PmTIHI rmMumm Balansopruiming WILLY VEENENDAAL Bewaar dit adres G. VAN DUIN 20 pCt. korting [D>iP©ÏT WlINlIiMl pHMWTSy rvtmn *»ii :/»r* overeenkomst aangegaan door de gemeente met die vereeniging. (No. 1674). 8. Overzicht van het gasbedrijf over de maand December. (No. 1932. Alle deze stukken worden voor kennisge ving aangenomen. 9. Een schrijven van Mevrouw Mr. J. Wessels Boer en 48 anderen, houdende me- dedeeling dat door hen een request is in gediend bij Burgemeester en Wethouders inzake het snelle rijden met motorrijtuigen en fietsen op den Rijksstraatweg, met me dedeeling van B. en W. dat den Burge meester als hoofd der politie is verzocht de noodige maatregelen te treffen teneinde aan de klachten, bedoeld in genoemd schrij ven, tegemoet te komen, waarvan aan adressanten is kennisgegeven. (No. 2775). Voorgesteld wordt deze zaak verder voor kennisgeving aan te nemen. De heer Busch zegt, dat de requestrante volkomen gelijk hebben. De snelheden van 5(J, 60 en 70 K.M. per uur waarmede de autobestuurders hier door de kom jakkeren zijn onverantwoordelijk. Als de politie eens wat minder lette op allerlei kleine pruts overtredingen en wat meer aandacht schonk aan dat autogejakker, zou al veel gewonnen zijn. De heer van Klooster meent). dat het ge vaarlijkste is het elkander met die groote -nelhedea in de kom passeeren, soms 3 naast elkander. De heer de Bruyn meent dat streng toe zicht veel invloed heeft op het gejakker. Als men zoo nu en dan scherp gaat contro leeren wordt dat bekend, de KNAC hoort het, het wordt gepubliceerd en men wordt vanzelf voorzichtiger. Dat heeft men be merkt bij Hoevelaken waar men ook altijd scherp wordt gecontroleerd en waar nie mand het in zijn hart zal hebben met 70 K.M1. vaart te rijden. De heer Gasille wijst op het groote ge vaar van het gebruiken van schijnwerpers bij avond in de kom4 zonder dat telkens voor andere weggebruikers of fietsers e.d., wordt gedoofd. De burgemeester zegt, dat optreden niet mee valt, doch dat gepoogd zal worden zoo veel mogelijk aan de klachten tegemoet te komen. Een bezwaar is echter, dat er nooit snelrecht is en het altijd weken duurt, eer er vervolgd kan worden; de betrokkenen vinden het dan zoo erg niet meer. 10. Een besluit van gedeputeerde staten, waarbij hunne beslissing is verdaagd op het raadsbesluit dd. 27 October 1932, strek kende tot vvijziging der Bouwverordening. (No. 2700). Voor kennisgeving aangenomen. 11. Een adres van bewoners van percee- len, gelegen aan den Klaarwaterweg, ver zoekende verbetering van dien weg (No. 2808), onder mededeeling dat dit adres be reids in handen van den Technisch Amb tenaar bij Openbare Werken was gesteld om advies. 12. Een adres van bewoners van per- ceelen, gelegen aan den Klaarwaterweg, in houdende de bereidverklaring tot afstand van grond voor verbetering van dien weg (No. 2807), onder mededeeling dat dit adres bereids in handen van den Technisch-Amb- tenaar bij Openbare Werken was gesteld om advies. 13. Een adres van W. A. Hilhorst ver zoekende eene wijziging van de bouwveror dening (No. 2809), onder mededeeling dat dit adres bereids in handen van den Tech nisch Ambtenaar bij Bouw- en Woningtoe zicht was gesteld om advies. Voor prae-advies in handen gesteld van B. en W. 14. Een adres van het bestuur der Schil- derspatroonvereeniging van Soest, verzoe kende de schilderspatroons ter plaatse bij het besteden van schilderswerkzaamheden niet te passeeren. (No. 623). De heer Nooder wil verschillende werk zaamheden niet als werkverschaffing aan- merken^, doch als productief werk. Op die wijze krijgen de schilderspatroons dan werk, het goede loon wordt uitbetaald en aan de bezwaren is tegemoet gekomen. Het spijt spreker;, dat zoo'n voorstel nu moet komen van SDAP zijde. Met het verven van de geplaatste hekken aan de