Binnenland Bij Uw besluit van 7 April 1932, 4e afd No*. 21-187 houdende wijziging der begroo ting 1932 werden posten op den kapitaal- dienst der gemeente-begrooting ingesteld ten behoeve van den verderen aanleg van wegen op de heide. Zooals U bekend is, is dezen wegenaanleg door ons opgedragen aan de N.V. v/h gebroeders Hogenbirk te Laren (N-H) voor de som van f 20.700 Naar aanleiding van het ter goedkeuring opgezonden hierboven genoemd besluit, merken Gedeputeerde Staten op, dat bij bovenbedoelde opdracht sprake is van on- deihandsche aanbesteding van werk, waar op de bepaling van art. 228. sub f der ge meentewet van toepassing is, krachtens welke bepaling een raadsbesluit tot onder- handsche aanbesteding van wegenaanleg had moeten worden vastgesteld en welk besluit aan de goedkeuring van hun Col lege had moeten worden onderworpen. Hoewel wij deze meening niet deelen om dat er naar de opvatting van ons college alleen dan van een onderhandsche aanbe steding sprake is indien de mededinging tot uitvoering van een bepaald werk voor meer dan één gegadigde is opengesteld, stellen wij U, t^r vooikoming van moeilijk heden, toch voor aan het vei langen van Ge deputeerde Staten tegemoet te komen en daartoe vast te stellen het U hierbij in ont werp aangeboden besluit. Punt 8 der agenda. Arbeidsbemiddeling. B. en W. schrijven hieromtrent aan den Raad Ter uitvoering van de arbeidsbemidde- lingswet 1930 hebben wij de eer U hierbij eenige voorstellen te doen. Als toelichting onzer voorstellen deelen wij U voor zooveel noodig mede, dat de arbeidsbemiddeling in deze gemeente tot heden wordt behartigd door een Correspon dentschap der Arbeidsbemiddeling. De op richting en instandhouding van een corres pondentschap was voor de gemeente niet verplichtend, doch het aanwezig zijn daar van in een gemeente als Soest, werd in verband met de vele voordeelen welke daar aan zijn verbonden, terecht door het ge meentebestuur ingezien. De regeering heeft gemeend aan de be staande organisatie der arbeidsbemiddeling een wettelijken grondslag te moeten geven, wat ten gevolge had, dat in het jaar 1930 een Wet op de arbeidsbemiddeling door den Staten Generaal werd aangenomen. In De cember 1931 verscheen een Koninklijk Be sluit waarbij werd bepaald dat deze wet op 1 Januari 1932 in werking zou treden. De uitvoeringsvoorschriften lieten echter nog eenigen tijd op zich wachten zoodat nog niet het noodige tot uitvoering kon worden gedaan. Nu is het in verband met de arbeidsbe- middelingswet noodzakelijk dat in onze ge meente een agentschap (vroeger correspon dentschap) der Arbeidsbemiddeling wordt ingesteld en dat door U daartoe het besluit wordt genomen. Verder is het noodig dat door U een verordening voor dit agentschap wordt vastgesteld, welke verordening aan de goedkeuring van de Gedeputeerde Staten is onderworpen. Ten einde aan deze wettelijke voorschrif ten te voldoen en tevens regelen vast te stellen ten aanzien van het toezicht op de werkzaamheden verbonden aan de uitvoe ring van het werkloosheidsbesluit 1917, stellen wij U voor de hierna vermelde be sluiten, welke inmiddels ter inzage zijn ge legd te willen aanvaarden: le. Een besluit tot oprichting van een agentschap der Arbeidsbemiddeling; de 2e. Een verordening voor het agent schap der arbeidsbemiddeling en den dienst der werkloosheidsverzekering. Nadat U het besluit en de verordening zal hebben