2e BLAD i Dieren-Recht 41 ijk J. L. H0KSBERGEN 1! mi m m h is m Hf 1 sn et n. Plaatselijk Nieuws Soesterberg. Ingezonden. de DAM RUBRIEK 1S 91 gg SPI i ii y'w JÉH Él ÉP H 18 IH Éi Él 1 H 1 het mij gen kan .Tor- ide- rer- esL kon 'Lijk mij ijn. aar zij dat aeg de een Ifs, te- trt. En an- est an- ich ide at. Jat •as rer bchoorende bij vaa Zaterdag 28 DE SOESTER" Mei 1932, No. 43 VER. COLLECTE VOOR TREIN «.2: j.l. Zaterdag te Amsterdam gehouden. To tale opbrengst f 7896.17. De heer G. Maris met zijn helpsters hebben daarvan f 651.90 gecollecteerd. Ie ZOMER-CONCERT te geven door de Soester Harmonie Patien- tia Vincit Omnia, op Vrijdag 3 Juni a s. des avonds 8 uur aan de Koninginnelaan. Programma: 1. Steadfast and True, Marsch. C. Teike 2 Les Saltimbanques. Ouv. de 1'Opera. L. Ganne 3. Les Roses Du Midi, Grande Wals. Joh. Straus. 4 Divertissement Champêtre, Su'te Ballet. F. Rousseau PAUZE. 5. Le Barbier de Séville, Ouverture, G. Rossini 6. Dunausagen Wals, Julius Fucik 7. Marche Aux Flambeaux No. 1. G. Meijerbeer 8. On The Quarter Deck, Marsch. K. J. Alford. POSTDUIVENVEREENIGING „DE ZWALUW" De Postduivenvereeniging „De Zwaluw" te Soest hield onderstaande wedvlucht met oude duiven. Uitslag wedvlucht vanaf St. Cathrien Wa- vre op 1 Mei, afstand 140 K.M. Sj. Rijksen 1714 B. Groeneveld 2510 H. van Sitter 31719 J. Groen 49 G. Geijtenbeek 611 W. C Priem 8—15—21 D. Elzenaar 12 T. Bokma 13 J. Pot 16—18—22 A. Schaap 2023 Uitslag wedvlucht vanaf Vilvoorde op 8 Mei, afstand 153 K.M. J. Groen 15—8 J. Pot 2—10—14—23 Sj. Rijksen 3—12—17—21 A. Schaap 41622 B. Groeneveld 6 G. Geijtenbeek 7 A. Dorresteijn 9 D. Elzenaar 11 T. Bokma 13 W. C. Priem 15—19—20 G. Visser 18 Uitslag wedvlucht Mons op 15 Mei; af stand 210 K.M. G. Geijtenbeek 1 W. C. Priem 2—7—11—12—13—14—15 T. Bokma 3 j. pot 4—18—21 H. van Sitter 5—6 J. Groen 820 A. Dorresteijn 9 Sj. Rijksen 10 G. Visser 16—19 B. Groeneveld 17 Daar hiermede de groote wedvluchten weder een aanvang hebben genomen en het natuurlijk zeer veel van het weer afhangt of de postduiven goed hun hok zullen be reiken, gaat hierbij een zeer vriendelijk ver zoek van Bestuur en leden van onze Post duiven Vereeniging, om onze Soestenaren en alle menschen die soms een verdwaalde Postduif in hun bezit mochten krijgen, deze zoo spoedig mogelijk op te geven aan on derstaand adres met vermelding van Ring- nummer en kleur, opdat langs dezen weg zeer zeker de beestjes weder aan den eige naar kunnen ter hand gesteld worden. LT doet er een goede daad mede en ontvangt de dankbaarheid van de Postduivenliefheb- bers die vergeefs naar hun verdwaalde vo gels uitkijken. Adres van aangifte: H. van Sitter Jr., van Weedestraat 7b, Soestdijk. flora theater te baarn. F'?ra „Jheater te Baarn brengt vanaf rij ag -7 tlm Maandap 31 Mei een uitge breid programma met 2 Hoofdfilms, waar van als eerste Kif Tebbi (Uw wil geschiede) een buitengewoon prachtig Oostersch film werk, gemaakt naar de roman van Luciano Zuccoh. Als 2de gaat de nieuwste en beste Richard Tauber film: De Groote Attractie een film vol afwisse ing, een werkelijke amusementsfilm. Vanaf Dinsdag tot en met Donderdag, dus 3 dagen, cal vertoond wor den in het Flora Theater door de UniversaI Corporation het bekende filmwerk: im Wes ten Nicht Neues, een film gemaakt naar het wereldbekende boekwerk van Remar- que. Ook zal voor de 1ste vertooning van dit werk in Baarn een Autobus rijden op Dinsdagavond 