2e BLAD Voor Gas en Elecinsche Verwarmir °<z Soesterberg prO M. H. van Raalte M. H. van Raalte M. VISMAN - NIEUWERHOEK O^Plaatse lijk Nieuws^C Langestr. 34-36 AMERSFOORT AFO. STOFFEN I geven wij gaarne adviezen behoorende bij „DK SOESTKR van Zaterdag 15 October 1932, No, 83 „ROOMSCHE BEVOORRECHTING". In de Maasbode" lazen wij het onder- Maande Mnk. dat wij thans opnemen, om dat wij ook de vragen van het Kamerlid Peereboom hebben vermeld. Insinuaties zonder grond. In het hegin van dit jaar, is bij de mare chaussee te Breda aangifte gedaan, dat een R| K priester zich zou hebben schuldig ge maakt aan een zedenmisdrijf. De mare chaussee heeft toen deswege proces-verbaal opgemaakt en de zaak is gerechtelijk ver volgd. doch tenslotte niet doorgezet door de rechtbank. Het Tweede Kamerlid Peereboom heelt nu onlangs aan den Minister van Justitie gevraagd wat de ware reden is, waarom die vervolging geen voortgang vond en of de Miinise. bereid was om „ingeval het blij ken mocht, dat dn afzien van de vervolging van dezen Rooniachen priester in onmis kenbaar verband staat met de overwegend Roomselie samenstelling van de Bredasche rechtbank, zoodanige maatregelen te tref- fen waardoor gevallen van bevoorrechting van' andere en bijzonderlijk van dergelijke Koom-schc priesters niet meer kunnen voor- komeri|." In dat gcvul erzocht hij den Minister „de betrokken rechtbank niet alleen het ware karakter de/er handelwijze, maar evenzeer ook het bevist ontoelaatbare daar van onder het oog te brengen. Men ziet het. insinuaties ontbreken met. De Minister heeft de zaak onderzocht en thans geantwoord, dat de betrokken geeste- 1 ijke na het justitieel vooronderzoek ter openbare terechtzitting is gedagvaard. N aar aanleiding van een tegen deze dagvaarding ingediend bezwaarschrift, heeft de recht bank den priester buiten vervolging gesteld op grond, dat naar haar oordeel toen reeds vast stond, dat het overtuigend bewijs van het ten laste gelegde niet zou kunnen wor den geleverd. De Officier van justitie heeft tegen deze beschikking hooger beroep aan- geteekend. Het gerechtshof te 's-Hertogen- hosch heeft echter, conform de conclusie van den advocaat-generaal, de beschikking der rechtbank bevestigd op grond, dat het Hof in het aanwezige bewijsmateriaal on voldoende aanwijzing van schuld aanwezig achtte om de tegen den1 verdachte ter zake van het hem ten laste gelegde feit ingestel de strafvervolging voort te zfctten). Aldus de Minister. Wat betreft de in de vragen neergelegde insinuaties merkt minister Donner nog op. dat hij meent goed te doen „nu, zij het in onderstellenden vorm, in de vragen een zoo ernstige, het wezen der rechterlijke macht aantastende beschuldiging wordt uitgespro ken, mede te deelen,, dat de kennisneming van het dossier dezer zaak hem geen aan wijzing heeft ipgelcverd, dat bij de ge nomen beschikking niet met de in dezen uiteraard volstrekt vereischte objectiviteit is gehandeld." Hieruit blijkt, dat de minister de zaak ernstig genoeg heeft bevonden om haar persoonlijk uit te pluizen en dat hem daar bij de absolute objectiviteit van rechtbank zoowel als van gerechtshof is gebleken Daai mede kan de heer Peereboom het doen. Tot zijn nog grootere geruststelling kun nen we hier nog bij vermelden, dat in het Bossche Hof zitting had de protestansche raadsheer mr. van Veen, terwijl de eisch tot niet ontvankelijk verklaring van het be roep, door den Bredaschen Officier inge steld. werd gedaan door den protestant- schen advocaat-generaal bij het Hof, mr Couvéef. Van „Roomsche bevoorrechting" zal hij hier toch wel niet durven spreken. Even min als hij daarvan den streng-Protestant- schen minister zal verdenken. KATH. KRING. Donderdag heeft de