°<z Rechtzaken °4 Voor de Vrouw >o V. Eerste Soester -Electrische Drukkerij o< Burgerlijke Stand >o Onafhankelijkheid boven al T« Diverse merken VULPENNEN in alle prijzen. Komt, ziet en overtuigt U Ziet onze Etalages Ziet onze Etalages Binnenland Wi| noemen slechts enkele artikelen Afdeeling Lederwaren: Damestasschen, Portefeuilles, Sigarenkokers, Portemonnaies. Afdeeling Kunstaardewerk Rookstellen, Vaasjes, Kannetjes enz. enz. in de nieuwste modellen Afdeeling Papierwaren Luxedoozen Postpapieren Correspondentiekaarten m.enveloppen Van Weedestraat 7 Telefoon 2062 Soestdijk FEUILLET OJN Vestiging van 1723 Nov. 1932. M. A. L. Soemolang van Valburg naar van Weedestraat 19; G. Kleinveld van Leusden naar Kerkpad ZZ 27; E. v. d. Sand van Baarn naar van Weedestraat 40; A. R. H. Notten van Amsterdam naar van Weedestraat 19; J. Luberti van Hilver sum naar Kon.laan 18; J. Adams van Am sterdam naar Lange Brinkweg 44; A. Kie- vith van Barneveld naar Verl. Talmalaan 15; H. J. Brouwer van Amsterdam naar Hartmanlaan 52; M. M. Lemke van Dor drecht naar Soesterb.straat 125; J. J. Raamsdonk van Breda naar Soesterb.straat 125; S. v. d. Braak met vrouw van Baarn naar K. Brinkweg 25b; F. Put met gezin van Hat/tem naar Talmalaan 35; Th. Kool- waaij met vrouw van Gronau naar Kerk pad ZZ 25; C. M. v. d. Spek met vrouw van den Haag naar Verl. Talmalaan 19; C. van Daatselaar van Hoogland n. Kerk pad NZ 23; L. B. Kabeek van Amersfoort naar Amersf.straat 118; J. R. Brügeman met vrouw van den Haag naar Middelwijk straat 64; J. Plug van Stoutenburg naar Birktstraat bla; Th. M. J. Verhoeven van Amersfoort naar Banningstraat 94; H. F. C. Holtz van Amersfoort naar Luchtv. afdeeling; H. van Hamersveld van Hoog land naar Birktstraat 94. Vertrek van 17—23 Nov. 1932. P. v. d. Kamp met vrouw van Dijkhuis straat 22 naar Amersfoort Fuchsiastraat 61; W. Strijker met gezdn van Gr. Melmweg 3 naar Amersfoort P. Pijpersstraat 22; H. A. Bos van Laanstraat 58 naar Hilversum Hooge Laarderweg 103; G. Feijth met ge zdn van Andriessestraat 10 naar Zeist K. Bergweg 70; P. W. van Velzen van 2e Heeserlaantje 2 naar Hilversum Kometen- straat 121; Wed. G. A. Rebel van Amersf. straat 25 naar Utrecht Poortstraat 67; J. Hoytema-van Konijnenburg van Amersf. straat 122 n. Breda Wilhelminasingel 130; H. S. Burgers van Kerkpad NZ 45 naar Arnhem Spijkerstraat 130; W. M. van Asch van Kerkpad ZZ 9 naar Baarn Brinkstraat 2; Tj. Dolstra met gezin van Vredchofstraat 4 naar Baarn Celebesstraat 39; H. Ruyer van Steenhofstraat 46 naar Apeldoorn Ze nuwlijdersgesticht; J. D. Westeneng van den Blieklaan 76 naar DriebergenRijsen- burg Sterkenb.laan 3; F. Dreës met vrouw van Heideweg 32 naar Amersfoort Nieuw- straat 15; S. C. Bestelink van idem naar idem; J. Th. Westendorp van Talmalaan 25 naar Amersfoort Utr. weg 266; J. Doorne bal van Soesterb.straat 127 naar Oudenrijn Rijksstraatweg 66. Verhuizingen in de gemeente van 1725 November 1932. B. W. Gijtenbeeik van Verlengde School- weg lc naar Postweg 12; J. W. Lakerveld van Banningstraat 80 naar 98; H. Voskuilen van Smitsweg lc naar Birktstraat 94; A •v. d. Brink van Banningstraat 02 naar St. Josephstraat 4; E. J. Elberts van Korteweg 13 naar 11; G. H. Haks van Korteweg 11 naar Nachtegaal weg; Th. A. Veenboer van Kerkdwarsstraat 10 naar Schoutenkamp weg 9a; M. C. v. d. Loo van B. Grothestraat 11 naar Heuvel weg 13; J. P. van Uxem Jr. van Soesterengweg 20 naar Hellingweg 15; P. J. Borrias van Soesterb.straat 162 naar Talmalaan 11; H. A. van Groenestein van Schouf-enkampweg 15 naar Braamweg 6; L. F. van Rooyen van Laanstraat 15 naar Krommeweg 12; C. J. van Leeuwen van den Blieklaan 23 naar 19; G. de Zoete van Molenstraat WZ 45 naar Braamweg 42; M. J. Bongaards van Kerkpad ZZ 28 naar Middelwijkstraat 60; J. de Waal van Kon. laan 109 naar Heuvelweg 5; C. G. J. van Heyst van Kerkpad NZ 48 naar Kerkstraat 28a; J. W. de Rijk van Krommeweg 11 naar Laanstraat 35; Wed. A. Meijer van Steenhofstraat 57 naar Heideweg 7; J. Eerenstein van van Lenneplaan 12 naar Braamweg 54; T. Bast van Kerkdwarsstr. 