Fa. R. VAN DEN BURG - AMERSFOORT O^Plaatse lij k Nieu ws^O Aanbieding van gebruikte T. VAN VLIET Mocteislsgerij IBACH PIANO. r Soesterberg waivt in beide soort gevallen kwam veroor deeling. Huisslachting zonder machtiging vragen der Centrale. Eisch f 100 boete. De Kantonrechter veroordeelde tot f 25. Z.E.A. achtte artikel 23 hier wel degelijk van toepassing, zood'at de verplichte mach tiging kon worden opgelegd. Ruim 50 gevallen van in voorraad heb ben van niet-gemerkte varkens. Eisch in doorsnee 5.per varken, wat voor een paar beschuldigden beteekende een boete van f 500. Hier nam de Kantonrechter de zaken als principieelë en legde geen boete op naar het aantal varkens maar belastte hij eiken schuldige met f 20 boete. De Statuten der Centrale waren Konin klijk goedgekeurd, konden dus niet in strijd i?ijn met de wet. Ook hadden de beschul digden geen enkele poging gedaan, zij het dan onder voorwaarden, om lid der Cen trale te worden. Overmacht kon dus niet worden aangevoerd. Aan J. van de B. werden 2 boeten opge legd van f 10 voor het vervoeren van onge stempelde varkens. UITSPRAKEN KANTONGERECHT. Wielrijden zonder licht: H. H. te Soest f 3 of 1 dag. UIT DE DAMCOMPETITIE. Maandagavond 1.1. was de damclub Soest de gast van de Amersfoortsche damvereeni- ging A. D. V. Vorig jaar werden beide wedstrijden verloren, dus ging Soest met revancheplannen naar Amersfoort. Zoover is het echter niet gekomen. Wederom heeft Soest de nederlaag geleden, ditmaal met als vermoedelijke uitslag 12-8. De voor- loopig stand is 106 met 2 afgebroken partijen, welke beiden iets gunstiger staan voor Soest, doch niet meer dan remise kun nen brengen. De gedetailleerde uitslag luidt: Soest I A.D.V. I 1 H. Bakker Jr.E. Kroes xx 2 H. Bakker—A. P. Bejj 1—1 3 Chr. BakkerPh. Rintel 02 4 P. FroorC. B. van de Bent 11 5 S. de ZoeteTh. Werdler xx 6 J. de Bi er—J v. d. Velden 2—0 7 D. WaalC. van Berkenbosch 20 8 W. HengerJ. Horsmeijer 02 9 G. J. ter HaarE van de Wart 02 10 P. ReeringhA. Ploeg 02 Voorloopige uitslag 610 ELECTRO TECHNISCH BUREAU Zaterdag 26 November opende de Fa. Gebr. van AurLsch een Electro Technisch Bureau aan de van Weedestraat No. 8. Op verzoek van een der firmanten brach ten wij een bezoek aan hun magazijn en toonkamers, waarbij ons op viiel hoe goed zij op hun gebied gesorteerd waren in Elec- trische artikelen en lampekappenk waarbij de nieuwste snufjes op electrisch gebied niet ontbraken. Wij wenschen de nieuwe firma Veel suc ces toe. LEZING OVER PALESTINA. In de groote zaal van hotel Eemland hield Donderdagavond om 8 uur Majoor A. Th. Knuttel van het Leger des Heils, met mede werking van mevrouw Stamperius uit Zeist een lezing over Palestina, eertijds verdrukt door de macht der Turken; het land waar Jezus heeft geleefd en gewerkt. Nadat de spreekster met een enkel woord had ge wezen op het a.s. Kerstfeest en gezongen was: Daar rulischt langs de wolken, enzv ging kapitein Mulder voor in gebed. Daar op vroeg spreekster, die gekleed was in het feestkleed der vrouwen uit Bethlehem, haar in den geest te volgen op de te maken reis. Allereerst werd getoond: Joppe, de havenplaats voorheen voor zeeschepen on bereikbaar. thans wel. Getoond werd dat overal in het Oosten de waren op straat worden uitgestald en verkocht. Verder gaande bezochten wij Jeruzalem, 760 Meter gelegen boven den zeespiegel geheel op bergen gebouwdi, het heeft 7 poorten waar door dikwijls verscheiden