronnen van inkomen. Dat heteekent dus, dat, wan neer #en bron van inkomen vóó^ 1 Mei ophield te bestaan, met het inkomen uit deze bron geen rekening behoeft te wor den gehouden. MetLeen enkel voorbeeld willen wij een en ander even nader toe lichten. Iemand'heeft een smederij. Hij verdient: in deze smederij per jaar f 3.000 netto. Hij wil rentenieren en verhuurt op 1 April zijn smederij met woning aan zijn beide zoons, die samen de zaak van hun vader zullen voortzetten voor f 1.000.— per jaar. Op 1 Mei- is de bron van inko men, „smederij" vervallen. Zij bestaat niet meer. Inkomen uit deze bron van in komen behoeft niet te worden aangege ven. Er moet rekening worden gehouden met de nieuwe bron van iÜkomen, die f 1.000.— bruto opbrengt. Tweeërlei soort bronnen van inkomen, Er bestaan twee soorten van bronnen van inkomen, namelijk de bronnen van inko men, <fie op 1 Mei reeds langer dan een kalenderjaar hebben bestaan en b. bron nen van-inkomen waarmede -dit niet hel geval is. Voor iemand, die enkele maan den geleden een nieuwe betrekking aan vaardde, bestaat op 1 Mei de bron van inkomen korter dan een kalenderjaar. L>i1 is dan een nieuwe bron van inkomen. Oud is een bron van inkomen, wanneer zij reeds bestond bij den aanvang van het vorige kalenderjaar. Waarom deze onderscheinding. Wij ma ken: deze onderscheiding met een bepaald oogmerk. Van beide soorten bronnen van nikomen moet het inkomen worden aange geven. De vraag is echter welk inkomen. Iemand is op 1 April in een betrekking gekomen op een slaris van f 250.per maand. Wat moei hij nu aangeven op 'i Mei d.a.v. Wellicht zall men antwoorden f250. De man heeft immers nog maar een maand salaris genoten. Hoe logisch het antwoord ook moge schijnen, toch is het fout. Aangegeven moet worden f3.000. Bij bronnen van inkomen na melijk, die langer dan een kalenderjaar bestaan wordt opgegeven de netto op brengst van het verloopen kalenderjaar. Bestaan de bronnen korter dan een kalen derjaar dan' wordt opgegeven de naar den toestand op l Meigeschatte jaarop brengst.' Welke gedachtengang aan de wettelijke bepaling ten grondslag ligt. Zooals de lezer zal weten, loopt het belastingjaar van 1 Mei1 Mei. De lezer zal ook weten, dat de Inkomstenbelasting gerekend wordt tot de belastingen naar draagkracht. Die draagkracht moet dus worden gemeten. De wet wil belastingplichtigen aanslaan naar het inkomen, dat zij van 1 Mei1 Mei zullen genieten. Wij zeggen „zullen ge nieten", want op 1 Mei dus bij den aanvang van het belastingjaar - is nog niet bekend welk inkomen men vanaf 1 Mei1 Mei zal hebben. Nu wordt uitge gaan van de veronderstelling, dat de bij den aanvang van het belastingjaar be staande bronnen van inkomen zullen blij ven bestaan tot volgend jaar 1 Mei. Verder wordt uitgegaan van de fic tie meer dan een fictie is het niet dat bronnen van inkomen, die reeds een vol kalenderjaar hebben bestaan, van 1 Mei— 1 Mei netto hetzelfde zullen opbren gen als gedurende het laatst verloopen kalenderjaar. Maar hoe dan met de bron nen van inkomen die niet nog een vol kalenderjaar bestonden? Het inkomen.die niet nog een vol kalenderjaar bestonden? Het inkomen uit deze brófthen wordt op het jaarlijksche bedrag geschat. Bij de schatting behoort echter uitsluitend re^ kening te worden gehouden met den toe stand op 1 Mei van het belastingjaar. FILMAVOND De Afdeeling Soest van de Bijzondere Vrijwillige Landstorm houdt op Donderdag 12 Mei a.s. een film- en lichtbeeldenavond, de* nam. half acht in de concertzaal van ho tel Eemland alhier. VEREEN. VOLKENBOND EN VREDE. Vrijdagavond te 8 uur hield genoemde vereeniging in Religie en Kunst een sa menkomst met het doel hier een afdeeling op te richten. De praeses Ds. B. Alkema, opende de samenkomst en was tevreden over de opkomst, al had hij graag de zaal geheel gevuld gezien. Met de bestaande verei i.iv ing van „Kerk en Vrede" kon spr. zich om de bekende redenen niet vereeni gen. Spreker bracht in het midden dat door omstandigheden deze bijeenkomst steeds was verschoven. Nu i$ er nog niet veel vrucht gezien op alle voorbereiding, maar hoe minder vrucht hoe grooter de belang stelling, om mede te willen