Zweedsche Belevenissen Zomeruitverkoop VENEMA BERICHT. „WECK" Inmaakglazen Of Burgerlijke Stand >o Meylink's Fotohandel J. L. HOKSBERGEN OPRUIMING WONINGBUREAU P. MAN - SOESTDIJK Qndertrouwkaarten NIEUWE RIJKAARDS. P. G. DE VOS, Heeren-Mode-Arti kelen en Steriliseerketels. 0. VAN KLEEF - Van Weedestraat 9, Soestdijk - Telefoon 2110 Binnenland Halfjaarlijksche Kousen en Handschoenen met lO pCt. korting FIRMA LAGERWIJ - SOESTDIJK Predikbeurten p-O Kleine Advertenties Arts AFWEZIG van 17 Juli tot 7 Augustus. C. C. WEERTMAN Afwezig Te Koop Nette Werkster. Dagdienstbode Te koop of te huur, Te huur Luster Colbert f3.75 Tuinboonen Kippenhok Kleine Zeilboot Nette Waschvrouw Pension 1*" Te Koop "Wl 2 nieuwe TUINPARASOLS Sportkoeken! 3 STUKS 5 CENT G- V. d. Loo VAN Alles Spotgoedkoop F. C. Kuijperstraat 10 - Telef. 2169 1. de aftakeling van onzen handel, 2. de verzwakking van ons gezag op eigen ge bied, 3 de vermindering onzer veiligheid. z.ei, jaar lang reeds vertoont ons land het tegennatuurlijke schouwspel van een volk. dat zijn internationale rechten met hand en tand moet verdedigen tegen zijn eigen re geering. De nuchtere Nederlander ziet met onrust naar dat huis aan het Plein, waar binnen men bezig is den vadcrlandschen inventaris op te ruimen. Waartoe dit alles? Geschiedt deze liquidatie onder dwang der groote.machten? Neen, neen! Het gaat vrijwillig, uit eigen ingeving; zonder'reent en zonder reden. - Maar dan is daarbinnen het verstand zoek! Inderdaad, dat is het geval. Voor de chronische mislukking der Ne- derlandsch-Belgische onderhandelingen is kGHnt" m,n e3n Prelogische ver- laring mogelijk. Een bescheiden poging hiertoe zij mij geoorloofd. Uitgangspunt van mijn betoog is de „sfeer vfn ffdre" K„:ailr'n den vrede de onderhan- ven hehhZ')n ge.voerd' Deze onderhandelin- gen hebben in den geest van minister Van onuitwischbaar een indruk ach tergelaten, die van grooten invloed is ge weest op zijn verdere houding. Zie deze twee feiten: 1. Zijn verdrag van 1925 was een her druk van dat van 1919. Een zielkundig raadsel! Immers, hoezeer had in dien tus- schentijd de staatkundige hemel zich opge klaard! Ondenkbaar is het. dat eenig ander Nederlandsch staatsman bereid zou zijn geweest te onderhandelen op den grond slag van 1919. -• kT°g in 1927 duchtte minister Van Karnebeek de allervreeselijkste onheilen, wanneer niet aan al de onredelijke eischen van België werd voldaan. Zijn „huivering" bij de gedachte, dat zijn verdrag zou wor den verworpen, wijst sterk in de richting van een dwangvoorstelling. Inderdaad is naar de voorspelling van mr. Patijn na de verwerping niets gebeurd, heelemaal mets. En bij dit niets zou het tot heden zijn gebleven, wanneer de Belgen niet regel rechte aanmoediging waren blijven putten uit de slappe houding van het betooverde huis aan het Plein. De geestesgesteldheid van den minister vinden wij ook nog in volgende jaren terug bij sommigen van hen, die de beroe ringen van dien tijd sterk hebben mee- doorleefd. In het Departement is het een psychische huisepidemie geworden. Het vlugschrift van mr. Plemp van Duiveland is een merkwaardig staaltje van de emo- tioneele solidariteit in Buitenlandsche