31 Mei naar het Flora Thea ter. NAAR ARTIS Een twintigtal leden van de Pluimvee- rereeniging, sommigen met huisgenooten, maakten een excursie naar Artis. Om 9 uur reed een bus van Van Geerestein van de garage langs den rijksweg om de deelne mers en deelneemsters op te nemen. In Artis werd veel genoten. Zij, die er in langen tijd niet waren geweest, vonden dat er veel ten goede was veranderd, vooral in het aquarium. En voor hen, die er voor het eerst kwamen, was het een openbaring. Het weinige geld, dat de vereeniging voor de™» tocht beschikbaar had gesteld, was dubbel en dwars goed besteed, al was het alleen maar voor hen, die den eersten tocht naar Artis meemaakten. Tegen 3 uur ging ieder de stad in, om volgens atspraak tegen 6 uur op het par keerterrein tusschen Beurs en Bijenkorf weer samen te komen,. DI5FSTAL IN DIENSTBETREKKING. Jhr. v. d. B. alhier, heeft bij de politie aangifte gedaan van de vermissing van CCp.?e ^ameskleedingstukken. u Cen £*00r politie ingesteld onder zoek werd de vermiste kleeding gevonden bij den inwonenden Duitschen dienstknecht, genaamd E. M. Na verhoor bekende hij deze kleeding- stukken zich te hebben toegeëigend. De knecht is door de politie aangehou den en overgebracht naar Utrecht. GEVONDEN VOORWERPEN. een oud heerenrijwiel een zilveren vulpotlood een doublé damesarmbandhorloge een damestaschje met inhoud een horlogeketting een paar dameshandschoenen een bruine tasch een zilveren dameshorloge een broche. BEKEURD. Wegens het berijden per rijwiel van het stukje Spoorstraat tusschen den overweg en de Lindenlaan in de verboden richting zijn wederom verschillende wielrijders be keurd. BALDADIGHEID? Door de politie wordt thans onderzoek ingesteld naar het feit, dat van een tractor, staande aan de Hartmanlaan, de achterband onbruikbaar is gemaakt door er een aantal spijkers in te drijven. OVER DE GRENS GELEID. De Duitsche dienstbode E. M., van wie wij mededeelden in ons vorig nummer, dat zij verdacht werd diefstal in dienstbetrek king te hebben gepleegd, is op last van de Justitie over de grens geleid. OVERTREDING WARENWET. Tegen den melkslijter C. van de B. is door de politie proces-verbaal opgemaakt wegens overtreding van de Warenwet. HUISHOUDELIJKE VERGADERING -er Kabelzweefbaan. (Sportliefhebbers kun nen den Broeken bestijgen en brengen den middag naar eigen verkiezing door. Zij worden des avonds 7 uur bij het gezelschap terug verwacht in hot-1 „Furst zu Stolberg", Schierke). Namidda s bei^ek der grotten in Rübeland en andere bezienswaardighe den. 7.00 uur Diner in Hotel „Fürst zu Stol berg" te Schierke. Woensdag 22 Juni. 6 30 uur Wekken; 7.00 uur Ontbijt in hotel 7.30 uur Vertrek naar het Bodendal, korte wandeling. Daarna rit naar Rosstrappe Felsen met schitterend uitzicht op het Bo dendal. ca. 10.30 uur Koffie in Thale. Ver volgens over Blankenburg, Wernigerode naar Göttingen. en Kassei, ca. 2 uut Lunch in Kassei, Hotel Restaurant Fürsten- hof; ca. 3.30 uur Vertrek naar Kasteel Wil- helmshöhe en verder naar Siegen; ca. 9.00 uur Diner in Hotel te Siegem Donderdag 23 Juni. 7.00 uur Wekken; 7,30 uur Ontbijt in Hotel. 