Olympiade en Fiscus Binnenland w O-^Plaatselijk Nieuws^O KAMER VAN KOOPHANDEL FA BRIEKEN VOOR DE QELDERSCHE VALLEI. ZITTING VRIJDAG 21 OCTOBER 19:12 15.00 UUR KAMERGEBOUW. DAGORDE. 11. Opening en notulen. 2. Mededeeling van het Dag. Bestuur, o.a. a. dankbetuiging van den Heer en Me vrouw M. H. van Schuppen voor bloemen en telegram op hun huwelijksdag; b. stopzetting van de avondgelegenheid der leeszaal van de Kamer wegens gebrek aan belangstelling. 3. Ingekomen stukken: li. Adressen, over de Reg. voorstellen betreffende de 30 opcenten op invoerrech ten. 2. Feiten en cijfers, verzameld door K. van K. Arnhem, over haar wetsvoorstel incass. kil, vorderingen. 3. Ver. tegen alcohol in snelverkeer noo- digt uit tot bijwoning van haar congres 10 November e.k. Utrecht}. 4. Bericht Min. van Ec. Z. en A. van goedkeuring subsidiebesluiten, uitgezon derd Hand.avondschool Veenendaal, welke nog aangehouden is voor nader onderzoek. 4. Comité-generaal. 5. Vaststelling Begrooting 1933. 6. Beslissing subsidie-aanvragen, met ad vies Dag. Bestuur: 1. Prov. Geld. V.V.V. (afwijzend) 2. Ned. K'. van K. van Duitschland (af wijzend) Coram. Ned. Z'.-Afr.handel (afw.) Bureau van Hand. Inl'. Amsterdam (afwijzend) Station Maalderij Wagendngen (f 25) A.N.W.B. f 10.—) Ver. tl. veredellng-ambacht (afw.) Ned. K. van K. België (afwijzend) Ver. van act. hand.politiek (afw.) Ver. Nederl. Fabr. (f 25. Veil. BinnenscheepvaaTtcongres (f 5. 12. 'N-at. Com. tegen Cadeaustelsel (f 5. 13. Ver. van Tentoonstell.belangen (afwijzend) K.L.M\. (f 12.—) Fokstation Pluimvee Barneveld (f 751 Econ. Inst. v. Middenstand (f 50) Ver. Nederl. i. d. Vreemde (afw.) Veiligheidsmuseum Amsterdam (af wijzend) Nat. Ver. v. Hand onderwijs (afw.) 7. Rondvraag en sluitingv Tot den aanvang der zitting liggen de stukken ten bureele der Kamer ter inzage door de ledeni. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 10. ïi. 14. 15. 16. 17. 18. 19. BAARN. VELE INBRAKEN OPGEHELDERD. Enkele weken geleden gelukte het de po- littie een drietal personen, in het bezit van revolvers, op heeterdaad tte betrappen bij eenl inbraak in een villa, staande aan de Luitj.-generaal van Heutzlaan, hoek Zuider laan. Het onderzoek leidde tot arrestatie van nog 4 andere personen. Deze werden ingesloten in het Huis van Bewaring te Utrecht, terwijl nog 4 mannen, na verhoor, op vrije voeten werd gesteld. Vele diefstal len, al of niet met braak, konden toen wor den opgehelderd. De politie vermeende ech ter, dat de aangehouden personen niet alle inbraken hadden gepleegd. Woensdagavond werd opnieuw ingebroken in een villa aan de Torenlaan, waarbij een geldkistje werd ontvreemdl. Het. gelukte de politie denzelf den avond, den .dader, een inwoner van Baarn, tc arresteeren, Door deze arrestatie zijn de vele inbraken opgehelderd. De aan gehoudene ging steeds op brutale wijze te werk. en sloeg dikwijls zijn slag, als de bewoners slechts korten tijd afwezig wa ren. Hij pleegde op één dag zelfs 4 inbra ken, en hij verschafte zich meestal door verbrekingen toegang tot de woningen en haalde daarbij alles overhoop. De rust in Baarn,, zal thans weer terug- keeren|. VEREENIGING VOOR VEILIG VER KEER. In de Aula van het Baarnsch Lyceum had Vrijdagavond een vergadering plaats, in welke besloten werd tot de oprichting van een Vereeniging voor Veilig Verkeer te Baarn en Omstreken. Deze bijeenkomst werd geopend dooi den heer H. Wesselius als voorzitter van het voorloopige comité van oprichting, die den burgemeester;, den spreker en de vrij talrijke aanwezigen welkom heette*. De heer Mr. A. Baron Schimmelpenninck, van der