Colbert-Costuums MO)B©BOID)E. J. L. H0KSBERGEN f 49.-, f 59.-, f 69.- VENEMA Binnenland T. VAN VLIET ms EWode!siag@rij Burgerlijke Stand Predikbeurten In dat geval, of nadat de voorwaardelijke gcedkeuring of afkeuring onherroepelijk is, wordt het vleesch voorzien van stempel- mtrken op de plaatsen, bedoeld in art. 28. Artikel 26. Het merken geschiedt onmiddellijk, nadat de keuring of de herkeuring heeft plaats ge had. Artikel 27. Het is een, ieder verboden, uitgezonderd den met de keuring belasten ambtenaar, de op het vleesch aangebrachte stempelincrkeu te verminken of te verwijderen, onvermin derd hetbepaalde bij artikel 219 van 't wet boek van Strafrecht. Artikel 28. Met inachtneming van het bepaalde in artikel 5U van het sedert gewijzigde Ko ninklijk besluit van 5 Juni 192U Staatsblad No. 285, worden bij de slachtdieren op de daarbij genoemde organen en lichaamsdee- l.en merken aangebracht als volgt: Op iedere lichaamshelft: bij runderen, uitgezonderd kalveren, en bij éénhoevige dieren, uitgezonderd veulens: harst (staartstuk) muis van de platte bil (spierstuk), achterschenjkel, duimstuk, vang lenden ribbenspieren (2 afdrukken), inwen dige ribbenwand (2 afdrukken), voorschen kei, hals, schoft; bij gras- ent nuchtere kalveren, en veu lens harst (staartstuk), achterschenkel, duim- hals' en' ribber* (2 afdrukken), borst en bij vette kalveren: achterschenkel, lenden, borst en hals; bij schapen -en geiten, uitgezonderd lam meren: achterschenjkel, lenden, ribben (2 afdruk ken) en hals; bij varkens, met uitzondering van speen varkens: harst (staartstuk), achterschenkel, lenden, zijden (2 afdrukken)j, buik (2 afdrukken), inwendige ribbenwand (3 afdrukken) en voorschenkel. boveddien bij alle slachtdieren op de na volgende organen en deelen: kop (kaakvlakte), tong, longen, hart, le ver, milt, nieren en, voorzoover in voldoen de ontwikkeling aanwezig, niervet (reuzel), darmscheil, groote en kleine net en uierhol ten; benevens bij runderen, gras- en vette kal veren: op de ondervoeten. Onverminderd het in lid 1 bepaalde, wordt op het vleesch van eenjhoevige slacht dieren op elke lichaamshelft tenminste tien maal het woord „Paardenvleesch" en op het vleesch van geiten en bokken op elke li chaamshelft tenminste tienmaal het woord „Geitenvleesch" geplaatst. Op bevroren vleesch wordt bovendien onder ieder stem pel van goedkeuring afgedrukt de woor den „Bevroren vleesch". Deze benamingen worden door een lang werpig enkel omlijnd stempel, lang 8 c.M. en breed 3 c.M., op het'Vleesch aangebracht Artikel 29. 1. De vleeschverkooper, die bevroren of van het buitenland geslacht ingevoerd versch vleesch en ander vleesch in zijn win kel1, verkooplokaal, bergplaats, bewaar plaats of werkplaats voorhanden heeft, -is verplicht het bevroren of van het buitenland geslacht ingevoerd versch vleesch in een afzonderlijk gedeelte van het lokaal, waar geen ander vleesch aanwezig is, te bewaren, tenzij het bevroren of van het buitenland geslacht ingevoerd versch vleesch van het aanwezige andere vleesch gescheiden lp door een duidelijk zichtbaar schot; 2. Ieder, die bevroren of van het buiten land geslacht ingevoerd vleesch verkoopt is verplicht: le. op de aan de straat uitkomende ven sters van het gebouw of van het gedeelte van het gebouw, waarin hij zijn bedrijf uit oefent, op eene van de straat af zichtbare