2e BLAD Pluimvee-en Konijnen- Tentoonstelling. Dierenbescherming. De Natuurhistorische Vereeniging en het Natuurbad te Soest. Het Neutrale Soester Tooneel. Electrische Kookdemonstratie. Het Nut van 't Algemeen Postkantoor te Soest. Oploop. Soiree „Dennenhof" Aangehouden. Aanrijding. DIP@T WEIMIIMA Bioscoopnieuws. Bekendmakingen Officieel O^PlaatselijkNieuws^O Laat uw Electr. Fornuizen en Comforen der P.U.E.M, aansluiten I nstallatie-Burea u M. VISMAN 20 pCt. korting behoorende bij „DE SOESTER" van Zaterdag 14 Januari 1932, No. 4 GEMEENTERAADSVERGADERING De Burgemeester der gemeente Soest maakt Jïekend, dat een openbare vergade ring van den Raad dezer gemeente is be legd tegen Woensdag 18 Januari 1933 des namiddags 2 uur. Soest, 11 Januari 1933. De Burgemeester voornoemd, G. Deketh. r- De Pluimvee- en Konijnenfokkers Ver- eeniging houdt Vrijdag, Zaterdag en Zon dag haar Eerste Lustrum Tentoonstelling. Dit is een grootsch momen/t voor de Ver- eeniging. In den regel vertelt men van een tentoonstelling een en ander als men deze bezocht heeft. Wij willen voor dit keer iet6 verklappent wat we wel weten, maar nog niet gezien hebben,. Blijkens de advertentie in dit nummer zal zij gehouden worden in Hotel Eem- land. De Burgemeester zal haar Vrijdag avond openen en dienzelfden avond zal het publiek reeds van al het schoons kunnen genieten van 6 tot 10 uur. Zaterdagmorgen gaan de deuren om 9 uur weer open en heeft men den geiheelen dag tot 's avonds 10 uur gelegenheid tot bezichtiging en ten slotte is zij nog open op Zondag van 's mid dags 12 tot 's avonds 9 uur. Er is dus volop gelegenheid en het Bestuur verwacht dan ook, dat cri nu er zoo ruimschoots gelegen heid is gegeven tot bezoek ook geen oud vrouwtje aan 't spinnewiel zal blijven, die niet even een kijkje gaat nemen bij al het kakelend, kraaiend en kirrend gevogelte en de stille konijntjes, die zoo vriendelijk en rustig de bezoekers aanstaren. En wanneer we aantallen mogen verklikken dan kun nen we opgeven ruim 50 nummers konijnen, een 100 No. kippen, 'n 100 No. duiven, 'n 20 hokken met krielen, en tenslotte nog rrVr- motjes, parelhoenders, fasanten, eenden, ganzen en een kalkoen. We zullen ons bij een bezoek aan deze belangrijke tentoonstelling in artis wanen. Maar dan zullen we zeker opmerkien, dat de dieren op de tentoonstelling heel wat mooier zijn. Want wat is er al niet vooraf gegaan aan deze tentoonstelling. De kip pen zijn gewasschen, echt gevvasschen met zeep en daarna weer schoongewreven en gedroogd, de konijnen zijn gekamd en ge borsteld, de marmotjes geschuierd en op gepoetst; ja, ieder dier is vooTaf in zijn beste positie gebracht. En dan zijn het al le tentoonstellingsdieren. Dus het beste uit he tbeste. Mooi van kleur en schoon van gedaante, frisch van aanzien en kwiek op de pooten. Als we al dit mooie volkje hebben beke ken, willen we ons even verlustigen bij de grabbelton. Een grabbeltonzonder nieten. Voor één dubbeltje trekken we er 6 als we gelukkig zijn, 4 als het lot gunstig S maar toch altijd zooveel dat we tevreden zijn. En dat zegt wat! Altijd tevreden. Hoe dat kan. 't Is een geheim, waarvan we een tipje willen oplichten. Er zijn veel goede menschen in Soest die het aardig vinden veel vroolijke en blijde gezichten te zien en dus gaarne wat willen afstaan. Wie van dit alles wil genieten, ook onze kinderen, kome dus heden in „Eemland." Uittreksel rapport over de maand De cember 1932 van den Inspecteur der afd. Baarn-Soest en omstreken der Ned. Ver. tot bescherming van Dieren. Een zwervende jonge poes, opgenomen in noodasyl, werd aan een goed tehuis gehol pen. Vijf zwervende honden werden opgeno men en verzorgd, 2 konden er aan eigenaar worden teruggegeven, 2 werden een goed tehuis bezorgd, terwijl een dier ziek zijnde werd afgemaakt. Een kettinghond, welke bij vorige gele genheid in minder goeden toestand was aan getroffen met onvoldoend hok, liep thans vrij en frank los op het erf, terwijl het dier 's nachts binnenshuis op den deel verblijft. Wij vermelden dit met voldoening voor het dier, de hond zag er reeds beter uit. Van hieruit wordt gevraagd: Wie volgt? 