2e BLAD °<z Rechtzaken 04 Officieel o< >o Bekendmakingen O^PlaatselijkNieuws^O Soesterberq 3° Sport behoorende bij »DE SOES I ER van Zaterdag 24 Sept. 1932, No. 76 gemeenteraadsvergadering l)i Burgemeester der gemeente Soest maakt beleend, dat een openbare vergade ring van den Raad dezer gemeente is belegd tegen Woensdag, 28 September 1932. EI EREN VEILING. Op de heden gehouden cierveilang werden de volgenfde prijzen besteed: Henneneieren van i 1|.55f 3.21) ptr 100. Kippeneieren van f 4.f 5.per 100. ANTI-COMMUNISTISCH VERBOND flet voorbereidend Comité verzocht ons mede te deelen, dat ruim 170 adhaesiebetui- gingen zijn binnengekomen). Nadere mede- deelingen zullen binnenkort worden gepu bliceerd. NIJVERHEIDSSCHOOL. Voor de cursus 19321933 hebben zich 52 cursisten opgegeven (vorig jaar 70). Hieronder zijn er twee die hel vorig jaar het diploma behaalden!. SOESTER TURNCLUB. •\ls inzet van de groote Provinciale At letiekwedstrijden op l October a.s. op het Esvacterrein, werd Dilnsdagavond te half 7 door genoemde club, onder leiding van haar leeraar, den heer Ju J. van de Linde uit Amersfoort, oen propagamda-marsch ge houden door een groot gedeelte van het dorp. Vooraf gegaan door de Soestcr Har monie, waarachter één bestuurslid, benevens «le fraaie clubvlag, liepen keurig in de maat aan 3, de turnsters en turners, wat een fleurig aanzien gaf. De muziek bracht de noodige vroolijkheid er in. De politie zorg de voor het doorgaand verkeert Overal langs den weg was veel belangstelling. Jamnu r was dat er zoo velen met de stoet mede liepen, wat storend werkte.. Bij een volgend maal js meerdere hulp zeer ge- wenscht. Met fakkellichten kwam de stoet wederom in de beste conditie terug. Het is eeb goede propagaroda-tocht geweest. Als het Weer mede werkt, zal het 1 October een drukken middag worden. Er is ook aan dezen wedstrijd verbonden een ..Loop door Soest om persoonlijke- en vereeniglngs- prijzen. De deelname is reeds groot. OUDERAVOND VAN DE VAN DER HUCHTSCHOOL. Woensdagavond om half acht werd in t-en der localen een ouderavond gehoudien, dlie zeer goed bezocht was, o.aj. door het Raadslid F. H. Buschj. Het hoofd der school, de heer A. van Asselt, roept allen het welkom toe namens het Schoolbestuur, en is dankbaar voor de groote opkomst' Spr. wil den avond openen met eeu enkel woord over de Schoolhervorming en over Onze School". Hij stelt vast dat de laatste jaren in veel gezinnen dc School in het mid delpunt van dc gesprekken staat, en vele vragen tot haar bestuur worden gericht. Er worden zelfs pogingen aangewend tot ver betering in meer moderne richting van het onderwijs, maar men zit hier nog tc veel vast aan de oude sleur. In het buitenland, o.a. m Oostenrijk, Amerika en Rusland, zijn vele Montessori-schol'en ingericht, hier is het nog sporadisch. Nu zal Ds|. J. K. van de water uit Amersfoort, aan dc hand van de film een beeld geven van een paar modern ingerichte schalen. Het doel van de leerme thode aan onze school is meer vrijheid te geven aan het kind. Sommige ouders zijn het er mede eens, anderen niet. Onze school werd voor 19 jaar in het leven geroepen door de familie van N,ierop, die zich met de leermethode aan de Openbare School met kon vereenigen.. Zij werd alelreerst geplaatst aan de Bosstraat, volgens gege vens van wijlen Jan Ltgthart, wat in de eerste-jaren een ideaal leek. De bedoeling was door opvoeding en onderwijs het per soonlijke in het kind tot zijn recht te laten konten. Er werd