Nieuws- en Advertentieblad Verschijnt Woensdag en Zaterdag Gemeenteraad >o Ondertrouwkaarten Een hart van Goud No. 96 Twintigste Jaargang Woensdag 30 November 1932 UITGAVE: N.V. EERSTE SOESTER ELECTR. DRUKKERIJ v.h. 0, d. BGVENKAMP REDACTIE- EN ADM.-ADRES: VAN WEEDESTR. 7 - TEL. 2062 - SOESTDIJK Bekendmakingen Officieel BUREAU VOOR ADMINISTRATIE: VAN WEEDESTRAAT7 - SOESTDIJK ADVERTENT1ËN EN INGEZONDEN STUKKEN WORDEN INGEWACHT TOT UITERLIJK DINSDAGS- EN VRIJDAGSMORGENS 10 u.a. h. BUREAU ADVERTENTIÊNVAN 1-5 REGELS 75 CTS., ELKE REGEL MEER 15 CTS. GROOTE LETTERS NAAR PLAATSRUIMTE, BIJ ABONNEM. KORTING ABONNEMENTSPRIJS f 1— PER DRIE MAANDEN, FRANCO PER POST HET AUTEURSRECHT VAN DIT BLAD WORDT UITDRUKKELIJK VOORBEHOUDEN OVEREENKOMSTIG ART. 15 VAN DE AUTEURSWET 1912 - (STAATSBLAD No. 380 OPENBARE KENNISGEVING. Burgemeester en Wethouders der ge meente Soest brengen bij dez*n ter open bare kennis, dat de begrooting a. der plaatselijke inkomsten en uitga ven voor het dienstjaar 1933; b. der uitkomsten van het gemeentelijk grondbedrijf voor het dienstjaar 1933; c. der uitkomsten van het gemeentelijk wegenfonds voor het dienstjaar 1933; en d. der uitkomsten van het gemeentelijk gasbedrijf voor het dienstjaar 1933 op heden door hen aan den Raad der gemeente zijn aangeboden en vanaf heden voor een ieder ter secretarie der gemeente ter lezing zijn nedergelegd en tegen betaling der kosten algemeen verkrijgbaar zijn gesteld. Soest, 26 November 1932. Burgemeester en Wethouders voornoemd De Burgemeester, G. Deketh. De Secretaris, J. Batenburg. HINDERWET. Burgemeester en Wethouders van Soest maken hekend, dat het verzoek van Jan Jongerius te Utrecht om op/in perceel, ka dastraal hekend in sectie H. No. 3862 ge legen aan den Hartweg, een ondergrond- sche jietroleumbewaarplaats met aftapin richting te mogen oprichten door hen is ingewilligd op 25 November 1932. SoeW 26 November 1932. Burgemeester en Wethouders voornoemd De Burgemeester, G. Deketh. De Secretaris, J. Batenburg. HINDERWET. Burgemeester en Wethouders van Soest maken bekend, dat het verzoek van de N.V. Bataafsche Import Mij. te 's-Gravenhage om op/in perceel, kadastraal bekend in sec tie C., No. 1558 gelegen aan de Birktstraat 84 een ondergrondsche benzinebewaarplaats met aftapinrichting te mogien opricjiten door hen is ingewilligd op 25- November 1932. Soest, 26 November 1932. Burgemeester en Wethouders voornoemd De Burgemeester, G. Deketh. De Secretaris, Batenburg. HINDERWET. Burgemeester en Wethouders van Soest maken bekend', dat het verzoek van de N.V. American Petroleum Company te 's-Gra venhage om op/in perceel, kadastraal be kend in sectie H., No. 4770 gelegen aan de Van Weedestraat. de ondergrondsche ben zinebewaarplaats met aftapanrichting te mogen wijzigen door hen is ingewilligd op 25 November 1932. Soest, 26 November 1932. Burgemeester en Wethouders voornoemd De Burgemeester, G. Deketh. De Secretaris, J. Batenburg. hinderwet. Burgemeester en Wethouders der ge meente Soest, Gelet op het bepaalde bij de artt. 6 en 7 der Hlinderwet; Brengen ter algemeene kennis: dat op de secretarie der gemeente ter visie is gelegd een verzoek met bijlagen van de Utreehtsche Waterleiding-Maatschappij, te Utrecht om vergunning tot het oprichten van een hulpinstallatie, voor het opvoeren van water en het plaatsen van een Diesel ruwolie motor van 60 P.Kj., dienende voor aandrijving van een centrifugaal pomp op/in het perceel, gelegen aan de Banningstraat, kad. gemeente Soest, Sectie D. No, 1272; dat op den negenden December 1932, de^ voormiddags te 11 uren