2e BLAD lad. venenia BERG" ting L00 EMING deren MDEN wijn. 2009 at ?jr ai ai li 3)1 ar ai ai Bekendmakingen. Officieel. Plaatselijk Nieuws Dames-en Heerenkleeding naar maat. Soesterberg. Burgerlijke Stand Predikbeurten. Sport. Ingezonden. behoorende bij ,.DE SOES TER van Zaterdag 14 Mei 1932, No. 39 or de UTRECHT AA RN /orden vergoed p. DRIJS van fl. elprijs f 1 50 orijs van 11. ilprijs 11.65 r\> 3» 3f 3» 3)S 3)1 3)1 ai ar ai ar ar ar ar ar ar t terug lend. lefoon 2086 jon 2290 rie en ook zij uit. Ze trad ong: aan! Ik ben :g zij. Ik zie lij ook liever landacht had llijke omge- >ben, dat de lad, toen hij >r de balzaal lar minuten, i gewandeld rdwenen. ij de rivier ogen hoofd, erbij-treden- ïet dan ook komen, egemoet en en van den de gevvich- ken u wel s vertellen, ar bleef in ^las Achym lde briefjes taal werden loofd heeft, lord Jasper liotheek op ilf uur. Dus het andere Of dit nu ten komen, zal je den n zult voor vervolgd. drankwet. Burgemeester en Wethouders van Soest brengen ter openbare kennis, dat op 9 Mei 1932 bij hen is ingekomen een verzoekschrilt van F J Okhuysen, van beroep hotelhou der wonende te Soest om tapvergunning in 'de navolgende localiteit: voormahgen banketbakkerswinkel van het perceel, kada straal bekend alhier in sectie A. No. 1790, plaatselijk gemerkt No. 32 en gelegen aan de Burg, Grothestraat aldaar. Binnen twee weken na de dagteekening dezer bekendmaking kan ieder tegen het verleenen van deze vergunning schriftelijk bezwaren bij Burgemeester en Wethouders inbrengen. Soest, 10 Mei 1932. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Burgemeester, G. Deketh. De Secretaris, J. Bavenburg. OPENBARE KENNISGEVING. Burgemeester en Wethouders der ge meente Soest brengen bij dezen ter openba re kennis, dat de rekening van het gemeen telijk grondbedrijf over het dienstjaar 1927 op heden door hen aan den Raad der ge meente is aangeboden, vooy een ieder ter secretarie der gemeente ter lezing is ne- dergelegd en in afschrift tegen betaling der kosten algemeen is verkrijgbaar gesteld. Soest, 11 Mei iy32. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Burgemeester, G. Deketh. De Secretaris, J. Batenburg. DAMMEN. Dinsdag j.1. had Soest een 9-tal spelers van de damclub H.D.G. uit Hilversum op bezoek, tot het spelen van een vriend-schap- pelijken wedstrijd. H.D.G. kwam vrij sterk uit, doch kon het niet tot een overwinning brengen. De kans op een 108 nederlaag zou zelfs groot geweest zijn, indien niet 3 partijen wegens het late uur remise waren gegeven. De partij n.1. van P. Floor stond zeer gun stig voor Soest, zoodat winst verwacht had mogen worden. Thans werd de uitslag 99 als volgt: Ch. Bakker en S. de Zoete gewonnen, re mise speelden H. Bakker, H. Bakker Jr., D. Waal, P. Floor. J. ter Haar. Een over de geheele linie sterk gespeelcfên wedstrijd. GESLOTEN. Het postagentschap Soest—Zuid, Soester- bergschestraat is met ingang van 7 dezer des Zaterdags om 15 uur voor alle post zaken gesloten. MUZIEK CONCOURS SOESTER HARMONIE Met verwijzing naar de advertentie, ge plaatst in dit blad van bovengenomde ver- eeniging, kunnen wij met genoegen con- stateeren, dat het voornemen van het Be stuur der Harmonie om na afloop van het