2e BLAD Vervolg Gemeenteraadsverslag A JOUR-INRICHTING 15 ct. p- Meter J. L. H0KSBERGEN 5 cent p. ons O^Pl aatse lijk Nieu ws^C Burgerlijke Stand r° Predikbeurten !r° Sport bchoorende bij „DE SOESTER" van Zaterdag 21 Januari 1932, No. 6 De hr. v. Dam vraagt voor 't perventieve brandweren te S'berg eveneens 'n gratifica tie uit te keeren aan den commandant der Vrijw. Brandweer te Soesterberg, evenals de commandant te Soest die ontvangt, en zou voor Soesterberg het bedrag willen stellen op f 1U0. De burgemeester zegt, dat zoo'n verzoek natuurlijk van Soesterberg moet uitgaan en als dat binnenkomt, zal het worden over wogen. De heer de Nies is het eens met den heer de Bruyn over de salarissen bij het Gas bedrijf, doch wil dan tevens de nieuwe re geling terugwerkende kracht geven tot 1 Januari 1933. Voorts wijst hij op den Noor- derweg en heeft vernomen, dat mevr. Gro- the thans genegen is grond voor wegver- breeding af te staan onder conditie, dat de stanksloot ter zijde van dien weg wordt ge dempt en er een behoorlijke rioleering komt. Spreker wil in dit stadium de onder handelingen daarover weer heropenen, De burgemeester wil dat gaarne doen, maar wijst er toch op, dat hier veel voet angels en klemmen liggen. De heer Nooder heeft uit bescheiden heid als nieuw raadslid vorig jaar er niet op gewezen, hoeveel eni welke raadsbeslui ten en toezeggingen van B. en W. wèl wa ren genomen en gedaan, doch niet waren uitgevoerd. Thans wil hij die bescheiden op zij zetten en constateert, B. en W. hebben vorige vergaderingen toegezegd in deze vergadering te zullen komen met een kostenopgave v-oor het ma ken van de wettelijk voorgeschreven kie zerslijst. zulks als antwoord op de vragen van den heer Gasille. Wij hebben thans over deze kostenopgave wederom niets gehoord. 2e. B. en W. hebben vorige vergadering toegezegd, dat de regelingen over het We genfonds en de nieuw in te voeren Baatbe lasting reeds zoover waren voorbereid, dat deze punten in de vergadering van thans konden worden behandeld, zulks als ant woord op de vragen van den heer Groo- tewal. Een voorstel daarover hebben wij in deze vergadering niet gezien. 3. B. cn W. hebben vorige vergadering toe gezegd, dat zij 'in deze vergadering zouden koinen met uitgewerkte voorstellen om trent verbetering van den Verlengde Post weg te Soesterberg, zulks in antwoord op het bij de begrooting gedane voorstel daar omtrent van de hecren Grootewal. van Dam en spreker. Een en ander ligt spreker toe met citaten uit de notulen. Dit zijn slechts 3 punten voor één verga dering, die uitdrukkelijk zijn toegezegd doch waarover men dan verder in alle ta len zwijgt. Op die wijze is het zeker geen genoegen als Raadslid hier werkzaam te zijn, en krijgt men min of meer den in druk, voor kwajongen te worden gebruikt Spreker heeft zich dan ook vast voorgeno men om telken keere bij de rondvraag in volgende vergaderingen een overzicht te ge ven van toezeggingen van B. en W. die niet ten uitvoer worden gelegd. De heer Grootewal sluit zich volkomen aan bij het gesprokene door dien heer Noo der. Wethouder van Duren zegt, dat Wegen fonds, Baatbelasting en verbetering van den Verlengde Posvveg onderling samenhan gen. Aan de uitvoering van een Baatbelas ting zijn veel meer voetangels en' klemmen verbonden, dan aanvankelijk werd gemeend, en