gelegenheid is om ten gemeentehuize bezwaren tegen het op richten dier Inrichting in te brengen; en dat gedurende drie dagen vóór dien dag op de secretarie der gemeente van de ter zake ingekomen schrifturen kan wor den kennisgenomen. De aandacht van belanghebbenden wordt er op gevestigd, dat niet tot eventueel be roep van de later op het verzoek te nemen beslissing gerechtigd zijn zij, die niet op de aangewezen plaats en hot aangegeven uur in de vorengenoemde ingevolge art. 7 der Hinderwet te houden zitting zijn verschenen, teneinde hunne bezwaren mon deling toe te lichten. Soest, 25 November 1932. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Burgemeester, G. Deketh. De Secretaris, J. Batenburg. EERSTE SOESTER ELECTR. DRUKKERIJ Vsn Weedestraat 7, Tel. 2062, Sosstdijk LIJST VAN INGEKOMEN STUKKEN. Raadsvergadering van 30 Nov. 1932. 1. Een 5-tal goedgekeurde besluiten tot wijziging der gemeentebegrooting, een goedgekeurd besluit tot wijziging der grondbedrijfsbegrooting, alsmede een goed gekeurd besluit tot wijziging der wegen- fondsbegrooting (Nos. 21, 22 en 24). 2. Proces-verbaal van opname van kas en boeken van den gemeenteontvanger dd- 18 November 1932. (Nio. 137). 3. Rekening over 1930/31 van de Model Politie Vakschool te Hilversum. (No. 230). 4. Idem over 1931 der Vereen. „Vrij willige Brandweer" te Soesterberg (No. 240). 5. Idem over 1931 der Harmonie „Pa- tiëntia Vincit Omnia". (No. 694). 6. Ben verzoek om subsidie van de R.K. Sportvereeniging „Be Quick". (No. 2767). 7. Overzicht van het gasbedrijf over de maand October 1932. (No. 240). 8. Een adres van M. Hornsveld, ver zoekende ontheffing van het bepaalde in artikel 1 der verordening als bedoeld bij artikel 4 sub 2 der Hinderwet, onder me- dedeeling dat deze zaak reeds in onder zoek is. (No. 2731). 9. Een adres van H. van Royen, verzoe kende aanwijzing van een andere stortplaats voor asch en vuilnis. (No. 462). IQ.,Een adres van het Dagelijksch Bestuur der Centrale Winkeliersvereniging te Soest;, verzoekende afschaffing van den ver koop van gasartikelen door de gemeente. (No. 754). 11. Een adres van het Bestuur der ver- eeniging voor Chr. L. en U.L.O. te Soes terberg, verzoekende de benoodigde gelden bschikbaar te stellen voor eenige verande ring van inrichting aan de school te Soes terberg. (No. 2663). 12. Bezwailen tegen het ontwerp-uitbrei- dingsplan. (No. 915). Het juiste aantal zal door den Burgemeester in de vergadering worden medegedeeld. 13. Verzoek van A. de Nies om evenals verleden jaar een Kerstgave beschikbaar te stellen voor de personen die daarvoor maar even in aanmerking komen; voorna melijk voor de ondersteunden door het Burgerlijk Armbestuur en de geplaatsten bij de werkverschaffing. (No. 2746). 14. Verzoek van het bestuur der R.K. Werkliedenvereniging om evenals verle den jaar aan de gehuwde werkloozen en kostwinners een Kerstgave te verstrekken. (No. 2746). Soest, 28 November 1932. Punt 9 van de Agenda. B. en W. schrijven .hieromtrent aan den Raad Zooals bekend, werd in Uwe vergadering van 27 October j.1. besloten om praeadvies in handen van ons College te stellen het adres van het bestuur der Afd. Baarn Soest van den Bond van Ned^ Onderwijzers, welk adres het verzoek inhoudt om vanaf 1 October 1932 aan de onderwijzers van openbare en bijzondere lagere scholen in deze gemeente op grond van hun aanwij zing tot plaatsvervanger van het hoofd der school e/en belooning toe te kennen. Naar aanleiding van dit verzoek merken wij op, dat de wet tot het doen van bedoelde upt- gaven geenszins verplicht. Aangezien