nationaliteiten heen trekken. Verder een groote Moskee en gebedstorens, want de Mohammedaan is zeer trouw in het gebed. In en om Je ruzalem werd getoond de Via Dolorosa, de Christusstraal, de beek Hédron, Gethséma- né, de Olijfberg 812 Meter boven de zee spiegel, de hof der Olijven, welke in stand wordt gehouden door de broeders Fran- ciskanen, het graf van Rachel etc. Verder gaande kwamen wij in Bethlehem, de plaats waar Jezus werd geboren, en een zeer mooie kerk is opgericht waarin op Kerst nacht dienst wordt gehouden, door duizen den bezocht. Vervolgens ging de tocht döor Judea, een wilde en woeste streek, waar het ontzettend warm kan zijn. De Jofdaan welke getoond werd ontspringt op den Herman 2773 Meter hoog, en van zelf kwam men in Gallilea, Kapernaïum, de Tabor, Nazareth met de Mariabron en het land van Kanaan. Na de pauze gaf de spreekster een overzicht van het verjong de Palestina, waar voor de wereldoorlog een zegen is geweest, als men nagaat wat reeds bereikt is. Geheel Palestina ontwaakt de kolonie Lenteheuvel is daarvan een sprekend bewijs. Maar ondanks de uitwen dige vernieuwing ontbreekt het de Jood en de Ismaëliet aan den waren Messias, waar door zij inwendig worden vernieuwd. De Jood begint al naar Hem te vragen, de Ismaëliet is nog gevangen in zijn vrees. Reeds wonen er 180.000 Jodien in Palestina, maar het werken onder die rassen is zeer moeilijk, maar God zal op Zijn tijd Zijn ze gen gebieden. De samenkomst die met het zingen van Gez. 96 en gebed door Kapitein Bosboom werd gesloten, was zeer interes sant, de lichtbeelden verduidelijkten het ge heel. Het was een waar genot die spreek ster te beluisteren. Ook de zang voldeed zeer goed. Jammer was het dat de opkomst zoo gering was, maar daarom roepen wij haar een tot weerziens toe voor een volle zaal. Gecollecteerd werd voor de gemaakte onkosten. NED. HERV. KERK. Daar de Ned. Herv. gemeente alhier twee kerken heeft, was het noodig, dat de ker- keraad werd uitgebreid met 2 ouderlingen en 2 diakenen. Door het Kiescollege zijn gekozen tot ouderling de heeren B, J. Buxtorff Sr. en H. van Mastrigt Sr. en tot diakenen de heeren D. van Kleef en H. van der Baan. De periodiek aftredende leden van den kerkeraad werden herkozen. SCHAKEN. Woensdagavond 30 November speelde de Soester Schakers tegen Hilversum in de Derde klasse Competitie, welke zij in een schitterende overwinning wisten om te zet ten. In twee groepen wordt opgetrokken naar Hilversum, waar hun leider de nieu we Secretaris der club hun al stond op te wachten, waarna om 8.30 uur begonnen werd. De volledigen uitslag luidt als volgt: Hilversum Soest D. BurgersdijkH. de Graaf 10 M. HennepmanJ. de Regt 01 J. J. A. van OtterbeekJ. Timmer Sr. 01 C. van RomberghJ. Timmer Jr. JaVv H. C. MonsusJ. Wickel 01 C. B. BlankevoortJ. Gorter 01 P. J. VersluisS. de Zoete JS J. J. LambeekA. Helmus 10 G. van SpiroJ. van Meel 01 H. RozenheekC. P. Amelunxen 01 Totaal 3—7 H.H. Schakers uit Soest, sluit U aan bij de Soesterclub! er kan nog een tweede Tiental gevormd worden. Clubavond Dins dag in Hotel Ockhuysen. ZWEEFVLIÊGSPORT. M>et genoemd onderwerp trad Vrijdag avond in Religie en Kunst op den heer A. E. van Goor dien Oosterling, instructeur. De bijeenkomst, welke matig bezocht was, werd mede bijgewoond door wethouder S. J. van Duren. Spreker wilde in dit uur spreken over het zweefvliegen als propa gandamiddel, daar het vliegen zoo oud is als de menschheid