al die moeilijkheden moet men te voren zeer goed onder Eet oog zien, om later geen groote onaangenaamheden te krijgtn. Die punten moesten nog nader in de betrokken commissie worden besproken, de commis sieleden moesten gelegenheid hebben daar over nog eens na te denken en zich te oriën- teeren, doch in een paar dagen kan een nieuwe bijeenkomst van de commissie worden gehouden., waarna alles rijp is voor behandeling in den Raad. Uitdrukkelijk merkt spreker echter op, dat dit niet de noodzakelijke wegverbeteringen behoeft te gen te houden, alles kan reeds gerust zijn gang gaan. De heer Busch zegt, dat het eigenlijk een kwestie van redactie is en de moeilijk heden vooral zijn gerezen voor wegen die óf geheel, óf gedeeltelijk vernieuwd moeten worden. Ook de kwestie der Straatbelas ting moet onder het oog worden gezien ter voorkoming van dubbele belastingheffing en het ,s beter alles vooraf goed te bekijken dan later moeilijkheden te krijgeni De ver beteringen aan Vinkenweg, Verlengde Post weg en Bmamweg kunnen in afwachting van de tot standkoming van de Baatbelas ting wel gerust reeds thans worden uitge voerd, daar omtrent het invoeren van een Baatbelasting in den Raad reeds thans principiecle overeenstemming bestaat. De burgemeester weet dat niet zoo posi tief en moet ook rekenen met de al dan niet goedkeuring door Gedeputeerde Sta ten, omtrent welke goedkeuring Weth. van Duren mededeelt, die in principe reeds te hebben ontvangen. De burgemeester deelt ten aanzien van de kosten van de kiezerslijst mede, dat die zaak bereids is behandeld en aan den heer Gasille medegedeeld. De heer Gasille erkent de antwoorden te hebben ontvangen, doch meent, dat het wel degelijk in de bedoeling van den gemeen te-secretaris lag, die antwoorden ook thans in deze vergadering aan den Raad te doen mededeelen. De gemeente-secretaris beaamt dit en deelt thans mede, dat is gebleken, da£ de kosten, verbonden aan het geheel drukken van de kiezerslijsten uiteen liepen van f 2000 tot f 825. Het op een andere wijze vervaardigen van enkele exemplaren zou op f 275 zijn gekomen, terwijl het op een an dere wijze vervaardigen van de kiezerslijst met de uittreksels daaruit zou hebben ge kost f 387. Inmiddels heeft men echter nog een goed- koopere manier ontdekt en op het oogen- blik »is reeds een jonge dame, een werkloos kantoorbediende, op de Secretarie bezig aan het typen van de kiezerslijsten in zooveel exemplaren» als bij 1 keer typen met door slagen kunnen worden vervaardigd, welke jonge dame eveneens de benoodigde uit treksels zal typen. De onkosten aan arbeids loon daarvoor zullen rond f 150 bedragen, waarbij dan nog alleen komt de onkosten aan papier e.d Dit was' de -goedkoopste wijze, waarop aan de Wet kon worden vol daan. Na deze uiteenzetting vereenigt de Raad zich met deze wijze van handelen. De heer Nooder constateert na het ant woord van den wethouders van Duren, dat de Verlengde Postweg dus toch weer voor- loopig niet verbeterd wordt, welk verlan gen zeer urgent is geworden^ De heer Busch zegt, dat die zaak nu toch binnen zeer kort wordt opgelost en dat de heer Nooder moge bedenken, dat altijd het verlangen veel mooier is dan het bezit, (gelach). Mej. Funke wijst op het storten van vuil nabij den Kolonieweg aan het spoorlijntje RaamUtrecht, wat moet worden