dc tijdsomstandigheden ons reeds er toe nood zaken op de verplichte uitgaven te bezuini gen, geven wij U in overweging, niet over te gaan tot het doen van een onverplichte uitgave, als bovenbedoeld en stellen wij U mitsdien voor op het adres afwijzend te be schikken. Punt 10 van de Agenda. B. en W. schrijvfen hieromtrent aan den Raad: Door J. Jj Kemperman te Soesterberg is verzocht hem ingevolge artikel 13 der La ger Onderwijswet oen bijdrage te verleenen in de kosten van een tram-abonnement over het traject SoesterbergZeist wegens het bezoeken van de R.K. U.L.O. school te Zeist door zijn nog leerplichtig zoontje. Zooals bekend, moet door Uwe vergade ring in een geval, als waarvan hier sprake is, in bedoelde kosten een bijdrage worden verleend, doch kan daarbij met de financiee- le draagkracht der ouders rekening worden gehouden. Aangezien de financieele om standigheden van het gezin Kemperman gunstig zijn te noemen, stellen wij U voor tot wederopzeggenstoe en uiterlijk tot het eindigen van den leerplichtigen leeftijd van bovenbedoelden leerling in de abonne mentskosten van het traject Soesterberg Zeist een bijdrage te verleenen van f 1. per jaar. Punt 11 van de Agenda. B. en W. schrijven hieromtrent aan den Raad Ingevolge het bepaalde bij artikel 11 van de verordening van 25 November 1926, re gelende de inrichting en samenstelling van de commissie van plaatselijk toezicht op het Lager Onderwijs in deze gemeente, zal de huidige commissie tegen 1 Januari a.s. in haar geheel moeten aftreden. Wij verzoeken Uwen Raad mitsdien over te gaan tot benoeming van een nieuwe com missie, waarvoor wij, rekening houdende met de vereischten. door de wet gesteld, U hieronder voor elke te vervullen plaats een aanbeveling van 2 personen doen toe komen. Vacature I W. van der Leek (aftr.), W. Nagtegaal. als ouder van een leerling van een open bare school in deze gemeente; Vacautre II N. H. Th. Waltmann, C. Tammer als ouder van een leerling van een bij zondere school in deze gemeente; Vacature III G. H. Veenstra (artr.), M|. M. van Wely als meerderjarige onderwijzer van een openbare lagere school in deze gemeente; Vacature IV W- Th. Weijts, M. M. Sips als meerderjarige onderwijzer van een bijzondere lagere school in deze gemeen te; Vacature V F. D. van Batenburg (aftr.), J. van der FLier als een der overige meerderjarige inwo ners der gemeente. Punt 12 van de Agenda. Arbeidsbemiddeling. B. en W. schrijven hieromtrent aan den Raad In Uwe vergadering van 28 September 1932, werd de benoeming van leden van de commissie van Toezicht op het agentschap dec Arbeidsbemiddeling aangehouden ten einde de commissie voor de werkverschaf fing alsnog in de gelegenheid te stellen haar meening omtrent deze aangelegenheid te doen kennen. Overeenkomstig het advies dd. 13 Octo ber j.1. dezer commissie, meenen wij dat het aantal leden der te benoemen commis sie van toezicht, overeenkomstig de gel dende en door Gedeputeerde Staten goed gekeurde verordening, voorloopig behoort te worden gehandhaafd op 4 (.nl. 2 werk gevers en 2 werknemers), doch dat het wen- schelijk is dit aantal binnen afzienbaren tijd uit te breiden tot 6 (3 werkgevers en 3 werknemers). Wij stellen U dus voor uit onderstaande aanbeveling een keuze van 2 werkgevers en 2 werknemers te doen. Hierbij is met een wensch der commis sie rekening gehouden, zoodat de namen van de werkgevers, waarbij ook een werk gever-landbouwer is opgenomen, thans al- phabetisch zijn gerangschikt. De namen van de aanbevolen werknemers daarentegen worden hierna in de volgorde als door de organisatiën is aangegeven, naast elkander geplaatst. Voor de benoeming van een Voorzitter der commissie bevelen wij hierna een drie tal personen aan. 1. K). Lodeesen; 2. J. S. van Duren; 3. W. F. H. Busch. Al de hieronder aanbevolen personen ver klaarden zich, daartoe door ons aangeschre ven bereid, een eventueele benoeming tot lid van de Commissie van toezicht te zul len aanvaarden. De aanbeveling luidt als volgt: A. Leden werkgevers. 