Muziek Concours te sluiten met Groot Vuurwerk, thans officieel is vastgesteld en indien de weersomstandigheden mogen me dewerken. zal dit een waardig slot worden van het Groot Nationaal Concours. Tevens kunnen wij nog melden, dat de a.s. 2e Pinksterdag, wat betreft de deelname van Muziekcorpsen schitterend belooft te worden, aangezien de corpsen uit de hoog- A-fdeelingen elkander zullen bekampen. Dok onze zuster Vereeniging, Harmonie Crescendo uit Baarn is aanwezig. ogen wij hierbij nog even onze Soes- tenaren er op attent maken dat het Vuur- wer u\ gaat uits.uiteiyi van onze Soester Harmonie, dit om verwarring te voorkomen. Rest ons te w„zen op de zeer billijke entreeprijzen, zoo verwachten wij dat de opkomst onzer burgers groot zal zijn. laat uw Zomeicostuum maken bij OVERHEMDEN NAAR MAAT. F.C. Kuyierstr. 10 Tel. 2169 blauwe. De jongen van deze dieren zullen aan de leden worden verkocht. Ook zal men trachten eer keuring te krijgen van pluimvee op legcapaciteit, naar uiterlijke kenmerken. VERVROEGDE SLUITING POST AGENTSCHAP SOEST—ZUID. Het postagentschap Soest-Zuid, Soester- bergschestraat (kantoorhouder de heer Ni'.s- son) zal des Zaterdags om drie uur voor al le postzaken gesloten zijn. REQUEST. aan den gemeenteraad van de gezamenlij ke arbeider-organisaties. Soest, 10 Mei 1932. Aan den Raad der Gemeente Soest. Edelachtbare Heeren, Ondergeteekenden, vertegenwoordigende de drie Centrale Arbeiders-Organisaties te dezer plaatse, verzoeken Uw College met den meesten ernst, de werken tot verbete ring van de BeukenlaanNieuweweg en Soesterbergschestraat, niet te gunnen aan één der inschijvers van de 29 April 1.1. te dezer zake gehouden aanbesteding, maar te willen besluiten, dat deze werken wor den uitgevoerd in eigen beheer. Namens alle georganiseerde arbeiders, te Soest. Voor den Modernen Besturenbond (w.g.) W. van Eek, Voorzitter. P. de Haan, Secretaris. Voor de R.K. Standorganisaties. J. H. Hom. Voorzitter, v. Breukelen, Secretaris. Voor den Chr. Besturenbond. P. G. Zonneveld, Voorzitter. A. G. den Besten, Secretaris. TOELICHTING, behoorende bij het verzoek aan den Raad der Gemeente Soest. Het zou van ons als bestuurders der ge zamenlijke georganiseerde arbeiders te de zer plaatse een grove fout zijn, indien wij in deze zeer belangrijke zaak. onze meening niet aan Uwe College mededeelden. Zooals U bekend isi. zijn alle georgani seerde arbeiders op 30 April 1.1'. uit hun werkloozenkassen uitgetrokken. Dat wil dus zeggen, dat weer een groot aantal valide arbeiders, zich tot het Burger lijk Armbestuur wenden moest, om de al lereerste levensbehoefte aan hunne gezin nen te kunnen verstrekken. Dit aangewezen zijn op het Burgerlijk Armbstuur is al demoraliseerend. Waar nu straks nagenoeg alle werk voor gewoon onderhoud in de gemeente verricht zal zijn, zal men, om de menschen werk te geven-, hen zoodanig werk moeten laten doen, dat even goed kan nagelaten worden. Zulk werken is niet minder demoralisee rend. Want zeker geen Uwer, zal dat soort werk een aangename bezigheid durven noe men. Nu is er uitkomst. Uw College heeft den moed gehad, in beginsel te besluiten, tot verbetering van de BeukenlaanNieuweweg en Soester bergschestraat. Het hebbe