tegen gegaan. Voorts vraagt zij opnieuw spoedige plaatsing van meer lichtpunten nabij de halte Nicuweweg. op de Eikenlaan en op de Vondellaan. Ten slotte wijst zij op de distributie van speenvarkens aan werkloozen. Waar geble ken is, dat deze speenvarkens zeer goed voedsel zijn en ze te verkrijgen zijn tegen slecht- f 015 per stuk. zou het toch ook voor Soct van belang zijn. mede een kwan tum af te nctnen, De burgemeester zegt, dat het groote bezwaar is, de dure slachtloonen,. Spreker zal echter pogen hieromtrent overeenstem ming te bereiken met de NiV. Centrale Slachtplaats en als dat bereikt is, zou het voorstel van mej. Funke inderdaad te over wegen zijn. De heer Busch wijst nog eens op de noodzakelijke verbetering van verschillen de landwegen ten behoeve van de boeren, waaronder de Zwarteweg. Na den dooi vraagt spreker tot eenige verbetering dier landwegen over te gaan, wat wordt toe gezegd te zulfen overwegen. Hierna wordt de openbare vergadering gesloten en gaat de Raad in geheime zit ting over ter behandeling en bespreking van een buitengewoon geheim punt, dat blijkbaar van zoo dun en van zoo teer porcelein is vervaardigd, dat alleen al het daglicht der openbaarheid het geheele punt in gruis zou doen uiteenvallen. DE PLUIMVEE-TENTOONSTELLING De eerste lustrum Pluimvee-Tentoonstel ling behoort weer tot het verleden. Zij is goed geslaagd. We hoorden;, dat het bezoek niet bijster groot was geweest. Men had gehoopt en verwacht, dat de belangstelling van het publiek wat grooter zou zijn ge weest. Wellicht heeft hier de crisis ook al zijn invloed doen gelden. De liefhebbers zijn er natuurlijk wel geweest, en we hebben het meermalen mogen hoonen, dat het ten toongestelde verre hun verwachting over trof. We gaan ieder jaar. vooruit, zoo zei men ons. Rn zoo zij .het- Crescendo! Ook de Burgemeester, die.tot zijn spijt door ambtsbezigheden verhinderd was de tentoonstelling zooals zijn plan was te openen, heeft Zaterdag van zijne belang stelling in het streven van de Pluimvee Vereeniging blijk gegeven, door een bê- zoek. Dit blijk van medeleven wordt ten hoogste gewaardeerd. We hebben in een vorig stukje al ge schreven, dat er al heel wat aan vooraf is gegaan, voor het publiek toegang tot de tentoonstelling kreeg. En ook tijdens de tentoonstelling was er nog heel wat werk te verzetten. De Voorzitter van de Vereeni ging, de heer Beetsma heeft het bij zijn openingsspeech dan ook nahr voren ge bracht en de belangelooze werkers voor hun arbeid bedankt. Namen werden toen niet genoemd. Maar nu alles achter den rug is, lijkt het ons toch niet misplaatst de grootste zwoegers even naar voren te bren gen. Dames gaan voor! Welnu, eerst dan Mevr. Dral en Mevr. Burger, en, verder de heeren Blom, Gaas beek, de Haan Sr., de Haan Jr., Verheuvel, Burger en Wragge. Sommigen hebben er halve, ja heele nachten aan opgeofferd om de zaak behoorlijk te doen marcheeren. En dat dient gewaardeerd. Ik weet wel|. er zijn enkele foutjes gemaakt, 't Was niet ieder precies naar den zin, zoo o.a. wat de prij zen betreft. Maar deze personen bedenken wel: Wie werkt, maakt fouten. Wie breit, laat een steek vallem En. De beste stuurlui staan aan wal! Bij het opbouwen van de kooien in den nacht van Donderdag op Vrijdag hebben, behalve bovengenoemde heeren nog meer deren geholpen. Het