gegeven humanitair onder wijs, dc grootste waarde in den geest der menschliievendheidf. Dc onderwijzers moes ten reeds arbeid verricht hebben op humani tair terrein, hetzij voor dc dierenbescher ming, het anti-militarismc, vegetarisme in geestelijken zin, daarbij geheel onthouden van alcohol en tabaW. Er wordt bij het kind gelet op indivfidueele karaktervorming en gewerkt volgens het Daltonsysteem. Men heeft dag- cn weektaak, en in de vrije uren handenarbeid Hierdoor tracht men binnen de gestelde grenzen het kind wat bij te bren gen, waardoor het later stevig tegenover «le Maatschappij komt te staan. Nu is het bestuur met het resultaat nog niet tevre den, 't hoopt echter op den steun van ouders en geestverwanten). Na deze uiteenzetting werden door Ds. J. K. van de Water uit Amersfoort een 3-tal films getoond van het vrije onderwijs aan dc voorbereidende R.Tv. Montessorischool aan de Pallalisstraat tc Utrecht, van de werkplaats van Kees Boe- ke te Bilthoven, welke door hem naar eigen s-ysteem geheel wordt beheerscht en van de Pallas Athcnescbool te Amersfoort. Deze /eer leerzame films gaven een duidelijk beeld dat deze leermethode instemming vindt bij de leerlingen en wanneer elk nu naar vermogen daartoe mede helpt, zijn wij overal spoedig in 't bezit van dergelijke in richtingen. Dit humanitair onderwijs in Chr. geest, belooft veel voor dc toekomst van het kind. en heeft dit veel voor boven een die volgepropt is met cijfers en jaartallen, 5—10—20—25—26 Uitslag wedvlucht vanaf St. Cathrien Wa- vre op 4 September met oude en jonge dui ven. Afstand 133 K,.M. Los 8 uur. Westen wind; deelname 133 duiven. G. Visser 1-443 B. Groene veld 2102231 J. Groen 31929 J Pot 4—21 A. Rijksen 28 S. Rijksen 912 G. van Dijk 11 A. Schaap 1314 W. C. Priem 17 G. Geijtenbeek 1823 H. van Sitter 2432 E. Groen 27 G. Roeten 30. Eerste duif 10432. Laatste duif 102656. Wedvlucht vanaf Vilvoorde op 11 Sep tember met oude en jonge duiven. Afstand 153 K.M. Los 8 uur, Westen wind; deelna me 117 duiven. F. Limburg 113 A. Dorresteijn 222 S. Rijksen 311 J Pot 4—8—16—30 M. Verkerk 57 A. Schaap 691726 B. Groeneveld 10212728 A. Rijksen 12—19 G. van Dijk 14 J. Groen 15 G. Geijtenbeek 18 W. C. Priem 20—29 E. Groen 23 G. Visser 24 J. Huurdeman 25. Eerste duif 9—40—8. Laatste duif 10—17—14. COÖPERATIEVE LANDBOUW VER. volgens het oude systeem. Nadat enkele vragen waren gesteld, werd de vergadering met dank aan den spreker gesloten. In de pauze werd thee met biscuit geserveerd. POSTDUIVEN VEREEN. „DE ZWALUW" Het bestuur en leden hield Donderdag avond om half 8 eene vergadering in de Gouden Ploeg, ond'er leiding van den prae- ses den heer J. Brouwer. Na opening met een woord van welkom leest de bedrijfslei der, dc heer W. Hilihorst de notulen dd,. 1610'31, welke worden gearresteerd. Daarop deelt hij mede dat de Balans, Ver lies- en Winstrekening in debet aanwijst f 70.603.15. De omzet bedroeg aan Vee voeder. Kunstmest, Brandstoffen en diver sen 3.136.411 K.G. met een verkoop va;- f 183-988.92; winst f 789.13. Voorgesteld wordt de 1 bijschrijving op de leden-re serve niet uit te betalen. De beide aftreden- Ie bestuursleden H. Butselaar en A. Hil- horst Azn|. werden herkozen, in de plaats van R. v. d. Heuevl die bedankt heeft, wordt gekozen Willem Hilhorst. De heer van de Heuvel wordt dank gebracht voor het véle dat hij voor de Coöperatie heeft gedaan. Uitgeloot worden 1.0 ObligaUe's, n.1. No 85—97—118—220—24—237—157—28—193 en 63. Het entreégeld