Zeer Eerw. heer A G. Smit pastoor te Soestdijk, uitsluitend voor de leden van den Kath. Kring, een voordracht met Jkhtbeelden en zang ge houden over „De schoonheid der Liturgi sche Plechtigheden en van den Kerkdij ken zang in de Grieksche Mis." Medewer king is verleend door het kinderkoor en R.K. gemfenigd zangkoor ,,1'tile Duloi" onder leiding van den heer A. Ponten, uit Utrecht. Zondag a s. is hetzelfde voor be langstellenden. DANSCLUB „ONS GENOEGEN". Dinsdagavond om 8 uur is in hotel Eem land genoemde R.K,. Dansclub opgericht met aanvankelijk 30 deelnemers. De leiding er van berust bij den heer Theo V mk Jr te Hilversum. A.s. Dinsdag bestaat alsnog gelegenheid tot inschrijving. Dien avond zal de leider vooraf een demonstratie geven in de allernieuwste mode- en gezelschapsdan sen. Voor R.K. jongelui, die zich in deze tak van sport willen bekwamen wordt een pret tige gelegenheid geboden. CHR. GEM. ZANGVER. „CRESCENDO' Ter gelegenheid van het zilveren jubi leum van genoemde club, werden wij Woensdagmiddag om 2 uur vriendelijk uit genoodigd door het jubileum-comité, tot ren bezoek aan hare Bazar. welke gehou den werd tot en met Donderdagavond 10 uur in de Chr. U.L.O. school aan de Spoor straat. Wij hebben daar een dankbaar ge bruik van gemaakt, en bemerkten onde dc vele bezoeksters en bezoekers, de beide Geref. Predikanten, het gemeenteraadslid den heer A. Endendijk, oud-wethouder, Dr P. Donker e.al. Toen allen hadden plaats genomen, zong men van Psl. 136 1, las Ds. B. Alkema enkele verzen voor uit 1 Kronieken 25 en ging voor in gebed. Daar op stelt Z.Eerw. vast, dat hij blij is dat de ze Bazar nu gehouden kan worden, en alle moeilijkheden overwonnen zijn, en zooveel is saamgebracht door liefde-handen, zoo wel geschenken in geld als in natura, wat nu alles te koop wordt aangeboden. Cres cendo viert haar zilveren feest en heeft steeds bij al haar arbeid de eere Gods ge zocht. In haar jubileum-concert zal zij t >o nen „Crescendo" te zijn. I^et hoogtepunt in haar zang is de lof van God verkondi gen. Daarom las Z.Eerw. voor de bekende verzen over Koning David, die in zijn pro- fetien Gods lof bezong. Z.Eerw. hoopt dat God het werk zal ze genen en dat alle handelingen op deze ba zar verricht, tot Zijn eere zullen geschie den en in onze blijdschap Zijn zegen zal gesmaakt worden. God geve een rijke vrucht op dezen arbeid ter Zijner verheerlij king. De voorzitter van het jubileum-comi té, tevens voorzitter der vereeniging, zegt den Eere-voorzitter hartelijk dank voor het gesproken woord, waaraan niets is toe te voegen. Spreker hoopt dat de wensch van Z.Eerw. in vervulling zal gaan, de ver eeniging steeds de kleinste mag zijn en Christus de boventoon mag hebben, Hem zij de eer. Spreker dankt Ds. Wouters voor z-ijn tegenwoordigheid, verder het eere comité en allen die hebben medegewerkt om het geheel te doen slagen; ook de vele gevers en geefsters; alles is boven verwach ting geschied. Spreker hoopt dat deze da gen niet enkel en alleen de stempel der Chr. Vereen, dragen, maar dat steeds de vlag van Koning Jezus in top is en geen enkele wanklank zal worden vernomen. Hierop verklaart l)s. B. Alkema de bazar voor geopend. Er was direct volop kooplust in de verschillende stands. Er was te veel om op te noemen; vermelding verdient echter oen gouden tientje van de N.V. de Soester Drukkerij, en verder giften tot een be Irag van f 50 voor de vereeniging; voor de ba zar een reuzen Taart, Krentenbrood en Spe culaaspop van de firma van Brummelen en H. de Vries; veel fruit van Mevrouw Be- versen; van de firma Reehorst, en J. Tim mer]. Ook was gezorgd voor attractie door prijs-schieten, sjoelbak, balwerpen, won derboom, boonenteUen enz. De zaal was