't zij nog eens nadrukkelijk gezegd: houders van kettinghonden, doet Uw dier 's nachts in huis, de hond bewaakt U dan beter als buiten. Een aangereden poes, welke was voor zien van geneeskundige hulp, thans een goed tehuis bezorgd. Geregeld werd gesurveilleerd op binnen- en buitenwegen. Aan de scholen werden de bekende ka lenders uitgereikt. W ij hadden wederom het genoegen in de afgeloopcn maand een flink getal nieuwe eden in te schrijven. Hieruit blijkt, hoe het' werk van onze Vereeniging door allen word gewaardeerd. Is U hier reeds bij??? ^nres Inspecteur is Veldweg 8, Soest. Voor de Ned. Natuur Hist. Vereeniging afdeeling Soest, werd op 11 Januari 1.1. door den heer J. J. Meurs een voordracht ge houden over het thans in uitvoering zijnde Natuurbad hier ter plaatse een en ander aan de hand van diverse teekeningen, pro jecten enz. Uitvoerig werd stilgestaan bij de lang durige wordings geschiedenis die deze zaak heeft doorgemaakt een stichting waar naar zooals bleek veel meer aange werkt is als menigeen zou denken. Om in het kort maar eens iets te noemen-. In 1925 heeft de V.V. Soest Vooruit het zoover, dat aan de Eem een Zwemin richting kan worden gesticht, met de grond eigenaren is men het eens geworden Eem College en Prov. Staten hebben hunne goedkeuring verleend financieele maat regelen worden getroffen doch de eerste sporen der Kcm-vervuiling treden op. Men wacht nog even of de vervuiling wordt erger en het plan is van de baan. Daarna een plan achter huize Kemper bodemtoestand maakt de kosten te hoog daarna een plan in den polder. De plan nen van den nieuwen rijksweg gooien alles weer in de war daarna naast deze Com missie die dit alles behandelde een tweede commissie in hoofdzaak bestaande uit leden uit „Soest Zuid" totdat de ge meenteraad van Soest op 5 October 1931 besJuit de zaak zelf ter hand te nemen. Nu volgen metingen en boringen aan den Lange Brinkweg water en bodem-ge steldheid worden goed bevonden doch nu is het weer het ontwerp Uitbreidings plan dat de zaak in de war stuurt. Thans komt „Soesterbergs Bloei" met een wenik om een terrein naast het pomp station der Utrechtsche Waterleiding Mij onder de loupe te nemen. 13 Mei 1932 komt de raadscommissie met deskundigen op dit terrein bijeen Neemt alles in oogenschouw is opgetogen over de schitterende omgeving en wat de deur dicht doet een gratis aanbod van 1000 M3 ververschingswater per dag door -de Wa terleiding Mij., en besluit in beginsel hier een nieuw project te ontwerpen. J De heer J. J. Meurs wordt opdracht ge geven hier een ontwerp van een „Natuur bad" te vervaardigen en ziedaar op 20 Juli 1.1. worden de plannen ingediend, waarop eenigen tijd later het definitieve raadsbe sluit tot stichting volgt. Besloten wordt het plan in werkver schaffing uit te voeren^ waardoor eene sub sidie van 40 van het arbeidsloon door het Rijk wordt verstrekt. De totale kosten worden geraamd op f 70.000. Een en ander heeft tot gevolg gehad dat er thans -door een 75 menschen aan wordt gewerkt en als een lange vorstperiode niet te groote parten speelt het bad dezen zomer vroegtijdig gereed zal zijn. Een bijzonderheid, tevens een buitenge woon groot voordeel is, dat het zwemwa ter hier vrijwel doorloopend' een tempera tuur van 18 gr. C. zal hebben, waardoor het dus mogelijk zal zijn bij wijze van spre ken bij mooi weer b.v. reeds in Maart of April buiten te zwemmen. Dit omdat het water reeds in den vorm van stoom of koelwater heeft gefunctio neerd. Het bassin heeft de buitengewoon groote oppervlakte van ruim 1 H A. en wel onge veer 3000 M2 ondiep. 