Avondvergadering. o<_ Soesterberg O^PlaatselijkNieuwiyO Van drie Konijntjes. oorzaak in verlaagde prijzen van stoffen en maaklooneq, zoodat dus de verhouding net dezelfde blijft als vroeger. De heer Grootewal vreest dan tenslotte een strop voor de gemeente, doordat wel licht bijzondere verzoeken om schadever goeding zullen moeten worden ingewil ligd. Het voorstel van B. en VV, wordt hier na aangenomen.. Bij de Brandweer vraagt de heer van Dam een soortgelijke regeling voor het on derhoud der materialen voor Soesterberg ails voor Soest is getroffen. De burgemeester antwoordt, dat Soester berg zelf zoo'n regeling indertijd niet wenschte en om die huidige regeling heeft verzocht. Als Soesterberg met een ander verzoek komt, kan dat altijd nog eens wor den bezien. Bij dse Straatverlichting klagen vele leden over de hooge tarieven van de PUEM voor stroom voor straatverlichting, namelijk f 25 per lamp per jaar. De burgemeester zegt, dat binnenkort een nieuwe concept-overeenkomst hierover in die Commissie van O.W, zal worden be sproken. Sluit men) dan die nieuwe over eenkomst, dan- kan daarna overleg plaats hebben met de andere gemeenten in de pro vincie, teneinde een gezamenlijke actie te gen de PUEM te beginnen. Er is nu een maal concessie gegeven en men zit er aan vast, zoodat men moet pogen het beste te bereiiken. Gaat men geen nieuwe overeen komst aan, dan blijft de oude overeenkomst bestaan en is men nog beroerder uit. De heer van Klooster zegt, dat er met de PUEM niets te bereiken valt. De stichting Mariënburgh betaalt gemiddeld f U.19 per KWU en de PUEM is niet genegen^ daar verandering in te brengen. De burgemeester merkt op, dat onlangs de tarieven zijn verlaagd en wel voor par ticulieren tot f 0.03>$ bij vast recht en zelfs f 0.02 voor nachtstroom, terwijl winkelta rieven ook zijn verlaagd- Voor zich persoonlijk heeft spreker uit gerekend. dat dat neer komt op gemiddeld f 0.14per KWU. De heer Busch protesteert scherp tegen de tarieven-politiek van de PUEM. Zij zijn op het oogenblik bezig het Gasbedrijf te vermoorden en dat doen ze nog met de centjes, die ze te veel kloppen ufiit de zak ken van de inwoners van Soest en uit de gemeentekas. De heer Endendijk is het er mee eens, dat het Gasbedrijf thans wordt genekt en dat de particuliere verbruikers het gelach moeten betalen. Daarmede gaat de PUEM voor de groote gebruikers concurreeren en gaast het gebruiken, van electrici- teit voor verwarming en koken zoo goedkoop maken, dat de tarieven met de gastarieven kunnen concurreeren. De klei nere lichtverbruikers leggen dus het looidje. De burgemeester beaamt dit alles, doch z!i)et geen kans om er uit te komen'. Eerst de overeenkomst wijzigen en dan de gemeen ten- bij elkaar zien te krijgen tot het uit oefenen van gezamenlijken aandrang, lijkt spreker het eerüg mogelijke. Met de con cessie in haar hand staat de PUEM zeer sterk. De heer de Nies meent, dat al deze kwes ties een gevolg zijn van het kapitalistische stelsel. Stemt dus in a^s. Juli rood. zoo roept spreker uit, kiest dan ALberda als Minister-President en al dat soort dli-ngen zal worden opgelost (groote en algemeene hilariteit). Bij de kosten voor de politieauto becij fert de heer Grootewal, dat de huidige auto veel te veel aan onderhoud en reparatie vraagt, doordat hij te oud is. Dit jaar met inbegrip van afschrijving, zal hij f 610 kos ten; Als men' een nieuwe Chevrolet type 1932 koopt', catalogusprijs f 2575, kan men die krijgen voor maximum f 2000. De oude auto brengt altijd nog f 360 op en als men dan het eerste jaar 30 op de nieuwe auto afschrijft is men nog goed'kooper uit, en heeft daarenboven dan een geheel nieuwe auto. Volgend jaar zullen de onderhouds kosten van de oude auto nog hooger wor den en, daarom stelt spreker voor aan dde oude auto geen cent meer voor onderhoud en reparatie te besteden, doch een nieuwe auto aan te koopen, waarvoor, zooals ge zegd, niet meer crediet noodig zal zijn dan f 2000. De heer de Bruyn wfil