1. Hilhorst, W. P. 2. Lam, K. 3. Mulder, A. 4. Sevenhuysen, C. 5. Spijker, E. 6. Velden van der, W. B. Leden werknemers. Christelijke Besturenbond. 1. Besten,. A. G. 2. Must^ G. Moderne Besturenbond. 1. Eek van, W. 2. Kriek, L. R.K. Werkliedenvereeniging. 1. Majoor, P. 2. Breukelen van, W. J. Punt 13 van de Agenda. B. en W. schrijven hieromtrent aan den Raad: Ter voorziening in de vacatures, welke met 1 Januari 1933 in het Burgerlijk Arm bestuur zullen ontstaan wegens het alsdan periodiek aftreden van de Heeren A. Lege- maat én P. A. Endendijk, hebben wij de eer U hierbij de volgende aanbeveling aan te bieden: Vacature Legemaat: 1. A. Legemaat, 2. J. N.oorlander. Vacature Endendijk: 1. P. A. Endendijk, 2. G. Landman. Wij doen U verder opmerken, dat het Burgerlijk Armbestuur zich met boven staande aanbeveling geheel kan vereenigen. Punt 13b van de Agenda. Burgerlijk Armbestuur. Benoeming Secre taris-Penningmeester. B. en W. schrijven hieromtrent aan den Raad: Bij besluit van Uw raad van 23 Decem ber 1931, 3e afdeeling No. 1243, werd de heer H. Bossert, commies ter gemeente secretarie wederom voor den tijd van een jaar tot secretaris-penningmeester van het Burgerlijk Armbestuur benoemd. Met ingang van 1 Januari 1933 behoort dus thans wederom in deze alsdan ont staande vacature te worden voorzien. Overeenkomstig de daaromtrent inge wonnen meening van het Burgerlijk Arm bestuur stellen wij U voor om den heer Bossert wederom voor den tijd van één jaar, ingaande op 1 Januari 1933, als secre taris-penningmeester van genoemd bestuur te benoemen. Punt 14 van de Agenda. Georganiseerd overleg. B. en W. schrijven hieromtrent aan den Raad: Ter voldoening aan het bepaalde bij art. 7 van het in de raadsvergadering van 25 Augustus 1931 vastgestelde ambtenarenre glement en werkliedenreglement zal voor deze gemeente een Commissie voor geor ganiseerd overleg moeten worden ingesteld Een desbetreffende ontwerp-verordening, in overleg met de organisaties ontworpen, bieden wij U ter vaststelling aan. Bij vaststelling van bovenbedoelde ver ordening zullen ingevolge artikel 3 dier ver ordening door Uwen Raad 2 vertegenwoor digers voor de Commissie voor georgani seerd overleg moeten worden aangewezen. Wij meenen U daarvoor de navolgende le den te moeten voordragen: le. A. Endendijk en als diens plaats vervanger H. van Klooster. 2e. G. J Grootewal en als diens plaats vervanger A. de Nies Punt 15 van de Agenda, le Afdeeling No. 912. B. en W. schrijven hieromtrent aan den Raad: De Raad der gemeente Soest; Gezien het schrijven dd. 24 October 1932 Bvan den rechtskundige, Prof. Mr. F. A. Molster, waaruit blijkt, dat W. A. Hilhorst de dading, als waarvan sprake is in het raadsbesluit van 28 September 1932, le af deeling No. 952 niet wenscht te aanvaar den; dat het mitsdien gewenscht is bovenge noemd raadsbesluit in te trekken; Gelet op de Gemeentewet; BESLUIT: het raadsbesluit van 28 September 1932, le afdeeling No. 952 tot het treffen van een dading met W. A. Hilhorst in te trekken. Punt 16 der Agenda, le Afdeeling No. 168. De Raad der gemeente Soest; Gehoord het voorstel van