14 naar Nieuwe weg 89. KANTONGERECHT IE A'FOORT. Slechts een enkele zaak, die belangstel ling kan wekken; het betreft een vreemd soortig verbaal. In 1928 werd te Amersfoort op aandrin gen van een paar raadsleden een verorde ning vastgelegd tegen radiohinder. pen goed doel, vooral toen de burgemeester ver zekerde, dat de verordening niet al te streng en al te dwaas zou worden toegepast. Iets dus als voorheen vele bordjes Ver boden Toegang. Den gewonen wandelaar met rust laten, maar de verdachte van ver nieling of strooperij op den bon zetten we gens overtreding. Zoo dacht ieder er over; en zoo was ook de bedoeling. Een clausule van machtiging aan B. en W. tot ontheffing in bijzondere gevallen ontbrak. En toen deze in 1930 door B. en W. werd vastgesteld, werd ze door den Raad verworpen, aangezien de bedoeling er duimendik op lag oTït de theetuin, de Stichtsche Heuvel in de gelegenheid te stellen haar musici te doen vervangien door gramophoonplaten. De hinder der muziek voor de Bergbewoners was al groot ge noeg. Geen ontheffing dus mogelijk en heden stond terecht de heer Munzert (Utrecht) die op de Kampioensathletiekwedstrijden 4 September op Birkhoven in plaats van zijn gewone megafoon te gebruiken, de uitsla gen en oproepingen rondriep over de mi crofoon. Overtreding van bovengenoemde verordening. Verd. had niet kunnen vermoeden; dat wat overal geschiedt, in Amersfoort zou zijn vei boden. Waarom ontbrak hier de ge bruikeflijke waarschuwing? Als getuige décharge sprak de heer P. Kortland, die in eerste instantie was ge verbaliseerd als aansprakelijke, als voor zittervan Excelsior, dat de wedstrijden had geregeld. Deze wees op den geest der verordening: 't wezen van hinder, en op de woorden van den burgemeester over met al te dwaze toepassing. Op dien Zondag was hetzelfde toestel gebruikt als een paar dagen te vo ren door de Oranjevereen. bij het Koningin- nefeest was benut. Waar werkelijke hinder werd verwekt, bleef de toepassing achterwege. Vrijdag 's morgens en Zaterdag 's avonds draaien de gramophoonplaten op de markt. Van 7 uur 's ochtends af gaat de radio bij de Lighallen, Ook deze getuige wijst op het niet voor af waarschuwen. De agent zei, dat hij lastgeving had ont vangen voor dit verbaal. Openb. Min. wees er op, dat beoordee ling eener verordening hem niet was toege staan. Hier gold slechts de overtreding er van. Zoo werd f 3 boete gesteld, waarvan de Kantonrechter 50 cent maakte. UITSPRAKEN KANTONGERECHT. Dronkenschap: R. G., Soest f 10 of 4 d Veewet: G. van D., Soest f 7.50 of 3 d.; Th. van de T. idem. Venten te Soest zonder vergunning: J. G. H. K., Amersfoort f 2 of 1 dag. Autorijden met onvoldoende verlichting: J. C. A. van D., Soest f 3 of 1 dag. BAARN. VALSCHE SWEEP-STAKELOTEN. Wij vernemen, dat verscheidene inge zetenen dezer gemeente, die den laatsten tijd sweep-stakeloten hebben gekocht, be drogen zijn uitgekomen, daar de loten on geldig zijn en het daarvoor betaalde geld dus verloren is[. GESCHIEDENIS VAN BAARN. Als uitgave van de Drukkerij „De