zou ons te ver voeren ook die namen te noemen. Voor die allén een woord van lof en dank naniens de Ver eeniging. En nu wacht ons nog weer de verloting d'ie op Maandag 23 dezer des 's avonds half acht in Eemland zal plaats vinden. Daarvoor is de belangstelling natuurlijk bij zonder groot. Ieder hoopt op een prijs!! En tenslotte wacht ons nog een gezellige avond: de prijsuitdeeling. De klasseprijzen en de geld-eereprijzen zijn reeds afgegeven. De luxe voorwerpen, medailles enz. komen nog. Dat moet natuurlijk een echt feest worden. Daar moet het gezellig toegaan. Daarover schrijf ik ook nog wel eens!! Nu tot a.s. Maandag. De Verloting'! EERSTE SOESTER EIERVEILING. Kipeieren: Hoogste prijs f 3.50; middel- prijs f 2.80f 3.15; laagste prijs f 2.40. Eendeieren f 2.80; alles per 100 stuks. Aanvoer 17889 stuks, handel vlug. DE PLUIMVEE VERLOTING ENKELE DAGEN UITGESTELD. Door onvoorziene omstandigheden moet de Verloting uitgaande van de Pluimvee Vereenigting, die gehouden zou worden op a.s. Maandagavond, worden uitgesteld tot a.s. Donderdagavond. Zij wordt gehouden in hotel Eemland. DE BIJENFILM. We krijgen in Soest dc beroemde bijen film en wel a.s. Vrijdag 27 Januari in Re ligie en Kunst. De schoolkinderen zullen des daags in de gelegenheid worden gesteld deze schitterende film te zien. De grooteren des avonds. Zij gaat uit van de afdeeling Soest van de Vereeniging tot bevordering van Bijenteelt; de afdeeling Soest van de Natuur Historische Vereeniging en de af deeling BaamSoest van de Koninklijke Vereemging tot bevordering van tuinbouw en plantkunde. Voor nadere bijzonderheden zie men de advertentie in het nummer van a.s. Woendag. CENTRALE WINKELIERSVER- EENIGING. De December attractie der Centrale W. V. behoort weer tot het verleden. Het is een ongedacht succes geworden. Ruim 1800 in- vulformulieren waren ingeleverd. Dinsdag j.1. zijn aan de 110 winnaars de prijzen in hotel Eemland uitgereikt. MONDACCORDEON VER. ^BRAVO". Dinsdagavond te 8 uur gaf genoemde club in de zaal van den heer C. Verschoor haar jaarlijksche uitvoering onder leiding van den heer Chr. Mooy uit Baam, welke zeer goed bezocht was. De zaal zelf was aardig opgefleurd door papieren slingers in diverse kleuren; de fraaie banier met de behaalde eere-teekening sierde het podium» een uitstekend strijkje onder leiding van den heer Camille van Steensel, accordeonist uit Utrecht, zorgde voor opgewekte entre- acte muziek. Terecht verkreeg het telken male applaus. Te ongeveer 8 uur opende de praeses der club, den heer B. van 't Lam den feestavond en riep allen het wel kom toe en hoopte dat het een gezelligen feestavond zou worden, en gaf daarna de club de gelegenheid haar kunnen te toonen. Met een. opgewekte marsch werd het pio- gramima geopend, waarop een aantrekkelij ke walzer volgde die de voetjes in beweging bracht. Het applaus was dan ook meer dan verdiend. Jammer was het dat het wat ru moerig was. Hierna trad op de humorist Emiel uit Uitrecht, die op dat gebied zijn sporen reeds heeft verdiiend en spoedig het auditorium met zijn grillen en grappen te pakken had. De leuke refreintjes werden lustig medegezongen; vermelding verdiend hierbij de uitstekende begeleiding door het strijkje; ook nu wederom veel handgeklap. Zoo verliep de avond tot ongeveer 11 uur toen ',t geanimeerde bal met