gezellig ingericht; er was ook gelegenheid om een kopje thee te gebruiken. Het geheel ras gslaagd. Moge de recette in overeen- temming zijn. BEGRAFENIS M. HARSKAMP Donderdagmiddag te 12 uur werd onder oen geweldige regenbui, klokgelui der Ned. rvormde Kerk en een groote menigte belangstellenden, het stoffelijk overschot van wijlen den heer M. Harskamp, die door een noodlottig ongeval op Zaterdag jl. om het leven is gekomen, op dc begraafplaats der Ned. Herv. Gem. ter aarde besteld. Onder de vele belangstellenden merkten wij o.a. op bestuur en leden der afdeeling Soest van den Ned. Centralen Bond van Bouwvakarbeiders, waarvan de overledene in 1919 mede oprichter was, dus 13 jaar lid en in dien tijd 2e Voorzitter. Toen de kist gedekt door een 4-tal kransen, w.o. een van de afdeeling Soest der Bouwvakarbeiders boven de groeve was geplaatst, nam de voorzitter der afdeeling Soest, de heer G. van Eek 't woord om kameraad Harskamp namens bestuur en leden dank te zeggen voor alles wat hij voor den Bond heeft gedaan. Spreker hoopt dat de leden zijn voorbeeld zullen volgen en in getrouwheid de afdeeling zullen dienen. Daarop nam Ds. E. Groeneveld, Ned. Herv. wijkpredikant. het woord, welke zich tot de diepbedroefde familie richt en er op wijst hoe men voor korten tijd ook aan de geopende groeve stond, en de dood nu wederom een leegte heeft achtergelaten. Wij nemen opnieuw af scheid van een der onzen; de geopende groeve leert ons dat er maar een schrede is tusschen ons en den dood, hoe verschillend onze opvatting ook moge zijn. Het graf leert ons ook dat wij niet altijd de stoffe lijke nooden moeten bevredigen, maar bo venal de geestelijke, want de dood komt onverwachts. Maar er is ook maar een schrede tusschen Jezus en ons Die de dood heeft verslonden tot overwinning. De vraag is nu maar of wij bereid zijn Hem te vol gen in voor- en tegenspoed en ons aan Hem durven toevertrouwen. Hij neemt ook de weezen in Zijn bescherming. Daarom is 't graf niet 't laatste, maar de doorgang tot het eeuwige leven. Ons zelf kunnen wij niet helpen en daarom, o God, doet Gij het. Van Hem alleen is onze verwachting ook voor de bedroefde kinderen, die zonder vader of moeder acherblijven. Hij is een Trooster der weduwen en een Vader der Weezen. Zeer onder den indruk verlieten daarop allen de begraafplaats; menigen traan werd weggepinkt. Deerniswekkend was de aanblik der ouderlooze kinderen. OVERTREDINGEN VLEESCHKEU- RINGSWET. Afgeloopen week is proces-verbaal op gemaakt tegen den slager B. uit Soest we gens het voorhanden hebben van ongekeurd varkensvleesch en tegen den slager van W wegens het vervoeren van ongekeurd var kensvleesch. Het varken, waarvan B. ongekeurde dee len voorhanden had, is waarschijnlijk te Soest zonder voorkennis en keuring te huis hij 'n boer geslacht, waarnaar nog verder onderzoek wordt ingesteld. VELOUR CHIFFON voor Avond-j'.ponnen 90 cM. breed f 2.45 per el. GEVONDEN VOORWERPEN. Aard van het voorwerp Terug te bekomen: Spatlap Bedrag aan geld Dames-rijwiel 2 Poesjes 1 Poesje 1 griep 1 witte poes 1 Vulpen 1 Autosleutel Kosteloos belastingmerk Heerenportemonnaie Zilveren schakelarmband Politiebureau Politiebureau Noorderstraat 61, Baarn Julianaplein 10 Kerkpad NZ 16 Politiebureau Mariënburg, Vredehofstraat Politiebureau Politiebureau Nieuweweg 49b Nieuweweg 110 Politiebureau VELOUR PAYSANNE voor Jasjes en Capes op Japonnen £3 90 p. el. VELOUR DAMASSE Georgette Carreaux Moderne Streepen voor Combioations TELEF. 