8.00 uur Vertrek in richting Bonn. ca. 12.30 uur Lunch in Hotel „Zum Goldenen Stern", Bonn, ca. 2.00 uur Den Rijn opwaarts over Godesberg, Rolandseck, Remagen, Ander- nach, Koblenz. Ems, dan door het Eifftl- gebergte naar Prüm, ca. 8.00 uur Diner in Hotel in Prüm, Thee en Koffie onderweg. Vrijdag 24 Juni. 7.00 uur Wekken; 7,30 Ontbijt n Hotel; 8.00 uur naar Malmedv. Stavelot Waterval van Coo, Spa, Verviers en Luik; ca. 12.30 uur Lunch in Grand Hotel-Restaurant „Des Boulevards". Luik; ca. 2.00 uur Thuisreis over Maastricht, Venlo. Nijmegen; ca. 7.30 uur Afscheidsdiner in Hotel-Restaurant Mu. sis Sacrum te Arnhem; ca. 9.00 uur over Ede naar Utrecht, Centraalstation. Aan komst ca. 10.30 uur dan terug naar A'foort; Aankomst 11.15 uur; Thee en Koffie onder weg. GEVONDEN VOORWERPEN De Afdeeling Soest van den Centralen 'Bond van Post-, Telegraaf- en Telefoon personeel (C.B.P.T.T.) kwam op Woensdag 18 Mei in een Huishoudelijke Vergadering bijeen ter bespreking der door de Admini stratie P.T.T. aangekondigde bezuinigings plannen. Deze plannen, die in hoofdzaak behelzen een aanslag op de dienstvoorwaarden etc. van het Middelbaar en Lager Personeel hadden reeds algemeene ontstemming bij het personeel teweeggebracht. De vergadering kreeg van één der be stuurders een uitvoerig overzicht van het verloop der toestanden bij het P.T.T. be drijf, waarin duidelijk werd geteekend hoe telkens weer het personeel de dupe der ge schiedenis werd. Grievend werd dan ook aangevoeld, dat alle bezuinigingsplannen gaan tegen het •Middelbaar en Lager Personeel, terwijl van het Hoöger Personeel niemand gedupeerd wordt. De plannen tot .verlenging van den ar beidstijd treffen wederom bovengenoemde categorieën, terwijl eveneens door de verga dering uitvoerig werden besproken de ove rige bezuinigingsplannen o.a. gedeeltelijke sluiting der kantoren en de verdere afbraak der dienstvoorwaarden, die sinds lé23 her haalde malen werden herzien en iederen keer zoodanig, dat zij uitvielen in het na deel van het personeel. Besproken werd het ontslag van ruim 1000 locale krachten, dat aanstaande is, daar deze manier van werkloosheid kweekeri ab- scluüt afkeuringswaardig is te noemen, daar deze menschen, waarvan er vele tal van jaren hunne beste krachten, tegen een scha mel loon aan het Staatsbedrijf PTT gaven, toch weder p een andere manier onder steund zullen moeten worden. Het kleine resultaat, dat zulk een bezuini ging oplevert gaf de vergadering aanlei ding dc hoop uit te spreken, dat de ze- nuwsloopende stop-watch-Contröle thans ook gehouden zal worden onder het Hoo- 1 gerPersoneel, daar er verondersteld werd i dat zulks zéér zeker nog wel een grootere bezuiniging zal opleveren. Het overleg door de Administratie met de vertegenwoordigers van het personeel ge voerd, wekte eveneens groote ontstemming, gezien de manier, waarop de administratie deze plannen ter kennis bracht en van eenig overleg bijna geen sprake was. Al met al voelt het personeel, dat zij, wan neer niet een flinke tegenactie wordt on dernomen tegen al deze zéér drastische be zuinigingsmaatregelen, wederom de dupe zal worden en de werkloosheid zeer ernstig grooter wordt. Inplaats van werktijdverlenging moeten we komen tot arbeidsverkorting. De vergadering concludeerde al het voor afgaande gehoord hebbende tot het vol gende parool: De werknemers moeten als één man zich tellen achter de eisch: Op voor de 40-urigen arbeidsweek. Daarna werd besloten ver slag te doen aan de Pers en het Bondsbe- stuui* te verzoeken een krachtige actie te ontplooien tegen genoemde maatregelen tot heil van het P.T.T. personeel. Een dameshandschoen Aangeloopen 1 kip; een Pauw. OVERTREDING MAX. SNELHEID Door de politie te Soesterberg is