6000 M2 0.502.80 diep en 1900 M2 van 2.803.75 Meter diep. Het laatste is het z.g.n. ,>duikba6sin." Het water komt in het bad via een pers leiding over twee watervallen bij deze watervallen komen de springplanken en duiktorens enz. 0|m het geheele bassin komt een z.g.n waterperron een soort ondiepe sloot van beton waar een ieder eerst zijn voeten kan afspoelen voor het groote bassin te betreden. Het water wordt biologisch gereinigd, daar gebleken is dat velen een chemische reiniging b.v. door chloor en koperchlo ride en zooals in vele binnen*- en ook wel buitenbadinriehtingen wordt toegepast, niet verdragen kunnen (oogontsteking, huiduitslag enz.). De hoeveelheid zuiver water is berekend te zijn voldoende voor ruim 5000 zwemmers per dag voorwaar een behoorlijk getal waar we direct nog niet aan toe zullen zijn. De kleedkamers worden ingericht, met een ruilsysteem ook hier is dus op een groote toeloop gerekend. Het terrein om het bad heen wordt ge heel van heideveld in duin herschapen, zoo dat ook wat dit aangaat men zich aan zee kan wanen. Heeren- en Dames kleedkamers komen geheel gesepareerd uit elkaar te liggen het zwemmen zal echter gemengd kunnen plaats vinder». Gelegenheid zal worden ge geven op nader aan te geven tijden, niet gemengd te baden. Wat het terrein en de beplanting aangaat hier zal gestreefd worden uitgezon derd misschien bij het grpote theehuis het autoparkeerterrein en het terrein der rijwielstalling, zooveel als maar eenigszins mogelijk), het natuurlijke karakter van het landschap intact te houden. Naast de duin roos, de honderoos en de gaspeldoorn, zal er groeien de Berk, de Vuilboom en de Jeneverbes terwij 1 alles wat m'aar eenigszins storend werkt b.v. de zware omrastering geheel door beplanting zal worden weggewerkt. Een en ander belooft een zeer groote aanwinst voor onze gemeente te worden zoowel uit een oogpunt van de sportbe oefening door onze inwoners als het groote vreemdelingenbezoek dat onge twijfeld zal plaats hebben. De lezing die ook door den voorzitter der Zwemcommissie, ons raadslid de heer En dendijk, werd bijgewoond, gaf ons de in druk dat de heer Meurs van een en ander een groote studie heeft gemaakt en met zijn ontwerp als alle teekenen niet bedrie- jgen uitsteken/d is geslaagd. De dank van den voorzitter den heer Rinke Tolman na afloop van de zeer interessante lezing, was dan ook wel ver diend. Genoemde club gaf Dinsdagavond in de groote zaal van Eemland een tooneeluit- voering, welke zeer goed bezocht was. De zaal was keurig opgesierd. Op de tafeltjes prijkten seringen en tulpen, voor het po dium was een palmenversiering aange bracht. Polak's Dance Band zorgde voor de allernieuwste snufjes; het hield de vroo- lijkheid op peil; meermalen kreeg de Band terecht een applaus. Door de werkende leden die voor de eerste maal optraden, werd de bekende komische klucht in drie bedrijven van Robert SmileyPiple: „Een partijtje Pokeri' voor het voetlicht gebracht. Het was een gewaagde onderneming, om zulk een zwaar stuk voor de eerste uitvoe ring te kiezen, maar het moet direct gezegd: het heeft onze verwachting overtroffen; er is over de geheele linie knap, vlot spel ge geven. De inhoud is als volgt: Twee fir manten, Georgc B. Nettleton en T. Boggs Johns, samen drijvende een fabriek van pillen, zijn beiden zoo stijfkoppig dat er telkens conflicten ontstaan. Nu is er op het bureau werkzaam een boekhouder, den heer Krome, het ech*e type van een bu- reauslaaf en een schattige typiste Miss Sal- ly Parker, waarover tusschen de beide compagnons geknokt wordt, daar zoowel de boekhouder als de typiste telken male te genstrijdige bevelen krijgen en zoodoende niet weten, waar zij zich aan moeten hou den. Nu loopt de ruzie tusschen de beide firmanten zoo hoog, dat er een advocaat in kwade zaken Thomas J. v. d. Holt, bij gehaald wordt. Deze diept uit zijn rechts kundig brein op dat het beste voor hen is, dat zij vaneen gaan en dit te laten beslis sen door een partijtje Poker. De