Beukenlaan is het al net zoo. De heer Busch zegt dat een soortgelijk voorstel al jaren geleden van R.K. en an dere zijden is uitgegaan en thans al lang opnieuw bij de commissie in behandeling is„ zoodat er van initiatief van SDAP zijde geen sprake is. Als de adressen echter eerst naar den Raad moeten, dan naar B. en W., dan naar de Commissie, dan weer terug naar B. en W. en dan eerst in den Raad. dan duurt dat veel te lang voor een goede en: spoedige behandeling. Spreker vraagt dit soort zaken niet zoo ambtelijk te be handelen en als er voor grieven reden is te zoeken naar vruchtbare onderlinge en snelle samenwerking. De burgemeester is het daarmede eens maar dit adres was nu eenmaal aan den Raad en een andere en snellere behandeling was dus niet mogelijk. Het zal thans naar de commissie worden gezonden om advies. 15. Een adres van het bestuur der Ver eeniging „Een School met den Bijbel" te Soest, verzoekende gelden beschikbaar te stellen voor de aanschaffing van vlaggen, vuilnisbak, en voor uitbreiding rijwielberg plaats. (No. 2820). Hieromtrent zal eerst nog overleg plaats hebben tusschen B. en W. en het Bestuur. 16. Een schrijven van E. A. van 't Kloos ter, verzoekende een perceel grond dn huur te mogen ontvangen. (No. 2821). Zal gesteld worden om advies dn han den van den commissie O.W. 17. Een adres van H. M. J. Geubbels en Wed, W. J. van Ee, inhoudende de mede deeling dat zij onder voorwaarden bereid zijn een zandweg met aangrenzenden grond af te staan (No. 1143), onder mededeeling dat dit adres bereids in handen van den Technisch Ambtenaar bij Openbare Wer ken was gesteld om advies. 18. Een adres van Joh. Mets, verzoeken de terugbetaling van een indertijd door hem gestort bedrag in de gemeentekas voor trottoiraanleg, en teruggave van te veel overgedragen grond. (No. 2804). 19. Een schrijven van J. A. de Kruyff e.a inhoudende een klacht omtrent den on voor GOUD, ZILVER EN HORLOGES en niet te vergeten BRILLEN. Eigen electr. Slijpinrichting Groote verscheidenheid Prima kwaliteit Concurreerende Prijzen. Juwelier Telefoon 898 Opticien AMERSFOORT Utrechtschïstraat 23. houdbaren toestand ontstaan door het af branden van een perceel aan den Korte lirinkvveg. (No. 2737). Zullen gezonden worden naar de betrok ken commissie om advies. 20. Een adres van de R.K. en Chr. Stands-organisaties, verzoekende bij de uit voering der steunregeling het loonbedrag der land- en tuinbouwarbeiders te brengen van f 17 op f 20 per week (No. 2685), onder mededeeling dat dit adres bereids om advies was gezonden naar de Cie. Werkverschaf fing. De commissie voor werkverschaffing heeft reeds bericht, dat het loonbedrag voor tuinbouwarbeiders is gesteld op f 18.en voor landarbeiders op f 17. 21. Een schrijven van Mej. H. A. C. Oosterhof, verzoekende eervol ontslag te verleenen als onderwijzeres aan de O.L. School aan de Beetzlaan. (No. 443). Het ontslag wordt verleend, terwijl de datum van ingang nader door B. en W. zal worden vastgesteld. 22. Een adres van J. Dijk en E. Gerrits, verzoekende geen vergunning te verleenen aan R. H. J. Reintjes en Karelse en Rade maker voor den bouw van woningen op het perceel kad. bekend in sectie G. No. 2795. Zal behandeld worden bij punt 24 van de agenda. 23. Een adres van S. Dijkstra verzoeken de uitkoop van het recht van erfpacht. Hieromtrent zullen in de volgende raads zitting voorstellen worden gedaan. 