WEIMEIMim Waarschuwing KERSTGESCHENKEN J. L. H0KSBERGEN WILLY VEENENDAAL Kerstgeschenken Te Huur zijnde Huizen Kerstgeschenken leeren- Modemagazijn Binnenland r. VAN VLIE1 m Mocaeislagerij 0^_ Predikbeurten >o Burgerlijke Stand ^6 Kleine Advertenties net Meisje, in verband waarmede een subsidie van f 37.400 voor het jaar 1933 toereikend wordt geacht. Subsidies. De subsidies, die op de begrooting voor 1932 tot wederopzeggens toe zijn verleend, zijn ook weder in de ontwerp-begrooting voor 19-" 3 uitgetrokken, echter met uitzon dering n: a. de bijdragen voor het examenfonds M.U.L.O., uitgaande van de vereeniging voor meer uitgebreid lager onderwijs en Chr. meer uitgebreid lager onderwijs en b. het subsidie aan de vereeniging „Soes- terbergs Bloei" voor stichting en exploita tie van een verkeersbureau. Ons college is van meening dat nu in de ontwerp-begrootimg voor 1933 ingrij pende bezuinigingen moesten worden aan gebracht, het sub a genoemde subsidie, dat in de begrooting 1932 op f 20.— was uitge- trokken^ voor intrekking in aanmerking komt, omdat het belang der gemeente niet rechtstreeks bij de instandhouding van dit fonds is betrokken en er bovendien slechts weinig gemeenten zijn die steun als hierbe- doeld aan genoemd fonds verleenen. De sub b genoemde vereeniging heeft naar het oordeel van ons college een niet aan redelijk te stellen edschen voldoend verkeersbureau. Het is ons evenwel bekend dat er bij deze vereeniging plannen in over weging zijn om een nieuw verkeersbureau op te richten. Waar het de vereeniging be kend was dat wij het uittrekken van subsi die te haren behoeve in de ontwerp-begroo ting voor 1933 afhankelijk zouden stellen van de aanwezigheid van een aan redelijk te stellen edschen voldoend verkeersbureau en de vereeniging zoodanig bureau thans nog niet bezit, zijn wij van meendng dat voorloopig ten behoeve van deze vereeni ging geen gemeentelijk subsidie voor 1933 moet worden uitgetrokken. Voor 1932 was ten behoeve der genoemde vereeniging een gemeentelijk subsidie uitgetrokken van f 350. Op grond van het vorenstaande stellen wij U voor te besluiten tot intrekking var de hiervoren sub a en b omschreven, subsi dies. Voorts werd bij Uw besluit van 7 April 1932, 4e af deeling No. 2183 aan de Eerste Soester Voetbal- en Athletiekclub ten be hoeve van haar athletiekafdeeling voor het jaar 1932 een subsidie toegekend van f 2. per werkend lid tot een maximum van f 200 per jaar. Het terzake opgemaakt raadsbe sluit luidt als volgt. I. in te trekken zijn besluit van 17 De cember 1931 houdende toepasselijkverkla- ring van het besluit van 30 December 1930 regelende de subsiddëering van de in deze gemeente gevestigde of te vestigen turu- clubs op de athletiekafdeeling van de eerste Soester Voetbal- en Athletiekclub; II. aan de eerste Soester Voetbal- en Athletiekclub ten behoeve van haar athle tiekafdeeling voor het jaar 1932 toe te ken nen een subsidie van f 2.per werkend lid tot een maximum van f 200 per jaar. mits aan de volgenide voorwaarden wordt voldaan: le. ter bepaling van het werkend aan tal leden worden in aanmerking genomen de op 1 Januari 1932 ingeschreven in de ge maente Soest woonachtige leden, die dien leeftijd van 40 jaren nog niet hebben be reikt; 2e. de ontvangsten en uitgaven der ath letiekafdeeling moeten afgescheiden worden gehouden van de overige ontvangsten en uitgaven der club; 3e. de beoefening der athletiek moet onder bekwame en deskundige leiding plaats hebben; 4e. vóór 1 Juli 1933 zendt de club aan burgemeester en wethouders toe een reke ning van ontvangsten en uitgaven der ath