wijze in duidelijke letters, ter grootte van tenminste 10 centimeters geschilderd te heb. ben en te houden de woorden: i}Bevroren vleesch verkrijgbaar" of de woorden „Bui- tenlandsch vleesch verkrijgbaar". Deze woorden mogen op geen grootere hoogte, van den vloer gemeten, zijn aange bracht dan 1.70 M.; 2e. In zijn winkel, verkooplokaal, berg plaat^, bewaarplaats of werkplaats, ter plaatse waar het bevroren of het van het buitenland geslacht ingevoerd versch vleesch zich bevindt, aan te brengen en aan gebracht te houden een bord* waarop in duidelijke letters, ter grootte van tenmin ste 10 centimeters geschilderd zijn de woor den: „Bevroren vleesch" of de woorden „Buitenlandsch vleesch"; 3e. Een der ouder 2e bedoelde borden of beide borden op'te hangen, zoodanig, dat de daarop aangebrachte woorden voor het pu bliek duidelijk zichtbaar zijn. Artikel 30. Het is den vleeschverkooper verboden in eenzelfde winkel, eenzelfde verkooplokaal, bergplaats, bewaarplaats of werkplaats vleesch van éénhoevige slachtdieren tege lijk met ander vleesch voorhanden te heb ben, uitgezonderd afkomstig van schapen en varkens. Artikel 31. De vleeschverkooper, die vleesch, afkom stig van éénhoevige slachtdieren verkoopt, is verplicht op de aan de straat uitkomende- vensters van het gebouw of dat gedeelte- van het gebouw, waarin hij zijn bedrijf uit oefent op eene van de straat af zichtbare- wijze, in duidelijke letters, ter grootte van tenminste 10 centimeters;, geschilderd te hebben' en te houden de woorden: „handel in paardenvleesch". Deze woorden mogen op geen grootere hoogte, van den vloer af gemeten, zijn .aangebracht dan 1.70 M. Artikel 32. Hij, die overeenkomstig artikel 9 van de Vleeschkeuringswet vleesch invoert, moet voorzien zijn van een duidelijke schriftelijke aanduiding van den persoon, of de perso nen, voor w.ie het vleesch bestemd is(< van den persoon oi de personen, door wie het is afgezonden, en is verplicht deze aan duiding, zoomede het vleesch op de eerste aanvrage der in artikel 44 der Vleesch keuringswet genoemde ambtenaren, aan de ze te vertoonen en desverlangd te overhan digen. Artikel 33. Het is, met inachtneming van het be paalde in art. 47 der Vleeschkeuringswet verboden a. vleesch voor de huizen of op den openbaren weg ten toon te stellen of ten verkoop in voorraad te hebben; b. vleesch ten verkoop voorhanden te hebben in andere lokalen dan die, welke voldoen aan de eischen, krachtens artikel GOEDKOOPE AANBIEDING VAN NAAR MAAT. F. C. Kuijperstraat 10 Telef, 2169 19 der Vleeschkeuringswet gesteld, uiet in achtneming van het bepaalde in artikel 47 dezer wet. Artikel 34. Voor het vervoer van vleesch binnen; de gemeente gelden dezelfde bepalingen als voorschreven in de artikelen 62 en 63 van het Koninklijk Besluit van 5 Juni 1920, St. bl. No. 285. Artikel 35. Het is verboden vleesch op het hoofd of op de schouders te dragen, wanneer deze lichaamsdeelen niet met reine doeken vol doende gedekt worden, zoodat het vleesch niet met de huid op het hoofd van hem, die het vleesch draagt, in onmiddellijke aanra king kunnen komen. Artikel 36. Overtreding van eenige bepaling dezer verordening, voorzoover daarin niet reeds bij- of krachtens de Vleeschkeuringswet is voorzien, wordt gestraft met hechtenis van teit hoogste zes dagen of een geldboete van ten hoogste vijf en twintig gulden. Bovendien