Oye, voorzitter van het Verbond van Vereenlgingen voor Veilig Verkeer, gaf een korte, maar duidelijke uiteenzet ting van het doel en streven der .vereeni ging, waarna de aanwezigen vragen kon den stellen, waarvan velen gebruik hebben gemaakt. In deze vergadering gaven zich reeds 35 personen, als lid van de vereeniging op, zoodat dus tot de definitieve oprichting werd besloten. Tevens werd in deze vergadering een definitief bestuur gekozen, hetwelk als 4olgt is samengesteld: Jhr. Dr. G. C. J. van Reenen,, burgemeester, eere-voorzit- ter; H. Wesselius, provinoiaal vertegen woordiger van de Kon'. Ned. Automobiel club, voorzitter; P. Beemsterboer, adj.- inspecteur van politie, secretaris; N. Broek- huijsen, hoofd der Nieuwe Baarnsche Sohool; RL Heijbroek. consul A. N. W. B.; P. de Jong, hoofd der Hervormde Scho len; Dr. A. Al van der Kroon, bestuurslid van de afd. Baafn 'NedJ. Roode Kruis; A J. Mtessing. automobielhandelaar; A Pos- ma hoofd der scholen de Oorsprong; C. M. van Veen, commissaris van politie en Dr J. A. Vor der Hake. rector van het Baarn sche Lyceum. TWEEDE LOONSVERLAGING BIJ DE NEDERL. SPOORWEGEN. Door den Personeelraad der Ned. Spoor wegen is namens de vijf bonden van spoor wegpersoneel een uitvoerig schrijven ge zonden aan de directie der Ned. Spoorwe gen. Hierin deelt de Personeelraad mede, niet te kunnen aanvaarden het voorstel der directie om met ingang van Januari 1933 de dienstinkomsten van het personeel, ge rekend op de basis van 30 Juni 1932, met 10 te verlagen (men weet dat het thans betreft de twee verlagingen met 5 Red.) De Personeelraad deelt het volgende daar over mede: Hij acht het in hooge mate onjuist, de inkomsten van het personeel maar aldoor den invloed te doen ondergaan van ongun stige bedrijfsresultaten. De spoorwegen kunnen om redenen van algemeen maatschappelijke en staatsbelan gen geen zuiver commercieele bedrijfspoli- tiek voeren. Hetgeen zij door hun indi recte en niet betaalde diensten aan de al- gemeene welvaart bijdragen, is in de be drijfsresultaten niet verdisconteerd. De spoorwegen hebben rekening te houden met vele en velerlei wettelijke bepalingen en voorschriften. Voor een en ander zal de overheid haar goede redenen hebben gehad, maar dan volgt daar ook uit, dat de spoor wegen in de eerste plaats een algemeene maatschappelijke functie verrichten, waar aan het hebben van een sluitende rekening of het maken van winst ondergeschikt is en ook dat het zeer onredelijk is, de Loon- positie van het personeel afhankelijk te stellen van de uitkomsten van het bedrijf. Deze onredelijkheid volgt ook uit het feit, dat de overheid het personeel wettelijk be perkt heeft in de keuze zijner middelen bij zijn actie om lotsverbetering of tegen ach teruitgang van zijn positie. De afbraak van het vervoer wordt veroorzaakt door de autoconcurrentie, waartegen de regeering tot dusverre geen maatregelen wiTde ne men. Het voorstel der directie gaat belang rijk verder dan de door de regeering aan gekondigde maatregelen voor het Rijksper soneel. Het is de meening van velen, dat het den schijn heeft of de steeds verder gaande afbraak van de positie van het spoorweg personeel steun vindt in de aan het per soneel opgelegde wettelijke beperking in de kepze der middelen bij het voeren zijner actie. Het behoeft geen betoog, dat de ont wikkeling van een dergelijke mentaliteit op den duur zelfs tot spontane uitbarstingen kan leiden). De Personeelraad verzoekt aan het eind een bespreking met de directie. AMERSFOORT. GEVAARLIJKE WIELRIJDERS. Een 13-jarig meisje van de school voor het centraal 7e en 8e leerjaar