Burgemeester en Wethouders om het hiertmder vermelde perceel weiland der gemeente voor twee jaren te verhuren aan C. van den Breemer, wonende te Soest, en wel voor f 14.per jaar; Overwegende, dat deze onderhandsche verhuring is in het belang der gemeente, terwijl bij openbare verhuring geen hoogere prijs zou worden verkregen; Gelet op de artikelen 171 en 228e der Ge meentewet; enz. Punt 16b van de Agenda. Gemeente-eigendommen, le Afdeeling No. 1580. De Raad der gemeente Soest; Overwegende, dat de termijn waarvoor het perceel Lange Brinkweg 49a is ver huurd, tegen 1 Januari 1933 zal zijn beëin digd dat het wenschelijk is om genoemd per ceel opnieuw te verhuren aan den gemeente werkman, M. Ravenhorst, die met het toe zicht op de naast die woning gelegen ge meente-gebouwen, behoorend'e tot den Dienst van Openbare Werken, belast zal blijven; dat in verband met dit door d'en huurder uit te oefenen toezicht de huursom op f 1.30 per week kan wordlen gesteld; Gelet op de artikelen 172 en 228e der Ge meentewet; enz. B. en W. schrijven hieromtrent aan den Raad: Blijkens het voor U ter inzage liggende schrijven van D. Schaatsbergen dd. 8 No vember 19ó2, wordt door dezen ontheffing verzocht van de pachtsom groot f 2.50, voor aan de Van Lenneplaan gelegen ge meentegrond, daar het hem wegens de tijds omstandigheden onmogelijk is deze te vol doen. Overeenkomstig het desbetreffend advies van de commissie Grondbedrijf stellen wij U voot adressant kwtschelding te verlee nen voor het jaar 1932. Punt 16c van de Agenda. B. en W. schrijven hieromtrent aan den Raad: De Raad der gemeente Soest; Overwegende, dat J. de Goede, wonende te Soest, Rademakerstraat 25 bereid is om een strook grond ongeveer 38 M2 van het aan den Verlengde Postweg gelegen per ceel, kad. bekend als sectie E. No. 1779 om niet aan de gemeente in eigendom af te staan, ten behoeve van de verbreeding van den Verlengde Postweg tot 14 Meter; dat hel voor de gemeente van belang is den eigendom van bedoelde strook te ver krijgen Gelet op de artt. 171 en 228 der Gemeen- tewet. enz. De Raad der gemeente Soest; Overwegende, dat M. Hornsveld, Nieu- werhoekstraat 4, te Soest, bereid is aan de gemeente So st. om niet een aan de van Weedestraat gelegen strook gronds ter grootte van ongeveer 304 M2 in eigendom af te staan ten behoeve van de verbreeding van die straat; dat het voor de gemeente van belang is den eigendom van bedoelde strook te ver krijgen Gelet op de artt. 171 en 228 der Gemeen tewet; enz. Punt 17 van de Agenda. Verkoop van gemeente-eigendommen. B. en W. schrijven hieromtrent aan den Raad: Bij raadsbesluit van 26 Maart 1920 No. 17-3-15. goedgekeurd bij besluit van gede puteerde staten van Utrecht van 3 Mei 1920, 3e afdeeling No. 853/789 is besloten aan G. Nollen, wonende te Scheveningen of aan zijne nader te noemen lastgevers te verkoopen een gedeelte, ter grootte van on geveer 25 hectaren van het perceel heide, kadastraal bekend alhier in sectie D No. „Mamaatje", sprak zij in de tram, „Mamaatje, hoor eens even": „Zou dit jaar weer de goede Sint „Mij een „Kadootje" geven?" „Want Mams, ik was héél zoet op school, ..Dat zal de Sint wel weten;" „Nou, zou hij dan zooals Paps dacht, Mij dit keer toch vergeten?" „Toen hij van morgen lang6 ons kwam, Daar in die mooie wagen, Wat een „Kadootjes" droeg die Piet; Maar 'k durfde niet te vragen." „O! Kijk eens, Mams, naar die Meneer Met groot' en kleine pakjes;" „Kreeg hij die voor de kindertjes?" „Die zullen blij zijn, strakjes!" „O! Ivijks eens Mams, dat groote pak, Zou dat een pop soms zijn?" „Een wiegje