vastgesteld en de goedkeuring van Gedeputeerde Staten daarop zal zijn verkregen, zullen wij U voor de uitvoering van de Wet en de verordening de noodige voorstellen doen toekomen,. Punt 9 der agenda. Centrale Slachtplaats. B. en W. schrijven hieromtrent aan den Raad: Wij deelen Uwen Raad mede, dat de heer H. van Klooster dit jaar moet aftreden als lid van den Raad van Commissarissen der N.Vi. Centrale Slachtplaats voor de gemeen te Soest. Volgens het bepaalde in artkel 4 der tusschen de gemeente en de N.V. Cen trale Slachtplaats gesloten overeenkomst geschiedt de benoeming van Commissaris sen door de N.V. uit een voordracht van drie personen, welke door den Gemeente raad wordt opgemaakt. Onder opmerking, dat de aftredende her^ kiesbaar is, stellen wij U voor de navolgen de voordracht ter benoeming van een lid van den Raad van Commissarissen der N. V. Centrale Slachtplaats wegens periodieke aftreding van den heer van Klooster op te maken: le*. H. van Klooster 2e. A. Endendijk 3e. T. Bleeker. Punt 10 der agenda. Onderwijs. In verband met de sluiting van de ge meenterekening over het jaar 1926, zal door Uwe vergadering thans dienen te worden overgegaan tot vaststelling der in art. 101 der L.O. wet 1920 bedoelde vergoeding over het jaar 1926. Overeenkomstig de be rekening, gegeven in den ter inzage liggen- den staat, zal deze vergoeding voor de bij zondere scholen voor gewoon lager onder wijs, met uitzondering van de Engendaal- school bepaald dienen te worden naar den maatstaf van f 11.73 per leerling en voor de Engendaalschool op f 10.02 per leerling. Aangezien in deze gemeente in 1926 nog geen openbare ULO school bestond, moet, ingevolge het bepaalde bij art. 101 lid 4 der L.O. wet 1920 j o. artikel 15 van het K.B. van 4 September 1923 S. 432, onder zocht worden welk gemiddeld bedrag per leerling door een drietal gelijksoortige ge meenten over 1926 voor openbaar ULO is uitgegeven, en behoort voor de vergoeding het bedrag van die gemeente te worden genomen, waar dit noch het laagste, noch het hoogste is, terwijl als gelijksoortige ge meenten zijn te beschouwen de gemeenten, gerangschikt in dezelfde klasse van de ta bel, behoorende bij de Wet tot regeling van de Personeele Belasting, zooals deze tabel van kracht was op 31 December 1930. In verband daarmede geven wij U in overwe ging als drietal gelijksoortige gemeenten te nemen, de gemeente Appingedam, Dockum en Winterswijk, welke gemeenten ook door Uwe vergadering zoodanig zijn aangemerkt bij de berekening der vergoe ding over de jaren 1924 en 1925. Aangezien in bovengenoemde gemeente de bedoelde bedragen over het jaar 1926 resp. f 22.13, f 22.80 en f 30.38 groot waren, stellen wij U derhalve voor de aan de bijzondere ULO school uit te keeren vergoeding overeen komstig het bepaalde bij art 15 van boven genoemd K.B. van 4 September 1923 te be palen naar den maatstaf van f 22.80 per leerling. De ter inzage liggende ontwerp besluiten bieden wij U ter vaststelling aan. Punt 12 der agenda. De Raad der gemeente Soest; Overwegende, dat de heer R. Schuuring, wonende te Soest Koninginnelaan 10, be reid is aan de gemeente Soest om niet een aan de Koninginnelaan gelegen strook grond in eigendom af te staan ten behoeve van de verbreeding van dien weg tot 12 M.; dat het voor de gemeente van belang is derf eigendom van bedoelde strook te ver krijgen; Gelet op de artikelen 171 en 228 