kan de rechter de voorwerpen, waarmede de overtreding is gepleegd, ver beurd verklaren, voorzoover zij den ver oordeelde toebehooren. Artikel 37. Deze verordening kan worden aangehaald als „Vleeschkeuringsverordening" voor de gemeente Soest. Artikel 38. Deze verordening treedt in werking op den dag harer afk ndiging, op welk tijdstip de thans op dit onderwerp betrekking heb bende verordening van den 16en December 1929 vervalt. De Raad voornoemd, De Voorzitter, G. Deketh. De Secretaris, J. Batenburg. PROF. PICCARD'S VERTREK NAAR DE STRATOSFEER UITGESTELD. De tweede tocht van Prof. Piccard naar de stratosfeer is voor onbepaalde tijd uit gesteld, daar nog een nader onderzoek naai de wetenschappelijke instrumenten moest worden ingesteld. Waar de opstijging een zuiver wetenschappelijke onderneming is, moest aan de instrumenten de alleruiterste zorg worden besteedt en er zal alleen dan worden opgestegen, als alle instrumenten puik in orde zijn. VERKEERSBORDEN. De A.N.W.B.-Toeristenbond voor Neder land heeft in een handig formaat een vouw blad uitgegeven, waarop alle internationale waarschuwings- en verbodsborden voor het autoverkeer in Europa verklaard worden. Bovendien bevat de keurige folder, welke in vier kleuren gedrukt is, de inheemsche bor den uit de belangrijkste landen, terwijl op 'n tweetal schetskaartjes aangegeven, wordt, hoe men in Europa rijden moet. Met deze gratis uitgaven zal de A.NAV.B. de inter nationale toeristen ongetwijfeld aan zich verplichten. DE BELANGEN DER NEDERLAND- SCHE CREDITEUREN IN DUITSCHLAND. De Nederlandsche Maatschappij voor Nij verheid en Handel heeft een adres gezonden aan den Minister van Economische Zaken en Arbeid inzake de Nederlandsche Credi- teurbelangen in Duitschland in verband met de moeilijkheden in het betalingsverkeer. Indien binnen redelijken termijn met ver dere onderhandelingen geen bevredigend resultaat mocht worden bereikt, aldus wordt in dit adres betoogd, zal de regeering nader dienen te overwegen in hoeverre tegenover Duitschland gebruik kan en moet worden gemaakt van de wet tot vergemakkelijking van maatregelen bij verdrag of op andere wijze te treffen ter breideling van dc ge varen voortspruitend uit de beperkende be palingen, die steeds veelvuldiger op het in ternationaal betalingsverkeer worden toege past. Aan de maatschappij is in het bijzonder in de laatste weken weer gebleken, van welke beteekenis de vorderingen uit onder scheiden hoofde, die het bedrijfsleven en de Nederlandsche belegger op Duitschland heeft, voor het economisch leven van ons land zijn en hoe groote belangen ook voor den Nederlandschen fiscus er bij betrokken zijn. Aan de hand van eenige voorloopig ter beschikking staande gegevens meent het hoofdbestuur het totaal van de Nederland sche vorderingen op Duitschland zoowel op langen als op korten termijn te mogen stel len op rond 2 milliard Rijksmark of 1 inil- liard 200 millioen gulden. Berekend tegen een percentage van 6 zou dit alleen aan rente reeds neerkomen op een ons land jaarlijks ten goede komend be drag van 120 millioen Rijksmark of ruim 70 millioen gulden. RIDDERORDEN EN PRIVILEGES IN SOWJET-RUSLAND. Het nieuwe Duitsche weekblad „Sonntag- morgen" doet een boekje open omtrent de ridderorden en de daaraan verbonden pri vileges, welke het huidige Communistische Rusland kent. Reeds in 1919 