proces verbaal opgemaakt wegens overtreding max. snelheid. PROCES-VERBAAL. Tegen eenige personen is proces-verb. op( gemaakt wegens 't loopen in de pas aange plante dennebosschen. omgeving Soester berg. „HALLO SOESTERBERG" Voor een stampvolle zaal had Maandag avond in „Huis ten Halve" alhier een twee- de opvoering plaats van de revue „Hallo Soesterberg". Vooraf hield de voorzitter der jubileerende vereeniging, de heer Drost, een korte toespraak, waarin hij namens de V. en A.V. het welkom toeriep aan de gemeen teraadsleden, luitenant Manter de Pers en alle andere aanwezigen om vervolgens even eraan te herinneren, dat het succes van de eerste uitvoering op den feestavond aanlei ding werd voor deze tweede uitvoering, waarvan ook het publiek van Soesterberg zou kunnen genieten. Namens alle dienst plichtigen bracht hij daarna dank aan luite nant Mante voor diens bemoeiingen om van_ avond 'e revue te mogen bijwonen. Evenals de eerste, sloeg ook deze opvoe ring geweldig in. Nog vlotter was het spel, nog geestdriftiger het publiek, kortom nog grooter werd het succes. Er werd den gan- schen avond onbedaarlijk gelachen en her haaldelijk brak er een stormachtig applaus losi, dat soms in een ware ovatie overging. J Bijna alles in deze revue, juist door haar .veralgemeening, is van eenigszins groeten stijl. En wie zou bijvoorbeeld niet mee in- stemmen met de toepasselijke hulde, ge bracht aan een voormalig lid der vereeni- ging, als toenmaals luitenant Koppen. Crissy en Jissy waren uitmuntend in hun spel en deden niet voor elkaar onder. Lissy was sinds den eersten keer goed vooruit ge gaan; ze krijgt meer zelfvertrouwen. De i heer Manders moest het laatste couplet van het „Glorie zal U sieren" bisseeren. De heer Polak en zijn dame hadden weer enorm succes. Smaakvol waren de groepen, sierlijk de dansen van de girls, heel goed de muziek .van de Amersfoortsche Band onder leiding I van den heer H. Polak. Er zat gang in deze I opvoering. Men zong en speelde met élan en het publiek zong dapper mee. Na afloop had er een verloting plaats, waarna een geanimeerd bal volgde onder leiding van den heer Polak, waaraan door velen werd deelgenomen. De opvoering van Hallo Soesterberg" werd voor .deze plaats een gebeurtenis. LUCHTVAARTGEDENKBOEK. Bij de firma Strengholt te Amsterdam is in voorbereiding het Nederlandsche Lucht vaartgedenkboek, historische uitgave ter ge legenheid van het 25-jarig bestaan van de Kon. Ned. Ver. voor Luchtvaart, door kol. H. Walaardt Sacré, kapt. W. P. van den Abeele en H. A. Seyffard. Ingeleid door Z.K.H. Prins Hendrik. VIJFDAAGSCHE TOCHT naar den Harz in Leguits mooiste Salon. Express m. grooten omweg over Hannover. Kassei, Siegen, Bonn, Koblenz, Ems, door het Eiffelgebergte en Rijndal. Van 20 Juni tot en met 24 Juni 1932. Prijs f 78.50 ((alles inbegrepen). 1ste klasse hotels, 2 chauffeurs. Dagverdeelingen Maandag 20 Juni 7.30 uur vertrek Utrecht Vredenburg. 8.uur vertrek Amersfoort Autopark, dan over Deventer naar Enschede, ca, 12.