der Ge meentewet, enz. De Raad der gemeente Soest; Overwegende, dat de heer E. Higler, wo. nende te Hilversum, Kerklaan 28 bereid is aan de gemeente Soest om niet een aan den Ouden Utrechtschen weg te Soest gelegen strook gronds ter grootte van ongeveer 240 M2 in eigendom af te staan ten behoeve van de verbreeding van dien weg. dat het voor de gemeente van belang is den eigendom van bedoelde strook te ver krijgen; Gelet op de artikelen 171 en 228 der Ge meentewet, enz. De Raad der gemeente Soest; Overwegende, dat de woningstichting Patrimonium bereid is aan de gemeente Soest om niet een aan den Nieuweweg ge legen; strook gronds in eigendom af te staan ten behoeve van de verbreeding van dien weg; dat het voor de gemeente van belang is den* eigendom van bedoelde strook te ver krijgen; Gelet op de artikelen 171 en 228 der Ge meentewet, enz. Punt 7 der Agenda: Regeling wedden en loonen. B. en W. schrijven hieromtrent aan den Raad Bij schrijven dd. 7 Maart 1931 advi seerde de gascommissie aan ons College o.m. den technisch ambtenaar van het gasbedrijf in het vooruitzicht te steLlen een herziening van zijn saliarisregelinjg voor het komende jaar en wel bij de be handeling der bedrijfsbegrooting voor '32 Eveneens gaf de financiëele comimissie bij schrijven van 16 Maart 1931, overeen komstig het voorstel van Burgemeester n Wethouders, uwen Raad in overweging .e besluiten tot het in heü vooruitzicht stellen van een verhooging van het sala ris van het hoofd der afdeel'ing financiën ?n wel vóór de behandeling der gemeente- begrooting voor 1932, ingaande 1 Janu— iri 1932. De met het vorenstaande verband hou- lende voorstellen van ons College zijn in uwe vergadering van 23 Maart 1931 be handeld. In die vergadering werd beslo- en de herziening van de salarissen van het geheele personeel te stellén in han- "len der vroegere salariscomjmissie, in velker samenstelling in genoemde raads vergadering eenige verandering werd aan gebracht. In de raadsvergadering van 1 September 1931 werd de samenstelling Ier commissie wederom gewijzigd. Sinds lozen datum bestaat de salariscomlmissie ïit de volgende leden n.1. de heeren T. 3Ieeker, W. F. Busch, G. J. Grootewal, H. van Klooster en J. J. H. Mineur. Naar aanleiding van de haar verstrekte opdracht bracht de salarisconfmissie on der dagteekening van 31 Mei .jl. rapport uit. De commissie deelt mede in volstrek te meerderheid van oordeel te zijn, dat het haar niet wel mogelijk is de haar opgedragen taak namelijk het wegnemen zan eventueele onbillijkheden in de sala- rieering van in gemeentedienst werkzaam rijnde ambtenaren en werklieden, volledig en uitvoer te brengen. Zij grondt haar zienswijze: le. op de onmogelijkheid om zoogenaam de onbillijkheden weg te nemen, zonder daarvoor andere zoogenaamde onbillijkhe den te scheppen; 2e. zoo er al eenige reden tot wijziging in de loonschaal mocht wezen, zij hiertoe geen vrijheid vindt in verband met 4e zeer moeilijke economische omstandig heden, waarin alle lagen der bevolking in onze gemeente verkeeren. Voorts deelt de commissie mede, dat zij algemeen van meening is, dat er een groote onbillijkheid dient weggenomen te worden, te weten het tijdelijk dienstver band van den klerk B. van Ketel door dit dienstverband te wijzigen in een vaste lanstelling als klerk met ingang van 1 Ja nuari 1932 en wel in de loonklasse van f900.tot f1500.