reed op de fiets en deed heel onverstandig, door het stuur geheel los te laten. Ze botste tegen een auto op en kwam zoo leelijk te vallen, dat al haar tanden uit den mond braken. Een kies drong door den wang heen naar buiten. Een jongetje reed met groote snelheid tu,sschen twee auto's door en kwam te vallen. Met een lichte hersenschudding en een hoofdwonde is het knaapje naar huis vervoei d. HUIZEN. FRAUDE. Men meldt aan de N.R. Ct.: De commissie tot nazien van de gemeen terekening 1931 heeft onregelmatigheden geconstateerd bij openbare werken. De hoe veelheid aangekochte steenen, betonden an dere materialen klopt niet met de verbruik te en aanwezige voorraden. Voor zoover op het oogenblik valt na te gaan is de ge meente voor f 3000 benadeeld. De gemeenteraad heeft Maandagavond in geheime vergadering besloten zich tot de justitie te wenden en Dinsdag heeft de commissie, bestaande uil de heeren Boor (herv. kiezers), Boerhout (c.h.) en Staalman (chr. dem.) een onderhoud met den offi cier te Amsterdam gehad. Ook de burge meester heeft zich tot den officier gewend. In „het Volksblad"' van 29 September '32 lazen wij het onderstaande: GRAFSCHENNIS Katholieke tegenspraak afdoende weerlegd Groessen weet beter Groessen, Woensdag. Ecnige dagen geleden publiceerden wij een artikel over de uitbreiding van de kerk en de daarbij door den pastoor bedreVen lijkenschennis. Natuurlijk kwam de katholieke pers on middellijk met een tegenspraak. Wel is waar konden de feiten niet geheel ontkend worden, maar weer hadden wij overdreven en de zaak opgeblazen. Hoewel wij van de juistheid van ons be richt volkomen overtuigd waren, hebben wij ons onderzoek nog verder uitgestrekt en zijn thans in staat aan te toonen, dat de tegenspraak, die in de katholieke pers ver schenen is, op zijn minst leugenachtig is. Allereerst zij nog opgemerkt, dat men er in geslaagd is onze mededeelingen schan delijk verdraaid Wèer te geven. Wij deelden mee, dat een aantal kisten naar het nieuwe kerkhof was overgebracht. Wij schreven daarover: „De overbrenging van deze kisten, die half in den nacht plaats vond, verwekte in het dorpje groote op schudding, daar men het bij dit vervoer niet zoo nauw scheen te nemen." Méér schre ven wij over de overbrenging der lijken niet, omdat wij de juistheid van de berich ten, die wij daarover ontvingen, niet vol doende konden controleeren. Wel is het zeer waarschijnlijk, dat men m eer kis ten heeft overgebracht, dan waarvoor men toestemming van de familie had verkregen, maar daar wij niet voldoende zekerheid hadden, hebben wij dat niet gepubliceerd. De katholieke pers doet het nu voorko men of wij geschreven hebben, dat bij het overbrengen van de kisten „de lijken wer den rondgeslingerd" enz. De door ons genoemde voorbeelden van lijkenschennis hadden echter betrekking op wat gebeurd was, nadat een aantal lijk kisten .was overgebracht. Over wat gebeurd is bij het leggen van de fundeering hebben wij geschreven. ,,De Maasbode", „Het Centrum" enz., wijdden driekwart van hun tegenspraak aan wat wij niet geschreven hebben. Het is weer de heklende taktiek. Belachelijk! De voorstelling, die de katholieke pers gegeven heeft van het gebeurde tijdens het leggen van de fundeering is zoo in strijd met de waarheid, dat "menschen, die ook maar iets van de zaak aTweten er har telijk om lachen moeten. „Voor het leggen van een deel der fundeerir.g moest men een pad vergra ven. De doodgraver, die volkomen van de situatie op de hoogte was, ver klaarde aan den opzichter, dat aan dit pad geen lijken lagen", aldus d-e „tegenspraak" De waarde van deze tegenspraak