— uur Lunch in Hotel-Restaurant Zwijnenberg, Enschede, ca. 1.15 uur verder naar Grontu, Rheine, Osnabrück. ca. 4.15 uur Thee of Koffie in Hotel-Restau rant Schaumburg, Osnabrück. ca. 4.45 uur over Minden naar Hannover. ca. 7,30 uur Diner in Grand-Hotel „Zum Königlichen Hof", Hannover. De avond vrij naar keuze. Inlichtingen over Koncerten, Theaters enz. bij den leider. Dinsdag 21 Juni. 6.30 uur Wekken; 7.00 uur Ontbijt in hotel; 7.30 uur Vertrek over Hildeshcim, Goslar (Koffie drinken); ca. 11 uur aankomst te Harzburg, Lunch in Hotel Kaiserhof. Gele genheid tot bestijging van den Burgberg Buiten verantwoordelijkheid der Redactie. ZONDERLINGE METHODE. Beleefd verzoek ik U, Redactie van De Soester mij e nige plaatsruimte te willen afstaan in Uw blad. In het „Soester Nieuwsblad" van 6 Mei 1.1. kwam een Redactie-artikel voor, geti teld: „Niet praten, maar handelen." De kor te inhoud was deze: dat waar de nood der land- en tuinbouw en veehouderij hoog ge- I stegen was, de Regeering nu maar ineens, een soort belasting (in den vorm van de jO.VV. belasting uit de oorlogsjaren) moest opleggen op alle producten, om zoodoende land- en tuinbouw en zuivelindustrie te hel pen. En niet eerst een commissie instellen, zoo maar direct. Ik heb toen per ingezon den stuk de Redactie gewezen, op de maat regelen,, die de Regeering neemt, om de loonen te verlagen en zoogenaamd het le- |Ven te versoberen. Dat de Regeering en .ook diverse voormannen van politieke par tijen daarbij voordurend wijzen op de la- I gere indexcijfers. Dat de Regeering door invoering van tarwe-wet, suiker-wet, en andeie maatregelen als contingenteeringen van invoer, de index-cijfers kunstmatig meer opvoert. En dat dus de sociale maat regelen, die de Redactie van het S.N. voor- stelq, herinneren aan de sociale maatrege len van wijlen Alva. De Redactie plaatst mijn ingezonden, al. leen met weglating van den datum, maar eerst in het nummer van 20 Mei 1.1. zooge naamd om de schrijver in de gelegenheid te stellen een onderschrift te geven. De Re dactie van het S.N. geeft nu een nderschrift en stelt mij daarin een aantal vragen, en als zij haar orakeltaal heeft uitgezegd, zegt zij dan doodleuk: „wij sluiten bet debat of de polemiek over dit onderhavigé onderwerp." Zooiets vind ik een „zonderlinge metho de". Er w4s nog geen debat, en tot een pole miek wès het óók nog niet gekomen. De Redactie van het S.N. schijnt er wel van doordrongen te zijn, dat haar stand punt buitengewoon zwak is Anders zou zij de doofpot niet zoo bij de hand hebben. Op gevaar af, straks wéér te worden uit gekreten voor „revolutionair", of andere lieflijkheden te hooren, als bij de verkiezin gen voor den Gemeenteraad, den vorigen zo mer, heb ik mij nu gewend tot de Redactie van een ander plaatselijk blad „De Soester" om van haar eenige ruimte te bekomen. En deze Redactie was zoo welwillend, mij die te willen afstaan. De vragen, die de Redactie van het S.N. mij doet, luiden al volgt: le. „Welke maat regelen meent de criticus, moeten dan wel door de Regeering voor de in den hoogsten nood verkeerenden land- en tuinbouwers worden genomen? 2e. Vindt de criticus het dan niet unfair, buitengewoon unfair, om als consument te profiteeren van den noodtoestand, die er bij den producent heerscht, zoodat deze be neden kostprijs moet verkoopen, en er zeker onder moet gaan, zoo de Regeering niet hel pend optreedt? 3e. De geachte criticus verzuimt tenslotte om het bewijs te leveren, dat de Regeering een uitkeering van f 8.50 f 9.voor werk- loozen in Soest voldoende acht, om met een gezin te leven. 