Za ken tijdens de volksbeweging van 192627. Ook zij, die tegelijk met den heer Van Karnebeek minister waren, zijn aan de psychische besmetting niet_ ontkomen. Ik denk aan de houding van de'heeren Heems kerk en Colijn tijdens de behandeling van het verdrag in de Kamers. Met name ook denk ik aan de benoeming van den heer Beelaerts tot opvolger van den afgetreden minister. Naar goede parle mentaire zeden, had na de uitspraak der Eerste Kamer een minister moeten komen uit de meerderheidsrichting. Het verdrag was niet verworpen wegens een toevallige stemmen verdeeling. Het Nederlandsche volk zelf had over het beleid van Buiten landsche Zaken zijn afkeuring uitgespro ken. De nieuwe minister had iemand moe ten zijn, die niet huiverde, iemand, die niet het Belgische, maar het Nederlandsche be lang zou dienen. In geen' geval een der psychisch zwaar besmette ambtenaren van het Departement. Ook hier staan wij voor een zielkundig raadsel. Wij kunnen en mo gen niet aannemen, dat het ministerie bru taalweg maling zou hebben getoond aan de Eerste Kamer. Voor zijn kennelijke in breuk op goede parlementaire gebruiken zie ik geen andere verklaring dan die der ..massapsychose", de door waanvoorstel ling beheerschte denk-eenheid van deze groep inz.ake Belgische staatkunde. Wordt vervolgd. (VERVOLG). De barakken zijn genummerd, maar die nummering klopt niet met de natuurlijke volgorde der getallen, zooals wij die in onze eerste levensjaren geleerd en daarna steeds normaal gevonden hebben. De onze heeft nummer 8, daarvóór komt nummer drie en dan één. Naast ons is de paarden stal, die heeft nummer zeven, de laatste barak, kort bij de helling, draagt het cijfer 9. In totaal zijn er twaalf gebouwtjes. Ik heb er vaak over gepuzzled, op welken grondslag deze nummering plaats gevon den heeft en gezocht naar een of andere mathematische figuur, of ingewikkelde for mule, die oplossing zou kunnen brengen. Mbar in de kleine raadsels des dagelijk- schen levens kan men zelden met behulp der overigens ongetwijfeld zéér nuttige wiskunde, licht brengen en naderhand be gon ik er toe over te hellen, liever naar een mystische of psychologische basis te zoe ken. Ik vroeg er Stolz naar, hij is hier het langst en een oud man, hij moest er meer van weten. Ja, antwoordde hij, dat is de deugd. Als u eenmaal zoo oud bent als ik, zult u wel opgehouden hebben te vragen naar het hoe en waarom der dingen. Ik stel hem de vraag, terwijl hij bezig is eert paar stammen met een ketting samen te binden op de korte slede-houten, waar mede de boomen naar de helling getrokken worden. Het loopt tegen den avond dit is het laatste houtvervoer van dien dag en aan zijn antwoord merk ik, dat hij in een van „zware" buien is. Die heeft hij vaak, den laatsten tijd. Als het hout vast gebonden is, trekt hij zijn vest aan, dat op een boomstam in de nabijheid ligt, strijkt met zijn bonte zakdoek over het voorhoofd, kijkt op zijn groote beschilderde horloge en zegt vertrouwelijk: 't Is weer avond, jongen. Deze wetenschap put hij evenwel niet van de wijzerplaat van zijn zakuurwerk, want dat loopt nooit. Het heeft al in geen tien jaren geloopen, weten sommige te ver tellen, maar dat