24. Een door G. S. goedgekeurd raads besluit tot wijziging van het raadsbesluit van .26 November 1920 tot verkoop van grond aan F. Nollen (No. 2116). (Zie ook No. 3 der primitieve lijst van in gekomen stukken). Voor kennisgeving aangenomen. De heer Busch heeft opgemerkt, in ver band met ingekomen stuk No. 6, dat Gede puteerde Staten thans hebben goedgekeurd de verlaging van vergoeding voor het bij wonen van afdeelings- en commissieverga deringen voor raadsleden ingevolge het door den raad aangenomen voorstel,, doch voor de jaren 1933 en 1934. terwijl is be sloten alleen voor één jaar, namelijk 1933. Ook de tijdelijke korting op de salarissen voor de ambtenaren was slechts bedoeld voor één jaar. De burgemeester ontkent dit, er is wel degelijk besloten voor de jaren 1933 en 1934, daar voor die 2 jaren ook de korting op het salaris van de ambtenaren geldt. De heer Grootewal zegt, dat het nimmer in de bedoeling heeft gelegen deze kortin gen en verminderingen voor 2 jaar vast te leggen; de heer Busch kan daar ook in geen geval mee mede gaan, doch de burgemees ter en de secretaris betoogen beiden, dat er toenmaals schriftelijke tusschenvoorstellen zijn geweest, waarbij wel degelijk van 2 jaar sprake was. Als dat dan zoo is, was zulks zeker niet in de bedoeling, en daar om zal de heer Busch dan overwegen om tezamen met den heer Grootewal dan in de volgende vergadering een voorstel te doen, om die kortingen en verminderingen slechts voor het jaar 1933 te bepalen. 4. Vaststelling van besluiten tot wijziging der gemeente-, grondbedrijfs- en gasbe- driifsbegrooting voor 1932. (No. 21, 22 en 23). Vastgesteld. 5. Voorstel van B. en W. tot vaststelling van rentepercentages wegens door het gas bedrijf over 1932 opgenomen en gestorte gelden (No. 960). Vastgesteld. 6. Voorstel van B. en W. tot het aangaan van een geldleening groot f 175.341.08 (No. 2425). Aangenomen volgens voorstel. 7. Voorstel van B. en W tot verhooging van het subsidie voor het burgerlijk arm bestuur voor het dienstjaar 1932 met f 6000. (No. 21/229). Aangenomen. 8. Voorstel van B. en W. tot toepasselijk- verklaring van de bepalingen van het raads besluit van 30 December 1930 inzake subsi- diëering van turnclubs op de R.K. Gym nastiekvereniging Crescendo te Soest. (No 2801). De heer Gasille merkt op, dat het hier betreft kleine kinderen van 6 tot 12 jaar en dat het dus verkapt onderwijs is, niet aan volwassenen. Daarom is spreker tegen sub sidie. De heer Busch meent, dat op voorstel van den heer Endendijk besloten is voor het jaar 1933 niet binnentijds meer subsidie te verleenen en meent dat daarom deze aan vrage moet wachten tot de begrooting voor 1934. Een verzoek van de voetbalclub Be Quick is ook tot zoolang uitgesteld. De burgemeestet zegt, dat het voorstel van den heer Endendijk geen betrekkin; had op turnclubs, waaromtrent voor de be staande en nog op te richten clubs een spe ciale regeling is gemaakt. Waar Crescendo aam allle gestelde vooirwaaJrden voldoet, moet men deze subsidie thans toestaan. De heer Grootewal is als voorstander van lichamelijke opvoeding juist voor gymnasti sche ontwikkeling van de jongere jeugd. Re Quick had geen 75 leden en beoefende geen athletiek, viel dus niet onder de rege ling voor turnclubs en daarom moest die aanvrage toen worden aangehouden. Deze club voldoet wel aan de eischen en dus moet dit worden, toegestaan. Meerdere le den voeren hier nog het woord over, doch de heer Busch handhaaft zijn stanpunt, dat subsidieverleening thans in strijd zou zijn met het door den raad aangenomen voor stel van den heer Endendijk. Als de heer Endendijk dat voorstel thans zou rectifi ceeren in dier voege, dat hij uitdrukkelijk uitsloot subsidie aan turnclubs, die aan de voorwaarden voldoen, kan spreker ermede accoord gaan. Tenslotte wordt beslopen deze kwestie in de pauze te onderzoeken en het punt wordt aangehouden. ffeuv •PW W 9. Voorstel van B. en W. tot toekenning van een bijdrage aan het plaatselijk crisis comité voor extra hulp aan werkloozen. (No. 2685). Aangenomen. 