Kroon" te Hilversum is, als posthuum werk een „Geschiedenis van Baarn" verschenen, van de hand van wijlen T. Pluim. De burgemeester van Baarn schreef een voorwoord, waarin hij vertelt, met hoeveel liefde en enthousiasme de heer Pluim ja renlang aan dit standaardwerk heeft gear beid1. Hij heeft zijn levenswerk mogen vol einden, de verschijning in druk heeft hij helaas niet meer mogen beleven. Dit heeft aan de verzorging van het werk weinig afbreuk gedaan':. Het kapitale boek in rooden band met gouden letter bevat een schat van gegevens en illustraties. EEMNES. OVERTREDINGEN VAN HET MELK- BESLUIT. Door de activiteit van den Keurings dienst voor Waren in het gebied Utrecht, werd tegen een 5-tal melkveehouders in deze gemeente proces-verbaal opgemaakt, wegens overtreding van diverse artikelen van het Melkbesluit. Eén proces-verbaal werd opgemaakt we gens het afleveren van melk, gemengd met melk van uierziek vee, één wegens het afle veren van melk, waaraan op 100 deelen om streeks 17 deelen water waren toegevoegd* één wegens toevoeging van omstreeks 13 deelen water en twee wegens het afleveren van vuile melk. Gewestelijke Varkenscentrale „Utrecht" REGELING VRIJE HUISSLACHTING 1933. De Gewestelijke Varkenscentrale „Utr." brengt het volgende ter kennis aan hen, die in aanmerking komen voor vrije huisslach ting. A. Zij die in de maand Januari 1933 willen slachten moeten hun aanvragen uiterlijk 30 November a.s. bij den secretaris der Plaatselijke Commissie indienen. B. Zij die in den verderen loop van 't jaar 1933 wtillen slachten, moeten hun aanvragen voor 1 Januari 1933 bij den secretaris der Plaatselijke Commissie indienen. Voor de aanvraagformulieren wordt f 0.25 aan administratiekosten berekend. Ieder wordt in zijn eigen belang aangera den het bovenstaande stipt na te komen,, daar anders de vrijstelling niet tijdig kaft worden verleend. Inlichtingen en formulieren te verkrijgen bij de districtsecretarissen of de leden der Plaatselijke Commissies voor de Crisis- varkenswet. De Secr. der Gew. Varkenscentrale A. P. v. LUTTERVELD. EEN PRAATJE OVER BORDEN- WASSCHEN. Voor vele huisvrouwen is het vaatwas- schen iederen dag opnieuw een onaange naam deel van de huisvrouwentaak. Maar juist, omdat het iederen dag terugkeert, is het zoo dringend noodzakelijk, bij wijze van spreken, elke overbodige handgreep te vermijden en het vaatwasschen zoo aan genaam mogelijk te maken. Nog vele huis vrouwen zijn niet doordrongen van de groote besparing aan werk, die het gebruik van gewoon heet water, waarin het vaat werk na het afwasschen in het sop, afge spoeld wordt, oplevert. Wanneer men dus telkens, nadat een pan of bord of schaal in het sop afgewasschen is, deze in een ande re bak met heet water onderdompelt en vervolgens op een uitdruipbak zet, vervalt bijna geheel het tijdroovend afd'rogen. Wan neer de afdruipbak vol is, haalt men de boel er uit en men heeft niets anders te doen dan hier en daar een paar druppels af te veegen, terwijl het vaatwerk geen strepen vertoont en veel mooier glimt, dan wanneer men het direct uit het sop af droogt. Sommige huisvrouwen hebben verder de gewoonte om elke lepel of kopje, enz. die ze overdag bij het gereedmaken van ver schillende spijzen gebruiken, vuil te laten liggen tot 's avonds de groote vaat gewas- schen wordt. Ook dit is niet verstandig. Waneer men telkens na gebruik zoo iets afwasschen en opbergt, heeft men 's avonds veel minder af te wasschen. Dan zijn er nog een aantal nuttige wen ken voor het afwasschen te vinden. Eieren en melk verwijdert