mogen wij niet laten mer ken. Stolz draait iederen avond trouw aan zijn horloge en hangt het aan een spijker boven zijn krib; 's morgens gaat het weer in zijn vest. Als wij hem een genoegen wil len doen, vragen wij: „Stolz, hoe laat is het?" Dan komt het uurwerk voor den dag, hij k"kt er zorgvuldig op en zegt den tijd En zelden is hij meer dan vijf minuten mis. Door zijn jarenlange verblijf in de natuur heeft hij wel het instinct der dieren gekre gen, die óók de tijd precies weten zonder mechanische hulpmiddelen). Stolz is op een der boomstammen gaan zitten en omdat ik toch ook niets meer te doen heb. zet ik mij op een andere naast hem. Zonder bevel zet het paard zich in beweging in de richting van de helling. Stolz vat het zooeven begonnen gesprek weer zelf op. Hoe de nummering hier ontstaan is, weet ik ook niet precies, vertelt hij. Maar tafel en zette die op een kast. Dat was niet gering en de verslagenheid was groot. Maar één hunner, ongetwijfeld een nieuw komer, al vertelt de geschiedenis dit niet, maakte revolutie. Hij stond op en pakte de flesch weer van de kast af. Dit was on gehoord de anderen zagen met angstige spanning toe. Toen pakte fru Dahlquist, zoo klein als zij was, den vermetele bij zijn jasje en zette hem buiten in de sneeuw; dat kostte precies vijf seconden. De anderen zaten nog stom op hunne stoelen, totdat één vroeg: „Waar is de flesch?" De flesch bleek weg. Toen stonden allen als één man op en schreden naar de deur, met groote passen, waarin wraakzucht lag. Daarbuiten zat de uitgeworpene nog in de sneeuw, ten prooi aan allerlei stemmin gen, waarin evenwel verwondering den boventoon voerde. En naast hem lag de flesch. De flesch lag; als hij gestaan had was er vermoedelijk niets gebeurd. In de laatste seconde begreep de ongelukkige het noodlot, dat over hem gekomen was; hij stond op en vluchtte. Maar noch vlucht, noch duisternis baatte hem Er ontstond een wilde jacht, er klonken kreten Na eenige minuten kwam het kleine le ger der gerechtigheid weer binnen, zelfbe wust, voldaan. Maar elders, in zijn eigen koude verblijf, stond een eenzame hij het schijnsel van een olielichtje voor een vettig Onze geachte clientèle deelen wij hierdoor mede, dat wij het AGENT SCHAP hebben gekregen van de wereldberoemde willekeurig is ze niet. De paardenstal heeft 7, maar dat moet ook, want 7 is een heilig getal. Daar hebben de dieren recht op. Drie is óók een! goed nummer. Daarom heeft voorman Dahlquist barak 3 gekregen dit jaar, nu zijn vrouw meegekomen is naar de bosschen. Dan komt daar geen oneenig- heid uit, wat anders wel eens het geval geweest is. Hij somt nog meer merkwaardigheden op van den invloed, die cijfers op het leven der menschen kunnen hebben. Hij vertelt dit heel eenvoudig, voor hem zit daar niets mystieks in. Het zijn feiten, die hij mede deelt, even natuurlijk en vaststaand, als dat Kerstmis op 25 December valt of dat de boschbessen in Juli rijp worden. Intusschen zijn wij aan de helling gekomen. Beneden ligt het bevroren meer grootendeels met stammen bedekt, Verder op bij de afvloei ing naar den bergstroom, is een van hout vervaardigde dam, die verhinderen moet, dat de stammen in het