voor nieuwe leden wordt als volgt vastgesteld: voor een kind van een lid op f 2.50, voor een buitenstaander op f 25.voor een kind niet-lid, w%Lke gaat trouvVen met een kinrl van een lid eveneens f 25.De rente van het ledenkapitaal wordt vastgesteld op 4 Daarna werd medege deeld dat deze week de eerste steen is ge legd door het bestuur, bedrijfsleider en per soneel v. d. nieuwbouw. Vervolgens deelt de praeses mede dat er geruchten liepen dat er deze week geen zouters weg zouden •4aan, reden waarom de Commissie van de Varkenscentrale bij B. en W. een onderhoud gepasseerden Dinsdag hadden aangevraagd, om te vragen hoe of wati. Na bespreking is toen des middags om 3 uur een telegram verzonden aan den Minister en aan de fir ma Zwanenberg te Os of er geleverd mocht worden. Daarop is 's avonds om 6 uur van rlen Mlinister antwoord terug ontvangen, dat a.s). Maandag uit Amersfoort en Soest 150 '-outers konden worden geleverd, van 76 100 K.G. voor 30 cen/t per K|.G. en verder tot 425 K.Gj. voor 28 cent per K.G. Naar bij geruchten wordt vernomen, wordt de huis slachting vrij gegeven. Daar het College van BI. en W. zeer veel in deze gedaan heeft voor de boeren, komt haar een woord van dank toe. Den heer Jan Kooy alhier, koopt deze 150 stuks aan zonder eeriige ver goeding. Het waaggeld bedraagt alleen 20 cent per stuk, zooals bijna overal het geval is. Het fondsgeld bedraagt 1 De Voorzitter meent dat deze zaak haar aller genoegen is geregeld en sluit daarop de vergadering na dank gebracht te hebben aan den beheerder en het personeel der Coö peratie voor hun arbeid en toewijding. PLUIMVEE-VEREENIGING TE SOEST Dc Pluimvee- en Konijnenfokkers Ver- .•eniiging alhier vergaderde Maandagavond n de Gouden Ploeg onder presidium van den heer Beetsma. Na een welkomstwoord van den voorzitter, werd ter voorzliening in de vacature Harry Roos tot bestuurslid-ge kozen de heer Karsens, wonende aan de Dorresteinweg. Dezen winter zal een tentoonstelling wor den gehouden^ voor dieren van leden, dus een cluhtentoonstelling. De voorzitter van de permanente tentoonstellingscommissie deelde mede. dat de eerste of hoogste prijs zou bestaan in een haan en 6 hennen, of naar keuze een staande, of hangende klok. De Vereeniging zal f 30 beschikbaar stel len, die als 12 prijzen van f 2.50 worden gesteld, om ook kleine inzenders kans te geven, geldprijzen te winnen. Aan de tentoonstelling zal een tafelkeu ring voorafgaan zoowel voor kippen, als konijnen. Waar dc tentoonstellingsruimte in Soest niet zoo groot is. dacht dc Commissie, dat hoogstens 300 nummers konden worden aangenomen. Van de gH. inzenidlngen, bo ven 10 nummers, zal men ponds-ponds ge- wijze gaan verminderen, wanneer de ruim te niict voldoende is. Als datums van de ten toonstelling werden vastgesteld 14 en 15 Januari e.k. Ook zal een verloting worden gehouden, als B. en W. deze goedkeuren. Uit het fokstation, dat dit jaar was opge richt, en ondergebracht bij den heer Gaas heek, werden verkocht onder de leden 4 blauwe en 1 witte Weener konijn f 1 per tuk. De Secretaris van den U. B. P. deelde me de. dat inenting tegen diphterie en pokken door een dierenarts tegen zeer billijken prijs zal kunnen geschieden. Hoewel het dat jaar wat laat is, zal men 't volgend jaar wel licht van deze bijzondere aanbieding kunnen profiteeren. De heer Plomp vroeg voor de volgende vergadering eene beslissing over de aan sluiting bij het Ned. Merkenbureau en den Raad van Beheer. De heer Maagdelijn