blijkt uit het volgende. De doodgraver, die in derdaad de situatie op het kerkhof kende, woont sedert eenigen tijd niet meer in Groessen. Hem heeft de pastoor evenwel niets gevraagd. De tegenwoordige dood graver kent slechts h¥t nieuwe kerkhof, maar weet van - het kerkhof om de kerk niets af. Men doet het nu verder voorkomen, als of het hier slechts een enkele kist betreft, waarvan dan geheel onopzettelijk een stuk hout zou zijn afgestooten. Dit is volkomen in strijd met de waarheid. Over het kerkhof loopen twee paden, één aan de Oostzijde en één aan de Noordzij de. Van dit laatste pad liggen de kisten slechts 10 c.ML verwijderd, maar onder het eerste pad liggen zij ruim een halven Me ter naar binnen. Toen men dit pad ging vergraven, stootte men niet op één maar op den heele serie kisten. Volgens de arbei ders heeft men daarop den pastoor geroe pen. die beval dwars door de kisten heen te hakken. En niet één maar tussehen de zestien en twintig kisten heeft men op deze wijze vernield. Met schoppen en batsen heeft men de lijken daarop onder de fun deering gewerkt. Waarom ligt het werk ctil? „Positief heeft deze ambtenaar te genover den opzichter echter niet kun nen verklaren, dat de verschoven lijk kist die was, waarin het stoffelijk over schot van zijn vrouw rustte." zoo lezen wij verder. Wij kunnen echter verklaren, dat bedoel de ambtenaar precies heeft kunnen aan wijzen, waar het stoffelijk overschot van zijn vrouw had moeten rusten. Hij had als voorzorgsmaatregel reeds eenigen tijd ge leden den afstand vanaf het hek rondom het kerkhof gemeten, zoodat ook geen ver gissing mogelijk kon zijn. Trouwens uit het feit, dat deze ambtenaar een aanklacht heeft ingediend blijkt wel volkomen, dat hij heel zeker van zijn zaak was. Inmiddels hebben meerdere dorpelingen zich met een klacht tot de justitie gewend, waardoor de „tegenspraak" van de ka tholieke bladen in een nog bedenkelijker licht komt te staan. Verder moet de katholieke pers maar eens verklaren, waarom het werk nu reeds van 5 Sept. af stilligt. Er schijnen bij het politie-onerzoek toch wel zulke dingen aan het licht te zijn gekomen, dat men het niet raadzaam acht de in beslag genomen bouw vergunningen weer vrij te geven. ,,De Maasbode" schreef over deze graf schennis het navolgende: LIJKSCHENNIS DOOR EEN DORPS PASTOOR? Laster van de roode pers. In de socialistische pers verscheien dezer dagen een uitvoerig bericht over een geval van lijkschenriis die gepleegd zou zijn door een pastoor te Groessen. een dorpje bij Duiven, onder de gemeente Zevenaar. In Groessen heeft den zeer Eerw. heer Pastoor H. Kruis op 6 April, j.1. vergun ning bij B. en W. aangevraagd voor ver bouwing van de Kerk. Deze aanvrage is door den technisch ambtenaar der gemeente Duiven goedgekeurd, en tenslotte hebben B. en W. de bouwvergunning verstrekt. „Het Volk" schreef allereerst dat de bur gemeester. de heer Z|. T. J. F. baron van Dorth ot Medleri door den Z. Eerw. heer Kruis geprest was, deze vergunning toe te staan. Wij hebben ons ten gemeentehuize op de hoogte gesteld en inzage gekregen in de be treffende stukken en teekeningen en be vonden. dat evenals bij het verleenen van andere bouwvergunnlingen, deze vergun ning verleend is door B. en W. Van press-ie. uitgeoefend op den burge meester. is natuurlijk geen sprake). Wij hebben de beschuldiging tegen den pastoor van Groessen geuit omtrlent ge pleegde lijkschennis, verder onderzocht. Hierbij kwavn vast te staan, dat een gedeel te van het kerkhof door de uitbreiding van het kerkgebouw, moest verdwijnen. Een aantal geraamten zijn daarom naar