voorjaar, wanneer het ijs gaat smelten, zonder orde zullen wegdrijven. Over het onbedekte gedeelte NACHTEGAALSTRAAT 9, UTRECHT TELEFOON 10341 Camera's - Fotografie- en Projectie-artikelen AFWERKEN VOOR AMATEURS Groote sorteering ALBUMS (voorheen R. FRESE Hofleveranciers. BAARN. Vleeschhouwerij Varkensslachterij Nijverheidstraat 13 Telefoon 31 BESLIST EERSTE KWALITEIT Dagelijks hooren en bezorgen van het ijs hebben de houttransporten kras sen getrokken in alle richtingen, die hier van bovenaf gezien, een ingewikkelde geo metrische figuur vormen, 't Gaat langzaam de helling af, het paard zet zich schrap, de sleepende toppen der stammen remmen de vaart. Dit houtsleden is het werk van Stolz, van de hakplaatsen naar de meren. Dat heeft hij nu acht en dertig jaar gedaan en hij doet het nog met tevredenheid. Met veertig scheid ik er mee uit, zegt hij. Dan ga ik terug naar Smaland. Daar zijn beukenbosschen. Het is vreemd met de Zweden. De pays plus poétique, je n' en connais pas, heeft André Bellesort gezegd over Zweden. En al zijn weemoedige poëzie, het alomtegen woordige, ondefineerbare verlangen van het noorden, zijn oneindigheidsdorst ver bindt de Zweed met zijn bosschen. En wel zóó, dat de bewoner der sombere sparren- wouden een heimwee blijft houden, dat een menschenleven duren kan, wanneer de vroolijker, lichter laagvlakte van het Zui den zijn woonstede wordt, en dat deze oude man, deze werker Stolz, na veertig jaren zwoegen in de groote wouden, terug ver langt zijn liefelijker Smalandsche beuken bosschen. Zijn eenige wensch vermoedelijk nog? Vanavond zijn wij allen in Barak 3. Ba rak 3 is de gezelligheids-balrak, omdat daar de vrouw van Dahlquist is, en omdat zij een goede vrouw is. Makkelijk is zij intusschen niet. en groot ook niet. Maar gezag heeft zij dat krijgt een goede vrouw vermoedelijk' automatisch. Gezag over een 40. 50 ruwe boscharbeiders. Goe de kameraden overigens, maar nu juist geen zoete knaapjes. Maar bij Dahlquist vloekt ieder net 10 minder als in zijn eigen ver blijf dat is een groot eerbetoon, Er zijn legenden aan haar verbonden Eenige jaren geleden kregen mannen twist bij het kaar ten toen nam zij de brandewijnflesch van spiegeltje en keek peinzend, hoe een blauw oog feitelijk blauw wordt. Maar dat was lang geleden, al werkte de geschiedenis nog heilzaam na. Wordt vervolgd. BAARN. EINDEXAMEN GYMNASIUM. Na een voortgezet examen is nog ge slaagd voor het eind-examen van het gym nasium A: mej. M. G. v. d. Voort van Zijp. Geslaagd zijn alzoo 11 van de 13 candida- ten. BAARN. ZWEMINRICHTING AAN DE EEM. Het in handen van Burgemeester en Wet houders om prae-advies gestelde verzoek van de Kiesvereeniging Algemeen Belang, betreffende het gebruik der beide gemeente lijke zweminrichtingen aan de Eem, wordt thans den Gemeenteraad aangeboden en be richt B. en W., dat, hoezeer zij aan de wen- schen van adressanten ook tegemoet willen komen, de gevraagde regelingen niet te aanaanvaarden zijn. Zij achten het vooreerst niet juist de ta rieven progressief te regelen naar het in komen. Bovendien heeft het verbinden der tarieven aan het inkomen eengrooten ad ministratieven omslag ten gevolge. Zij hebben daarom naar een andere op lossing gezocht en zijn tot de volgende re geling gekomen: Bad- en Zweminrichting A. Voor het gebruik dezer inrichting is ver schuldigd: Voor een abonnement, gedurende het ge- heele seizoen, voor 1 persoon f 7. Voor een gezinsabonnement gedurende het geheele seizoen, voor 2 personen f 11, 3 personen f 14. 