nu ook den moed en het ge zond sociaal inzicht, om deze werken uit te voeren in eigen beheer.,. Desnoods met aanschaffing van enkele noodzakelijke gereedschappen. De Technische Dienst der Gemeente is zeer zeker voor zulk werk berekend. Dit is dus ook in het voordeel van ons verzoek, Als nu een groot aannemer dat werk uit voert, zullen er, ondanks de bepalingen in het bestek, dat 90 der te werk gestelde arbeiders, inwoners van Soest moeten zijn, slechts een minimum aantal voor plaatsing in aanmerking komen, En nu ontveinzèn we ons niet. dat bij uitvoeringen in eigen beheer, de kostprijs der wegen bovengenoemd, hooger zijn zal maar wij vertrouwen,, dat Uw College ook bedenken zal dat bij uitvoering door een groot aannemer, groote bedragen ter be schikking van het Burgerlijk Armbestuur zullen moeten gesteld worden. Wij voor ons zouden niet gaarne zeggen dat de laatste wijze van handelen, finan- tieel voordeeliger voor de gemeente is, dan in eigen beheer het werk uitvoeren voor een hooger bedrag, dan waarvoor enkele aannemers inschreven. Daar komt nog bij, dat het moreel, voor valide arbeiders van groote beteekenis is; dat zij behoorlijk loonend werk hebben. Maar ook de winkelstand hier, heeft meer profijt van een arbeidersbevolking, welke een dragelijk loon verdiend, dan van een massa armlastige arbeiders. Daarom doen we aan het eind van deze toelichting nogmaals een ernstig beroep op Uw College, om het werk hier in Soest te houden, en uit te voeren onder eigen be heer. En we vertrouwen, dat Uw beslissing in dezen geest zijn zal. Voor den Modernen Besturenbond, (w.g.) W- van Eek, Voorzitter. P. de Haan, Secretaris. Voor de R.K. Standorganisaties, J. H. Hom, Voorzitter- v. Breukelen, Secretaris Voor den Chr- Besturenbond, P. C. Zonneveld, Voorzitter. A. G. den Besten, Secretaris. BOND BIJZ. VRIJWILLIG LAND STORM PLUIM VEE VEREENIGING Deze vereeniging vergaderde in het café .,de Gouden Ploeg". Na opening door den voorzitter, den heer Beetsma, en lezing van de notulen door de secretaresse, mevr. Dral, deelde de voor zitter mede, dat de heer Ten Raa wegens drukke werkzaamheden bedankt heeft als penningmeester en als zoodanig is aange wezen de heer Wragge. Het bestuur stelt voor dezen zomer een excursie te maken naar Zeist om daar ko nijnenfokkerijen te bezichtigen. Dit voorstel werd aangenomen, ook een voorstel tot het maken van een uitstapje naar Artis. Door de vereeniging zal hier voor ten hoogste f 40 worden beschikbaar gesteld tot een maximum bedrag van f 1. Per persoon. Door de vereeniging zulien worden aan- gekocht twee Weeners, een witte en een De leden der afdeeling Soest waren Don derdagavond bijeen in de groote zaal van Kernland, die aardig bezet was. Onder de aanwezigen merkten wij o.m. op Majoor f/T, Comm- N.H.W., Mr. Geldorp Mcddens, secretaris gewestelijk bestuur, Kapitein Wüst. gep. kap. van Beek, de gemeenteraadsleden de Bruyn en Enden dijk, het oud-raadslid Doorman, hoofden van scholen e.a. Toen allen hadden plaats genomen, nam de afd^commandant Lt. W. v. d. Wijngaart het woord, cn riep allen een hartelijk welkom toe op dezen propa- ganda-avond die wel wat laat is begonnen; de reden daarvan is eerstens dat de Soester