verliezer neemt dan aan om den ander gedurende één jaar te dienen als buttler. Dit voorstel wordt aanvaardt en het gevolg is dat T. Boggs de sigaar wordt. Zijn optreden als buttler is dol vermakelijk, al doet hij zijn arbeid met wrevel in het hart. Maar er komt gedeeltelijk uitkomst doordat Mrs. Nelly B. Ne'tleton het lot van Boggs zooveel mogelijk verlicht. Nelly, een echt lief wijf ie, waartoe Boggs zich spoedig aangetrok ken gevoeld, maar toch het meest tot Miss Florence. Coli, haar hartsvriendin, die door haar helder verstand tenslotte de vredes- stichtster wordt. De scharrelpartijtjes tus schen Boggs en FloTence lieten hun spoor achter onder het auditorium; in het eerste geval moest daar de „bereden politie" tegen opkomen. Miss Florence, die erg aantrek kelijk bleek, daar ook de advocaat een oog je op haar had, blijkt de spil waar alles om draait. Zij weet op handige manier (vrou wen-eigen) achter de waarheid te komen, waarom haar geliefde buttler moet zijn, en verbreekt door een handige zet het opge maakte contract, dat feitelijk ongeldig was, daar poker hazardspel is. De negerin Codd- les had ook oprecht medelijden met Boggs, maar liet dit op een andere manier bemer ken, die echter kostelijk amusant was Voeg bij dit alles nog Jimmy de handige kantoorjongen, die bepaald in de wieg is gelegd voor chef de bureau. De ontknoo ping was kostelijk; de advocaat werd ont maskerd. Boggs verzoende zich met zijn compagnon en kreeg tot prijs daarvoor zijn dierbare Florence. Nelly weTd daardoor genezen van haar zenuwaanval en was weer de lieveling van George, de negerin verborg haar liefdespijn in de keuken. Meermalen ging een lachsalvo door de zaal om de ech te Jeuke verwikkelingen, de beide hoofdper sonen Florence en Boggs met George en Nelly was een fijn klavertje vier. Het ap plaus was meer dan verdiend, tot 3, 4 maal toe moest gehaald worden. Er is volop ge noten. De negerin was goed gegrimeerd De typiste had een aardig krullekopje. De regie door den heer G. Koek was goed ver zorgd. Het was eert zeer goede uitvoering Proviciat. Het slot was een dol gezellig bal onder leiding van den heer H. van Dijk, dat de aanwezigen tot 2 uur echt gezellig bijeen- lield. De Band liet zich ook nu van zijr beste zijde kennen. Het N. S. T. heeft aan velen een prettigen avond bezorgd. De re geling was buitengewoon goed in orde. Het programma was welwillend aangeboden loor de firma J. v. d. Wijngaart, brand- doffenhandelaar alhier. Op het podium der „Religie en Kunst"- :aal was Dinsdagmiddag van 2.30 tot 5 uur een electrische keukeninstallatie dooi le PUEM in elkander gezet die er we?en mocht. Niets ontbrak aan dit interieur, waar de wonderen der kookkunst zouden worden getoond. Vooraf hield de heer R. Boomsma een kleine inleiding. Spreker riep namens de directie der PUEM allen het welkom toe, welker directie de laatste tijd gemeend heeft de idee die reeds lang bestond, meer ingang te doen vinderv, en te propageeren kookt, braad en bakt op electra. Eerst was deze idee onuitvoerbaar daar de tarieven veel te hoog waren en de apparaten! niet volkomen betrouwbaar. Doch thans zijn de apparaten zeer goed, en gelooft spr., dat 't Overheidsbedr. de re volutie in de keuken brengt. Ten eerste is electra gemakkelijk, zindelijk en rein, daar door gebruik van gas men steeds druipende muren heeft. En waar de omstandigheden er zich nu voor leenen, daar vastrecht elec tra slechts cent per KW kost, is koken, bakken en braden daarop zeer voordeelig. niet wanneer men het betrekt tegen f 0.23 per K.W. Nu hoopt de directie dat men ge neigd zal zijn met het electrisch ko ken aan te vangen. Daarop gaf de kook- leerares Mw. W. Zeldenrustde Jongh van haar talent ten beste en werd door haar ge kookt een kabeljauwstaat, rosbief, aardap pelen, rijst en appelmoes. Spreekster stelt vooraf vast dat electrisch koken modern, goedkoop en comfortabel is, daar de