diverse verras singen begon onder leiding van den heer lohnny Hopman uit Zeist, die de aanwezi gen tot 2 uur prettig bijeenhield. Het was een geslaagde uitvoering. „Bravo" kan er met genoegen op terug zieni SCHAKEN. Soest speelde Dinsdag 17 Januari haar 3e competitiewedstrijd voor de S.G.S.Bl in hotel Ockhuysen tegen het 2e tiental der Amerfoortsche Schaakclub en wist weder te winnen. De gedetailleerde uitslag is: Soest I Amersfoort II H. de GraafHelderman J. de RegtMerkens J. Timmer Sr.Hollander J. A. WickeflWilling J. Timmer Jr.'Stenfert J. GorterJollie S. de ZoeteLoos van MeelHoffmann AmelunxenMoret J. W. Blomvan Doorn De op 1812—'32 gespeelde- wedstrijd te gen Pdon I uit -Hilversum', welke in een stand 44 werd afgebroken, is thans be slist 5%4voor Soest. KATHOLIEKE KRING. A—A 1—0 1—0 1—0 1—0 A—A 0—1 1—0 1—0 Yi—A Voor genoemd gezelschap trad Donder dagavond te 8 uur in het Patronaatsgebouw als spreker op de alom bekende Pastoor Toon van M au rik, welke zeer velen reeds menigmaal door de radio zullen hebberr be luisterd. Alvorens de spreker het woord verkreeg riep de praeses Mr. J, F. Terlin- gen allen het welkom toe, en', waar het de eerste vergadering was in het jaar 1933. \\<ensc'hte hij allen een gezegend jaar. Daai- op verkreeg spreker het woord die het nut tig oordeelt dat hij zich eerst voorstelt. Hij is n.1. de gelukkigste miensch, daar hij op Soest dijk na, een der mooiste parochies van het diocees bewoont, én tevens handelsrei- dezelfde dag klaar F. C. Kuyperstraat 10 Tel. 2169 ziger is in een artikel waar veel vraag naar is, n.1. de humor, waaraan, fei teil ijk elkeen gebrek heeft. Humor is even noodig als aspirine en elk mensch met een gezonde natuur moest veel meer lachen. Spreker lacht 's morgens als hij opstaat en hij den nieuwen dag aanschouwt), maar de men- schen boven den Moerdijk hebben het ge zonde lachen verleerd. 'Nederland is arm aan humor; dat komt omdat ook de Katho lieken te veel vercalvinistischd zijn. Daarbij komt: lachen kost nietsl waarom zouden wij dan niet lachen. Daarop houdt spreker zijn causerie en stel't de vraag: wat is hu mor? Men zou ook kunnen vragen wat is het niet, want het is feitelijk niet te defi- niëeren. Daarom heeft spreker er de Vries en te Winkel op nageslagen en. geeft dan 'n definitie warom gegierd werd. De beste leerstof is daarom het voorbeeld en dan stelt hij op den voorgrond dat lachen en ernstig zijn twee onmogelijke begrippe zijn. Elen katholiek gelaat moet staan in het teeken der blijheid, daar dit laatste is van zuiver katholieken bloede. Waarom is de Ned. katholiek door den noodlottigen in vloed van het Protestantisme arm gewor den aan humor? De priester is in de kerk in de eerste plaats offeraar, geen bedienaar des Woordst, daarom wordt de preek in de katholieke kerk gehouden onder de Mis, anders loopen de parochianen weg (gelach). De beste voorbeelden, van humor vindt men in Munsterland en in Tiventi. De doorsnee- mensch spreekt altijd naar zijn courant of politiek), maar niet naar zijn eigen inge ving. Daarop geeft spreker verschillende spreekwijzen ten beste uit Tiventi, waar men van een lange vrouw of man zegt dat een lang mensch een halve ladder in huis is. Ook wordt overal geschimpt op schoon moeders; spreker heeft dat echter nooit gedaan; wel heeft hij nog eene moeder van 