ingezetenen aan het professorale kwartier tje vasthouden, tweedens dat het in de zaal te licht was voor de projectie. Een bijzon der woord van welkom roept spreker toe aan de autoriteiten die steeds de vergade ringen bijwonen en de ^B.V.L. een warm hart toedragen. Daarop stelt spreker de doelstelling voor oogen het corps is name lijk opgericht om in tijden van omwenteling of revolutie, wanneer andere corpsen, als de Kon. Marechaussée's en Militaire politie andere diensten verrichten, 't werk daarvan over te nemen en goed en have der burgers te beschermen. Het corps streeft geen poli tieke richting na, en dat het niet overbodig is blijkt uit de jaren 1918. De linksche par tijen wilden BVL laten verdwijnen, maar daar zit een zekere drijfveer achter, door valsche voorlichting. Spreker gaat daarop ,nog de crisis en malaise na en vraagt of haar oorzaak niet ligt bij ieder persoonlijk en wij daarom moeten strijden dit eerst met ons zelf recht te maken. De BVL telt over het geheele land 73000 leden, de afd. Soest slechts 76, dit getal moet verdubbeld worden, zegt spreker Ook zit de afdeeling wat de finantiën betreft, in de put, ook daarvoor vraagt zij steun. Na op deze opening gezongen te hebben het Wilhel mus van Nassauen, werd door den heer Nieveen van Dijkum alhier, allereerst ge toond de Kon. familie, en daarop een serie lichtbeelden naaF authentieke gegevens uit Sovjet Rusland, ijverig toegelicht door den heer Nieveen, die reeds gedurende 15 jaar alle verrichtingen der Bolsjewisten in Rusland op den voet volgt. Wat getoond werd deed de haren ten berge rijzen. De menschen daar in Rusland die de nieuwe irreur aanpakken om de „bevrijde" Mij. bin- len te gaan, staaiT beneden 't dier; de gruwe- ijke afslachting is beestachtig, en dit alles wordt getolereerd door de Sovjet, waar van het hoofd is Stahlin, de nieuKve God, zooals hij zich noemt. Spreker waarschuwt met klem om vooral een sterk front te vormen van arbeiders en werknemers, fa brikanten en winkeliers, maar bovenal dat elkeen tracht de muren en muurtjes, opge trokken rondom het zoogenaamde Chris tendom omver te halen, en daarover elkaar de broederhand te reiken, want alleen op een sterk Christelijk blok loopt de commu nist zich te pletter. Het tweede 5-jarenplan in Rusland heeft alleen de bedoeling alle godsdienst en ook haar aanhangers uit t„ roeien en te vermoor den. Godsdienst word nog erger geacht dan opium, pest of cholera. Spreker zegt in zijn gloedvolle rede, dat men onder alle lagen der Maatschappij, nie't alleen in Rusland, maar over de geheele wereld vertakt, en in contact met Rusland, aanhangers en agenten vindt der Sovjet die een gunstige gelegenheid af wachten om de lont in het kruit te werpen, en de revolutie te doen uitslaan. Waak caarom, waarschuwt spr. en vormt te saam een hecht front, want de booze demon, het communisme gaat rond als een briesende leeuw, zoekende wie hij zal kunnen verslinden. Na deze adem-benemende lichtfoto's liep de film „het Doodssignaal", eveneens uit Rusland, die wij reeds eerder beschreven;. De BVL heeft met haar anti-bolsjewistische propaganda succes gehad, men kon een speld in de zaal hooren vallen; de toelich ting had het meeste succes; de