letiekafdeeling over 1932, welke rekening aan den Raad ter kennisname wordt over gelegd; 5e. h t bestuur der club is verplicht al le door f vanwege burgemeester en wet houders gevraagde inlichtingen in verband met haar ledental te verstrekken. III. te bepaden dat het subsidie zal worden uitgekeerd in vier gelijke termijnen, vervallende respectievelijk op 30 April, 30 Juni, 30 September en 31 December 1932, echter onder dit voorbehoud dat de eerste termijn niet eerder zal worden betaald dan dat gedeputeerde staten dezer provincie hebben bericht dat tegen de uitgaaf geen of in beginsel geen bezwaar bij hun college bestaat; IV. aan burgemeester en wethouders op te dragen een speciale controle op de be steding van het toegestane onder II bedoel de subsidie in te stellen; V. aan geen ander dan de bovengenoem de op het gebied der lichamelijke oefening werkzame vereenigingen, die tevens de voetbalsport beeofenen, voor 1932 een sub sidie uit de gemeentekas toe te kennen. Bij verzoekschrift dd. 7 October 1932 wendde bovengenoemde club, onder over legging van een ledenlijst per 1 October 1932 en een overzicht van de uitgaven over de maanden Juni t/m September 1932 ten behoeve der athletiekoefeningen] gedaan, zich wederom tot Uwen raad om hare club voor 1933 ten behoeve der athletiekafdee ling onder dezelfde bepalingen als door Uwen raad voor 1932 waren vastgesteld subsidie toe te kennen. In Uwe vergadering van 27 October j.1. .is besloten dit verzoek te behandelen bij de vaststelling der be grooting voor 1933. Zooals U uit -de bewoordingen, van bo vengenoemd besluit zal blijken, is geen mi nimum aantal ledeni vereischt om gemelde club voor 1932 voor subsidie in aanmer king te doen komen. In het bij bovenge noemde besluit ingetrokken raadsbesluit van 17 December 1931 was deze voorwaar de wel gesteld. Daarin was n.l. bepaald dat de athletiekafdeeling van gemelde club op 1 Januari van het begrootingsjaar een wer kend aantal in de gemeente Soest woon achtige leden moest tellen van minstens 75. Dit minimum-aantal leden is ook vereischt om de in deze gemeente gevestigde of te vestigen turnclubs voor gemeentelijk sub sidie im aanmerking te doen komen. Aange zien de athletiekafdeeling van de eerste Soester Voetbal- en Athletiekclub op 1 Ja nuari 1932 geen, werkend aantal leden van 75, die voor subsidie in aanmerking zouden kunnen komen, had, besloot Uwe vergade ring voor 1932 onder de voorwaarden der subsidieverleening geen, bepaling omtrent het minimum-aantal leden op te nemen Wij zijn echter van meening dat het ge- wenscht is voor 1933 wel zoodanige bepa lingen op te nemen,, omdat daardoor sub- sidiëering van andere clubs met een gering aantal leden kan worden voorkomen. Even SHAWLS HANDSCHOENEN SLOBKOUSEN - ZAKDOEKEN F. C. Kuyperstraat 10 Tel. 2169 als voor de turnclubs zoodat dus over eenkomstige billijkheid wordt betracht zouden wij dat minimum-aantal leden op 75 willen stellen. In verband met punt IV van het hiervo ren geciteerde raadsbesluit deelen wij U nog mede, dat ons uit een bespreking met het bestuur der gemelde club is gebleken, dat de club begin Mei dezes jaars met de athletiekoefeningen is begonnen en dat aan de oefeningen, die in de zomermaanden op Maandag- en Donderdagavond van iedere week zijn gehouden, gemiddeld door een 4l)-tal personen is deelgenomen. In de win termaanden worden de wekelijksche oefe ningen op Woensdagavond gehouden. Uit het bij de subsidie-aanvraag overgelegd overzicht der uitgaven over de maanden Juni t/m September 1932 blijkt dat de ath letiekafdeeling over die maanden een batig saldo opleverde