—, met behoud van het minimum salaris wat hij thans geniet. Het genoemde rapport is in onze verga- lering van heden behandeld. Ons college kan zich met de algemeene strekking van het rapport der commissie n.1. geen wij ziging in de sal^arisregeling aan te bren gen, vereenigen. Ten aanzien van het voor- steL der commissie inzake het wijzigen van het dienstverband van den klerk B. van Ketel deelen wij'U mede, dat ons col lege voornemens is dezen ambtenaar in vasten dienst aan te stellen met ingang van 1 Januari 1932 in de loonklasse van f900.tot f1500.—, met toekenning van 2 periodieke verhoogingen ad f 100.-. Wij achten deze verhooging gemotiveerd omdat door de vaste aanstelling genoemde amb tenaar met ingang van 1 Januari 1932 pen sioenbijdragen zal hebben te betalen, ten gevolge waarvan zijn netto-salarig over 1932, indien geen verhoogingen worden toegekend, nog minder zoude bedragen dan hetgeen hij reeds over elk der jaren 1930 en 1931 heeft genoten. Een andere reden voor het toekennen van twee perio dieke verhoogingen is deze, dat genoem de ambtenaar reeds sinds 1 Sept. 1929 in tijdelijk dienstverband in deze gemeente tegen een belooning van f900. - per jaar werkzaam is en volgens art. 37 van het Ambtenaren-reglement de boven den leef tijd van 20 jaren doorgebrachte tijdelijke dienst, die wordt gevolgd door een vaote aanstelling in denzelfden rang, voor de berekening van het aantal toe te kennen periodieke verhoogingen in rekening wordt gebracht. Tenslotte stellen wij U voor overeen komstig het advies der salarisconïmissie te besluiten echter met deze afwijking, dat aan den Klerk B. van Ketel ingaande 1 Januari 1932 twee periodieke verhoo gingen van f 1C0. worden toegekend. Wij verzoeken U ons daarvoor wel het noo dige crediet te willen verleenen. De bij de salariscommissie ingekomen stukken leggen wij voor Uwe leden ter in zage hierbij over. Punt 12 der Agenda: De Raad der gemeente Soest; Overwegende, dat gebleken is, dat de eigendom van de strook grond, gelegen aan den Eigendcmsweg, kadastraal bekend gemeente Soest, in sectie G. no. 3457. welke door L. de Ruijgt aan de gemeente is afgestaan, inmiddels is overgegaan op diens broeder H. de Ruijgt te Soest, zoodat het raadsbesluit dd. 27 Mei '32. le afd. no. 2470 tot het in schenking aan vaarden van bedoelde strook grond be hoort te worden ingetrokken dat genoemde H. de Ruijgt bereid is om vermelde strook grond, groot 49 M2. om niet aan de gemeente in eigendom af te staan, ten behoeve van de verbreeding van den Eigendonisweg tot 16 Meter; dat het voor de gemeente van belang is den eigendom van bedoelde strook te verkrijgen Gelet op de artt. 171 en 228 der Ge meentewet enz. Punt 13 der Agenda: De Raad der gemeente Soest; Gehoord het voorstel van Burgemeester en Wethouders; Gezien het rapport dd. 13 Juni 1932. no. 114-10 van den technisch ambtenaai belast met de leiding van Openbare Wer ken; Overwegende, dat het noodig is het raadsbesluit van 23 December 1931, le afd. no. 2310 inzake grondruiling met den heer van Voorst in te trekken en met de zen een andere ruiling aan te gaan; Gelet op de Gemeentewet, enz. Punt 14 der Agentia: Verordeningei> op de Heffing en Invorde ringen der leges. B. en W. schrijven hieromtrent aan den Raad: In de vergaderiag van 27 Mei 1932 werden U ter vaststelling aangeboden ont- werp-verordeningtu op de heffing en in vordering van leges. De thans van kracht zijnde