wenschte een inschrij ving van hooi, stroo, koolrapen en wortels als konijnenvoeder. Het bestuur zal deze wenischen nader beoordeelen. Als lid van de permanente tentoonstel lingscommissie werd in plaats van den heer Rijksen, die bedankte, gekozen de heer Ver- heuvel. Tegen half elf werd de goed bezochte ver gadering gesloten. DOOR DEN TREIN OVERREDEN. Maaandagavond werd door den chef van het station te Soestduinen aan de politie kennis gegeven, dat door een goederentrein van Amersfoort naar Utrecht een mansper soon was overreden achter het landgoed De Paltz. De politie stelde terstond een on derzoek in, waarbij bleek dat het lijk van dezen persoon inmiddels door een passee- renden locaaltred,n van de lijn Baarn-Utrecht was opgenomen en naar Utrecht overge bracht1. De overredene, die blijkbaar ter stond dood is geweest, was zekere L. L. van de M. uit Groningen, oud 27 jaar en verpleegde van de Willem Arntzhoeve te Den Dolder, doch thar. in gezinsverpleging te Den Dolder ondergebracht. Uit een brief, die in zijn bezit zou zijn gevonden, moet zijn gebleken, dat hij het leven moe was en dus waarschijnlijk den dood heeft gezocht. Zijn familie, die te Groningen woonachtig is, werd met dit ongeval op de hoogte ge bracht. STRAATSCHENDERIJ. Door de politie te Baarn werden Woens dag 2 jeugdige personen, woonachtig te Soest, aangehouden,, die te Baarn met stee- nen hadden gegooid naar een aldaar passee- renden personentrein. Zij werden ter be schikking gesteld van den burgemeester van Soest. Hun ouders wenden gewaarschuwd en hebben de kwajongens later van het po litiebureau te Soet afgehaald. DIEFSTAL. Door Mevrouw R. de C. werd bij de po litie aangifte gedaan, dat vanuit haar prieel tje aan de Anna Paulownalaan naast haar woonhuis" in den nacht van Woensdag op Donderdag 2 tafelkleedjes zijn ontvreemd, die dien dag op de tafeltjes in dat prieeltje waren blijven liggen. MOTORRIJWIEL GESLIPT. In den nacht van Donderdag op Vrijdag had nabij Nieuwerhoek een ongeluk plaats, doordat een motorrijwiel, bestuurd door den heer R., waarop als duopassagicre was ge zeten Mej|. E. L., beiden uit Bussum, dooi de vochtigheid slipte. Mlotorrijwicl met beide personen kwam te vallen, waarbij Mej. L. eenige wonden op liep aan het been|. Door de Zusters van 'Nieuw Mariënburgh werd zij verbonden, waarna de reis kon worden vervolgd. ONZEDELIJKE HANDELINGEN. Woensdagavond is op verzoek van den Burgemeester van Soest door de politie te Amsterdam aangehouden en naar hier over gebracht zekere L. J. Wi-, wonende te Am sterdam, als verdacht te Soest te hebben gepleegd niet nader te noemen handelingen met minderjarigen beneden de 16 jaar, wel ke handelingen hij herhaling zouden zijn ge pleegd. Na een voorloopig onderzoek is de ver dachte overgebracht naar Utrecht, aldaar ter beschikking gesteld van den Officier van Justitie en ingesloten in het Huis van Be waring aldaar. GEVONDEN VOORWERPEN. Een damestasch Een gummi regenjas Een regenmantel Een belastingmerk Een sleutelbosjc Inlichtingen. Politiepost dagelijks tus- schen v.m. en 22.30 nam., behal ve Zondags*. VEREEN. VAN VRIJZINNIG GODS DIENSTIGE LIBERALEN. Programma der Conferentie te houden door bovengenoemde vereeniging op Zater dag 24 en 25 September 1932 in het Bonds- huis van den Nederlandschen Protestanten bond te Soesterberg ter belichting van in houd en taak van Vrijzinnig Protestantisme aan de hand van de beginselen der Vrijzin nig Godsdienstige Liberalen. Zaterdagmiddag 1 