gloedvolle spreker kreeg overweldigend applaus. Het was een leerzamen avond die zijn sporen wel zal nalaten. De fraaie oranjevlag sier de het podium. GEVONDEN VOORWERPEN. Een zwarte heerenhoed twee belastingmerken Een bos riet Een huissleutel Een sleutelring Een portemonnaie met inhoud Een zijden sjaal Aangeloopen een bruin-zwarte herdershond Aangevlogen een postduif. SCHENNIS DER EERBAARHEID Door de politie is proces-verbaal opge maakt tegen zekeren K. uit Soesterberg, wegens het. plegen van schennis der eer baarheid waarbij een ander zijns ondanks aanwezig wast. NED. HERV. KERK In een vacature te Baarn werd door het kiescollege een grostal opgemaakt, waaron der ook voorkomt Ds. Tuinstra te Soester berg. DE SPORTFEESTEN VAN DE V.A.V. „SOESTERBERG" Athletiekwedstrijden. Na een prachtige inzet der Sportfeesten van Soesterberg, welke j.1. Zondag voor wat betreft het eerste gedeelte zijn aange vangen met den wedstrijd Go-AheadZFC, zullen op Maandag 16 Mei (2e Pinkste'rdag) deze sportwedstrijden worden voortgezet met Athletiekwedstrijden. Naar men ons mededeelt bestaat er bij de Athleten in de- provincie Utrecht hiervoor groote belang stelling. Ruim 100 inschrijvingen kwamen binnen, zoodat verondersteld mag worden dat dit Athletiekfestijn er een van den eer sten rang beloofd te worden. De wedstrij den vinden plaats op het terrein van Soes terberg welk terrein 2 minuten van tram- en autobushalte is gelegen en dus voor iederen sportliefhebber gemakkelijk te be reiken is. De Athletiekwedstrijden vangen aan des namiddags twee uur, terwijl als slot van deze wedstrijden een „Loop door Soes terberg" zal plaats vinden. Een 40-tal deel nemers zullen het 40QU Meter lange par cours loopen<. Het parcours is als volgt uitgezet: Start te 5.05 uur namiddag bij de kegel zaal van hotel het Zwaantje. Banningstraat Soesterdal Schoolweg Rademaker- straat Verlengde Postweg Rijwiel pad richting Amersfoort Tempellaan Amersfoortschestraatweg Kampweg terrein Soesterberg finish. Aan deze wedstrijden zal worden mede gewerkt door den oud-kampioen van Ne derland Polstokhoogspringen den heer L M. Oorschot die eenige demonstratie-spron gen zal doen. Het programma vermeldt voorts 100 Meter Hardloopen, 800 Meter Hardloo- pen, Verspringen met aanloop, Speerwer pen, Polstokhoogspringen en Olympische Estafette. De wedstrijden staan onder leiding van het U.P.A.B. bestuur, bijgestaan door een 12-tal juryleden van den U.P.A.B. Moge het streven van het „Soesterberg" bestuur, n.1. het propageeren van de mooie Athle- tieksport, worden beloond op dezen dag met mooi weer en groote publieke belang stelling. Wij zijn er van verzekerd dat ook ditmaal een perfecte organisatie mede zal werken de Athleten en publiek een belang rijken en genoegelijken Sportdag te bezor gen. Dat het vliegdorp den 2den Pinkster dag in 't teeken staan mag van 't vieren van het 10-jarig bestaan van den Voetbal- en i Athletiekvereeniging „Soesterberg." van 511 Mei 1932. GEBOREN: Gradus zoon van F. Kor- tenray en A. Th. Schmidt woonwagenkamp a„n de Banningstraat; Tjitske dochter van E. Smid en M. Renkema Koninginnelaan 149; Jacobus Gerardus zoon van D. van Hees en S. M. Becker Molenstraat WZ 2. ONDERTROUWD: R. E. Petersen