verordeningen dateeren van 30 Mr. 1926 en blijken in de praktijk niet meer ten volle te voldoen, terwijl in verbanc met nieuwe voorschriften e.a. het ge- wenscht is gebleken U een geheel nieuw* verordening op de heffing van leges aai te bieden en U tevens voor te stellen dt invorderingsverordening opnieuw vast U stellen. Onze ontwerpen werden in boven gemelde vergadering aangehouden en ons werd verzocht daarvoor alsnog een nader advies van de belasting-commissie in te winnen. Aan dit verzoek hebben wij gevolg ge geven met resultaat dat de commissie he hierbij gevoegde nadere advies heeft uit gebracht, waarin wordt voorgesteld in hei ontwerp der heffingsverordening eenige kleine wijzigingen aan te brengen. Wij kunnen ons met de geadviseerde wijzigingen vereenigen en verzoeken U de hierbijgaande ontwerpen, waarin de even- genoemde wijzigingen reeds zijn verwerkt, wel te willen vaststellen. Punt 15 der agenda Schoolgelden,, Verordening op de heffing en invordering. B. en W. schrijven hieromtrent aan den Raad Bij besluit van uwen Raad van 25 Aug 1931 werden op onze voordracht vastge steld de verordeningen op de heffing en de invordering van schoolgelden. De hef- t'ingsverordening werd daarna bij Konin klijk Besluit van den 31 October 1931 no. 23 goedgekeurd tot 1 April 1933. De motieven welke er toe hebben ge leid om de goedkeuring te begrenzen tot 1 Arpil 1933 zijn ons niet officieel be kend, doch het is ons gebleken, dat deze zijn gelegen in de voorbereiding van wet telijke bepalingen ten aanzien der school geldregeling. Op grond van het vorenstaande is het noodzakelijk, dat uw College de verorde ningen, zooals die tot 1 April 1933 van kracht zijn, opnieuw vaststelt. De ontwerpen bieden wij U hierbij be leefd aan. POSITIE DER SCHEPEN OP 16 JUNI 1932. MAILSCHEPEN N.V. ROTTERDAM- SCHE LLOYD m.s. BALOERAN 15 Juni van Marseille thuisreis m.s. DEMPO 16 Juni van Colombo uitreis m.s. INDRAPOERA 15 Juni van Batavia thuisreis m.s. SIBAJAK 16 Juni te Southampton uitreis VRACHTSCHEPEN N.V. ROTTERDAM SCHE LLOYD mis. KOTA AGOENG 16 Juni van Pcrt- Said uitreis m.s. KOTA GEDE 7 Juni van Singapore PJ3L m.s. KOTA INTEN 12 Juni te HambuTg m.s. KOTA NOPAN 12 Juni pass. Kaap de Goede Hoop uitreis m.s. KOTA TJANDI 15 Juni pass. Fini- sterre thuisreis m.s. BENGALEN 13 Juni te Carachi HBIL s.s. BONDOWOSO 12 Juni te R'dam m.s. DJAMBI 12 Juni van Port-Said H.A.L. s.s. KERTOSONO 16 Juni pass. Ques- sant uitreis s.s. PALEMBANG 15 Juni van R'dam thuisreis s.s, SIANTAR 11 Juni pass. Santa Maria JNL s.s. SOEKABOEMI 14 Juni van Port- said JNL s.s. TAPOENOELI 13 Juni pass. Perim thuisreis m.s TOSARI 14 Juni te Soerabaya uitreis Opgegeven door: H. G. Ruhaak, Agent deï Rotterdamsche Lloyd; Birktstraat 41, Soest Telefoon 2369. VEREENIGING WOLHANDEL. In de vergadering onder leiding van den heer B. Schoenmaker te Wijk bij Duur stede, werden de notulen der vorige ver gadering voorgelezen en goedgekeurd. Wegens aftreding van den heer H. v. d Grift, die niet herkiesbaar was, werd de heer C. A. v. d. Willigen te Bunnik geko zen. Vervolgens werd de circulaire van de Ne- derl. Federatie tot verbetering van den Wolhandel voorgelezen, bevattende even tueele steunverleening voor de schapenhou derij. Met het oog op de zeer lage wolprijzen, werd besloten de leden van het schapen stamboek vrij te laten hun schapen zelf te scheren, onder de verplichting, dat iedere vacht