uur: Opening der Con ferentie met een inleidende beschouwing van Prof), Dr. B. D. Eerdmans, hoogleeraar aan de Rijksuniversiteit van Leiden, Voor zitter van gemelde Vereeniging. Zaterdagmiddag 6 uur: Gemeenschappelij ke maaltijd. Zaterdagavond 7.30 uur: Inleiding van den heer M„ P. Kokje te Harderwijk, Be stuurslid der Vereeniging, over: „Het ge weld als middel tot handhaving van orde en recht", met nabespreking. Zondagmorgen 10 uur: Morgenwijding, te leiden door Drs. PI. J. van Leeuwen, cand. t. d. H. Dl. te Winschoten. Zondagmid'ag 12.30 uur: Gemeenschap pelijke koffiemaaltijd Zondagmiddag 2 uur: Lezing van Prof. Mr. JL A. Eigeman, Hooglet raar aan de Hoogere Krijgsschool te 's-Gravenhage over: „Cristendom en Liberalisme", met na bespreking. Zondagmiddag 5.30 uur: Sluiting der con ferentie. 'N o t a! Zondagavond zal er te 6 uur nog gelegenheid bestaan tot het gebruiken van een maaltijd, welke echter niet in den con ferentie-prijs is begrepen). De tonferentieprijs bedraagt f 3.25 per persoon (logies en maaltijden inbegrepen). De deelnemers worden des Zaterdagsmid dags tusschen 3.30 en 5 uur in het Bonds- huis te Soesterberg verwacht, ter regeling der huisvesting, de maaltijden en de orde. Zoowel ouderen: als jongeren zijn op deze Conferentie welkom. Opgaven voor deelname te richten tot het Secretariaat der Vereeniging}. Men wordt GEVONDEN VOORWERPEN: Aard van bet voorwerp Notitieboekje met opschrift Zwarte hond Schotsche ruwharige Foxterriër, beige masker Nikkelen broche Grijze pet gele jonge herdershond Mutsje L. bruine jonge hond verzocht bij het doen der opgaven den con- ferentieprijs te doen storten of overschrij ven op girorekening No. 148493 ten name van A. J. Tom, Candidaat-Notaris, Arn hem, EusebiusbinnensHngel 20. Arnhem,. EXAMEN. De heer H. J. Velthooven slaagde voor het examen politiediploma van den Algem. Ned. Politiebond. Terug te bekomen: Korte Brinkweg 26 Lange Brinkweg 54 Beukenlaan 12 Politiebure.au Politiebureau Smitweg la Sophdalaan 8 Kolonieweg 13. CLUBNIEUWS V.V. „SOEST". SOEST I—QUICK I 32,. J.l. Zondag speelde het eerste elftal onzer Vereeniging haar le comp, wedstrijd van dit seizoen, tegen bovengen, vereeniging. Het samenspel der gasten was over het algemeen mooier dan van Soest, daartegen over staat, dat onze spelers zich vol vuur in den strijd wierpen, en Quick weinig kans gaven haar spel te ontplooien, integen deel, Soest zag haar harde werken beloond met 2 doelpunten. Deze voorsprong echter werd vóór rust wee- teniet gedaan, zoodat met gelijken stand gedraaid werd 22. Soest had nu den wind mee, wat een niet ge ring voordeel was, zoodat meer druk op het doel der gasten werd uitgeoefend. Deze zitten echter ook niet stil, en ondernemen verschillende zeer gevaarlijke uitvallen, die echter allen stuiten op onze hechte verde diging, en in laatste instantie op den keeper Ongeveer 10 miri voor het einde maakt Soest 't 3e en winnende doelpunt van dezen vlug gespeelden wedstrijd. Wat het spel van Soest betreft, kan men wel zien, dat er "dezen zomer getraind is, aan het plaatsen van den bal, en het verband onderling mankeert er nog wel een en an der, als daar wat meer aandacht aan besteed wordt, en het vlugge samenspel van j.l. Zondag (vooral vóór rust) blijft behouden, zal Soest dit. jaar een niet te onderschat ten tegenstander zijn'. Zondag a.s. 2 uur n.m. Terrein Bosstraat SOEST I—VOORWAARTS I A.s. Zondag speelt ons le elftal haar 2e thuiswedstrijd, en wel tegen Voorwaarts