deze zaak nog eerst even in de commissie bespreken-, doch de burgemeester oordeelt dat overbodig en voelt wel wat voor het idee van den heer Grootewal De post onderhoud blijft voor loopig uitgetrokken, doch een crediet van f 2000 voor aanschaffing vam een nieuw politieauto wordt z.h-st. verleend. Bij het Preven'tieve brandweertoezicht vraagt de heer van Dam uittrekking van f 100 daarvoor ten behoeve van Soester berg. De burgemeester wil de zaak voor Soes terberg wel eens opnieuw onder de oogen zien. De heer Nooder zegt, dat vroeger de commandant te Soesterberg met den heer Sevenhuysen het preventieve brandweer toezicht verzorgden,, maar op een gegeven oogenblik kwam ineens de commandant van Soest te Soesterberg voor die werk zaamheden in den tijd, toen spreker nog commandant was. Conform voorstel van den burgemeester zal worden gehandeld. Thans komt aan de orde de bespreking over die subsidies. De heer Grootewal wil de verplcgiingsver eenigingen en de vereeni gin gen voor licha melijke opvoeding hun volle subsi-die laten behouden. De heer Gasille wal alle subsidie met 10% verlagen instede van met 20 De burgemeester zegt, dat de korting voor verecnigingen van mildadigheid, die voorkomen op de lijst ingevolge de Armen wet reeds door B. en W. is teruggenomen De heer Busch wil sportvereenigingen niet gelijkstellen inct wijkverpleging. De heer Endendijk wil consequent blij ven en gaat accoord met het gewijzigde voorstel van B. en W. Wordt dat niet aan genomen. dan zal spreker ook een lans gaan breken voor subsidies voor vereeni gingen voor het voorbereidend onderwijs. De heer Grootewal wil dan een tusschen voorstel doenl. namelijk de vcrplegingsver eenigingen c.d. inkorten en de atBere ver ecnigingen 10 korting, welk voorstel door den heer Busch wordt ondersteund De burgemeester zou dan liever het voor stel aldus willen redigeeren om de vereeni gingen die voorkomen op de lijst als bc doe ld in artikel 3 der Armenwet de>volh subsidie te laten behouden en alle andere vereenig'ingen voor 1933 10 minder sub sidie te geven' dan over 1932. Dit voorstel wordt z h.st. aangenomen. Bij het hoofdstuk Volkshuisvesting komt weer de kwestie ter sprake over de schul den van de Woningbouwvereniging. De burgemeester zegt toe in de volgende vergadering te zullen komen tot de verschil lende mogelijkheden om van die last af te komen. Er is wel iets voor te zeggen, om alles maar te liquideeren, en de totaalschuld in 20 jaar af te schrijven. Van de schulden van op 't oogenbliik willen. Gedep. Staten afschrijving in 10 jaar. De heer Endendijk vindt dat eien dwaas landpunt van Gedep. Staten en zegt dat in het openbaar. Gebouwen en grond behou den toch altijd cenige waarde, en zelfs na afloop van de 40 jaar is die waarde nog over. De burgemeester stelt dan aan de orde nog 2 verzoeken om subsidie n.1. door het dagelijksch bestuur van de afd. Soest tot afschaffing van alcoholhoudende dran ken en een' verzoek van de Bijenteeltver- eeniging om een bijdragérin eens voor on kosten verbonden aan het houden van een cursus. Waar dit laatste verzoek geen sub- Ldieverzoek is, doch slechts een bijdrage ineens vraagt, wordt het uit oogpunt van aardeering toegestaan doch op voorstel van den heer Endendijk wordt besloten we genis de tijdsomstandigheden geen nieuwe subsidies te verleenen, zoodat het verzoek van de Drankbestrijd-ingsvereen. wordt aan gehouden tot de begrooting voor 1934. Inmiddels is het 6.30 uur geworden, en de heer Busch stelt voor hedenavond niet meer te vergaderen. Wij zijn nu, zoo zegt spreker reeds vanaf 2 uur ingespannen be zig en het is toch niet de bedoeling de zaak verder maar af te hameren. Een behoorlijke behandeling eischt, dat men tot rust komt en Donderdag opnieuw met frisschen moed begint. De burgemeester wil maar liever afwer ken, we schieten juist zoo aardig op. Het voorstel van den heer Busch komt hierna in stemmen en wordt verworpen, met 4 tegen 9 stemmen. Voor het voorstel stem den de heeren