werken aan den waren vrede. De gereformeerden verdedigen den oorlog niet, zij betuigen dat zij mede arbeiden om haar te bestrijden, maar niet met alle middelen die men daartoe- wil ge bruiken. Daarop geeft spreker het woord aan den heer v. d. Mandere, algemeen se. cretaris van de vereeniging „Volkenbond en Vrede" die bij het beluisteren der stemmen over den Volkenbond en haar arbeid dezelf de gedachten "had, als oor wijlen Justus van Maurik was. beluisterd in zijn schets „Muziekkerrnis". De Volkenbond is wat de leden er van maken en gevoelen voor recht. De Volkenbond doet en wil veel doen, haar groote doel i« te trachten in den chaos die er oiu de geheele wereld is. orde te schep pen. Maar daarvoor moeten de geesten eerst worden wakker geschud, Haar taak ligt op politiek en maatschappelijk terrein, zij arbeid aan ontwapening en veiligheid, en zoekt naar wegen om daartoe te komen. Na deze uiteenzetting volgde de film van „ge weld tot recht" waarin wordt getoond hoe voorheen oorlog werd gespeeld en hoe het er van 1914—1918 uitzag, om tenslotte te komen tot het meer practische werk van den Volkenbond, zoodat het gesprokene door het beeld werd verduidelijkt. Als ge heel was het een prachtig stuk propaganda- materieel voor den vrede. De hr. Broekveld uit Baarn verzorgde op sublieme wijze de muzikale begeleiding. De heer H. Nieuveen van Dijkum verzorgde geheel belangeloos de projectie. HEROPENING VERKEERSHUIS. Naar wij vernemen zaf vanaf heden het Verkeeishuis der WV „Soest Vooruit" we. derom opengesteld worden voor het publiek in perceel van Weedestraat 4. Telefoon 2325 in de onmiddellijke nabijheid van het Sta tion Soestdijk. Kantooruren van tot October van 9 tot 12% en van 1 tot 4% en van October tot Mei van 10 tot 14 uur. NED. HERV. KERK Ds. B. Tuinstra te Soesterberg heeft be dankt voor het beroep naar Krimpen a/d IJssel. DAMMEN De oplettende lezer zal bemerkt hebben, dat in het verslag betreffende de simul- taan-seance van B. Springer, enkele namen ontbiaken. Remise speelden nog de volgen de heeren: A. Benning; J. van Soelen en H. A. Staal allen te Baarn. DANSKAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND Voor Amateurs. Naar wij vernemen, is onze bekende dans- leeraar Johnny Hopman uit Zeist aange zocht om op den 2en Pinksterdag als Jury lid te Utrecht zitting te nemen, voor het aldaar te houden Danskampioenschap van Nederland. RIJKSTELEFOON Nieuwe aansluitingen 121 Qarles van Ufford, Jhr. H. L., Nas- saulaan 58. 2320 Schepel J. H., Handelsonderneming. Hanywel, Stationsweg 8. 734 Ti en hoven, Mw. Mr. H. W. van, An na Paulownalaan 6. 232 Taxionderneming, G, Aartsen. Ama- lialaan 14. 2364 M.onas S. L„ Boekhandel. van Wee destraat 61. 806 Weyland, HBW lid Ned. Unie, Ac countants, Nw. Domlaan 1. 752 Diters J. Lood en zinkwerker, Brink straat 4a. 2325 V.V.V. Soest Vooruit, van Weede straat 4. BROCHURE. Eenigen tijd geleden ontvingen wij eene brochure, getiteld: „Astrologie, bijgeloof of wetenschap?" door C. van Es. Zij bevat eene bespreking van de Astrolo gie, als wetenschap, en van de mogelijkheid dat ze een bijgeloof is. Het is een keurig boekje, dat tegen den prijs van f 0.40 ver krijgbaar is. Epne beoordeeling van deze bespreking kunnen wij niet geven. DIERENBESCHERMING. Aan komen loopen langharige herder, reu, hoofdkleur donker grijs-bruin, lange staart. Inspecteur Dierenbescherming, Ko- lonieweg 13, Soest. OPENBARE VERKOOPING. Dinsdagmorgen te 11 uur werd door Notaris A. O. Dammers in het Stationskof fiehuis te Soest publiek verkocht wegens sterfgeval: A. De Villa genaamd „Malva Hoeve" met erf en tuin, schuur etc. aan de Bosstraat No. 2. alhier, groot 29,74 A. Kooper den heer J. Rijke, Soest voor f 8800. B. Een woonhuis'met schuur en grond, aan den Schoutenkampweg No. 3 te Soest, groot 12.25 A. Opgehouden voor f 2700. SOESTER TURNCLUB. De damesafdeeling van de Soester turn- club, directeur de heer J. van der Linden te Amersfoort, verwierf op den Donderdag gehouden turn wedstrijd te Utrecht een 3en prijs. VERBETERING SOESTERBERGSCHE- STRAAT, NIEUWEWEG EN BEUKENLAAN. De laag*te inschrijver bij de gehouden aanbesteding voor de verbetering van de