men het beste met koud water. Borden en schalen, die voor deze spijzen gebruikt zijn. spoelt men dus eerst in koud water af, voordat men ze in het heete sop dompelt. Vaatwerk, waarin sui kerachtige gerechten hebben gezeten, moe ten met heet water behandeld worden. Alu minium pannen maakt men gemakkelijk schoon met z.g. staal sponsen. Als eten in een aluminium pan is aangebrand, kan men het aanzetsel verwijderen door er wat bak- soda en water in te doen en even te laten koken tof-tfe korst lo6 laat. Gebruik nooit loog om aluminium te reinigen. Is het alu minium leelijk geworden van binnen, dan kan men deze ontkleuring verwijderen door er wat water en azjijn in te koken, tomaat of rabarber. DE NAAIMACHINE. Iedereeix, die een naaimachine gebruikt, weet, dat na verloop van tijd het ronde lee- ren riempje, dat het groote en het kleine wiel verbindt, uitrekt. Maar als de riem te ruim wordt, gaat hij slippen, wat tot aller lei narigheid aanleiding geeft. Men kan dit verhelpen, zoodat het nog geruimen tijd kan duren voor men een nieuwe riem noo- dig heeft. Men trekt de ruime riem heele- maal van het bovenste wiel af en legt een paar dikke elastiekjes in de groef, waarin de leeren riem loopt. Dan legt men de riem er weer om. De elastiekjes nemen nu de ruimte weg en houden de riem goed op hun plaats. Als de elastiekjes versleten zijn, kan men er nog weer een paar nieuwe op doen. Vlaamsche Aardappelsoep: In de pan, waarin de soep bereid wordt, laat men een Yi ons boter smelten en fruit daarin 2 mid delmatig groote uien (fijngesnipperd) lichtbruin. Dan voegt men er Yt K.G. ge schilde en in blokjes gesneden aardappelen bij, 2 gesnipperde preitjes en een in stukjes verdeelde selderijknol. M;en giet er 1 1/4 L. water bij met wat zout en brengt het meng sel aan den kook en laat het doorkoken tot de aardappelen goed gaar zijn. De soep giet men door een zeef en vangt het uitlek kende vocht in een kom op. Boven de leege pan wrijft men al de vaste bestanddeelen door de zeef, af en toe wat van de vloei stof toevoegende, tot alles zooveel moge lijk is doorgezeefd en het mengsel in de pan geheel zonder klontjes is. Het meng sel verdunt men met een kwart liter melk en de soep laat men opnieuw heet worden. Onder voortdurend roeren giet men ze in de soepterrine, waarin een ei is geklopt Voeg er 2 theelepels maggi's aroma bij. HUISVROUW. Koopt bij ons Uw Sint-Nicoiaas Cadeau Wij hebben in vergelijking met andere jaren een veel meer uitgebreide keuze in Sint-Nicolaas Cadeaux, tegen prijzen lager dan ooit te voren NAAR HET ENGELSCH 14) Ik kan niet genoegzaam schrijven, wat ik u te zeggen heb, zei h|ij, op licht-veront- schuldigenden toon. Daarom heb ik maar de vrijheid genomen, om te komen. Ja, 't wès een vrijheid, dat is het juiste woord. U is zeer ongastvrij. Miss Raymond. Zou ik niet mogen gaan zitten. Neen. Ik heb u niet gevraagd, hier te komen; het tegendeel. En nu vraag ik u ook niet, om te blijven. U kunt toch ook zeker wel staande zeggen, hetgeen u te zeg gen heeft? Hij wierp van ter zijde een blik op haar, als wilde hij hun wederzijdsche wilskracht meten, en zei toen: Het spijt mij, dat ik u in deze omge ving vind. Ik wist niet, dat u waarlijk zoo arm was. Heeft u zich hier toegang verschaft, om critiek uit te oefenen op mijn omstan digheden? Dit getuigt van niet veel takt. Neen/, vergeef mij.... Zóó meende ik het niet! Ik bedoelde, dat het mij zoo speet, Ardineen in één stap was hij naast haar. Maar, zie je, ik kwam, om je te over leden, toch op je besluit terug te komen. En toen ik je omgeving zag, nam ik mij voor, nog ééns zoo sterk daarop aan te dringen. Laat ik je toch van hier mogen wegvoeren naar een wereld, waar je ge nieten kunt en waar je nog wat hebben zult aan jeugd en je schoonheid1. Dank u, Mr. De Courcy, mijn onafhan kelijkheid gaat bij mij boven èl. Hij werd rood van drift en vatte haar met zijn sterke handen bij de polsen. 