van f 69.35. Op grond van het vorenstaande stellen wij U voor aan de eerste Soester Voetbal en Athletiekclub ten behoeve van hare aht- letickafdeeling voor het jaar 1933 en ver der tot wederopzeggens toe een subsidie toe te kennen van f 2.per werkend lid tot een maximum van f 200.per ja-r on der de volgende voorwaardenl: le. de athletiekafdeeling moet op 1 Ja nuari van het begrootingsjaar een werkend aantal in de gemeente Soest woonachtige leden tellen van minstens 75; 2e. ter bepaling van het sub a bedoelde aantal leden worden de werkende loden, die den leeftijd van 40 jaren hebben be reikt, niet medegerekend; 3e. de ontvangsten en uitgaven der ath letiekafdeeling moeten afgescheiden wor den gehouden van de overige ontvangsten en uitgaven der club; 4e. de beoefening der athletiek moet on der bekwame en deskundige leiding plaats hebben; 5e. voor 1 Juli van het op het begroo tingsjaar volgend jaar zendt de club aan burgemeester en wethouders toe de reke ning van ontvangsten en uitgaven of het verslag, waarin de rekening is opgenomen over het voorafgegane jaar, welk stuk aan den Raad ter kennisname wordt overge legd; 6e. voor 15 Januari van het begrootings jaar geeft de club aan burgemeester en wet houders een opgaaf in alphabetische volg orde van het werkend aantal leden der ath letiekafdeeling op 1 Januari van het be grootingsjaar onder vermelding van den naam, voornaam of voornamen, datum en jaar van geboorte en volledig adres (straat en huisnummer) der werkende leden en 7e. het bestuur der club is verplicht al le door of vanwege burgemeester en wet houders gevraagde inlichtingen in verband met het ledental der athiletiekafdeeling te verstrekken. Indien Uwe vergadering tot toekenning van dit subsidie besluit stellen wij U voor te bepalen: a. dat daarop voor het jaar 1933 een korting zal worden toegepast van 20 zoodat voor 1933 wordt toegekend een sub sidie van f 1.60 per werkend lid tot een ma ximum van f 160 per jaar en b. dat de uitbetaling- van het subsidie zal plaats hebben in vier gelijke termijnen, vervallende resp. op 31 Maart, 30 Juni, 30 September en 31 December van het begroo tingsjaar. De in het hiervoor opgenomen raadsbe sluit van 7 April 1932. 4e afdeeling No. 2183 onder V omschreven bepaling behoeft naar onze meening voortaan ni'et weder te wor den opgenomen., omdat billijkheidshalve aan andere op het gebied der lichamelijke oefe ning werkzame vereenigingen, die tevens de voetbalsport beoefenen en een ledental van minstens 75 hebben1 indien zij daartoe aanvraag doen, subsidie zal behooren te worden toegekend. In vorige jaren hebben wij aan de ver schillende hoofdstukken der ontwerp-be grooting een korte bespreking gewijd, waarbij de belangrijke veranderingen im vergelijking tot de vorige begrooting even naar voren werden gebracht. Wij hebben gemeend ons hiervan bij dezen aanbiedings brief te kunnen onthouden, omdat verschil lende feiten, die wij daarbij zouden moeten stipuleeren reeds in het voorgaande van de zen brief zijn behandeld. Evenals wij hebben gedaan bij de nota van aanbieding der ontwerp-begrooting voor 1932, roepen wij ook nu weder de me dewerking Uwer vergadering in om bij het beheer der gemeente-huishouding de uiter ste soberheid in de komende jaren; te be trachten. Alleen door het voeren van een zuinig en economisch beheer zal het moge lijk zijn deze moeilijke tijden door te komen zonder dat aan de gemeenschap lasten wor den opgelegd, die de grens van hunne draagkracht zouden benaderen of wel over schrijden. Tenslotte deelen wij U nog mede d-t wij U de ontwerp-begrootingen gaarne