Endendijk, van Klooster, de Bruyn en Busch. De heer Busch is zicht baar ontstemd over deze beslissing. De vergadering wordt hierna geschorst te ruim 6.30 uur tot des avonds 7.30 uur. Te 7.30 uur blijken slechts 11 leden aan wezig te zijn. De heeren van KJooster en van den Breemer, die des middags wel aanwezig waren, zijn thans niet aanwezig. De heer Busch is nog steeds zeer ont stemd er* steekt dat niet onder stoelen of banken. Hij deelt mede alleen maar geko men te zijn als belangstellend toeschouwer. Hij pakt zijn stukken ook niet vut en zegt thans niet in staat te zijn voor een ernsti ge behandeling. Bij de jaarwedden voor het personeel Openbare Werken stelt de heer Gasille voor den heer van H-ey-st nog zijn salaris van f 200 per maand voor de voorgesteldie 6 maanden te 'laten behouden en1 nu voor die 6 maanden maar niet te gaan verminderen Dit voorstel wordt aangenomen met 7 te gen 3 stemmen. Tegen stemden de heeren Enidërfdijk, de Bruyn en Grootewal, de heer Busch bleef buiten stemming. De tijdelijk opzichter de Boer verkreeg een vaste aanstelling met 10 stemmen voor en 1 blanco. De heeren Nooder, Grootewal en van Dam dienen een voorstel i'nwaarbij B. en W. worden verzocht in de -eerste vergade ring van het jaar 1933 te komen met een voorstel tot verharding en rioleering van den Verlengde Postweg te Soesterberg, welk voorstel door B'. en W. wordt overge nomen. Bij de vacantietoelagen vindt de heer de Nies het niet goed, om die algeheel in te trekken. Hij stelt voor om die weer voor de helft in te voeren dus over 3 diagen vacan tietoeslag te geven. De heer Groote.wal ondersteunt dit voor stel. Wethouder Lodeesen zegt, dat afschaf fing van de vacatit-ieToeslagen e"en der be zuinigingen is* die bij deze begrooting nu eenmaal noodzakelijk zijn. Daarenboven behouden de menschen', in de vacantie hun loon. De heer Endendijk vindt het voorstel sympathiek, maar het geeft op het oogen blik schrille tegenstellingen die pijnlijk aandoen, namelijk om toeslag te gaan ge ven om te gaan genieten in vacantietijd. Om die practische redenen is spreker thans tegen het voorstel. De burgemeester zegt, dat de regeling in dertijd in gemeen overleg is vastgesteld Oorspronkelijk was de bedoeling 3 weken vacantie zonder toeslag, doch in het geor ganiseerd overleg is daarvan gemaakt 14 dagen vacantie plus 1 weck extra loon Het voorstel-de NiesGrootewal wordt hierna verworpen met 8 tegen 3 stemmen Voor het voorstel stemden de heeren de Niies, 'Nooder en Grootewa.lL De heer Busch bleef wederom buitelt stemming, doch de heer van den Breemer'. die inmiddels ter vergadering was gekomen, kón net nog meestemmetf. Toen een van de Raadsleden schertsend tegen den heer Busch opmerkte, dat blan co stemmen niet geoorloofd was, trok de heer Busch zich dat terstond aan en zeide dat hij dan wel zou verdwijnen. Aan de be handeling medewerken deed hij toch niet, en dan zou hij wel naar de pubLieke tribu ne verhuiden. Zoo gezegd, zoo gedaan en onder groote hilariteit stapt de heer Busch met zijn tasch onder den arm vanuit de Raadszaal weg en op de publieke tribune binnen,, waar hij plaats neemt. Benige Raadsleden voegen hem nog wat toe, doch de burgemeester merkt gekschee- rend op, dat hij niet kan toelaten, dat de raadsleden praten met publiek op de pu blieke tribune. De heer Grootewal stelt voor dan maar in dc plaatselijke bladen een advertentie te zetten inct den inhoud: „Busch kom terug alles is vergeten en vergeven" (hilariteit) De heer Busch trekt zich echter van dit alles niets aan en blijft met een ernstig ge zicht op de publieke tribune zittenj Dc heer Gasille vraagt of op bijlage H alle erfpachten staan vermeld, die er zijn. Dc burgemeester deelt mede, dat de erf pachten, die opgezegd zijn tegen 1 Januari 1933 niet meer op dc staat voorkomen^ Als er veranderingen komen wordt dc staat tusschentijds gewijzigd. Hierna zijn de uitgaven-posten afgehan deld en komen de ontvangstposten aan de orde. Bij de Keur- en Slachtloonen