of een thee-servies?" ,,Een mooie harlekijn?" „Voor wie zou dat „kadcotje" zijn r"' „Toe! vraag het eens Mamaatje;" „Hij is zoo'n aaidig', dikke man", Een „goeierd" net als Paatje." „Stil Kindje, wees nu even stil"; „Laat die Mijnheer niet hooren, Dat jij naar zijn cadeautjes kijkt." „Je moogt hem niet verstoren." „Je weet wat Paps je heeft gezegd: St. Niclaas zal niet komen;" „Dit jaar heeft hij geen geld genoeg Uit Spanje meegenomen." En de „Meneer", de dikke man, In duffel en met wanten, Die schoof onrustig heen en weer, En keek naar alle kanten,. Toen met een rood hoofd stond hij op, Sprong, zóómaar uit den wagen, EnOp de schoot der kleine meid Lag 't „pak" der vele vragen! De blauwe oogjes schitterden, De koude handjes klapten, Er waren er met traan in 't oog: Een stillen. Een verkapten! En Maatje, „dame" en beschaafd, „Correct" steeds zoo 't behoort Hield, vlug, de zakdoek voor 't gelaat; Tochklonk een snikgesmoord (Nadruk verboden). AD REM. 1459. Bij de terzake van dezen verkoop op gemaakte notarieele akte zijn meer ter reinen overgedragen dan die, waartoe de raad bij bovengenoemd besluit had beslo ten, hetgeen rechtens onjuist was. Aange zien over de desbetreffende terreinen reeds wegen voor rekening der koopers zijn aan gelegd en voorts door koopers zoodanige handelingen hebben plaats gehad alsof hun de eigendom der terreinen verzekerd was, komt het ons gewenscht voor dat de feite lijke toestand wordt bestendigd. Er is naar onze meening voor de gemeente geen aan leiding den eigendom van de nieeidere overgedragen perceelen dan die, waarop het bovengenoemde raadsbesluit betrekking heeft!, te betwisten, hetgeen met aanmer kelijke kosten gepaard zoude gaan. Wij stellen U daarom voor wel Uwe medewer king te willen verleenen om de rechtsgel digheid van de bij de bovenbedoelde no tarieele akte plaats gehad hebbende over dracht van terreinen buiten twijfel te stel len. hetgeen naar onze opvatting het gemak kelijkst kan geschieden door in het meerge noemde raadsbesluit van 26 Maart 1920 een wijziging aan te brengen als in het U hier bij aangeboden ontwerp-besluit is aange geven. Wij verzoeken U wel tot vaststel ling daarvan te willen overgaan. In het ontvverp-wijzigingsbesluit is de omschrij ving der te verkoopen perceelen overgeno men uit de desbestreffende notarieele akte. De raad der gemeente Soest; Gelezen! het voorstel van Burgemeester en Wethouders dd. 8 November 1932, 4e afdeeling 'No. 2116; Gelet op de desbetreffende bepalingen der gemeentewet; BESLUIT: I. den aanhef van zijn bsluit van 26 November 1920, No. 17/3/15, goedgekeurd bij besluit van gedeputeerde staten van Utrecht van 3 Mei 1920, 3e afdeeling No. 853/789, welke luidt als volgt: „onderhands*voor den prijs van zeven cents per M2 te verkoopen aan G. Nollen, wo nende te Scheveningen of aan zijne nader te noemen lastgevers een gedeelte, ter grootte van ongeveer vijf en twintig Hec taren, van het perceel heide, kadastraal be kend alhier in sectie D. No. 1459, zooals op bijgaande schetskaart in groene kleur ongeveer is aangegeven, onder de volgen de voorwaarden:" te lezen als volgt: „onderhands voor den prijs van zeven cents per M2 te verkoopen aan G. Nollen wonende te Scheveningen of aan zijne na der te noemen lastgevers een perceel bouw land, dennen, hakhout, heide en erf. gele gen onder Soest, bij het kadaster dier ge meente bekend in sectie D onder de num mers 972, 974, 1170, 1171. 1168, 1186, 1228, 1386, 1412, 764, 929, 1381, 1384, 1512, 1149, 1010 en 1513 met uitzondering van de daar-

De Soester | 1932 | | pagina 1