v. Weedestraat 7 - Telefoon 2062 - Soestdijk Hoe Groot VERHUIZINGEN autotapissière, is C. DROST - Schoutenkampweg 2 - Soest Damestasschen, Portefeuilles, Sigarenkokers, Portemonnaies, Actetasschen, School-Etui's, Luxe doozen Post en Schrijfmappen, Correspondentiekaarten Ruime sorteering Schrijfblocks. Diverse soorten Enveloppen en Vulpennen L. VERVAT H. van Kooij - Soest GEBRUIKTE Wagens WONINGBUREAU P. MAN - SOESTDIJK f a Grafsteenhouwerij J. H. DE BRUIJN WRAAK Burgem. Grothestraat 28a PRIMA MODERNE WAGENS Uwe Oogen zijn Uw rijkst bezit! D. F. VOIGT - Gedipl. Opticien Burgemeester Grothestraat 28 Mode-Vakschool E.N.S.A.I.D. GRAFVERSIERINGEN Verhuizingen in de gemeente vanaf f 5.- FEUILLETON Kleedermakerij HEERENMODEARTIKELEN TELEFOON 2212 Blrktstraat 3 - Telefoon 2393 voor Luxe Verhuur 15 cent per K.M. 6 a 7 persoons wagens Verre afstand naar overeenkomst Handel in nieuwe en tweede hands Automobielen. Speciaal adres voor LtCHV, MCt* VÊRKRIJGBflflR BuWtrQPÏÏCJEN Elk verkeerd gesteld glas brengt ze verder achteruit. Laat ze vakkundig beschermen door Telefoon 2400 Giro 179966 STEENHOFSTRAAT 5 TELEFOON 2045 Aan- en verkoop van Villa's, Landhuizen, bouwterreinen, onroe rende goederen, etc. Gratis advies en inschrijving Assurantiën en Hypotheken. Sluit verzekeringen op leven, brand, inbraak, storm, glas, etc, etc. tegen billijke tarieven Havik 8 - Amersfoort Begin Mei en Juni begint een goedkoupe 3 maandelijksche Knipcursus, tevens een Coupeuse-Cursus. Dagelijks aanmelden. Patronen naar maat verkrijgb. Japonnen paskl. maken, passen inbegr. f 1.50, Manleis iets hooger MEJ. A. G. A. ADMIRAAL, Gedipl. Leerares en Coupeuse 4 4 waren Uwe rekeningen van dokter, apotheker, ziekenhuis, operatie enz. in 1931? Hoeveel zult U in 1932 hieraan moeten betalen? U kunt zich toch beter tegen deze kosten verzekeren, voor een vaste premie, dan ineens voor groote uitgaven te komen staan! Vraagt U eens gratis procpectus of in lichtingen aan de N.V. Het Eerste Ned. Middenstands Ziekenfonds de grootste en meest coulante instelling op het gebied van ziekte-verzieke- ring. Ook speciale tarieven alleen voor Ziekenhuis- en Operatiekosten. Vertegenwoordiger: G. KOEK, Praamgracht 13 SOESTDIJK C C c ACACIALAAN BAARN OPGERICHT 1000 Speciale levering van alle voorkomende in Hardsteen, Zandsteen, Marmer ot Graniet. Hat oudste en voordeellgste adres voor Baarn en Omstreken. Het goedkoopst en soliedst adres voor N.V. Eerste Soester Electr. Drukkerij NAAR BET ENGELSCH. (Nadruk verboden). 18) Gij allen kent het Achym-schandaal. zoo als het indertijd genoemd werd. Gij hebt natuurlijk gehoord, dat de eenige zoon en afstammeling van een oud geslacht zoo diep gezonken was, dat hij enkele familie- diamanten had gestolen, geld had opgeno men op die waardevolle stukken, opdat hij zijn schulden zou kunnen betalen, en zijn losbandig leven zou kunnen voortzetten. Geen mensch die mijn schuld in twijfel trok, w&nt de diamanten werden bij hem gevonden verborgen achter het beschot van zijn slaapkamer. De jongeman protes teerde. maar zelfs zijn vader wilde niet naar hem luisteren, vervloekte hem en zond hem de wereld in, om zijn eigen weg te vinden. Sinds dien verschrikkelijken dag heb ik het leven gelfeid van een uitge- worpene van de maatschappij, want ik kon geen vriendschap sluiten. Hoe zou dit mo gelijk zijn geweest! Als ik mijn geschie denis had verteld onder de mannen, met wie ik nu werkte voor mijn dagelijksch brood dan zouden zij toch nooit