2333 Sleutel EEN KOE MET MOND- EN KLAUWZEER IN HET ABATTOIR. Verleden week Vrijdag, des avond om streeks 7 uur, werd hij de N.V Centrale Slachtplaats aan den Lange Brinkweg een koe aangevoerd, die voorloopig in de stal erd geplaatst en Zaterdagmorgen om 9 uur aan den keurmeester ter keuring werd aangeboden. Bij de levende keuring bleek al spoedig, dat het dier vrij ernstig lijdende was aan mond- en klauwzeer, waarop de keurmees ter het dier in beslag nam en van het ge beurde proces-verbaal opmaakte. De koe is toen onverwijld overgebracht naar de noodslachtplaats en aldaar terstond onder toezicht geslacht. Inmiddels werden de stal en de verdere plaatsen, waar het dier was geweest, behoorlijk ontsmet. Bij de keuring na het slachten bleek het vleesch geen afwijkingen te vertoonen en werd dit goedgekeurd. Kop, tong en pooten werden afgekeurd, doch de rest van het vleesch werd na het ter zake ingestelde onderzoek van den keuringsveearts teruggegeven na betaling van alle onkosten op het ontsmet ten gevallen. Het vleesch moest echter in de zoog. vrijbank worden verkocht. De koe bleek te zijn van den slager S-, die het dier weer gekocht had van zekere F. uit Loos- dreeht. Waarschijnlijk heeft deze het dier uit Zwolle van dc markt, terwijl hetzelfde beest ook des Donderdags c p de markt te Zutphen schijnt te zijn geweest. Dc inspecteur van het veeartsenijkundig staatstoezicht te Amersfoort is met een en ander op de hoogte gesteld en verder een uitvoej ig onderzoek naar de plaats en wijze van herkomst ingesteld, waarbij o.m. is gebleken, dat de bewuste koe van Zwol le naar Soest is vervoerd met een vracht auto, waarin nog 6 andere koeien waren. Indien deze andere koeien als fokdieren zijn vei kocht en dus nog in leven zijn, is het zeer waarschijnlijk te achten, dat ook zij alle mond- en klauwzeer hebben gekre gen en is het besmettingsgevaar aanzienlijk uitgebreid. Zijn zij echter alle geslacht, zon der met andere koeien in aanraking te zijn geweest, dan is het besmettingsgevaar min der geweest, daar dit alleen bij levende d'ieren sterk overerfelijk is. Behoudens en kele deeleni. levert het vleesch geen ge vaar op bij menschelijke consumptie, hoe wel als voorzorgsmaatregel het toch altijd uitsluitend via de vrijbank mag worden verkocht. Tegen S. is proces-verbaal opgemaakt ter zake van het vervoeren, verkoopen of afleveren van vee, dat lijdende is aan een besmettelijke veeziekte. AANRIJDING Woensdag heeft op den hoek van de To renstraat en de Kerkstraat een aanrijding plaats gehad tusschen een automobiel, be stuurd door F. en een wielrijder H. beiden u'it Soest. De wielrijder kwam uit de Toren straat en wilde recht door rijden, terwijl rechts van hem een auto uit de Kerkstraat aankwam, die natuurlijk voorrang had. De bestuurder daarvan reed dus door, maar ook de wielrijder reed door met het natuur lijke gevolg, dat er een botsing plaats had, en dc wielrijder verscheidene Meters werd medegesleurd. Dr. Donker verleende de eerste hulp. De opgeloopen verwondingen vielen nog al mede, en de wielrijder werd met een automobiel naar huis vervoerd. AANGEHOUDEN. Donderdagmiddag zijn door de politie alhier 3 personen in arrest gesteld, woon achtig te Hilversum, die aanwezig waren geweest op de Strafzitting van het Kanton gerecht te Amersfoort. Zij hadden daar blijkbaar groot pleizier gehad en waren bezig dat genoegen te vieren door overma tig gebruik te maken van sterken drank. Ten minste;, het luidruchtige stelletje werd in kennelijken staat van dronkenschap op den weg aangetroffen en daarna opgebor gen in het politiebureau in de daarvoor be stemde localiteiten. Korten tijd daarna werd een vierde per soon, ook in kennelijken staat, aangehou den, die er blijkbaar als regel gebruik van maakte spiritus te dringen en op wien nog een leege spiritusflesch werd aangetroffen. Ook deze werd opgeborgen. Den volgenden ochtend zijn alle 4 na hun ontnuchtering, weer op vrije voeten