10. Voorstel van B. en W. tot intrekking van het Raadsbesluit dd. 27 October 1932 inzake beschikbaarstelling van een bedrag voor kleeding aan schoolgaande, kinderen, zulks naar aanleiding van een schrijven van Gedeputeerde Staten. (No. 21/220). De heer Nooder wil van deze gelegenheid gebruik maken om tot de publieke tribune te zeggen,, dat De burgemeester kan niet toestaan, dat de heer Nooder het woord richt tot de pu blieke tribune (vroolijkheid). De heer Nooder wil ook niet tot de pu blieke spreken, die de burgemeester blijk baar bedoelt, doch er zijn 2 publieke tri bunes, een om te luisteren en een om te spreken, en die laatste in de Raad-zelf. Daartegen wil hij dan zeggen, dat de bur gerij de zaak zelf ma'af ter hand moet ne men en, moet pogen de f 1250 bij elkander te brengen, om toch de noodige kleeding aan de schoolkinderen te kunnen verstrek ken. De heer de Bruyn constateert, dat de heer Nooder dus blijkbaar voor de publieke tri bune spreekt. De heer Busch zegt, dat door schoolkin deren beneden 10 jaar veelal erg wordt ge leden. doch wil éen andere wijze zoeken F.C Kuyperstraat 10 Tel. 21 bt om die f 1250 toch nog te doen beantwoor den aan het doel, waarvoor ze zijn uitge trokken. Dat kan dan misschien door de zaak op te dragen aan een commissie uit den Raad, die de kleeding dan zal aankoo- pen en verdeelen. De burgemeester zegt, dat liet principe van schoolkleeding en schoolvoeding, te verstrekken van gemeentewege, toenmaals uitdrukkelijk door den raad is verworpen, zoodat het door den heer Busch voorgestel de thans niet meer mogelijk is. Er zijn ech ter andere oplossingen, namelijk het bedrag ter beschikking stellen van het plaatselijk Crisis-Comité of van het Burgerlijk Armbe stuur (Maatschappelijk Hulpbetoon). Die organisaties zouden dan dat bedrag kunnen benutten voor verstrekking van kleeding aan daarvoor in aanmerking komende schoolkinderen, doch de Gemeente zou al leen kunnen vragen aan die organisaties, om dat zoo te doen, men zal dat nimmer kunnen eischen. De heer Endendijk meent ook, dat dit laatste de eenige manier is. Als er later dan een tekort bij het Burgerlijk Armbe stuur ontstaat, moet de gemeente dat maar aanvullen. De heer Busch wil er dan mee accoord .gaan, als het bedrag van f 1250 dan toch maar op de bewuste wijze wordt uitge^ keerd voor het vastgelegde doel. Hij vraagt ook de aandacht hierbij voor de zoogenaam de stille armen, dat zijn zij, die nimmer uitdrukkelijk om ondersteuning vragen. Aldus wordt besloten. 11. Voorstel van B. en W. de Financieele Commissie aan te wijzen als commissie wel ke de exploitatie van de woningbouwver- eenigingen en de finantieele gevolgen daar van voor de gemeente, zal onderzoeken. (No. 654). De heer Busch meent, dat de woningen eerst deskundig moeten worden beoordeeld en ook de exploitatie moet worden beke ken. Dat is slechts werk voor deskundigen en daarom stelt spreker voor de heer Hornsveld aan de commissie toe te voegen. De heer Nooder meent, dat het onderzoek veel te grootsch zal moeten worden opge zet, dan voor de gemeente mogelijk is. Daarom wil hij het onderzoek doen houden uitgaande van de Vereeniging van Neder- landsche Gemeenten, waarbij tevens kan worden onderzocht de kwestie der veel te hooge rentestandaard en waarbij dan van het geheel een Rijkszaak kan worden ge maakt. De burgemeester heeft reeds van het Rijk een verzoek ontvangen om de huren te verlagen, doch bij onderzoek bleek het Rijk niets te willen derven en de strop voor die lagere huren zou alleen voor de gemeente blijven. Over deze kwestie be staat reeds een Rijkscommissie, de Com missie-Vliegen, die een meerderheids- en een mimderheidsrapport heeft uitgebracht. De heer Busch wijst er op, dat nieuw gebouwde en moderne arbeiderswoningen van f 4.00 per week af verkrijgbaar zijn, waardoor natuurlijk de woningen der wo ningbouw tegen f 5.50 f 7.onverhuur- baar worden. Te voorzien iss dat veel wo ningen leeg zullen komen en wellicht zal het beter zijn de geheele strop maar