vraagt de heer Nooder om verlaging daarvan als zou blijken^ dat er winst gemaakt wordt, wat niet mag. Bij de schoolgelden spreekt de heer En dendijk de vrees uit, dat ook deze ontvang sten zullen dalen en beneden de ramingen zullen blijven, mede door de verlagingen en ontheffingen, die verleend zullen moeten worden. Ten slotte komt de eindpost van den ge wonen dienst, de post „Onvoorziene Uit gaven" aan de orde. Oorspronkelijk uitge trokken: op f 19.672.09, is die post door de verschillende wijzigingen bij antwoord van B. en \V. op de afdelingsverslagen en dooi de wijzigingen, in openbare raadsvergade ring aangebracht, gekomen op f 2390359. Deze niet onaanzienlijke verhooging is ont staan door de wijzigingen door B. en \V. voor f 2550.11, daardoor deze post op f 22.222.20 was gekomen en door de bezui nigen van den Raad voor f 1681.39, waar door de post tenslotte op f 23.903.59 kwam. Ontvangsten en Uitgaven van den Kapir taaldiienst werden daarna zonder opmerkin gen vastgesteld, waarna de geheele begroo ting zonder hoofdelijke stemming werd aangenomen. B. en W. vroegen en verkregen machti ging om evemtueele cijferfouten en om- chrijvingsfouten zoo noodig te herstellen onder gehou-denlheid zulks aan den Raad na der mede te deelen. Het was toen tegen 8.30 uur en in dat kleine uur waren 541 begrootingsposten af gehandeld of liever gezegd afgehamerd, waarvan 386 van den gewonen dienst en 155 van den kapitaaldvenst. terwijl des mid dags in 4K uur slechts 142 posten waren behandeld. Des avonds was slechts bij een 10-tal posten wat opgemerkt! De begrooting afgehandeld zijnde, stelde de burgemeester toen aan de orde de RONDVRAAG. Dé heer Endendijk feliciteert den burge meester en B. en W. met de wijzeg waarop deze begrooting is behandeld. Zij kunnen niet anders dan tevreden zijn, want de raadsleden hebben het hun niet lastig ge maakt en zeer zeker spreekt daaruit ver trouwen; in het beleid. De heer de Nies vraagt naar het kabel- leggen aan den Nieuweweg. Wethouder Lodeesen zegt, dat na.onder zoek is gebleken, dat dit in gemeentelijke werkverschaffing is uitgevoerd; het betrof slechts omleggen van een klein stukje ka bel, 2 dagen werk. Dit eindje was net onder den betonweg gekomen en moest iets ver legd worden, wat een heel gering karwij was. De heer de Nies blijft erbij, d'at dit pro ductief werk was en niet in werkverschaf fing had mogen geschieden. De heer Nooder neemt die houding den wethouder hoogst kwalijk en' protesteert daar tegen. Vooral deze wehouder als af gevaardigde van de 'Christelijke arbeiders had niet zoo mogen handelen en had niet mogen laten profiteeren van die armoede der arbeiders. Voorts vraagt spreker op de eerstvolgende vergadering der Ned. Ver- eenilging van Gemeenten de door hem aan gehaalde 2 punten te willen doen behande len, namelijk liquidatie der woningbouw- vereenigingen niet tekorten door en voor rekening van het Rijk en het mogen be- chikken in deze tijden over het effecten bezit der gemeente tot dekking Van tekor ten. De heer Endendijk vindt vooral dit laat ste zoo belachelijk, dat hij aanraadt die be sprekingen maar niet in te leiden, daar zulks vast en zeker toch nooit goedkeuring er- angt. De heer de Nies heeft bezwaren ten aan zien van den arbeid bij het Natuurbad, waar de arbeiders door vorst niet aan vol doende loon konden komen. De heer Gasille vraagt verbetering en spoedherstel'ling van het laatste stukje Nieuweweg bij de Bosstraat vlak voor de spoorlijn. De heer Endendijk brengt voor de 3de maal de slechte Soester Engweg in herin nering. iets wat de. heer van den Breemer onderschrijft. Wethouder Lodeesen zal zooveel moge lijk met 'de naar voren gebrachte bezwaren rekening houdlen. Verbetering van den Soester Engweg zal zoo mogelijk met spoed in werkverschaffing ter hand worden ge nomen. De burgemeester deelt dan mede, dat door de begrootingsdrukte de gewone De- cember-raadsvergadering deze maand niet meer kan worden gehouden, doch dat deze op den 2den