uit Utrecht. Wait de uitslag zal zijn is moeilijk te zeggen, maar als ons le elftal speelt zoo- ails jt-1. Zondag, en vooral niet pingelt, heeft Voorwaarts de punten nog niet in haar zak. We verwachten voor dezen wedstrijd, waar het aan spanning niet zal ontbreken, veel belangstelling. In herinnering wordit gebracht, misschien onnoodig het schrijven van de Ki.N.V.B., waarin verzocht wordt zorg te dragen, dat niemand dan de spelers zich, tijdens de wedstrijden^ binnen de afrastering bevindt, op uw medewerking in deze wordt gere kend. Soest IIIDriebergen III, aanvang 12 uur. Speelt eveneens aan den Koudhoornweg, en wel tegen Driebergen III,. Dit is de eerste comp.wedstrijd van ons 3e elftal. We ver trouwen dat zij hun uiterste best zullen doen, en trachten op sportieve wijze de pun ten in Soest te houden,. Soest II is vrij. CLUBNIEUWS V.V. „SOESTDIJK". Zaterdagmiddag 17 September speelde ons adspj. elftal B tegen een adsp. elftal der Meeuwen. Het is op een nederlaag (43) initgeloopen, miaar dat was wel te voorzien, daar jullie nog niet met elkander gespeeld hebben]. Denkt er nu in het vervolg aan om allen jullie plaats te houden, want dat is al veel waard. Zaterdagmiddag zijn jullie vrij. Zondag 18 September: Soestdijk IDriebergen I 22 Soestdijk IIWijk bij Duurstede II 10 Wanneer de scheidsrechter iets over twee ën beginnen laat, ontwikkelt er zich direct een vlug spel, dat van doel tot doel gaat. Soestdijk wordt voortdurend sterker, en gaat steeds beter spelen. Na ongeveer 20 minuten wordt hun spel met een doelpunt beloond 10. Direct daarop maakt Drieber gen gelijk 1t Soestdijk gooit er nog een schepje bij op en even voor de rust ver overt Soestdiijk weer de leiding 21. Na de thee weer hetzelfde spel, doch nu is Driebergen iets in de meerderheid. Soest dijk komt haar inzinking te boven en nu gaat het spel weer gelijk op,. Een kwartieT voor 't einde komt nog onverwachts de ge lijkmaker 22. In dezen stand komt geen verandering meer, en hebben Soestdijk en Driebergen de puntjes gedeeld. Soestdijk II moest bij Wijk bij Duurste de op bezoek en bracht een 10 overwin ning thuis. Goed zoo, heeren, hoewel met eenige invallers spelende en toch de over winning behalen, dat belooft wat voor het verdere seizoen. Volgens hooren zeggen* moeten jullie een goede partij gespeeld hebben. Zondag 25 September SOESTDIJK I—D. E. V. I Aanvang 2 uur Terrein Kostverlorenweg Dit belooft een spannenden wedstrijd te worden. D. E. V. is een prettigen tegen stander. Het vorige seizoen was het één van de zwaarste tegenstanders. Het tweede elftal is vrij en het derde moet bij Quick III op bezoek. Vertrek per fiets om 12.30 van Verschoor. E. S. V. A. C. De competitie voor de op Zaterdag spe lende elftallen vangt weder aan. Hedenmiddag komen al reeds twee van de drie elftallen binnen de krijtlijnen; het pro gramma luidt: 2.15 uur Esvac juri.HVC jun. 3.30 uur Esvac ZBloemenkwartier II. De adspiranten zijn vrij). Zondagmiddag gaat het eerste elftal op bezoek bij hare plaatsgenoote Soesterberg. Het vorige seizoen wisten beide vereenigin- gen hun uitwedstrijd Je winnen; ook nu ontloopen beide elftallen elkaar niet veel in kracht, zoodat een eventueele puntenverdee- ling niet tot de onmogelijkheden behoort. Het 2e elftal gaat op bezoek bij 's Grave- land II te 's Graveland; een niet te onder schatten tegenpartij, maar met eenige schot vaardigheid der Esvaccers zijn één of twee winstpunten niet uitgesloten]. De wedstrijden voor het derde