van elk stamboek-schaap afzonder lijk in een, zak verpakt, duidelijk voorzien van het stamboeknummer voor de wolkeu ring wordt ingeleverd. De wolontvangst zal nader aan de leden worden bekend gemaakt Besloten werd den leden voor hunne wol, scheer 1929, 1930 en 1931, waarvoor een la ge prijs is uitbetaald moeten worden, een toeslag te geven, zoodra alle kwaliteiten dier scheren zijn verkocht. Deze toeslag zal nader door het Bestuur en naar kwali teit worden vastgesteld. oorts werd besloten in nader overleg met den Rijksveeteeltconsulent een paar kleine prijzen beschikbaar te stellen voor de schapen, die op de tentoonstelling van dit jaar te Utrecht te houden, hiervoor in aanmerking komen. Ook zal worden nagegaan of eene kleine bijdrage kan worden gegeven voor den al- lerbesten ram, waarvan bekend is, dat hij uitstekende dieren voortbrengt, te laten aanhouden, onder verplichting, dat dit dier dan voor de ooien der leden beschikbaar wordt gesteld. EXCURSIE NAAR PROEFPOLDER ANDIJK EN DE WIERINGERMEER. Door het Utrechtsch Landbouw Genoot schap en den Ring Utrecht van het Centraal Bureau werd een excursie gemaakt naar den Proefpolder Andijk en de Wieringer- meer, waaraan ongeveer 100 personen heb ben deelgenomen. Helaas kon het gezel schap niet in haar geheel dezen tocht ma ken, daar na 'n Y uur wachten eenige auto's met deelnemers niet op het afgesproken uur te Alkmaar aanwezig waren. Eerst werd naar Andijk gereden, waar on der deskundige leiding de verschillende ge wassen en proeven werden bezichtigd. Het groote nut van diepe ontwatering bleek hier heel duidelijk, zelfs op dezen mooien grond. De goed ontwaterde gronden droe gen een goeden oogst. Vervolgens werd naar de Wieringermeer gereden, waar de grootste werken in oogen- schouw werden genomen en rondgeleid door een vertegenwoordiger van de Direc tie, werden ons alle inlichtingen verstrekt Men was thans bezig ter bestrijding van het onkruid met groote drieschaar-ploegen om den grond om te ploegen, daar dezen winter te weinig re^en was gevallen en de voor bouwland bestemde grond nog een te hoog zoutgehalte had. Tot vastlegging van den bodem, om ver stuivingen tegen te gaan. wa-en vele gron den met rogge bezaaid. Ook werd gereden naar de deelen, die reeds in wei gelegd wa- cen en waar een groot aantal pinken en schapen graasden. Hoewel het grasbestand nog op goede malsche weiden geleek, kan toch worden, geconstateerd, dat het vee in uitstekenden voedingstoestand verkeerde. Na afloop hiervan werden de sluizen en den afsluitdijk bij Ewijcksluis bezichtigd, waarna de terugtocht werd aanvaard. VEREEN. TOT VERBETERING VAN DEN WOLHANDEL IN DE PROVIN CIE UTRECHT. Nu de schapenhouderij in ons land door meerdere oorzaken zoozeer in crisis is ge raakt, hebben de drie Centrale Landbouw- organisatiën een poging in het leven geroe pen, om deze tak van het veehoudersbedrijf te steunen. Deze steunmaatregelen zouden moeten berusten op de wol, welke daartoe langs organisatorischen weg ingezameld zou moeten worden. Hoewel nog geen zekerheid is te verkrij gen of de Regeering bereid zal zijn onze schapenhouderij in deze moeilijke positie te steunen, achten wij 't onzen plicht, al len te waarschuwen, dat mogelijk langs or ganisatorischen weg een verhoogde prijs voor de wol kan worden verkregen. Teneinde te kunnen zorgen geheel gereed te zijn wanneer de bedoelde steunmaatre gelen mochten