Woensdag in Januari zal wor den gehouden. De gewone Januari-vergade- ring volgt dan op den 4den Woensdag en zoo kan dan de achterstand worden inge haald. Spreker dankte de raadsleden voor de aangename samenwerking bij deze begroo ting, waarbij wel is gebleken, dat ook zij de vele moeilijkheden hebben aangevoeld, die bij het opstellen der cijfers ondervon den waren. De aangename samenwerking in het ge heele jaar 1932 heeft spreker zeer op prijs gesteld en hij hoopt op eenzelfde soort sa menwerking voor 1933. Terts lotte wenscht hij alle leden voor henzelf en hun gezin een goed jaarseinde en een goed begin. Te ruim 8.30 uur werd de vergadering daarop gesloten. ALG. NED. VROUWEN-VREDEBOND AFDEELING SOEST. Op 16 Nov. 1.1. werd de jaarvergadet- ring van deze afdeeling v. d. A. N. V. gehouden. De voorzitster. Mevr. .lekel Laban, legde er in haar openingsrede den nadruk op. dat allen, die mee willen wer ken in de Vredesbeweging, nu meer dan ooit haar krachten moeten inspannen ter bereiking van het gemeenschappelijke doel De bewapeningsindustrie rust ni?t; wji mogen hei ook niet doen. Vele vrouwen beseffen dit. maar nog meerderen staan buiten de rijen van de strijdsters voor den vrede. Het is de taak der leden van den Vrouwen-Vredebond, deze laatsten te betrekken in den strijd voor ware men- schelijkheid, haar te overtuigen, dat haar plaats is bij hen, die als levensideaal heb ben gekozen het „Vrede op Aarde". Wij werken rustig verder, ondanks tegenwer king, lauwheid en verdachtmaking, in 't bewustzijn, dat de weg, dien wij volgen, de goede weg is. De anti-oorlogsliteratuur versterk» ons in die meening. Lazen wij niet in Vrede", het maandblad van den heer van War- melo te Blaricum, dat tegenwoordig in Ed- gewood (Ver. Staten van Noord-Ameri- ka) per dag 100 ton van een der gevaar lijkste gifgassen, het yperiel, wordt ge fabriceerd, waarvoor 3000 arbeiders en 200 scheikundigen dagelijks bezig zijn En zoo gaat het ook in andere, z.g. be schaafde landen. Het is begrijpelijk, wat dit voor een komenden oorlog beteekent. en hoe er hier en in andere landen ge werkt moet worden, om zulk een ramp af te wenden. Tot dat intensieve, aelieve redeswerk riep Mevr. Jekel de aanwezi gen op. Uit het jaarverslag werd verno men, dat op 2 Febr. ter gelegenheid van de opening der Öntwapenings-Conferentie 500 vlugschriften, betrekking hebbende op de Vredesbeweging werden verspreid. Aan de lotelingen van dit jaar werd eut geschriftje gezonden, dat hen inlichtte over de Dienstweigeringswet van 13 Juli 1923. Van verschillende winkeliers werd ver- icht, geen oorlogsspeelgoed te willen in- ki open voor het St. NicoUasfeest. Op 6 October werd te Baarn een propaganda- avond gehouden voor de nieuw opgerichte afd. Baarn; Mevr. v. Berkum hield een in leiding over het ontstaan en de werkwijze an den Bond en de heer van WarmeÜu iprak over „Oorlogsgevaar en Oorlogsbe- strijding". Met de plaatselijke afdeelingen van ..Kerk en Vrede" en de Anti-Mil..-Vereen, werden Wapenstilstandsherdenkingen ge houden, te Baarn op 10 Nov. en te Soest op 15 Nov., waarover men in dit blad heeft kunnen lezen. Voor de wintercam- pagne werden eenige plannen besproken. Ter vervulling der vacatures van le en 2e secretaris gaven zich op Mevr. v. d. Maas, Ferd. Huycklaan en Mevr. v. d. Wiel, Amersfoortscheweg, terwijl Mevr. Blok en Mej. Keegstra zich bereid verklaarden, werkena lid te worden. Me.j Stam luis terde den avond op door het zingen van eenige liedereni^ o.a. van Mendelshonn en Abt. De afd. Soest telt nu ruim 100 le ien. Openbare Verkooping. Dinsdagmorgen te 11 uur werd door notaris A. O Dammers in hotel „Eem land publiek verkocht: 1. een villa met erf, tuin en ischuur t?.n de Lange Bergstraat No. 29 grooj 6.20 A. Kooper: de heer W. A. Hilhorst Soest voor f5010. 