zelf. In 1883 werd de eer ste glijvlucht volbracht, wat een sensatie- vlucht was, later werden zij gehouden op kermissen, jaarmarkten en bij feestiviteiten, In 1899 begon men er in Duitschland me de, in 1911 werd gevlogjen met een motor loos vliegtuig, in 1920 had een wedstrijd plaats en thans is in Duitschland, Frankrijk, Amerika, Roemenië en Polen deze vlieg sport populair. Hier te lande ligt deze sport nog in de luiers. Er worden wel oefenvluch- ten gehouden door jongelui van 14 tot 16 jaar, waai zij op dien leeftijd diploma A B of C kunnen behalen. Bij zweefvliegen mist men de zware motoren, onder de cabine, die geheel vrij in de openlucht is, is een soort schaats aangebracht. Deze zweefvliegtuigen zijn zeer licht gebouwd van triplex met katoen. Een plotseling naar beneden stor ten doet geen enkel vliegtuig, daar het zich altijd in zijn eigen stand verplaatst. Wel kan het afglijden tot op 100 Meter, in de vlucht herstelt het zicht. Het starten met een zweefvliegtuig is liet zelfde als het afschieten van een kattepult. Het toestel bestaat uit een kielvlak, richtings roer, hoogtereor en draagvlak, door spre ker met voorbeelden verduidelijkt. Bij glij- of zweefvlucht moet de weerstand even groot zijn als de zwaar tekracht; 't is het beste te vergelijken met zeilen; de snelheid moet aangevoeld worden, daar deze niet reageert op het stuur; de daling is afhankelijk van het draagvlak der lucht; in zweefvlucht stijgt het sneller dan dat het daalt. Een stijgings meter is onontbeerlijk. Men kan zweven in hellnig-, onweer of stijgwind, verwarmde lucht of latenten warmte, door wolkzweem. 't Gevaar is wiskundig niet te bepalen, maar zweefvliegen is minder gevaarlijk dan motorvliegen; daarentegen is motor rijden zeer gevaarlijk. Spreker hoopt ten slotte dat men nliet sceptisch daar tegen over zal gaan staan maar dat men zelf een oordeel er over velt. Een en ander werd verduidelijkt door schema's en de film. SOESTER BOND VOOR LICHAME LIJKE OEFENING. Op initiatief van de Soesterbergsche club A.G.A.V.S. werd Zaterdagavond om 8 uur door de besturen der diverse sportclubs een samenlkomst gehouden in pension Den nenhof aan de Soesterbergschestraat. Aan wezig waren de besturen van Esvac, S.T.C., A.D.O., A.G.A.V.S., V.V. Soesterberg en de Korfbalclub ,,de Stormers". Nadat de in leider de bedoeling der bijeenkomst had uiteengezet, werd met algemeene stemmen opgericht de S. B. L. O., ten doel hebbende de belangen der sport, te dienen van den Bondiin 't algemeen en van de deelnemende vereenigingen in 't bijzonder. Tot voorloo- pig bestuur, hetwelk Statuten en Huishou delijk reglement zal in elkaar zetten, wer den gekozen de H.H. Grootewal, Dekking, Smit, Duin, Drost en Clements. Tot dag. bestuur de H.H. Grootewal, Smit en Cle ments. De bedoeling zit voor over 14 da gen wederom te vergaderen. Het bestuur hoopt dat dan ook de clubs aanwezig gul len zijn die nu absent waren. Zooals de vergadering verliep lis een goede stap in de goede richting gedaan, daar er op die manier veel voor de sport kan worden ge daan. Wij wenschen de ijverige onderne mers en het voorloopig bestuur goed succes op hun poging; het gaat nu de goede kant uit. SINT NICOLAAS BIJ DE S.D.A.P. Een commissie uit deze afdeeling vierde met de kinderen der leden feest in de zaal Verschoor des avonds .van 7 tot 10 uur. Het was er als gewoonlijk tjokvol: 200 kinderen, sommigen met ouders of bloed verwanten