eenigs zins vroegtijdiger zouden hebben aangebo den. Verschillende omstandigheden waren aanwezig die de opmaking dezer stukken hebben vertraagd. In de eerste plaats noe men wij als zoodanig de ongesteldheid van den voorzitter van ons college. Wij hebben het beter geacht een belangrijk stuk als de ontwerp-begrooting, waarbij ingrijpende voorstellen worden gedaan, niet buiten zijn aanwezigheid af te doen. Vervolgens kon den de gegevens, noodig voor de raming der belastingposten in de ontwerp-begroo ting niet voor 1 November j.l. van den In specteur der directe belastingen worden verkregen. 'Na verwerking dezer gegevens werd het bedrag van het te dekken tekort bekend, zoodat toen eerst verdere róaatre gelen konden worden beraamd om de be- grooting te doen sluiten. En dat U de be grootiugsstukken reeds ruim een drietal weken daarna gedrukt en getypt worden aangeboden, is de vrucht van een Ingespan nen arbeid. Burgemeester en Wethouders van Soest, De Bu-gemeester, G. Deketh, De Secretaris, J. Batenburg. DE QUAESTIE VAN DE RELIGIEUZE ONDERWIJZERS. In verband met het nog steeds niet opge loste vraagstuk van de salarissen der kloos- terling-onderwijzers(essen) is het van be lang, dat deze leerkrachten meer en meer de leekenonderwijzers bij het Toomsch-ka- tholiek onderwijs verdringen. De heer A. W. G. Dekker schreef hier over in het Katholiek Schoolblad, hetgeen de aandacht trok van Pater Hyacinth Her mans in De Maasbode. De heer Dekker komt er nu in laatstge noemd blad op terug. Hij had geschreven, dat „èn voor de ouders, die kosten noch moeiten gespaard hebben, om hun zoon of dochter voor het Roomsche onderwijs op te leiden, èn voor de pasgeslaagden, die geen vooruitzichten hebbem terwijl het anders kon het zéér ontmoedigend moet zijn, aldus te worden teleurgesteld." Terwijl het anders kon. Daarop legt de schrijver den nadruk. Hij wil volstrekt niet, dat vandaag of morgen alle religieuzen van de gemengde r.k. scholen moeten terug vloeien naar de kloosters en door leeken vervangen worden. Op grond van de cij fers van de telken jare bij het r.k. onder wijs benoodigde en( afvloeiende leerkrach ten, komt de schrijver tot de conclusie, dat de religieuzen de Jeekjen niet broodeloos behoeven te makeni. Van 1930 op 1931 was er een uitbreiding met 273 mannelijke en 316 vrouwelijke leerkrachten. In 1931 ver lieten 211 mannelijke en 574 vrouwelijke leerkrachten het r.k. onderwijs, niet mede- gerekend de wachtgelders en zij die vrij kwamen door ontslag en de onderwijzeres sen, die religieuze werden. Er waren dus in één jaar niet minder dan 484 mannelijke en 890 vrouwelijke leerkrachten bij het r.k. onderwiijs nood'ig. En toch, schrijft de heer Dekker, loopt het hier en daar vast en rij- OPGERICHT 1899 SOSCHSTRAAT 9 - BAART- ALLEEN EERSTE KWALITEITEN TELEF. 330 POSTGIRO 14648 zen er moeilijkheden. Het zit hem vooral in de groote steden: het aantal religieu zen bröiidt zich daar steeds uit. Schr. vindt dit niet erg, mits men voor de belangen der leeken een oper» oog heeft. „Wanneer men echter die uitbreiding maakt ten koste van de leeken, door op de gemengde scholen ze geleidelijk te vervangen door religieuzen, en bovendien in diezelfde centra jaarlijks een aantal leeken opleidt voor de akte, dan komt wat de heer Dekker noemt een „groo te knoop", dan loopt het mis. In dit ver band wijst hij op de eischen der waarachti ge christelijke naastenliefde. Die „knoopen- geschiedems" getuigt z.i. niet van naasten liefde. Wat baat hét als men „warme" leer stellingen verkondigt over christelijkheid en naastenliefde, terwijl men als menisch