2. Een huis met erf en tuin aan de Ko- ninginnelaai. Nc. 144-146, groot 39.85 A. Kooper: dc heer H. W. van Dijk Soest, voor f 3504. Postdienst te Soest. Het Post-, Telegraaf- en Telefoonkan toor te Soesi is op Zaterdag 31 December voor q- zegel verkoop tot 16.30 geopend. Het Postagentschap Soest.Zuid is voor lezen dienst tot 18 uur geopend. AANGEHOODEN. Door de politie alhier is Vrijdagavond aangehouden H. J. G., thans wonende te Almelo en vroeger wonende te Soest, waar hij voorheen in lossen dienst werkzaam was bij het Gemeentelijk Gasbedrijf als vcr- kooper van gastocstellen, geysers e.d. Hij had alhier en ook in Amersfoort oplichterij gepleegd en had voor hetzelfde feit voor heen 2 vonnissen achter den rug. Hij is ter beschikking gesteld van den heer Officier van Justitie te Utrecht. AUTODIEFSTALLEN. Op den avond van eersten Kerstdag wilde een inwoner van Nederhorst den Berg, die per auto een bezoek had gebracht bij ken nissen aan de Waldeck Pyrmontlaan alhier en de auto, waarmede hij gekomen was, op den weg had laten staan, vertrekken Wie schetst echter zijn verbazing, toen hij zijn eigen automobiel juist op datzelfde mo ment met gedoofde lichten ziet wegrijden.'' Natuurlijk volgde terstond aangifte en een uitgebreid onderzoek werd ingesteld. Het mocht de politie gelukken om de auto Maandag te Soesterberg aan te treffen, onbeheerd langs den weg. Blijkbaar hadden onbevoegden, die zelf niet over een ver voermiddel beschikten, de auto maar ge bruikt om naar Soesterberg te rijden, wat ongetwijfeld gemakkelijker was dan wan delen. Qp dienzelfden avond kwam bericht uit Zeist, dat daar eveneens een auto was ont vreemd en door eem surveilleerend agent van politie werd deze Zeister auto onbe heerd aangetroffen op de Prins Hendrik- laan alhier, terwijl niet kon worden gecon stateerd, wie die auto daarheen, had ge bracht. Waar soortgelijke liefhebberijen, namelijk een ritje gaan maken met een geparkeerde auto, hand over hand toenemen, lijkt het ons niet ondienstig eens even te memoree- ren, dat dergelijke feiten thans niet meer als baldadigheid worden opgevat, doch vast en zeker de daders voor den strafrechter brentgen wegiens misdrijf. Het onderzoek naar deze daders in beide gevallen is nog loonende INBREKERS. In den nacht van Zondag op Maandag hoorde een bewoner van den Noorderweg eeniig gerommel aan dc keukendeur Toen hij ging kijken, ontdekte hij 2 personen waarvan er een bezig was op het achter- balcon te klimmen. Toen hij licht opstak, zagen de inbrekers zich ontdekt cn de man op het balcon liet zich schielijk weer zakken. Beiden grepen toen hun fietsen, die in de buurt stonden, en peddelden zoo snel zij konden weg, de Vredehofstraat op Een terstond ingesteld onderzoek bracht aan het licht, dat deze inbrekers nog niet in de gelegenheid waren geweest bSnncn te dringen, zoodat ook nog niets werd ver mist. Naar de identiteit van hen werd ter Koen kreeg immers! drie Konijntje- Bruin en grij- en zwart niet wit; Mocht ze zelf alléén verzorgen; Nu, dat vond hij een bezit! Hij bewaarde drop en ballen. Voor zijn lieve dieren-schat; Vond het vreemd, niet één, ze lustte, Liever toch oud brood nog at. En des middags, aan de tafel. Zeide hem zijn groote broer: Geef ze, om ze vet te krijgen, Koen, vooral toch. héél véél voer Want met Nieuwjaar, jonge jonge, -lalsch met lekker korstje 'r an: Ruik ze. 'k zie ze, 'k proef z'al bijna; c Hoor ze brudet* in de pan! Wat? Wou jullie z' op gaan eten?" Riep toen Koentje gansch ontdaan! Moet ik daarom dik ze makten?" .Wat gemeen!" riep hij spontaan. En die oude, groote Oom Bart, Lustte wel een héél konijn; Welk? de bruine, grijs of bonte: O! het deed zijn zieltje pijn! En zijn Moeder Jachtte toe hein „Vent, jij krijgt een hééle bout!" Toen hij durfde 't haast niet denken Vond hij óók. z'n Moesje stout'. ,En een dagje vóór het Nieuwjaar, Sloop hij laat nog naar de schuur; Hu! 