gesteld nadat ter zake tegen hen proces-verbaal was opgemaakt; dc spiritusdrinker poogde daarbij nog een valsche naam op te geven., doch dat liep al spoedig in de gaten en be zorgde hem alleen een tweedeproces-ver- haal. GEKNIPT. Politiebureau INBRAAK IN DE NED. HERV. KERK. Donderdagmiddag werd aan de politie kennis gegeven, dat ontdekt was, dat in den afgeloopen, nacht was ingebroken in de consistoriekamer van de Nederl. Her vormde Kerk aan de KerkstraatToren straat. Deze consistoriekamer was voorheen de oude pastorie en aan de kerk aangebouwd. De nieuwe pastorie, die thans wordt be woond door Ds. van Schaick, staat iets ver der van de kerk af. Ds. van Schaick was Woensdagavond niet thuis, zoodat hij van de inbraak niets heeft gemerkt en waar men ook niet elk oogenblik in de consisto riekamer komt, kon het gebeuren, dat men van de inbraak eerst op Donderdagmiddag iets merkte. In de consistoriekamer was alles over hoop gehaald, de papieren waren door de geheele kamer verspreid en het geheele archief was in groote wanorde door elkan der gehaald. Blijkbaar waren de inbrekers wel met het vak vertrouwd, ten minste zij hadden de beide aldaar aanwezige brand kasten grondig gefarceerd. De wanden daarvan waren als een sardineblikje c pen- gescheurd over de geheele lengte. In deze brandkasten bevindt zich echter als regel geen geld, alleen stukken van het Kerk bestuur, zoodat op die wijze de inbrekers dus weinig nut van hun werken hadden Verder zijn eenige zendingsbusjes met hun inhoud verdwenen,, alsmede een ijzeren geldkisje met eenig los geld. Het leege geldkistje is later achter de Kerk terug gevonden. De beide brandkasten waren van voren geheel open gesneden, blijkbaar met behulp van een groot soort blikopener. In de haast hebben de hecren inbrekers dit werktuig achter gelaten; het bestaat uit een zware ijzeren staaf van ruim 60 c.M. lengte, waar van van voren het snijdend metaal is aange bracht, wat ongeveer een lengte heeft van 20 c.M. Het is dus bijna zuiver een blik opener, zooals die wel wordt gebezigd voo het openen van blikjes groenten, maar dan van een zeer groot formaat en van zeer zware constructie. Wie dit inbrekerswerk tuig ziet, kan zich wel begrijpen, dat niet buitengewoon solied geconstrueerde brand kasten het daartegen moeten afleggen. Doordat de inbraak zoo laat werd ont dekt is het opsporings-onderzoek natuur lijk zeer bemoeilijkt en hadden de inbrekers een grooten voorsprong. Waarschijnlijk zijn zij aan de achterzijde van de Kerk binnengekomen door het ver breken van eenige sloten. Op het moment van afdrukken van dit blad 'is het politioneele onderzoek nog in vollen gang en wordt nog naarstig ge speurd naar allerlei afdrukken en teekens die de inbrekers mogelijk zouden hebben achtergelaten. te orthodoxe protestanten. Vervolgens geeft Z.Eerw. een overzicht van de Grieksche Kath. Kerk wier geschiedenis begint in Je ruzalem, en zich vandaar naar Antiogië, Alexandrië en eindelijk naar Constantinopel voortplant. In de laatste plaats heeft de R.K. kerk door de macht des Keizers, door de Kruisvaarders, maar ook door eigen af val veel ingeboet, terwijl ook nu nog de Turk alles overheerscht. Nu is het de plicht van ons die eenheid te herstellen,, en daar voor alles in 't werk te stellen, dat die 150 millioen menschen wederom tot de kerk worden teruggebracht. De R.K. kerk aldaar heeft een eigen liturgie, in rythme, muziek, zang en offerande. Dit alles en de geheele bediening der H. Mis wordt tot in de klein ste bijzonderheden door Z.Eerw. toegelicht en door lantaarnplaatjes en schitterenden koorzang opgeluisterd. Het was een leerza- men en aangenamen avond, waarvoor Z. Eerw. dank toekomt. Aanstaande Zondag wordt zij herhaald. Voor