geheele warmte der plaat aan de pan wordt gege ven. Daarbij komt nog dat de spijzen meer voedingswaarde bezitten en smakelijker zijl». Jus wordt later bijgevoegd bij het GEVONDEN VOORWERPEN. Aard van het voorwerp Hamer Kinderportemonnaie Geruite pet Belastingmerk Beenen Zakmes Twee sleutels Ondergebit richtingaanwijzer van een auto dop van een radiator Terug te bekomen: Lange Brinkweg 8 Koninginnelaan 125 Eemstraat 8 Waldeck Pyrmontlaan 63a Nassaulaan 16 Rembrandtlaan 8 Ferd. Huycklaan 13 Schoutenkampweg la Politiebureau vleesch of vischnat. Het groote gebrek van het gasverbruik is dat de pannen aanzetten. Bij electrisch koken wordt beduidend min der water gebruikt, mag nooit in de pan worden gekeken en is het eten veel lekker der. Verder deelt spreker mede dat in U- trecht een cursus wordt gehouden in elec trisch koken ad f 2.50 voor 2 dagen, hetgeen men kookt wordt opgegeten, wat gebra den is meegenomen. Electrisch koken geeft efficiëncie, daar al les zich zelf gaar kookt en er dus tijd over blijft voor anderen arbeid; daarbij geeft het goen waterdamp, roet of stof en is goed- kooper, daar voor 1 Liter water 1 M 3 gas noodig is voor verwarming. Het warm waterreservoir levert 40 Liter per dag voor f 0.85 per week. Na deze uiteenzetting was het menu dat zeer smakelijk was, geheel gereed voor slechts 1.45 K.W. of 5 cent. Daarna werd thee met cake geserveerd en kreeg elk der bezoekers (256 in getal) eenig reclame-materiaal mede naar huis. Binnenkort wordt gedemonstreerd in de Gouden Ploeg, in Soestduinen en in Soest- terberg door Vieuwerhoek Telef. 2333 DEPARTEMENT SOEST. Voor deze afdeeling sprak Woensdag avond om 8 uur in de kleine zaaJl van Re ligie en Kunst de heer J. Panman uit Haar lem, algemeen voorzitter der N. R. V. over de Italiaarische meren tot aan Milaan. De presidente riep allen het welkom toe en gaf daarna het woord aan den spreker, die direct de reis aanvangt vanuit Bazel en gaat over de Alpen naar Noord-Zuid- ltalië. Spreker laat eerst mooie lantaarn plaatjes zien uit Zwitserland, daarna uit Noord-Italië en zegt dat de vreemdeling daar zeer welkom is. In Italië bezien wij Locarno, wel hek end en zien daar de in een van die typisch oude dorpjes het prach tige beeld der Madonna uitgehouwen in de rots; ook bemerken wij de palmen dn den grond. Omstreeks Paschen bloeit overal de Clementia. Verder onze reis vervolgende maken wij eien boottocht op het Lago Majore en zien daar de schit terende baai van Palanza en Streza met zijn beroemde 3 eilanden. In Lugano met zijn heerlijk strand vertoeven, wij wat langer, om dan over het Comomeer en; door de een tonige Povlakte te komen in Milaan met zijn prachtige Domkerk en klooster. De reis was meer dan interessant^, de prettige causeur en de mooie lichtbeelden deden de uren omvliegen. Het was een waar genot deze causerie mede te maken. Daar uit den aard der zaak de zaal in 't duister was ge huld, stipten wij slechts enkele punten aan. Wij kunnen echter de kapitaalkrachtige per sonen, gerust aanraden onder leiding van den spreker deze mooie reis te gaan maken. Men zal er zich niet over beklagen, maar er steeds met genoegen aan terugdenken. De praeses was voorzeker de tolk van het auditorium toen zij den spreker een spoe dig tot weerziens toeriep. Urer», waarop geopend. Meermalen bemerken wij, dat vele inwo ners van ons dorp niet bekend zijn, met de juiste uren, waarop het postkantoor voor het publiek is opengesteld,. De juiste uren volgen hierna: Op werkdagen geopend van 8 uur 's mor gens tot 4.30 uur nam.» en van 6 uur tot 7.30 uur nam. Op Zondagen van 8 uur tot 9 uur 's mor gens en van 1 uur tot 2 uur nam en voor het afhalen van brieven, enz. van 9 uur tot 9.30 uur 's morgens. Woendagavond was op de Rembrandtlaan een groote oploop van menschen, waarbij tevens een paar politieagenten druk in de weer waren. Een leverancier, die van een bewoner veel geld had