niet handelt volgens dien „klokslag van God"? Schrijver wal een oplossing in vrede en lief de voorbereid zien door een commissie van advies, door het Episcopaat te benoemen welke commissie dan een rapport zou uit brengen aan de betrokken congregaties schoolbesturen en organisaties. Dit is natuurlijk een, zaak, welke alleen de Katholieken aangaat. Iets anders is, dat uit deze gedachten wisseling opnieuw blijkt, dat ook onder de R.K. het gevaar wordt ingezien van ver dringing der leeken door kloosterlingen En het gaat ons allen aan, dat de jaarwed den, door het Rijk op te brengen en die het onderwijsbudget steeds hooger opvoeren, berekend zijn op de normale behoeften van oen ondrwijzer en de mogelijkheid voor de zen om een gezin te vestigen, terwijl een groot aantal en een sterk toenemend aantal leerkrachten bij het r.k, onderwijs dit nor male salaris niet ten volle noodig hebben De Rijkskas wordt dus onnoodig belast terwijl de .wiynst" in de kassen der congre gaties verdwijnt. Het is ons bekend, dat vele kloosters liefdadigwerk beoefenen. De vraag mag echter niet zijn, op welke wijze de kloosters het Rijksgeld besteden. (voorheen R. FRESE Hofleveranciers. BAARN. /leeschhouwerij Varkensslachterij BESLIST EERSTE KWALITEIT Nijverheidstraat 13 Telefoon 31 Dagelijks hooren en bezorgen PIANOLEERARES DIPLOMA DER K. IV. T. V. Korte Brinkweg 8 SOESTDIJK Het mag alleen de vraag zijn, of het recht vaardig is, dat wij allen tezamen jaarlijks eenigf mliillioenen op tafel moeten leggen formeel voor eenige duizenden r.k. onder wijskrachten, materieel ten bate van r.k kerkelijke instellingen. Deze vraag zal ge steld worden en blijven tot zij op een bil lijke wijze beantwoord zal zijn. En onze r.k. landgenooten, die nog weinig voor een regeling voelen, mogen bedenken, dat voor al in een voor velen uiterst moeilijken tijd de permanente overheveling van (een deel der) Rijkssalarissen in de kassen der kloos ters het anti-papisme sterk aanwakkert. Wat n/i/et in 's Lands belang is. (De Vrijheid). G. P. D. RAVENSTEIN. EEN ROOFOVERVAL Dinsdagavond heeft tusschen Druten en Horssen een roofoverval plaats gehad op den landbouwer S. Deze ging omstreeks 11 uur naar huis, waar hij op het oogenblik alleen woont, daar zijn vrouw veertien da gen geleden is overleden. Toen hij dn de slaapkamer kwam, werd hij door twee onbekenden overvallen. Bij de worsteling kreeg S. eenige messteken in armen en beenen. De bedde onbekenden wisten S. een bedrag van f 200 uit het vest te halen, waarvan later f 40 is teruggevon den. De overvallers konden ontsnappen, en S. ging naar de in de nabijheid gelegen boer derij van zijn buren om hulp te halen. De wonden bleken niet van ernstigen aard te zijn. De waakhond, die anders direct aan slaat, bleek bij onderzoek door de daders bedwelmd te zijn. Tot nu toe heeft de rijksveldwachi te Druten. die het onderzoek naar de vilders leidt, nog geen spoor van hen kunnen vin den. DEN HAAG. DE AANHOUDING OP HET SLOT DOORN. Het Ned. Correspond'entiebureau heeft zich naar aanleiding van het bericht van een aanslag op den ex-kelilzer te Doorn om inlichtingen gewend tot oud-minister Kan. Deze deelde mede, dat een man, die later Duitscher bleek te zijn, over het hek is ge klommen en het huis is binnengedrongen. Hij is door de huisbedienden gepakt en overgeleverd aan den rijksveldwachter, be last met de bewaking van Huize Doorn. Er zijn wapens op den man gevonden, doch de man verklaarde geen plan te hebben ge had een aanslag op den; ex-keizer te plegen. Hij wilde slechts een brief overhandigen. De wapens (een revolver en dolk) dienden om