de pers was uit stekend gezorgd. TE HILVERSUM GEARRESTEERD. Donderdag is door de politie te Baarn aangehouden zekere J. J. K., die verdacht wordt te hebben gepleegd verschillende diefstallen te Baarn. Bij het onderzoek bleek tevens, dat hij ook dc dader was van den inbraak, die op 30 Augustus j.1. ge pleegd is in de woning van den heer Z. aan de Nieuwesteeg alhier. Hij is ter beschik king gesteld van de Justitie. R.K. KRING. Voor dc leden van deze vereeniging sprak Donderdagavond te half 8 in het St. Lud gardusgebouw de WelEerw. Heer Pastoor A. G. Smit;, over de schoonheid van de Li turgische plechtigheden in den koorzang in het Oosten, afgewisseld door de R.K Zangvereeniging „Utile Dulci" te Soestdijk, directeur ae heer A. Pontius uit Utrecht, en het kinderkoor. De vergadering welke zeer goed bezocht was,, werd door dc praeses Mr. F. H. Terlingen geopend, welke er aan herinnert dat de 3e jaargang is ingegaan, en dat de Kring levensvatbaarheid heeft, dank zij het vele werk van den secretaris. Het finanttieele deel staat er ook goed voor. Spreker roept daarop het welkom toe aan den spreker die :in twee qualiteiten aanwe zig is. n.1. als Moderator en als spreker Verder heeft de Kring de bijzondere goed keuring gekregen, zoodat voor dank plaats is. Verder dankt spreker het zangkoor dat dezen avond medewerking verleende. Pas toor Smit daarop het woord verkrijgende, dankt de voorzitter voor zijn waardeerende woorden en deelt mede met vreugde dezen avond te hebben aangenomen om zijn Oos tersche avond te geven. De Kring bedoeld ontwikkeling en gepaste ontspanning voor haar leden; blijft haar daarom trouw. Tel kenmale worden de leden in dit knusse zaaltje verwacht dat gerestaureerd is en veel offers vraagt, reden waarom in de pau ze een kleine verloting wordt gehouden met als hoofdprijs een foto van een Griek sche Madonna in lijst. Nadat Z.Eerw. daar op aan de dames Grieksche plaatjes had uitgedeeld, deelt hij mede, dat men zich de zen avond in gedachten moet verplaatsen in dit mystieke leven, en zich in dezen sfeer moet inleven. Darom moet men vooraf be denken hoe de R.K. Kerk daar gevestigd is, werkt, en dan teruggaan naar onzen toestand. Z.Eerw. stelt vast dat wij leven in een tijd van tegenstellingen/, ook op het gebied van kerk en Maatschappij; het is een algeheele verwarring. Maar juist in dezen tijd komen veel afgedwaalden tot de kerk terug, dit betreft alle instellingen, ook die der Missie. Maar wordt het bij dit alles geen tijd om eens te denken aan de 150 mil lioen Christenen in,het Oosten, waarvan er 7 millioen zijn geruincerd; want die 150 millioen staan dichter bij ons dan de mees- Donderdag is door de politie alhier te Hilversum aangehouden W. van G., woon achtig te Hilversum als verdacht van te hebben gepleegd te H'sum een zedenmis drijf met een inwoonster uit Soest. Na on derzoek van deze zaak is de verdachte ter beschikking gesteld van den Commissaris van Politie te Hilversum. INBRAAK IN DE R.K. VEREENIGING In den nacht van Maandag op Dinsdag s weer eens ingebroken in het gebouw van de R.K. Militaire vereeniging te Soester berg, wat al de derde maal is in de laatste 2 maanden. Vermist werden wat tabak en i ga ren, eenige hoeveelheden chocolade, en klok, en ook een rijwiel. De inbrekers zijn waarschijnlijk binnen gekomen door het verbrijzelen van een ruit. Blijkbaar niet genoeg hebbende aan de buit bij de R.K. Militaire vereeniging, heb ben zij toen ook maar tevens een bezoek gebracht in de naast die vereeniging gele gen R.K. pastorie. Aldaar wordt echter niets vermist, terwijl uit het ingestelde on derzoek wel is komen vast te staan, dat de nbrekers niet in de woning zelf zijn ge weest. Waarschijnlijk is het