't Is niet om je onafhankelijkheid! riep hij op een toon, zóó dreigende, dat Ar dine waarlijk angst begon te voelen, 't Is, omdat je hart uitgaat naar een ander en dit was al zoo, eer ik je vroeg, naar den man, die er geen recht op heeft, omdat hij ge trouwd is. Wien bedoelt u? vroeg zij, met het hoofd fier achterover geworpen,, ofschoon ze, in verband met hetgeen Lady Smyth al had gezegd!, zeer goed begreep de schandelijke leugen, waarop nu ineens iedereen scheen te zinspelen. Je weet, dat je liefde hebt opgevat voor Lorresmere! riep hij en hield nog steeds haar polsen omklemd. Hoe lang is dit nu al, sinds dien nacht, dien jullie al leen in het hotel doorbracht. Hoe durfthoe durft u! hijgde zij en trachtte tevergeefs, zich los te wrin gen. Hoe kunt u mij nu hier komen belee- digen, omdat ik alleen ben! Als er een man was, die mij beschermde, zoudt u het niet gedaan hebben. Ja, zeker, want het is waar, dat kunt u niet ontkennen. Toen we op het jacht wa ren», kon ik het nog niet gelooven, ofschoon ik zag, dat u openlijk zijn gezelschap zocht en hem aanmoedigde, zelfs in tegenwoor digheid van zijn vrouw. Maar dit laatste schandaal nu, die reis door Frankrijk, 's nachts Mr. De Courcy, ik verbied u, deze dingen te zeggen. Verlaat mijn kamers en spreek uw beleedigingen uit, waar ze be ter onvangen zullen worden, dan hier. Nog afgescheiden van het onrecht, dat u mij doet!, verkies ik niet, dat de naam van zulk een achtenswaardig man, als Lord Lorres mere, door het slijk gesleurd wordt door uw schandelijke beweringen! Zij had zich nu losgerukt en op iederen pols had zij een rood plekje, waar zijn greep het sterkst had gekneld; maar nog bleef zij hem strak-uitdagend aankijken. Ik ga niét; niet tot je alles hebt ge hoord, wat ik te zeggen heb. Je naam gaat overal over de tong. Denk je dat zulk een mooi meisje zich niet zou kunnen compro- initteeren, en dit nogal met een man, zooals Lorresmere, zonder dat iemand er van hoo- ren zou? Algemeene bekendheid heeft het al! Ze begreep, dat hij zeer overdreef, en het was ook niet over haar eigen naam, maar over dien van Lord Lorresmere, dat zij zich ongerust maakte. De Courcy mocht dan zeggen, wat hij wilde, zij was een onbeken de grootheid in die kringen. Als je een man hadt, die je bescherm de, dan zou hij Lorresmere ter verantwoor ding roepen, zei hij. Ik zou ook wel lust voelen, hem eens te vragen, wat hij zich eigenlijk voorstelt van de vervolging van een jong meisje van jouw leeftijd O, maar dat moet u toch niet doen! riep zij, in haar wanhoop weer geheel haar verontwaardiging vergetend. En waarom niet? Misschien is het be ter, dat hem van buitenaf eens gezegd wordt, hoe de verhouding tusschen hem en iemand, die beweert, dat zij een vriendin is van zijn vrouw, toch niet bepaald cor rect is. Ik verkies niet verder te luisteren, zei Ardine, nu weer één en al waardigheid. Je zult luisteren, begon hij, ziedende van drift, toen ineens de deur openging en binnen trad, de vrouw, die hij op de verdieping daar beneden had zien zitten. Ze stónd hen beiden aan te kijken met een on verzettelijkheid van uitdrukking, die be wees, dat zij een niet weg te cijferen per soon was, in