ineens te nemen. Als de woningen worden geli quideerd, zullen ze in particuliere handen komen en dan worden ze ook veel beter onderhouden dan thans voor veel minder geld. De burgemeester stelt dan voor aan de finantieele commissie voor dit onderzoek toe te voegen de heeren Hornsveld en Busch. De heer Gasille meent, dat als te assumeeren lid alleen is voorgesteld de heer Hornsveld, en dat er over den heer Busch niet is gesproken. De burgemeester zegt, dat het gebruike lijk is, dat in een dergelijk geval de voor steller-zelf ook in de commissie wordt be noemd. De heer Busch meent dat zulks ook een kwestie is van dezelfde goede vormen waarvoor de heer Gasille het in den aan vang dezer vergadering zoozeer heeft op genomen. Het voorstel om de finantieele commis sie, uitsluitend voor deze materie, met 2 leden uit te breiden, wordt hierna z.h.st aangenomen, onder aanteekening, dat de heer Gasille geacht wil worden te hebben tegengestemd. Tot toegevoegde leden worden dan be noemd de heeren W. F. H. Busch met 13 stemmen en M. Hornsveld met 14 stemmen tegen 1 stem op den heer Nooder en 2 stemmen blanco. 12. Voorstel van B. en W. tot wijziging van het Reglement voor het burgerlijk armbestuur. (No. 1695). De heer Busch betreurt het, dat thans niet reeds een voordracht is gekomen voor de benoeming van 2 dames in Maatschap pelijk Hulpbetoon, want namen van 2 da mes, die daarvoor bijzonder geschikt wor den geacht, zijn reeds genoemd. De burgemeester zegt, dat de voordracht eerst later komt. als de toestand geconso lideerd is en alles is aangenomen en goed gekeurd. De heer Endendijk v il in dit verband ook wijzen op mej. Hillen, en de heer van Klooster wil wel een lijstje geven met een stuk of 10 vrouwelijke candidaten (vroo lijkheid). 13. Vaststelling van: a. de vergoeding over het jaar 1927 met bijbehoorende 3-jaarlijksche verrekening, toe te kennen aan de bijzondere scholen (No. 110). b. van de voorschotten ingevolge art. 103 der L.O. Wet 1920 voor 1933 aan de bijzondere scholen. (No. 110). De heer Endendijk vraagt om de ^efgoe- ding voor 19143, de voorloopige, spoedig te willen uitkeeren, voorloopig dan maar de helft omdat de meeste scholen met fi nantieele moeilijkheden hebben te kampen en sommigen over 1927 al teveel zullen.heb ben ontvangen. Overweging daarvan wordt toegezegd. 14. Vaststelling van een besluit tot het verleenen van de wettelijke medewerking ten behoeve van het aanbrengen van verbe teringen aan de Chr. school te Soesterberg. (No. 2663). Vastgesteld. 15. Voorstel van B. en W. tot'vaststelling eener verordening tot toekenning eener be looning aan onderwijzers op gaoivd van hun aanwijzing tot plaatsvervanger vafri het hoofd der school. (No. 2725), Aangenomen. 16. Voorstel van B. en W. tot vaststelling van algemeene tarieven voor verhuring var gewone leslokalen en gymnastieklokalen der ppenbare scholen. (No. 2734). Aangenomen. De heer Grootewal wil een uitzondering maken voor de Soester Turnkring en voor de gymnastiekvereniging te Soesterberg, die beiden uit eigen kas en met behulp van particulier initiatief gymnastiek-toestellen hebben aangeschaft. Soestlerberg heeft voor f 1200 toestellen gekocht en deze geïnstal leerd in het gymnastiekldcaal, waarbij aan alle scholen gratis gelegenheid is gegeven mede van die toestellen gebruik te maken. De subsidies van die vereenigingen zijn nu al met 10 verlaagd, ën als'ze nu nog eens huur voor het locaal moeten gaan betalen ook nog, wordt dat toch al te gek. Als het administratief niet anders kan, moet men dan maar aan die beide vereenigingen een extra subsidie geven, even hoog als het door hen te betalen huurbedrag. De heer Endendijk is het daarmede eens en informeert belangstellend, waarom voor de verschillende localen zoo uiteenloopende bedragen worden gevraagd1. De burgemeester