dus bij een po ging gebleven, waarbij zoowel aan de voor als aan de achterzijde der pastorie eenige ruiten zijn vernield geworden. Het onderzoek der politie naar de da ders van deze 2 inbraken is met volle kracht aangevangen en er zijn reeds eenige aan wijzingen. Door bewoners uit de omgeving zijn op dien avond in de buurt een 3-tal on bekende personen waargenomen die zich op verdachte wijze ophielden. Het onderzoek wordt op deze gegevens voortgezet. EEN BUITENKANSJE. Een inwoner van hier, die kort geleden een ballon vond, waaraan een kaart was bevestigd, met het verzoek, deze te zenden aan het Amusementspark te Felixtown (Engeland)» onder toezegging eener be looning, ontving dezer dagen, naast een dankbetuiging voor de betoonde attentie, eien chèquc, groot 10 shilling. VERGADERING SOESTERBERGS BLOEI." Maafndagavond werd door de V.V.V. „Socsterbergs Bloei" een ledenvergadering gehouden in Hotel „jHuis ten Halve" al hier. Bij de opening door den Voorzitter, den heer J. Nooder, moest deze tot zijn leedwezen constateeren, dat de vergadering zoo slecht was bezocht. Hij riep intusschen de aanwezigen, onder wie de beide andere alhier wonende leden van den gemeente raad, het welkom toe, om vervolgens een verslag uit te brengen over de bestuurs werkzaamheden in het afgeloopen halfjaar. Dit verslag was rijk aan inhoud. Het bevat te de volgende zaken, waarbij het bestuur direct of zijdelings betrokken was. Geslaagd initiatief voor het stichten van een natuurbad, waarvoor een plan in voor bereiding is. Een request aan de 2de Ka mer in zake de opheffing van de 2de post bestelling, met antwoord, dat hiervan ken nis genomen worden zal. De kwesties betreffende afwatering, beerput» e,.d. itfi den Schooldwarsweg zijn op 't oogenblik geregeld. Op het wandelpad aan de Banningstraat werd o.m. een put weg ge- nomeni. De prijzen voor het water zijn in Soest eenigszins naar beneden gegaan. In de actie hiervoor had ook S.B. zijn deel. De verschijning van den gids voor Soesterberg en omgeving. Voor de ver betering van den Postweg naar het Vlieg kamp werd op de gemeentelijke begroo ting dit jaar een bedrag uitgetrokken. De ambtswoning in gebruik bij het Hoofd der O.L.S. zal worden afgebroken, waar na een passend profiel zal worden aange bracht. In een nummer van het tijd schrift ,kNederland" was Soesterberg ver tegenwoordigd door cliché's en artikeltjes. Een request voor telefonische doorver binding 's nachts had geen succes. Van Soest kreeg men medewerking in zake de actie voor de in gehrmkstelling, ook door burgers, van de badinrichting aan het Ge niekamp. Intusschen had deze actie nog niet -tot een resultaat geleid. De kwestie over de afsluiting der rijkswegen,, is nog han gende. Voor de instandhouding van het Verkeershuis werd door de gemeente vior de eerste maal een subsidie van f 350. ver'eend. Het Zangeoncours, alsmede de feestwedstrijden der Voetbalvereeniging, ondervonden in dit jaar de finanoieelc me dewerking van V.V.V. De kwestie over het afvoerwater van de margarinefabriek wordt geregeld. Over den afvoer van 't rioolwater van O.B. zijn geen klachten meer Ten slotte: het Bestuur verleende medewerking bij de totstandkoming van den Kinderspeeltuin. Na voorlezing door den secietaris van de notulen der vorige vergadering, werden de ze goedgekeurd. Van de ingekomen stukken vermelden wij een uitvoerig schrijven van een niet-aanwe- zig lid. over gebrek aan politioneel toe zicht, vooral in den laatsten tijd. Naar aan leiding van dit schrijven ontspon zich een levendige gedachten wisseling; een tweetal gemeente-agenteni werd voor Soesterberg minstens noodig geacht. Het Bestuur zal den Burgemeester op deze zaak wijzen.

De Soester | 1932 | | pagina 5