werd de orde van de roode vlag ingesteld, welke merkwaardigerwijs recdis in den oorlogstijd bestaan had en in zeldzame gevallen veleend werd. Nog ge- durendVfhet bewind Vfn Lenin volgde daar op de orde van de roode arbeidsvlag, die dikwerf collectief geschonken werd aan fa brieken, werkplaatsen en besturen. Maar twee jaar geleden stelde de Regeering van Sovvjet-Rusland twee nieuwe onderschei dingen in. Ten eerste de Lenin-orde, waar van het onderscheidingsteeken bestaat uit een zilver medaljon met het bekende relief- portret van Lenin door korenaren omgfeven. Ten tjwaede de orde van de roode ster. Al deze ridderorden geven tevens ver schillende privileges. Hij, die ridder in de Leninorde is, behoeft nergens in een file te gaan staan. Hij wordt overal met onder scheiding en met recht van voorkeur ge holpen. Hij mag gratis gebruik maken van de tram en deze wat anders streng ver boden is bestijgen op het voorbalcon. Tweemaal per jaar mag hij een gratis reis per spoor maken binnen de grenzen van Sowjet-Rusland en^ wel in de z.g.n. zachte klasse, de voormalige" eerste en tweede klas se en eveneens in -dc- z.g.n. koeriertreinen. Zonder toestemming der Regeering kan hij nergens ontslagen worden. En wat zijn pen sioen betreft, zoodra hij de orde ontvangt, wordt hij geacht tien jaar langer in dienst te zijn. Bovendien ontvangt hij levenslang een maandelijksche uitkeering van 30 Roebel, welk recht op zijn directe erfgenamen over gaat. Zijn kinderen' mogen instellingen van hooger onderwijs bezoeken en bij de keuze zijner woning geniet hij evenzeer voorrech ten. De hoogste ridderorde verwerven de eerste drager der Leninorde was Stalin is zeer moeilijk. Maar, naar men ziet, loont het de moeite in deze z.g.n. klassenlooze maatschappij, waar het Communisme heet te heerschen, een drop van den lintjesregen op te vangen! (De Vrijheid). B. G. DE VOORSTELLEN VAN DE COMMIS SIE—WELTER INZAKE HET VER- KEERSVRAAGSTUK IN NEDERLAND. Bij de beoordeeling der voorstellen der Commissie-Weiter, ecnerzijds om den last der Rijksuitgaven voor inrichtingen ten dienste van het verkeer zooveel mogelijk te beperken, anderzijds om de bijdragen van een deel der weggebruikers n.1. de auto houders zooveel mogelijk te verhoogen, treft het, dat zij zoo goed als geen enkel woord wijdt aan het groote belang, dat het geheele Nederlandsche bedrijfsleven heeft bij een zoo goed en zoo goedkoop mogelijk transport ook en vooral over den weg. Zij beperkt zich er toe te vermelden, dat niemand het belang zal ontkennen, dat goe de verkeersmiddelen hebben voor de volks welvaart en dat drukkende overheidslasten voor diezelfde volkswelvaart een even groo te belemmering zijn. Ons treft zulks als een groote leemte in het, overigens zoo met veel zorg opgemaak te en van een duidelijk inzicht in den ernst der tijden blijk gevende, verslag; wij kunnen ons er niet van los maken, dat zij zich te dien aanzien, te veel heeft laten verblinden door de dreigende spoorwegtekorten en geen rekening houdt met het oordeel over het verkeersvraagstuk van de, hiervoor bij uitstek aangewezen, organen, n.1. de Ka mers van Koophandel. Deze toch zijn de beste beoordeelaars van hetgeen handel en industrie, landbouw en veeteelt, in hun belang noodig achten en met hun oordeel dient men wil men de om standigheden, waaronder deze moeten wer ken, zoo gunstig