4e. De criticus kan toch moeilijk van de Regeering eischen, dat zij dat deel der be volking, dat buiten eigen schuld zonder werk is geraakt, geheel zal onderhouden? Voorts nog een paar hartelijke opmerkingen ''voorheen R. FRESE, Hofleverancier» BAARN. Vleeschhouwerij Varkensslachterij Nijverheidstraat 13 Telefoon 31 BESLIST EERSTE KWALITEIT Dagelijks hooren en bezorgen. aan mijn adres, en dan de deur dicht, op slot; wij sluiten het debat. Punt. Ik moet dit wel eenigszins uitvoerig re leveren M. de R., omdat niet velen van Uwe lezers abonné's op het S.N. zullen zijn. Aan het eind van haar onderschrift zegt de Redactie van het S.N. „dat de critiek wel gemakkelijk is, maar de kunst moeilijk", en dat is dan precies pas-gemaakt voor mij, want ik heet niet minder dan zes keer de i,,criticus", driemaal geacht en drie maal zónder geacht te zijn. De wereld zou er gek uitzien, als iemand, die aanmerking op iets maakt, de kunst moest kennen. Een leuke boel zou het in de rechtszaal worden; een gemeenteraadslid zou beter thuis kunnen blijven, en de couranten moch ten dan wel in blanco verschijnen. Ook wel aardig, als men b.v;. in een hotel of restau rant eet;, en men maakt aanmerkingen b.v. dat de aardappelen niet gaar zijn, of het vleesch verbrand, en de Ober zou ons vra gen: „Kunt U het beter?" Dan mond hou den en honger lijden." Nog eens: ^onder linge methoden en argumenten. Met goedvinden van U M. de R. zal ik in een volgend nummer iets zeggen over de maatregelen, welke ik meen. dat de Regee ring nemen moet inzake den nood van den land- en tuinbouw eozi alsmede een ant woord op de 4e vraag. Nu dus alleen vraag 2 en 3. Op viaag 2 antwoord ik, dat ik niet den- gene ben(, die de kostprijs vaststelt van de diverse producten. Daarom is die vraag in dien vorm van de Redactie van het S.N. beneden peil. Want ik mag niet veronder stellen, dat zij zoo oliedom is, om niet te weten, dat een zeer ingewikkeld samenstel van allerlei omstandigheden en oorzaken de prijs van eenig product bepalen. Maar groo. te schuld aan de prijsdaling der land- en tuinbouwproducten hebben Regeering en versoberingsmenschen, met hun geroep van de loonen omlaag en versobering over de heele linie, waardoor de koopkracht der natie gedaald is, en ook de prijzen kelderen. Het unfair is dus niet aan mijn kant, maar aan den kant der Regeering en met name der A.R. voormannen. In dit verband zegt de Redactie van het S.N. „Natuurlijk zou de Regeering de koop kracht kunnen verhoogen door salarisver- hooging en ruime uitkeering aan werkloo- zen, maar deze maatregelen zijn alle ver meerdering van uitgaven, waar tegenover staat een ontstellende daling in de Rijks inkomsten enz. De economie van de Redactie van het S.N. is dus, dat de Regeering bij dalende inkomsten geen meerdere uitgaven doen kan. Maar de burgerij met haar gedecimeer de inkomens, moeten nog maar enkele lasten opgelegd worden, in den vorm van extra verhooging van den prijs der levensmidde len. om daarmede land- en tuinbouw te hel pen. Zonderlinge methode. Vraag 3. De Redactie van het S,N. moet maar eens kennis nemen van de circulaires van de Regeering aan de Gemeentebestu ren met normen voor loonen in werkver schaffing en steun En om maar direct alle misverstand af te snijden, deel ik U mede. dat de Centrale Vakbonden hun afdeelingen zoo noodig op de hoogte houden en inlich ten. Zoo is in mijn bezit 'n staati, welke ik ont ving van het C. N. V. waarin de klasse indeeling der Gemeenten, en de bijbehoo- reride tarieven der Rijkssteunregeling zijn opgenomen. Evenzoo een staat, bevattende de werkverschaffings- en steunregelingen van een vijftigtal gemeenten in ons land. Van deze laatste zijn er inmiddels een aantal naar de Rijksregeling over gegaan. Die eerste staat evenwel wijst uit, dat voor Soest door den Minister een uitkee- Koopt Uw Radiobode bij N.V. EERSTE SOESTER ELECTR. DRUKKERIJ Van Weedestr. 