al haar eenlvoud. Ik klopte, maar niemand riep: „Bin nen!" Heb ik u niet hooren roepen, Miss Raymond, of vergis ik mij? Langs De Courcy heen liep Ardine op haar toe en hijgde: O, zend dien man weg! Laat hem toch niet zulke vreeselijke dingen zeggen! Blijft u hier, als 't u blieft! Mrs. Johnson was ook in het minst niet van plan, weg te gaan. Ze hield de deur open en zei kalm tot De Courcy: U zult wel vertrekken, niet waar? Anders zou ik nog genoodzaakt zijn, de po litie te waarschuwen en dit zou maar on- noodige opschudding wekken. Hier is uw hoed. Ofschoon De Courcy inwendig kookte van drift om het belachelijk figuur, dat hij sloeg, nam hij den hoed aan, trad langzaam op de deur toe en zei toen tot Ardine: Voorloopig goeden dag, Miss Ray- mon. Het spijt mij, dat ik u niet heb kun nen overtuigen van de smet, die u op uw naam zult krijgen. Misschien dat Lorres mere op het oogenblik handelbaarder is. Toen sloot hij de deur en Ardine barstte in snikken uit. Mrs. Johnson liet haar uit huilen en hield zich intusschen bezig, met de stoelen recht te zetten en het vuur wat op te poken. Dood-gewoon vroeg zij eindelijk: Wat moet hiermee gebeuren? wijzende naar de prachtige kasbloemen', die op tafel lagen. O, ik kan ze niet zien! Gooit u ze weg, of neemt u ze mee. Ik weet niet!Mrs. Johnson, ik kan u niet dankbaar genoeg wezen voor al, wat u*voor mij gedaan heeft. Wat zou ik begonnen zijn zonder uw hulp? Ik zag hem naar boven gaan en ik vertrouw nooit die menschen met die zwar te wenkbrauwen. Wie is hij? Mr. De Courcy. De man, van wien wij gesproken heb ben en die in Beveridge woont? Ik heb al tijd gehoord^ dat de De Courcy's niet best stonden aangeschreven. Maar dat hij nu ook een De Courcy was, dat wist ik niet. Hij doet mij denken aan.... Is hij rijk? O, dat geloof ik wel. Iemand heeft mij verteld, dat de familie bijna geheel gerui- neerd was en dat hij ineens geld gekregen heeft, doordat hij rijke bloedverwanten had in Australië. In Australië? vroeg Mirs. Johnson ver baasd. 't Is eigenaardig hoe u en ik altijd van Australië moeten hoorenIk zou wel eens willen weten, in hoeverre hij recht had op dat geld, en wie het aan hem nage laten heeft. Australië?Nu, het kan zijn! Er zijn wel vreemder dingen gebeurd. Herinnert hij u ook aan iemand? Neen. Hij moet er net uitzien, als al zijn bloedverwanten; die zijn allemaal zoo donker, heeft hij wel eens verteld. Och), ja, u was ook nog een kind, zei Mrs. Johnson, nu Ardine sterk aankijkend. Maar, me dunkt, die wijze om zoo onder die koolzware wenkbrauwen uit te kijken kon, u zich wel herinnerd hebben. Ze lijken op elkaar als twee druppels water. Ardine luisterde al niet meer. Zij was bezig*, de bloemen in een vaas te zetten en vroeg intusschen: Wilt u bij mij thee drinken, Mrs. John son? En als u er dan niet tegenop ziet, gaan wij deze bloemen brengen naar het zieken huis, hier dichtbij. Zeker, ak zal u eerst met de thee hel pen. Die man had zeker niet gedacht; dat zijn moois uit den bloemenwinkel nog bij die arme zieken zou terecht-komen Ik wilde wel, dat ik, hetgeen hij zei, net zoo makkelijk van mij kon afschuiven, als die bloemen! Mrs. Johnsort, als nu eens een vriend hadt Ja? vroeg de oude vrouw aanmoedi gend. En iemand legde opzettelijk uw ge drag verkeerd uit en zei dat tegen uw vriend; zou het u dan niet het beste lijken, om dien vriend niet meer op te zoeken; althans niet, eer hij gelegenheid had gehad, om er achter te komen, dat hetgeen zij hem verteld hadden, leugens waren? (Wordt vwvolg-d).

De Soester | 1932 | | pagina 4