mogelijk maken terdege rekening te houden. De groote en gunstige invloed^ die een ongehinderd en onbelemmerd automobiel- verkeer op 's lands welvaart heeft, is het beste geschetst in het adres d!.d. 25 Juni 1931, waarin een groot-aantal van de belang, rijkste Kamers bij den Ministerraad aan dringt op bespoediging van de overbrug ging van het Hollandsch Diep bij Moerdijk. Slechts een enkele zinsnede zullen wij hier uit overnemen, zij spreekt zeer ondubbel zinnige taal. „Men heeft er rekening mede te houden", zoo luidt het in het adres „dat de automo biel voor het „moderne verkeerswezen van „zoo groote beteekenis is geworden, dat „men onherroepelijk achterop raakt, wan- „neer men niet tijdig de maatregelen neemt, „die noodig zijn om te voorkomen, dat in „eenig deel van ons land de automobiel niet „de rol kan vervullen, die hem toekomt". En men meene niet, dat de voortgeschre den depressie in ons zakenleven waar over niemand in'geheel Nederland beter dan die Kamers kan oordeelen voor haar reden is geweest, om hare meening in deze te wijzigen. Integendeel, van den meest re- centen datum 13 Juli 1932 - is het adres, waarin de Kamers den Minister van OPGERICHT 1899 BOSCHSTRAAT 9 - BAARN ALLEEN EERSTE KWALITEITEN i TELEF. 330 POSTGIRO 14648" Waterstaat verzoeken niettegenstaande den ongust der tijden, op korten termijn met den bouw van de Moerdijkbrug een aanvang te maken. Deze aanhaling moge voldoende zijn, om te bewijzen, dat wij niet alleen preeken voor eigen parochie, doch d"at met ons hieronder volgend betoog in het belang van een vrij en ongehinderd automobielverkeer door de gezaghebbende kringen op handels- en nij- verheidsgebied wordt ingestemd. In drie hoofdpunten kunnen de overwe gingen en voorstellen van de Commissie- Weiter worden samengevat: a. De sterke ontwikkeling, speciaal van het motorverkeer, doet den rentabiliteit van andere vooralsnog onpiisbare verkeersin- richtingen hiermede worden bedoeld spoor en intercommunale tramwagen sterk dalen; zulks doet in de toekomst stijgende gevaren voor het Rijksbudget ont staan. b. De motorrijtuigen betalen uitsluitend, een naar de meening van de Commissie on voldoende!, bijdrage de wegenbelasting voor de verbetering van bestaande en den aanleg van nieuwe» wegen; het is billijk, dat zij ook betalen voor het gebruik van het kostbare wegennet, dat reeds bij de invoe ring van de wegenbelasting en de instelling van het Rijkswegenfonds bestond. De we genbelasting ad fl. 12)4 millioen, thans door de motorrijtuigen per jaar opgebracht, kan met een zoodanig bedrag worden verhoogd, dat de opbrengst mft fl. 6 7 millioen toe neemt».. c. Van de verhanging der wegenbelas ting var te verwachten een verlaging van dc tekorten op de spoorwegexploitatie met plm. fl. 11 millioen, zoodat, met inbegrip van de meerdere opbrengst van fl. 6)4 mil lioen, het begrootingstekort zal verminderen met rond fl. 17)4 millioen. Dat de overwegingen van de Commissie onjuist zijn, en het daaruit voortvloeiend voorstel tot verhooging van de wegenbelas ting niet alleen onbillijk, maar, Tyat veel erger is. instede van vermeerdering van de Rijksinkomsten, veeleer vergrooting van het tekort op de begrooting zal veroorzaken, blijkt uit het volgende: ad. a. Het tekort op de exploitatie van spoor- en tramwegen is niet ontstaan door de concurrentie van de auto. Voor de spoorwegen