4 personen f 16 en voor ieder verder gezinslid f 1. Voor een maandkaart. welke alleen ver krijgbaar is voor niet-ingezetenen f 4; voor leergeld per persoon f 3.50; voor leergeld, voor niet-ingezetenen, per persoon f 5; voor een bad per persoon f 0.40; voor een 'knipkaart, recht gevende op 10 baden f 3.50; voor gebruik badgoed f 0.20. Bij nader inzien ware op de regeling, bij gelegenheid van de behandeling der ge- meentebegrooting 1932 aangenomen voor Badinrichting B. in zooverre terug te ko men. dat de inkomsten der kinderen, welke toch eigenlijk niet te controleeren zijn, bui ten beschouwing worden gelaten, zoodat deze inrichting alleen toegankelijk zal zijn voor inwoners dezer gemeente, die geen belastbaar inkomen hebben van meer dan f 2000. Het is dan de bedoeling de aanvragen, ter bekoming van een toegangskaart, te beoordeeleti naar het belastbaar inkomen, waaronder te verstaan het bruto-inkomen verminderd met den kinderaftrek, bedoeld in artikel 38 der wet, op de Inkomstenbe lasting 1914, van het hoofd van het gezin, tenzij een lid daarvan zelf in de belasting is aangeslagen. Het is de bedoeling deze regelingen ook reeds toe te passen voor het verstreken ge deelte van dit seizoen. Intusschen is het de bedoeling de terugwerking voor de zwem- taricven voor inrichting A zoo op te vatten, dat uitsluitend op verzoek betaalde gelden voor zooveel noodig zullen worden geresti tueerd. Burg. Grothestraat 11 Telef. 2261 STEENHOFSTRAAT 5 TELEFOON 2045 Aan- en verkoop van Villa's, Landhuizen, bouwterreinen, onroe rende goederen, etc. Gratis advies en inschrijving Assurantiën en Hypotheken. Sluit verzekeringen op leven, brand, inbraak, storm, glas, etc, etc. tegen billijke tarieven van 30 Juni6 Juli 1932. GEBOREN: Louisa Geertruida dochter van J. Maassen en L. G. Niehot, Hartweg 6; Aletta Hendrika Elisabeth dochter van A. H. Th. Preusser en J. v. d. Vlist, Post weg 2; Johanna Maria dochter van P. B. Rademaker en C. A. Brouwer, Laanstraat 15; Johanna dochter van G. v. d Broek en F. Pleij, Hartweg 16a; Inge Sophia doch ter van W. v. d. Velden en N. Boot, Em- malaan 13. ONDERTROUWD: E. Jansen en R. Wassenaar. OVERLEDEN: Ente Zwan, 47 jaaj-, gehuwd met H. van Dorrestein, O Gracht je 4; Bart je van Schalkwijk, 77 jaar, on gehuwd, Kon.laan 55. Vestiging van 30 Juni6 Juli 1932. K. Colenbrander van Blaricum naar Amersf.straat 119; A. Th. Heister van Drie- bergen-R. naar Rademakersti aat 25d; C. M. Boons-Jager van Arnhem naar Nieuweweg 100; A. M. van Haren van Nijkerk naar Maddelwijkstraat 5; E. Kemmtr van l'tfort naar Julianastraat 77; M. C. A. de Haas van IJsselstein naar Eemweg 4; J. v d Berg met gezin van Baarn naar Vredehof straat 9; Wed. P. Wink van A'dam naar H'euvelweg 25; H. Beukman van Utrecht naar Postweg 89; W. de Boer van Zwolle naar F. C. Kuyperstraat 1C. Hagen van Baarn naar Birktstraat 52; M. Diekmann van Osnabruck naar Amersfoortschestraat 89; P. Bakker met gezin van Amsterdam naar Anna Paulownalaan 18. Vertrek 30 Juni6 Juli 1932. B. J. Richters van W. Toplaan 1 naar Laren, Gooiersgracht 21Wed. L. C. Schaaf van Kil. Engend.weg 15 naar Heemstede. Schouwbroekerstr. 