en G. Willemse; W. J. A. Kitselaar en M. R. Hilhorst; D. H. v. d. Berg en H. van de Vlist; Th. Hilhorst en M. J. Hagen; A. H. van Brummelen en J. van Oost; G. Bak ker en A. v. d. Broek. GEHUWD: D. v. d. Broek en B. G. Pol; G. H. Peuler en A. Hendriks; J. H. Verzaal en M. J. Geijtenbeek; J. Kordes en M. G. Wijnbeek. OVERLEDEN: geen. Vestiging van 511 Mei 1932. Wed. J. F. Schenkman van Amsterdam naar Rademakerstraat 18; D. Groot Huize van Venlo naar Luchtv.afdeeling; Wed. T. Bos van Zuilen naar Steenhofstraat 43; C. Verhagen idem; W. S. Westerhuis met gezin van Den Haag naar Paulus Potter- laan 18; M. C. E. van de Voort van Hil versum naar Kolonieweg 5; H. E. Bosman van Haarlem naar Molenstraat OZ 31; J. Stork van Amsterdam naar Heuvelweg 2a; H. Wijnands niet vrouw van Amersfoort naar Postweg 44; S. C. van Leeuwen van Ned. O.Indië naar Prins Hendriklaan 4; D. Vriesendorp van Bloemendaal naar Vosseveldlaan 13; Wed. J. van Noord van Leeuwarden naar Soesterbergschestraat 107 E. van de Bogerd van Barneveld naar An- driessestraat 17; L. G. Mostertman van Hil versum naar Kerkpad NZ 2; H. F. Sixma van Amsterdam naar Beckeringhstraat 23; J. P. Wolff Schoemaker van Engeland naar Luchtv.afd.; G. Oerlemans met gezin van Utrecht naar Banningstraat 52; J. J. Hooft van Zwolle naar Kerkstraat 10. Vertrek van 511 Mei 1932. Jhr. P. J. van Beresteijn met vrouw van Heideweg 34 naar Frankrijk; P. Blader groen met vrouw van Bosstraat 90 naar Arnhem Betuwestraat 12; J. J. Couturier met vrouw van Postweg 109 naar Laren (NH) Rijksstraatweg Wed. T. Washaus van Heideweg 52 naar Baarn Heemskerk laan 11; H. M. S. J. de Hall van Verl Schoolweg 15 naar Zeist Amersf.straat 61a; J. H. v. d. Linden van Bartolottilaan 19 naar Maartensdijk Tolakkerweg 86; A. J. Galenkamp van Wilhelminastraat 32 naar Hasselt bij broeder; J. Hilhorst van Pijnen burgerlaan 3 naar Harmeien Dorpstraat C 12; A. J. Dropsie met gezin van Schoolweg 4 naar Utrecht Croeselaan 49. L. Lammerse van Krommeweg 20 naar Amersfoort Le liestraat 64; A. M. F. Helmer van Banning straat 9 naar Utrecht Damstraat 49bis; J. Goes van Kerkpad ZZ 55 naar Amsterdam Haarlemmerstraat 124 I; C. J. Brouwer van Molenweg 6 naar Amersfoort Pr. Juliana- laan 16. D. M. Reinders van Steenhofstraat 116 naar Hilversum Koninginnelaan 42 Th. v. d. Veen met gezin van Hartweg 3 naar Amsterdam Singel 280; A. P. M. van Rooy van Luchtv.afdeeling naar Venlo Hei beek 40. Verhuizingen in de gemeente van 511 Mei 1932. W. M. van de Poel met gezin van Post weg 18 naar 71; Wed. W. Wakelkamp met gezin van Kostverlorenweg 3c naar Korte Hartweg 2; J. van Breukelen van Hartweg 14 naar Korte Hartweg 2; H. F. Hendrik met vrouw van Ferd. Huycklaan 4b naar Nieuweweg 113; G. E. Karssen van Nieu weweg 66 naar Eigendomweg 2; C. Stuart met vrouw van Amersf.straat 26 naar Post weg 73; J. Kinderdijk van v. Lenneplaan 12 naar Eigendomweg 110; G. van Diemen van Vredehofstraat 12 naar Middehvijkstraat 49; A. de Raadt van Heuvehveg 18 naar Paulus Potterlaan 12; A. van de Ham met gezin van Soesterb.straat 19 naar van Lennep laan 5; E. S. Hulsdouw met gezin van Verl. Postweg 59 naar 49; P. S. Booy met gezin van v. Lyndenlaan 11 naar Ferdinand Huycklaan 