blijkt dit o.a uit het preadvies van den heer Jourdain, uitge bracht op het. van 25 Juni4 Juli 1932 in den Haag gehouden, XXIIIe congres van de «Union de Tramways enz." Genoemd preadviseur, dien men uit den aard van zijn betrekking, administrateurdélégué des Chemins de fer secundaires te Parijs, niet van vooringenomenheid ten voordeele van de auto l.an verdenken, constateert, dat met uitzondering van Engeland, in geen enkel Europeesch land de concurrentie door de auto de ontwikkeling van het spoorwegver voer hetzij van personen, hetzij van goe deren heeft kunnen tegenhouden; hij geeft daaromtrent de cijfers, die wij hier kortheidshalve niet zullen overnemen. Ook de Commissie-Weiter deelt zelf me de in haar rapport (blz. 334 voorlaatste ali nea), dat in 1927 reeds een achterstand in de afschrijving bij de spoorwegen bestond van fl. 229 millioen; dat wil echter met an dere woorden zeggen, dat in de voorafgaan de jaren toen er van autoconcurrentie in het geheel nog geen sprake was eigenlijk een enorm groot verlies is geleden, en bij werkelijk commerciëele boekhouding zou dii verlies aan dei* dag zijn gekomen. De auto is aan dit tekort toch zeker geheel onschuldig,. Voor de intercommunale tramwegen wordt in het verslag van de Commissie van der Vegte wel het allerduidelijkst aan getoond, dat de exploitatie, al van 1894 af, voor zoo goed als alle ondernemingen ver liesgevend is geweest. Groote staatskapi- talen zijn daarbij verloren gegaan, al tien tallen jaren, voordat aan eenig beteekenend autoverkeer laat staan aan concurrentie door auto's werd gedacht. ad b. Dat alleen de autohouders (c.q. ook de wielrijders) voordeel van de verbe tering van de bestaande en den aanleg van nieuwe wegen zouden hebben, is naar ons oordeel een volkomen averechtsche opvat ting van de Commissie; als een der krach tigste middelen tot verhooging van de volkswelvaart, ja als een onontbeerlijke voorwaarde daartoe, is een goed wegenstel sel te beschouwen. Zich op het commer ciëele standpunt te stellen, dat alleen de weggebruikers de kosten van den bouw, onderhoud enz. van het wegennet zouden moeten betalen, houdt geen rekening met het nutf, dat dit voor het algemeen afwerpt, welk nut hoewel als het ware tot de im ponderabilia behoorend ongetwijfeld niet te hoog kan worden aangeslagen. Nog al tijd blijft dc uitspraak van President Coolid- ge ten volle geldig, luidende: „Geen uitgaven uit de openbare middelen dragen zooveel bij tot den nationalen rijk dom, als die, welke besteed worden aan den bouw van goede wegen". Maar afgescheiden hiervan is de mede- deeling, dat de weggebruikers niet ten vol le den aanleg van nieuwe en de verbetering van de bestaande wegen' zouden betalen, volkomen onjuist. Alleen de autohouders dragen daartoe reeds veel meer in de staats inkomsten bij, de bijdrage in de Rijksschat kist alleen voor motorrijtuigen en de door hen verbruikte stoffen bedroeg n.1. voor 1931: invoerrechten voor automobielen f 4.999.500 idem voor auto-onderdeelen f 375.900 idem voor autobanden f 707.900 idem voor benzine (x) (door auto's gebruikt) f 4.375.000 Extra benzinebelasting (x) f 21.000.000 Wegenbelasting f 12.500.000 Personeele belasting (xx) f 2.500.000 Te zamenl f 46.458.300 Bijna 46)4 millioen gulden droegen in 1931 de automobielen dus bij in de staats inkomsten, belangrijk meer dan voor we