3; R. E. Petersen van Veenpad 4 naar Utrecht, Schelpstraat 19; M. Walter van Julianastraat 77 n. Duitsch- land; L. de Vries van Banningstraat 21 naar Maarsseveen, Heerenjgracht 6; J. Tieland met gezin van Torenstraat 3a naar A'dam. Bilderdijkstraat 100; H. Altena van Nieu weweg 120 naar Maartensdijk, Tuinlaan 165b; J. Beijerling met gezin van Ericaweg 2 naar Utrecht, Jacobplein 10; D. Meerding van O. Utr.weg 1a naar Amersfoort, Ver- hoevenstraat 39; W. A. Hueting van Erica- weg 2 naar Utrecht, Jacobplein 10; L. L. Los van Heideweg 52 naar Dordrecht, Bil derdijkstraat 12r; H. v. d. Kieft van Ra- demakerstraat 27 naar Amersfoort, Leus- derweg 118 huis; G. v. d. Zande van Soes- terbergschestraat 125 naar Utrecht, Langs de Vecht 137; E. Blaauwendraad met gezin van Banningstraat 52 naar Zeist, Jagerlaan 35; Wed. N. Hilhorst van Driftje 3 naar gest. Coudewater; C. H. Slagboom van W. EERSTE S0ESTER ELECTR. DRUKKERIJ Van Weedestraat 7, Tel. 2062, Soestdijk Pyrmontlaan 65 naar Noordwijk, Mr. Dr. van de Berghstraat; G. J. Kapteijn met ge zin van Steenhofstraat 75 naar Baarn, Mol- lerusstraat 5; A. Hinz idem. Verhuizingen in de gemeente van 30 Juni 6 Juli 1932. W. Kuit van Beetzlaan 70 naar 88; G. G. A. van de Wijngaard van Verl. Postweg 47 naar Postweg 91; C. J. A. van Dijk van G. Pelsweg 3 naar Schoutenk.weg 9a; A J. Matthieu van Kerkpad ZZ 25 naar 23; J. Slager van Anna Paulownalaan 8 naar Kerkpad NZ 21; J. Wassenaar van Molen straat OZ 93 naar Eemstraat 4. CHRISTELIJKE GEREFORMEERDE GEMEENTE. Zondag 10 Juli 1932 voorm. 10 uur, nam. 6 uur: Godsdienstoefening. HERV. (GER.) EVANG. Spoorstraat Zondag 10 Juli 1932 's morgens 10 uur en 's avonds 6 uur: Ds. J. C. Wolthers, van Putten. VEREENIGING VAN VRIJZINNIG- GODSDIENSTIGEN. Zondag 10 Juli 1932, 10.30 uur: De Heer Chr. Niessink, van Soesterberg. In de Duitsche pers wordt er sterk de aandacht op gevestigd, dat dc gezant van de Sovjet-Republiek te Berlijn zich een auto heeft aangeschaft, waarvan de aan zienlijkste Duitschers watertanden. Die gezant, de hr. Leo Chintschuk, kon in Berlijn zelf geen auto naar zijn zin vinden, en heeft daarom uit Amerika een zeer luxueus wagentje laten aanrukken van een der duurste en fijnste merken, voor den prijs van 44.000 goudmarken. De Duitsche „Reichsbote" heeft uitgere kend, hoeveel werkloozen gedurende één jaar van het geld. dat de auto, het trans port inbegrepen, heeft gekost, onderhouden zouden kunnen worden. Maar dat is natuur lijk niet aardig van het blad. Zoo kan men dlles wel kleineeren. Een bolsjewistisch di plomaat heeft recht op een behoorlijk menschwaardig bestaan niet alleen, maar ook op een zekere mate van uiterlijk aan zien. Te midden van het ineenstortend ka pitalisme moet de luister der nieuwe leer des te sterker stralen. De heeren zijn anti-militaristisch, maar hun leger wordt met den dag sterker en geweldiger; het aantal van hun oorlogs vliegtuigen