waren,present. De tijd werd al lereerst gekort met het zingen van St, Ni- colaasliedjes e.a., waarna de filmoperateur T. Wijngaard een drietal kinderfilms ver toonde o.a.; Lucie als de Vredesengel, Dany wil autorijden, het hobbelende huis en een Pathè-klucht, warom gegierd is van pret. Voeg bij dit alles nog volop tractatie van speculaas, borstplaat en chocola iemelk, en elk kind was voldaan). Circa 9 uur ar riveerde de Sint met zijn knecht en werden de cadeaux uitgedeeld, bestaande uit mooi en degelijk speelgoed, waarmede elk kind werd bedacht. Het was voor de jeugd een echte Sint Nicolaasavond. ST. NICOLAAS IN BOSCH EN DUIN Der traditie getrouw bracht de Siöt ook een bezoek aan Bosch en Duin, waar circa 9 uur een gezellige stemming heerschte. Een paar jongelui kwamen per ezel de zaal inl, terwijl direct daarop de Sint met zijn onafscheidelijke zwarte Piet binnenkwam, begroet met zijn lijflied „van dt stoom boot". Nadat hij voor die attentie had bedankt, deed hij een rondgang door de zaal, en be treurde het dat de bloeiende dansclub van verleden jaar ter ziele was gegaan; maar naar hij vernomen had, werd er wederom een opgericht; hij hoopt dat dezelfde animo er weer voor zal zijn. Daarop bedankte de Sint in opdracht van den nieuwen eigenaar elk met een passend bruikbaar geschenk. De verslaggever en zijn echtgenoote ont vingen als extra cadeau een zwaar zilve ren vulpotlood met datum-stempel; omdat hij volgens de toespraak steeds alles wat in Bosch en Duin plaats vond, bezocht en naar veler genoegen daarvan in de courant melding maakte. Daarop werd verder den avond gevuld met een heerlijke Beiersche Walzer, waarbij het strijkje onder leiding van C. van Steensei voor >de noodige afwis seling zorg droeg. Het was een buitenge woon geslaagd feest. Voor velen was het klokje van 2 te vroeg. In den loop van den avond ontpopte zich zwarte Piet als een goed humorist, waardoor de vroolijkheid ten top steeg. De zaal was zeer aardig versierd. R.K. RAADSZETEL. Naar wij vernemen heeft de heer J. Mi neur bedankt als lid van den Raad, en zulks op grond van de omstandigheid, dat zijn positie niet toelaat de zittingen geregeld bij te wonen. SINT NICOLAAS OP DE O.L. SCHOOL Maandagmorgen gold het eerste bezoek van den Sint met Pieterbaas de O.L. school in de Kerkebuurt en om half elf die aan de Beetzlaan. Wie zoo gelukkig was als wij om dit leuke schoolfeest mede te vieren, had voorzeker ziijn gave graag verdubbeld om in die opgetogen snuitjes te mogen blikken. Wij hebben het feest aan de Beetzlaan van half elf tot 12 uur mede gemaakt met de leerlingen der le, 2e en 3e klasse, waar de leuke kleuters onder leiding van het onder wijzend personeel in de hall waren opge steld), wachtende op de dingen die komen zouden. Toen de Sint met zwarte Piet ar riveerde per auto, werden zij door het hoofd der school verwelkomd, en zongen de leuke peuters van Sinterklaasje, komt maar binnen met je knecht", enz. voor wel ke attentie Sint dankte. Daarop gingen allen naar de aardig versierde le kl. waar allen eene plaats was bereid1, en waar ook de Sint kwam, begroet met „Stippel, stippel, stippel, stap, eniz., waarna de Sint zijn grootboek opensloeg. Er vielen enkele be merkingen te maken, maar over het alge meen was de geest vaardig over de jongens en meisjes geweest en l'iep het met een sis ser af; de bolleboozen werden extra be dacht. Nadat nog gezongen werd van „de hooge daken" dankte