zegt dat dit komt, doordat de kosten van verwarming en ex ploitatie der verschillende scholen ook uit een loopen. Het ligt in de bedoeling van PIANOLEEJRARES DIPLOMA DER K. N. T. V. Korte Brinkweg 8 SOESTDIJk B. en W. na aanneming van dit voorstel met de bewuste beide turnclubs een bespre king te houden,, op welke wijze die zaak nu verder het. beste kan worden geregeld, want met die clubs is zeker een nadere re geling noodig. Onder1 restrictie, dat een dergelijke hadere bespreking wordt gehou den en dat overleg tot stand komt naar genoegen1 van die beide clubs, wordt het voorstel van B. en W. aangenomen. 17. Behandeling van een adres van P. J Bartels, verzoekende 'toekenning eener bij drage in de kosten van huisonderwijs van zijn zoontje. (No. 349). Te dezen aanzien stellen B. en W. nader voor in overleg met de finantieele commis sie aan J. Bartels in de kosten van huis onderwijs van zijn zoontje tot wederop- zeggens toe een bijdrage te verleenen van f 3.per week. De heer Grootewal verzoekt dat dan te doen ingaan mfettl September j.1. daar deze kwestie zoolang heeft getraineerd en dat de aanvang vair het schooljaar was. Aldus gewijzigd wordt (besloten. 18. Voorstel van B. en W. tot wijziging van het Reglement op de gemeentelijke werkverschaffing. (No. 2685). De burgemeester deelt mede, dat door de vorst de werkverschaffing is moeten wor den1 stopgezet, waardoor automatisch de vorstregelingen in werking zijn getreden. Dat geldt voor de Rijksregeling, doch het is gewenscht diezelfde vorstregelingen ook naar analogie van toepassing te verklaren op de gemeentelijke werkverschaffing, waartoe z.h.st. wordt besloten. 19. Benoeming van een lid van een 2-tal raadscommissies in de vacature, ontstaan door de ontslagname van het raadslid J. J H. Mineür. (No. 213). De heer van Klooster vraagt, of B. en W. reeds aan den heer v. d. Berg hebben ge vraagd, of deze de commissievergaderin gen even trouw zal bijwonen als zijn voor ganger (gelach). De heer Busch: ,,Zeg liever, trouwer." Waar» opgemerkt wordt, dat bij deze be noemingen de heer v. d. Berg zelf niet mag medestemmen, merkt de heer van Klooster op, dat er in dat opzicht een waas voor zijn oogen komt, daar hij niet begrijpt waar om dat niet mag. Inderdaad blijkt, dat de heer v. d. Berg zeer zeker wel mag mede stemmen en dat deze trouwens ook een stembiljet heeft ontvangen, dat echter ver nietigd is. Hij krijgt een nieuw stembiljet en dan blijkt dat op den heer v. d. Berg zijn uitgebracht 14 stemmen als lid der belas tingcommissie en 1 stem blanco. Met dezelfde stemverhoudingen wordt de heer v. d. Berg benoemd als lid der sa lariscommissie en neemt beidt benoemin gen aan. 20. Voorstel van B. en W. inzake uitbrei ding waterleiding in den Braamweg. (No. 2448). De heer Busch wil de Waterleiding op den Braamweg doortrekken naar den Os- sendamweg, want op die wijze loopt men de spuikranen mis. Er moet veel gespuid worden en dan komen er heele meren te staan op den weg. Dat spuien kostte telkens een man en tientallen Meters water, zoodat het waarschijnlijk duurder is dan doortrek ken. De burgemeester zegt, dat het reeds in de bedoeling lag om die verschillende spui gaten op doode einden te bespreken en zoo veel mogelijk weg te werken door rond trekking van de leiding. De Waterleiding maatschappij is hierbij werkelijk zeer tege moetkomend. De heer de Nies zegt, dat de bewoners van No. 10 of 12 thans angst hebben dat de spuikraan op het doode eind voor hun per- ceelen zal komen, waardoor de weg daar in een meertje zal worden herschapen. De hr. Endendijk vindt den prijs van deze uitbreiding zeer hoog en verzoekt B. en W eens te willeq berekenen wat dan wel eigen lijk de prijs der buizen per Meter is. waar bij spreker veronderstelt, dat men dan op een veel te hoog bedrag zal komen. Het voorstel wordt hierna aangenomen 21. Voorstel van B. en W tot het huren van lokaliteiten en ruimten in de Centrale Slachtplaats. (No. 2420). Aangenomen 22. Vaststelling van de lijst van retribu ties voor gebruik van heide- en zandgron den. (No. 143). Vastgesteld. 