te vorderen en ondanks her haalde toezeggingen dat niet kon loskrij gen, had dien avond den betrokken bewo ner wederom aangemaand met tot gevolg, dat heftige woorden werden gewisseld en een zeer opgewonden toestand ontstond. Vele nieuwsgierigen hoopten zich op en het kon de politie eerst na eenigen tijd geluk ken de gemoederen tot bedaren te brengen en de orde te herstellen) Donderdag herhaalde dezelfde geschiede nis zich, thans met een anderen leverancier, een melkhandelaar alhier, die ook veel ach terstallige betalingen moest ontvangen we gens gedane leveranties. Ook ditmaal moest worden aangemaand om zich rustig te hou den. Donderdagavond werd met een gezellige soirée het geheel modern gerestaureerde ho tel-café-restaurant ..Pension Dennenhof" aan de Soesterbergschestraat feestelijk her opend. De geheele zaal met parketvloer en mo derne beschildering, geeft bij de passende en moderne belichting een schitterend ef fect. Voorwaarv in één woord, meer dan smaak volle inrichting, welke, aan den rand van bosschen en duinen, voor de Soester wan delaars tot een bezoek noodigt en in een lang gevoelde behoefte voorziet. Voor partijen, vergaderingen, enz. leent zich deze keurige inrichting bij uitstek. Een en ander getuigt ervan, dat de ex ploitatie van deze zaak in buitengewoon goede handen is. Aan den aannemertimmerman en schil der een eere-saluut voor de keurige afwer king. EERSTE SOESTER EIERVEILING. Kipeieren: Hoogste prijs f 4.20; middel- prijs f 3.40f 3.65; laagste prijs f 2.85, eend eieren f 3.10, alles per 100 stuks. Aanvoer 14099 stuks, handel gewoon. Dinsdag jJl. werd door de politie aange houden de nog jeugdige, doch alom bekende zwerver T. de H.. gedomiliceerd te Am sterdam, die in het Algemeen Politieblad nog stond gesignaleerd om 15 dagen hech tenis te ondergaan. Hij is ter beschikking gesteld van den Officier van Justitie te Utrecht. Zaterdag had op de Soesterbergschestraat een aanrijding plaats, waarbij de Wed. M. nog al ernstig kwam te vallen op het be- tongedeelte van den nieuwen rijweg. Een jongen van den vrachtrijder R. fietste daar met een zoo hoog opgeladen fiets, dat hij er niet overheen kon zien. Hierdoor reed hij de Wed. M. aan, die kwam te vallen en verschillende inwendige kneuzingen be kwam, zoodanig, dat haar overbrenging naar het ziekenhuis te Utrecht noodzake lijk werd geacht. Tegen den dader is pro ces-verbaal opgemaakt. F. C. Kuyperstraat 10 Tel. 2169 A.s. Woensdag vertoont de Bio Ond. Luxemburg het nieuwste meesterwerk van den niet te evenaren film-kunstenaar Char- lie Chaplin „City Lights". Het zal vertoond worden) in zijn oorspronkelijke vorin, als Geluidsfilm in gebouw Religie en Kunst. Een Chaplin filin is Chaplin zelf en niets anders dan dat. Om hem gaat men in alle landen eendrachtig naar de bioscoop. Wat in deze iilm buitengewoon sterk frappeert, is de voortdurende en steeds onverwachte overgang van het potsierlijke naar het tra gische. Chaplin toont op zijn wijze aan, dat er tusschen het lachwekkende en 't verhe vene nauwelijks een afstand van een schre de bestaat. Uitbundig is het tafereel soms van dwaze potsierlijkheid en plotseling ver glijdt alles naar een sfeer van diepe melan cholie. Een dergelijk meesterschap treft men al leen aan bij Charlie Chaplin. Millioenen hebben zich om deze film vermaakt. De bokswedstrijd, de nacht in het restaurant en de schandalen, die Charlie er verwekt, het is alles zoo meesterlijk komisch gedaan door het aandoenlijk mannetje met zijn gr. schoenen en *t door de geheele wereld bekende bolhoedje en wandelstokje. Wer kelijk dit is een film-avond die U niet moet overslaan. Zéér zelden wordt U een film geboden van Charlie Chaplinmaar brengt hen 'n film, dan kunt L: er op reke nen dat 't iets zeer bizonders is. Meer dan 1 jaar heeft Charlie onafgebroken aan City Lights gewerkt voor de première kon plaats hebben.

De Soester | 1933 | | pagina 5