de Sint het onder wijzend personeel en het hoofd voor alle moeiten en zorg, ook in het afgeloopen jaar aan het kind besteed, waarna het strooien plaats had in de 3e klasse, wat een pret gaf. sommigen hadden een ledige 5-ponds kof fiezak medegenomen, om al de lekkernijen daarin op te bergen en bij thuiskomst moes te laten zien. In de klasse terugge keerd lag daar hetgeen de Sint voor elk had medegebracht, waardoor menige kin derhand gevuld was. Vermelding verdient de zeer mooie kleurteekening, door het personeel op het bord geteekendl speciaal voor de gelegenheid, daarvoor verdienen zjj een 1:0 plus en griffel. Zeer zeker heeft de Sint op dezen dag in menig gezin een paar gelukkige gezichten gemaakt, Het is te hopen dat zijn rijk, zoo lang er jeugd liis, zal blijven heerschen, en dat deze feestdag nooit zal worden voor bij gegaan. Wij hebben er een paar gezel- ligen uren doorgemaakt, 's Middags hadr den de kinderen vrijaf. Hedenmiddag om 2 uur wordt in Eemland feest gevierd met de leerlingen der hoogste klasse van de school Beetzlaan en Kerkebuurt. ADRES AAN DEN RAAD. Door het bestuur der C.W.V. is onder staand adres tot 'den Gemeenteraad gericht: Aan den Raad der Gemeente Soest. Edelachtbare Heeren. De ondergeteekenden A. G. Spijker. D. Waal en F. H. Euwe, gezamenlijk optre dend als Dagelijksch Bestuur der Centrale Winkeliers-Vereeniging ter plaatse, domi- c!ilio kiezende ten huize van D. Waal. Ko- ninginnelaan 22 te Soest; geven met den verschuldigden eerbied te kennen Overwegende dat door de huidige voorwaarden, betref fende den verkoop van Gastoestellen door de Gemeente Soest, den winkeliers, welke in voornoemde artikelen handelen en voor raad houden, ernstig schade wordt berok kend; 'dat bij den huidigen verkoop van Ge meentewege geen rekening wordt gehouden met de belangen vdn de winkeliers, welke gastoestellen ten verkoop in voorraad hou den), daar de Gemeente geen korting op de verkoopsprijzen aarl 'de neringdoenden ver strekt, als deze via de Gemeente gastoe stellen wenschen te leveren; dat het niet op den weg der Gemeente ligt, het Particuliere Bedrijf schade te be rokkenen, door het verstrekken van gastoe stellen op zoodanige wijze, dat de winke liers onmogelijk in de gelegenheid worden gesteld met de Gemeente te kunnen con- curreeren dat het particuliere initiatief de voorrang moet worden verleend boven het van Ge meentewege exploiteeren van winkels, in ,casu van het verkoopen van gastoestellen door bemiddeling eener Toonkamer; dat elk Bdna-fide winkelier, zoowel in het belang van zichzelven, als van het pu bliek' en van het Gemeente-Gasbedrijf uit sluitend gastoestellen verkoopt, welke aan de door het voornoemd Bedrijf te stellen eischen voldoen; dat meerdere propaganda van de zijde den winkeliers voor het verkoonen van gas toestellen, het gasverbruik slechts ten goe de kan komen dat de belastingen en verschillende ande re onkosten zwaar drukken op den nering- dc enden Middenstand, mede tengevolge van de heerschende malaise; dat het rechtvaardigheidsgevoel niet wordt bevredigd door het van Gemeente wege verkoópen van gastoestellen, waar voor bij eventueel verlies de neringdoen den mede aansprakelijk zijn door het vol doen hunner belastingen; dat het niet oirbaar is, dat de winkeliers Door veelvuldig inruilen zijn wij in de gelegenheid thans een twintig gebruikte orgels aan te bieden TEGEN PRIJZEN LAGER DAN OOIT TEVOREN Hieronder laten wij slechts enkele merken en prijzen volgen: MULLER Orgel notenhout met kopp. en'kniezw. f 100. AMERICAN ORGAN CY 2 spel 11 regf 110. STORY CLARK 2 spel, goed onderhoudenf 140, PACKARD 3 spel, met harp f 175. MANNBORG Mod. Sonata, als nieyw, 11 regf 195.