19; A. Robben van Ossendam weg 13 naar Oude Gra.htje 15; Th. Zijl mans met vrouw van Vinkenweg 29 naar Kolonieweg 17; M. J. Goes van Kerkpad ZZ 55 naar Birktstraat 34; M. de Bruin van Molenstraat WZ 58 naar Nieuweweg 62. NED. HERV. GEM» TE SOEST. Zondag 15 Mei 1932 kerk 10 uur: Dr. J. D de Lind van Wijngaarden. Kerk 6 uur: geen dienst. Emmakerk 10 uur: Ds. van Schaick. Emmakerk 6 uur: Ds. Groeneveld. Maandag 16 Mei 1932 2e Pinksterdag kerk 10 uur: Ds. van Schaick. Emmakerk 10 uur: Ds. Groeneveld. In alle diensten collecte voor de Zending HERV. (GER.) EVANG. Spoorstraat. Zondag 15 Mei 1932 's morgens 10 uur: Porf. Dr. J. Severijn, van Utrecht, 's Avonds 6 uur: Ds. R. Bartlema, v. Zeist Pinkstermaandag: geen dienst. VEREEN. VAN VRIJZ. GODSDIEN- STIGEN. SOEST. Zondag 15 Mei 1932: geen dienst. Maan'dag 16 Mei (le Pinksterdag) 10.30 uur Ds. K. F. Sparnaay, Amsterdam. CHRISTELIJK GEREFORMEERDE GEMEENTE. Zondag 15 Mei 1932 vcorm. 10 uur, nam 6 uur: Godsdienstoefening. Maandag (2e Pinksterdag) geen dienst. CLUBNIEUWS V.V. SOEST. Zilveren Domwedstrijden. Zondag a.s. 2 uur n.m. terrein Koudhoornw. Soest IUtrecht I (3e kl. K.N.V.B.) A.s. Zondag speelt ons le elftal haar tweeden wedstrijd voor de Zilveren Dom wedstrijden. De strijd wordt steeds zwaarder, want nu komt er al een 3e klasser op bezoek. Soest-s^elers, doet je best, speelt een faire partij en verkoop je huid zoo duur mogelijk. V.V. „SOESTDIJK." Terrein Kostverlorenweg. Zondag a.s. zullen de Seriewedstrijden voortgezet worden, wederom is het een aar dig en spannend programma wat afgewerkt wordt. Voor de derde afdeeling zal gespeeld wor den Soesterberg IID.O.K. II. Soesterberg II, dat kampioen geworden is, in haar afdeeling, is een flink en stevig elftal, wat voetbal speelt, om het spel en daar DOK II uit het zelfde hout gesneden is, kan men op een aardigen wedstrijd re kenen. Tweede afdeeling D.E.V. ISoest II. Niettegenstaande DEV I een kwade te genstander is, en een mooie plaats inneemt in de 2e klasse r U.P.V.B., voorspellen wij toch, dat zij haar handen vol zal heb ben aan Soest II, dat een der sterkste elf tallen in haar afdeeling is. Eerste afdeeling Soesterberg ISopla I. Ook hier twee'gelijkwaardige ploegen te genover elkaar. Maar Soesterberg is het aan haar eer als feestvierende vereeniging verplicht te winnen, maar voetbal is voet bal, dus voorspellen in deze is zeer ge waagd. Hieronder nogmaals het programma voor 15 Mei, dus Zondag a.s. Derde afdeeling Soesterberg IID.O.K. II aanvang 1 uur Tweede afdeeling Soest IID.E.V. I aanvang 2.15 uur Eerste afdeeling Soesterberg ISopla I aanvang 3.30 uur. De uitslagen van de op 8 Mei gespeelde wedstrijden zijn: Derde afdeeling Soestdijk IISperwer II 1—3 Tweede afdeeling Minerva ID.O.K. I D.O.K. n.o. Eerste afdeeling Soestdijk ISperwer 1 22. na twee maal 7y2 min. verlenging door Soestdijk na loting verloren. E. S. V. A. C. Zondag j.1. zijn de finale's der serie-wed strijden verspeeld en deze dag is wederom uitstekend verloopen. De resultaten der gespeelde wedstrijden waren: Esvac III—N.I.O. III 2—3 Sopla IIAmersf. Boys II 20 Esvac I's-Graveland I 24 Woerden IAmersf. Boys I 25 De winnende elftallen stelden zich alzoo in het bezit van den eersten