genbouw en wegverbetering in dat jaar is uitgegeven. Ook als men zich dus op hetzelfde com- meiciëele standpunt stelt, als de Commis sie, moet men erkennen, dat de motorrijtui gen meer dan hun volle pond betalen en dat uit dit oogpunt een verzwaring van de we genbelasting niet gerechtvaaidigd kan wor den genoemd. ad c. Gezien het feit, dat de tekorten op spoorweg- en trainexploitatie naar onze meening niet kunnen worden toegeschreven aan de concurrentie door automobielen, zal verzwaring van de wegenbelasting in geen enkel opzicht verlaging van die tekorten ten gevolge hebben; van de gunstige ver wachting van de Commissie, dat daardoor het begrootingstekort met fl. 17)4 millioen zal verminderen, zal zeer zeker niets te rechtkomen. Integendeel deze verzwaring zal wel, doordat inkrimping van het auto verkeer daarmede gepaard zal gaan, de sub b. genoemde inkomsten met een aanzienlijk deel doen dalen; waarschijnlijk zal deze da ling grooter zijn, dan de vermeerdering van de opbrengst van de wegenbelasting. Ook uit utiliteitsoverwegingen verdient de voor gestelde verhooging van deze belasting dus in het minst geen aanbeveling. Wij zijn daarenboven van oordeel, dat er een veel beterAen krachtiger middel bestaat tot vermindering, ja zelfs tot opheffing van de tekoiten op de spoorwegexploitatie. Het is hier niet de .plaats, daarop uitvoerig in te gaan, maar wel kunnen wij mededeelen, dat dit moet omvatten rationalisatie van de bedrijfsmetjioden,, opheffing van verschil lende kleinere stations, vermindering van het aantal verliesgevende treinkilometers. Dat daartoe de vervoersplicht, op de spoorwegen gelegd, voor die stations moet wordem opgeheven, achten wij bij de te genwoordige vervoersmogelijkheid geen be zwaar. Voor het isolement van eenige streek behoeft o.i. niet te worden gevreesd. Bij het treffen van die maatregelen zal de Rijksbegrooting van het steeds dreigende spook der spoorwegtekorten eerder en ze kerder worden verlost dan door aan de voor stellen van de_C°miTliss'e 8evo^S te geven. (x) Ingevoerd werd in 1931 385.000 ton benzine, waarvan 350.000 ton door auto's wordt verbruikt: het normale invoerrecht bedrragt fl. 1.25 per 100 K.G.], het bijzon dere (benzinebelasting) fl. 6.— per 100 K.G. (xx) Zonder de opcenten aan provin ciën, gemeenten, enz. mede te rekenen. Koopt Uw Radiobode bij de N.V. EERSTE SOESTER ELECTR. DRUKKERIJ Van Weedestr. 7, Soestdijk Tenslotte meenen wij te moeten mededte- leni dat ook de bedrijfsautohouders, als goe de vaderlanders, volkomen genegen zijn de noodzakelijke verzwaring van lasten, d|p de ongunst der tijden vordert, te dragen; friaar dan een verzwaring, die op allen in Neder land, in evenredigheid met hun draagkracht, drukt. Echter moeten wij, niet alleen in ons eigen belang, maar ook en vooral in het alge meen belang, met de meeste kracht opko men tegen een last, die niet alleen een een- zijdigen druk legt op de autohouders, doch ook een zeer funesten invloed op het be drijfsleven in Nederland zal hebben. 