worden ingevoerd, verzoe ken wij de schapenhouders aan het Secre tariaat van de Vereert. Wolhandel, Land- bouwbeurs te Utrecht eene opgave in te zenden van het aantal door hem te scheren eenjarige en oudere schapen (scheer 1932). Deze opgave bindt de schapenhouders tot niets, doch geeft hem zekerheid bij even- tueelen steun niet te worden vergeten. UTRECHTSCH LANDBOUW GENOOTSCHAP. In de op 16 Juni 1932 gehouden Dag Bestuursvergadering van het U.L.G. onder leiding van den heer Mr. C. Th. R. Graaf van Lynden van Sandenburg, heette de Voorzitter de nieuw gekozen leden harte lijk welkom en snrak den wensch uit, dat zij ook steeds de belangen van het U.L.G. zullen voorstaan en op aancrename wijze zal worden samengewerkt. Volgens spreker zou in de algemeene vergadering zijn be weerd, als zou het U.L.G. niet voldoende actief zijn, welk verwijt spreker met klem heeft weerlegd en hoopte, dat ook voortaan alle afdeelingsbesturen tot meerdere acti viteit geprikkeld zullen worden, daar aan hechte organisatie van den boerenstand van het grootste belang is en het U.L.G. tot meerderen bloei mtfge komen. De nieuwe leden, de heeren D. C. de Ridder, H. van Motirik en H. Vlug dank ten voor de tot hen gerichte woorden en hopen de organisatiegeest der boeren aan te kweeken. De notulen der vorige vergadering werden ongewijzigd goedgekeurd. Tot Onder-Voor zitter werd benoemd de heer J. Lokhorst, te IJsselstein, waarna de rooster van aftre ding der nieuwe leden werd vastgesteld De notulen der vergadering van het K.N.L.C. werden nagegaan. Hierover wer den enkele opmerkingen gemaakt omtrent de aldaar gehouden besprekingen over de volvette kaas en over de wet van 4 Sept 1914. De agenda voor de eerstvolgende verga dering van het K.N.L.C werd punt voor punt besproken. a. Ten aanzien van den invoer van Deensch vleesch was men van meening, dat nu gecontingeerde invoer plaats heeft, het van groot belang is, dat deze invoer zoo geregeld mogelijk dient plaats te heb ben om daardoor zooveel mogelijk prijs- schommelingen te vermijden. 1» De uitvoer van schapen naar Fiank rijk achtte men van het grootste belang, dat ook de georganiseerde landbouw hierin een krachtig woord dient mede te spreken, opdat de boeren, zooals tot heden, niet ge heel afhankelijk worden van de enkele groo te exporteurs, die met elkaar de prijzen vaststellen en daardoor de markt drukken. Omtrent het g rucht van reeds afgesloten contracten voor de levering van Russische- en Argentijnsche eieren tegen het najaar naar ons land, zal een nader onderzoek worden ingesteld. c. Wat betreft de tertiaire wegen was men van oordeel, dat het noodzakelijk is, dat uit het wegenfonds hiervoor de benoo- digde fondsen dienen te komen en de wel wat grootsche opgezette plannen tot aanleg en verbetering van de primaire wegen twat zuiniger dienen te worden uitgevoerd. d. Steunmaatregelen voor de greindcul- tuur, waardoor deze- weer eenigszins loo- nend zal worden en daardoor de werkver schaffing ten plattelande bevorderd wordt, waarvan het teen- en hoephoutbedrijf zulk een bij uitstek goede gelegenheid biedt achtte men van het grootste belang. Vervolgens deelde de voorzitter mede, dat een schrijven van Ged. Staten was in gekomen betreffende het opmaken van voordrachten van deskundigen personen, die zoowel als vari-jpachters- als van ver pachterszijde in deCrisis-pachtcommissie, ingevolge de wet „Ebels" als