't was koud en donker teven-, Maar hij wist den weg secuur! Toen greep hij, zóó op den tast maar, Naar hun warme, zachte huid; Pakte ze toen bij de ooren. liet ze het schuurtje uil! Zacht riep hij: „geluk maar beestjes", „Van den dood ben je gered"! En gelukkig en tevreden, Sloop hij weer naar 't warme bed. En des morgens Oom zou „slachten" t Hok was leeg en elk ontdaan! Op Nieuwjaarsdag: geen Konijntjes; Oom ging wel het eTgste aan Voor zijn straf: Koen geen Nieuwjaarsgift! Toch hij had de grootste pret, Want die lieve drie Konijntjes Dacht hij waren „fijn" gered! Wist niet: boer Jaap naaste buurman, Had de meeste schik er van; 'k Vond ze straks daar in m'n koolschuur"; .Vet genoeg juisivoor de pan!" gevon; Aard van het voorwerp (Nadruk verboden). AD REM. tond een uitvoerig onderzoek ingesteld, dat echter tot op heden nog geen aanhou ding tengevolge heeft gehad. BELASTINGMERK GESTOLEN- Van een fiets, die tijdelijk was geplaatst door een, kerkbezoeker bij de kerk, i- de zer da^en het belastingmerk gestolen. OVERTREDING ARBEIDSWET. Tegen) den bakker J. V is door de politie proces-verbaal opgemaakt wegens een over treding van de Arbeidswet. DOODELIJK MOTOR-ONGELUK. In den nacht van Zaterdag op Zondag te ongeveer half 12 reed de 26-jarige boe renzoon A. L. uit Leusden per motor op de van Weedestraat, komende van Hilver sum en gaande in de richting naar Amers foort. Zijn 24-jarige broeder H. L. zat op de duo. In de nabijheid van de halte Soestdijk reden zij achter een auto aan, waarvan de bestuurder echter bemerkte, dat de spoor- boomen bij de halte Soestdijk gesloten wa ren, zoodat hij vaart minderde. De motor rijder, die ter plaatse minder goed bekend was, begreep blijkbaar niet de juiste reden waarom de bestuurder van de voot nem rijdenldc auto langzamer ging rijden en pas seerde dien auto links met een matig gan getje van naar schatting 40 K.MV per uur Zij waren toen echter nog maar 40 Meter van de spoorboomen verwijderd, Daai hel nog al mistig was, heeft de bestuurder blijk baar ook niet de reflectoren van de spoor boomen opgemerkt, die overigens ook be hoorlijk zijn verlicht. Dc autobestuurder, die aldra begreep, dat de motorrijder er zich niet van bewust was, dat de spoor boomen gesloten waren, riep luidkeels nog een waarschuwing, doch terstond daarop had het onvermijdelijke plaats. Met groot geweld vloog het motorrijwiel tegen den gesloten spoorboom op. welke daardoor werd opgelicht. Motorrijder en duopassa gier schoten onder den boom door en wer en op de spoorrails geslingerd. De laatste trein uit Utrecht naar Baarn stond juist aan de halte stil en het trein en stationspersoneel snelde verschrikt toe om hulp te bieden, geholpen door eenige bezoekers van het nabij gelegen café van de Weduwe V. Ook de politic was ter stond ter plaatse, doch -aldra bleek, dat hier weinig hulp meer kon baten. Dc mo torrijder A. L. bleek reeds stervende te zijn en zijn broe-der was bewusteloos cn zeer zwaar gewond. Reeds enkele minuten na het ongeval overleed dc motorrijder, wien- stoffelijk overschot naar het politiebureau werd overgebracht. Dr. de Vos. Dr. Donker en dc toevallig passeerende Dr. Stroband verleenden de eerste geneeskundige hulp en deden de duo passagier H. L. peT ziekenauto der EHBO naar het ziekenhuis De Lichtenberg te Amersfoort overbrengen. Het mocht echter ook voor hem niet baten en Zondagmorgen om 6 uur overleed hij aldaar. De familie te Leusden was door bemid deling van de politie van het treurige on geval in kennis gesteld en is nog dienzclf den nacht overgekomen; eerst toen bleek de identiteit van den duopassagier, die tot op da.t oogertblik nog niet had kunnen wor I den vastgesteld. Het motorrijwiel was natuurlijk ernstig beschadigd. De wachtende trein kon eerst met ongc veer een half uur vertraging doorrijden. autosleutel paar handschoenc huissleutel vulpenhouder Herdershond, rei zwart-wit te hond een bonte smousl lichtgrijs konijn. OVERGEDAAN Blijkens een advertentie, voorko dit blad„ heeft de heer K. F. t /aak overgedaan aan den heer C. denburg. Genoemde heer hoopt «>Het 1 op den ouden voet voort te ze1 venschen hem veel succes! VAN DEN HEUVEL Du Voetbal- en .AtHtHifkvere. n terberg" is een vereniging, waur zil. Zij is een voorbeeld van