geloof hebben geslagen aan mijn onschuld. Dus bewaarde ik het stilzwijgen en leefde mijn eigen leven. alléén. Ik werkte hard en werd in korten tijd rijk. Als het bezit van goud mij geluk had kunnen aanbrengen, dan zou ik gelukkig zijn geweest; maar steeds bleef ik tobben over het onrecht, mij aangedaan. Ik had de diamanten niet gestolen en had ze ook niet verborgen, te bewijzen en te ontmaskeren degenen, waar ze gevonden werden. Ik was zeker, dat er een samenzwering tegen mij was gesmeed en wist ook wel, wie de verbon denen waren. Een van deze had altijd bij zonder bij mijn vader in de.gunst gestaan en had mij willen verdringen. Vandaar dat hij ook steeds had getracht, mij bij mijn vader zwart te maken. Was ik maar een maal uit den weg, dan zou hij in mijn' plaats treden.... Alltijd door zon ik op wraak! Ik wist, dat het een hopelooze onderneming zou zijn, om mijn onschuld te bewijzen en te ontmaskeren, degenen, die mij hadden gemaakt tot wat ik was, maar mijn eer wilde ik terugwinnen. Geld was mij niet anders dan een middel^ om dat doel te bereiken. Ik willde Douglas Achym zijn, een man van eer, niet een ellendige dief! Eindelijk stond het bij mij vast, dat ik aan Mr. Musgrave hier schrijven zou en tegenover hem tenminste alles zou uiteenzetten. Toen hoorde ik, hoe Merlyn mij voor goed was ontgaan; dat mijn vader gestorven was en het had nagelaten aan den man, dien ik wist, dat het 't allerminst verdiende. Bij testament was het hem vermaakt en hij had mijn plaats ingenomen. Ik had geen verlangen, om het testament te bestrijden, toen ik in het teerst mijn wraakplan beraamde; ik wist immers, dat dit niet zou baten; mijn vader had het recht, om over zijn eigen dom te beschikken, zooals hij dit wil/Ie. Hij meende dat ik zwaar gezondigd had en dit zou dan mijn straf zijn. Die aan vaardde ik, maar ik zou wraak nemen op degenen, die tegen mij samengezworen haddenals ik die aan het gerecht kon overleveren dan zou ik de landerijen van Merlyn wel! willen missen. Met dit wraak zuchtig ondernemen 'begon ik mijn taak en tot dusverre ben ik er in geslaagd. Ik heb alle schakels van de keten van be wijsgronden bijeengegaard, Eén er van kwam mij zeer toevallig in handen. De gedachte was niet bij mij opgekomen, om de geldigheid van het testament te be twisten waarbjj mijn vader Merlin Abbey had nagelaten aan Maurice Wygrave, op voorwaarde, dat die voortaan den naam van Achym zou aannemen, omdat ik meen de dat dit ook rechtsgeldig was. Maar nu weet ik, dat dit testament! een valsch stuk was. En deze beide mannen: Mr. Maurice Wygrave en kolonel Claude Machin be schuldig ik van vatechbeid in geschrifte ten opzichte van dit document. De kolonel rukte aan zijn handboeien en kon zich niet langer inhouden. Hij liegt! Hij liegt! Hij heeft zich nu bekend gemaakt als Douglas Achym, de dief! Ben leugenaar is hij ook! Douglas deed geenerlei moeite, den ko lonel liet zwijgen op te leggen en doldrif tig van woede ging deze voort: Luistert! Ik heb u ook een mededee- ling te doen, dacht gij, dat er nu geloof kan geslagen worden aan de beweringen van een man, die op geheime wijze intri geert met een vrouw op Moss Grange. die hij tegenover degenen, met wie hij om gaat, laat doorgaan voor zijn oudere stief zuster, Mrs. Hanna Wvnne?.... Zij is in het geheel niet zijn stiefzuster en ook is zij niet oud. Ik daag hem uit, haar hier, te midden van u alken, te laten verschij nen: dan kunt gij zeiven oordeellen! Deze woorden verwekten een