84 jaar waar hij trots op is. Zij as de eenige die hem het meest de waarheid zegt: voor GEVONDEN VOORWERPEN Aard van het voorwerp Terug te bekomen: Steenholstraat 47 Nikkel armbandhorloge Kerkstraat 18 Witte loopeend Talmalaan 9 Twee kinderschaatseu Politiebureau Een paar bruine k handschoenen den Priester van veel belang. Ook heeft spreker veel blauwtjes geloopen, maar voor een ander4, daarom raadt hij de meisjes aan als ,,hij" komt niet direct ja te zeggen, maar eerst te talmen, anders is de lol er direct af, wat spreker met voorbeelden verduidelijkt. Veel wordt -in spreekwoorden en gezegden gesproken over den boer en z'n handwerk, over den duivel, de pastoors, de kosters, de -.choolmeesters. de advocaten enz. Deze zijn allen doel en mikpunt. De beste humor leert men onder het volk op de straat, daar het daarin zich weerspiegelt. Tot slot gaf spreker enkele schetsjes in Sallands dialect. Het was een avond vol gezonde en opgewekte humor, waarom zoo nu en dan gegierd is, waar den geheelen avond gezond is gelachen. Het applaus was dan ook ruimschoots verdiend. Gaarne roe pen wij hem een tot weerziens toe. Pastoor Smit woonde den avond geheel bij. De praeses sloot de samenkomst met een kort woord. RIJWIELEN BIJ DE IJSBAAN. Waar het ijsvermaak thans in vollen gang is. vestigen wij er de aandacht op, dat be zoekers van de Ijsbaan herhaaldelijk hun rijwielen!, waarmede zij komen, deponeeren in de sloot langs den Eemweg nabij de ijsbaan, en dan die fiets daar onbeheerd achter laten. Herhaaldelijk komt het voor. dat de eigenaar, die van de ijspret terug keert. zijn fiets niet meer vindt. Deze blijkt dan te zijn verdwenen. Zonder hierbij nu terstond aan opzettelijken diefstal te denken), gebeurt het toch veel, dat een ander het karretje heeft medegenomen1, het zoolang heeft gebruikt en wederom op een geheel andere plaats heeft teruggezet, waaruit allerlei vervelende ontwikkelingen ontstaan. Dit alles kan men voorkomen door zijn rijwiel te plaatsen in de 'daartoe bestemde gelegenheid nabij den ingang van de ijs de lantaarns, de het meisje waarschijnlijk van fietsen behoorlijk wordt bewaakt (voorheen R. FRESE Hofleverancier» BAARN. Zleeschhouwerij Varkensslachterij 3ESLIST EERSTE KWALITEIT Nijverheidstraat 13 Telefoon 31 Dadelijks hooren en bezorgen IN EEN KUIL GEVALLEN. Donderdagavond kwam op de Nachte- gaalweg een 19-jarig meisje ongelukkig te vallen in een kuil, die ter plaatse door Openbare Werken was gemaakt', en die zij niet had opgemerkt, mede door de slechte verlichting ter plaatse. Ook zou deze kuil volgens haar niet behoorlijk door lantaarns zijn aangeduid. Zij kwam te vallen en be kwam een liichtc hersenschudding, waar door zij zich onder dokters behandeling moest stellen. Haar rijwiel werd bescha digd. Een terstond door de politic ingesteld onderzoek bracht aan het licht, dat de be doelde kuil wel degelijk was aangeduid met waarschuwingslantaarns, en wel met 3 roo- de 'lantaarns,, die het meisje waarschijnlijk echter niet zal hebben opgemerkt. UIT DE DAMCOMPETITIE. De Dinsdag j.1. gespeelde damwedstrijd Soest IBaam I bracht een flinke over winning voor Soest. Hoewel de voorloopige uitslag 61 in het voordeel van Soest is, wordt de vermoedelijke uitslag 140, daar de meeste afgebroken partijen gewonnen staan voor Soest. Daar Baarn kampioen is van de UPDB is dit een fraai resultaat, te meer omdat Soest met 2 invallers uitkwam. De persoonlijke resultaten volgen hieron der. Soest Baarn 1 HL Bakker Jr.H. A. Staal afgebr. 