zich te verdedigen tegen waakhonden. De man is onmiddellijk via Zevenaar over de grens gebracht. Deze uitzetting uit Nederland van dien Duitscher is op verzoek van de Duitsche autoriteiten geschied. Na zijn uitlevering aan de Duitsche autoriteiten, kon zijn iden titeit definitief worden vastgesteld. Het bleek te zijn Heinrich Fuecker wonende itn de Kepplerstrasse te Neuss aan den Rijn. AMERSFOORT ZWEMBAD TE BIRKHOVEN De raad besloot tot het stichten van een zwembad in Birkhoven. Gemengd baden is alleen toegestaan op werkdagen tot 12 uur. Zonnebaden zijn geheel verboden. Des Zon dags woirdt om 12 uur gesloten. GRONINGEN, f 20.000 UIT POSTZAK VERMIST Maandagmorgen kwam men te Gronin gen tot de ontdekking, dat uit een postzak van het postkantoor Winschoten een aan- geteekenden brief met een geldswaarde van f 20.000 was verdwenen. Deze postzak was 's morgens per trein van Winschoten naar Groningen verzonden. De betreffende brief was afkomstig van den dlirecteur van het postkantoor te Winschoten en was bestemd voor den directeur van het postkantoor te Groningen. Dc justitie lieeft een onderzoek ingesteld. Diegenen, die deze week langs de huizen hebben gevent, met minderwaardige kolen en daarvoor mijn naam MISBRUIKTEN hebben NIETS met mijn firma uitstaande. KERKSTRAAT 20 - SOEST afd. naar Rademakerstraat 8; C. Scherpel met gezin van Van Lenneplaan 10a naar 74; Wed. N. van Es van Veenzoom 5 naar Soesterb.straat 54; W. Priem met gezin van Nieuweweg 68 naar Oude Utrechtscheweg 54; G. Onwezen van Beetzlaan 20 naar 16; H. van Essen van Kerkpad ZZ 14 n. Hart- weg 7; L. Bakker van Koninginnelaan 112 naar Kerkstraat 15; A. E. van Goor den Oosterlingh van Lindenlaan 14 naar Spoor straat 28; G. J. H. v. d. Hoeven van Dor- resteinweg 8 naar Kerkstraat 24; J. H. Janssen met gezin van Molenstraat OZ 11 naar Vosseveldlaan 30; H. G. Hartog met gezin van Rembrandtlaan 19 naar Hartman laan 28; Chr. M. Keijser van B. Grothestraat 37 naar 75; C. J. J. Vorstman idem; H. van Bloemendaal met gezin van 2e Heeserlaan tje 6 naar 2e Weteringpad 2; A. Jansen van Soesterb.straat 8 naar Kerkstraat 28a; D. Goede van Verl. Postweg 7 naar Amers- foortschestraat 1; H. v. d. Duine met ge zin van Birktstraat 10a naar Nieuweweg 57; W. van Reijn van Spoorstraat 16 naar P. Potterlaan 20; W. Wiss van Eemstraat 14a naar Wieksloot WZ 5a. NED. HERV. GEM. TE SOEST Zondag 18 December 1932 kerk 10 uur: Ds. Groeneveld. Kerk 6 uur: Ds. van Schaick. Emmakerk 10 uur: Ds. van Meer, van Utr. Emmakerk 6 uur: Ds. Groeneveldi HERV. (GER.) EVANG. Spoorstraat. Zondag 18 December 1932 's morgens 10 uur. Ds. B. Batelaan, van Barneveld. 's Avonds 6 uur: Ds. H. A. de Geus, van De Bilt. CHRISTELIJK GEREFORMEERDE GEMEENTE. Zondag 18 December 1932 voorm. 10 uur, nam. 6 uur: Ds. P. Zwier; van Alphen a/d Rijm. Donderdag 22 December 1932 nam. 7 uur: Ds. L. H. v. d. Meiden!, van den Haag. VEREEN. VAN VRIJZINNIG-GODS- DIENSTIGEN. Zondag 18 December 1932: geen dienst. van 814 December 1932. GEBOREN: Hendrikus zoon van B. de Bes en Th. A. Wolfsen Kerkpad NZ 37; Reijer Cornelis Teunis zoon van E. A. van 't Klooster etx A. Veenendaal Ossendamweg 1; Klaasje Sophie dochter van J. Blaauw en O. W. E. Wilhelm Postweg 40; Willem z-oon van G. Reijerse en J. Haage Soester- engvveg 56. ONDERTROUWD: W. Lambij en G. Stevenison. GEHUWD: G. Vaessen en H. van Beek W. Kinderdijk en J. Budding; J. J. Schmitz en L. J. M. Proot. OVERLEDEN: Theodorus Josephus Wagner 44 jaar gehuwd met C. M. Schim mel Steenhofstraat 5; Hendrikus Roukes 60 jaar gehuwd met A. Sipsma Gallenkamp Pelsweg 8. Vestiging van 814 