7, Soestdijk 't Heb hier HEEL GOED NIEUWS le melden: Er komt RECHT OOK VOOR „HET DIER" Want tot nu, HOE ONRECHTVAARDIG, Was hier sprake van „GEEN ZIER". 't Dier krijgt RECHT nu op BESCHER MING, GOED' BEHAND'LING en BESTAAN; En met dieren dus MISHAND'LEN Is het dan VOOR GOED gedaan 't Komt dan, evenals voor menschen, In „HET WETBOEK VAN HET RECHT"; En voor onze trouwe vrienden, Wordt het leven minder slecht. 't Rechtsbegrip voor ALLE wezens, Is thans bij den mensch ontwaakt; EERST voor vrouwen TOEN voor kind'ren, Werd er HEEL WAT goed gemaakt. Ook de SLAVERNIJ zal weldra, Héélemaal niet meer bestaan; Denkt U in wat is er EEUWEN Hierin VREESELIJK misdaan! D' ééne mensch den and'ren KOOPEN; 't Gezin toch sleuren uit elkaar; Vrouwen - waren vroeger RECHT'LOOS; Evenzoo de Kinderschaar. En nu eindelijk DE DIEREN 'k Denk aan onze TROUWE hond, 't GEWILLIG paard en de Kameel, De Olifant zoek maar rond. Want er zijn er nog ZOOVELEN, Waarvoor menig mensch wat voelt; Trouwens 't „RECHT" wat wii dan krijgen, Is voor IEDER dier bedoelt, Dan geen paard meer DOOD VERMA GERD HONG'RIG KREUPEL GANSCH VERNIELD Omdat het NIET MEER KAN trekken, Nog geranseld door een „FIELT". Dan geen visch meer LEVEND VILLEN, Hond aan ketting LEVENSLANG; Vee DES WINTERS NACHTEN BUITEN, ZONDER dek; koud; loeiend; bang. Mien zal hun' belangen toetsen, Aan hun' diensten voor den mensch; Maar ze MOETEN goed behandeld; Dat wordt NU HUN RECHT; INTENS! Er wordt thans in MEERD'RE landen, Voortgang met deez' zaak gemaakt; De beschaving heeft begrepen, ZIJ TE LANG REEDS WERD VER ZAAKT! AD REM. Nadruk verboden. VÜVÜ VÜ Vü'ü '«Ï2- 'vü 'Ó5- -Ü ring van f 8.50 f 9.voldoende wordt geacht. Evenwel zou het beter zijn geweest, dat een Redactie als die van het S»N. zich van te voren van een en ander op de hoogte stelde. Ook hier geldt: „Zonderlinge me thode." Inmiddels voor tezen keer genoeg. Over vraag 1 en 4 hoofri'k in het volgende num mer te schrijven, det vriendelijken dank voor de gastvrijh; 2. ko P. C. Z. .2Et P.S. Wie ken^ d nam van de telegram men en open br van de Regeering en de Organisaties Land- en Tuinbouw, krijgt geen verh>n ^Ade indruk van het han delen der Regeehïig, al kan de toon van geen van beiden ons bekoren. P. C. Z. Redacteur. H. Bakker Jr. Correspondentie-adres: Laanstr. 82 te Soest Oplossingen te zenden aan bovenstaand adres binnen 8 dagen. PROBLEEM No 3. H. T. Luif, Haarlem. Zwart: 8 1 2 3 4 5 15 25 35 45 46 47 48 49 50 Wit: 8 (Het Damspel). De diagramstand in cijfers luidt: Zwart 8 schijven op 27/101319 en 27 Wit 8 schijven op 16212932/3442 en' 44. Wit speelt en wint. Oplossing Probleem No. 1. De stand was: Zwart: 7/9—12—13—16—18—19—23—25 en 29. Wit: 21272830323845 en 47/50. Wit speelt 49—43 (25 x 34). 21—17 (12 x 21), 27—22 (18 x 27), 43—39 (34 x 43), 38 x 49 (27 x 38), 50—44 (23 x 32), 49—44 (38 x 40). 45 x 1 en wint. Goede oplossingen ontvangen van de Heeren W. Henger, B. van Woudenberg, In de navolgende gewijzigde partijstelling, kan wit op aardige wijze een damzet maken; De stand luidt: Zwart 48/13151720 en 36. Wit 22/24—28—29—35—38/42. Wit speelt nu 42-37 (36 x 42), 39—34 (47 x 33), 28 x 39 (17 x 30), 34 x 3 of 5! p

De Soester | 1932 | | pagina 5