een nieuwe begraafplaats overgebracht. Het overbrengen geschiedde niet dan nadat de familieleden van de ovrledenen 'n verkla ring. houdende verlof hie toe. hadden on- derteekendl Eerst daarop is het stoffelijk overschot overgebracht. Dit overbrengen geschiedde door een viertal werklieden, die onder bijna voortdurende controle van den pastoor, op zeer pieuse wijze voor over brenging hebben zorg gedragen. Wij heb ben, om van dit overbrengen een goeden indruk te krijgen, behalve den pastoor ook de omwonenden gehoord. Zij getuigen,, dat deze overbrenging op zeer eerbiedige wijze was geschied Zelfs waren er familieleden van overledenen, die den pastoor achteraf bedankten, omdat men met zooveel zorg deze zaak had behartigd. Hoe men in „Het Volk" schrijven kan. dat „de lijken werden rondgeslingerd" en dat „de lijkkisten werden stukgeslagen", en dat met doodshoofden werd gegooid als of het steenen waren", is ons, en was ook degenen die van het overbrengen de getui gen waren geweest, den raadsel. Voor het leggen van een deel der fun deering moest men een pad vergraven,. De doodgraver, die volkomen van de situatie op de hoogte was, verklaarde aan den op zichter, dat aan dit pad geen lijken lagen,. Toen is men gaan graven,, en stootte daarbij toch op een lijkkist, Afgaande op gegevens en mededeelingen van den dood graver, had men hierop niiet gerekend. Het was dus niet te verwonderen, dat men toen men op een kist kwam, hiervan een stuk hout afstootte!. Terstond werd echter de opzichter van het werk erbij gehaald, tn de kist werd zoodanig in de groeve geplaatst, dat men kon verder graven. Een rijksambtenaar heeft hierop aanmer king gemaakt, meende dat dit een geval van lïjkschennis was, en diende een klacht in tegen den pastoor. Positief heeft deze ambtenaar tegenover den opzichter echter niet kunnen verklaren, dat de verschoven lijkkist, die jwas, waarin het stoffelijk overschot van zijn vrouw rust te. zooals hij dit aanvankelijk veronderstel de. Deze zaak is ontzettend door sonimiigen opgeblazen en in dien vorm in de socialis tische pers verschenen. POSITIE DER SCHEPEN VAN DE N V. R'DAMSCHE LLOYD OP 13 OCT 1932 MAILSCHEPEN. m.s. Baloeran 12 October pass. Suez uitreis m.s. Dempo 10 October pass. Perim thuisreis VRACHTSCHEPEN. m.s. Kota Agoeng 12 Oct. pass. Gibraltar uitreis m.s. Kota Nopan 12 Oct. te Belawan uitreis m.s. Kota Pinang 10 Oct. van Sabang thuisreis m.s. Köta Radja 10 Oct. te Soerabaja uitreis m.s. Kota Tjandi 10 Oct. van Port Said thuisreis s).s. Bldtar 11 Oct. van New York JNL m.s. Djambi 11 Oct. van Sydney HAL sj.s. Garoet 8 Oct. te Makassar thuisreis s.s. Kertosono 9 Oct. te Liverpool thuisreis s).s. Siantar 12 Oct van Belawan JNL s.s. Soekaboemi 12 Oct. van Padang thuisreis s.s. Tapanoeli 11 Oct"pass. Gibraltar uitreis REQUEST AAN DE TWEEDE KA MER DER STATEN-GENERAAL. De Vereeniging van Onderofficieren ,.Ons Belang" verzond een request aan de Tweede Kamer der Staten-Generaal,, inhou dende een versoberingsvoorstel door de meer eenvoudige technische en administra tieve werkzaamheden in het leger niet meer te doen verrichten door academisch opge leid en als zoodanig bezoldigd personeel (Officieren), maar door minder we tenschappelijk onderlegde lager bezoldigde ambtenaren. (Onderofficieren). Bij dit verzoekschrift werd tevens een versoberingsplan in brochurevorm aange boden. Dit versoberingsplan is in Maart 1932 ontworpen en o m. aan alle leden der Twee de Kamer toegezonden. BAARN. FLORA BIOSCOOP. Het programma dat loopt tot en met Donderdagavond,, is waard door elkeen ge zien te worden. Allereerst loopt het „Orion