verduistert de zon. De heeren zijn geweldige democraten, maar afwijken den meeningen worden niet geduld: er is slechts één partij en één politiek geloof. De heeren zijn proletarisch, maar als ze kun nen, nemen ze de weelden van de verfoei lijke bourgeoisie over; toen Noorwegen destijds een vrouwelijke bolsjewiek tot ge zant had, woonde ze in een paleis en voer de een luisterrijken staat. Waarom zouden wij dus den heer Leo Chintschuk zijn auto van 44.000 goudmar ken niet gunnen? („De Avondpost" van 22 Juni). van 15 regels f 0.75. Elke regel meer f 0.15. Bij vooruitbetaling te voldoen Voor bewijsnummer moet 5 cent in rekening worden gebracht. De doctoren J H. A. RUPERT en P. DONKER nemen practijk waar. Arts voor kleine huisdieflen, CANTONLAAN 15. BAARN Telef. 756 Spreekuur 77.30 uur n.m. tot en met Woensdag IS Juli. Dames- en Heerenrijwiel, spotprijs. Vinken, weg 27. Allen die iets te vorderen hebben van of verschuldigd zijn aan wijlen notaris F. P. E. van Ditzhuyzen, gewoond hebbende te Baarn, en overleden, aldaar 2 Juli 1932, worden verzocht daarvan opgave of beta ling te doen vóór den 18 Juli 1932, ten kan tore Eemnesserweg No. 1 te Baarn. GEVRAAGD EEN Brieven onder No. 160 aan het bureau van dit blad. Mevrouw Warnaars, Nieuwerhoekstraat 14 vraagt een nette, flinke niet beneden 16 jaar. moderne Landhuisjes, bevattende 5 kamers, keuken en zolder, met garage. Gelegen aan de Hartmanlaan, Soest. Te bevragen Hart manlaan 58. Groote Villa. bev. 7 ruime kamers, groot# serre, keuken, kelder, zolder en dienliffc. Schuur met stookgelegenheid, enz. Groot# tuin 3300 M2 met draaibaar tuinhuis en mooie zitjes. In de nabijheid van spoor weghalte, bosch en heide. Uitstekend ge schikt voor pension of rusthuis. Brieven onder No. 155 aan het bur. van dit blad. NERGENS ZOO GOEDKOOP EN ZOO GOED ,HET HANDELSHUIS VOLDOET U" Soesterbergschestraat 51 - Soest - Tel. 2200 Havenstraat 97 Hilversum Tel. 2602 Voor de Weck, versch geplukt. Ringweg 2, bij Beukenlaan (marktprijs). te koop gevraagd 6x4. Gebruikt, doch be slist in goeden staat zijnde. Koninginnelaan 158. De Boschrand. te koop gevraagd. Brieven met volledige in lichtingen onder No. 156 aan het bureau van dit blad. vraagt nog eenige wasschen aan huis. Br. onder No. 157 aan het bureau van dit blad. aangeboden voor Dame of Heer in Villa met gr. tuin; mooiste gedeelte van Soest (Zuid). Br. onder No. 104 aan het bur. van dit blad. Te huur of te koop Half Landhuisje, dicht bij school en kerk. 5 kamers, keuken, en gr. schuur met gr. tuin. Bevragen: Vosseveldlaan 8. Vredehofstraat 1 JULI—VACANTIEMAAND Nu is 't tijd U een LINNEN ZOMERCOSTUUM ft* aan te schaffen De prijs valt U mee 11 Ook voor Uw Jongen» „HET HANDELSHUIS VOLDOET U" Soesterb.straat 51 Soest Telef. 2200 Havenstraat 97 Hilversum Tel. 2607 (niet te verwarren met Sportbeschuit) BANKETBAKKER IJ Soeslerbergschestr. 28, Tel 2009, Soest Solide financieele instelling, biedt aan aoli- de personen met vaste positie, GELD TER LEEN AAN, tegen matige rente. Bedragen beneden f 200.— zonder borgstelling. Geen kosten vooruit. Geheimhouding verzekerd. Brieven onder motto „Geld", aan het Bu reau van dit blad.

De Soester | 1932 | | pagina 2