23. Behandeling van een adres van M. Hornsveld. verzoekende ontheffing van het bepaalde in artikel 1 der verordening, als- bedoeld bij art. 4 sub 2 der Hinderwet. (No 2731). De gevraagde ontheffing verleend. 24. Behandeling van een 2-tal adressen, verzoekende alsnog verleening eener bouw vergunning. (No. 1/623/634). Hierbij wordt tevens behandeld het inge komen stuk No. 22. De heer Busch kan niet accoord gaan mei DOË5TOIJK Koopjes in alle af deelingen. het voorstel, het was eeri fout in het uitbrei dingsplan en als op de vereisebte wijze was gehandeld, was er' wel voldoende breedte geweest. De burgemeester zegt, dat de fout reeds gemaakt is bij bouw van het eerste huis. dat veel te ruim is opgezet. Na een uitvoerige en zcert verwarde dis cussie, waarbij nog verschillende schetstee- keningetjes worden, gemaakt, blijkt ten slotte, dat thans Gedep. Staten slechté be voegd zijn bouwvergunningen af te geven in verband met het Uitbreidingsplan, wat thans dan ook regel is. Waar blijkbaar nog een mogelijkheid bestaat om de zaak an ders te regelen, door aan de beluste per- ceelen een front te geven, zoowel naar de Eikenlaan als naar de Koninginne^aan, wel ke oplossing zeker niet leelijk zou zijn, wordt ten slotte besloten dit punt in de pauze nog eens te overwegen. 25. Behandeling van een adres 'va'n H van Royen, verzoekende aanwijzing van een andere stortplaats voor asch en vuil nis. (No. 462). X Conform voorstel besloten. 1 26. Voorstel van B. en W. tot toekenning van een gratificatie over 1932 ain den Commandant der Vrijwillige Bratfdweer- vereeniging te Soest voor het uitgeoefende toezicht inzake het brandwezen. (No. 2048). Aangenomen. 27. Vaststelling van een besluit tot het in schenking aanvaarden van een 6trcfok grond (No. 2773) en behandeling van: a. een verzoek van H. de Ruygt om aankoop van grond (No. 2740); b. een 2-tal adressen, verzoekende her ziening van den vastgestelden erfpachts canon. (No. 2637). De heer Busch wil het hebben over de sterke verhooging van den erfpachtsca non. Er zijn gevallen, dat deze verhoogd is van f 2.50 tot f 40, terwijl de menschen al 10-tallen jaren f 2.50 hebben betaald. De burgemeester merkt op, dat de erf pachten niet in het grondbedrijf zijn inge bracht. De heer Endendijk herinnert er aan, dat vele 10-tallen jaren geleden de canon is vastgesteld geworden op 2 cent de roe, wat een buitengewoon lage prijs was, en nu ook heel laag is, zoodat verhooging niet zal kunnen uitblijven. De heer Gasille merkt op, dat deze zaak in de commissie van alle kanten is beke ken en dat het ingenomen standpunt werke lijk juist is te achten. Dc canon moet ver hoogd worden en gebracht worden op een pijl wat redelijker is. De heer Busch windt zich hierover op en wil niet steeds maar zonder meer achter de meening van de betrokken raadscom missie aanloopen. Die commissie heeft niet alleen de wijsheid in pacht, en of de heer Gasille nu al zegt, dat dat werkelijk het eenig juiste is, dat geeft spreker niets. Hij heeft het volle recht er een andere meening op na te houden en zal zich gerust niet- door den heer Gasille laten intimideer» Met stemverheffing en op boozen toon her*, haalt hij dit nog eens. De heer Endendijk constateert, dat Gedep Staten het nu eenmaal zoo willen en dat dat ook juist is. Indien er menschen zijn, die het hoogere bedrag werkelijk niet kun nen betalen, dan zal het Maatschappelijk Hulpbetoon die menschen moeten steunen. Wat de Gemeenten dan op de eene manier ontvangt geeft ze weer op de andere ma-

De Soester | 1933 | | pagina 2