Soesterbergschestraat va'n at de Eikenlaan tot Soestduinen en van den Nieuwe weg en Beukenlaan, hetzij door teerslakken, as- phaltbeton, beton of klinkers was de „We genbouw" te Den Haag. De gunning zal volgen* hel bestek over twee maanden plaats hebben GEVONDEN VOORWERPEN. Een rose ketting. Een Duitsche herdershond. FAMILIETWIST. Maandag is de politic ter assistentie ge roepen bij de familie van K., waar schoon dochter en dochter een heftige woordenwis seling hadden, die gepaard ging met het uiten van allerlei liefelijke benamingen Nadat de po.itie tot kalmte had aangemaand en de rust ten slotte wat was wedergekeerd, werd besloten een klacht te zullen indienen MISHANDELING. 1 wee personen uit Soest, die Zondag evenals zoo vele anderen de motorraces te Hilversum bezochten, werden aldaar hand gemeen. Bij de politie alhier werd later van deze mishandeling aangifte gedaan met tot gevolg, dat tegen B. proces-verbaal zal worden opgemaakt. NOG EEN MISHANDELING. In de afgeloopen week werd door van D. uit Soest aangifte gedaan, dat hij mishandeld was geworden nabij het café van G. te Soestdijk. Tegen den verdachte hiervan, eveneens een van D. uit Hilversum, is pro ces-verbaal opgemaakt. Crisis-Comilé. I)e netto-opbrengst van den tweeden Crisis-avond bedraagt f 131.66. Hierbij is een gift van f 10. - inbegrepen. VsikweJslrijL Bij den onlangs gehouden vakwedstrijd voor bakker* te Amsterdam, behaalde de neer G. van Asselt van Soesterberg een 2den prijs met een gedecoreerde taart. Het aantal inzendingen bedroeg 183. Schaakclub. De nog zeer jeugdige alhier bestaande schaakclub kreeg kort geleden bezoek van een 7-tal Utrechtenaren voor het houden van een vriendschappelijken wedstrijd. De voorzitter de heer Raat, sprak een woord van welkom. De uitslag van den wedstrijd wees uit dat de meeste spellen door de gasten gewonnen werden, terwijl de H.H. Dippel, v. d. Lelie, Raat en Stemerdin^ een spel wonnen en de heer Ahaus, a'Ilen van hier, remise speelden. ATHLETIEKWEDSTRIJDEN. Bij de dezer dagen door de Baarnsche Athletiekclub te Baarn uitgeschreven Pro vinciale wedstrijden voor dames en heeren, behaalde onze plaatsgenoot de heer J. Groo- tewal van TOV te Zeist den eersten prijs in de afdeeling Hard'.oopen heeren, 100 Meter, klasse B. In de afdeeling Ver springen Heeren, klasse B. de tweede prijs met 6.22 Meter. „SOESTERBERG" HOUDT RECEPTIE In verband met het 10-jarig bestaan van do Voetbal- en Athletiekvereeniging Soes terberg, werd door het bestuur van voor noemde vereeniging op Zaterdag 7 Mei van vier uur tot half zes 's namiddags receptie gehouden in de kleine zaal van Huis ten Halve alhier, waarbij ook leden der ver eeniging en van de Feest-Commissie tegen woordig waren. Fraaie bloemstukken door vele schenkers aangeboden, werden allengs binnengedra gen en aan een der wanden opgesteld, waar zij weldra een k'leinen bloementuin vorm den. Er was zeer veel belangstelling voor deze receptie. Vermelden wij eerst de schrifte lijke felicitaties Tan het Gemeentebestuur van Soest, Wethouder Van Duren, W ZNC, Utr. VV UW, EAC, Scheidsrechter F. van de Arend. J. W. van Hattum en C. van OPGERICHT 1899 BOSCHSTRAAT 9 - BAARN ALLEEN EERSTE KWALITEITEN I TELFF. 330 POSTGIRO 146487 Hattumvan de Mark, VV Minerva, VV Brederodes, Sportleven, W Hilversum en VV Amf. Boys. In een haast onafgebroken reeks en mee- rendeels onder aanbieding eener bloemen hulde werden mondelinge felicitaties tot het Bestuur gericht. Zoo gaven de hierna volgende personen en vereenigingen, verte genwoordigd door een of meer afgevaardig den. van hun belangstelling blijk: Kapitein Steup. Eere-voorzitter, Quick (A.), AVV Amsvorde, Soesterbe/gsch gemend Koor, V. en A. Zeist, AGAVS, SVDU (de heer Smorenburg), UPAB (de heer Walsmit), Soesterberg's Bloei, Holland (de heer van Oosterom), Stichtsche Boys. UPVB, BVC, Sancta Caecilia van Sopsterberg, muziek- vereeniging St. Jozeph, de heer G. Grootc- wal, Tooneelvereeniging De B^rgspelers, de Soesterbergsche Kegelclub, de heer van Zutphen, de heer Nooder Jr de heer in t Hout. Als merkwaardigheid en bewijs van mee leven noemen wij van de geschenken een

De Soester | 1932 | | pagina 2