2 H. BakkerC. J. Nobels afgebr- 3 Chr. Bakker—P. de Kleer 2—0 4 P. FloorJ. A. Noordijk afgebr. 5 J,„ C. de BoerG. Staal afgebr. 6 W. Hen ge rA. Dolman 20 7 G. J. -ter HaarJ. D. Lüschen 02 8 P. ReeringhE. Dijkhuizen 11 9 M. BakkerP. van Soelen afgebr. 10 H5. SchreuderA. A. Benning 11 Voorl. uitslag 64 De1 afgebroken partij H Bakker Jr, staat op remise. De partijen H. Bakker, J. C. de Boer en M. Bakker staan gewonnen, terwijl P. Floor in zijn partij een schijf in het voor deel is en vermoedelijk zal winnen. De uitslag wordt dus zeker .146. terwijl 155 niet uitgesloten is. R.K. KIESVEREENIGING Voor eeni matig gevulde zaal hield de R. K. Kiesvereeniging in het Sint Ludgardis- gebouw haar algemeene vergadering. De waarnemende voorzitter, de heer Hom. opende de bijeenkomst met een woord van welkom tot de aanwezigen, in het bijzonder tot den' spreker van dezen avond, den heer J. G. Suring uit Maarssen, lid van de Twee de Kamer. De heer Suring verkreeg daarna het woord om zijn aangekondigde rede te hou den over (,De laatste vierjarige periode van de Tweede Kamer der St. Generaal." Spreker gaf eerst een beeld van de cri sis1,, welke is een wereldcrisis. Een der voor naamste oorzaken van deze crisis is, vol gens spreker, de wereldoorlog van 1914 1918. Spreker betoogde, dat deze crisis, welke internationaal is, onmogelijk door ons land alléén kan worden opgelost. Spreker memoreerde de z.i. juist gevoer de crisispolitiek der -regeering, de tot standkoming der MargarinewetL crisis-in- voenvet en diverse steunwetten voor den landbouw en veeteelt. Van de gelegenheid tot het stellen van vragen werd door verschillende leden ge bruik gemaakt. Daarna werd de jaarvergadering gehou den voor de leden der Kiesvereeniging. De notulen werden gearresteerd, jaarverslagen werden uitgebracht door secretaresse en penningmeester, waaruit o.a, bleeki, dat de afdeeling thans 580 leden telt en een batig saldo had van f 31.73%, en werd over gegaan lot de candidaatstelling voor leden van de Tweede Kamer. De groslijst werd als volgt samengesteld: J. G. Suring, Maarssen. en van Loon, Amersfoort, (aan- gew. zetel en onderwijsspecialist), A. J. de Goey, Montfoort, Bulten, Voorburg. Mr- H. J. van Maarsseveen, Utrecht, mr. Hel- Ienberg Hubar, Den Haag. dr. Oomen, U- trecht (allen vrije leden). De aftredende bestuursleden mej. Ortli en de heeren \Y. van Breukelen» W. Hilhorst en H. J. van Hal werden herkozen. Bij de rondvraag werd door de vergade ring unaniem besloten tot het publiceeren der volgende motie: De R. K. Kiesvereeniging enz. spreekt haar afkeuring uit over het uitspreken van de stem van het lid van den raad P. van den Breemer (R.K.) tegen kindertoeslag bij de vaststelling der salarissen van het gemeen- tebegrooting 1932, omdat deze wijze van uitbrengen van zijn stem indruischt tegen onze Katholieke beginselen en besluit deze motie openbaar te maken. van 1218 Januari 1933. GEBOREN: Alida Theresia Wilhelmina dochter van W. A. J Verhoef en H. W. Kemp VV. Toplaan 1; Harmen zoon van H. Sliep en H. A. Waard'enburg Dijkh.straat 6; Gerrit zoon van G. v. d. Broek en W. Hols Beckeringhstraat 32a; Theodorus