Nieuws" met de ingebruikname van het vliegveld te Eindhoven, het Radio Nieuws, met het schitterend mannenquartet, de bei de Troubadours en de exentrieke neger danseres. Verder een leuke teekenfilm van een jockey, en hoe men een goed baantje kan krijgen door goed passende kleeding. En dan voor de hoofdfilm, de beide oer- komieken Stan Laurel en Hardin, die de zaal van de eene lachbui in den anderen doen overgaan*. Hiermede zou een stads- voorstelling kunnen eindigen, maar Flo ra bewaart het beste voor het laatste, en geeft daarom de alom geprezen film: „Het Congres danst". Is de inhoud middel matig. deze wordt honderdmaal vergoedt door de fraaie costumeering en entourage, zooals mien dat gewend was in liet mon daine Weenen in de jaren voor 1914. Alles wat het Oostenrijksche hof kon bieden aan pracht, ,werd in die dagen tentoongespreid. Voeg daar nu bij dat eerste klas sterren in de hoofdrollen optreden, o.a. Lilian Har- vey, de leuke aantrekkelijke handschoen verkoopster, die de liefde wint van den Czaar aller Russen; Willy Fritsch; Lil Dagover de uitdagende eomtesse en Con- rad Veidt, de zich tegoed doende 1e Minis ter en vrien heeft een quartet zooals weini ge films bieden. Er is dan ook eiken avond in de bijna geheel gevuLde zaal. volop geno ten, en wanneer men afscheid van elkander neemt, klinkt het „danst van naclft maar niet mede". Het 'is een film van groote aan trekkelijkheid en daarbij oogbekoorend en zinopwekkend; die dus wil genieten, ga heden- of morgenavond naar Flora, men zal zich den gang daarheen niet be klagen. Voor de jeugd loopt hedenmiddag een kostelijke film met Jacky Coogan in de hoofdrol. GESLAAGD. Bij het op 12 dezer gehouden examen voor asp. ass. slaagde onze plaatsgenoote Mtej. C. W. van Hasselbach. LEZING MET LICHTBEELDEN. Vrijdagavond 21 October zal er door de Evangelisatie Vereeniging der Neder- landsche Hervormde Kerk, een lezing met lichtbeelden gegeven worden in de Emma Kerk, waarbij Profi. Dr. H. Th. Obbink zal spreken over: „de Toren van Babel. Ongetwijfeld zal deze zeer interessante le zing veel publiek trekken. ANTI COMMUNISTISCH VERBOND. Vier, vijf honderd jaar vooi Christus Werd hun groote eer bereid. Die bij de „Olympiade", Hadden „roem van 't land" verbreid. Op de schoud'ren rondgedragen. Viel hun groote eer te beurt; Bijna Vorst'lijk' onderscheiding, Werden waardig zij gekeurd! Eerst de Glorie-rijke Intocht! Ter belooning voor hun kracht' Dan werd er een flinke geldsom Uit de Stads-kas hun gebracht! Zelfs bestond er in Athene Voorschrift, waarbij werd bepaald: Door „Olympisch Overwinnaar" Nooit belasting meer betaald! Zóó beloonde ddar de „Fiscus", Toen een flinke, sportive daad; |i Laat ons zien hoe hier dit heerschap, 'n Analoog geval verstaat. Ook in jare twee en dertig, Dezer eeuw werd niet gedraald; Vele jonge Vrouwen, Mannen, Bleken wederom gestaald! En een' jonge lieve, zwemster, Die „de eer voor Holland" bracht. Tbond'in t greote land der Yankees In Los Angeles, haar kracht! Rn toen zij hier wederkeerde., Uit die stad. zóó groot en warm. Stond zij d;liir met klein, lief hondje Knus en veilig in haar arm. Want haar vroeger dames-hondje, Raakte zij daar. jammer, kwijt! Men gaf haar een and'ri „dreumes" Ter verzachting harcr spijt. Toen kwam onz' gehate Fiscus, Die steeds kijkt, neen loert, in 't rond. Of er „nog méér" valt te „halen", „Aanslaan" voor haar „luxe-hond"? Want die laat niet met zich spotten! Die had „lucht" reeds van dat al; Hond en Fiscus: Stamverwanten, 'k Noem slecht-. Eénheidsneus-geval! Nauwelijks nog tliui- gekomen, Stond reeds daar de „Man der Wet"! En