elftal van gen begin October aan. STORMERSNIEUWS. Stormers I kreeg verleden week op. het laatste moment bericht dat de wedstrijd te gen de Zwaluwen uit Hilversum niet door ging, iets wat zeer spijtig was, daar de ploeg geheel compleet hunkerde om te kun nen spelen. Stormers II moest het tegen een onvol ledig Baerne afleggen met 41. Dat gaat zoo niet goed; die 2e ploeg moet beter oefe nen, zoodat hun santenspel en combinatie vermogen worde opgevoerd. De eer van de zen strijd werd door Mej. P. Beerschoten gered die het eenigste doelpunt voor de Stormers wist te plaatsen. A.s. Zondag 2 uur, speelt Stormers I te gen A.K.C. uit Utrecht op het Stormersveld aan de den Blieklaan, en verwachten wij een vuig opgaanden strijd, die 't aanzien waard zal zijn. KANTONGERECHT TE A'FOORT. Lijkt een soort Mussolini. Aangevangen werd met voortzetting der zaak tegen de Soester G., die 's nachts half één had gewielerd onder invloed. De vorige maal was de eene verbalisant gehoord, de hoofdagent A.; thans was de tweede aan de beurt, de agent van R. Slingerend op rijwiel, rook naar drank, maar niet in „kennelijken" staat. Het loopen steunend op rijwiel gting nog al. Verd. pak te uit. Slechts een enkele getuige déchar ge had hij meegebracht. De jongens die er bij geweest waren,, durfden niet. De agent A. lijkt wel 'n soort Mussolini te zijn in Soest. De meegebrachte getuige ter ontlasting L.O. was in de zaal gebleven, toen de ver balisant aan het woord was. Hij was dus gehoord bulten eede. Hij had drie kwartier met verd. gepraat, ongeveer 12 uur, maar had niets kunnen merken van onder invloed zijn. Zelf zeker ook wat gebruikt, bracht de Kantonrechter in het midden. Zich grondende op de verklaringen van beide verbalisanten stelde Openb. Min. den eisch van f 25 of 10 dagen, en vonniste de Kantonrechter met f 10 of 4 dagen. De agenten worden altijd geloofd, daar mee sloot verd. zijn zaak. Om de kapotte blouse. Volgend geval onder Soest vond plaat9 op het 1.65 Meter breede wielerpad tusschen de Paltz en den Dolder, met hoogen berm aan weerskanten en prikkeldraad. Vergissen we ons niet met de richting- gegevens, dan wou de thans afwezige verd. Mej. J. S. van Elburg, naar de kerk aan den Dolder en was ze op het nippertje; had du9 groote haast. Voor haar rijden in dezelfde richting vier wielrijders en -rijdsters, de iop haar bellen zich netjes achter elkaar plaat sen. Ze heeft echter niet bemerkt, dat er ook vier van de andere zijde tegemoet ko men. Getuigen dus in overvloed van wat stond te gebeuren. A. M. van Soest gaat ook tegen den berm rijden. De daaropvol gende wielrijdster, de echtgenoote van A. M., die tevens nog een kind meevoert, heeft de juffrouw uit ElbuTg niet zoo vlug bemerkt. Zoo komt ze bij dit tusschendoor wfcllen van verd. met het voorwiel Ln aanra king met 's mans achterwiel, valt en haalt haar blouse op aan het prikkeldraad. Manlief zet de ijlende kerkgangster na en zocht haar in het kerkgebouw qp. Hetwelk een opschudding veroorzaakte. Gelukkig was de dienst nog niet begonnen, anders had hij leelijk kunnen hangen. Kort en goed, verd. Mej. S. gevoelde geen schuld, had dit ook in een brief aan Openb. Ministerie kenbaar gemaakt. En natuurlijk wou ze zonder schuld de blouseschade niet vergoeden. Thans zal ze daar toch aan moeten, al werd geen schadevergoeding gevraagd. Het werd schuldig met eisch van f 20 en vonnis van 10. Principieel. Een der perscollega's had zich tot proef*

De Soester | 1932 | | pagina 5