opschud ding. Sommigen keken ongeloovig; anderen dachten er zeker het hunne van. Maar, eer Douglas nog in al zijn waardigheid tot eenig antwoord was over gegaan trad er een dame in het zwart naar voren, gesluierd, zoodat niemand haar indentificeeren kon, en hield ook vlak bij den zonnewijzer s .ik Zeker, begon ze met een voorkomen de stem, zóó luide, dat allen haar hooren konden maar zich toch meer in het bij zonder tot kolonel Machin wendend, mei veel genoegen geet ik gevolg aan uw uit- noodiging. Op dit oogenblik heb ik slechts gewacht. Anders zou ik uit mijzeive wel zijn gekomen, maar dit is voor mij voor waar nog aangenamer! Ik zal 'mij dan voorstellen met een buiging naar het gezelschap, ale.... een vriendin van 'kolonel Machin. Hjj heeft volkomen gelijk, wanneer hij beweert, dat ik niet oude Mrs. Hanna Wynne ben; maar hij vergist zich, wat betreft de positie, die ik in neem op Móss Grange. Om hem ter wille te zijn en ook de overige aanwezigen te overtui gen, zal ik u laten zien, wie ik ben. U zult zich mij niet allen meer herinneren, maar kolonel Machin wel; daar ben ik zeker van. Onder het spreken zette zij haar hoed en sluier af en" hief het gelaat zóó op, dat de kolonel het duidelijk kon zien. Bertha!.... Gerechte hemel. mijn overleden vrouw Bertha! riep hij heesch; te zeer verrast, om deze woorden binnen te houden. In een ommezien doorzag hij echter het heele geval en begreep nog niet hoe hij zoo onnoozel had kunnen zijn. De toeschouwers waren ook ten zeer ste verrast, want daar vóór zich zagen zij, in plaats van de oude mrs. Hanna Wynne met de witte krullen en den blau wen bril, een knappe brunette in de kracht van haar leven. Juist, bevestigde zij, Bertha, je vrouw Bertha -Machin, dus nog niet dood! Ik wist wel. dat je mij dadelijk wel weer herkennen zoudt. En ik overrom pelde je zóó zeer, dat je voor ditmaal de voorzichtigheid daarbij uit het oog ver loor. Gij zijt er dus allen getuigen van. dat mijn echtgenoot mrj herkend heeft. Kolonel Machin was huiten zichzelven van toorn en teleurstelling. Hij wendde het gelaat af. want nu wist hij, dat hij reddeloos verloren was. Zijn mede-saam- gezworene was totaal verslagen. - Door dit bewijs van haar indenti- teit, heeft mrs. Machin meteen te nie\S ge daan de lage insinuatie, die kolonel Ma chin zich ten opzichte van mij veroorloof de. Ik ben deze dame dan ook ten zeerste dankbaar voor haar hulp en medewer king. Van haar heb ik vernomen, dat mijn vader een testament heeft ojigesteld, dat zij en oude Matthew Garth, de vertrouw de butler van zijn lordschap, op diens ver langen onderteekend hebben. Zonder haar had ik nooit gehoord van het bestaan van dit testament. Zij is nu nog bereid, u mee te deelen wanneer en waar zij haar handteekening zette als getuige. Intusschen haalde Douglas Achym het document te voorschijn, dat hij gevonden had in de geheime lade van de ebbenhou ten kast en sprak: Hier heb ik het testament, dat mr. Musgrave u zal voorlezen. De zaakwaarnemer begon nu met een stem, die duidelijk verneembaar was over het heele voorplein: Ik, Jasper Douglas Achym. elfde ba ron Achym van Merlyn Abbey, gelegen in het graafschap Soutshire, legateer het landgoed en al wat ik verder bezit, aan mijn eenigen zoon Douglas. zoo hij mij overleeft. Bij mijn overlijden is het mijn wensch dat het landgoed aan de Kroon zal vervallen. (w.g. I Jasper Douglas Achym (getuigen) Bertha Machin; Matthew Garth. Wordt vervolgd.

De Soester | 1932 | | pagina 4