's-Gravenhage, 9 Augustus 1932. Namens den bond van Bedrijfsauto houders in Nederland. A. J. ten Hope,'Voorzitter, ïr. L Swaab e.i. Hoofdingenieur BBN. van 410 Augustus 1932. GEBOREN: Gijsbertus Frederik, zoon van J. de Rijk en J. B. Sukkel, Laan- straat 35; Petronella Anna Maria, dochter van J. J. Pronk en W. M. Tol, Pijnenbur gerlaan 3; Cornelia Wilhelmina, dochter van G. van Logtestein en C. A. Hilhorst» Kerk- pad NZ 17. ÖNDERTROU WDL. H. Ruitenberg en L, H. v. d. Muyzenberg; R. van Agterveld en M. J. van 't Klooster; A. Strumpel en M. Ph. M. Hoolwerf. GEHUWD: C. Rijkenberg en G. v. d. Mey. OVERLEDEN: Justus Johannes Frede rik Gerard Weijmar, 63 jaar, gehuwd met E. M. H. Prinzen. De Beaufortlaan 14. Jan Theodoor Endtz, 57 jaar. ongeh,, O. Tempellaan 4a. Vestiging van 410 Augustus 1932; Hl Schieving met vrouw van den Haag naar Heuvelweg 4. A. Zijderlaan met gezin van Stolwijk naar Birktstraat 35a; Jhr. F. F. E. J. de Beaufort van Voorst naar Heide weg 44; J. van Asch van dén Haag naar Kerkpad ZZ9; II. H. Hachmang met gezin van Noordwijkerhout naar Van Maaren straat 17; M. Q. v. d. Hoorn van Zeis^iiaar Postweg 52; H. Met van Bloemendaal naar Da Costalaan 5; L. A. Heijster met vrouw van Utrecht naar Kerkpad NZ 29; M. de Jong van Alphen a/d Rijn naar Banning- straat 104. J. Duin met gezin van Utrecht naar Postweg 75; H. Zelinski van Baarn naar Burg. Grothestraat 21. Vertrek van 410 Augustus 1932 J, L. D. Welmers van Soesterb.straat 18 naar Amsterdam, Durgerdammerdijk 49; G. van Hes'sem v. Gr. Melmweg 29 naar Dalf- sen, Molenweg 2; H1. Lemstra van Laan straat 24 naar Baarn, Weteringstraat 88; J. A. Rijke met vrouw van Laanstraat 7a naar Almelo, Pranjestraat 26; Ml C. de Graaf van Steenhofstraat 54 naar Haarlem, Leidschevaart 514; H. G. M. Holtus van Lange Bergstraat 21 naar Zeist, W. A. Hoe ve; C. van Dorp van Julianastraat 26 naar Vlaardingen, Spoorsingel 40; J. M. Kamer beek van Kerkpad ZZ 51 naar Hilvessuin, Hilvertweg 122; H. A. Grift van Hartweg 14 naar Amsterdam, Riouwstraat 101 2e étage; A. Ravenhorst van Rademakerstraat 7 naar Amersfoort, Puntenburgerlaan 12a; J. H. R. v. d. Steen van Middelwijkstraat 60 naar Rotterdam, Groene Hilledijk 178b; J. C. de Bruyn van Nieuweweg 121 naar Rotterdam, Maaskadé; H. Th. Dufrenne met vrouw van Wald. Pyrmontlaan 46 naar Breukelen St. Pieters. Heerenweg B 38; J. C. J. Boone van Oude Utrechtscheweg 2b naar Arnhem, Burg. Weertsstraat 128; A. H. G. Smit van Soesterb.sraat 125 naar Deventer, Noorderbergsingel 7. Verhuizingen in de Gemeente van 410 Augustus 1932. C. Strumpel van Beukenlaan 33 naar Schou+ènkampweg 9a; D. de Haan v. Soes- terbergschestraat 118 naar Schoutenkamp weg 29; T. van Barneveld met vrouw van Laanstraat 64 naar Koninginnelaan 121; H. Kalkman van Van Maarenstraat 19 naar Banningstraat 104; J. Eerenstein met gezin van Molenstraat WZ 37 naar Van Lennep- 1 aan 12; J. van 't Klooster van Molenstraat WZ 48 naar Schoutenkampweg 15. CHRISTELIJK GEREFORMEERDE GEMEENTE. Zondag 14 Augustus 1932 voorm. 10 uur, nam. 6 uur: Godsdienstoefening. HERV. (GER.) EVANG. Spoorstraat Zondag 14 Augustus 1932 's morgens 10 uur, 's avonds 6 uur: Ds. J. H. van de Wal. van Wageningen. VEREENIGING VAN VRIJZINNIG- GODSDIENSTIGEN. Zondag 14 Augustus 1932 voorm. 10.30 uur: Ds. M. Uiterdijk, em. doopsgez. pred, te Soestdijk. NED. HERV. GEM. TE SOEST. Zondag 14 Augustus 1932 kerk 10 uur: Ds. Groeneveld. Kerk 6 uur: geen dienst. Emmakerk 10 uiir: Ds. Blaauwendraad Emmakerk 6 uur: D9. Groeneveld. (voorheen R. FRESE Hofleveranciers. BAARN. Vleeschhouwerij Varkensslachterij BESLIST EERSTE KWALITEIT Nijverheidstraat 13 Telefoon 31 Dagelijks hooren en bezorgen

De Soester | 1932 | | pagina 2