krachtij; gewekt leven, dal zielu zoowel naar 1 üs naar binnen uitkomt. In hel ven lij'kheidsleven dezer plaats, vooral ij laatsten tijd, krijgt zij een niet gering ie el. Met de opvoering eener revui gelegenheid van haar tienjarig bei- maakte zij zich met één slag popi 2n dit succes werd weer een stim lezer dagen voor de opvoering der ni revue „Op naar Soesterbergwelk haar beurt een succes werd. Men moet zich goed voorstellen, K-leekenen wil. Het zegt niets mindei iat een revue op deze kleine plaats gaat, meer nog misschien dan erger Iers. Waarom? Omdat het genre, op zelf beschouwd, min of meer een uit: king is van het levenstempo van o tijd. De vele effectvolle; doch korte reelen en scènes zijn als zoovele flitsen van het leven van den dag. w van in 'l bijzonder dc vermakelijke belicht wordt. Daarin kan een publiek voor enkele uren een onschuldige spanning zoekt, zich verlustigen zo zich te vermoeien. Vooral, wanneer spel der uitvoerders weinig of niets wenschen over laat, iets. wat op ziel beschouwd van nog veelmeer belanj dan de aankleeding, die wel decorum i nog geen inhoud geeft. Aan bovengenoemde eischen voldeed ze revue die de juiste stemming br in de zaal. Het spel van bijna alle sp< was vol en lenig, terwijl het samen tusschen de hoofdvertolkers weinig niets te wenschen over liet. Het <>er mische van Uhavley en Harley maakte bundig vroolijk. Het bracht ook mens< aan het lachen, die nnders niet z-iog tit de plooi schieten. Dat te bewer vooral in deze sombere tijden, waarin tingen van gezonde levensvreugd op veel tegenstand sluiten, kan een pre tie genoemd worden. Ook de andere spelers waren g gekozen, terwijl de revue-meisjes hunl deden om iets goedkeu looncele te bi gen. Nog meer waarde krijgt jiit alk men in aanmerking neemt, dat zoog als alle uitvoerders op deze plaats u achtig z(jn. Van de spelers kan in 'i gemeen gezegd worden, dat ze voor taak berekend waren.' Van verschilk scènes kan gezegd worden, dat zij waren. In deze revue waren enkele motie verwerkt, ontleend aan het sportleven leze plaats, ofwe aan lot gebeu nissen op ander gebied. Men wil dat en zoo er stof van dier» aard voor ra s, dan moet deze bjj het schrijvin ee plaatselijke revue niet verwaarloosd u ien. Als in een lachspiegel ziet men leze zoo graag de komische weerspie ling van dingen, welke aan iedereen kend zijn. Het maken van een revue is een z bizonder werk, waarvoor slechts en len de gave bezitten. Tot op zekere ho te is het een kunst, die niet kan won aangeleerd, doch wei langs de lijn der r tine beoefend en ontwikkeld worden k De schrijver en leider dezer revue een geboren art iat, die een zekere mé terschap bezit op dat gebied. Een exp ieve natuur, die onmiddellijk uitbeeldt zij met woorden of gebaren, al wat h ntroert. Een zonnige natuur, wier t straling bijna niet wordt onderschept, door haar zeldzaamheid nog destem opvalt. Zooals reeds gezegd is, heeft het bliek bij deze eerste uitvoering genoten erg genoten <><»k. En dit is nog opm keiijker, wijl dit publiek grootendeels de groote steden afkomstig is of aldt langen tijd vert-oefd heeft, zoodat hei) staat geacht kan worden om in 't bi® der publieke vermakelijkheden, met nige kennis des onderscheids te kunr beoordeel en. Wat het muzikale gedeelte betrefv. v ren er in deze revue weer moderné Sch gers verwerkt. De uitvoering der mu en solozang was hierbij voortreffelijk, solist wist een eenvoudig wijsje om te ti vieren in een ziclsvolle melodie, zooi men niet moede wordt om te luister naar zijn mnrilfir di^nt Hetzelfde k gezegd worden van den zang van d leider. Diens fascineerende invloed was tr< wens overal merkbaar in deze revue Toeschouw UTRECHTSCHE JACHTVEREEN. Door bovengenoemde Jachtvereenigi werd op een middag inde vorige wei weer een jachtrit ncorganisecrd in de oi geving van Bihhoven. Begunstigd do heerlijk najaarsweer is deze rit volkom' geslaagd. Door eert dertigtal ruiters we hieraan deelgtnomert o.m. door Overs

De Soester | 1932 | | pagina 2