December 1932. A. v. d. Linden met gezin van Baarn naar Krommeweg 27; P. A. Broers van Breda n. Wilhelmliinalaan 8; T. Hoogeboom van Am sterdam naar Verl. Talmalaan 15; M. M. Meijer van Amsterdam naar Verl. Talma laan 15a; A. Gombert idem; K. de Jong met vrouw van Amsterdam naar Wald. Pyr- monitlaan 46; W. Deijs van Hilversum naar Beckeringhstraat 9; Th. H. d'Angremond van Amsterdam naar Nassaulaan 2; J. C. J Ivats van Amsterdam naar Beukenlaan 1; J. B. E. van Zal van Haarlem naar Krom meweg 12; C. C. Veenendaal van Amster dam naar Korte Brinkweg 8; S. van de Wetering van Woudenberg naar Helling weg 3; G. van de Steeg van Hilversum naar Nieuwstraat 24c; J. F. Wieck van Probo- lingo naar Steenhofstraat 65. Vertrek van 814 December 1932. E. Altena van Nieuweweg 120 naar de Bilt p/a Dorrestein; M. Altena van Nieuwe weg 120 naar Utrecht Merelstraat 16bis; C. Kelting van P. Potterlaan 24 naar Velsen Prov. Ziekenhuis; M. G. Schoonhorst van Molenstraat WZ 10 naar Bloemeridaal Lan- gelaan 15; H. Scheer van Middelwijkstraat 36 naar Gladbetk (Dld.); H. v. d. Beek van Nieuweweg 50 naar Oldebroek Dorpstraat E 32a; M. C. van Wegen ^an Bosstraat 57 naar Hilversum Laarderweg 100; D. Rad- stok van Hartweg 2a naar Lisse Kanaal_ straat 57; J. H. Touwen van Kolonieweg 5 n. Amsterdam Van Eeghenstraat 199; A. J. A. Vermeer van Heideweg 52 naar Arn hem Vijverwijk 21; J. A. A. Mans-Verwoert van Plasweg 33 naar Amersfoort Stichting Zon en. Schild" Utrechtscheweg. Verhuizingen in de Gemeente van 814 December 1932. C. Blankesteijn met gezin van Kolonie weg lc naar Kerkpad NZ 39; C. Th. van Halm van Schoutenk.weg 1B naar Nieuwe weg 99; M. Th. P. Maseland van Luchtv. van 15 regels f 0.75. Elke regel meer f 0.15. Bij vooruitbetaling te voldoen. 4 maal plaatsen, 3 maal be rekend. Vcor bewijsnummer moet 5 c nt in rekening worden gebracht. ONDERTROUWD: ÜR. B. J. VEEZE en SOPHIE C. BAKKER. Tandarts. Soest, 34 December 1932. Huize „Boogert IV", Birktstraat 51: Huwelijks-inzegening in de N.H. ,|,Oude Kerk" op Donderdag 29 December 1932 ten 2.30 uur n.m;. door Ds. J. K. Lofvers Toekomstig adres: Amsterdam, Zuid, van Baerlestraat 168. Honing met Riiksmerk „Bieenhof Honing", gezondheid in Uw wo ning Bloemen-, Heide-, Boekweit- of Klaverhoning, per flacon 85 cent; per 4 flacons franco. Bus 5 pond f 3.60 franco Bestelt bij Sieënhof - S0ESTERBERG Net- rustig en billijk moet Uw pension zijn. Hartmanlaan 3. Hoerenkleeding naar maat door eerste klas maat-coupeur, tegen bil lijken prijs, desgewenscht termijnbetaling Meten en passen aan huis; briefkaart is voldoende Krommeweg 31 (ingang zijkant). Hiermede komt de ondergeteekende U vriendelijk bedanken voor het Gratis Rij wiel. J. W. P. te S. NUTTIGE CADEAUX VOOR JONGENS „HET HANDELSHUIS" VOLDOET U!" Soest Soesterb.straat 51 Telef. 2200. Biedt zich aan een voor dag en nacht. Brieven onder No. 901 aan het bureau van dit blad. Van Lenneplaan, 7 kamer#, keuken, bijkeu ken, W.C. en fl. tuin f 7 per week Rembrandtlaan 5 kamers, gr. keuken, W.C., voor- en achtertuin, huur f 7 per week. Talmalaan 4 kamers, keuken, kelderk. en, W.C. Huur f 5.50 per week. Te bevragen Kerkpad NZ 20 over het Raadhuis. Te huur flinke burgerwoning, bev. 4 kamers, keu ken, kelder, flinke bijkeuken en gr. tuin, o m. a.v. Nieuwstraat 2, sleutel op No. 4. Bevr. J. van Heeswijk, Hastelweg 68. Eind hoven. Bouwterrein te koop gevraagd door particulier voor dubbel landhuis. Brieven onder letter H aan het bureau van dit blad. NUTTIGE CADEAUX VOOR DAMES „HET HANDELSHUIS" VOLDOET UI" Soest Soesterb.atraat 51 Telef. 2200.

De Soester | 1932 | | pagina 2