die had haar niets te zeggen Dan: „Een Hond Aangift-biljet!" Zooals meer zijn neus niet zuiver; Want „de hond?" oud: slechts 8 week! En, beschaamd, -loop hij vluig henen» Toen „nog niets te hallen" bleek! „Willy" keek eens in haar spaarpot: Ja, Goddank 't zou nog wel gaan, Voor haar „Focky" te „betalen", Komt heer „Fiscus" weder aan! AD REM. (Nadruk verbodenk MEISJESVEREENIGING. Alhier is opgericht een R.K. Meisjesver- eeniging, die in haar werkwijze de K-JA', zal volgen. Op advies van den geestelijken adviseur, kapelaan Reijers, werd met alge meene stemmen tot patrones van de nieu we vereeniging verkozen St. Jeanne d'Arc. Tot presidente werd gekozen mejuffrouw Renckens, tot directrice mej,. A. v. Ooijen, tot secretaresse mej. C. v. d. Lugt en tot penningmeesteresse mej. A. de Bruin. EEN KOE MET MOND- EN KLAUW ZEER AAN HET ABATTOIR. Het bericht in ons blad van Zaterdag be trof niet de slager Spelt, Torenstraat, Soestj. Deze heeft met deze zaak niets te maken. AANGEHOUDEN. Korten tijd geleden heeft men ingebro ken in de woning van den heer Z-, wonende aan de Nieuwesteeg in deze gemeente. Thans is het dc Baarnsche politie mogen gelukken de hand te leggen op den dader Het bleek te zijn een ingezetene van Baarn, die tevens in die gemeente zich aan inbraak had schuldig gemaakt. PADDESTOELENTENTOON STELLING TE SOEST. Gepasseerde Wijdagavond had de leden vergadering plaats van het A. C. V. Vrij wel alle leden waven present. Met cenige wijzigingen werd het ontwerp-reglement met algemeene stemmen aangenomen, ter wijl onder waardeerend applaus het Co mité van voorbereiding tot Bondsbestuur werd benoemd met algemeene stemmen. Wij vernamen nog dat de Secretaris Ge neraal nog niet door het Bondsbestuur is benoemd, en omtrent deze benoeming ook nog niets vaststaat. De mogelijkheid bestaat dat voor deze functie gegadigden zullen worden opgeroepen uit de Ledeukring in Nederland. De Voorzitter deelde ter verga dering mede dat steeds meer brieven uit alle deelen des lands binnen komen en spoedig een begin zal worden gemaakt met de stichting van plaatselijke afdeelöngen. GEVONDEN VOORWERPEN. Op Zaterdag en Zondag 22 en 23 Octo ber a.sl. houdt de afdeeling Soest der Ned. Nat. Hist. Vereeniging een tentoonstelling van paddestoelen, herfstbloemen en vruch ten in de kleine zaal van Religie en Kunst. Allen, die belang stellen in de wonderen der. natuur, raden wij aan, deze kinderen van den herfst te gaan zieni. Ge kunt genie ten in dit schoone najaar van de prachtige vliegenzwammen en dc smakelijke Can tharellus Cihariusl. Kent ge het sierlijke amethystzwammetje en de giftige knol- amanieten? En de vele andere soorten? Ge moet ze allen gaan zien, ieder in zijn eigen aparte schoonheid; ook het keurige eikeblad en de stralende helianthus. Dan /.uit ge werkelijk den herfst beleven, en op genomen zijn in de sfeer van de zon, wind en kleuren. ONTVREEMD. Zondag zijn ten nadeele van den hoender parkhouder Z. aan de Koninginnelaan een 25-tal kippen ontvreemd. Soortgelijke kip pendiefstallen komen daar herhaaldelijk voor en verondersteld wordt, dat de dieven steeds per auto hun slag slaan. Eveneens is Zondag ontvreemd een hon denhok, toebehoorend aan B. op de Ko ninginnelaan. Aard van het voorwerp Terug te bekomen: moerboor gouden ring geel bruine herdershond ceintuur zwarte jonge kat rijwielplaatje sleutel zilveren schakelarmband heerenportemonaie leeren beurs met eenig geld Ringweg 12 Schoutenkampweg 14 Politiebureau Politiebureau Kerkstraat 57 Akkerweg 10 Politiebureau Keikpad N.Z. 1 Nieuweweg 110 Birktstraat 33.

De Soester | 1932 | | pagina 2