prijs hunner afdeeling. De Zilveren Schoen is dus dit jaar verhuisd naar 's-Graveland. Voor de Pinksterdagen zijn geen wed strijden vastgesteld. De adspiranten zouden Maandag (2e Pink sterdag) naar Utrecht gaan om deel te ne men aan het Adspiranten Tournooi, georga niseerd door het Bondsbestuurhet uitvoe rend comité heeft echter bepaald dat Es vac Zaterdagmiddag eerst in een voorronde moet spelen tegen de Baarn adspiranten en zoo de Esvaccertjes dezen wedstrijd verlie zen, zijn zij voor deelname aan het tour nooi te Utrecht uitgesloten. Een prachtige regeling om de jongelui een pleizierige 2e Pinksterdag te bezorgen. De hierboven omschreven wedstrijd wordt dus Zaterdagmiddag om 3 uur op het veld van de V.V. „Baarn" gespeeld; duur dezer ontmoeting 2 x 15 minuten. Veel kans op een overwinning geven wij onze jonge gar de niet. luiten verantwoordelijkheid der Redactie. „HET" MIDDEL!? 4 4 4 DE EERSTE SOESTER 4 4 ELECTR. DRUKKERIJ 4 4 4 4 is het meest betrouwbare adres 4 4 voor Uw drukwerk. Met onze mo- 4 4 derne machines zijn wij in staat U 4 4 het boste van het beste te leveren 4 4 tegen zeer concurreerende prijzen 4 4 4 „In deze dagen van dreigenden onder gang is werkelijkheidszin, meer dan ooit noodig. De verstoring der ficties zal hard zijn. Prof. R. Casimir. Telegraaf, Zondag 8 Mei 1932. Eindelijk, eindelijk het middel, vraagt men mij, zou het waar zijn, zou er nu wer kelijk belangstelling zijn, of is er nog geen ellende genoeg. Zou men nog niet geheel ingedommelt zijn, zou men zich los kunnen maken van vast geroeste denkbeelden en gewoonten, of is het, laat die dwaas nu maar eens praten met de zoo noodlottige reserve? Willen we het beste hopen dat er inder daad. al zijn het dan ook maar enkele waarachtige belangstellenden; Willen we genezen, moeten we de kwaal kennen, de oorzaak, en om een diagnose te stellen, moeten er ook vragen gesteld wor den. Mijn meening is niet nieuw, al zal het ook duizenden vreemd en nieuw in de ooren klinken, en door zijn eenvoud velen onge looflijk schijnen; men is zoo gewoon aan vele ingewikkelde en geleerd en gewichtig aandoende theorieën, waar de meesten niets van begrijpen en ook door hun voortbren gers zelf dikwijls onbegrepen blijven; en wanneer er dan maar een professorstitel on derstaat, dan gelooft men het wel, en wacht op de heerlijke vruchten, die dan volgen zullen, want dat zijn toch „vak"lieden. Nu dan, om kort te gaan, eeuwen terug waren er, evenals thans, domme en ver standige menschen, zwakke en sterke, dwa zen en wijzen, de sterksten en slimsten ves tigden zich op een bepaalde plaats en na men den grond in bezit, bouwden er een huis op en verklaarden dit als „hun bezit" (eerst occupatie-recht), Al spoedig hadden ze grond noodig om te jagen, en later om te bebouwen met koren etc., ook dat na men ze in bezit. Vonden anderen dat min der geschikt, ontstonden er gevechten etc.; men doodde elkaar, zooals het wild, dat in den weg stond. Wie van zoo'n bezit mede wenschte te profiteeren, en zelf niet sterk genoeg was, om zoo'n stuk grond te verdedigen, ver- eenigde zich met anderen. Dit oorspronkelijk bezit is blijven door werken, ondanks onze beschaving en is in-

De Soester | 1932 | | pagina 5