Theresia zoon van W. Huurdeman en M. Roeten Eikenlaan 1; Elisabeth Ottilia Theresia dochter van J. A. Prinsen eni H. L. Die- derich Kon.laan 51; Petronella Catharina dochter van C. v. d. Bedum en C. van Loe- nen Molenstraat WZ 9; Jacqueline Petro nella dochter van H. J Verheijen en J. W P. Oonincx Birktstraat 2. ONDERTROUWD: C. Zwan en W. H. M. Reiman; A. van Dijk en A. M. M. Hol- tus. OVERLEDENJoanna Maria Elisabeth Hoogestijn 67 jaar gehuwd met W, Buch Steenhofstraat 37; Dirk Jan Oosterbaan 3 jaar Banningstraat 66. Vestiging van 1218 Januari 1933. A. Stalenhoef van Everdingen naar Post weg 11; Mr. C. Roest van Hummelo en Keppel naar B. Grothestraat 35; D. D. J. Bokhorst van Zaandam naar Lange Brink- weg 74; G. J. de Vries van Baarn naar Ossendamweg 7; J. J van Hasselt naar Wilhelminalaan 14; C. Warmenhoven, van Utrecht naar Beckeringhstraat 12a; J. C. v. Breukelen van Amersfoort naar Nieuw- straat 28; M. A. Willemsen van Duiven naar van Weedestraat 35; A. Hoolboom van den Haag naar Nieuwesteeg 39; M. B. Aarsen van Baarn naar den Blieklaan 59; E-. Das van Amersfoort naar Amerf.straat 119; C. W. Reinders van Amsterdam naar N'ieuvveweg 70: J. W. Vermeulen van Am sterdam naar Nieuweweg 22; Wed. G. Gies- kens van Baarn naar Steenhofstraat 46; A. Brand met gezin van Amsterdam naar van Lenneplaan 66; H. W. Kemp van Linscho- ten naar W. Toplaan 1; H. H. J. Kroeze met gezin van Ned. Indië naar Mariastr. 14. Vertrek van 1218 Januari 1933. H,. Driezes met gezin van Schoutenk.weg 38 naar Amersfoort Limdenstraat 38; J. Naaijer idem: G. W. J. van Dorresteijn van Birktstraat 11 naar Bussum Veldheimlaan 17; P. J. Langeveld met gezin van Heuvel- weg 29 naar den Haag Tomatenstraat 253; J. H. Dolfin v%an Vosseveldlaan 40 - naar Zeist Slotlaan 95 Verhuizingen in de gemeente van 12-"—18 Januari 1933. G. Miulder van Julianastraat 5 naar Wil helminalaan 14; A. v. d. Brink van Nieuw- straat 45 naar Nieuwstraat 34; A. de Goe de van Molenstraat WZ 14 naar Kerkpad ZZ 18; Th. van de Pol van Kon.laan 146 naar 128; F. Baggel van Amersf.straat 121 naar Beetzlaan 22; J. B. Lensink van Verl. Postweg 10 naar 8; A. Broek van School- dwarsstraat 6 naar Verl. Schoolweg 5, NED. HERV. GEM. TE SOEST Zondag 22 Januari 1933 kerk 10 uur: Ds. v. Schaick. Voorber. H-A. Kerk 6 uur: Ds. van Schaick. H.A Emmakerk 10 uur: Ds. Groeneveld. H A. Emmakerk 6 uur: Ds. Groeneveld. Dank zegging H.A. CHRISTELIJK GEREFORMEERDE GEMEENTE. Zondag 22 Januari 1933 voorm. 10 uur, n m. 6 uur: Godsdienstoefening. Donderdag 26 Januari 1933 nam. 7.30 uur: Ds. P. de Groot, van Amersfoort. HERV. (GER.) EVANG. Spoorstraat. Zondag 22 Januari 1933 's morgens 10 uur, 's avonds 6 uur: Ds. F. van Asch, van Wier den. VEREEN. VAN VRIJZINNIG-GODS- DIENSTIGEN. Zondag 22 Januari 1933- 's avonds 7 uur Ds. G. Westmijse. Onderwerp: „Laat de klok maar luiden, laat de klok maar Tekst: Fil'ipp 3 v. 12, 13 enz. JUBILEUM V.V. „SOEST" A.s. Zondagmiddag 2 uur Veteranen- wedstrijd. opgeluisterd door de muziek van de „Soester Harmonie". De aftrap geschiedt zooals eerder aangekondigd door den Edel Achtbaren Heer Burgemeester. In de pau ze zal onder auspiciën van de Postduiven vereniging „De Zwaluw" alhier 500 dui ven worden losgelaten. Voor duivenliefhcb- bers om v^n te watertanden.. Voor cpibeked-

De Soester | 1933 | | pagina 5