—» SCHULZE eiken, 4 spel doorl. harp f 250. STANDAARD 5 spel 17 regf 250.— HOFBERG modern instrument, met harpf 205. enz. enz. enz. Volledige prijslijsten worden op aanvrage direct toegezonden. Levering franco met vijf jaar garantie. AKNUEMSCIIKSTRAAT hun belastJiingpenningen voldoen ten behoe ve van het in stand houden van een bedrijf, hetwelk hun beconcurreert; Van oordeel: dat het algemeen belang en inzonderheid de neringdoenden Middenstand gebaat is met afschaffing van den verkoop van gas- artikelen door de Gemeente; Besluiten: Uwen Raad eerbiedig te verzoeken dien overeenkomstig maatregelen te treffen. Hetwelk doende enz. w.g. A. G. SPIJKER, le Voorzitter w.g. D. WAAL, le Secretaris w.g. F. H. EUWE, le Penningm. OPGERICHT 1899 BOSCHSTRAAT 9 - BAARN 4LLEEN EERSTE KWALITEITEN I TELEF. 330 POSTGIRO 146487 DE GROOTE ST. NICOLAAS-ATTRAC TIE. Thans zijn de etalage-nummers bekend van de mededingende winkeliers, welke winkeliers en nummers wij hieronder laten volgen,. Zij, die een St. Nicolaas-courant ontvingen met een overeenkomend cijfer, kunnen een prijs afhalen tot en met Za terdag 10 December bij de desbetreffende winkeliers. No. P. Rademaker. Laanstraat 15 294 G. Rademaker, Laanstraat 44 1399 A. F. de Rond, Laanstraat 21 2319 M. Hilhorst, Nieuwstraat 575 J. W. van Breukelen, Koninginneli. 99 1517 P. Schagen, Koruinginnelaan 32 357 Tijdgeest. Slagerij S'bergschestr. 12 1457 L. J. Rasch, Koninginnelaan 25 785 J. G. Flapper. Vredehofstraat 3 68 J. Willemse, Burg. Grothestraat 2135 J. van der Linden, Bi. Grothestraat 6 1944 Firma R. Dorrenstein, Bi. Grothestr. 2 1717 J. Mets, van Weedestraat 406 v. d. Koppel, van Weedestraat 49 837 Batenburg, van Weedestraat 28 1117 Albert Heijn, van Weedestraat 22 984 C. Post, F. C. Kuyperstraat 6 117 J Zoetelief, van Weedestraat 283 W. Tolboom, Spoodstraat 617 Wed. J. C. Pc hlman, L. Brinkw. 31 1011 J. C. Koelink, Talmalaan 15 1467 Joh. Bosboom, Steenhofstraat 1253 E. Borgts. Burg. Grothestraat 7 1655 ,E. J. Geurts, Steenhofstraat 27 183 B. H. Duwel, Steenhofstraat 45 401 A- v. d. Bremer, Steenhofstraat 1400 A. Kaats, Steenhofstraat Uil J. M. van Oord, Kerkpad NZ 239 Albert v. Woerkom, K. Kerkstraat 5 2872 L. van Meer, Kerkpad ZZ 4 2438 R. Bosboom, Kerkpad 6 1656 J. Omseem, Steenhofstraat 53 331 Joh. van Schalkwijk Jr., SteenJh.str. 55 496 P. Steur Jr., Steenhofstraat 54 1883 H, de Jager, Steenhofstraat 57 1893 Firma Wed. G. Egberts, Steenhofstr. 59 716 J. J. Koelman, Steenhofstraat 61 2181 Fa. Kerkhof en Co., Steenhofstr. 1703 J. C(. Brouwer, Steenhofstraat 62 2047 M. Buter, Steenhofstraat A. van Hees, Steenhofstraat 68 1916 C. J. van Hengstum. Middelwijkstr. 1 2288 A. Fugers en zoon', Kerkstraat 3 555 J. van Isselt, Torenstraat 5 2316 Tijdgeest Slagerij, S'bergschestr. 12 902 Firma V. van Halm, S'bergschestr. 