leden en plv. leden hierin zitting kunnen nemen. Met den inhoud van het schrijven werd geheel accoord gegaan. Getracht zal worden de jonge boeren vereenigd te krijgen in een Jeugdbond van het U.L.G., waarvan de heer A. C. T. Po- lée te Bilthoven tot leider benoemd zal worden. Met instemming werd kennis genomen van een van Dr. Swaving, Raadsadviseur van het Departement van Econ. Zaken en Arbeid, ontvangen schrijven omtrent de positie van de volvette boerenkaas. Besloten werd mede te werken aan de wol-inventarisatic, opdat eventueel Regee- ringssteun aan de schapenhouderij kan worden gegeven. Bij de besprekingen op het Dept. van Econ. Zaken en Arbeid omtrent den var- kenssteun, zal het U.L.G. vertegenwoor digd worden door den Voorzitter. BAARN. DIEFSTALLEN Uit een der plantsoenen, gelegen langs Ie Vondellaan, werd een partij dahlia's ontvreemd. Twee ingezetenen deden voorts )ij de politie aangifte van vermissing van ïun rijwielen, welke vermoedelijk even eens gestolen zijn. Tenslotte werd nog oij een inwoner des nachts een partij vaschgoed gestolen. DE VRIJHEIDSBOND EN DE EERSTE KAMERVERKIEZINGEN De Liberale Staatspartij „De Vrijheids bond" komt voor de Eerste Kamerverkie zingen met de volgende candidaten: In de provincies Groningen, Drente. Overijsel en Gelderland: 1. Mr. H. Smeen- ge te Amsterdam; 2. Joan Gelderman te Jldenzaal; 3. H. D. Louwes te Ulrum; 4. Mr. A. G. A. Ridder van Rappard te Tiel; 5. J. L. Nijsingh te De Wijk; 6. Prof. Dr. B. D. Eerdmans te Leiden; 7. Mr. H. E. Jvink te Haren; 8. Mr. A. C. v. d. Felitz :e Voorst. In de provincie Zuid-Holland1. Ir. J. Xoster te Heerlen; 2. Mr. P. Drooglever ^ortuijn te Rotterdam3. Mr. H. J. Knot- enbelj te Den Haag; 4. Mr. Dr. M. M. j. Schumann te Den Haag; 5. Mej. Dr. A C. van Dorp te Bloemendaal; 6. Prof. Dr. G. M. Verrijn Stuart te Rotterdam; 7. Mr. L. Trouw te Brielle. TOCHTEN EN REISBOEKJES VAN DEN A.N.W.B. Voor wielrijders heeft de A.N.W.B een rijwielrondrit uitgeschreven door Gooi- en Eemland en Utrecht, langs mooie rijwiel paden en rustige binnenwegen. Deze rond rit gaat van Amersfoort door het bosch naar Zeist en langs Bunnik en Rijnauwen naar Utrecht, dan over De Bilt, door de mooie bosschen van Eijckenstein naar de Lage Vuursche door bosschen en over de heide naar Oud-Valkeveen aan de Zuider zee en vandaar naar Baarn. door het I3aarn- sche bosch naar Soestdijk en over den Soester Eng en Soestduinen naar Amers foort terug. Ook deze rondrit, waarbij elke deenemer na volbrachten tocht een herin- nerings-plaquette ontvangt, is voor alle le den opengesteld. Voor ruiters is dit jaar ook een rondrit te paard door Nederland vastgesteld, om de deelnemers, als toeristen, te laten gemeten van de mooie natuur. Het plan is zoo uit gewerkt, dat de kosten voor de deelnemers zoo klein mogelijk zijn, en dat vrijwel geen vervoer per spoor van het paard noodig is. Men heeft voor den rondrit, keuze uit 147 etappes, elk van ongeveer 30 K.M. niet den kortsten weg tusschen twee'plaatsen, maar waarvoor de wegen gekozen zijn, die het best voor het ruitertoerisme geschikt zijn. Liefhebbers van watertoerisme vinden een uitstekende gelegenheid om de bijzon dere schoonheid van ons waterland te lee- ren kennen, door deel te nemen aan de Rondvaart door Nederland, uitgeschreven ioor verschillende samenwerkende organi saties, terwijl de uitvoering aan den ANWB

De Soester | 1932 | | pagina 2