49 2587 E. Egberts, O. Utrcehtscheweg 5 2613 D. van Kleef, van Weedestraat 9 1321 BENOEMD. Met ingang van 15 December a.s. is als agent van politie alhier in de vacature Ka- relse benoemd de heer W. Hettema, thans agent van politie te Utrecht. BEKEURD. Dezer dagen is zekere A. B. uit Soest be keurd ingevolge de Varkenscnisiswet ter zake dat hij varkens aanwezig had boven de 10 K.G. zonder dat deze waren voorzien van het vereischte oormerk. AANKOMEN LOOPEN. Cypersche poes, mooi dier; eigenaar kan zich melden Veldweg 8. INSLUIPING? Zondagmoigen deelde de heer Z. van het Koninklijk Paleis aan de politie mede, dat vermoedelijk onbevoegden zich wederom toegang hadden verschaft tot de onbewoon de villa Buitenzorg aan de Vredehofstraat. Een onderzoek werd terstond ingesteld, doch nergens was iets te bespeuren» terwijl alle deuren bleken te zijn gesloten. Volgens verklaringen van den heer Z. zou echter in den afgeloopen nacht een bak met tim mergereedschap, een koperen blaker en ^een doos met poppen zijn ontvreemd. De heer Z. had dën vorigen dag de keukendeur zien openstaan, welke deur bij het ingestelde on derzoek gesloten bleek. Tot^kisverre is er echter geen nieuw licht in deze vrij duis tere zaak gaan schijnen. ONTVREEMD. Door den heer Z. is bij de politie aangifte gedaan, dat ten zijnen nad'eele uit een leeg staande noodwoning alhier ongeveer 1 H.L. aardappelen zijn ontvreemd. VOOR ONZE PLUIMVEEHOUDERS. Blijkens een advertentie, voorkomende in dit blad, zal op Donderdag 8 December, des namiddags 8.30 uur, in Hotel „Kasteel van Antwerpen", Laanstraat, te Baarn, een causerie worden gehouden over Dwerg- hoënders. Spreker op dezen avond zal zijn deneer Oscar Schaerff, oud-president van den Bond der Duitsche Dwerghoenderfokver- eenigingen. De toegang is vrij. Zeer weinig bespeelde Ibach met bril- lanten toon, moderne piano, tegert uiterst lagen prijs te koop. Nauwe lijks van nieuw te onderscheiden. Te bevragen onder No. 950 aan het bureau van dit blad. VERTREK KANTOORHOUDER PTT. Ingaande 1 December 1.1. is de heer H. Pastunink, kantoorhouder Van het Po9t-, Telegraaf- en Telephooijkantoor alhier, 6p verzoek eervol ontslag verleend en op pen sioen gesteld. (Courantenbericht). - :l: Even denk je, maar dat kan niet; Dat is vast niet goed bericht, Het Postkantoor in Soesterberg^ Zonder dat bekend gezicht. Soesterbergers, heusch het is zoo, Hij heeft daar zijn 'dient gedaan. Voortaan zal een ander helpen, Als U voor 't loket zult staan. Ja Pastunink, bij zoo'n tijding, Gaat ons alles door, het hoofd, U hebt, achteraf bekeken, Heel wat voor ons, afgesloofd. \Yij publiek, wij zijn niet snugger. Vol gemakzucht, soms verkeerd, Heel veel onzer hebben dan ook, Van Uw kracht geprofiteerd. Bij verzending en belasting. Giro, Luchtpost, R.V.A., Altijd moesten wij weer vragen, Hoe moet dit? Is 't goed-zoo. ja? En als U daar niet gestaan had, Hadden wij ons vaak vergist. Maar U kende Soesterberg, Wist precies, wie het niet wist. En dan altijd 't jachtend tempo, Alles moest op tijd er uit, En wij stonden U te jagen, Aan de and're kant der ruit. Doch alles is gebeurd nu, 'n Kwart eeuw was het haast 41 ras, Maar bij het scheidien op de markt, Kent men toch den koopman pas. Want wij zijn U werk'lijk dankbaar. Voor Uw hulp ain al dien tijd, Voor Uw wenken, voor Uw plicht doen, Ook voor Uwe vriend'lijkheid. 't Is de wensch van Soesterberg. Dat ge bij dit nieuw begin, Van de rust, langs'zult genieten, Voor Uzelf en Uw gezin. C. KASTELIJN. GEVONDEN VOORWERPEN. Aard van het voorwerp Terug te bekomen: Ecnige postzegels Want Hondenzweep Actetasch eenige koperen buizen vulpen belastingplaatje Politiebureau Politiebureau Klein Engendaalweg 17 Molenstraat WZ 66 Heideweg 6 Molenstraat 43 Korte Melmweg 13.

De Soester | 1932 | | pagina 2